PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک درباره Sms (یک سوال فوق حرفه ای)

مرد مباح
13-12-2006, 11:58
دوستان.
من قبلا حدود 8 ماه پیش این سوال رو پرسیدم و در نهایت هم بحث نتیجه ای نداشت و من نفهمیدم چی کار باید کرد.
یک بار دیگه سوالمو به طور دقیق میپرسم و امیدوارم که جواب بده و این دفعه به نتیجه برسیم.

من دو تا رم دارم که توی هر دوی اونا حدود 200 تا جک و SMS هایی هست که نیاز دارم نگهداری بشه.
ولی نمیخوام توی کامپیوتر بریزم. حالا فرض کنید که توی هر رم من 100 تا SMS وجود داره.
من چطوری میتونم همه این 200 تا SMS رو توی یکی از این رمها قرار بدم ؟؟

با کپی کردن فایلهای حاوی SMS ها (E:\System\Mail) این کار انجام نمیشه. چون دوتا مشکل وجود داره :
1. یک سری فایلها با نام مشابه هستند.
2.فایل اصلی Index اونا با هم فرق میکنه.

میشه راهنمایی کنید که راهی وجود داره یا نه ؟؟
و یا برنامه ای وجود داره که این کارو بکنه ؟؟

zonealarm
13-12-2006, 13:35
اگه بشه که خیلی عالیه

بعضی اس ام اس ها حیفه دیلیت بشن

Fog
13-12-2006, 16:57
من فکر نمیکنم 100 تا اس ام اس جای زیادی بگیره.
شما میتونی 100 تاشو بریزی تو phon memory
100 تایه دیگشم تو مموری کارتت داشته باشی اینطوری هرموقع خواستی از هر دوتاش میتونی استفاده کنی.

blackfox
13-12-2006, 23:05
اول یکی از رم ها رو تو گوشیت بذار و برو به قسمت messaging-options-setting-other-memory in use و حالتش رو از memory card به phone memory تغییر بده و وقتی گوشیت می خواست اطلاعات memory card رو داخل phone memory بریزه yes بده . وفتی کپی تموم شد مموری دوم رو تو گوشیت بذار و عین مراحل قبل رو برو و memory in use رو به memory card تغییر بده . صبر کن تا اطلاعات گوشیت رو مموری کارت منتقل بشه .
موفق باشی

مرد مباح
14-12-2006, 11:52
من فکر نمیکنم 100 تا اس ام اس جای زیادی بگیره.
شما میتونی 100 تاشو بریزی تو phon memory
100 تایه دیگشم تو مموری کارتت داشته باشی اینطوری هرموقع خواستی از هر دوتاش میتونی استفاده کنی.

دوست عزیز. مسئله من یکجا کردن اطلاعات هست. نه جایی که اشغال میکنه.
چون اگه راهی برای این کار پیدا کنی میتونی همه جکهای دوستاتو یکجا به گوشی خودت بفرستی بدون اینکه هزینه ای داشته باشه و با سرعت بسیار زیاد.

مرد مباح
14-12-2006, 12:42
اول یکی از رم ها رو تو گوشیت بذار و برو به قسمت messaging-options-setting-other-memory in use و حالتش رو از memory card به phone memory تغییر بده و وقتی گوشیت می خواست اطلاعات memory card رو داخل phone memory بریزه yes بده . وفتی کپی تموم شد مموری دوم رو تو گوشیت بذار و عین مراحل قبل رو برو و memory in use رو به memory card تغییر بده . صبر کن تا اطلاعات گوشیت رو مموری کارت منتقل بشه .
موفق باشی

ممنون دوست عزیز.
این کار رو قبلا هم چک کرده بودم ولی بعد از اینکه شما اینجوری نوشتین شک کردم و دوباره انجام دادم.
عمل کپی کردن از رم به مموری و بر عکس فقط زمانی عمل میکنه که طرف دوم به کل خالی باشه. نه اینکه اطلاعاتی داشته باشه.
امیدوارم منظورمو متوجه شده باشید.

کماکان منتظر نظرات شما دوستان و استید هستم.
ممنون.

siavash_Skh
14-12-2006, 22:20
سلام

ببین این روش به درد می خوره

توی نرم افزار PC Suite 6.8 یه قسمت به اسم Message هست که ازون جا می تونی هر جفت 100 تا رو تو دو جای مختلف کپی کنی البته باید گوشیت Nokia باشه که بتونی به این نرم افزار وصلش کن

بعد باید بیای کل این sms ها رو طوری rename کنی که اسم مشترک توشون نیاشه

حالا بیا تو همون قسمت Messages و کل 200 تا رو تو قسمت Drafts از گوشیت کپی کن
اشکال کار هم اینجاس که فقط تو قسمت Drafts می تونی از کامپیوتر sms بزاری تو گوشی ولی در هر صورت sms ها تو گوشیت نگهداری می شن اگر هم خواستی می تونی سندشون کنی بعد از سند از قسمت Sent انتقالشون بدی به Inbox

(البته نمی دونم چرا گفتی نمیخوام توی کامپیوتر بریزم)

مرد مباح
20-12-2006, 18:03
ممنونم از شما دوست عزیز.
ولی این روشی که شما گفتین توی گوشیهای سیمبین جواب نمیده.
یعنی اینکه :
1. توی برنامه Nokia Suite آیکونی که هست برای فرستادن SMS از کامپیوتر به گوشی هست.
2. وقتی به گوشی کانکت شدت به کامپیوتر سر میزنی 3تا گزینه بیشتر نداره
1. مموری گوشی
2. مموری اضافی
3. دفتر تلفن
و به اینترتیب بخشی برای مسیج وجود نداره ولی توی ورژنهای غیر سیمبین یک مسیج هم میاد.

مرد مباح
20-12-2006, 18:30
باز هم منتظر راهکارهای عملی هستیم.
لطفا همکاری نمایید و منو راهنمایی کنید.

مرد مباح
20-12-2006, 18:38
باز هم منتظر راهکارهای عملی هستیم.
لطفا همکاری نمایید و منو راهنمایی کنید.

siavash_Skh
20-12-2006, 19:08
من خودم اين روش رو براي ان 73 و 3230 امتحان كردم و تونستم اس ام اس ها رو به قسمت درافت انتقال بدم

siavash_Skh
20-12-2006, 19:11
كه هر دو سيمبين هستند و بخش مسيج هم ميومد وررن PC Suite كه استفاىه كرىم 6.8 بوى شايد قبلي ها اين امكان رو نىاشته باشن

مرد مباح
21-12-2006, 16:54
ممنون رفیق.
ورژن مال من 6.5 بود. این ورژن رو پیدا میکنم و خبرشو بهتون میدم.
ممنون.

am_merman01
23-12-2006, 23:44
دوست عزیز من هم یه همچین مشکلی دارم . این روشی رو که میگم آزمایش کن شاید کمکت کنه
با pc suit میتونی از قسمت های مختلف گوشی بک آپ بگیری . حالا شما از یک رمت بک آپ بگیر و رو یه رم دیگه ریاستور کن شاید بشه

am_merman01
25-12-2006, 11:02
عزيز جان من خودم روشي رو به كار ميبرم كه يه كم طولاني ولي ارزششرو داره .
در اين روش من محتويات پوشه maile در قسمت system رو در كامپيوتر ميريزم و اونارو در برنامه note باز ميكنم قسمت هاي اضافيش رو پاك ميكنم و بقيش رو در يك فايل با پسوند txt ذخيره ميكنم اينجوري حتي اگه گوشيم رو فرمت كنم ديگه sms هام پاك نميشه.
ولي خوب اين روش يه كم طولانيه.

مرد مباح
28-12-2006, 10:13
برنامه برای تغییر فرمت از Sms به Txt زیاد هست ولی من نمیخوام فرمت عوض بشه و باید به همون شکل بمونه.
در باره بک آ÷ گیری هم باید عرض کنم که ریستور کردن روی مموری دیگه باعث میشه اطلاعات قبلی مموری دوم از بین بره و راه درستی نیست ولی من دارم درباره راهی که در پست 12 اومده ، کار میکنم. حتما خبرشو میدم.

mohammad_h
30-12-2006, 11:45
برنامه برای تغییر فرمت از Sms به Txt زیاد هست ولی من نمیخوام فرمت عوض بشه و باید به همون شکل بمونه.
در باره بک آ÷ گیری هم باید عرض کنم که ریستور کردن روی مموری دیگه باعث میشه اطلاعات قبلی مموری دوم از بین بره و راه درستی نیست ولی من دارم درباره راهی که در پست 12 اومده ، کار میکنم. حتما خبرشو میدم.

سلام
من هم اين مشکل رو داشتم و لي با پسي سوئيت 6.8 مشکل حل شد.

mohammad_h
30-12-2006, 11:45
در باره بک آپگیری هم باید عرض کنم که ریستور کردن روی مموری دیگه باعث میشه اطلاعات قبلی مموری دوم از بین بره و راه درستی نیست ولی من دارم درباره راهی که در پست 12 اومده ، کار میکنم. حتما خبرشو میدم.

سلام
من هم اين مشکل رو داشتم و لي با پسي سوئيت 6.8 مشکل حل شد.

مرد مباح
01-01-2007, 12:55
ممنونم محمد جان.
فکر کنم گیر منم الان همون نوکیا سویت 6.8 باشه. حتما پیداش میکنم.

n_yaghmaei
09-01-2007, 01:24
شما اطلاعات 2 تا رم رو داخل گوشي خود بريزيد و بعد همه را به داخل مموري کارت کپي کنيد

مرد مباح
11-01-2007, 13:18
میشه منظورت رو از انتقال اطلاعات از مموری به گوشی رو بگی؟؟

یعنی E:\System رو ک÷ی کنم توی C؟؟ اگه منظورتون اینه که جواب نمیده ولی اگه منظور دیگه ای دارین بهم بگین.
ممنون.