PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ارتباط بین رم و کارت گرافیک

Mitra_1360
09-12-2006, 09:27
با سلام

من رم 256 دارم و کارت گرافیکم 8 مگ :blink: هستش .

سوال اینه که توی مشخصات سیستم رم رو 248 معرفی می کنه یعنی 8 مگ کمتر از ظرفیت اصلی .

گفتم ممکنه این 8 مگ پریده برای کارت گرافیک باشه ؟!

ببخشید من اطلاعات زیادی در مورد کامپیوتر ندارم شرمنده اگه سوالم اماتوری بود

Mitra_1360
09-12-2006, 12:05
خب مثله اینکه مادر بورد من Onboard هست , این مسئله پیش اومده

حالا می شه به هر نحوی حافظه ی کارت گرافیک رو افزایش داد ؟

یا میشه روی مادر بورد یه کارت گرافیک نصب کرد ؟

saeid_2001
09-12-2006, 13:46
خوب اگه Vga شما انبرد هست بايد ببنيد اصلا ميتونيد مقدار حافظشو ارتقا بديد يا نه چون Vga هاي انبرد هم تا يه حدي ميشه رمشون رو ارتقا داد ممكنه براي شما اصلا نشه از 8 مگ بيشتر كرد براي كارت گرافيك ديگه هم خوب بايد ببنيد روي مينبوردتون اسلاتي براي كارت گرافيك هست يا نه ولي من فكر مينم مينبوردتون خيل قديميه و اصلا ارزش اين كار رو نداره .

zonealarm
09-12-2006, 14:00
خوب اگه Vga شما انبرد هست بايد ببنيد اصلا ميتونيد مقدار حافظشو ارتقا بديد يا نه چون Vga هاي انبرد هم تا يه حدي ميشه رمشون رو ارتقا داد ممكنه براي شما اصلا نشه از 8 مگ بيشتر كرد براي كارت گرافيك ديگه هم خوب بايد ببنيد روي مينبوردتون اسلاتي براي كارت گرافيك هست يا نه ولي من فكر مينم مينبوردتون خيل قديميه و اصلا ارزش اين كار رو نداره .

درسته

نمي ارزه براش پول خرج كني.

Mirage
09-12-2006, 17:56
احتمالا كارت گرافيك آنبردت اينتله
اين كارت گرافيك به صورت هوشمند كار مي‌كنه يعني اگه به بيش از 8 مگ نياز باشه از رم بر مي‌داره و اين باعث استفاده بهينه از رم مي‌شه

توان اين كارت گرافيكي در حد 5500 يا 5700 هست.

Mitra_1360
09-12-2006, 21:52
خیلی ممنون از راهنماییهاتون ....

همش 4 ساله شه !!!

saeid_2001
09-12-2006, 22:32
احتمالا كارت گرافيك آنبردت اينتله
اين كارت گرافيك به صورت هوشمند كار مي‌كنه يعني اگه به بيش از 8 مگ نياز باشه از رم بر مي‌داره و اين باعث استفاده بهينه از رم مي‌شه

توان اين كارت گرافيكي در حد 5500 يا 5700 هست.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مطمئني .

Mitra_1360
10-12-2006, 11:13
من که case رو باز کردم فکر کنم که بشه روی مادربورد کارت گرافیک نصب کرد چون یه اسلاید قهوه ای رنگ توش وجود داشت و اگه اشتباه نکنم واسه همون کارت گرافیک هستش

اگه طوری که Mirage می گه باشه , از کجا باید مطمئن بشم که این طوریه ؟

در ضمن با رم 256 که بخواد بیشتر از 8 مگ برداره که دیگه سرعت کامپیوتر افتضاح می شه مخصوصا برای بیشتر بازی ها

اینم مشخصات Main Board به نظر شما خیلی قدیمیه ؟؟!!
Main Circuit Board
Board: P4M266-8233/A
Bus Clock: 100 megahertz
BIOS: Phoenix Technologies, LTD 6.00 PG 07/19/2002

kiarash3500
13-12-2006, 01:46
البته کارت گرافیک آنبورد ارتباط داره با رم اما نه اینطوری من یه ازراک دارم کارت گرافیکش اورجینالش 64 بود ولی رم 256 رو 216 نشون نمیداد الان هم یه 128 دارم
یه سوال شما چه جوری با 8 مگ زندگی میکنی؟
این کارت وضوح 1024 هم نشون میده؟
ممنون

arash rashno
13-12-2006, 07:27
من که case رو باز کردم فکر کنم که بشه روی مادربورد کارت گرافیک نصب کرد چون یه اسلاید قهوه ای رنگ توش وجود داشت و اگه اشتباه نکنم واسه همون کارت گرافیک هستش

در ضمن با رم 256 که بخواد بیشتر از 8 مگ برداره که دیگه سرعت کامپیوتر افتضاح می شه مخصوصا برای بیشتر بازی ها

Main Circuit Board
سلام
این سیستمی که شما نوشتید با توجه به زمان آخرین آپدیت بایوس آن نشون میده که اگه agp هم داشته باشه 4x هستش که اصلا ارزشی برای ارتقا گرافیک نداره و حتی اگه بری ویه 128 بهش بندازی اونقدر تفاوتی حس نمی کنی این آنبردت هم که ضعیف هستش chipset چیه ؟
با cpu-z نگاه کن کل مشخصات کامپیوترت رو بهت میده دیگه لازم نیست بار کنی کیس رو
اینم لینک سایتش :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بری داخل مشخصه از کجا باید بگیری
بای

Mitra_1360
13-12-2006, 10:52
یه سوال شما چه جوری با 8 مگ زندگی میکنی؟
این کارت وضوح 1024 هم نشون میده؟

به سختی !

بله 1024 رو نشون میده

این سیستمی که شما نوشتید با توجه به زمان آخرین آپدیت بایوس آن نشون میده که اگه agp هم داشته باشه 4x هستش که اصلا ارزشی برای ارتقا گرافیک نداره و حتی اگه بری ویه 128 بهش بندازی اونقدر تفاوتی حس نمی کنی این آنبردت هم که ضعیف هستش chipset چیه ؟
با cpu-z نگاه کن کل مشخصات کامپیوترت رو بهت میده دیگه لازم نیست بار کنی کیس رو
اینم لینک سایتش :
بری داخل مشخصه از کجا باید بگیری

اینم کل مشخصاتی که با برنامه ای که گفتین هست :

اونطوری که گفتین پس باید یه مادربورد بگیرم که آنبورد نباشه .....

اما روی همین مادربورد هم یه اسلات برای کارت گرافیک هستش ... مگه اسلات قهوه ای رنگ برای کارت گرافیک نیست ؟!

Mirage
13-12-2006, 16:53
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مطمئني .

به همون اندازه كه تو مطمئني

arash rashno
13-12-2006, 16:54
اونطوری که گفتین پس باید یه مادربورد بگیرم که آنبورد نباشه .....

اما روی همین مادربورد هم یه اسلات برای کارت گرافیک هستش ... مگه اسلات قهوه ای رنگ برای کارت گرافیک نیست ؟![/QUOTE]
ارتقا کل سیستم یا نه فقط کارت گرافیک
من که نگفتم که شما جای اسلت کارت گرافیک رو ندارید دارید ولی agp4x رو دارید الان ارزش نداره برای agp8x کارت خرید دیگه چه برسه به agp4x
اگه پول خوب داری یه ارتقا بده (cpu,mainborad,ram ) چون الان باز قطعات یه قیمتی دارن ولی تا 1 سال دیگه انقدر قیمتشون افت می کنه که ارزش فروش نداره اگه هم پول نداری پس این مادربردت رو با یه مین agp8x عوض کن اگه جنس خوبو دسته دو گیر بیاری با 10 تومن و دادن مادربردت میتونی عوض کنی و واسه اون مین یه کارت گرافیک بخری

arash rashno
13-12-2006, 17:03
ببیند هدف شما چیه ؟
من که نگفتم که شما جای اسلت کارت گرافیک رو ندارید دارید ولی agp4x رو دارید الان ارزش نداره برای agp8x کارت خرید دیگه چه برسه به agp4x
اگه پول خوب داری یه ارتقا بده (cpu,mainborad,ram ) چون الان باز قطعات یه قیمتی دارن ولی تا 1 سال دیگه انقدر قیمتشون افت می کنه که ارزش فروش نداره اگه هم پول نداری پس این مادربردت رو با یه مین agp8x عوض کن اگه جنس خوبو دسته دو گیر بیاری با 10 تومن و دادن مادربردت میتونی عوض کنی و واسه اون مین یه کارت گرافیک بخری

rax
13-12-2006, 20:52

اینتل هر دو حالت فیکسد و داینامیک رو داره..میتونی ترکیب هم بکنی این دو حالت رو...بهترین حالت وقتیه که 8 مگ برای تصویر بر داره و 192 هم تو بازی..بعضیا حال میکنند سر خودشون رو کلاه میزارن 8 و 128 رو فیکسد میکنن هم سرعت سیستم کم بشه هم تو بازی کند بشن..:laughing:

rax
13-12-2006, 20:53

Main Circuit Board

برو تو بایوس فیرم بافر گرافیکتو بکن 32...کلا سویج 2000 معمولا 32 مگ شیر میکنه و میتونی دستی کمش هم بکنی..مال شما کم شده ظاهرا..

بردتم AGP داره...

Mitra_1360
16-12-2006, 09:00
ببیند هدف شما چیه ؟

ارتقا کارت گرافیک ....

بالا تر از Agp 8X هم وجود داره مگه ؟!

برو تو بایوس فیرم

با زدن Delet موقع بوت شدن میشه رفت تنظیمات بایوس ؟!

arash rashno
16-12-2006, 09:58
[QUOTE=Mitra_1360;752273]ارتقا کارت گرافیک ....

بالا تر از Agp 8X هم وجود داره مگه ؟!

بله وجود داره برای کارت گرافیک ولی pci-e هستش که به مین شما نمی خوره

Mirage
16-12-2006, 17:35
با rax موافقم

Board: P4M266يك بورد با اين مشخصات ديده بودم
تا اونجايي هم يادمه گرافيكش تا 32 زياد مي‌شد

Mitra_1360
17-12-2006, 10:09
با سلام

حق با شما بود تا 32 مگ زیادش کردم

از راهنماییهاتون هم ممنونم

ببینیم کی پولدار میشیم این سیستم رو ارتقا بدیم !