PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در نصب ویندوز 98/me

Free_swallow
06-12-2006, 23:03
سلاممن روی رایو c سیستم xp دارم هم این درایو و هم درایو e تبدیل به fat32 کردم ولی نمی تونم 98 یا me روی e بریزم ایا راهی امن وجود داره بدون از دست دادن اطلاعات اینکار کرد
ایا با نورتون پارتیشن مجیک می شه اگه میشه اموزش قدم به قدم لطف کنید بزارید
ممنون

Farid007
08-12-2006, 23:39
سلام . ئقيقا ميشه بگيد منظور از "ولی نمی تونم 98 یا me روی e بریزم " چيه يعني چجوري نصب نميشه ؟
راستي بايد 98 رو بريزي c و xp رو بريزي توي بقيه داريوها

lindows
09-12-2006, 07:43
ويندوز 98 و مي را از توي ويندوز ايكس پي نميسه نصب كرد
بايد با يه بوت ايبيل سيستمت را بوت كني و از روي اون 98 نصب كني كه بعدش بوت ايكس پيت ميپره
ميتوني با Repair ‌بر گردوني

Sherpa
09-12-2006, 09:17
سلام

دوست عزیز راه حل معمول اینکار همانطور که دوستان هم اشاره کردند اینه که اول ویندوز Win98 یا WinMe
را روی درایو سی و بعد اقدام به نصب WinXp روی درایو دلخواه کنی .
اما روش های دیگری برای نصب های غیر معمول هم وجود داره ! که باستفاده از نرم افزار هایی مثل
System Commander 8 شما میتونید حتی بعد از نصب WinXp ویندوز های دیگر را روی درایوی غیر از
درایو سی نصب کنی که نیاز به تجربه کار با اینگونه نرم افزار های مولتی بوت داره .

موفق باشی

comet
09-12-2006, 10:31
شما مي تونين ويندوز را در هر درايو دلخواهي نصب كنين اما موقعي كه صحبت از مالتي بوت يا همان بوت چندگانه به ميون مي ياد بايد چند نكته را در نظر داشته باشيد. اگر قرار است بر روي يه سيستم علاوه بر ويندوز XP، ويندوز 98 يا Me هم داشته باشيد بايد يه سري مقدمات آماده باشه. اول از همه بايد FAT درايو C سيستم شما 16 يا 32 باشه چون همانطور كه مي دونين بوت فايلهايي كه ويندوز با استفاده از اونا بالا مي ياد، به صورت پيش فرض در اين درايو قرار دارن لذا اگر FAT درايو C به جاي 16 يا 32، NTFS باشه اون موقع بايد قيد داشتن ويندوز 98 و Me رو بزنيد زيرا اين دو نگارش ويندوز توانايي خوندن اطلاعات از NTFS رو ندارن.
بر خلاف گفته دوستي كه اظهار داشته، بايد ويندوز 98 يا Me رو در درايو C نصب كنيد اگر FAT اين درايو 16 يا 32 است، شما در هر پارتيشني مي توانيد اين دو نگارش ويندوز را نصب كنيد.
ضمناً به شرط مهيا بودن پيش شرطهاي بالا، بعد از نصب ويندوز XP هم مي توان ويندوز 98 را نصب كرد براي اين منظور بايد اقداماتي را انجام دهيد كه در پست بعدي، توضيح مي دهم.
:)

Sherpa
09-12-2006, 19:23
......... اول از همه بايد FAT درايو C سيستم شما 16 يا 32 باشه چون همانطور كه مي دونين بوت فايلهايي كه ويندوز با استفاده از اونا بالا مي ياد، به صورت پيش فرض در اين درايو قرار دارن لذا اگر FAT درايو C به جاي 16 يا 32، NTFS باشه اون موقع بايد قيد داشتن ويندوز 98 و Me رو بزنيد زيرا اين دو نگارش ويندوز توانايي خوندن اطلاعات از NTFS رو ندارن..........

سلام

دوست عزیز نیازی نیست که حتما فرمت درايو C از نوع FAT باشه . چون روش هایی هست که فایل های مورد نیاز هر سیستم عامل تماما توی پارتیشن مربوط بخودش نصب میشه و دلیلی نداره که بخشی از آن توی درايو C باشه . بعبارت ساده تر عرض کنم شما حتی میتونید درايو C را فرمت کنید ولی بقیه سیستم عامل هایتان را روی سایر پارتیشن ها دست نخورد و قابل بوت شدن داشته باشید چون دستور مربوط به اینکه کدام سیستم عامل بوت بشه درقسمت Master Boot Record-MBR ذخیره میشه که مستقل از درايو C است . در هنگام استفاده از نرم افزارهایی از قبیل System Commander شما هر سیستم عاملی را که بوت کنید پارتیشن مربوط به آن اسم درايو C بخودش میگیره !! میشه گفت که شما یک درايو C متغییر (شناور) دارید !!

موفق باشید

Master Boot Record (MBR)
The MBR is contained in the first sector of the hard disk. (Cylinder 0, Head 0, Sector 1) It specifies which operating system will start up the system. When System Commander is used to install multiple operating systems, it replaces the original boot record with its own MBR to control the boot process and allow you the choice of how to boot the system. The old MBR is automatically saved to provide an uninstall option.

Sherpa
09-12-2006, 22:07
در مورد این مطلب
میشه گفت که شما یک درايو C متغییر (شناور) دارید !!
این نکته را اضافه کنم اگر شما از دید ویندوز به پارتیشن ها نگاه کنید اینطوره
ولی اگر توسط نرم افزار های مدیریت پارتیشن مثل
PQ PartitionMagic یا خود System Commander به موضوع نگاه کنید ترتیب واقعی را خواهید دید .

kiarash3500
13-12-2006, 01:34
دوست عزیز با برنامه سیستم کماندر اگه این کار رو انجام بدین دیگه نیازی نیست که اول ویندوز 98 ریخته بشه و بعد ایکس پی ضمنا ایکس پی هم نمیپره
لازم نیست حتما fat یا fat32 باشه
من یه برنامه دیده بودم تو یکی از وبلاگ ها فکر کنم به نام ان تی اف اس ریدر اگه دوباره به چشمم خورد لینکش رو میدم
با این برنلمه ویندوز 98 با ان تی اف اس سازگار میشه
ضمنا ویندوز 98 دیگه مرده بهتره به جاش از ویندوز 2000 استفاده کنید که هم با سخت افزار های جدید سازگارتره هم از طرف ماکروسافت پشتیبانی میشه
هم امنیت بالاتری داره
من اومدم ویندوز 98 بریزم
اونم به هزار سختی مودمم رو بعد از یه ساعت کلنجار رفتن نصب کردم
کارت گرافیکم رادئون 9250 رو قبول نمیکنه
درایور موبایلم رو نمیشناسه
آخر سر هم این فایل رو ارور میده
vbnetbios.vbs
موفق باشید