PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک!راهنمایی برای خرید کامپیوتر.کمک:.:.:.:.:.:.

koorosh
01-06-2005, 17:09
دوستان من می خواهم یک سیستم نو بخرم.بودجه ای که برای این کار دارم کلا 800 تومان است.درضمن سی دی پلیر و سی دی رایتر و فکس مودم نو دارم و احتیاجی به این سه تا ندارم.اما از بقیه قطعات سیستمم قدیمیم ,چون خیلی کهنه اند نمی توانم استفاده کنم.البته خرده ریزهایی مثل کی بورد و موس و اسپیکر را هم دارم.از شما راهنمایی می خواهم ,آقایی کنین و کمک کنید.فکر کنید می خواهین برای خودتون کامپیوتر بخرین.می بخشین اینجور تاپیک می‌گذارم ولی تا دو سه روز دیگه تصمیمم را بگیرم و وقت زیادی هم ندارم.سوالاتم را یکی یکی می پرسم.

اولتر از همه سی‌پی‌یو.نمی‌دانم پنتیوم 4 بخرم یا اتلون.اگر پنتیوم بخواهم بخرم ،می‌خواهم 3گیگا یا بالاتر سرعت داشته باشد و حتما فول کش باشد.خودم تمایل دارم پنتیوم 4 با سرعت 3.2 گیگا ،کش 1 مگابایت،اف‌اس‌بی 800 بخرم.لطفا بگین قیمتش در بازار چقدره.اصلا با توجه به بودجه و نوع قطعاتی که بعدا می‌گم ،انتخاب خوبی هست.200 تومان براش کنار گذاشته ام.

مادربورد:در مورد مادربورد اطلاعاتم در حد صفره.خودتون بگین چی انتخاب کنم.100 تومان واگه لازم شد کمی بیشتر براش کنار گذاشته‌ام.

رم:رم 512 می‌خوام.فکر کنم کینگ‌استون انتخاب خوبی باشه.منتها باز هم در مورد انواع آن اطلاعاتی ندارم.به نظرم رم 512 برای کارهای گرافیکی و گیم کم نیاره.اگر فکر می کنید 1 گیگا بایت رم بهتره و واقعا به زودی لازم می شه ،بگین.

DDR400 یا DDR333 یا اصلا یک نوع دیگه ،کدوم را بردارم.یک سوال دیگه الان یک رم کینگ استون 256 دارم می تونم این را هم روی اون 512 اضافه کنم یا نه؟
70-80 تومان برای رم کنار گذاشته ام.

کارت گرافیک:با مموری 128 می خوام.بازم اطلاعاتی در مورد انواعش ندارم،می‌خواستم از نوعی باشه که در کارهای گرافیکی و همچنین گیمها کم نیاره.یک سوال دیگه با توجه به اینکه گیمها هر روز امکانات بیشتری می خوان 128 مگابایت حافظه کافیه یا نه.می خوام جوری باشه که تا حداقل یک سال دیگه سیستمم کهنه به نظر نیاد.تا 120 تومان کنار گذاشته ام.لازم شد کمی بیشتر.مارکهای بازار با چیپستهای مختلف خیلی گیج کننده هستند.با یک مارک و چیپ ست گاهی تفاوت قیمت 30 تومان هست.یک قطعه بگین که احتمال تقلبی بودنش در بازار کم باشه.

هارد:من هارد ماکستور 120 با سرعت 7200 و بافر 8 را در نظر دارم.فکر کنم قیمتش در بازار 75 تا 80 تومان باشه.اگر شما انتخاب بهتری با همین بودجه در نظر دارین ،بگین.

ساند کارد:فکر نکنم ساند آن بورد انتخاب خوبی باشه.منتها در مورد ساند کارد اصلا اطلاعاتی ندارم.30-40 تومان براش کنار گذاشته ام.

مانیتور،بودجه ام به LCD نمی رسه.فلاترون F700P ال جی را در نظر دارم.اگر به نظر شما با همین بودجه انتخاب بهتری میتونم داشته باشم بگین.

در آخر ،خودم نمی تونم سیستم را سرهم کنم.شرکتها چقدر روی قطعات برای سرهم کردن می‌کشن.در این زمینه اگر راهنمایی دارین بگین.در ضما اگر بودجه بندیم برای هر قطعه غلطه بگین ،منظورم اینه که اگر فکر می کنید مثلا باید پول بیشتری برای مادربورد کنار بگذارم و از مثلا گرافیک کارد کم کنم ،بگین.اگر هم حس می کنین لازمه 100 یا 150 تومان بیشتر هزینه کنم تا یکی دو سالی راحت باشم لطف کنین بگین.

arkadas
01-06-2005, 18:41
در مورد سي پي يو مورد نظر شمآ فكر كنم 180 توماني پاتون در بياد.در مورد مادربورد هم بگم كه باسش 800 باشه خوبه.asus ياmsi خوبند.همانطور كه مجله بهترين سخت افزارهاي جهان در سال 2004 را خواندم بهترين نواوري مال msiبود و بهترين توليد كننده مادربورد asus .

یک سوال دیگه الان یک رم کینگ استون 256 دارم می تونم این را هم روی اون 512 اضافه کنم یا نه؟
فكر كنم بشه دوستان اگه اشتباهي داشتم بگن.
اما كارت گرافيك بهترين در حال حاظر nvidia gforce XFX 5700 که اخرشه.فقط ای جی پی گرافیکت با مادربورد باید ست باشه.
SOUND CARD خودت می دونی.مونیتوری هم که گفتی خوبه.معمولا شرکت ها یک 200 تا 300 تومانی سرش می کشند از من می پرسی جدا جدا بخر خودت ردیفش کن. :mrgreen: :mrgreen: 8)

لازمه 100 یا 150 تومان بیشتر هزینه کنم تا یکی دو سالی راحت باشم لطف کنین بگین
مهم اینه که خودت با سیستمت راحت باشی حالا اگه چیز جدید هم اومد بیاد :roll:

Navid
01-06-2005, 19:26
میل کوچولو جان لطفا اينجا بنويسيد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون