PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالاتي در مورد lan

shahi-007
04-12-2006, 18:16
سلام.از اونجايي كه گويا نمي شه كلمه سه حرفي را سرچ كرد(lan) و يا حداقل من نتونستم اين كار را بكنم چند سوالي در مورد اتصال دو كامپيوتر از طريق كارت lan داشتم.

من خودم دو تا كامپيوتر در خونه دارم و جفتشون رو هم با كارت lan به هم وصل كردم.

مي خوام ببينم آيا مي شه از يه كامپيوتر صفحه مانيتور كامپيوتر ديگر را ديد.

و اينكه چگونه مي شه از كامپيوتري براي كامپيوتر ديگر پيغام فرستاد و يا كنترلش كرد.

در ضمن حتما همتون مي دونيد كه در دانشگاه ها كامپيوتر ها چگونه به هم وصل هستند.لطفا به من توضيح بديدو(در مورد نحوه اتصال و سرور و كنترل مسئول سايت و ...) و بگيد همين كارهاي بالا را آيا مي شود در ارتباطاط مثل دانشگاه هم كرد يا خير.
مخصوصا در دانشگاه چگونه مي توان به كامپيوتر ديگري پيغام داد.

با تشكر فراوان و در صورت تكراري بودن لينك فروم را بگذاريد.

comet
04-12-2006, 18:35
با انجام تنظيمات مربوطه و با استفاده از Remote Desktop ويندوز، شما مي توانيد به خواسته خود كه مشاهده دسكتاپ يك رايانه ديگر از طريق شبكه است، برسيد.
ضمناَ با مراجعه به تاپيك زير، درباره شبكه و مباحث مربوط به آن اطلاعات مفيدي به دست مي آوريد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %A7%D8%B3
:)

barbapapa
30-12-2006, 00:27
سلام دوست عزیز تو باید با کابل کراس دو کامپیوتر رو به هم وصل کنی،و با کابل پچ کورد معمولی اگه این کا رو کنی به هم وصل نمیشن،و بعد میتونی از نرم افزار win vnc استفاده کنی،یا از طریق ریموت دسک تاپ ویندوز

barbapapa
30-12-2006, 00:33
داش یادم میرفت سیم بندی کابل کراس به این شکله که: 1 به 3 / 2 به 6 / 3 به1 / 6به2 /وبقیه به صورت مستقیم به هم وصل میشن

barbapapa
30-12-2006, 00:38
اما برای پیغام دادن به کامپیوتر دیگه میتونی از دستور نت سند استفاده کنی به این صورت که توی ران تایپ میکنی cmd بعد صفحه داس پرامت میاد بعد توی داس تایپ میکنی net send 192.168.1.58 salam و بعد اینتر رو میزنی،اما یادت باشه که این آی پی که من نوشتم مثاله و تو باید آی پی طرفی رو که می خوای براش پیغام بفرستی بدونی،اگر هم بخوای یه پیغام برا کل شبکه بفرستی میتونی به جای آی پی که من نوشتم از * استفاده کنی

barbapapa
30-12-2006, 00:40
اگه میخوای آی پی یه کامپیوتر رو بدونی باید بری توی همون کامپیوتر و توی ران تایپ کنی cmd و بعد اینتر و بعد تایپ کنی ipconfig و اینتر بزنی!

Gabana
30-12-2006, 10:37
سلام دوست عزيز ..
===============
اول اينكه علاوه بر Remote Desktop مي توني از Netmeeting هم استفده كني و Desktop يه كامپيوتر رو Share كني تا همه ببينن .
مورد بعدي اينكه براي ارسال پيغام مي توني ا ز Net Send استفاده كني به شرط اينكه سرويس Messenger در هر دو سيستم يا همه سيستم ها فعال باشه ( كه معمولا در دانشگاه ها اينطور نيست و همينطور كه remote Desktop رو هم غير فعال مي كنن )
Remote Desktop رو مي توني بصورت ريموت از طريق رجيستري فعال كني !
در مورد كنترل كردن يه كامپيوتر هم هموم بحث Remote Desktop مي آد وسط كه در هر صورت بايد روي سيستم ديگه فعال باشه

موفق باشي /.

FLiKS3R
15-03-2007, 02:43
سلام
برنامه ی : Radmin Remote Administrator 2.2 هم خیلی قدرتمنده ...
امکاناتی مثل shutdown و telnet و ... هم داره ...
موفق باشی .