PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از راست به چپ نوشتن منو

Sarah_zhr
04-12-2006, 02:20
سلام
مي خواستم بدونم چه شكلي مي شه توي دلفي 7 منو رو از راست به چپ درست كنيم.
ممنون ;)

sp1000
04-12-2006, 06:50
سلام Sarah_zhrجان :rolleye:

منظورت اینه که منوها (File,Tools,...) همه به سمت راست بروند اگه منطورت اینه پس
شما می تونید MainMenu1 خودت رو انتخاب کنی و در قسمت Object inspector گزینه BiDiMode را از bdLeftToRight به bdRightToLeft تغییر بدی همین
اگه مشکلی بود حتما بنویس :happy:

فعلا خداحافظ
:cool: :cool: :cool:

Aamoo
12-12-2006, 13:07
سلام
من اين كار رو انجام ميدم ولي جواب نميده و باز هم در سمت چپ قرار دارن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mahmood_N
16-12-2006, 17:41
سلام
مطمئنی که فرمت راست به چپ هست ؟
اگه اونم راست به چپ هست ؛ پس یه کامپوننت ApplicationEvents روی فرم بزار و خاصیت BidiMode اون رو bdRightToLeft کن ...
موق باشی ...

Aamoo
18-12-2006, 08:30
سلام
Mahmood_N جان کامپوننت ApplicationEvents كه فقط دو تا خاصيت داره اونم name و tag هستش:sad:

Mahmood_N
19-12-2006, 18:39
salam

Mahmood_N جان کامپوننت ApplicationEvents كه فقط دو تا خاصيت داره اونم name و tag هستش
dorosteh ...
dastoore " ApplicationEvents.bidiMode := bdRighttoleft " ro dar OnCreate Form benevis
( bebakhshid ke Finglish neveshtam akhe far30 nemishod ) ...
movaffagh bashi ...

adgteq
15-05-2008, 05:51
ببخشید اگر این تاپیک را بالا می آورم.

در دلفی برای اینکه یک کنترل بصورت راست به چپ نمایش داده شود باید علاوه بر تنظیم BiDiMode، مقدار SysLocale.MiddleEast نیز True باشد که این مقدار در ابتدای اجرا شدن برنامه از تنظیمات سیستم عامل خوانده میشود.
بنابراین اگر locale سیستمی که برنامه روی آن اجرا میشود فارسی باشد (در Regional and Language Options تب اول Farsi را انتخاب کنید) کنترل ها به درستی نمایش داده میشوند.
البته من برای اینکه چیدمان برنامه به locale کاربر بستگی نداشته باشد از روش زیر استفاده می کنم:
چون متغیر SysLocale قابل نوشتن است، میتوان در ابتدای اجرای برنامه مقدار SysLocale.MiddleEast را True کرد:
در فایل dpr پروژه (منوی Project->View Source) یونیت SysUtils را به بخش uses اضافه کنید و کد زیر را بعد از begin بنویسید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمثلا فایل Project1.dpr این شکلی میشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mah6447
15-05-2008, 06:40
ببخشید اگر این تاپیک را بالا می آورم.

در دلفی برای اینکه یک کنترل بصورت راست به چپ نمایش داده شود باید علاوه بر تنظیم BiDiMode، مقدار SysLocale.MiddleEast نیز True باشد که این مقدار در ابتدای اجرا شدن برنامه از تنظیمات سیستم عامل خوانده میشود.
بنابراین اگر locale سیستمی که برنامه روی آن اجرا میشود فارسی باشد (در Regional and Language Options تب اول Farsi را انتخاب کنید) کنترل ها به درستی نمایش داده میشوند.
البته من برای اینکه چیدمان برنامه به locale کاربر بستگی نداشته باشد از روش زیر استفاده می کنم:
چون متغیر SysLocale قابل نوشتن است، میتوان در ابتدای اجرای برنامه مقدار SysLocale.MiddleEast را True کرد:
در فایل dpr پروژه (منوی Project->View Source) یونیت SysUtils را به بخش uses اضافه کنید و کد زیر را بعد از begin بنویسید:
........................................

راهنمایی جالبی بود adgteq ممنون ... :10: