PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ××× N91 یا N80 ×××

nima4001
28-11-2006, 20:59
اساتيد و دوستان محترم با توجه به هم قيمت بودن انتخابشنو با دليل بگن ممنون ميشم.

nima4001
28-11-2006, 21:04
ضمنا اگر مورد خاص دیگه ای هم هست عنوان کنید.ممنون

casper66m
28-11-2006, 21:09
n91 خوب نيست هنگ كردن زياد و صداي ضعيف معايبش

saeid_2001
28-11-2006, 21:26
N73 هم فكر كنم بتوني بگيري . خوب به شخصه N80 رو خيلي دوست دارم واقعا اندازش كوچيكه و Wifi داره ولي خوب شارژش يكمي ازار دهندست و كيفيت بلندگوهاشم معموليه و بلندي انچناني نداره دوربين خيلي خوبي داره ولي اگه AutoFocus داشت بدون شك كيفيت عكس بهتري داشت . ولي خوب انتخاب ديگهاي هم هست مثل N73 كه به نظر گوشيه همه چيز تمومي مياد و چيزي كم نداره اندازه خيلي خوبي داره فقط از نظر ارتفاع از N80 بلندتر با اين حال توي گوشيهاي سيمبين يكي از كوچيكاست و گوشي خوش دستيه يكي از برتريهاي بزرگش صفحه نمايش بزرگشه كه نصبت به بقيه گوشيهاي سري 60 نوكيا صفحش بزرگتر البته N80 با اينكه صفحش كوچيكتره ولي چون رزولوشن بالاتري داره كيفيت LCD بيشتره البته تا حدودي . برتري ديگه N73 اسپيكرهاي استريوش هست كه صداي خيلي خوبي داره و از N80 خيلي صداي بلندگوهاش بلندتره وقتي هدفنهاي اين گوشي رو بهش وصل ميكني كيفيت پخشش خيلي عالي ميشه و به يه Mp3 Player خوب تبديل ميشه البته شايد به پاي N91 نرسه ولي بدون شك از N80 خيلي بهتره . شارژ خيلي مناسبي هم داره اين گوشي حدودا دو برابر N80 شارژشه و برتري ديگش داشتن AutoFocus براي دوربين هست كه با اون دوربين 3.2 مگاپيكسليش ميتونه عكسهاي فوقالعاهاي بگيره .
از نظر قيمت هم فكر ميكنم الان در يه سطح باشن N80 و N73 ولي خوب N73 از جهاتي برتره البته من خودم بشخصه N80 رو خيلي دوست دارم . در مورد N91 هم نظر خاصي ندارم بيشتر يه Mp3 Player هست تا گوشي خيلي با اندازش حال نميكنم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

كيفيت دوربين N73 خيلي عاليه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

choory
28-11-2006, 22:30
N73 هم فكر كنم بتوني بگيري . خوب به شخصه N80 رو خيلي دوست دارم واقعا اندازش كوچيكه و Wifi داره ولي خوب شارژش يكمي ازار دهندست و كيفيت بلندگوهاشم معموليه و بلندي انچناني نداره دوربين خيلي خوبي داره ولي اگه AutoFocus داشت بدون شك كيفيت عكس بهتري داشت . ولي خوب انتخاب ديگهاي هم هست مثل N73 كه به نظر گوشيه همه چيز تمومي مياد و چيزي كم نداره اندازه خيلي خوبي داره فقط از نظر ارتفاع از N80 بلندتر با اين حال توي گوشيهاي سيمبين يكي از كوچيكاست و گوشي خوش دستيه يكي از برتريهاي بزرگش صفحه نمايش بزرگشه كه نصبت به بقيه گوشيهاي سري 60 نوكيا صفحش بزرگتر البته N80 با اينكه صفحش كوچيكتره ولي چون رزولوشن بالاتري داره كيفيت LCD بيشتره البته تا حدودي . برتري ديگه N73 اسپيكرهاي استريوش هست كه صداي خيلي خوبي داره و از N80 خيلي صداي بلندگوهاش بلندتره وقتي هدفنهاي اين گوشي رو بهش وصل ميكني كيفيت پخشش خيلي عالي ميشه و به يه Mp3 Player خوب تبديل ميشه البته شايد به پاي N91 نرسه ولي بدون شك از N80 خيلي بهتره . شارژ خيلي مناسبي هم داره اين گوشي حدودا دو برابر N80 شارژشه و برتري ديگش داشتن AutoFocus براي دوربين هست كه با اون دوربين 3.2 مگاپيكسليش ميتونه عكسهاي فوقالعاهاي بگيره .
از نظر قيمت هم فكر ميكنم الان در يه سطح باشن N80 و N73 ولي خوب N73 از جهاتي برتره البته من خودم بشخصه N80 رو خيلي دوست دارم . در مورد N91 هم نظر خاصي ندارم بيشتر يه Mp3 Player هست تا گوشي خيلي با اندازش حال نميكنم .

كيفيت دوربين N73 خيلي عاليه .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

منم با نظر saeid موافقم.

zendegi
29-11-2006, 12:09
اساتيد و دوستان محترم با توجه به هم قيمت بودن انتخابشنو با دليل بگن ممنون ميشم.

. اول در مورد ان70 . این گوشی یکی از پرفروشترینهای نوکیا بود که الان هم توی ایران طرفدارای زیادی داره . W810i , W810i) و سونی اریکسون ( N70,N90,3250,N91 گوشیهای مورد نظر از دو برند نوکیا این گوشی دارای دوربین 2مگاپیکسلی هست و کیفیت صدای خوبی داره . از سیستم عامل سیمبین ورژن8.1 استفاده میکنه و برنامه های مختلف اون الان توی بازار هست که البته خیلیهاشون هم با سریهای قبلی سازگار هستن . در مورد دوربین باید بگم که تمام امکانات گرافیکی برای ویرایش عکس رو داره و 20 برابر زوم دیجیتال داره .دوربین دوم این گوشی از نوعVGAهست که استفاده اصلی اون ، برای Video Call هست . دارای یک فلش ال ای دی هست که تقریبا برای شب خوب جواب میده . یکی از مزیتهای این گوشی ، قابلیت فیلمبرداری با فرمتMP4 هست. این فرمت همونجوری که میدونین ، کیفیت تصویر و صدای خیلی بهتری نسبت به3GPهست . این گوشی قابلیت اتصال به کامپیوتر از طریق USB و بلوتوث هست . همراه گوشی کارت حافظه مالتی مدیا 64 مگ از نوعDV RS MMCدریافت میکنین که قابل ارتقا تا 1 گیگابایت هست . اینفرا رد ندارد و همین یکی از نقایص این گوشی مثل بقیه گوشیهای نوکیا حساب میشه . یکی دیگر از نقایص مهم این گوشی که بعضا ممکنه حس کرده باشن ، سرعت پایین گوشی هست که بعضی وقتا خودش رو نشون میده . باطری گوشی از نوعBL 5 RCهست که دقیقا مثل مدلهای قبله .

گوشی ان90 هم یکی از گوشیهای مورد علاقه خیلیها محسوب میشد . بزرگترین مزیت این گوشی ، دوربین 2 مگاپیکسلی با لنز کارل زایس هست که یکی از بهترین لنزهای دوربین دنیا محسوب میشه . تمام مشخصات ان70 ، برای این گوشی هم استفاده شده . فقط کیفیت صفحه نمایش و گرافیک یه کم بهتر شده . اما در مورد نقایص ان 90 . بیش از حد بزرگ بودن گوشی ، عمر باطری ( نگهداری شارژ بسیار پایین ) و صدای ضعیف اون ، بزرگترین نقص هاش هسن. در ضمن ویبره این گوشی فقط همراه با زنگهاش هست . اگه هم خیلی از گوشی استفاده میکنین ، پیشنهاد میکنم که همیشه با خودتون شارژر همراه داشته باشین .

و اما در مورد 3250 و ان 91 و ان 80 .

ان 80 و ان 91 از بهترین مدلهای N-Series نوکیا محسوب میشن . این دو مدل و 3250 ، از سیستم عامل سیمبین ورژن 9.1 (یعنی بالاترین و آخرین ورژن موجود ) استفاده میکنن . ان 91 در اصل یکMedia Playerهست . قابلیت استفاده از مموری کارت رو نداره ولی در عوض حافظه داخلی این گوشی 4 گیگا بایتHard Drive هست . به طوری که حدود2000-3000 موزیک با فرمتAACمیتونین روی اون ذخیره کنین . این گوشی فقط از بلوتوث و کابلUSB قابلیت اتصال به کامپیوتر رو داره . و میتونین از طریق کابل به صورتMass Storage اطلاعاتتون رو منتقل کنین . بدنه این گوشی از استیل هست و دکمه های MP3 Player آن ، به صورت کشویی روی دکمه های شماره گیر رو پوشانده . دوربین این گوشی 2 مگاپیکسل هست و از امکانات گرافیکی و ویرایش کاملی برخوردار هست . صفحه نمایش آین گوشی 262 هزار رنگ هست و دارای رزولوشن بالایی هست . این گوشی دارای بلندگوی قوی هست و برای گوش دادن به موزیک ، قابلیت اتصال هدفون شخصی رو هم داره . کیفیت صدا هم که دیگه حرف نداره . وزن این گوشی یه کمی به نسبت گوشیهای دیگه زیادتره . ولی نسبت به امکاناتی که داره ، قابل چشم پوشیه .

در مورد ان 80 باید بگم که کیفیت صدا و بلندگو ، مثل ان70 هست . ولی از نظر برنامه ریزی ، از سیستم عامل سیمبین 9.1 استفاده میکنه . این گوشی دارای دو دوربین هست که دوربین اصلی ، 3مگاپیکسل هست و دارای فلش هم هست . امکانات ویرایش عکس هم که داره . ظاهر این گوشی تقریبا مثله ان70 هست ولی به صورت کشویی . دکمه های این گوشی یه کم نسبت به ان70 خوش دست تر هستن . گرافیگ صفحه و کیفیت هم که مثله ان 91 هست . از بزرگترین مزایای این گوشی میتونم به دوربین 3 مگاپیکسلی و کارت شبکه بی سیم Wireless Lan اشاره کرد . این گوشی قابلیت اتصال به کامپیوتر از طریق USB وبلوتوث رو داره .

و اما 3250. این گوشی که بعد از عید وارد بازار شد ، از سری مدیا پلیرMediaPlayer نوکیا هست . بزرگترین مزیت این گوشی ، MP3 Player قوی اون هست . از ظاهر گوشی شروع میکنم . این مدل از نوکیا ، نمونه تکامل یافته مدل 3230 هست . شکل تقریبا مستطیلی داره . وزنش حدود 115 گرم هست که خیلی خوب به نظر میرسه . قسمت پایینی این گوشی ، قابلیت چرخش 90 درجه از یک طرف و از طرف دیگر تا 180 درجه را دارد . پشت این قسمت ، دگمه های مخصوصMp3و دوربین قرار گرفته . دوربین این گوشی در کنار گوشی تعبیه شده . دگمه های این مدل ، بسیار خوش دست و از جنس لاستیک هستن و برای اس ام اس زدن های طولانی ، فوق العاده هست . 3250 دارای قاب مشکی بسیار محکم هست که خیلی در مقابل ضربه مقاوم هست . در چهار رنگ مشکی یکدست ، صورتی مشکی، سبز مشکی ، نقره ای مشکی عرضه شده . محل اتصال کابل شارژ و یو اس بی در کنار گوشی قرار گرفته .

دوربین این گوشی 2 مگاپیکسلی هست دارای 8 برابر زوم هست . این نمونه ، مثله ان91 و ان80 از سیستم عامل سیمبین ورژن 9.1 که بالاترین ورژن هست ، استفاده میکنه . گرافیک صفحه ، مثله دو نمونه آخر ، عالی هست . کیفیت صفحه نمایش هم که نسبت به ان70 و بقیه مدل ها، خیلی بهتر شده و به همین خاطر ،فونت و آیکونهای این گوشی درست مثله ان91 و ان 80 خیلی کوچکتر شدن . همراه این گوشی ، هندرفری ریموت دار دو تگه ، با هدفونهای فوق العاده + کابل یو اس بی ارائه شده . هدفون این گوشی در داخل گوش جا میشن و مانع از رسیدن صدای بیرون به داخل گوش میشه و صدای فوق العاده قوی هندزفری هم باعث میشه که صدا رو با بهترین کیفیت بشنوید . در ضمن این گوشی قابلیت اتصال هدفون های معمولی شخصی رو هم داره . این مدل ، مثله ان91 ، یک مدیا پلیر محسوب میشه و بیشتر فرمتهای صوتی رو تشخیص میده . اسپیکر قوی این مدل در پایین گوشی تعبیه شده . باطری این گوشی نسبت به بقیه مدلهای نوکیا تغییراتی داشته که آمپر کمتری داره ولی نسبت به کارایی های گوشی ، شارژ رو خوب نگه میداره . ولی در کل ، میزان تاک تایم اندازه گوشیهای دیگست . برای این مدل ، مموری کارت از نوع میکرو اس دی در نظر گرفته شده که همراه گوشی ، 125 یا 512 ارایه میشه و قابل ارتقا تا 1 گیگابایت هست . حافظه داخلی گوشی هم 10 مگ هست .

در ضمن انتقال اطلاعات به گوشی از طریق کابل به صورت Mass Storage هست . ولی برای انتقال موزیک ازبرنامهAudio Managerکه توی سی دی گوشی هست ، استفاده میشه . همچنین میتونین از برنامهPC Suiteهم مثله بقیه مدلها استفاده کنین .

از نقایص 3250 میتونم به نداشتن فلش ، و فاقد قابلیت فیلمبرداری با فرمت MP4 بودن اشاره کرد . از دیگر مشکلاتی که از همون روز اول حتی شرکت نوکیا هم بهش اشاره کرده بود ، نا سازگاری با برنامه های ورژن های قدیمیتر هست که البته هر روز به تعداد برنامه هایی که برای این مدل ساخته میشن ، اضافه میشه . پس چیز مهمی نیست .

در کل میشه گفت که نسبت به قیمت بین 310 تا 380 هزار تومانی ، گوشی فوق العاده ای به حساب میاد . و میشه گفت که رقیب اصلی سونی اریکسون سری واکمن هست .

و اما سونی اریکسون .

این برند ، با معرفی مدلهای سری واکمن قصد داشت دریچه ای جدید به روی علاقمندان به Mp3 باز کنه که البته موفق هم شد . مدل دابلیو 800 یه گوشی کوچیک و با ترکیب رنگ سفید و نارنجی بود که خیلی ها رو جذب خودش کرد . دوربین این مدل از نوع 2 مگاپیکسلی و دارای فلش ال ای دی قوی هست . تمامی امکانات ویرایش و عکسبرداری رو هم داره . لنز این مدل دارای محافظ هست . گوشیهای این برند ، تحت جاوا کار میکنند و غیر قابل برنامه ریزی هستن و این بزرگترین نقص هست . صفحه نمایش این مدل ،کوچکتر از نوکیا هست ولی همون 262 هزار رنگ رو داره . تمامی امکاناتMP3 Playerهای واکمن سونی رو داره و اسپیکر اون ، دارای کیفیت عالی و قدرت تفکیک صدای عالی هست . این مدل قابلیت استفاده از مموری استیک سونی رو داره . حافظه داخلی گوشی ، 34 مگ هست و همراه پک گوشی ، کارت 512 مگ دریافت میکنین و قابل ارتقاء تا 1گیگابایت میباشد .

. کانکشن گوشی از طریق بلوتوث ، اینفرارد و کابل یو اس بی (با قابلیت مس استورج) هست . هندزفری گوشی درست مثله 3250 هست . با این تفاوت که فاقد ریموت هست . قابلیت استفاده از هدفون شخصی و اتصال به سیستم صوتی (درست مثله 3250 ) رو هم به این گوشی اضافه کنین .از نظر شارژ باید گفت که خیلی کمتر از اون چیزی که شرکت سازنده اعلام میکنه هست . ولی در کل ، حدود حداقل 6 ساعت تاک تایم مداوم داره و میشه با یه بار شارژ، حدود 30 ساعت موسیقی گوش داد .

مدل 810 ، دقیقا همین امکانات رو داره . با این فرق که به جای جوی استیک ، از کلید 5 جهته استفاده کرده که جلوه ی بهتری هم به این گوشی مشکی رنگ داده . آره ، این گوشی کاملا مشکی هست و تفاوتش با مدل قبل ، نداشتن محافظ لنز ، قابلیت ارتقا کارت تا 4 گیگابایت ، و کلیدهای شماره گیر از جنس لاستیک نرم و خوش دست هست . دوربین این مدل ، دقیقا مثله K750 هست که دارای فوکوس اتوماتیک هست و در نوع 2مگاپیکسلی ها ، گفته شده که بهترینه . اما من تفاوت زیادی بین کیفیت حالت نرمال این گوشی با 3250 ندیدم .

در کل بزرگترین نقص این برند ، تحت جاوا بودن و نداشتن سیستم عامل سیمبین هست که بعضا باعث بروز مشکلاتی برای دارندگانشون میشه و حتی گاهی میشه که باید فلش بشن و این یعنی فاجعه !!!!!!

البته با ورود N۷۳ و N۹۳ و N۹۲ و همچنین SonyEricsson CyberShot Series و W850 , W950 نقش این گوشیها کمرنگتر میشه .

این هم متن امروز که امیدوارم تونسته باشم کمکی کرده باشم . حالا با مقایسه بین این مدل ها و قیمت ها و کاربردهایی که از یه گوشی توقع دارین ، میتونین گوشی مورد علاقتون رو انتخاب کنین .

برگرفته از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MaFia
29-11-2006, 20:14
كلوپ نوكيا براي چي داريم پس!!
منتقل شد

nima4001
29-11-2006, 20:23
ممنونم سعید جان میگن کارکردن با صفحه کلیدn73 خیلی سخته همون اشکالی که به N80 در مورد کلیدهای 1و2و3 اون وارده.مورد دیگه محافظ نداشتن دوربینشه وسومین اشکال اون که جایی خوندم عدم تکرار زنگ هشداره که نمیدونم یعنی چی؟ لطفه بیشتر توضیح بدین.

Actros
01-12-2006, 03:32
n73 تقریبا میشه گفت که n93 هست
فقط فیلبرداریش ضعیفتره
ولی دوربینش خداست
حالا چرا نمیخری؟

nima4001
01-12-2006, 21:03
n73 تقریبا میشه گفت که n93 هست
فقط فیلبرداریش ضعیفتره
ولی دوربینش خداست
حالا چرا نمیخری؟
--------------------------------------------------------------------------------

ان 80 چي؟

Alireza.M67
03-12-2006, 00:10
--------------------------------------------------------------------------------

ان 80 چي؟

ارزش خريد نداره
دوربينش هم تعريفي نداره .

Sina.G
03-12-2006, 01:22
از من می شنوید کلا دور 91 رو خط بکشید : دم به دقیقه هنگ می کنه ، کیفیت صفحه نمایشش آشغاله ! خیلی سنگینه ، صفحه کلیدش آزار دهنده است، صدای اسپیکرش هم خیلی کمه .
در باقی موارد عالیه !!!

p990
03-12-2006, 15:26
من خودم n91 رو يك ماهه خريدم .الان هم مثل ... پشيمونم.
الان هم ميخوام اگه بشه ردش كنم .چون صداش كه آشغال(((هندزفريش توپه))) وباطري كم ظرفيت ((((ولي زياد هم هنگ نمكن)))))دوربين تار و بدون فلش دركل شما پول 4gb رم مي ديد

nima4001
03-12-2006, 21:45
پس با اين اوصاف فقط ان 73 يا يكي نظر بهتري داره؟؟؟

Actros
04-12-2006, 03:49

ان 80 چي؟

ان 80 هم دوربين 3 مگا داره ولي كيفيت مثل ان73 نيست
چون auto focus نداره
بابا تو داری این پول میدی چرا گوشی بهتری نخری
شگ نکن بهترین انتخابت
Nokia N73

fery joon
04-12-2006, 21:12
هركي ان73 بگيره پشيمون نميشه شك نكنين [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

nima4001
04-12-2006, 23:05
ممنونم كاش همين طور باشه.

Actros
05-12-2006, 01:59
ممنونم كاش همين طور باشه.
با خيال راحت ان 73 بگير

jigg
06-12-2006, 14:36
سلام ميدوني نيما من تا چند وقت پيش فقط وقت پيش فقط اگه حرف گوشي بود ميگفتم نوكيا اما حالا ديگه اينو نميگم چون نوكيا
به دليل آنتن دهي قويش كه يكي از مهمترين دلايل علاقه من به او بود وهست خطرات زيادي براي مغز و سيستم دفاعي بدن داره و تا اونجا كه اطلاع دارم در دراز مدت موجب سرطان و يا ايجاد غدد سرطاني ميشه ممكن تو خريد گوشي نوكيا تجديد نظر كن و سراغ سونيا اريكسون يا سامسونگ يا موتورولا بررو از قديم گفتن سري كه درد نميكنه دستمال چرا؟ البته بگم كه يكي از دوستاي من دبليو 800 داره و ازش رازيه به هر حال اميدوارم تصميم درست و به درد بخوري در خريد گوشي بگيري .

jigg
06-12-2006, 14:48
سلام ميدوني نيما من تا چند وقت پيش فقط وقت پيش فقط اگه حرف گوشي بود ميگفتم نوكيا اما حالا ديگه اينو نميگم چون نوكيا
به دليل آنتن دهي قويش كه يكي از مهمترين دلايل علاقه من به او بود وهست خطرات زيادي براي مغز و سيستم دفاعي بدن داره و تا اونجا كه اطلاع دارم در دراز مدت موجب سرطان و يا ايجاد غدد سرطاني ميشه ممكن تو خريد گوشي نوكيا تجديد نظر كن و سراغ سونيا اريكسون يا سامسونگ يا موتورولا بررو از قديم گفتن سري كه درد نميكنه دستمال چرا؟ البته بگم كه يكي از دوستاي من دبليو 800 داره و ازش رازيه به هر حال اميدوارم تصميم درست و به درد بخوري در خريد گوشي بگيري .

nima4001
06-12-2006, 22:15
خطر تشعشعات كه تو همه گوشيها هست.البته نبايد جديش گرفت.با تشكر ولي از امكانات نوكيا وآنتنش نميشه گذشت .

Alireza.M67
07-12-2006, 01:43
سلام عزيز .
ميدوني هنوز اثبات نشده كه امواج الكترو مغناطيسي واسه انسان خطر دارن ؟
البته من نخواستم از گوسي اي طرفداري كنم و اين فقط يه مطلب علمي بود .