PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Microsoft.Net چیست؟

Bahar83
26-11-2006, 01:28
با سلام
خواهشمندم یک تعریف یا مقاله مختصر از این که اصلا مایکروسافت دات نت چیست به بنده بدهید.
البته بیشتر منظور من خود برنامه هایی مثل Microsoft.Net1.1 یا framework هست که به چکار می آید و چه استفاده ای برای نصب روی ویندوز دارند.با کمال تشکر .

Original Titan
26-11-2006, 14:39
دات نت يه جور زبان بر نامه نويسيه كه وقتي روي ويندوز نصب مي شه به ويندوز كمك ميكنه تا بعضي از برنامه هايي كه به اين زبون مربوط مي شن اجرا بشن .
اگر خواستي بگو تا برات بازش كنم

Original Titan
26-11-2006, 14:51
همچنين
microsoft .net قابل فهم ترين و قوي ترين ابزار را براي ساخت و گسترش دادن و كنترل برد وسيعي ازسرويس هاي وب كه توسط كد هاي XML و از اين قبيل كد ها ايجاد شه اند را فراهم مي كند
اين هم ترجمه خود سايت مايكروسافت بود

Bahar83
27-11-2006, 01:54
آقا بسیار ممنونم از پایخ سریع شما
اما یک سوال دارم
چرا روی ویندوز مدیاسنتر برای نصب برنامه هایی مثل مدیاپلیر پیغام میدهد باید قبل از نصب باید .Net framework1.1 را نصب کرده باشید؟

Original Titan
27-11-2006, 11:19
شما چه ورژني از مداپلير را نصب مي كني كه اين پيغام را مي دهد؟

Bahar83
01-12-2006, 16:07
دوباره سلام
ممنون از پاسخگویی شما
البته روی ویندوز مدیاسنتر برای نصب مدیاپلیر 11 پیغام میدهد ممکن نیست مگر اول Rollup2 را نصب کرده باشید.وقتی میخواهی Rollup2 را نصب کنی پیغام میدهد Microsoft.Net1.1 و Microsot.Net1.1sp1 مورد نیاز میباشد.
باتشکر

_H2_
24-02-2007, 12:09
سلام
بدون شک برنامه ای که از شما میخواد Framework را نصب کنید، تحت Framework کامپونتی داره و یا حتی شاید کلش با یکی از زبانهای تحت Framework نوشته شده باشه

در مورد سوال اول هم باید بگم با وجود درستی جواب دوستان ولی دقیقترش اینه که
Framework یک فضای کاری، یک محیط شامل بیش از 6500 کلاسس آماده ، که برنامه ها میتونن از این ظرفیت عظیم استفاده کنن، چیزی شبیه DirectX

و جالبه بدونید که همانطور که DirectX راباید در 98 نصب میکردید ولی در XP خودش آن را داشت،
Framework هم همین طور است و باید در XP جداگانه نصب شود اما با نصب Vista خودش دیگر Framework را نصب میکنه.

من با نصب Vista اولین چیزی را که چک کردن همین مسئله بود و خیلی خوشحال شدم.