PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مي خوام هاردم رو پاك كنم تا با هيچ برنامه اي قابل برگشت نباشن

vast_vision_office
19-11-2006, 09:35
سلام دوستان
مي خوام هاردم رو بفروشم اگر برنامه اي هست كه طوري پاك كنه كه اصلا انگار هارد نو بوده و هيچ برنامه و چيزي توش نرفته بهم معرفي كنيد ممنون مي شم

با تشكر
باي

AK1
19-11-2006, 12:08
برنامه هاي هست كه با روش هاي كه از جمله باز نوشت زياد روي فايل هست اطلاعات رو پاك مي كن و قابلت دسترس نيست ولي براي كل يك هارد من Low Level Format رو پيشنهاد مي كنم
البته برنامه زيادي هست ولي كل هارد زمان زيادي رو مي بره ولي فايل و يا پارتيشن رو با نرتون يوتيليتر و يا تون آپ و .. مي شه پاك كرد

Spy
19-11-2006, 12:38
به به ولي زاده عزيز ...دوباره اخراج شدي آي دي جديد ساختي ؟ :tongue:

طلاعات خیلی خیلی محرمانه که باید سر به نیست بشن رو برای همیشه از هارد خود پاک کنید . با استفاده از این نرم افزار دیگر فایل های پاک شده به وسیله برنامه های بازیابی اطلاعات قابل بازگشت نیستند . توجه داشته باشید که با پاک کردن عادی فایل ها براحتی قابل بازگشت هستند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Clean Disk Security v7.5

What is Clean Disk Security? - This program gives you
secure file deletion, making sure that deleted files
cannot be undeleted again. Deleting a file normally just
removes the file's directory entry, but the data itself
remains on the disk. This program completely eliminates
the contents of deleted files. The highly acclaimed
Gutmann disk cleaning method is now available as an option.
This program can also clean the Window's swap file, and can
optionally clean unneeded temporary files from your hard disk,
such as your Internet browser cache, files in your system's
Recycle Bin, and can clear the "recent files" list. Comes
with a direct disk viewer for discovering exactly what
is on your hard disk.

vast_vision_office
19-11-2006, 13:51
سلام
اسپاي جان خيلي وقته با اين يوزر هستم در ضمن لينك خرابه

با تشكر
باي

divoonejoon
19-11-2006, 14:29
بنظر من هم low level format بهترين راهه البته 1 مقداري طول مي كشه ولي خوب آدم خيالش كامل راحت مي شه .

Spy
19-11-2006, 18:44
لينك كه خراب نيست ..از راپيد دانلود كردي حتما تا حالا ...

vast_vision_office
19-11-2006, 21:07
سلام اسپاي جان
منظورت رو نفهميدم
اگر منظورت اينه كه بلد نيستم از راپيد دانلود كنم كه بايد بگم كه بلدم اگر منظورت چيز ديگه اي هست بگو لينك دانلود خرابه

با تشكر
باي

Farbod_h
19-11-2006, 21:23
یه fdisc بگیری فک نکنم چیزی از اطلاعات بمونه

AK1
19-11-2006, 21:39
لينكي كه Spy جان داده فعال هست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohammad hamed
20-11-2006, 10:45
من که میگم یه Low Level Format كن خيال خودت رو راحت كن

matrix1000
23-11-2006, 05:37
سلام

البته استفاده از low level format یا برنامه هایی که مخصوص اینکارند ، راحت و خوبه

ولی یه راه ساده دیگه هم هست ،فقط یه کمی وقت گیره ، شما اول تمام اطلاعاتی رو که میخواید مخفی باشه

بروش معمولی حذف کنید ، بعد تمام فضای خالی درایوها رو با اطلاعات معمولی پر کنید ، (مثلآ MP3 )

این فایلها جایگزین میشند ،دیگه دسترسی به فایلهای قبلی غیر ممکن میشه ، تقریبآ!!!

موفق باشید
.

sama_65
23-11-2006, 07:14
بچه ها
اين low level format كه ميگين چه جوريه؟
ميشه بگين؟!

matrix1000
24-11-2006, 01:08
بچه ها
اين low level format كه ميگين چه جوريه؟
ميشه بگين؟!

سلام

در اصل فرمت سطح پایین ، یا همون فرمت کارخونه ای است ، یه سری برنامه ها این قابلیت رو دارند،

که باید از دوستانی که لینکش رو دارند ، بخواید . فقط خیلی خیلی خطرناکه!!!

چون اطلاعات اگه با این روش پاک شد ، دیگه تقریبآ و شاید صد در صد ، ریکاوری و بازگشت ندارند.

.

Jalal
24-11-2006, 01:39
باسلام
من حاردمو fdisk کردم بازم برگردوندمش
بعدشم love level format باید از طریق داس انجام بشه و کل حار د فکر کنم باید پاک بشه
شما بیا یه کاری کن برو system mechanic 5 profesional رو نصب کن یه برنامه جانبی داره به نام sheild که خوراک همین کار
میره اون قسمت خالی حارد که فایلها بصورت فیزیکی حذف شدن رو بصورت کلا حذف میکنه یعنی بصورت منطقی اگه درست گفته باشم
خلاصه کارش اینه دیگه البته اساتید بهتر میدونن

AK1
24-11-2006, 02:34
من يك سري داشتم آپ كردم براي Maxtor و Quantum و Seagate و Western Digital حجمش هم كمه782 KB

البته همون طور كه دوستان گفتم كار خطر ناكي هست و بايد كل هارد ديسك فرمت بشه كه حتي پارتيشن بندي هم از بين ميره

پس مواظب باشين و تمام عواقب رو در نظر بگيرين

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vast_vision_office
24-11-2006, 10:31
سلام دوستان
با تشكر از لطف همه و پاسخ هاي كامل و واضحتون

با تشكر
باي

kbdfa
25-11-2006, 09:19
من هم یه بار اشتباها هاردم رو با خود ویندوزایکس پی پارتیشن بندی کردم دیگه نتونستم برگردونم

kiarash3500
27-11-2006, 02:06
دوستان یه دستور دیدم که فکر کنم به این شکل بود
format x: /autotest
فکر کنم تو این مایه ها رو فلاپی انجام دادم فلاپی نه خونده میشد نه فرمت میشد ترسیدم رو هاردم امتحان کنم شاید این دستور هم اثر کنه!!!

nooshabeh
27-11-2006, 15:59
نه اوني كه شما گفتي اين دستوره
format c:/u
تا جايي كه من مي دونم اين دستور برگشت اطلاعات رو غير ممكن مي كنه
يه امتحان بكن

kiarash3500
28-11-2006, 01:08
اگه انجام بشه دیگه هیچ راهی نداره؟
یعنی باید هارد رو انداخت دور!!؟

kiarash3500
28-11-2006, 01:10
اگه انجام بشه دیگه هیچ راهی نداره؟
یعنی باید هارد رو انداخت دور!!؟
پس دوست عزیزمون نیاز به برنامه ای نداره

nasser416
03-12-2006, 09:50
لطفآ نحوه low level format را توضيح بدهيد چون من نيز مشكل مشابه دارم و xp در سيستمم وجود دارد و نميتوانم فرمت نمايم.

Hektor
03-12-2006, 10:42
سلام دوستان
مي خوام هاردم رو بفروشم اگر برنامه اي هست كه طوري پاك كنه كه اصلا انگار هارد نو بوده و هيچ برنامه و چيزي توش نرفته بهم معرفي كنيد ممنون مي شم

با تشكر
باي
شايد براي بعضي دوستان كه با مباحث پيشرفتهء بازيابي اطلاعات آشنايي زيادي ندارند گفتن اينكه حتي با چندين بار فرمت هم امكان بازيابي اطلاعات با روشهاي سخت افزاري و حتي نرم افزاري وجود داره چيز عجيبي بنظر بياد. همينقدر براي فهم بيشتر اينرو بگم كه در حال حاضر واحدهاي مهندسي ستاد مشترك ارتش ايران نرم افزاري رو تهيه كردند كه تا حدود 50 بار اگر هارد رو فرمت كني مي تونند بازيابي رو انجام بدهند.
فرمت عادي رو پس بايد گذاشت كنار اما راجع فرمت سطح پايين هم چندان دلتون رو خوش نكنيد...
به هر حال...

من برنامه اي امنيتي رو به دوستان معرفي مي كنم كه بترتيب شامل 10 استاندارد پاكسازي از جمله استانداردهاي بي نظير زير براي نابودي اطلاعات هست :
1)
Navso P-5239-26
استاندارد مركز پژوهشهاي ستاد اداري نيروي دريايي ايالات متحده براي نابود سازي اطلاعات اداري نظامي به شيوهءغير قابل بازيابي با متودهاي سخت افزاري و نرم افزاري شامل سطوح زير:
RLL
MFM

2)
DOD 5220.22-M
استاندارد امنيتي دپارتمان دفاعي ايالات متحده براي نابود سازي اطلاعات اداري نظامي به شيوهء غير قابل بازيابي با
متودهاي سخت افزاري و نرم افزاري

3)
B.Schneier's algorithm
استاندارد امنيتي ابداعي از سوي بروس اسكينر براي نابود سازي غير قابل بازيابي اطلاعات اداري و نظامي

4)
3+7+3 Beyond DoD Standards
استاندارد امنيتي دپارتمان دفاعي ايالات متحده براي نابود سازي اطلاعات اداري و نظامي به شيوهء غير قابل بازيابي با متودهاي سخت افزاري يا نرم افزاري

و از همه خفن تر:
5)
استاندارد Gutmann

خلاصه كردم وگرنه هر كدوم از اين موارد كلي بحث و مطلب داره.
فقط نرم افزار رو معرفي مي كنم تا ديگه خاطرتون كاملا جمع بشه براي حذف اطلاعاتتون

EastTec Eraser
نسخه 8.0
2007
5.5 MB
كار شركت رومانيايي East Technology

nasser416
03-12-2006, 10:48
خيلي ممنون

casper66m
03-12-2006, 11:20
وقتي با پارتيشن مجيك ميخواي يك پارتيشن رو حذف كني اخطاري مبني بر اين ميده كه با حذف پارتيشن ها ديگه اطلاعات قابل بازيابي نيستن
با حذف پارتيشن ها ميشه اطلاعات رو پاك كرد؟

Imantec
03-12-2006, 16:10
آقا ايول
اين برنامه يك هيولاي واقعي هست
13 تا استاندارد خيلي خفن داره كه واقعا اگه مطالعه كنيد ويژگيهاشون رو معركه هستن
همون كه هكتور گفت Gutmanاز همه خفن تره و 35 مرحله داره خودش :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac: :wac:
فقط حيف كه Terial هست.
كسي كركشو داشت بذاره اينجا
عكس رو ببينيد

casper66m
04-12-2006, 22:43
تو انجمن کرک درخواست دادی؟

Razel
09-12-2006, 03:01
سلام
ضمن تشکر از هکتور عزیز که این برنامه مفید رو معرفی کردن.
من هنوز این برنامه رو دانلود نکردم ولی یه کرک براش پیدا کردم که امیدوارم کار کنه:

اگه تو لینک بالا برید پایین صفحه کلید دانلود رو می بینید (حجم کرک 1.4 مگابایت)

قبل از دانلود این برنامه چند تا سوال از اساتید داشتم:

1-آیا با این برنامه می شه یک درایو رو به طور کامل پاک کرد طوری که صدمه ای به اطلاعات سایر درایوها وارد نشه.
2-آیا این برنامه قابل اعتماد هست و صدمه ای به هارد وارد نمی کنه؟
3-من اگر بخوام درایو C خودم رو که الان ویندوز روش هست رو بطور کامل پاک کنم و فرمتش کنم چیکار باید بکنم (البته با این برنامه)

ممنون می شم اگه به این سوالای من پاسخ بدید :)

موفق باشید :happy:

Mohammad Modarresi
09-12-2006, 03:07
ممنون از همه دوستان عزيز ولي يه چيزي دوستان اگر از برنامه هاي سي دي Hiren استفاده كنن جواب مي گيرن

M.K_Soft
09-12-2006, 19:24
به نظر من فقط FDisk

mrmostafa
16-11-2007, 21:58
شايد براي بعضي دوستان كه با مباحث پيشرفتهء بازيابي اطلاعات آشنايي زيادي ندارند گفتن اينكه حتي با چندين بار فرمت هم امكان بازيابي اطلاعات با روشهاي سخت افزاري و حتي نرم افزاري وجود داره چيز عجيبي بنظر بياد. همينقدر براي فهم بيشتر اينرو بگم كه در حال حاضر واحدهاي مهندسي ستاد مشترك ارتش ايران نرم افزاري رو تهيه كردند كه تا حدود 50 بار اگر هارد رو فرمت كني مي تونند بازيابي رو انجام بدهند.
فرمت عادي رو پس بايد گذاشت كنار اما راجع فرمت سطح پايين هم چندان دلتون رو خوش نكنيد...
به هر حال...

من برنامه اي امنيتي رو به دوستان معرفي مي كنم كه بترتيب شامل 10 استاندارد پاكسازي از جمله استانداردهاي بي نظير زير براي نابودي اطلاعات هست :
1)
Navso P-5239-26
استاندارد مركز پژوهشهاي ستاد اداري نيروي دريايي ايالات متحده براي نابود سازي اطلاعات اداري نظامي به شيوهءغير قابل بازيابي با متودهاي سخت افزاري و نرم افزاري شامل سطوح زير:
RLL
MFM

2)
DOD 5220.22-M
استاندارد امنيتي دپارتمان دفاعي ايالات متحده براي نابود سازي اطلاعات اداري نظامي به شيوهء غير قابل بازيابي با

3)
B.Schneier's algorithm
استاندارد امنيتي ابداعي از سوي بروس اسكينر براي نابود سازي غير قابل بازيابي اطلاعات اداري و نظامي

4)
استاندارد امنيتي دپارتمان دفاعي ايالات متحده براي نابود سازي اطلاعات اداري و نظامي به شيوهء غير قابل بازيابي با متودهاي سخت افزاري يا نرم افزاري

و از همه خفن تر:
5)
استاندارد Gutmann

EastTec Eraser
نسخه 8.0
2007
5.5 MB

اين برنامه كرك نداره ؟؟؟ ممنون ميشم بدين اگه هستش و اگه با اين فرمت كنيم واقعا بر نميگرده؟!!

mrmostafa
21-11-2007, 18:14
طرز كار با برنامه رو هم بزارين ممنون ميشم چون ميخوام كاملا بدونم چه قابليتهايي داره بعدش الان از چي بايد استفاده كنم كدوم گزينه ؟!!! ممنون ميشم روش استفاده رو هم بزارين

Hektor
21-11-2007, 18:50
من نسخه ي East-Tec Eraser 2007 v8.0.0.208 به همراه كركش (كه بوسيله ي يكي از كاربران انجمن ساخته) شده رو به حجم حدود6.67 MBدر مكانهاي زير بارگزاري كردم از هر كدوم كه تونستيد دريافت كنيد.
فايلهاي داخل پوشه ي كرك رو در داخل پوشه ي نصب برنامه جايگزين(Replace) كنيد.
لينكها غير مستقيم هستند:

winxp
22-11-2007, 23:20
سلام عزیزان

راستش از نظر من اگه خودتون هم بیاین یه بار درایو مورد نظر رو فرمت کنین و سپس داخلش رو پر از اطلاعات کنین و کانورت کنین به یه فرمت دیگه و دوباره پرش کنین دیگه بر نمیگرده

راستی چند وقت پیش تو این مستند فیلم سیاه گفتن اگه یه قطعه از هارد رو عوض کنی دوباره میشه به همه اطلاعات دسترسی داشت , ایا این مورد صحت داره ؟
من که خندم گرفته بود

موفق باشین

Hektor
22-11-2007, 23:31
سلام عزیزان

راستش از نظر من اگه خودتون هم بیاین یه بار درایو مورد نظر رو فرمت کنین و سپس داخلش رو پر از اطلاعات کنین و کانورت کنین به یه فرمت دیگه و دوباره پرش کنین دیگه بر نمیگرده

راستی چند وقت پیش تو این مستند فیلم سیاه گفتن اگه یه قطعه از هارد رو عوض کنی دوباره میشه به همه اطلاعات دسترسی داشت , ایا این مورد صحت داره ؟
من که خندم گرفته بود

موفق باشین
دوست خوب اين يك واقعيته و شما نبايد شوخي قلمداد كنيد!
وقتي متخصصان بازيابي ادعا مي كنند مي تونند داده ها رو با روشهاي نرم افزاري و حتي روشهاي سخت افزاري:blink: بازيابي كنند و برنامه نويسان خبره براي پيشگيري از اين موضوع استانداردهاي پاكسازي غير بازيابي طراحي مي كنند ،چرا بايد ما بخنديم؟ مگر اينكه سطح سوادمون بالاتر از اونا باشه!!
البته طبيعيه كه يك كاربر عادي كامپيوتر مثل همه ي ما يا حتي بظاهر شركتهايي كه ادعاي بازيابي ميكنند،شايد نتونن داده هايي كه يكبار فرمت و يكبار رونويسي روشون انجام شده رو براحتي برگردونند
صحبت روي روشهاي ويژه ي متخصصين بازيابي هست.

winxp
22-11-2007, 23:52
عزیز من

من میگم ادعای الکی کردن
شما اگه یه خورده با نحوه ی ذخیره کردن اطلاعات روی هارد اشنا باشین به راحتی پی میبرین که این کار غیر ممکنه

مگه این که واقعا تکنولوزی جدیدی به کار برده باشن که اگه صحت داشته باشه خیلی خطر ناک میشه و میشه گفت دیگه تنها راه شکستن هارد میشه
درسته ؟

خیلی بحث جالبیه اگه دوستانی که وارد ترن توضیح بدن این موضوع صحت داره یا نه ؟

منتظر یه بحثه داغ هستم

موفق باشین همگی

Hektor
22-11-2007, 23:56
عزیز من

من میگم ادعای الکی کردن
شما اگه یه خورده با نحوه ی ذخیره کردن اطلاعات روی هارد اشنا باشین به راحتی پی میبرین که این کار غیر ممکنه

مگه این که واقعا تکنولوزی جدیدی به کار برده باشن که اگه صحت داشته باشه خیلی خطر ناک میشه و میشه گفت دیگه تنها راه شکستن هارد میشه
درسته ؟

خیلی بحث جالبیه اگه دوستانی که وارد ترن توضیح بدن این موضوع صحت داره یا نه ؟

منتظر یه بحثه داغ هستم

موفق باشین همگی
عزيزجان!
اگه شما ميخواي بحث علمي كني لطف كن حداقل اول كتاب مرجع علمي كاربردي هارد ديسك{اصول عملكرد،نصب و راه اندازي،تعمير و ترميم اطلاعات}(شيرزاد شهرياري-نشر پرتونگار) رو مطالعه كن
بعدا نظرات شخصي شما رو جواب ميدم من

winxp
22-11-2007, 23:59
ببخشید hektor جان

من فکر کردم خیلی از هارد میدونم

میشه یه کتاب مفید معرفی کنی

اگه لطف کنی همین ادعای اینارو یه خورده بازش کنی که من بفهمم منظورشون چی بوده خوب میشه

اخا مگه اطلاعات روی کلاسترها و سکتورها ذخیره نمیشن ؟

یه کم توضیح بده

موفق باشی

winxp
23-11-2007, 22:03
hektor جان من منتظرم ها

mrmostafa
23-06-2008, 16:31
به هر حال...

1)
Navso P-5239-26
RLL
MFM

2)
DOD 5220.22-M

3)
B.Schneier's algorithm

4)

و از همه خفن تر:
5)
استاندارد Gutmann

EastTec Eraser
نسخه 8.0
2007
5.5 MB

آقا اين برنامه فوق العاده عالي هستش فقط الان كركش تموم شده ميشه يه سريال نامبر بدين من رجيسترش كنم ؟!!:10: