PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا برنامه های VB حتما باید در Framework اجرا شوند؟

A-freeman
18-11-2006, 21:35
در vb2005 یک برنامه نوشتم که برای اجرای اون در سایر کامپیوترها مجبور شدم که Framework رو هم نصب کنم.
آیا برنامه های VB حتما باید در Framework اجرا شوند؟ Delphi چطور؟ ممنون.

hoseinquest
18-11-2006, 23:46
بله برای اجرای برنامه هایی که به زبان های خانواده دات نت نوشته شده اند نیاز به فریم ورک دارید

A-freeman
05-12-2006, 20:39
خوب حالا اگه برنامه های خود رو به دیگران بدهیم و برايش یک فایل setup هم بسازیم، آیا framework را هم باید در setup داخل کنیم؟
اصلا این همه برنامه که با شکل و شمایل net. طراحی می شوند چرا به framework نیاز ندارند؟ شاید از اشیاء com. استفاده می کنند.

BlackDal
06-12-2006, 00:29
سلام
اشیاء com؟؟
نه نه نه
این اولین چیزی بود که مایکروسافت دربارش همراه با ارائه دات نت در کنفرانس توسعه دهندگان حرفه ای در فلوریدا (سال 2000) صحبت کرده.
"دات نت راهی برای کنار زدن اشیاء com و سایر وابستگی هاست"

ببینید برنامه های دات نت به فریم ورک دات نت نیاز دارند چون ازش استفاده می کنند!

ضمناً شما باید فریم ورک رو همراه برنامه به نصاب اضافه کنید

A-freeman
13-12-2006, 15:34
اصلا این همه برنامه که با شکل و شمایل net. طراحی می شوند چرا به framework نیاز ندارند؟
مثل انواع و اقسام نرم افزار موجود در بازار. اونا از چه چیزی برای طراحی استفاده میکنن؟

a_mohammadi_m
26-02-2007, 09:41
با سلام
فقط ظاهر برنامه تعيين نمي كنه كه از dot net استفاده شده يا نه
كاركرد دروني برنامه مهم است
طاهر رو هرجوري ميشه طراحي كرد

A-freeman
26-02-2007, 13:40
مثلا Delphi یا همون VisualPascal ، آیا به چیزی مثل Framework نیاز داره ، یا اینکه برنامه های نوشته شده توسط اون به طور Standalone اجرا می شوند؟
اگر دیگر برنامه هایی که طراحی کردن نرم افزار های کاربردی را آسان کرده اند می شناسید معرفی کنید. مرسی

vandu
26-02-2007, 14:52
بله، دلفی برنامه ها رو Standalone کامپایل میکنه...
در مورد سوال دوم هم چیزی جز زبان های برنامه نویسی به ذهنم خطور نکرد...

vandu
26-02-2007, 14:54
بله، دلفی برنامه ها رو Standalone کامپایل میکنه...
در مورد سوال دوم هم چیزی جز زبان های برنامه نویسی به ذهنم خطور نکرد...

_H2_
27-02-2007, 12:05
سلام
عزیز جان یک Setup کوچیک که شامل مرحله نصب Framework هم باشه که اینهمه بحث نداره !
من بارها گفتم بازم میگم Framework خیلی شبیه DirectX و هرکس خواهان اون 6500 ماژول کلاسس آماده است باید نصبش هم بکنه، تازه همان طور که دیگر در XP نیازی به نصب DirectX نبود در Vista هم 3 ورژن و نیم !!! تا Framework نصب شده آماد است و دیگری نیازی به نصبشون نیست.

A-freeman
28-02-2007, 15:24
خبر خوبیه . مرسی

A-freeman
04-03-2007, 10:54
مساله اینه که MS کمی (یا خیلی؟) جاه طلبه ولی خوب دستش درد نکنه. اما در مقایسه با VisualPascal یه سری نقطه ضعف هم داره. مثلا در یک مقاله خونده بودم که سرعت اتصال به پایگاه داده و استخراج داده از آن در VisualPascal نسبت به VB خیلی بیشتره و این در مورد پروژه های وب خیلی حیاتیه و چند مورد دیگه که یادم نیست. میتونید جستجو کنید vb vs vp

_H2_
04-03-2007, 11:05
سلام
من که همچین چیزی نشنیده ام ولی بهرحال اون مقاله راجب کدام ورژن بود؟
چون سرعت اتصال برنامه های تحت دات نت به SQL Server (برای اینکار کلاسهای مخصوصی در دات نت داریم) خیلی بالا است و معمولاَ از همین برای طراحی پروژه های بزرگ (چه ویندوزی و چه وبی) استفاده میشود.

A-freeman
05-03-2007, 19:45
جستجو کن:
VB VS Delphi
نتیجه رو اعلام کنی بد نیست. مرسی