PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث در مورد آنتن دهی گوشی

Moda
18-11-2006, 12:08
سلام خسته نباشید
واقعا موضوع این انتن دهی چیه؟

Moda
18-11-2006, 12:17
در مورد این بحث کاربران دو دسته میشند
یکی عده ای که میگن انتن دهی صد در صد مربوط به شبکه است
و
عدهای دیگر که میگن مربوط به گوشی هم میشه
در ضمن هر دو دسته هم دلایلی دارند
حالا نظر شما چیه؟[b]

Farbod_h
18-11-2006, 20:30
80 درصد ماله شبکس و 20درصد هم ماله گوشی مثلن تو یه جایی بودیم گوشی دوستم و700 انتن نداشت ولی مال من و810 2-3 تا انتن داشت

GsM
19-11-2006, 00:28
كاملا درسته!!!!!

Moda
22-11-2006, 16:31
پس اونا که میگن فقط مربوط به شبکه هستش راست نمیگن؟

Farbod_h
22-11-2006, 16:51
80 درصد ماله شبکس و 20درصد هم ماله گوشی مثلن تو یه جایی بودیم گوشی دوستم و700 انتن نداشت ولی مال من و810 2-3 تا انتن داشت
من تجربم رو گفتم

mahyarSAMSUNG
23-11-2006, 02:28
جريانه آنتن دهي همش كشكه اونهايي كه ميگن به گوشي ربط داره خيلي سركار هستند

Man Hunter
23-11-2006, 03:53
:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: :blink:
ميشه يه كمي توضيح بدي داداش؟
يعني چي كشكه؟واسه چي كشكه؟
يعني برات مهم نيست آنتن دهي گوشيت؟

يا حق.... ;)

K A R I M I
23-11-2006, 05:18
به نظر من گوشی هم روی آنتن دهی تاثیر داره !

Moda
23-11-2006, 12:54
منم تا حالا یه جایی بودم که پنج شش تا گوشی بوده ولی فقط یکیش خط میداده

mahyarSAMSUNG
24-11-2006, 02:27
شما چی دارید میگید گوشی آنتن میگیره نه میده که از واژه ی انتن دهی و خط دهی استفاده میکنید
من خودم سامسونگ و نوکیا و سونی رو تست کردم همشون یکی بودن

Mehdi_Full
24-11-2006, 11:14
به نظر من هم عدم آنتن دهي 95 درصد مال شبكه هست (البته فقط تو ايران) و 5 درصد هم برميگرده به گوشي
به نظر من هم ديگه منطقي نيست كه بگيم فلان گشي آنتن دهيش خوبه فلان گوشي بده
چون تمام شركتها كه الآن در حال رقابت هستن ديگه نميان آنتن دهي گوشي كه واقعا مهمه رو براش برنامه ريزي نكنن و گوشيهايي رو به بازار بدن كه مشكل آنتن دهي داشته باشه البته گوشيهاي قديم مشكل پرش آنتن رو داشتن ولي تو مدلهاي جديد تو تمام برندها ديگه اين مشكل وجود نداره و اگر هم داشته باشه مچ نبودن اون گوشي با شبكه داخلي خودمونه

GsM
24-11-2006, 15:16
حرف شما كاملا درسته . تمام شركت ها دارن با هم رقابت مي كنن تو همه بخش ها ولي اونا نمي تونن گوشاهشون با شبكه هاي تمام كشورها وفق بدن. مثلا موتورولا v3i که تو ایران نسبتا خوب انتن میده تو فرانسه بیرون از چهارچوب دیوار جواب نمیده
و از کار میفته...

Mehdi_Full
24-11-2006, 23:52
بله موافقم ولي عدم وفق دادن با شبكه هاي يه كشور نميتونه براي يه گوشي يا برند عيب محسوب بشه چرا ؟ چون هر كشوري مياد بر اساس شبكه كشور خودش گوشي رو طراحي ميكنه اين شبكه ما هست كه اگر بتونه جوري طراحي بشه كه با تمام گوشيها بتونه خوب كار كنه البته اگه امكان پذير باشه

Moda
25-11-2006, 12:38
حالا تو ایران چه گوشیهایی نمی تونن با شبکه ایران خودشونو وفق بدن
من شنیدم شبکه ایران برای گوشیهای نوکیا برنامه ریزی شده
درسته؟

Moda
25-11-2006, 12:48
درسته؟

M O H S E N
25-11-2006, 13:27

اصلا اينطور نيست
يعني هنگام خريد گوشي آنتن دهي براي شما مهم نيست و كشكه؟
شما ميتوانيد فقط چند روز دي600 خود را كنار بگذاريد و يك كوشي نوكيا 6600 استفاده كنيد تا ببينيد كشكه يا ماسته؟

GsM
25-11-2006, 15:11
بله موافقم ولي عدم وفق دادن با شبكه هاي يه كشور نميتونه براي يه گوشي يا برند عيب محسوب بشه چرا ؟ چون هر كشوري مياد بر اساس شبكه كشور خودش گوشي رو طراحي ميكنه اين شبكه ما هست كه اگر بتونه جوري طراحي بشه كه با تمام گوشيها بتونه خوب كار كنه البته اگه امكان پذير باشه

آره درسته.ولی به نظر من خیلی از شرکت ها می دونن که محصول شون تو کشورشون زیاد خریدار نداره و بیشتر به فکر صادرات هستند ;)

GsM
25-11-2006, 15:17
درسته؟

در ایران بیشتر گوشی ها جواب می دن بر عکس بعضی از کشور ها ولی بین این همه محصولات در ایران باید ببینی
کدام سطح بیشتری رو تحت پوشش قرار میده. اونی که معلومه اینه که نوکیا یکی از گوشی هایی است که تو ایران خوب جواب داده و در کنار اون سونی اریکسون موتورولا و ... تونستن رقابتهای خوبی کنن. و یواش یواش دارن به بازار یکسان در ایران میرسن.

mahyarSAMSUNG
25-11-2006, 19:41
اصلا اينطور نيست
يعني هنگام خريد گوشي آنتن دهي براي شما مهم نيست و كشكه؟
شما ميتوانيد فقط چند روز دي600 خود را كنار بگذاريد و يك كوشي نوكيا 6600 استفاده كنيد تا ببينيد كشكه يا ماسته؟

آقا من به خدا امتحان کردن ( این هزار بار )
6600 که هیچی 6630 و 6230 و 6670و3230 و 3220 و پن تک و ال جی و .... همه یکی هستند

GsM
26-11-2006, 00:09
6600 که هیچی 6630 و 6230 و 6670و3230 و 3220 و پن تک و ال جی و .... همه یکی هستند

شايد اين همه گوشي رو اينجا اسم بردي رو در جايي امتحان كردي كه اون منطقه از نظر آنتن دهي مشكلي نداشته

بايد تو بيشتر مكان ها تست بشه و بعد در مورد آنتن دهي اون نظر داد :)

GsM
26-11-2006, 00:43

شايد اونجايي كه شما همه اين گوشي ها رو از نظر آنتن دهي امتحان كردي مشكلي از نظر شبكه نداشتن بايد ديد

آيا همه جا تمام اين محصولاتي كه اسم بردي!!!! يك جور جواب ميدن.......... :)

n_yaghmaei
26-11-2006, 01:38

شما گوشي 1100 نوكيا رو كنار گوشي a200 سامسونگ بذار متوجه مي شي اون دوستمون درست ميگه 80% شبكه 20% گوشي

mahyarSAMSUNG
26-11-2006, 02:17
شايد اين همه گوشي رو اينجا اسم بردي رو در جايي امتحان كردي كه اون منطقه از نظر آنتن دهي مشكلي نداشته

بايد تو بيشتر مكان ها تست بشه و بعد در مورد آنتن دهي اون نظر داد :)

اتفاقا اونجايي كه اينها رو تست كردم توي خونمون بوده و از نظز آنتن دهي اينجا مشكل داره و همه هم مجبور شدن برن بيرون صحبت كنن در ضمن كا 510 و دبليو 700 رو هم به اون مجموعه اضافه كن

GsM
27-11-2006, 00:16
اتفاقا اونجايي كه اينها رو تست كردم توي خونمون بوده و از نظز آنتن دهي اينجا مشكل داره و همه هم مجبور شدن برن بيرون صحبت كنن در ضمن كا 510 و دبليو 700 رو هم به اون مجموعه اضافه كن

حال واقعا نظر شما اينه كه همه گوشي ها يه جور آنتن دهي(همون استفاده از شبكه) دارن؟؟؟؟

mahyarSAMSUNG
27-11-2006, 02:28
خوب معلومه همیشه هم روی حرفم ایستاده ام حتی 1 درصد هم به گوشی مربوط نمیشه
به عنوان مثال اگه 10 تا آنتن در فاصله ی 10 متری تو باشند چنان آنتن گیری پیدا میکنی که تا حالا ندیدی ولی اگه تعداد آنتن ها کم باشد یا از آنها دور باش مثل خونه ی ما همیشه مشکل داره
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing:

metal_militia
27-11-2006, 21:02
در گذشته سلطان انتن دهی نوکیا بود

و سونی و سامسونگ حرفی برای گفتن نداشتند

الان همگی عین هم هستند

GsM
28-11-2006, 00:18
در گذشته سلطان انتن دهی نوکیا بود

و سونی و سامسونگ حرفی برای گفتن نداشتند

الان همگی عین هم هستند

metal_militia جان شما ديگه چرا!!!!!!!!!!!

حرف شما رو اگر بگيم درسته ...... ولي فكر نمي كنين ما به جز اين 3 تا گوشي گوشي هاي ديگه رو هم داريم!!!!
يعني شما حاير رو با نوكيا مقايسه مي كنين!!!! فيليپس و با سوني اريكسون مقايسه مي كنين!!!! :blink:
الان موتورولا يه گوشي داره 40 تومان ولي با اين حال همه نوكيا 1100 مي خرن!!!حتما يه جاهايي 1100 جواب داده كه اون نداده!!!!!!!!! ;)

mahyarSAMSUNG
28-11-2006, 02:36
اتفاقا این 1100 هم بازار گرمی برا خودش درست کرده همه ملت به گوشی نگاه میکنن و سادگی اون رو میبینن و میگن وای چه انتن دهیی. در صورتی که ما با همسایمون رفتیم بخریم توی زیرزمین علائدین جواب نمیداد خود فروشنده میگفت باید بری بالا صحبت کنی

metal_militia
28-11-2006, 09:47
تایید میشه

دوستان عزیز در این 3تا برند نوکیا و سونی و سامسونگ
نوکیا بهترین انتن دهی رو داشت .سامسونگ که اصلا خط نمی داد . سئنی هم زیاد قطع میشد

ولی سونی بعد از ک300 و سامسونگ بعد از د500 انتن دهی ها شون دیگه فرقی با نوکیا نداره !!!!!!!!!!!!!!!!!!

گوشی های قدیمی از نوکیا ضعیف تر بودند
ولی الان قضیه تا حدودی بر عکس شده

GsM
28-11-2006, 18:44
ما كه هرچي ميگيم شما زير بار نميرين!!!!!!

mahyarSAMSUNG
29-11-2006, 02:32
خوب حرف راست جواب نداره

K A R I M I
29-11-2006, 06:47
ما كه هرچي ميگيم شما زير بار نميرين!!!!!!
به نظر من هم حق با samsung_d600 هستش !

GsM
29-11-2006, 11:38
عزیزم من که خدایی نکرده نمی گم اشتباه است فقط میگم شما تفاوت ها رو نادیده میگیرین!!!! با توجه به اینکه تفاوت کمی داشته باشن
من نظز شما رو در 4 مدل اولی قبول دارم .....ولی دز برابر بقیه قضیه فرق میکنه/////

metal_militia
29-11-2006, 11:57
خب من هم در مورد اون 4مورد بحث میکنم

ولی چرا هیوندا اصلا خط نمیده !!!!!!!! جایی که گوشی من خطش وسط بود
و.....

در مورد 3برند بزرگ من به عنوان کسی که حدودی تجربه دارم میگم
سونی =نوکیا =زیمنس(حیف که دیگه وجود نداره!!)
سامسونگ=موتورلا

سامسونگ و موتورلا شاید فقط 2٪ضعیف تر باشن
ولی بقیه برند ها واقعا ضعیف ترند
مثل هیوندا .مینی مینی ...

GsM
29-11-2006, 20:06
حالا تاييد ميشه!!!!!!!!!!!

mahyarSAMSUNG
30-11-2006, 02:39
آخه من نميدونم اون 2 درصد ديگه چيه حالا همه بهش گير دادن بابا بگو شبيه هم هست و تمومش كن بره

GsM
30-11-2006, 10:56
اينم درسته؟؟؟؟ 2 درصد قابل چشم پوشيه؟؟؟

rami_hemi
30-11-2006, 14:20
آقايون دست از سر اين آنتن برميدارين يا نه .تو كشوري مثل ايران كه تو وسط يه دشت صاف هم دو قدم به دو قدم وضعيت شبكه عوض ميشه يعني خطدهي فرق ميكنه گوشي فرق نميكنه.اينو هم بايد بدونيم كه تمام امكانات ارتباطي يا همون فركانسهايي كه تو گوشيها هستش استاندارد هستن و اين استاندارد هم براي تمام گوشيها يكسان هستش.(براي شبكه جي اس ام)

GsM
30-11-2006, 20:39
آقايون دست از سر اين آنتن برميدارين يا نه .تو كشوري مثل ايران كه تو وسط يه دشت صاف هم دو قدم به دو قدم وضعيت شبكه عوض ميشه يعني خطدهي فرق ميكنه گوشي فرق نميكنه.اينو هم بايد بدونيم كه تمام امكانات ارتباطي يا همون فركانسهايي كه تو گوشيها هستش استاندارد هستن و اين استاندارد هم براي تمام گوشيها يكسان هستش.(براي شبكه جي اس ام)

شما کلا خسته نباشین!!!!!! :laughing:

Moda
02-12-2006, 19:35
خب من هم در مورد اون 4مورد بحث میکنم

ولی چرا هیوندا اصلا خط نمیده !!!!!!!! جایی که گوشی من خطش وسط بود
و.....

در مورد 3برند بزرگ من به عنوان کسی که حدودی تجربه دارم میگم
سونی =نوکیا =زیمنس(حیف که دیگه وجود نداره!!)
سامسونگ=موتورلا

سامسونگ و موتورلا شاید فقط 2٪ضعیف تر باشن
ولی بقیه برند ها واقعا ضعیف ترند
مثل هیوندا .مینی مینی ...
یعنی میگی میشه سه تا برند دقیقا مساوی باشند یا اینکه حدود چند در صد با هم تفاوت دارند

Ahmad-Ra
02-12-2006, 19:59
نتیجه گیری شما بعد از این همه بحث چی هست؟
کدوم مدل از لحاظ آنتن دهی بهتره؟ به ترتیب نمره بدید.(1 بیشترین، 5 کمترین)

1. نوکیا
2. سونی اریکسون
3. سامسونگ
4. موتورولا
5. پن تک

ممنون میشم. چون امارش برای خودم هم لازمه!

GsM
03-12-2006, 00:08
آخره آخرش 4 مدل اول نمره 1

mahyarSAMSUNG
03-12-2006, 02:11
هر 5تا نمره ي 1

metal_militia
03-12-2006, 16:08
نه اصلال

اول سونی و نوکیا
دوم سامسونگ و موتورلا
سوم هم ....

Ahmad-Ra
03-12-2006, 17:34
بقیه هم نظر بدن لطفا! ممنون.

rami_hemi
03-12-2006, 23:21
من كه تا حالا فرق زيادي بين گوشيها نديدم .شايد گوشي بود باشه مثلا" يه عيب سخت افزاري داشته باشه و كار نكنه يعني خراب باشه ولي من تا حالا بين برندهاي مختلف فرقي نديدم.همشون يكسان عمل كردن.

boy iran
03-12-2006, 23:27
فكر كنم بشتر سوني اريكسون از همه شاخ تر باشه

Moda
06-12-2006, 13:20
نوکیا شماره یک
موتورولا وسونی شماره سه
سامسونگ چهار
بقیه پنج

mahyarSAMSUNG
07-12-2006, 02:32
بچه هايي كه ميگن آنتن دهي فرق داره اينو بخونن

بارها از دوستان، فروشندگان موبايل و حتي در مجلا‌ت معتبر در مورد آنتن‌دهي بهتر و قدرت‌گيرندگي بيشتر مدل خاصي از گوشي‌هاي همراه مطالبي شنيده يا ديده‌ايم. در حقيقت اين بحث به ابتداي ورود تلفن همراه ديجيتال به بازار برمي‌گردد. در آن زمان استانداردهاي موجود براي سيستم آنالوگ طراحي شده بود و همه با آن استانداردها دستگاه‌هاي جديد را بررسي مي‌كردند. در سيستم آنالوگ قدرت بيشتر دستگاه موبايل باعث بُرد بيشتر دستگاه و كيفيت صداي بهتر مي‌شود. در سيستم سلولي اين مسئله در لبه‌هاي سلول و مناطقي كه سيگنال ضعيف است ارزش پيدا‌‌مي‌كند. مردم به دنبال دستگاهي هستند كه در مناطق با سيگنال ضعيف، امكان برقراري ارتباط داشته باشد. در دستگاه‌هاي آنالوگ عوامل مختلفي مانند قدرت فرستنده و گيرنده، قدرت باتري دستگاه، وضعيت آب و هوا و كلا‌سي كه دستگاه در آن قرار دارد، روي بُرد و قدرت دستگاه موثرند.

در سيستم GSM استانداردهاي آنالوگ بي‌ارزش است. ولي باز هم "حساسيت و آنتن‌دهي" از دهان مردم نيفتاده است. از اين‌رو در ادامه مي‌خواهيم ببينيم چه عاملي باعث شده‌است تا كاربران به آنتن‌دهي متفاوت دستگاه‌هاي موبايل اعتقاد داشته باشند.

در ابتدا بايد توجه كنيم كه سيستم GSM نيز مانند هر فناوري ديگري فرايند توسعه و بهبود را طي‌كرده است. در ابتداي شكل‌گيري غير از پارامترهاي تعريف شده براي ترمينال‌ها ساير نكات تعريف شده نبودند. بسياري از تنظيمات و مشخصات بر پايه آزمون و خطا شكل گرفتند و با افزوده شدن تجربه مهندسان اين موارد نيز مورد توجه قرار گرفتند. بسياري از اصول ساخت ترمينال‌ها از فناوري آنالوگ كپي‌برداري شده بودند و در ابتداي كار، پوشش شبكه GSM از شبكه‌هاي آنالوگ موجود در آن زمان بسيار ضعيف‌تر بود.

ساده‌ترين راه براي حل اين مشكل در كنار گسترش دكل‌ها، افزايش قدرت فرستندگي اين دكل‌ها و گوشي‌هاي موبايل بود. اين مسئله باعث افزايش مصرف باتري مي‌شد و در نتيجه عمر باتري گوشي در آن دوره تنها يك يا دو روز بيشتر نبود. كاربران در آن زمان به قدرت بالا‌ي گوشي خود اذعان داشتند و تاثير آن روي وسايل مختلف از راديو و تلويزيون گرفته تا لا‌مپ مهتابي را دليلي بر اين مدعا مي‌دانستند. بارها مي‌ديديم كه بلندگوي دستگاه‌هايي مثل ضبط‌صوت حتي در فواصل چند متري با گوشي، صداهاي عجيبي پيدا مي‌كنند و بسياري نيز از سردرد و ريزش مو در هنگام استفاده ممتد از تلفن همراه خود شكايت داشتند.

هر سازنده به‌طور مستقل تصميم مي‌گرفت كه قدرت فرستندگي هر مدل گوشي چقدر‌‌باشد و اين قدرت برحسب مدل نيز تغيير مي‌كرد. لا‌زم به ذكر است كه در آن زمان محدوديت‌هايي براي حداكثر قدرت آن فرستنده وجود داشت. ولي آزادي عمل بالا‌يي براي سازندگان در نظر گرفته شده بود.

اين افزايش توان در گوشي‌ها براي حفظ ارتباط روي بافت‌هاي زنده اثرات مضري داشت. با گسترش و بهبود شبكه‌هاي GSM نيازي به قدرت بالا‌ي گوشي‌ها نبود و از طرفي حساسيت مردم در مورد سلا‌متي باعث فشار بيشتري بر سازندگان شد.

در اواخر سال 1997 و ابتداي 1998 گوشي‌هاي جديد به بازار آمدند كه با توان كمتر، امكان استفاده طولا‌ني را به كاربران مي‌دادند. در سال 1999 اكثر سازندگان قدرت فرستنده‌هاي نصب شده را تا حد معمول كاهش دادند.
با تصويب SAR (قدرت جذبي اختصاصي) كه به‌طور مستقيم با توان دستگاه ارتباط داشت، اين محدوديت‌ها بيشتر شد.
SAR نشان مي‌دهد كه چه مقدار اشعه به وسيله بدن جذب شده است. تا سال 2001 اين عدد نسبتاً بزرگ بود. به طور مثال در انگستان ده وات به كيلوگرم بود. در آن زمان گوشي‌ها بسيار كمتر از اين مقدار تشعشع داشتند. به تدريج اين عدد كاهش يافت و قوانين سخت‌تري براي آن وضع شد. به طوري ‌كه اگر سازنده‌اي مقدار SAR موردنظر را به‌دست نياورده باشد، نمي‌تواند در ايالا‌ت متحده و اروپا فعاليت نمايد. در اروپا حداكثر ميزان مجاز SAR، دو و در استراليا و ايالا‌ت متحده عدد 6‌/‌‌1 است. مسلما هر چه ميزان SAR كمتر باشد، دستگاه كم‌خطرتر خواهد بود.

با كاهش SAR قدرت فرستندگي گوشي‌هاي موبايل كاهش يافت. اما با پوشش بهتر دكل‌هاي فرستنده و بهبود سخت‌افزار و نرم‌افزار مشكل خاصي پيش نيامد. در كنار اين موضوع استفاده از يك پلتفرم براي چندين مدل پيش آمد. به‌طور مثال 6610/6100/7210 و 7250 به‌طور كامل از سخت‌افزار و نرم‌افزار يكساني برخوردارند. در نتيجه مقايسه قدرت اين دستگاه‌ها بي‌معني است. اين يكسان شدن سخت‌افزاري و نرم‌افزاري اجازه دسته بندي بهتر را نيز داده است. به‌طور مثال دستگاه‌هاي فوق جزء سري چهل به‌حساب مي‌آيند.

دوستي از من پرسيد كه با همه اين اوصاف، گوشي‌ها در عمل به‌صورت يكنواخت كار نمي‌كنند و حتي اگر در يك گروه قرار داشته باشند، بعضي بهتر و بعضي ضعيف‌تر عمل مي‌نمايند.

براي پاسخ به اين مسئله به اين نكته توجه نماييد كه هر گوشي، نرم‌افزار مخصوصي براي كار با شبكه دارد و تنظيمات آن به‌طور پيش‌فرض توسط كارخانه صورت گرفته است تا با اكثر شبكه‌ها به خوبي كار كند. ممكن است شبكه مورد نظر شما به‌طور كامل با اين تنظيمات هماهنگ نباشد يا گوشي براي كار با يك شبكه خاص تنظيم شده باشد و يا اين‌كه نسخه نرم‌افزاري كه تنظيمات بهتر را شامل مي‌شود روي گوشي موردنظر نصب نباشد.

مشكل وقتي بيشتر مي‌شود كه برخي افراد بدون دانش و ابزار مناسب نسبت به دستكاري در نرم‌افزار گوشي اقدام مي‌نمايند. در اين مورد دستگاه كار خواهد كرد. اما مشكلا‌تي مانند پرش آنتن، قطع مكالمه و اكوي صدا ايجاد مي‌شوند. اين عيوب اغلب در دستگاه‌هايي كه قفل آن‌ها بازگشايي شده‌است ديده مي‌شود.

مطمئنا مي‌خواهيد بدانيد كه موبايل قفل شده چيست؟ در بسياري از كشورها شماره تلفن، همراه با يك‌دستگاه گوشي ارائه مي‌شود. يعني خط و گوشي با يكديگر فروخته مي‌شود و جالب اين‌كه خريد اين مجموعه با‌هم ارزان‌تر از خريد خط و سيم كارت به صورت جداگانه است. البته شركت فروشنده مانند Vodafone با شركت فروشنده گوشي مانند نوكيا قراردادي مي‌بندد و به اين عنوان كه گوشي تنها با سيم كارت اين شركت كار نمايد، شما را مجبور مي‌كند تا از سيم‌كارت شركت آن‌ها استفاده نماييد تا اينجا كه تنها با يك شيوه بازاريابي و تبليغات طرف هستيم.

اما تعدادي افراد سودجو از اين روش سوءاستفاده مي‌كنند. آن‌ها با خريد اين مجموعه نسبت به باز كردن قفل نرم‌افزاري روي گوشي اقدام مي‌كنند و سپس اين گوشي قفل شكسته را در بازار كشورهايي مانند ايران با گارانتي جعلي به فروش مي‌رسانند. اين دستگاه‌ها به خاطر تنظيمات اوليه كه به شبكه خاصي اختصاص دارد نمي‌توانند با شبكه موبايل ايران به خوبي هماهنگ باشند و در نتيجه سر كاربر بيچاره كلا‌ه مي‌رود. هنگامي كه كاربر براي گارانتي اين گوشي‌ها مراجعه نمايد در جواب به او گفته‌مي‌شود كه ايراد از شبكه است و گوشي سالم است!

گروه دومي كه براي مصرف‌كنندگان مشكل‌‌آفرين هستند، گوشي‌هاي Prototype هستند. مسلما شما با ويندوزهاي ويستاي موجود در بازار ايران برخورد كرده‌ايد كه تماما نسخه آلفا و بتا مي‌باشند. اين مسئله در مورد گوشي‌ها نيز صادق است. قبل از ارائه نسخه اصلي گوشي مدل‌هاي اوليه آن به تعداد محدود براي تست‌كننده‌هاي خاصي فرستاده مي‌شود. اين گوشي‌ها مانند نسخه آلفا و بتاي ويندوز داراي عيوبي هستند كه رفع نشده‌اند. وقتي يك كاربر ندانسته اين گوشي را مي‌خرد، با اشكالا‌ت فراواني برخورد مي‌نمايد و از همه بدتر مقدار SAR اين گوشي‌ها بسيار بيشتر از حد طبيعي است. جالب اين‌كه از اين گروه نيز در بازار ايران وجود دارد.

نكته ديگري كه بايد به آن توجه كنيد علا‌مت مقدار سيگنال روي صفحه نمايش است. مراقب باشيد كه اين علا‌مت شما را گمراه نكند. زيرا گوشي شما هر چند وقت يك‌بار (اين زمان بستگي به مدل و كارخانه سازنده دارد) با ارسال سيگنالي به دكل اصلي و دريافت جواب آن وجود پوشش شبكه و قدرت آن را نمايش دهد. گاهي اين علا‌مت‌ها مي‌تواند روي صفحه باشند ولي از پوشش شبكه خبري نباشد. براي امتحان اين مسئله در حالي‌كه گوشي خود را در دست داريد به يك پاركينگ يا داخل ايستگاه مترو برويد و سعي كنيد شماره‌گيري كنيد. در محلي خواهيد ديد كه قادر به شماره‌گيري نيستيد. ولي هنوز روي صفحه نمايشگر پوشش شبكه نشان داده‌مي‌شود.

توجه داشته باشيد كه پوشيده شدن آنتن با دست و يا نزديكي وسايل و قطعات فلزي به گوشي باعث افت سيگنال و خالي شدن سريع‌تر باتري گوشي مي‌شود.

در انتها لا‌زم به ذكر است كه در شرايط آزمايشگاهي حساسيت و قدرت‌گيرندگي بسياري از گوشي‌ها با يكديگر برابر است. در حالي كه كاربران بر قدرت بيشتر بعضي از گوشي‌ها پافشاري مي‌كنند. غير از تفاوت كارخانه‌ها به نظر مي‌رسد مقداري از باورها نيز به تلقين‌ها و شايعات كاربران برمي‌گردد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Moda
13-12-2006, 10:26
حالا میشه بگی
اینا که گفتی یعنی چه؟
میشه فشردهترش کنی

rami_hemi
13-12-2006, 15:47
كمي حوصله كن بخون .قربون دستت مهيار

masoudboy
13-12-2006, 22:18
نظر من :
1- نوکیا و موتورولا
2- ساژم و آلکاتل
3- سونی اریکسون
4- سامسونگ و ال جی و پنتک

به نظر من آنتن دهی و کیفیت مکالمه گوشیها با هم فرق داره و من این را تجربه کردم حتی در در یک ریوو از سایت gsmarena به آنتن دهی خوب یکی از مدل های سری E نوکیا اشاره شده بود .

mahyarSAMSUNG
14-12-2006, 03:01
حالا میشه بگی
اینا که گفتی یعنی چه؟
میشه فشردهترش کنی

اگه دقت کنی اون قسمتی رو که از کل موضوع صحبت میکنه رو برات پررنگ کردم که دیگه همرو نخونی :blink: :blink:

Moda
22-12-2006, 13:56
اگه دقت کنی اون قسمتی رو که از کل موضوع صحبت میکنه رو برات پررنگ کردم که دیگه همرو نخونی :blink: :blink:

پس اینا که اقامسعود میگن چیه؟

mahyarSAMSUNG
22-12-2006, 19:45
شما باور نکن اگر هم یه دفعه میبینی که سامسونگ مشکل آنتن دهی پیدا میکنه ماله شبکه هستش اینم بگم که کیفیت پایین شبکه ایران عمر گوشی رو کم میکنه

ali_power42
23-12-2006, 01:18
سلام d600 عزیز
اگه فرض بگیریم که اصلاحات نرم افزاری وسخت افزاری در همه مدل گوشیهای یک brand مثلا samsung شکل گرفته باشه با وجود این باز هم تفاوت sar بین گوشیهای samsung به معنی تفاوت بین انتن دهی انها خواهد بود
این همون چیزیه که تو خود متن نوشته شده:
با كاهش SAR قدرت فرستندگي گوشي‌هاي موبايل كاهش يافت. اما با پوشش بهتر دكل‌هاي فرستنده و بهبود سخت‌افزار و نرم‌افزار مشكل خاصي پيش نيامد

پس انتن دهیها با هم فرق میکنن.هزار بار برای خودمون پیش اومده که گوشیمون انتن نمیداده با گوشی دوستمون زنگ زدیم.
حالا باز هم میتونیم بگیم فرق نداره

Farbod_h
23-12-2006, 01:27
سلام d600 عزیز
اگه فرض بگیریم که اصلاحات نرم افزاری وسخت افزاری در همه مدل گوشیهای یک brand مثلا samsung شکل گرفته باشه با وجود این باز هم تفاوت sar بین گوشیهای samsung به معنی تفاوت بین انتن دهی انها خواهد بود
این همون چیزیه که تو خود متن نوشته شده:
با كاهش SAR قدرت فرستندگي گوشي‌هاي موبايل كاهش يافت. اما با پوشش بهتر دكل‌هاي فرستنده و بهبود سخت‌افزار و نرم‌افزار مشكل خاصي پيش نيامد

پس انتن دهیها با هم فرق میکنن.هزار بار برای خودمون پیش اومده که گوشیمون انتن نمیداده با گوشی دوستمون زنگ زدیم.
حالا باز هم میتونیم بگیم فرق نداره
آره زمان شاه شهید !

mahyarSAMSUNG
23-12-2006, 14:44
این Sar که گفتی توی آنتن دهی تاثیر داره ولی به مقدار خیلی کم مثلا برای دی 600 فکر کنم این باشه
411/0

ali_power42
24-12-2006, 01:55
بله درسته برای d600 :0.411
اثرش کمه ولی حساب کن وقتی sar به 0.9 به بالا برسه اونوقت تفاوت محسوس خواهد بود

ali_power42
24-12-2006, 02:06
farbod_h عزیز زمان شاه هنوز موبایل تو ایران نیامده بود.فقط تو امریکا بود که اونجا هم بهش میگفتن car kit
چون فقط داخل اتوموبیل وجود داشت
در یک زمان و مکان و با یک سیم کارت 15 تا گوشی مختلف رو چک کن با sar های مختلف حتما به نتیجه میرسی

ShahabSAMSUNG
26-12-2006, 00:02
ببینید، اینو مطمئن باشید که گوشی فنلاندی نوکیا وقتی بهترینه، دلیل داره.
ولی با چه رویی میگین که گوشی چینی سونی اریکسون آنتن میده؟ من شخصاً سه مدل از گوشی های سونی اریکسون (p910، K700، K750) رو با نوکیا و سامسونگ مقایسه کردم. اینجا خیلی شنیدم که آنتن دهی ربطی به گوشی نداره و گوشی های جدید همه مثل هم آنتن میدن ولی در عمل اینطور نیست. وقتی در یه منطقه ای که آنتنش نسبتاً کمه باهاشون صحبت می کنی، اصلاً نمیشه با سونی اریکسون حرف زد. ولی با نوکیا راحت میشه حرف زد. سامسونگ لااقل خیلی از سونی اریکسون بهتر بود.
افرادی که میان خیلی الکی راجع به گوشی ها اظهار نظر می کنن، یه بار چند مدل از گوشی ها رو با هم مقایسه کنن.

Kolang
26-12-2006, 00:24
درسته. بحث آنتن دهی گوشیها زمانی پیش میاد که در محلی باشی که ضعف آنتن دهی وجود داشته باشه. و الا صا ایران هم با نوکیا فرقی نمیکنه.
اما اگه جایی گیر بیفتی که مشکل آنتن وجود داشته باشه، معلوم میشه این که میگن نوکیا بهتره یعنی چی!
البته الان دیگه مثل قبل این مشل ها وجود نداره. واسه همین دیگه زیاد تفاوتی بین گوشیها حس نمیشه.

mahyarSAMSUNG
26-12-2006, 02:30
بله دقیقا دیگه الان هیچ جای ایران نقطه ی گپکورشی وجود نداره الا کوه مثلا من رفته بودم توچال نه دی 600 خودم آنتن میداد و نه نوکیا 2600 البته سیم کارت جفتمون تالیا بود به محض اینکه ار کوه پایین اومدیم هردو با هم آنتنهاشون چسبید تو آسمون

Farbod_h
26-12-2006, 02:39
ولی با چه رویی میگین که گوشی چینی سونی اریکسون آنتن میده؟ من شخصاً سه مدل از گوشی های سونی اریکسون (p910، K700، K750) رو با نوکیا و سامسونگ مقایسه کردم. اینجا خیلی شنیدم که آنتن دهی ربطی به گوشی نداره و گوشی های جدید همه مثل هم آنتن میدن ولی در عمل اینطور نیست. وقتی در یه منطقه ای که آنتنش نسبتاً کمه باهاشون صحبت می کنی، اصلاً نمیشه با سونی اریکسون حرف زد. ولی با نوکیا راحت میشه حرف زد. سامسونگ لااقل خیلی از سونی اریکسون بهتر بود.
افرادی که میان خیلی الکی راجع به گوشی ها اظهار نظر می کنن، یه بار چند مدل از گوشی ها رو با هم مقایسه کنن.
من مقایسه کردم البته به جر سامسونگ(!!!!!)
فرقی نداشت
کوه جای مناسبیه دیگه؟؟ نه؟
یا توی مترو ! ندیدی به یه جایی که مرسیم یه هو همه ی مسیجا میاد؟؟؟

ali_power42
26-12-2006, 04:33
سلام
samsung جان تالیا رو با 0912 مقایسه نکن
در حال حاضر داخل شهر تالیا خیلی بهتر از 0912 هست.توی زیر زمین هم فول انتنه با چشمای خودم دیدم
من 912 دارم و با این اوضاعی که میبینم میخوام ردش کنم بره
ولی اگه با یه سیم کارت گوشیهارو چک کنین sar بالاتر انتن دهی بهتر
اینو هم بگم که توی زیر زمین nokia 6630 فنلاندی یکی دوتا انتن میداد و گاهی اوقات برای 30-40 ثالیه اصلا انتن نداشت در صورتیکه sony ericsson w300 همواره 2 تا انتن داشت و گاهی اوقات در حدود یک دقیقه 3تا انتن داشت
تازه 6630 از 7 تا انتن 2 تا داشت که در حال رفت و امد بود در حالیکه w300 از 5 تا 3 تا میداد
nokia 6630 sar=0.83
sonyericsson w300 sar=1.20
انتن دهی هر گوشی از هر شرکتی مدل به مدل فرق میکنه
nokia ها هم با هم فرق میکنن

mahyarSAMSUNG
27-12-2006, 02:42
اتفاقا تالیا توی خونه ی ما اصلا خوب انتن نمیده

Moda
05-01-2007, 12:28
این سار گوشی را از کجا پیدا می کنین

Moda
05-01-2007, 12:31
بععضی گوشیها هستند که تو چهار باند جی اس ام 850 900 1800 1900 عمل میکنن باید انتن دهی بهتری داشته باشند چون بعضی گوشیها تو دوباند و بعضیها تو سه باند عمل میکنن

metal_militia
05-01-2007, 13:51

حرفت کاملا بی منطق و بی اساس هست

1چینی بودن ربطی نداره
2 خوبه سامسونگ مثلا کره ای رو هم خودمون داریم (د600)و هم شوهر خالم(پ850)

خط دهی ها تقریبا برابر هست
ولی گوشی چینی من تو زیر زمین خونمون خط میده و میشه صحبت کرد
ولی اون کره ای اصل!!!!!!!!!!!!!!! حتی اس ام اس هم براش نمیاد

ali_power42
06-01-2007, 01:08
سلام به همگی
برای پیدا کردن sar که مطمئن باشید حتما عدد رو درست زده باید به سایت خود کمپانی برید والا تو اینترنت سایتهای زیادی هستن که sar همه گوشیه رو یکجا جمع کردن که بعضیاش غلطه
راه مطمئن:1-ابتدا به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بروید وگوشی مورد نظر رو انتخاب کنید
2-در سمت چپ روی manual کلیک کنید و user guide رو که با فرمت pdf هست دانلود کنید
3-در قسمت health and safety information حتما sar رو پیدا میکنید
4-برای nokia به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بروید و حتما middle east رو انتخاب کنید
5-برای خیلی از گوشیهای motorola به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بروید
6-برای سامسونگ به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بروید
7-برای sony ericsson به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بروید که البته این لینک برای w300 هست ولی از سمت راست میتونید گوشی مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید

هر مدل گوشی نوکیا ممکن است دارای یک یا دو type مختلف باشد که sar انها با هم فرق میکند مثلا n73

ولی به طور کلی راه اول یک راه عمومی برای همه گوشیها هست

ali_power42
06-01-2007, 01:11
انتن دهی گوشی ارتباطی به 4 باند یا 2 باند بودن نداره وفقط به sar مربوط میشه

mahyarSAMSUNG
06-01-2007, 02:21
حالا بالاترین sar رو کدوم گوشی داره ؟؟؟؟؟

ali_power42
06-01-2007, 09:38
سلام
بالاترین sar ای که من تا به حال دیدم مربوط به گوشی samsung Q200 بوده که مقدارش 1.941 بوده که خیلی قدیمی هست

mahyarSAMSUNG
07-01-2007, 02:43
خوب یعنی آنتن دهی خوبی داره نه ؟؟؟؟ بیا بعد هی میگن نوکیا ته آنتن دهی

ali_power42
07-01-2007, 04:06
سلام
اونایی که فقط میگن نوکیا انتنش خوبه علتش اینه که تا به حال گوشی دیگه ای دستشون نگرفتن
من الان 3 تا گوشی دارم :nokia 2600 و samsung x100 و sony ericssonw300
انصافا x100 نوکیا 2600 رو لوله میکنه تو انتن دهی
x100 من مال سال 2004 هست و sar اون 0.845 که توی دفترچه گوشی نوشته
sar 2600 nokia=0.80
0.04 توی sar فرق میکنن ولی بخاطر نرم افزارهای فوق العاده ای که روی samsung نصب شده این اختلاف بیشتر از اینها به چشم میاد بطوریکه سرعت connect شدن samsung به شبکه خیلی بیشتره
تازه nokia 2600 گاهی اوقات انتنش کاملا میره و بعد از 6-7 ثانیه دوباره میاد در صورتیکه samsung هیچ وقت اینطوری نمیشه و این یکی از مشکلات بیشتر گوشیهای nokia هست
البته همه samsung ها مثل هم نیستن و همینطور همه nokia ها
مدل به مدل فرق میکنن
الان samsung x820 (نازک ترین گوشی دنیا) مقدار sar اش 1.19 هست و با توجه به نرم افزار های خوب samsung پوز 99% گوشیها رو تو انتن دهی میزنه
انتن دهی nokia بیشتر یک تبلیغه تا یک واقعیت

Ahmad-Ra
07-01-2007, 15:05
سلام
اونایی که فقط میگن نوکیا انتنش خوبه علتش اینه که تا به حال گوشی دیگه ای دستشون نگرفتن
sar 2600 nokia=0.80
0.04 توی sar فرق میکنن ولی بخاطر نرم افزارهای فوق العاده ای که روی samsung نصب شده این اختلاف بیشتر از اینها به چشم میاد بطوریکه سرعت connect شدن samsung به شبکه خیلی بیشتره
تازه nokia 2600 گاهی اوقات انتنش کاملا میره و بعد از 6-7 ثانیه دوباره میاد در صورتیکه samsung هیچ وقت اینطوری نمیشه و این یکی از مشکلات بیشتر گوشیهای nokia هست
مدل به مدل فرق میکنن
الان samsung x820 (نازک ترین گوشی دنیا) مقدار sar اش 1.19 هست و با توجه به نرم افزار های خوب samsung پوز 99% گوشیها رو تو انتن دهی میزنه

مرسی. به دردم خورد.
موفق باشی....

ShahabSAMSUNG
07-01-2007, 22:04
سلام
sar 2600 nokia=0.80
مدل به مدل فرق میکنن

به نکات جالبی اشاره کردی.
مطمئناً کسانی که گوشی های جدید سامسونگ رو حتی تو دستشون هم نگرفتن، نباید اظهار نظر کنن. میزان سوادشونو می خوان نشون بدن؟ یا اطلاعات کاملشون رو؟

mahyarSAMSUNG
08-01-2007, 02:46
خوش بحالت که ایکس 820 داری من که آروزمه دستم بگیرمش البته توی نماشگاه گوشی دیدمش ولی در حد 10 ثانیه !!! واقعا من هنوز توی کف هستم .

MESHKIPOSH
08-01-2007, 20:22
n73 آنتن دهيش چطوره؟

ShahabSAMSUNG
08-01-2007, 21:41
Sar ان73 رو نگاه کن. سایتش در پست 71 معرفی شده.

mahyarSAMSUNG
09-01-2007, 02:34
خوب یعنی جه قدره ؟؟؟

Kolang
09-01-2007, 09:53
n73 آنتن دهيش چطوره؟

مطمئنا مشکل آنت دهی نداره;)
فعلا بهترین گوشیه بازاره
دیگه به آنتن دهی بهترین گوشیه نوکیا گیر ندین که هیچ شکی در موردش نیست

MESHKIPOSH
09-01-2007, 10:36
حق با شماست ولي من آنتن دهي در زير زمين رو منظورم بود...؟

ali_power42
09-01-2007, 21:11
سلام
nokia n73 دارای دو type مختلف است:
type rm 132 sar=0.92
type rm 133 sar=1.13
هر 2 type دارای انتن دهی خوبی هستن ولی خوب rm 133 خیلی بهتره
ولی همه nokia ها که مثل n73 نیستن
n73 یه استثنا هست

ShahabSAMSUNG
10-01-2007, 00:33
استثنای واقعی Samsung X820 هستش که میزان Sar اون 1.19 هست.

ali_power42
10-01-2007, 07:42
100% درسته
x820 samsung علاوه بر بیشتر بودن sar نسبت به n73 nokia از نرم افزار خیلی بهتری برخورداره که باز هم انتن دهیشو بهتر میکنه.تازه n73 یه مشکلاتی مثل هنگ کردن هم داره که بعد از update کردن درست میشه
ولی samsung از همون اول بهترین نرم افزاز رو روی گوشی میریزه و دردسر برای ملت درست نمیکنه

Moda
10-01-2007, 12:32
انتن دهی گوشی ارتباطی به 4 باند یا 2 باند بودن نداره وفقط به sar مربوط میشه

یعنی می گی گوشیهایی که فقط در دوتا از باندهای استاندارد جی اس ام عمل میکنن با گوشیهای عملکرد در چهارباند فرقی نمی کنن
پس چرا تا همین دوسال پیش بیشتر گوشیها دوباند بودند ولی گوشیهای جدید دیگه چهار بانده هستن

ali_power42
10-01-2007, 17:38
در ایران از 900و 1800 استفاده میشه
در مریکا از 850 و 1900 فکر میکنم استفاده میشه
و...........
هر کشوری باند فرکانسی مخصوص خودش رو داره
حسن 4 بانده بودن در اینه که میتونی در هر جای دنیا از گوشیت استفاده کنی نه اینکه گوشیهای 4 باند انتن دهی بهتری داشته باشن
اگه اینطوری بود nokia 3310 اصلا نباید انتن دهی خوبی میداشت که داشت و از خیلی از گوشیهای 4 بانده فعلی nokia هم خیلی بهتره از نظر انتن دهی

ShahabSAMSUNG
10-01-2007, 22:41
دقیقاً درست میگه. این حرفها که گوشی چهارباند بهتر آنتن میده فقط شایعه است و آنتن دهی فقط به Sar بستگی داره چون هر کشور (یا قاره) از یه باند خاص استفاده می کنه.
جالبه که در کاتالوگ ها معمولاً اینطور می نویسن:
چهار باند (قابل استفاده در پنج قاره جهان)

siavash_Skh
11-01-2007, 00:22
سلام
nokia n73 دارای دو type مختلف است:
type rm 132 sar=0.92
type rm 133 sar=1.13
هر 2 type دارای انتن دهی خوبی هستن ولی خوب rm 133 خیلی بهتره
ولی همه nokia ها که مثل n73 نیستن
n73 یه استثنا هست

چطوری میشه فهمید N73 که داریم از کدوم Type??

mahyarSAMSUNG
11-01-2007, 02:37
معمولا توی دفترچه یگوشی نوشته
حالا بچه ها این سر دی 600 چطوره ؟؟؟ کمه زیاده ؟؟؟؟
0.411

ali_power42
11-01-2007, 09:15
سلام
siavash جان ز یر باطری نوشته شده(روی خود گوشی)

ali_power42
11-01-2007, 09:51
samsung جان من قبلا یه e310 داشتم با sar 0.513 و خط مزخرف 0912
بعضی جاها خیلی اذیتم میکرد(جایی که سیگنال ضعیف بود) و همش قطع و وصل میشد
ولی بیشتر جاها مشکل نداشتم
ولی همونجاهای که سیگنال ضعیف بود با samsung x100 مشکلی نداشتم (انتن پر نمیداد ولی صدا هم قطع و وصل نمیشد) اون x100 ای که من داشتم sar ش 0.845 بود ولی سریهای بعدیش به 0.758 رسید

دوستم هم nokia 7610 داشت با sar=0.54 که وقتی با هم مقایسه میکریم اون هم همین مشکلو داشت

به هر حال samsung چون نرم افزارش بهتره میتونه با sar پایین تر نسبت به nokia همون انتن دهیو داشته باشه
(البته در حدود 0.09 کمتر بودن انتن دهیشون یکی خواهد بود)

ولی جدیدا میبینم که تالیا و ایرانسل خیلی بهتر از 0912 هستن
تو اسانسور بعضی از این برجهای تجاری که میری 0912 اصلا انتن نداره یا به زور 1-2 تا میده در صورتیکه تالیا با یه گوشی دارای 0.40 sar کمتر به راحتی فول انتنه

siavash_Skh
11-01-2007, 12:27
سلام
siavash جان ز یر باطری نوشته شده(روی خود گوشی)

مرسی آقا علی

نگاه کردم نوشته بود Type = RM 133 :biggrin: :thumbsup: :king: :thumbsup:

Moda
29-01-2007, 13:38
سلام یه سوال داشتم
پس چرا ییهو یه گوشی که سارش کمتراز چند تا گوشی دیگس انتن دهیش بهتره
اگه خواستین بگین که اسم اون گوشیهارو بگم

ali_power42
29-01-2007, 15:55
سلام یه سوال داشتم
پس چرا ییهو یه گوشی که سارش کمتراز چند تا گوشی دیگس انتن دهیش بهتره
اگه خواستین بگین که اسم اون گوشیهارو بگم

سلام
شما گوشیها رو بگو من تا اونجایی که بتونم جواب میدم

ali_power42
29-01-2007, 23:09
لطفا sar شون رو هم بگو

mahyarSAMSUNG
30-01-2007, 04:26
تاپیک مخصوص داره واسه نوشتم sar هر گوشی

shervinjoon
30-01-2007, 13:45
لطفا گوشي با آنتن دهي خوب معرفي كنين يه جوري كه وقتي باطري كم ميشه رو آنتن تاثير نذاره
لطفا ارزون هم باشه مثلا حدود 30 تومان

ali_power42
30-01-2007, 15:52
لطفا گوشي با آنتن دهي خوب معرفي كنين يه جوري كه وقتي باطري كم ميشه رو آنتن تاثير نذاره
لطفا ارزون هم باشه مثلا حدود 30 تومان

سلام
shervin عزیز گوشی 30 تومنی اصلا وجود نداره
بهترین گزینه ای که انتن دهیش خیلی خوبه و قیمتش نزدیک 30 باشه motorola c113 هست به قیمت 38 - 45
بستگی داره به شانست که 38 بتونی پیدا کنی یا نه؟
در ضمن این گوشی دقیقا یک هفته شارج نگه میداره ( عموی خودم c113 داره)
حافظه داخلی هم هیچی نداره
sar c113=0.89

Moda
01-02-2007, 11:51
نوکیا6020 از 6230ای و 3100 و 6030 و 6170 در یک مقطع زمانی 10 روزه بهتر انتن میداد
سار 6020 از بقیه کمتره
حالا چرا

ShahabSAMSUNG
01-02-2007, 16:38
این بحث آنتن دهی به کجاها که کشیده نشده !!!!!!!!

ali_power42
01-02-2007, 22:51
نوکیا6020 از 6230ای و 3100 و 6030 و 6170 در یک مقطع زمانی 10 روزه بهتر انتن میداد
سار 6020 از بقیه کمتره
حالا چرا

من برای حرفم سند و مدرک دارم
هزار بار هم عملا تست کردم با گوشیهای مختلف از شرکتهای مختلف
از گوشیهای جدید مثل n90 و n73 که تفاوت قابل توجهی توی sar دارن
یعنی شرکت nokia بعد از این همه سال سابقه و تجربه چرا باید محبوب ترین گوشی خودش یعنی n73 رو با sar 1.13 تولید کنه؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!
اما قبل از اینکه n73 رو بزنه n90 رو با sar=0.29 تولید کرده بود که جلوی من و یه سری دیگه که توی زیر زمین یه باشگاه ورزش میکنیم اصلا انتن نداشت ولی خیلی گوشیهای دیگه از 1یا 2 یا 3 تا انتن داشتن
من از اینکه اینقدر راجع به این موضوع توضیخ دادم خسته شدم
نظر همه و از جمله شما برای من محترمه و قصد جسارت هم ندارم
باور کردن یا نکردنش با خودتون
بارها و بارها توی پستهای مختلف توضیح دادم که در چه شرایطی انتن دهی گوشیو بسنجید؟
سیم کارتتون چیه؟
در کجا تست کردین؟
در چه زمانی؟
به انتن دهی کاذب بعضی از گوشیها مثل 1100 اگاه باشید
بارها حتما از بچه های سایت شنیدی که یه جایی بودیم که n70 انتن نداشت ولی 1100 پر بود
بعد من علت رو براشون توضیح دادم و معلوم شد قضیه چی بوده
و............................
تمام تاپیکهاش هست خدا رو شکر هم تو کلوپ گوشیها و هم موبایل

اما اگه همه دلایل و مدارک رو یکجا میخوای به لینک زیر از mobilestan.net برو که نوشته خود منه و با همین نام کاربری ali_power42 نوشتم:

اینم بقیه مدارک به زبان انگلیسی(حتما بخون چون حتی عکسهاش هم گواه این موضوعه):
اینها حداکثر sar هنگام استفاده از گوشی در کنار گوش انسان هستن.{ear}

Does a lower SAR mean that a phone is safer?
No. Variations in SAR do not mean that there are variations in safety. While there may be differences in SAR levels among phone models, all mobile phones must meet RF exposure guidelines.

متن بالا میگه که با بودن یا پایین بودن sar هیچ ربطی به سلامتی نداره.این متن روی سایت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] است

این سایت ارتباط sar رو با انتن دهی مشخص میکنه که البته مقالش رو به فارسی گذاشتم قبلا

توی این سایت هم توضیح داده که برای کاهش sar از handsfree,..... استفاده کنید.نکته مهم اینه که گوشی از سر شما فاصله داشته باشه چون میزان جذب sar در بقیه قسمتهای بدن کمتره

متن زیر قسمتی از health and safety information گوشی n7oo سامسونگ است که بطور واضح ار تباط بین sar و انتن دهی و عدم ارتباط sar با سلامتی انسان رو با کلمات ساده انگلیسی توضیح میده ( اگه مایل بودین بفرمایین تا ترجمش رو هم بذارم):
Health and safety information
119
SAR tests are conducted using standard operating
positions with the phone transmitting at its highest
certified power level in all tested frequency bands.
Although the SAR is determined at the highest
certified power level, the actual SAR level of the
phone while operating can be well below the
maximum value. This is because the phone is
designed to operate at multiple power levels so as
to use only the power required to reach the
network. In general, the closer you are to a base
station, the lower the power output of the phone.

sar این گوشی 0.856 هست که مطمئنا خیلی خوب انتن میده

ارتباط sar با انتن دهی گوشی کاملا معلومه
عدم ارتباط sar با سلامتی هم کاملا معلومه چون به ندرت پیش میاد که به حداکثر مقدار خودش برسه

mahyarSAMSUNG
03-02-2007, 02:28
سلام
shervin عزیز گوشی 30 تومنی اصلا وجود نداره
بهترین گزینه ای که انتن دهیش خیلی خوبه و قیمتش نزدیک 30 باشه motorola c113 هست به قیمت 38 - 45
بستگی داره به شانست که 38 بتونی پیدا کنی یا نه؟
در ضمن این گوشی دقیقا یک هفته شارج نگه میداره ( عموی خودم c113 داره)
حافظه داخلی هم هیچی نداره
sar c113=0.89

اتفاقا عموی من سی 113 رو داره از آنتن دهی خوبی هم برخوداره :laughing: :laughing:

ali_power42
03-02-2007, 03:49
اتفاقا عموی من سی 113 رو داره از آنتن دهی خوبی هم برخوداره :laughing: :laughing:

قابل توجه اونایی که میگن sar به انتن دهی نداره
من جلوی روی 8 نفر گوشی motorola c113 عموم رو با nokia 2600 خودم از نظر انتن دهی مقایسه کردم
واقعا c113 سرتر بود همه دیدن
خونه ما یه اسانسور داره که گوشیها به زحمت توش انتن میدن
سوار اسانسور شدم به عموم گفتم از خونه به گوشی c113 زنگ بزنه با 1 تا 3 انتن از 5 تا بدون قطع و وصل صدا صحبت کردیم
حتی وقتی 1 انتن هم داشت صدا قطع و وصل نمیشد
این در حالی بود که نوکیا 2600 4-5 تا از 7 تا انتن میداد ولی صدا قطع و وصل میشد
بعضی از گوشیهای nokia مثل 1100 و 2600 و.... انتن کاذب میدن
البته 2600 کلا انتن دهی خوبی داره ولی حریف motorola c113 نشد

sar nokia 2600=0.80
sar motorola c113=0.89

mahyarSAMSUNG
04-02-2007, 02:42
دیگه 0.09 تاثیر نداره . ولی در کل آنتن دهی 2600 خوب نیست من با گوشی قبلیم هم مقایسه کردم پایین تر بود گوشی قبلیم پن تک بود

Actros
05-02-2007, 01:59
به نظرتون انتن دهی 7610 چه طوره در حد چه گوشی هست. ماله من تایپ51 هست که sar اون 54/. هست

mahyarSAMSUNG
05-02-2007, 02:23
0.54 هم خیلی خوبه ماله من که 0.411 خیلی عالی داره جواب میده تازه سیم کارتم تالیاست تا حدود 10 15 روز دیگه میخوام بیام قاطی مرغها ( منظورم 0912 ها )

ali_power42
05-02-2007, 09:30
0.54 هم خیلی خوبه ماله من که 0.411 خیلی عالی داره جواب میده تازه سیم کارتم تالیاست تا حدود 10 15 روز دیگه میخوام بیام قاطی مرغها ( منظورم 0912 ها )

سلام
samsung جان انتن دهی 0912 در مقایسه با تالیا ضعیفتره
وقتی 0912 رو گرفتی اون موقع بهتر متوجه میشی که sar چقدر تاثیر داره
من samsung e310 داشتم منو بیچاره کرده بود
در حالیکه قبلا با samsung x100 اصلا مشکلی نبود
sar e310=0.513

mksarv
06-02-2007, 18:33
به نظر من آنتن دهی تمام گوشی ها با هم یکیه مگر گوشی مشکل داشته باشه و الا تنها به شبکه مربوط میشه...

mksarv
06-02-2007, 18:38
به نظر من آنتن دهی تمام گوشی ها با هم یکیه مگر گوشی مشکل داشته باشه و الا تنها به شبکه مربوط میشه...

mohammad_1000
06-02-2007, 18:40
نه دوست عزیز آنتن دهی هیچ گوشی یکی نیست و مدار آنتن هر گوشی با گوشی دیگه زمین تا زیر زمین فرق میکنه شما با چه اطلاعاتی گفتی که یکیه یکم که در این مورد مطالعه کنی متوجه حرف من میشی
موفق باشید

Moda
06-02-2007, 20:04
اینا همه بحث کردیم که انتن دهی به گوشی هم مربوط میشه حتی همون یه ذره
حالا هنوز بعضیا میگن ربط نداره

mahyarSAMSUNG
07-02-2007, 02:19
چرا به گوشی ربط داره ولی فقط توی ایران . چون تعداد دکلها هنوز زیاد نشده

hamid_hitman47
07-02-2007, 04:30
آره آنتن دهی یه خورده به گوشی هم ربط داره ولی تو جاهایی که پوشش شبکه خوبه اصلا به چشم نمیاد.........

GsM
10-02-2007, 18:04
آره دیگه اگه از نظر زیر ساختی!! انتن اون محدوده خوب پوشش داده شده باشه!! مشکلی نیست !!ولی بازم با این احوال !! بازم گوشی در آنتن گیری مهمه!!! وتاثیر داره!!!

nakhordemast
13-02-2007, 01:49
ما که بالاخره از رابطه سار و آنتن دهی چیزی نفهمیدیم.
فقط بگید که جی300 خو آنتن میده یا نا . میخام بخرم
ممنون

mahyarSAMSUNG
13-02-2007, 02:49
جی 300 پن تک یا سونی ؟؟؟ اگه سونی sar 1 به بالا داره آنتن خوبی هم میده

GsM
13-02-2007, 02:57
آره نسبت به قیمتش !! انتن دهی خوبی داره!!! تا اونجا که من میدونم!! حالا زیاد هم کاری به بحث sar ندارم!!

اما خوبه!!!

nakhordemast
13-02-2007, 13:11
j300 se منظورم بود . گفتی سارش 1 هست؟

ali_power42
14-02-2007, 01:27
j300 se منظورم بود . گفتی سارش 1 هست؟

سلام

sar j300 sony ericsson=1.01
انتن دهیش بیسته بیسته خیالت راحت
فقط موقع خرید دقت کن که seral changed بهت نندازن که اون موقع انتن دهیش ضعیفتره و یا مشکلات دیگه.........

mahyarSAMSUNG
14-02-2007, 02:28
اگه سریال اصلی نباشه که خیلی ریسکه خریدنش . شاید از طرف مخابرات قطع بشه

nakhordemast
14-02-2007, 15:22
اگه سریال اصلی نباشه که خیلی ریسکه خریدنش . شاید از طرف مخابرات قطع بشه

امروز رفتم مخابرات . میگفت برای رجیستر کردن گوشی باید بری وزارت صنایع و معادن ( والا یادم نیست کدوم وزارت خونه. هرچی بود تو مایه های همین بود ) گفت اونجا ازت بلیط رفت و برگشت و این جور چیزا میخان که ثابت کنی رفتی ااون طرف آب خریدی و اومدی و از این چرت و پرت ها . میگفت اگر چنج شده باشه هیچ مشکلی واسه گوشیت پیش نمیاد فقط اگر گم بشه دیگه پیدا نمیشه!!!!
قرار بود نمایندگی سیتادل تو شیراز واسم جی 300 بیاره . حالا رفتم میگه نیاوردم .!!!
اینم از شانس ما!

mahyarSAMSUNG
15-02-2007, 02:39
خوب برو 1100 بخر .

Moda
15-02-2007, 12:27
به نظر من جی100 سونی هم خوبه

nakhordemast
16-02-2007, 00:15
خوب برو 1100 بخر .

از جی300 که منصرف شدم رفتم سراغ و810 که اونم نا امیدم کرد . چون رجیستر اصلی گیر نمیاد . همه چنج شده هستن . میخام یه :blink: 3310 دست دوم بخرم . خوبه؟:tongue:

mahyarSAMSUNG
16-02-2007, 02:31
اوههههههه 3310 چیه که دست دومش میخواد چی باشه .

Moda
21-02-2007, 20:34
انتن دهی کدوم بهتره؟
Ir-tci
Iran Talia
Ia Mtce
Irancell

Moda
12-03-2007, 13:27
کسی جواب نمیده؟

GsM
12-03-2007, 13:49
انتن دهی کدوم بهتره؟
Ir-tci
Iran Talia
Ia Mtce
Irancell

فکر نکنم.. ایرانسل تونسته باشه هنوز همه جا رو پوشش بده... و با اینکه مخابرات خودمون زیاد از این نظر جالب نیست...ولی هنوز ایرانسل خیلی فاصله داره تا برسه.. البته 100% این فاصله رو مثل بقیه کار هاش به زودی طی میکنه...
در مورد بقیه هم من تجربه ای ندارم....

mahyarSAMSUNG
13-03-2007, 02:16
ایرانسل اونجوری که توی عصر ارتباط نوشته بود تا 8 سال دیگه کل این رو پوشش میده . ولی به نظر من الان ایرانسل خیلی انتن دهی خوبی داره برای من که اینطوری بوده .

GsM
13-03-2007, 02:36
به نظر من.... اون طوری که من دیدم....بستگی داره به منطقه...اینجا هنوز جا هایی است که...آنت خوب نده..
چون آنتن رو نصب نکردن....

rami_hemi
13-03-2007, 12:37
ايرانسل تا حالا تونسته بيشتر شهراي بزرگرو پوشش بده تنها مشكلش تو جاده هاي بين شهري و شهرستاناي كوچيك هستش .ولي آنتن دهي و پوشش بهتري تو شهر داره.من كه خط خودم جايي كه هي قطع و وصل ميكرد مال دوستم كه ايرانسل بود كاملا" واضح ميگرفت.

Moda
14-03-2007, 00:29
ولی تو خونه ما انتن 091 پر هستش
ولی ایرانسل اصلا انتن نمی داد

tcom_mobile
14-03-2007, 15:32
ببخشيدها قصد جسارت نبود ولي شما اين حرفو نزنيد
آنتن دهي تا حدودي به خود گوشي ربط داره: به كاور گوشي ربط داره (اينا تحقيق و بررسيي شدند) الان چون مردم كاور گوشيشونو عوض مي كنن مثلا نوكيادار ها و 5 تومن مي دن كاور نايلوني گوشي مي خورن در حالي كه اصلشون 20 تومن يا 40 تومنه كه نوكيا زده و اين كاورهاي مادربرد گوشي رو آنتن دهي كمي تاثير داره.

به جنس خود گوشي بستگي داره به آلياژهاي بكار فته در قسمت آنتن كار چين با فنلاند رو يكي مي گيري؟؟!!!

به فريم وير گوشي ربط داره مثلا يه نوكيا داشت يكي كه آمد فارسي زد بعد آنتن دهيش كم شد.

به باتري و بدي آب و هوا هم خيلي كم تو سيستم ديجيتال سلولي هم بستگي داره ولي كم

tcom_mobile
14-03-2007, 15:34
ولی تو خونه ما انتن 091 پر هستش
ولی ایرانسل اصلا انتن نمی داد
اينم يه بحث ديگست قاطيش نكن.
بحث فقط در مورد سيمكارت هاي دولتي
آخه مرد حسابي ايرانسل كه آنتناش با سيمكارات TCI‌يكي كه نيست موقعيتاش فرق داره

faghat-eshghe-to
23-03-2007, 21:01
گوشی های پن تک چطور هست؟

faghat-eshghe-to
23-03-2007, 21:04
می خوام پن تک pg-8000بگیرم به نظر شما گوشیه خوبی هست؟

faghat-eshghe-to
23-03-2007, 21:19
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟