PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مخفي ماندن

sarbala
26-05-2005, 21:11
من يه مشكل مهم دارم هر كه ميتونه كمك كنه .....
تو دانشگاه اينترنت شبكه اي هست و من ميخوام از طرف اتاق كنترل نفهمن كه من تو چه سايتي ميرم و چي دانلود ميكنم..ايا اين كار شدني هست؟؟

ZiTaNiX
26-05-2005, 21:22
فکر نمی کنم راهی باشه

:arrow: :?:

sarbala
26-05-2005, 21:40
نگو اين حرفو :cry: :cry: :cry:

Navid
26-05-2005, 22:52
اگه بخوان بفهمن کجا می ری می فهمن . حالا اگه یه کاری هم کردی که نفهمن دیگه اینو می فهمن که تو یه کاری کردی که نفهمن پس می فهمن ( چی شد !!! ) حالا فهمیدی ! :wink:

sarbala
26-05-2005, 23:32
نه ... :wink: خيلي خوب توضيح دادي من كه قانع شدم.....

Nesta
27-05-2005, 00:51
سلام میتونی‌ از برنامه های مخفی‌ ماندن ip استفاده کنی‌ احتمال داره نفهمند .

Sina
30-05-2005, 21:47
نه ميفهمن !!
اي پي هم اگه مخفي باشه اونها ميبينن كه كجا رفتي چون اونها اصلا با اي پي كاري ندارن و سيستم ها كاملا زير دستشونه :arrow:

Mehdi_Best
31-05-2005, 08:46
سلام. من چون خودم در محل كارم اينترنتم از طريق شبكه است و از سرور اصليمون به اينترنت وصل مي شم در اين مورد بررسي كردم.
بايد خدمتتون عرض كنم كه جواب سينا جان كامل ترين و بهترين جواب هست. آي پي كه در اينطور شبكه ها مهم نيست. شما تكون بخوري اونها مي فهمن. چون دقيقا هر آدرسي كه شما بري از سرور بايد رد بشه و دقيقا مشخصه كه كدوم كاربر در فلان ساعت در چه آدرسي بوده. البته ممكنه به دليل تعداد زياد كاربرها خيلي روي اين موضوع زوم نكنند كه چه كسي چه آدرسهايي رو رفته اما مطمئن باش اگه بخوان بدونند هيچ راهي براي فرار ازش نيست.

mehdi3267
06-06-2005, 19:21
درسته مهدي جان

پوریا
06-06-2005, 19:29
مهدي جان اين مطلبي كه گفتي در مورد isp هم هست .
isp میتونه ما رو و حتی ایمیلهامونو بفهمه؟
ممنون

Mehdi_Best
06-06-2005, 19:34
پوريا جان فكر مي كنم در مورد isp هم صدق كنه. چون هر اطلاعاتي كه از كامپيوتر ما رد و بدل مي شه در واقع از isp عبور مي كنه. اما در مورد ايميلها فكر نمي كنم. چون درسته كه اطلاعات ايميلها هم از اونجا رد و بدل مي شه اما اونها به صورت كد شده ارسال مي شن و فقط در مقصد بازگشايي مي شن. البته دوستاني كه اطلاعات كاملتري دارند اگه توضيح بدهند ما هم بهره مند مي شيم.

Navid
06-06-2005, 19:47
درسته . ISP مي تونه به همه يه اطلاعات ما دست پيدا كنه . مثل صحبت هاي رد و بدل شده در چت و ... . البته من در ايميلي نديدم اين امكان رو كه به كد تبديل كنه و در مقصد بازگشايي كنه فقط يادمه يه شركتي اين كار رو مي كرد ولي فكر نكنم شركت هايي مثل جيميل ياهو و هات ميل اين كار رو انجام بدن . شما وقتي سايت هايي مي رين كه مي نويسن 128Bit مثل ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) يعني كه اين اطلاعات به صورت رمز در اومده و ISP قادر به خوندن اونا نيست و اين مورد در سايت هايي كه امنيت بالايي دارن ديده مي شه مثل بانك ها و ...

پوریا
06-06-2005, 19:50
ممنون از mehdi_best, وnavid_kashani, جان.

پوریا
06-06-2005, 20:05
اگر اينجور كه navid_kashani, جان ميگه باشه خيلي بده اين طوري مثل اختاپوس بالا سرمونن. :wink:

Navid
06-06-2005, 20:13
اونا بي كار كه نيستن بيان ببينن ما چي ميگيم چون دردسر ها خاص خودش رو داره ولي اگه امنيت حرف اول رو ميزنه و حرف هاي رد و بدل شده بين شما انقدر مهمه كه احتمال مي دين حتي ISP بخواد به اونا دسترسي پيدا كنه و يا اينكه ممكنه هكري به اونا دست پيدا كنه از برنامه هايي استفاده كنين كه نوشته رو به رمز تبديل مي كنه و اونو براي طرف مقابل بفرستيد تا اون هم با ترجمه بتونه بفهمه قضيه چيه !

البته من با اين جور برنامه ها كار نكردم و چيزي ازشون نمي دونم ولي شايد در آينده مجبور به استفاده شديم

پوریا
06-06-2005, 20:22
درسته :wink:

saman_uv
07-06-2005, 01:38
سلام .رمزگزاري كردن خيلي مبحث باحاليه كه منم يه چيزايي شنيدم ازش يكي از سادهترين راهاش اينجوريه كه مثلا هرچي ميخواي به طرف بگي باهاش يه جوري توافق ميكني مثلاهر حرف كه نوشته شد رو يكي ببره عقب يا چندتا ببره جلو و اينجوريا مثلا آّب =بپ