PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : fatal error C1189: #error : atlimpl.cpp requires atlbase.h to be included first

robert
11-11-2006, 00:49
سلام دوستان
كامپايلر برنامه ويژوال سي پلاس پلاس كه من رو سيستمم نصب كردم گاها موقع كامپايل برنامه يك ارور مهلك ميده و اجراي برنامه رو متوقف ميكنه ارور به اين شكل هستش
fatal error C1189: #error : atlimpl.cpp requires atlbase.h to be included first
كد برنامه هم فقط مربوط به عمليات جمع دو عدد صحيح بوده است و كل برنامه كمتر از 14 خط ميشود لطف كنيد به من تازه كار بگوييد چه كنم تا از شر همين يدونه ارور هم خلاص بشم!
ممنونم

H_T_O_A
11-11-2006, 15:03
سلام
اگه می تونی سورس کامل برنامتو با winrar فشردش کن بعد به این ایمیل بفزست تا ببینم اشکال از برنامته یا ide . منتظرم.
H_T_O_A@Yahoo.Com

robert
11-11-2006, 19:58
سلام
اگه می تونی سورس کامل برنامتو با winrar فشردش کن بعد به این ایمیل بفزست تا ببینم اشکال از برنامته یا ide . منتظرم.
H_T_O_A@Yahoo.Com
ممنون از اينكه وقت گذاشتي و به درخواست من جواب دادي
باشه برنامه رو فشرده ميكنم و برات ميفرستم ولي فكر نميكنم در نوشتن كد اشكال داشته باشم ولي در عين حال برات ميل ميكنم ببينيم چي پيش مياد
باز هم ازت تشكر ميكنم

FATIMA
11-11-2006, 21:10
سلام
احتمالا بايد atlbase.h رو به اول برنامه تون include كنيد

robert
12-11-2006, 00:18
سلام
احتمالا بايد atlbase.h رو به اول برنامه تون include كنيد
اونوقت همون يدونه ارور هم تبديل ميشه به هجده ارور ((من قبلا امتحان كردم!!!))

someone
12-11-2006, 15:25
سلام.
error ی که شما ازش صحبت میکنید هنگامی رخ میده از ماکروی error# در برنامه استفاده بشه.
مثلا به اين شكل :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
آيا شما از ATL استفاده ميكنيد؟
ممكنه در باره برنامتون بيشتر توضيح بديد كه نوعش چيه؟ winApp يا Console هست؟

robert
13-11-2006, 12:36
سلام.
error ی که شما ازش صحبت میکنید هنگامی رخ میده از ماکروی error# در برنامه استفاده بشه.
مثلا به اين شكل :

آيا شما از ATL استفاده ميكنيد؟
ممكنه در باره برنامتون بيشتر توضيح بديد كه نوعش چيه؟ winApp يا Console هست؟
بله از ATL استفاده ميكنم وplatform را win32 انتخاب ميكنم به اين ترتيب كه در موقع ايجاد يك پروژه جديد در محيط سي پلاس پلاس از صفحه new عبارت ATLCOM appwizard رو انتخاب ميكنم و در صفحه بعدي گزينه executive رو ميزنم و وارد محيط برنامه نويسي ميشوم ليكن حتي براي برنامه هاي بسيار ساده هم همون ارور رو ميدهد يلد آوري ميكنم كه از ويژوال سي پلاس پلاس استفاده ميكنم
شديدا احتياج به راهنمائي شما دارم
ممنونم

someone
13-11-2006, 20:45
دوباره سلام.
وقتي شما دچار اين مشكل ميشيد فايل stdafx.cpp رو باز كنيد و ترتيب معرفي شدن header ها رو چك كنيد.
اين فايل بايد به صورت زير باشد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/COLOR]

در بعضي از مواقع ممكنه كامپايلر اين ترتيب رو رعايت نكنه( بسيار بعيد هست بيشتر ممكنه سهل انگاري باشه )
وكافي اين فايل به اين شكل در بياد :

ميبينيد كه atlimpl.cpp قبل از stdafx.h و در نتيجه قبل از atlbase.h اضافه شده. بنابراين شما همچنين
error ي رو دريافت ميكنيد.
اگه جايي از برنامتون, header ي رو خودتون تعريف يا اضافه كرديد ترتيبش رو چك كنيد.

منتظر نتيجه هستم.
ممنون.

robert
14-11-2006, 21:12
دستت درد نكنه someone عزيز مشكلم حل شد فقط يه مشكل كوچولوي ديگه مونده
موقع اجراي برنامه يه ارور مياد كه ميگه:
The program 'D:\C++\MSDEV98\MYPROJECTS\Debug\bin.exe' has exited with code 0 (0x0).
اين كد صفر يعني چي و چطوري ميتونم درستش كنم؟
ببخش اگه سوال پيچت كردم !! هر چي باشه حسابي تو برنامه نويسي صفر كيلومتر هستم و احتياج به كمك شما دارم اگه بهم جواب بدي ممنونت ميشم
قربونت

someone
14-11-2006, 22:52
دوباره سلام.
سوالتون خيلي عجيب بود. كمتر كسي پيدا ميشه كه با ATLCOM كاركنه بعد اين سوالتون؟!
برنامتون كاملا درسته و هيچ مشكلي نداره. شما برنامتون رو Debug ميكنيد نه Execute
پيغامي كه به شما داده ميشه مبني بر برگشت مقدار صفر به برنامتون هست. يعني برنامه كامل صحيح هست.
براي اينكه از اين حالت خارج بشيد از Ctrl+F5 استفاده كنيد نه F5
هنوز برام عجيبه!
موفق باشيد. اگه مشكلي بود خوشحال ميشم بتونم كمكي كنم.
ممنون.

robert
14-11-2006, 23:24
بهت كه گفتم some one عزیز .تازه کار بودن تو برنامه نویسی این چیزا رو هم داره دیگه!! ولی بازهم از کمکت ممنونم راهنمائی شما خیلی خیلی به کارم اومد دستت درست!
باشه این دفعه اونجوری که شما گفتی کار میکنم
بازهم از شما تشکر میکنم

someone
15-11-2006, 00:01
خواهش ميكنم. اميدوارم تو كارتون موفق باشيد.
اگه بتونم كمكي كنم خوشحال ميشم.