PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل با چند اصطلاح

khaiyam
10-11-2006, 14:40
من با این اصطلاحات مشکل دارم آیا کسی هست که بتونه به طوری ساده این ها را توضیح بده یعنی می دونم که چی هست اما بطور ساده متوجه نمی شم
1.عملگر ؟
2. متغییر ؟
3. حلقه ؟
4.ماژول ؟
5. روال ؟
6. آرایه ؟
7. کلکسیون ؟
8. روتین؟
9. سابروتین ؟
فعلا همین ها هست

vandu
10-11-2006, 14:47
به نظر من کسی که ندونه شماره 2 یعنی چی باید از صفر شروع کنه. کسی هم که میخواد از صفر شروع کنه بره یه کتاب مقدماتی به صرفه تره واسش تا اینکه بخواد از طریق وب این 9 تا رو یاد بگیره.

hoseinquest
10-11-2006, 14:49
عملگر : + - * /
متغیر : توش مقدار قرار میگیره
حلقه : یه کاری رو به تعداد مشخص انجام میده
ماژول: ممکنه از چند سابروتین و تابع تشکیل شده باشه
آرایه : چندین مقدار در یک متغیر
کلکسیون : ارایه یکی از انواع کلکسیون هاست
سابروتین: پروسیجر که بلاکی است برای انجام کار مشخصی

khaiyam
10-11-2006, 17:23
به نظر من کسی که ندونه شماره 2 یعنی چی باید از صفر شروع کنه. کسی هم که میخواد از صفر شروع کنه بره یه کتاب مقدماتی به صرفه تره واسش تا اینکه بخواد از طریق وب این 9 تا رو یاد بگیره.
دوست عزيز من اين ها را ميدنم شما اگر پست من را كامل مطالعه مي كرديد متوجه مي شديد
به فرض متغير درست براي ذخيره اطلاعات هست اما تعريفش اين نيست
من همان طور كه گفتم تعريف كتابي نمي خوام من يك تعريفي منطقي و واقعي گرا مي خوام
------------------------------------------------------------
با تشكر اگر كسان ديگه تعريف هاي ديگه اي هم دارن بفرمايند از دادن پست بيهوده ام خود داري كنيد

peyman1987
11-11-2006, 10:31
عملگر : به يه سري کاراکترهاي عملياتي مثل + - * / < > ^ ميگن عملگر البته عملگرها انواع زيادي دارن.
متغير : محلي از حافظه است که ما بهش يه اسم ميديم و يه مقدار رو توش ذخيره ميکنيم تا بعدا ازش استفاده کنيم.
حلقه : يه جور دستوره که يه سري عمليات رو به تعداد دفعات معين برامون تکرار ميکنه مثلا ده بار يه عدد رو چاپ ميکنه.
ماژول : بخشي از برنامه ست که با قرار دادن هر متغير و يا زيربرنامه اي توي اون ميتونيم از تمام برنامه به اون دسترسي داشته باشيم
روال : يک سري دستور که براي ما کار خاصي رو انجام ميدن. مثلا دو تا عدد رو باهم جمع ميکنن.
آرايه : چند تا متغير چسبيده به هم که توي حافظه هم به ترتيب و پشت سر هم قرار گرفتن مثل عناصر يه ليست اسامي
کلکسيون : فکر ميکنم همون ماژول باشه.
روتين : اسم انگليسيه روال هست.Routine
سابروتين : روالهاي جدا از برنامه که با گرفتن يه سري مقادير يه سري کار بر روي آنها انجام ميدن و به ما يه نتيجه ميدن.
اميدوارم به دردت بخورن.

vandu
11-11-2006, 12:18
دوست عزيز من اين ها را ميدنم شما اگر پست من را كامل مطالعه مي كرديد متوجه مي شديد
به فرض متغير درست براي ذخيره اطلاعات هست اما تعريفش اين نيست
من همان طور كه گفتم تعريف كتابي نمي خوام من يك تعريفي منطقي و واقعي گرا مي خوام
------------------------------------------------------------
با تشكر اگر كسان ديگه تعريف هاي ديگه اي هم دارن بفرمايند از دادن پست بيهوده ام خود داري كنيد

یعنی به نظر شما تعریفی که از متغیر توی کتابها هست غیرمنطقیه! یا اینکه اونایی که تعریف منطقیش رو بلدن خودبخود یاد گرفتن؟ خب اونها هم توی کتاب خوندن دیگه!

khaiyam
11-11-2006, 14:49
یعنی به نظر شما تعریفی که از متغیر توی کتابها هست غیرمنطقیه! یا اینکه اونایی که تعریف منطقیش رو بلدن خودبخود یاد گرفتن؟ خب اونها هم توی کتاب خوندن دیگه!
اولا دوست عزيز گفتم پست بيهوده نديد
دوما اگر شما بيل زن هستي باغچه خودت را بيل بزن
سوما همان طور كه گفتم من يك تعريف كه به واقععيت نزديك هست مي خوام و همانطور كه گفتم ما اين تعريف هايي كه تو كتاب ميگه درسته منطقي هست اما يك تعريف تئوري هست در ضمن من گفتم كساني كه تعريف مي كنن و پست مي دن تعريفشون منطقي باشه در ضمن من با مراجعه به يك برنامه نويس حرفه جواب سوالم را گرفتم و از دوستان كه من را راهنمايي كردم متشكرم
به شما دوست عزيز يك توصيه دارم كه در مورد چيزي كه نمي دونيد نظر نديد

vandu
11-11-2006, 17:51
سوما همان طور كه گفتم من يك تعريف كه به واقععيت نزديك هست مي خوام و همانطور كه گفتم ما اين تعريف هايي كه تو كتاب ميگه درسته منطقي هست اما يك تعريف تئوري هست در ضمن من گفتم كساني كه تعريف مي كنن و پست مي دن تعريفشون منطقي باشه در ضمن من با مراجعه به يك برنامه نويس حرفه جواب سوالم را گرفتم و از دوستان كه من را راهنمايي كردم متشكرم

اگه یه کم توجه کنی می بینی که پست هایی که بقیه واسه جواب دادن به تو زدن (با احترام به نویسنده هاشون) اونها هم بیهوده هستن. چون تو جوابت رو اینجا نگرفتی. اگه من هم می خواستم جواب سوالت رو بدم در همون حد بیشتر نمی نوشتم. که در هر دو صورت بیهوده میشد! بنابراین خواستم راهنماییت کنم که توی یه همچی فرومی (و در کل توی وب) دنبال جواب نگردی (که در نهایت جایی غیر از وب جوابت رو گرفتی) و قصدم هم فقط زدن همون یه پست بود. امیدوارم ناراحت نشده باشی. یعنی اگه توی پست اولت یه کم بهتر توضیح میدادی من هم اونطور حرف نمی زدم.
یه چیزی هم بگم؛ تو یه جایی گفتی که من اینارو بطور ساده متوجه نمیشم بعد یه جای دیگه گفتی که من تعریف منطقی و واقعی گرا میخوام. البته همون اولش هم گفتی که میدونم اینا چی هستن. خب یه کم به این سه تا فکر کن! :)

The End

vandu
11-11-2006, 17:53

اگه یه کم توجه کنی می بینی که پست هایی که بقیه واسه جواب دادن به تو زدن (با احترام به نویسنده هاشون) اونها هم بیهوده هستن. چون تو جوابت رو اینجا نگرفتی. اگه من هم می خواستم جواب سوالت رو بدم در همون حد بیشتر نمی نوشتم. که در هر دو صورت بیهوده میشد! بنابراین خواستم راهنماییت کنم که توی یه همچی فرومی (و در کل توی وب) دنبال جواب نگردی (که در نهایت جایی غیر از وب جوابت رو گرفتی) و قصدم هم فقط زدن همون یه پست بود. امیدوارم ناراحت نشده باشی. یعنی اگه توی پست اولت یه کم بهتر توضیح میدادی من هم اونطور حرف نمی زدم.
یه چیزی هم بگم؛ تو یه جایی گفتی که من اینارو بطور ساده متوجه نمیشم بعد یه جای دیگه گفتی که من تعریف منطقی و واقعی گرا میخوام. البته همون اولش هم گفتی که میدونم اینا چی هستن. خب یه کم به این سه تا فکر کن! :)

The End

khaiyam
11-11-2006, 22:20
در درجه اولا اين دوستان به جاي اينكه بيايند پست بيوده بدهند اومدن اون جوابي را كه مي دونستند لطف كردن و گفتند
بعد هم من يك !! تعريف ساده منطقي و واقعي گرا مي خواستم!! همون طور هم كه گفتم من اين تعريف هايي كه توي كتاب ها هست مي دونم من يك تعريف با شرايط بالا مي خواستم و بس