PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نداشتن تصوير بدليل خرابي مادربرد!(سئوال)؟

parsilog
08-11-2006, 01:15
سلام
من عضو جديد هستم

يه سئوال داشتم :happy:

من يه سيستم دارم كه نمي دونم چش شده كه كليد ژاور رو كه ميزني كامپيوتر روشن ميشه ولي هيچي رو صفحه نمايش نمياد!
بدم ديگه با كليد پاور سيستم خاموش نميشه و بايد سيمو از برق بكشي!
بدم ژاور - رم - سي پي يو - گرافيك - مانيتور و همه قطعه هاي روي ماين رو چك كردم همه سالم بودن و فكر كنم ايراد ا مادربرد اشه

وقتي سستمو روشن مي كني هيچي رو صفحه نمياد و سياهه سياهه صفحه!

يكي مي گفت شايد بايوست پاك شده باشه

اگه كسي اطلاعاتي در اين زمينه داره ممنون ميشم كمكم كنه :biggrin:

smahdis
08-11-2006, 06:18
خوب برادر شايد مانيتورت خاموشه؟

MAXXX
08-11-2006, 06:26
سلام
اون بوق اول رو ميزنه يا نه؟اصلا مانيتورت روشن ميشه ؟و اگه روشن ميشه چراغش سبزه يا نارنجي؟

parsilog
08-11-2006, 12:33
بابا ميگم ايراد از مادربردمه!

فكر نمي كنيد از بايوسم باشه؟
واگه هست بايد چيكار كنم؟

lindows
08-11-2006, 13:04
رم و كارت گرافيكت را دربيار و روشن كن ببين مادر بورد بوق ميزنه يا نه ؟
اگه ميزنه يه اميدي به بايوس هست اگه نه كه حتما مادربوردته

inforfang
08-11-2006, 13:34
بدم ژاور - رم - سي پي يو - گرافيك - مانيتور و همه قطعه هاي روي ماين رو چك كردم همه سالم بودن و فكر كنم ايراد ا مادربرد اشه
:biggrin:

تو که همه ی اجزای سیستم رو چک کردی , فقط مادربرد می مونه دیگه !!!!

اگر بوق میزنه بایاست پاک نشده ... اگه daul bios هم باشه که دیگه اصلا امکان نداره ...

parsilog
08-11-2006, 18:00
نه بوق نزد
باید چی کار کنم؟!

lindows
08-11-2006, 22:46
اگه از پاور و Cpu مطمئني مادر بوردته حتما

lovergod14paramourand
09-11-2006, 11:04
مشكل از مادربورد يا ميتونه از سي پي يو يا از پاور باشه ...

parsilog
09-11-2006, 22:51
az hame chi motma enam joz mainboard

kasi vase biose mainboarde soltek barname ee nadare ???

kazemfdisk
09-11-2006, 23:58
حمید جن راستی یه چیزی مودم هم داری یا نه اگر داری مودمت رو در بیار دوباره تست کن

planetmercury
10-11-2006, 15:53
اين تاپيك رو كه ديدم شاخ درآوردم !!!
آقا منم همين مشكل برام امروز پيش اومده !! اول اون صفحه آبي بعدم سيستم خاموش شد و . . . خوشبختانه گارانتي دارم !
مارك و مدل مادريرد شما چيه ؟
ضمنا" مطمئن باش كه اشكال از مادربرد هستش !

alibahal
30-11-2006, 09:10
خيلي ممنون از برنامه ها .

mehdi_vsgh
01-12-2006, 17:16
سلام قضیه جالب شد!!
من هم حدود یک هفته ای بود که با این مشکل دست و پنجه نرم کردم!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشکل از مادربردت هستش!! بده گارانتی برات درستش کنن!!

mehdi_vsgh
02-12-2006, 22:06
آقایون فکر نمیکنید که این یه ویروس باشه؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Reza_Sadeghi
15-04-2009, 01:08
ویروس نیست.

من هم با چنین مشکلی مواجه شدم امروز.

با این تفاوت که بوی سوختگی از کارت گرافیکم بلند شد.

اما حالا کابل مانیتور رو که به پورت مانیتور روی Mainboard که Onboard هست متصل می کنم تصویر سیاه هست و هیچی نمیاد.
من رم رو جا به جا کردم اما هیچ تغییری نکرد.

البته اینجا نوشتید که قطعات رو بردارم و روشن کنم باید بوق بزنه.
این کارو الان میرم امتحان می کنم.

Reza_Sadeghi
15-04-2009, 01:48
خیلی خوشحالم.

من رم ها رو برداشتم و همه کابل های برق و دیتا رو جدا کردم.
وقتی دکمه Power روی Case رو زدم با یک صدای بوق لذت بخش مواجه شدم و خیلی خوشحال از اینکه CPU و Mainboard ام سالم هستند.

خاموش کردم و این دفعه رم ها و کابل ها رو هم وصل کردم اما دیدم Power یک کم روشن شد و فن CPU چرخید اما یه هویی ضعیف شد و ایستاد.

این دفعه Power رو با یک Power کارکرده دیگه ای که داشتم عوض کردم و سیستم رو با همه کابل های متصل شده روشن کردم و در نهایت خوشحالی لوگوی زیبای مایکروسافت رو موقع بوت شدن XP دیدم.

واقعا خوشحالم.

مشکل اینجا بود که روی این سیستم من نه تنها کارت گرافیکش سوخته بود که Power اش هم آسیب دیده بود و دفعه های قبل به اندازه کافی نمی تونست به سیستم برق رسانی کنه و هیچ تصویری حتی از طرف خروجی تصویر Onboard روی Main هم به مانیتور ارسال نمی شد.

امیدوارم بقیه دوستان هم مشکل روشن نشن یا تصویر نداشتن سیستمشون حل بشه.

mayssamhallaj
15-04-2009, 15:26
باید ببری دیباگر وصل کنه به سیستمت بببینه چه ارور کدی میده به بر مغازه دار قبلش یه بار رمت رو در بیار و دوباره جا بزن و یک بار هم کارت گرافیکتو باطرزی مادر برد رو هم در بیار بعد بزار جاش

komail2008
16-04-2009, 07:37
سلام اگه رم و كارت گرافيك رو برداشتي بوق نزد يك بار cpu را از جاش جدا كن و بعد جا بزن باطري سيموس هم همين كار رو بكن شايد جواب بگيري

damavand_sc
21-06-2010, 09:22
سلام
میتونید ببریدش ئپیش یک تعمیرکار ماهر

amd>intel
21-06-2010, 10:49
باید از کارت PC-CHECK همون دیباگر استفاده کنید .

srr_eng_86
24-06-2011, 15:56
با درود
لطفا من را راهنمايي کنيد
دوسيستم به دستم رسيده که يکي با قرار دادن سي پي يو در جايگاه خودش سيستم روشن نميشه که سي پي يو رو هم عوض کردم تفاوت نکرد و فقط وقتي سي پي يو رو در مي اورم سيتم روشن مي شود -
سيستم ديگري عيبش نداشتن تصوير مي باشد که نه گرافيگ و نه مادبورد به من تصوير نميدهند . لازم به ذکر ميدونم که سيستم اولي هم به من تصوير نميده لطفا منو راهنمايي کنين
منتظر جوابتون به ايميلم هستم
srr_eng_86@yahoo.com

mehran gorji
27-06-2011, 09:07
عزیزم مشکل شما تعمیراتی است.
باید مادربرد چک شود ولتاژ گیری شود.

parviz48
20-08-2011, 15:08
سلام دوستان،وقتي دگمه پاور را ميزنم مراحل بوت فقط تا امدن لوگوي مادربرد پيش ميرود و همانجا متوقف ميشود مجبور ميشوم باطري مادر بورد را درآورده و دوباره جابزنم تا درست شود. ولي دفعه بعد كه سيستم را بعد از SDhout Down دوباره روشن ميكنم همين مشكل را دارم.با اين تفاصيل فكر ميكنيد مشكل از چيست؟ضمنا" اين مشكل از روزي اتفاق افتاد كه يك مودو جديد ADSL Wireless به كارت Lan وصل كردم.البته بعد ازاينكه مودم را خاموش ميكنم نيز اين مشكل را دارم.ممنون ميشم اگر كمكم كنيد.سپاس

meysam302
03-03-2015, 17:45
دوستان من هم یک تعمیر کار هستم به من 3 بار این مشکل پیش اومده جالب اینجاست هر 3 کامپیوتر در یک زمان به نزد من آمدن . همه قطعات رو چک کردم / هیچ صدایی بوق از مادر برد نمیاد / در ضمن دیباگر هم دارم متاسفانه قسمت های کارت خور نیز غیر فعال هستن دیبا گر روشن نمیشه هیچ . فقط فقط فن ها روشن هستن که به ظاهر سیستم روشن هست اما روشن نیست کسی راهی داره ؟
به نظر خود من نوسانات برق این مشکل رو به وجود اورده و برق مادربرد دچار مشکل شده .
حدس میزنم این دلیلش فقط برمیگرده به اداره برق

ShahinHaffarzadeh
05-03-2020, 14:41
سلام ... نگران نباش و هیچ کاری نکن ... فقط باطری مادربورد رو در بیار و یه باطری نو بنداز ... همین ...