PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شطرنج

danyel
03-11-2006, 22:46
سلام
واقعا تو سايت جاي يك تاپيك شطرنجي خالي بود
اين تاپيك رو زدم تا بچه هاي شطرنج باز تو سايت همديگر را بهتر بشناسند و در مورد شطرنج اطلاعاتمون رو تبادل كنيم.
اولا از بچه ها مي خوام بعد از معرفي خود ميزان دانش خود از شطرنج و احيانا اگه ريتينگ دارند بگن
دوم بچه هايي كه ميتونن توي اين تاپيك با من همكاري كنند اعلام كنند
انشالله بتونيم اين تاپيك رو تبديل به يك انجمن كنيم

JVC
04-11-2006, 01:52
سلام
واقعا تو سايت جاي يك تاپيك شطرنجي خالي بود
اين تاپيك رو زدم تا بچه هاي شطرنج باز تو سايت همديگر را بهتر بشناسند و در مورد شطرنج اطلاعاتمون رو تبادل كنيم.
اولا از بچه ها مي خوام بعد از معرفي خود ميزان دانش خود از شطرنج و احيانا اگه ريتينگ دارند بگن
دوم بچه هايي كه ميتونن توي اين تاپيك با من همكاري كنند اعلام كنند
انشالله بتونيم اين تاپيك رو تبديل به يك انجمن كنيم
من تو ياهو همينجوری بازی میکنم ولی rating ندارم.....ولی يه بار انتخابی استان تهران انتخاب شدم
3 ساله پيش....بازيهای مدارس

danyel
09-11-2006, 06:56
مي بينم كه خبري از شطرنج بازا نيست 30 نفر خوندن ولي يك نفر حال داده بابا پس شطرنج بازا كجان
خودم شروع ميكنم
بچه هايي كه مي خوان آنلاين بازي كنن به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بريد بهترين گزينه است اگه نرم افزار فريتز يا شردر داشتيد كه هيچ اگه نه توي صفحه اي كه وارد ميشد لينك نرم افزار مخصوص بازي آنلاين هست دانلود كنيد و وارد سايت اتاق هاي مسابقه بشيد
بچه ها يه نرم افزار توپ هم هست كه واقعا حال كردم اسمش book up هستش از سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بگيريد ضمنا اگه كسي كد رجيستر يا نسخه pro داره بگه
منتظر بقيه بچه ها هستم

danyel
09-11-2006, 17:41
جدي جدي شطرنج باز تو اين سايت نداريم!!!
مي خواستم لينك چند تا از بهترينها رو بدم پشيمون شدم از بس علاقمند زياده!

stariq
09-11-2006, 18:29
من قديما تو اين كارا خيلي بودم. تو مسابقات باشگاهي تهران هم بودم. جواني كجايي كه يادت بخيرررررررررررررررر

Hell lord
09-11-2006, 18:46
سلام

دمت گرم وا قعا توي اين همه بازي جاي شطرنج خالي بود . برو هواتو دارم .

اي بازيمون هم بدك نيست.

M A T I N
09-11-2006, 19:40
یه بار تو شهرمون تو رده ی نوجوانان دوم شدم .... البته تعریفی نداشت ...
الان هم هر وقت به یکی میگم بیا شطرنج :
1. یا میگه حوصله ندارم
2.یا میگه بلد نیستم
3. یا الکی ادعا میکنه .... آخرشم سر 7 حرکت مات میشه .....

danyel
11-11-2006, 07:03
بچه ها لطف كنيد بگيد انتظارتون از اين تاپيك چيه چه مطالبي براش بزارم بهتره اخبار-آموزش -معرفي نرم افزار-معرفي سايت
يا هر چي كه به نظرتون ميرسه بگيد
خودتون هم اگه چيزي داري رو كنيد بقيه استفاده كنند
ميخوايم بچه ها اگه زياد شدن مسابقه هم داشته باشيم چطوريش رو بعدا ميگم

shadli_m7
12-11-2006, 12:46
كارتون قابل تقديره

بهتره نرم افزارهاي جديد رو معرفي كنيد .

سايت هايي كه بازي آنلاين دارن رو هم بهتره بشناسونيدشون..

ممنون ممنون

danyel
13-11-2006, 00:34
كارتون قابل تقديره

بهتره نرم افزارهاي جديد رو معرفي كنيد .

سايت هايي كه بازي آنلاين دارن رو هم بهتره بشناسونيدشون..

ممنون ممنون
باشه از اين به بعد بهترين وجديدترين نرم افزارهاي شطرنج رو معرفي ميكنم البته براي اينكه گام به گام جلو بريم هر روز يك نرم افزار رو معرفي ميكنم
بهترين سايتهايي هم كه بازي آنلاين دارن هم كم كم معرفي ميكنم. اگه صبر كني چشم
اما اول نرم افزارها
1.FRITZ9 از قويترين نرم افزارهاي شطرنج كه دستيار كمكي قهرمانان جهان است گزيدهاي از امكانات:
امكان تفسير كامل بازي- جستجو براي پيدا كردن برد براي سياه يا سفيد-بنك اطلاعاتي قريب به هشتصد هزار بازي
امكان جستجوي دام شروع بازي-جستجوي بازيهاي كوتاه-امكان جستجو بر اساس نام بازيكنان تاريخ بازي محل بازي
يا حتي بازي دلخواه ما-كتاب كامل تمام شروع بازيها-و...
2.بزرگترين و معروفترين سايت بازي آنلاين با حضور هميشگي شورت نامزد قهرماني جهان-و 50 استاد بزرگ شطرنج
كه از جمله اونها الشن مرادي خودمونه با نام Defence اين سايت داراي اتاق بازي براي مبتديان -حرفه ايها-اتاق آموزش اتاق تفسير بازيها-اتاق تورنمنت كه هر ماه برگزار ميشه اونم به اين ترتيب كه ميري تو اون اتاق و آمادگي خودت برا تورنمت رو اعلام ميكني بچه ها كه به تعداد رسيدن بهت اعلام ميكنن و شركت ميكني حتي تيمي هم ميشه.تعداد بچه هاي ايراني هم خيلي هستند چند روز پيش تعداد ايرانيها به سي نفر رسيد بستگي به ساعت و روز هفته داره.نصف امكانات رو نگفتم كه خودتون بريت ببنيد اگه تو ثبت نام مشكل داشتيد بگيد تا پست بزارم

m_s20
13-11-2006, 08:46
خیلی جالبه
من خودم شطرنج زیاد بلد نیستم ولی شطرنج بازارو دوست دارم! اما م
یکی دو هفته ای هست شروع کردم
بهتر از بازی های بکش بکشه آدمو خشن میکنن اینجوری مخ آدمم تعطیل نمیشه !

shadli_m7
13-11-2006, 09:43
باشه از اين به بعد بهترين وجديدترين نرم افزارهاي شطرنج رو معرفي ميكنم البته براي اينكه گام به گام جلو بريم هر روز يك نرم افزار رو معرفي ميكنم
بهترين سايتهايي هم كه بازي آنلاين دارن هم كم كم معرفي ميكنم. اگه صبر كني چشم
اما اول نرم افزارها
1.FRITZ9 از قويترين نرم افزارهاي شطرنج كه دستيار كمكي قهرمانان جهان است گزيدهاي از امكانات:
امكان تفسير كامل بازي- جستجو براي پيدا كردن برد براي سياه يا سفيد-بنك اطلاعاتي قريب به هشتصد هزار بازي
امكان جستجوي دام شروع بازي-جستجوي بازيهاي كوتاه-امكان جستجو بر اساس نام بازيكنان تاريخ بازي محل بازي
2.بزرگترين و معروفترين سايت بازي آنلاين با حضور هميشگي شورت نامزد قهرماني جهان-و 50 استاد بزرگ شطرنج
كه از جمله اونها الشن مرادي خودمونه با نام Defence اين سايت داراي اتاق بازي براي مبتديان -حرفه ايها-اتاق آموزش اتاق تفسير بازيها-اتاق تورنمنت كه هر ماه برگزار ميشه اونم به اين ترتيب كه ميري تو اون اتاق و آمادگي خودت برا تورنمت رو اعلام ميكني بچه ها كه به تعداد رسيدن بهت اعلام ميكنن و شركت ميكني حتي تيمي هم ميشه.تعداد بچه هاي ايراني هم خيلي هستند چند روز پيش تعداد ايرانيها به سي نفر رسيد بستگي به ساعت و روز هفته داره.نصف امكانات رو نگفتم كه خودتون بريت ببنيد اگه تو ثبت نام مشكل داشتيد بگيد تا پست بزارم
مرسي
اگه ميشه نرم افزارهايي رو بذاريد كه بشه دانلودشون كرد.
آدرس سايتي كه ميگيد چيه؟

danyel
13-11-2006, 13:38
آدرس سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اولین نرم افزار خیلی خوب برای دانلود بنام PERSONAL CHESS TRAINING است که 5 مگه ولی خیلی برای شروع وسط و آخر بازی خوبه لینکش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کدش
Name : hERMOL
Serial : E4FA-J408-JVGW-GUL9

Reticent
14-11-2006, 10:50
FRITZ9 از قويترين نرم افزارهاي شطرنج كه دستيار كمكي قهرمانان جهان است گزيدهاي از امكانات:

البته آخرین نسخه‌اش Fritz 10 هستش که از فردا (15 نوامبر) به بازار می‌آد! ;)
به خاطر راه انداختن این تاپیک و علاقه‌تون به شطرنج هم از شما تشکر می‌شه.

ایلیا

danyel
14-11-2006, 17:43
حرفت نسبتا درسته
چون نسخه جديدتري هم از فريتز 9 آمده اون هم deep fritz 10 هستش به هرحال ممنون از لطفتون

Mehdi_Full
14-11-2006, 21:30
آقا ما حاظريم تو ياهو مسنجر آنلاين بازي كنيم البته زياد بلد نيستم ولي به راحتي هم مات نميشم!!
يه بازي كم حجم هم دارم كه براتون آپ ميكنم

Mehdi_Full
14-11-2006, 21:40
اينم يه بازي كم حجم (تقريبا 1 مگ) تقديم به دوستاران شطرنج

Reticent
15-11-2006, 10:35
حرفت نسبتا درسته
چون نسخه جديدتري هم از فريتز آمده اون هم deep fritz 10 هستش

Deep Fritz نسخه‌ی جدیدتری از Fritz نیست. Deep Fritz مخصوص سیستم‌های چند پردازنده‌ای هستش و روی PCهای معمولی فرق چندانی نمی‌کنه. ر. ک. ویکی پدیا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ایلیا

danyel
15-11-2006, 14:53
Reticent جان ممنون از پیگیریت من فکر کنم خوب انتقال ندادم اصلاح میکنم:"نسخه جدید فریتز یعنی deep fritz 10" به بازار آمده
ایمیل خریدش یکماه قبل برام امد به قیمت 118 دلار
ضمنا اگه شطرنجبازهای عزیز توجه کرده باشند نسخه deep همیشه بعد از نسخه معمولی وارد بازار میشه اگه شما کتابچه شروع بازی( بعنوان مثال)fritz8 یا deep fritz8 یا سایر ورژنها رو تطابق بدید می بینید از لحاظ تئوری شروع بازی خیلی جدیدتر شده
ویا حتی بانک اطلاعاتیش بروز تر شده

بچه ها تا 10 روز دیگه 40 عنوان از جدیدترین نرم افزارهای شطرنج بدستم میرسه و بزرگترین آرشیو نرم افزارهای شطرنج تو ایران را توی فروشگاه شطرنج خواهیم داشت(اگه تبلیغ نباشه)

danyel
15-11-2006, 14:57
آقا ما حاظريم تو ياهو مسنجر آنلاين بازي كنيم البته زياد بلد نيستم ولي به راحتي هم مات نميشم!!
يه بازي كم حجم هم دارم كه براتون آپ ميكنم

مهدي جون تا بهترين سايت بازي آنلاين يعني [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هست چرا ياهو مسنجر البته خودم اولا بازي ميكردم
چه طور براي شروع شب جمعه ها ساعت 9 شب توي اين سايت با هم ديگه بازي كنيد پس بچه ها : براي اينكه همديگر را بشناسيم لطف كنيد اسم كاربريتون رو اينجا اعلام كنيد.
اما معرفي نرم افزار:

danyel
16-11-2006, 09:53
اين يك برنامه بنيادي براي مطالعه تئوري آخربازي است طراح اين نرم افزار استاد بزرگ تئورسين يوري آورباخ است
تعدادي از امكانات اين برنامه شامل:
4143 آخربازي مهم كه بطور كامل آناليز و در 300موضوع دسته بندي شده اند
امكان پرينت از تك تك پوزسيونها و شكلها
2945 بازي اضافي از تمرينات مدرن
امكان تست و آزمايش خود
داراي موتور برسي crafty كه اين امكان را به ما ميدهد كه بتوانيم بازيها را برسي ويا از هر قسمتي از بازي با كامپيوتر بازي كرده وايده هاي آن را ببينيم
قابليت ذخيره بازي و شكلها به صورت HTML,RTF
و...

shadli_m7
16-11-2006, 09:56
تاپيكتون عاليه

خسته نباشيد.

shadli_m7
16-11-2006, 09:59
نمي تونم وارد فروشگاه شطرنج بشم. ----- شده!!!!!

چي كار كنم ؟

danyel
16-11-2006, 10:17
آموزش شروع بازي با نرم افزار Chess Opening Trainer
البته با نرم افزار هايي كه تخصصي در شروع بازي است و در آينده معرفي ميشن قابل مقايسه نيست اما در مقياس حجمش براي (شروع) يادگيري شروع بازيها و يادگيري اسمشون چيز فوق العادهاي هست
اگر شروع بازي بلد نباشيد زير 10 حركت حتما له ميشيد
نرم افزار توسط بچه هاي خودمون كرك شده اميدوارم در جهت پيشرفت شما و جامعه شطرنجي بتونم كاري بكنم
لينك دانلود نرم افزار
لينك كركش

danyel
16-11-2006, 10:22
نمي تونم وارد فروشگاه شطرنج بشم. ----- شده!!!!!

چي كار كنم ؟

فروشگاه انشاالله تا آخر آبان كار خودش رو شروع ميكنه
اينكه چرا فيلترش كردن خدا ميدونه
ولي تا آخر آبان درستش ميكنم

Reticent
16-11-2006, 14:32
نرم افزار براي دانلود
آموزش شروع بازي البته با نرم افزار هايي كه در آينده معرفي ميشن و تخصصي در شروع بازي است قابل مقايسه نيست اما در مقياس حجمش براي (شروع) يادگيري شروع بازيها و يادگيري اسمشون چيز فوق العادهاي هست
اگر شروع بازي بلد نباشيد زير 10 حركت حتما له ميشيد
نرم افزار توسط بچه هاي خودمن كرك شده اميدوارم در جهت پيشرفت شما و جامعه شطرنجي بتونم كاري بكنم
لينك دانلود نرم افزار
لينك كركش
لینک‌ها اشکال دارند.

ایلیا

danyel
17-11-2006, 00:31
لينكها اصلاح شد بفرماييد!

Meisam
17-11-2006, 00:49
سلام ...
ایول ، منو یاد سالهای نه چندان دور انداختی :biggrin:
من حدود 5 سال به صورت حرفه ای شطرنج بازی میکردم ، دوران خوبی بود (ریتینگ هم بماند!)
تاپیک خوبی میشه ...

اولین نرم افزار خیلی خوب برای دانلود بنام PERSONAL CHESS TRAINING است که 5 مگه ولی خیلی برای شروع وسط و آخر بازی خوبه لینکش
کدش
این برنامه قبلا توی انجمن معرفی شده ... برنامه ی خوبیه ، توصیه میکنم دوستان حتما استفاده کنن

ممـنــون :)
مـیـثــم

danyel
17-11-2006, 01:11
من امشب تو سايت playchess.com بودم با بچه هاي قديمي شطرنج 10 نفري از ايران (به غير از ناشناسهاي ايراني) ميشديم دوست دارم آموزش همراه بازي باشه
چرا بچه ها استقبال نكردند خدا ميدونه
هر كي ثبت نام كرد اسم كاربريشو بزاره تا همديگر را بشناسيم

chess one
18-11-2006, 03:40
بچه ها سلام اين اولين پستمه
من منتظر ريتينگم اسمم بماند ! اول اينكه رو ما حساب كن دوم اينكه من فكر كنم اگه ماهي يكدفعه همديگر رو ملاقات كنيم بد نيست مثلا فدراسيون شطرنج يا هيئت شطرنج (البته بچه هاي تهران) سوم اينكه دمت گرم

shadli_m7
18-11-2006, 10:21
آدرس سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کدش
سلام

مي شه نحوه ثبت نام تو اين سايت رو توضيح بديد.بايد كدوم قسمت بريم.

مرسي :rambo:

Ahmad
18-11-2006, 11:08
دوستان من يه كتاب دارم كه توش بازيهاي زياد و قشنگي هست.
دو تا از اين بازيها هست كه ويژگي منحصربفردي در آنها است.
اولي بازي است كه در آن حركتي انجام ميشود كه معروف ميشود به "حركت قرن" (البته قرن 20)
و دومي ميشود گفت بازي ديگري به اين زيبايي تا بحال انجام نشده است.

اگه ميخواين براتون اين دو بازي رو اينجا بزارم.

danyel
19-11-2006, 10:04
نیکی و پرسش منتظر ...
شادی جان امروز برات آموزشش رو میزارم

Ahmad
19-11-2006, 14:42
نیکی و پرسش منتظر ...

اول ، دومي رو ميزارم. ولي قبلش براي كساني كه با نوشتن حركتها يا با اين سبك نوشتن ، آشنايي ندارند ، حروف نوشتاري رو به اختصار توضيح ميدم :

1) سربازها با حروف كوچك انگليسي مشخص ميشوند.( مثلا حركت e4 يعني سرباز جلوي شاه دو خانه به جلو حركت ميكند.)
2) رخ با T ، اسب با C ، فيل با F ، وزير با D و شاه با R مشخص ميشوند.
( مثلا Fc4 يعني فيل به خانه c4 برود و اگر هر دو فيل بتوانند به آن خانه بروند خانه فيل مورد نظر هم ذكر ميشود.)
3) o-o يعني قلعه كوچك
4) + يعني كيش
5) ! يعني حركت خوب
6) dis يعني كيش پنهاني
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

بازي در سال 1892 در Boston بين يونگ (سفيد) و داره (سياه) انجام شده است.

توضيحات كتاب :
دانيش گامبي ( گامبي شمالي)
(گير افتادن در تار عنكبوت)
اثري مافوق عالي
در بازي حيرت انگيز زير سفيد 5 سوار و 3 پياده قرباني ميدهد و بالاخره در فينالي باشكوه تنها با يك اسب در مقابل 5 سوار بر حريف پيروز ميگردد! (آيا زيباتر از اين ميشود بازي كرد؟)

1- e4................e5

2- d4....................e5 * d4

3- c3..................d4 * c3

4- Fc4.................Cf6

5- Cf3...................C * e4

6- o-o...................Cd6

7- C * c3.................C * c4

8- Te1+..............Fe7

9- Cd5..................Cc6

10- Fg5...............f6

11- Tc1..............b5

12- T * c4............b5 * c4

13- Ce5!.................f6 * g5

14- Dh5+.............g6

15- Cf6+ !............F * f6

16- C * g6 dis+.........De7

17- T * e7 +..........F * e7

18- Ce5 dis++ ..........Rd8

19- Cf7+ .............Re8

20- Cd6 dis++ ............Rd8

21- De8 + ! ...........T * e8

22- Cf7 + ..................... Checkmate

danyel
20-11-2006, 01:35
Incentive دستت درد نكنه
ولي از اين به بعد دوستان بازيها را در فرمت pgn يا CBH بزارند كه هم فرمت بين المللي شطرنجه هم يه فايل چند كيلو بيتي هستش كه امكان نگهداري و آرشيو و يا تفسير يا هر كاري كه بخواهيم انجام ميديم تاپيك هم شلوغ نميشه براي ساخت و بازكردن اين فايلها به نرم افزار Chess base احتياج هستش به موقعش اين نرم افزار گرانبها كه 100 تا امكانات (واقعا 100 تا)در اختيار ما ميزاره ميدم عزيزاني كه اين نرم افزار رو ندارند ميتونند از برادر كوچيكه اين نرم افزار كه اسمش ChessBase Light است البته با امكانات خيلي كمتر و با حجم 2.8 مگابايت از لينك زير دانلود كنند:
دانلود كنند كار باهاش فوق العاده راحته تو يك ربع ياد ميگيريد.

از اين ماه براتون جديدترين بازيهاي ماه رو اينجا ميزارم عزيزان استفاده كنند

danyel
20-11-2006, 03:33
سلام

مي شه نحوه ثبت نام تو اين سايت رو توضيح بديد.بايد كدوم قسمت بريم.

مرسي :rambo:

ابتدا به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برويد روي لينك Click here to download the free client software
كليك كنيد تا نرم افزار بازي را بگيريد حجم نرم افزار 11.8 مگابايت است

(دوستاني كه نرم افزار فريتز را دارند احتياجي به گرفتن نرم افزار نيست پيشنهاد من خريدن نرم افزار فريتز است
چون قويترين نرم افزار را با امكانات كامل داريد و هم از طريق آن آنلاين بازي ميكنيد يعني با يك تير دو نشون
اگر امكان تهيه فريتز را نداريد به من پغام بديد يا سه چهار روز ديگر از فروشگاه شطرنج با نازلترين قيمت بخريد)

پس از نصب برنامه و اجرا كردن آن با صفحه زير مواجه ميشويد

روي login كليك كنيد تا به صفحه زير برسيم

روي Create New Account كليك كنيد و چند لحظه منتظر بمانيد تا به صفحه زير برسيد

در قسمت Unique Nickname d يك نام كاربري براي خود بسازيد اگر اين نام قبلا ثبت شده بود نام ديگري را وارد كنيد
بقيه كادرها احتياج نيست ولي اگر هم پر كرديد مانعي ندارد ok را كليك كنيد تا به صفحه زير برسيم

در قسمت password يك رمز وارد كنيد و بعد ok را بزنيد و وارد سايت شويد و صفحه زير را مي بينيد

در قسمت player بالاي صفحه بازيكنان و مشخصات آنها مثل كشور يا ريتينگ گرفته شده تو اين سايت و ...
ديده ميشود در پايين صفحه در قسمت formula مي توانيد مشخصات بازي كه ميخواهيد انجام دهيد مثل زمان بازي يا ريتينگ حريف يا بازي دوستانه باشد يا ريتينگي و...را تنظيم كنيد
در ضمن بچه ها من يك اكانت بنام shadi1 با رمز 123456 ساختم ميتوني از اين هم لاگين شويد
اميدوارم لذت ببريد :happy:

shadli_m7
21-11-2006, 13:19
ابتدا به سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] برويد روي لينك Click here to download the free client software
كليك كنيد تا نرم افزار بازي را بگيريد حجم نرم افزار 11.8 مگابايت است

(دوستاني كه نرم افزار فريتز را دارند احتياجي به گرفتن نرم افزار نيست پيشنهاد من خريدن نرم افزار فريتز است
چون قويترين نرم افزار را با امكانات كامل داريد و هم از طريق آن آنلاين بازي ميكنيد يعني با يك تير دو نشون
اگر امكان تهيه فريتز را نداريد به من پغام بديد يا سه چهار روز ديگر از فروشگاه شطرنج با نازلترين قيمت بخريد)

پس از نصب برنامه و اجرا كردن آن با صفحه زير مواجه ميشويد

روي login كليك كنيد تا به صفحه زير برسيم

روي Create New Account كليك كنيد و چند لحظه منتظر بمانيد تا به صفحه زير برسيد

در قسمت Unique Nickname d يك نام كاربري براي خود بسازيد اگر اين نام قبلا ثبت شده بود نام ديگري را وارد كنيد
بقيه كادرها احتياج نيست ولي اگر هم پر كرديد مانعي ندارد ok را كليك كنيد تا به صفحه زير برسيم

در قسمت password يك رمز وارد كنيد و بعد ok را بزنيد و وارد سايت شويد و صفحه زير را مي بينيد

در قسمت player بالاي صفحه بازيكنان و مشخصات آنها مثل كشور يا ريتينگ گرفته شده تو اين سايت و ...
ديده ميشود در پايين صفحه در قسمت formula مي توانيد مشخصات بازي كه ميخواهيد انجام دهيد مثل زمان بازي يا ريتينگ حريف يا بازي دوستانه باشد يا ريتينگي و...را تنظيم كنيد
در ضمن بچه ها من يك اكانت بنام shadi1 با رمز 123456 ساختم ميتوني از اين هم لاگين شويد
اميدوارم لذت ببريد :happy:
خيلي ممنون

shadli_m7
22-11-2006, 09:50
سلام

من نرم افزار رو دانلود كردم وعضو اين سايت شدم.

حالا چطور بايد با ديگران بازي كنم؟

اكانت من shadli_m7 است.

shadli_m7
22-11-2006, 09:57
سلام

من عضو اين سايت شدم حالا براي بازي كردن بايد چي كار كنم.

اكانت من shadli_m7 هستش.

shadli_m7
22-11-2006, 10:10
سلام

من عضو اين سايت شدم . حالا براي بازي كردن بايد چي كار كنم.

اكانت من shadli_m7 هستش.

danyel
22-11-2006, 12:42
شادی جان
بالای صفحه روی قسمت player کن تا مشخصات بازیکنها رو ببینی
تو سمت راست تو قسمت rooms وارد main playing یا bigginer شو
تو قسمت formula پایین صفحه سمت چپ مشخصات کسی رو که میخای باهاش بازی کنی (مثل رینگ یا زمان بازی و ...)وارد کن
بعد منتظر شو تا همه پیشنهادت رو ببینند
نکته :
هر وقت تو صفحه چت دیدی نوشته disconnect یه شمایل تلفن بالا هست رو اون کلیک کن تا دوباره متصل بشی

danyel
22-11-2006, 12:51
ضمنا شادلی جان مشکل داشتی پیغام خصوصی بده تا تاپیک از بحث اصلیش منحرف نشه

danyel
22-11-2006, 12:54
امیدوارم بچه ها نظر بدن ببینم اصلا کارمون خوب هست یا نه؟؟؟

Y@var
23-11-2006, 17:27
کارتون عالیه.
دارم برنامه رو دانلود می کنم.
از آموزشتون هم ممنون

Reticent
24-11-2006, 12:06
از فردا به مدت 10 روز مسابقه‌ی کرامنیک و دیپ فریتز شروع می‌شه. با استفاده از سایت PlayChess ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و یا سایت رسمی مسابقات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) می‌شه بازی‌ها رو به صورت زنده و همراه با تفسیر دید.

ایلیا

danyel
27-11-2006, 02:25
ميبينم كه چند روز نيومدم بچه ها تركوندن!!!!!!!!!!!!
Reticent جان تو كدوم قسمت سايت و چه ساعتي؟
معرفي نرم افزار
Modern chess opening sicilian defence اين نرم افزار توسط استاد بزرگ الكساندر كالين پايه ريزي شده
برنامه دربرگيرنده تئوري متمركز شده واريانت معروف سيسيلي ميباشد.
بعضي از خصوصيات اين نرم افزار:
حجم:1 سي دي
بيشتر از 680 مثال آموزنده تفسير شده از بازيهاي اساتيد
50 تكليف براي حل كردن و...
آموزش شاخه هاي تئوري واريانت سيسيلي به طور كامل و تخصصي
آرشيوي حاوي 50000 بازي در اين واريانت كه جديدترين بازيها را نيز شامل ميشود
چهار ميليون و دويست بازي آناليز شده
قابليت دانلود10000 بازي اخير
تمام پوزيسيونها توسط كامپيوتر و با موتور شردر بررسي شده اند تا...
اين برنامه اجازه بازي با كامپيوتر و تفسير را در هر قسمتي كه مايل باشيد ميدهد
پشتيباني از 5 زبان دنيا
امكان ويرايش و ساخت database
قيمت در اروپا:26 يورو
دو تا عكس از اين نرم افزار [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

danyel
27-11-2006, 03:27
سلام دوستان
گفته بودم كه از اين به بعد جديدترين بازيها را براي شما ميزارم

بازيهاي اين ماه كه:
شامل 2255 بازي تا 19 نوامبر 2006 (يعني تا8 روز پيش)!

من اين بازيها را در دو فرمتChess Assistant و PGN قرار دادم.
دوستاني كه نرم افزار Chess Assistant را دارند از فرمت اولي و دوستاني كه نرم افزار Chess Assistant را ندارند
در معرفي نرم افزارها در صفحه قبل cblight را دانلود كنند و از بازيها لذت ببرند.

اميدوارم كه لذت ببريد. :tongue:

1.فرمتChess Assistant ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
2.فرمت PGN ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Reticent
27-11-2006, 13:56
اولین بازی بین کرامنیک و دیپ فریتز 10 (شنبه) مساوی شد، تفسیر یاسر سیراوان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) نشون می‌ده که کرامنیک شانس برد رو تو آخر بازی از دست داده. شروع بازی هم کاتالان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بوده که کرامنیک جدیدا ازش خوب نتیجه گرفته. به عنوان نمونه در دوجانبه‌ی قهرمانی جهان با توپالوف سه بار از کاتالان استفاده کرد.
دومین بازی امروز (دوشنبه) برگزار می‌شه. من از سایت PlayChess ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده نکردم، ولی روی سایت رسمی مسابقات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در قسمت Interactive می‌تونید بازی رو به طور زنده مشاهده کنید.

ایلیا

roozbeeh
29-11-2006, 11:14
آیا امکان اینکه تحت شبکه lan (شبکه داخلی نه اینترنت ) شطرنج بازی کرد هست
دونفر دواتاق دو کامپیوتر بوسیله هاب متصل هستند

Noble
30-11-2006, 23:37
chees master10 یا frits9

Noble
30-11-2006, 23:38
chees master10 يا frits9 کدوم بهتره؟

Y@var
01-12-2006, 09:17
آقا داره یه بازی رو سایت رسمی مسابقات نشون می ده.
بین کرامنیک و دیپ فریتز ...
که حالا نوبت کرامنیک هستش.
به نظر میاد کرامنیک وضعیت بهتری داره.

danyel
01-12-2006, 23:11
امروز براتون بازيهاي کرامنیک و دیپ فریتز را با فرمت pgn گزاشتم البته هنوز چند دور مونده
كرامنيك 1 امتياز فعلا عقبه
كد:
DownloadLink: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
----------------------------------------------------------------------------------------------

Reticent
02-12-2006, 09:41
chees master10 يا frits9 کدوم بهتره؟

قطعا Fritz قوی‌تره. آخرین نسخه‌اش هم Fritz 10 هست که نمی‌دونم تو ایران اومده یا نه. ولی گرافیک و شکل و شمایل Chess Master روش بیشتر کار شده.

ایلیا

mohamad_r
27-02-2007, 03:51
سلام دوستان
اگه ممکنه چند تا سایت برای دانلود بازی ها به فرمت pgn معرفی کنید .
آرشیوهایی که من پیدا کردم ، تعداد بازی کمی دارند .
مثلا آرشیو نرم افزار chess assisstant خیلی عالیه ، چه جوری میشه اون رو آپدیت کرد ؟

mehran1772
15-09-2007, 00:24
با سلام به تمامي شطرنجدوستان
عجيبه که بعد از گذشتن 200 روز از آخرين پست! اين تاپيک رو امروز ديدم! :18:

بعنوان يک ريتينگ دار بين المللي و مربي درجه 2 کشوري همين الآن آمادگي خودمو براي فعاليت اعلام ميکنم

البته بدليل مشغله 2 روز در هفته ! البته سعي ميکنم تا حد امکان اخبار شطرنج هفته رو به همراه معرفي آدرس سايتهاي ايراني و خارجي و فايلها و برنامه هاي مناسب رو براتون بذارم .
اگه موافقين يا علي...!

يه سر به اين آدرس بزنين هم بد نيست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

DiDiSks
16-09-2007, 02:31
شطرنج رو نمیشه انلاین بازی کرد تا همین جا یه بازی انلاین شطرنج راه بندازیم..!!

stc
25-12-2008, 16:50
نمیدونم چرا این جور تاپیک ها زیر خاک میرن!

سلام،دوستان کسی نرم افزار شبیه ساز شطرنج فریتز را داره؟،آخرین ورژن اون چندتا dvd میشه ؟

در حد همین فریتز چیز دیگه ای هم هست؟

لطفا راهنمایم کنید..

بردیا
25-02-2010, 15:16
اوپس
زیرخاکی بالا میاریم:دی

ما بعد 7سال و اندی از دیروز شروع کردم به شطرنج بازی کردن توی playchess.com و همش رو هم تاحالا باختم:دی

راهکار بهتر شدن توی شطرنج به جز تکرار و مسابقه چیه؟
اصولا بعضی وقتا اشتباهایی میکنم که خودم هم خندم میگیره
البته بعضی وقتا به دلیل کمبود وقت حرکات اشتباه رو بدون فکر انجام میدم

xeNociDe
25-02-2010, 16:43
ُسلام من شطرنج ویندوز ویستا رو بازی کردم ولی حال نکردم کسی شطرنج حرفه ای نداره!!!
( حالا هرکی ببینه فکر میکنه گنده ی شطرنجم!!! نه بابا فقط از روی بی کاری با دوستام کل میدازم)

...ALI...
25-02-2010, 16:51
ُسلام من شطرنج ویندوز ویستا رو بازی کردم ولی حال نکردم کسی شطرنج حرفه ای نداره!!!
( حالا هرکی ببینه فکر میکنه گنده ی شطرنجم!!! نه بابا فقط از روی بی کاری با دوستام کل میدازم)

یکی از بهترین ها chess masterهست که به صورت offline با بزرگترین شترنج بازهای دنیا بازی می کنی.

ranking 500 آدم رو با 3 حرکت مات می کنه

xeNociDe
25-02-2010, 16:53
ranking 500 آدم رو با 3 حرکت مات می کنه
جدی میگی:18: میخوامش....لینک دانلود نداری!؟؟؟؟؟؟

amir_rahmani
25-02-2010, 16:53
سلام
من خوراکم فریتز هست!
هر کس مایله که با هم بازی کنیم آمادم:دی
shahabmersedes@yahoo.com
اینم ایمیلم
معمولا آن هستم
خبرم کنید

xeNociDe
25-02-2010, 17:02
من خوراکم فریتز هست!
هر کس مایله که با هم بازی کنیم آمادم

شرمنده من با حرفه ای ها بازی نمی کنم چون از شکست متنفرم!!!

amir_rahmani
25-02-2010, 17:13
نترس من زیاد حرفه ای نیستم فقط چندتا مدال استانی دارم:دی
حالا بیایید بازی کنیم!
مهم اینه که بازی کنیم
برد و باخت که ملاک نیست

xeNociDe
25-02-2010, 17:15
خیله خب پس فردا یعنی شنبه ساعت 5 بعد الظهر آن باش میام باهات بازی...

اشکال که نداره دوستامم دعوت کنم بیان کمک که؟؟؟:31:

samyar_red
25-02-2010, 17:38
شطرنج فایده نداره
من میتونم همتونو ببرم
fritz رو باز میکنم با کمک اون همتونو میبرم

xeNociDe
25-02-2010, 19:22
خیلی به خودت مطمئنی آقای samyar بازی میکنی!؟:5:

بردیا
26-02-2010, 13:55
بچه ها توی playchess.com چطوری متوجه بشم وقتی میخوام با یکی بازی کنم زمان بازی کردنش حداقل 10دقیقه هستش؟
یه قسمت slow زده بغل اسم هرکسی ولی زیاد معلوم نیست چی به چیه

بعدش اینکه قوی ترین نرم افزار شبیه سازی شطرنج دنیا فریتز هستش؟
لینک دانلود سالمی ازش هست؟

xeNociDe
26-02-2010, 15:01
بله هست
صبر کن برات بزارم دانلود کنی ...
تا 30 دقیقه دیگه برات آپلود میکنم!

بردیا
27-02-2010, 14:21
حجم این فریتز چقدره؟
فریتز شماره 12 رو لینکاشو دیدم که تقریبا هم حجم 1دی وی دی بودش

mahpesar
02-03-2010, 20:14
از سایت chessbase.com میتونی برنامه کم حجمش رو حدود 30 مگ دانلود کنید

آنلاین بازی کنید .....

وارد همون سروری میشید که با فریتز میشید فقط گرافیکش ساده است...

xeNociDe
03-03-2010, 14:25
آقایون مهن چند تا لینک آپلود کردم برای این بازی ولی داداش بردیا میگن خرابه...
من هم امتحان کردم خراب بود شما سایت آپلود بهتری نمیشناید!!!؟

M A X I M U M
03-03-2010, 15:15
روي مديافاير آپلود

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[/B].com

xeNociDe
03-03-2010, 16:15
خیلی خب اپلود شد...
یعنی داره اپلود میشه تا یک 15 دقیقه دیگه براتون میزارم!!!:دی

rezashafiei
25-03-2010, 12:51
سلام با تشکر از تایپیک بسیار خوبتون.
لطفا لینک دانلود Chessmaster 10th بزارین,خیلی دونبالشم
خیلییییییییی ممون.

amirvb
09-05-2010, 11:55
اين نرم افزار با حجم 3.27 با اين سريال كرك نميشه

divone10000
02-06-2013, 05:44
سلام خسته نباشین به نظر هنوز لینکها ایراد داره چون کرک رو من نتونستم دانلود کنم پیغام میداد فایل موجود نیست با تشکر:n01:

divone10000
02-06-2013, 05:45
سلام خسته نباشین به نظر هنوز لینکها ایراد داره چون کرک رو من نتونستم دانلود کنم پیغام میداد فایل موجود نیست با تشکر

divone10000
02-06-2013, 05:47
سلام خسته نباشین به نظر هنوز لینکها ایراد داره چون کرک رو من نتونستم دانلود کنم پیغام میداد فایل موجود نیست با تشکر
لينك دانلود نرم افزار
لينك كركش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/QUOTE]

divone10000
19-08-2013, 16:04
با سلام خدمت دانیال عزیز ممنون از این نرم افزار chess opening trainer ولی لیک دانلود و کرکش خراب است میگوید فایل موجود نیست لطفا" اگر امکان دارد این نرم افزار و خصوصا" کرکش را دوباره در سایت قرار دهید تا بتوانیم استفاده کنیم خیلی ممنوع از زحمتتان :n12:

divone10000
21-08-2013, 15:00
سلام ببخشید هنوز که لیک این نرم افزار
Chess Opening Trainer اصلاح نشده پیغام میده که فایل موجود نیست لطفا" اصلاح بفرمایید تا بتوانیم استفاده بکنیم البته به همراه کرکش :n01: