PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حرفه ای ها کمک کنندemergency

hosi
30-10-2006, 02:53
مي خواستم بدونم چرا بعضي از چيزايي كه در انجمن ها گفته ميشه رو سيستم من اجرا نميشه مثلا:
براي نصب ويندوز از داس وقتي به بايوس ميرم اصلا گزينه Biosfeatres Setup وجود نداره تا بوتم رو از فلاپی به سی دی رام تغییر بدم
یا مثلا در اکثر برنامه هام زبان فارسی تعریف نشده مثلا نمیتونم فایل های با نام فارسی رو با وینرار یا ریل پلیر یا نرو
باز کنم
یا اکثر دستور های داس رو نمیتونم اجرا کنم و وقتی Cmd رو تو ران میزنم از خود درایو سی نمیاد واز اکانتم میاد
و حتی با دستور :c هم به درایو سی نمیره .
در ضمن میخواستم ببینم چجوری میشه ویندوز رو طوری عوض کرد که هیچ اثری از برنامه هایی که قبلا تو هارد ریختیم تو رجیستری نمونهو بعد از نصب ویندوز مثل هارد نو بشه
با تشکر H

nightmare
30-10-2006, 03:09
براي نصب ويندوز از داس وقتي به بايوس ميرم اصلا گزينه Biosfeatres Setup وجود نداره تا بوتم رو از فلاپی به سی دی رام تغییر بدم

سلام به شما دوست عزیز . ببینید این گزینه در مادربورد های مختلف بسته به نوعشون فرق می کنه . مثلا برای یکی Boot خالی هست . برای یکی Boot Priority ، Boot Option ، Boot Device Priority ، First Boot Device ............

دنبال این کلمه ی Boot بگرد . چون تقریبا تو همشون مشترک هست.

یا مثلا در اکثر برنامه هام زبان فارسی تعریف نشده مثلا نمیتونم فایل های با نام فارسی رو با وینرار یا ریل پلیر یا نرو
باز کنم

خوب من احتمال میدم دلیلش اینه که این برنامه ها فارسی رو ساپورت نمی کنن و یا دلایل دیگه که خوب من زیاد نمی دونم . اما من هم این مشکل رو دارم در بعضی برنامه ها که فارسی ساپورت نیستن .

یا اکثر دستور های داس رو نمیتونم اجرا کنم و وقتی Cmd رو تو ران میزنم از خود درایو سی نمیاد واز اکانتم میاد

میشه بگی چه برنامه هایی رو می خوای تحت داس اجرا کنی؟ ( فراموش نکن داس تنها برنامه های 16 بیتی رو ساپورت می کنه )
در مورد این که cmd از اکانت شما شروع میشه ، باید بگم برای همه همین طور هست و این جزو تنظیمات پیش فرض ویندوز هست . چاره ی اون هم اینه که وقتی cmd رو زدی و اومد ، توش تایپ کنی :
\cd

نه :C .

در ضمن میخواستم ببینم چجوری میشه ویندوز رو طوری عوض کرد که هیچ اثری از برنامه هایی که قبلا تو هارد ریختیم تو رجیستری نمونهو بعد از نصب ویندوز مثل هارد نو بشه
راستش درست متوجه نشدم . خوب وقتی درایو ویندوز رو فرمت کنی و بعد ویندوز نصب کنی کاملا نو هست دیگه ....
اگه درست متوجه نشدم یه توضیح بده .

ممنون.

تا بعد.....

*Batman*
30-10-2006, 03:15
سلام.
1-مادر بوردها از هم متفاوت هستن.ولي به احتمال زياد گزينه دوم بايوس تنظيمات مربوط به بوت هستش.تو مادر بوردهاي گيگا بايت همون گزينه هست كه شما نوشتيد.
2-خوب مشخصه كه اين برنامه ها با فارسي سازگاري ندارن.اسم كليپ ها و موزيكها رو فارسي نكنيد.RealPlayer پوشه هاي فارسي نام رو هم نميخونه.
3-دستور CMD در ويندوز براي همه همينجوري باز ميشه.يعني Documents and settings\Your account
با :C به حالت اول برنميگرده. از دستور \CD استفاده كن تا به ريشه برگرده يا از ..CD استفاده كن تا يه دايركتوري به عقب بره.
4-براي نصب يه ويندوز كامل بايد درايو مربوطه رو كامل فرمت كني و بعد ويندوز روش نصب كني.!!!

hosi
30-10-2006, 03:26
ممنون از راهنماييتnightmare جان :)
درمورد نصب ويندوز بايد بگم كه من يه بار ويندوز رو عوض كردم و درايو سي رو هم فرمت كردم ولي بعد از نصب متوجه شدم كه يكي از فايل هاي برنامه چليپا در c\windows مانده ونكته مهمتر اينكه بعد از نصب دوباره بعضي از يرنامه ها علي الخصوص بازي ها ان بازي به درستي نصب نميشه يعني بعد از انيستال كردن قبلي يك سري فايل ها را از خودش در رجيستري به جا گذاشته كه در نصب دوم يا سوم برنامه به درستي نصب نشه و حتي با عوض كردن ويندوز و فرمت هارد هم ان فايل ها حذف نميشه.
يه چيزه ديگه اينكه براي نصب ويندوز از داس بوت رو به سي دي رام تغيير ميديم وبعدش چجوري ميريم تو محيط داس تا ويندوز رو انيستال كنيم و فقط داس بمونه. وبعد ويندوز رو بريزيم.
با تشكر دوبارهh

hosi
30-10-2006, 03:30
مرسي بتمن جان اگه ميشه يه كم درمورد نصب ويندوز از داس منو راهنمايي كن.
ضمنا مادر بورد من گيگاست و وقتي به بايوس ميرم گزينه First Boot Device را دارد.

nightmare
30-10-2006, 03:39
والا اینکه میگی بعد از فرمت کردن هم آثار برنامه ها توی ویندوز میمونه یکم عجیبه ، من این مورد رو تا بحال ندیدم مگر در شرایطی که برنامه ها آلوده به ویروس باشن و بلافاصله بعد از نصب مجدد خودشون رو در رجیستری کپی کنن. ( یعنی در درایو های دیگه باشن و وارد اونها بشیم )

اگر cd شما قابلیت بوت شدن داشته باشه ( Bootable ) که خودش بهتون پیغام میده یکی از کلید ها رو برای وارد شدن به محیط نصب بزنید . ( Press any key to continue .... ) بعد شما Enter میزنی و وارد مرحله داس در نصب ویندوز میشی .
اما اگر سیدی بوت نباشه باید از طریق سیدی یا فلاپی بوت تحت داس ( مثل سیدی بوت ویندوز 98) کامپیوتر رو بیاری بالا و از طریق فرمان های داس وارد محل سورس ویندوز بشی ، بعد فلدر I386 و بعد Setup و اینتر. ..

البته اگه بخوام کاملتر بگم که خیلی میشه . اما الان دیگه همه ی سیدی های ویندوز Xp معمولا Bootable هستن و میتونی از اونها استفاده کنی.

تا بعد....

hosi
30-10-2006, 03:44
ضمنا برنامه تايمرت هم خيلي توپه .
ايول

hosi
30-10-2006, 03:47
سي دي من بوت ايبله ولي خودش اوتوماتيك نصب ميكنه و وارد داس نميشه

hosi
30-10-2006, 03:49
منظورت از داس چه محيطيه.همون كه چند تا گزينه ريپير و ديليت و نصب توش هست؟

nightmare
30-10-2006, 03:52
ببین یه چیزی ، توی سیدی های Bootable به اون محیط آبی رنگ ، داس یا Text Base میگن . بعد از اون هم وارد محیط گرافیکی میشیم که موس ظاهر میشه . ( GUI )

محیط Text ase (آبی) میاد دیگه؟

hosi
30-10-2006, 03:59
اين برنامه تايمر فقط شات دانش كار ميكنه يعني اون يكيها رو نميشه توشون عدد نوشت.

hosi
30-10-2006, 04:07
نايتمئر جان واقعا ممنون
در مورد محيط ابي بايد بگم كه اول يه پرس اني كي مياد كه از سيدي رام بوت ميشه بعد يه توافقنامه مياد كه با اف8 قبول ميكنيم وبعد يه محيط ابي كه ميگه ميخواي ريپير كني يا نصب كه من نصب رو ميزنم بعد سه گزينه كه براي نصب و ريپير و ديليت پارتيشنه
كه من درايو سي رو ديليت ميكنم و دوباره ال رو ميزنم وبعد ايجاد يك پار تيشن و بعد هم فرمت و نصب كه در هيچ كدام موس نمياد
باز هم تشكر بسيار

*Batman*
30-10-2006, 04:08
شما اشتباه متوجه شدي.
فقط بايد تودقيقه شمار عدد بديد .بقيه غيرفعال هستن و فقط شمارنده هستند.
حالا بگذريم:
مشكلت حل شد؟
Bootable CD كه ديگه داس نداره. فقط موقع تعيين درايو نصب بش بگو فرمت كنه.((تو محيط گرافيكي آبي رنگ در طول نصب ويندوز))

hosi
30-10-2006, 04:12
چيكار كنم كه داس داشته باشه؟
درمورد تايمر يعني فقط شاتدان ميكنه و ريست و ديسكانكت نميكنه؟
چقدر من سوال ميكنم نه؟
ببخشيد واقعا.

hosi
30-10-2006, 04:16
اخ ببخشيد فهميدم بايد مال هرسه تاشو نو تو اولي بنويسم
من چقدر گيجم

hosi
30-10-2006, 04:16
فقط موقع بستن تايمر يه سوالي ميكنه اون چيه؟

*Batman*
30-10-2006, 04:18
الان دقيقا مشكلت كجاست؟ وقتي داري ويندوز نصب ميكني بايد كم كم از محيط داس خداحافظي كني.
اواسط نصب ماوس فعال ميشه ولي اوايلش نه.
تايمر هم سه كاره ست.من واقعا نميدونم كجاش مبهمه؟!
اگه فرمت درايوت Ntfs باشه -- اگه هزار بارم ويندوز نصب كني چيزي پاك نميشه و فايلهاي قديمي ويندوزت پا بر جا هستن.
مگر اينكه فرمت كني. البته زياد پارتيشن ها رو پاك و فرمت نكن.ممكنه هارد آسيب ببينه.((در دراز مدت))

*Batman*
30-10-2006, 04:20
پيغامش به فارسيه.
اگه yes بزني خارج ميشه و اگه NO كني خارج نميشه!

hosi
30-10-2006, 04:27
مرسي
مشكل من هم همينه فرمت هاردم فت32 هست اما فايل هاي قديميه ويندوزم پاك نميشه البته همراه اون فايلهاي اضافي كه گفتم
انتي ويروس پاندا هم دارم واپديتش هم هر وقت به اينترنت وصل ميشم اپديت ميشه و فكر نكنم فايلها ويروسي باشن
چون اگه اينطور باشه درمورد تعدادي اندك صدق ميكنه نه اكثر برنامه ها.
باز هم مر30.

hosi
30-10-2006, 04:42
با تشكر دوباره از بتمن عزيز و همچنين nightmare جان كه اكثر مشكلاتم رو حل كردند(خيلي باحاليد)
فقط يه مشكل موند كه اونم اگه كسي بتونه حل كنه خيلي عالي ميشه چون بد جوري فكرمو مشغول كرده:
در باره اون فايل هايي كه گفتم حتي بعد از نصب ويندوز هم از بين نرفتن يه چيزي جاله كه بعد از عوض كردن هاردم ديگه اون فايلها نبودن و دوباره برنامه ها درست نصب ميشدن ولي توي هارد جديدم هم مثل قبلي بعد از نصب دوباره بعضي از بازيها يا برنامه ها
درست نصب نميشدند و فكر ميكنم اين حرف من درست باشه چون روي پاكت بعضي از نرم افزارها نوشته شده بدون محدوديت در دفعات نصب .
اگر يك با تجربه در اين زمينه به من يك پاسخ قطعي بده يك عمر دعاش ميكنم.
با تشكر دوستدار همه بچه هاي p30word