PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ::نصب دوتا ویندوز Xp در یک سیستم .(لطفا کمکم کنید)::

Razel
28-10-2006, 15:47
سلام
دوستان من می خواستم دو تا ویندوز XP روی سیستمم نصب کنم که از یکی فقط برای بازی استفاده کنم.

سوال من اینه که آیا ویندوز XP سرویس پک 2 رو می شه با یکی از ویندوز های زیر با هم نصب کرد؟

-windows xp X64 Edition
-Windows XP Service Pack 1(Santa claus)Edition
-Windows 2000 Service Pack 3

در ضمن کدامیک از این ویندوزها رو برای بازی مناسب می دونید؟

می خواستم این ویندوزها رو در درایوهای جداگانه نصب کنم.(آیا راهی وجود داره که در یک درایو نصب کنم؟)

اگر ممنکه از خطرهای احتمالی وجود دوتا xp در سیستم بفرمائید.

خیلی ممنونم از کمکتون :happy:

mhentezari
28-10-2006, 18:33
چرا نميشه. خيلي راحته. موقع نصب ويندوز جديد بايد در اولين صفحه گرينه new install رو بزني نه upgrade . همين

Hossein_Bahal
28-10-2006, 21:23
من هم خودم از دو تا ويندوز Xp بر روي سيستمم استفاده ميكنم كه يكيش براي بازي هست و هيچ مشكلي پيش نيومده .
فقط بايد ويندوزها رو رو دو تا درايو جدا نثب كني .
در ضمن من براي بازي ويندوز Xp Sp1 رو پيشنهاد ميكنم كه اگه ساده و بدون اضافات باشه خيلي بهتره .

Razel
29-10-2006, 00:08
دوستان خیلی ممنون از راهنماییتون.
واقعیتش من از یکی از دوستام شنیده بودم که نمی شه دو تا ویندوز xp رو با هم نصب کرد. ولی با این اوصاف می شه. چون خودم تا حالا امتحان نکرده بودم گفتم مطمئن بشم.
Hossein_Bahal عزیز به نظرت راجع به ویندوز XPسانتا کلاوس چیه ؟ اینو نصب کنم یا برم یه سرویس پک 1 بگیرم؟

حداقل فضا برای ویندوز سرویس پک 1 چقدره؟ یعنی من درایوی که ایجاد میکنم چقدر فضا داشته باشه؟
کدوم ویندوز رو ویندوز اصلی قرار بدم؟ آیا فرقی می کنه؟

خیلی ممنون :happy:

Hossein_Bahal
29-10-2006, 01:44
razel جان هر درايوي رو كه دوست داري ميتوني ويندوز اصليت رو قرار بدي و فرقي نمي‌كنه .
يه ويندوز XP SP1 هم تقريبا حدود 1.5 گيگ فضا اشغال ميكنه .

در مورد نوع سرويس پك 1 هم بايد بگم كه اگه مثل خود من ميخواي با سيستم‌ معمولي بازي‌هاي جديد رو اجرا كني اگه ويندوزت سرويس پك 1 ساده باشه بهتره . چون اين جور مدل ها توشون دست كاري شده و ممكنه يه خورده بيشتر قدرت سيستم رو بگيرن و چون مورد تاييد مايكروسافت هم نيست ازشون اسفاده نشه بهتره .

mhentezari
29-10-2006, 01:59
هر دو تا رو ميشه روي يك درايو هم نصب كرد. فقط موقع نصب بايد حواست باشه كه اسم فولدرش رو عوض كني.

Razel
29-10-2006, 21:07
آقا خیلی ممنون از راهنماییتون.
واقعیتش من تو برنامه patiotion magic یه قسمت به اسم install new os دیدم و تا اونجایی که من سر در آوردم یه درایو پنهان درست می کنه و ویندوز جدید رو توش نصب میکنه.
زیاد ازش سر در نیاوردم ،دوستانی که با این قسمت کار کردن اگر ممکنه یه راهنمایی سطحی در این مورد بکنن.
اگر برنامه های مشابه که همین کار رو انجام بده معرفی کنن هم ممنون می شم.

موفق باشید :happy: