PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه براي سيستم عامل سيمباين (نوكيا) برنامه بنويسيم؟

NHSoft
28-10-2006, 12:33
با سلام به خدمت همه دوستان دلفي دوست.
آيا كسي ميدونه با دلفي چگونه ميشود براي سيستم عامل سيمباين برنامه نوشت البته بايد فايل اجرايي برنامه (sis)
باشه اگه كسي ميدونه خواهشن زود جواب بده.

codemaster
28-10-2006, 13:43
دوست عزیز شما اولین کاری که باید بکنید اینه که یک بسته Symbian SDK رو رو سیستمتون نصب کنید
که حدود 500 تا 600 مگابایت است. بعد با نرم افزار هایی که کد های شما را که میتونه از ++C یا Pascal
یا هر زبان دیگه ای به sis ترجمه کنه استفاده و كدهاتون رو Compile کنید...

شما اصلا" به دلفی به چشم یک زبان نگاه نکن. delphi یک نرم افزار است که کار را برای استفاده از زبان
pascal آسان میکند و شما میتوانید برنامه های pascal خود را در سیستم عامل Windows و نظیر آنها
به راحتی اجرا کنید پس شما دنبال compiler باید باشید که از زبان pascal کمک گرفته و کدها را به sis
Compile کند.

من خودم دارم برنامه نویسی symbian رو با زبان ++C یاد می گیرم و هنوز compiler اون رو برای Pascal
ندیدم ولی به احتمال زیاد باید وجود داشنه باشه! پس اگه میخوایید دنبالش بگردید دنبال نرم افزاری که
کدهای pascal رو به sis ترجمه کنه بگردید ... من اینطور فکر میکنم که شما نمیتونید با کامپایلر delphi
کاری از پیش ببرید چون سیستم Symbian در انحصار شرکت Nokia هستش و Borland از اون سررشته
نداره و Delphi هم یک کامپایلر در خصوص فعالیتهای خودش رو داره و تنها خروجی های اجرایی و کاربردی
عمومی داره نه خاص!

:)