PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بسته های زمان اجرا

MAR_Programmer
28-10-2006, 09:21
سلام
می خواستم یه توضیحی در مورد این نوع بسته ها به خصوص بسته های زمان اجرا و طراحی (Pacheage)
به خصوص زمانی که می خواهیم از اون استفاده کنیم و یه شی رو بر اساس یه کلاس که داخل این بسته هست
در پروژه اصلی ایجاد کنیم بدونم
با تشکر

codemaster
28-10-2006, 13:58
دوست عزيز اگه منظورت DesignTime Package Components و RunTime Package Components است تعریف
اونها اینه که :

DesignTime Package به بسته های کدهای کامپایل شده ای میگن که هنگام طراحی نرم افزار در محیط دلفی
نتیجه اجرای اونها رو میبینی مثل یک ComboBox که در زمان طراحی هم باز میشود.

RunTime Package هم به بسته هایی گفته می شود که فقط و فقط در هنگام اجرا و پس از کلمپایل شدن نتیجه
آنها دیده میشود.

نمی دونم تعریف من به دردتون خورد یا نه! اگه در مورد چیز دیگه ای سوال دارید من در خدمتم!

:)

MAR_Programmer
29-10-2006, 12:37
سلام
از اينكه توجه كردي ممنون
مواردي رو كه گفتي مي دونم و اين رو هم مي دونم كه ميشه از اون به عنوان يه فايل DLL يعني شبيه اون استفاده كرد
اما من يه مثال ديدم كه وقتي يه بسته رو در حافظه بارگزاري مي كرد مي تونست يه كلاس رو كه داخل اون بسته و جود داره رو
توي برنامه اصلي (مثلا يه DBGrid كه داخل بسته هست) رو داخل برنامه ايجاد كنه و مثلا خاصيت Parent اونو يه Panel قرار بده
اينجوري بدون اينكه DBGrid رو توي برنامه اصلي استفاده كنه مي تونه از يه نوع از اونرو با تمام رويداد ها و خاصيت هاش كه داخل
بسته نرم افزاري هست رو استفاده كنه
نمي دونم منظورم رو رسوندم يا نه اما من با اين قسمت از برنامه مشكل پيدا كردم كه چه جوري نام كلاسي رو كه داخل بسته
هست بگيرم بدون اينكه اونو Uses كنم و برنامه هم به همين قسمت گير ميده
در اين مورد اگر مي تونيد منو راهنمايي كنيد
ممنون

MAR_Programmer
04-11-2006, 08:55
سلام
بعد از اين همه مدت كسي نيست يه جواب درست و حسابي بده