PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آیا میشه کاری کرد که اطلاعات رم در هارد ذخیره بشه؟

*hamedkhatar*
26-10-2006, 18:55
سلام
نمیدونم سوالم رو درست گفتم یا نه
منظورم اینه که اون اطلاعاتی که برای مدتی تو رم ذخیره بشند توی هارد ذخیره شند و این کار باعث سرعت بیشتر سیستم بشه
من هاردم حدودا خوبه و جا داره میتونم چند گیگ رو به رم بدم
آیا میشه این کار رو انجام داد؟
ممنون
;)

M.R.M
26-10-2006, 23:04
سلام دوست عزيز ،
به اين تاپيك مراجعه نماييد :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شاد و پيروز و موفق باشيد :happy: .

AK1
26-10-2006, 23:33
البته شايد نمنظورت بالاي باشه
ولي
با سلام
بله برنامه RAMDisk براي اين كاره ومي تونين فضاي مورد نظر رو به عنوان رم استفاده كنين

سايت برنامه

برنامه ديگر :

ولي من پيشنهاد نمي كنم چون بجاي افضايش سرعت برعكس عمل مي كنه و هي چي جاي رم رو نمي ده بازم امتحانش ضرري نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M.K_Soft
27-10-2006, 00:25
به نظرمن كه خود ويندوز اكس پي وقتي خيلي رم كم مياره خودش به صورت اتوماتيك از هار مي گيره.

*hamedkhatar*
27-10-2006, 08:10
ممنون دوستان لطف کردید

yahya_khezerpoor
18-03-2007, 17:45
سلام
نمیدونم سوالم رو درست گفتم یا نه
منظورم اینه که اون اطلاعاتی که برای مدتی تو رم ذخیره بشند توی هارد ذخیره شند و این کار باعث سرعت بیشتر سیستم بشه
من هاردم حدودا خوبه و جا داره میتونم چند گیگ رو به رم بدم
آیا میشه این کار رو انجام داد؟
ممنون
;)
سلام!
سوال ز دو قسمت متضاد با هم تشکیل شده . قسمت اول درست ودوم درتضاد با آن .
اما بخش اول: شما به هیچ وجه نباید برنامه ها یا پوشه هایی را که به آ نیازی ندارید باز کنید ز یرا سرعت سیستم شما پایین خواهد آمد و از لحاظ مکانیکی RAM و CPU شما فرسوده خواهد شد . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ضمنا اطلاعات توی RAM همان اطلاعاتی هستند که در روی یک سخت دیسکی از قبل ذخیره شده و شما می توانید به طور معمول منبع مورد نظر خود را در داخل RAM ذخیره کنید یعنی File/save or save as .

اما قسمت دوم سوال : این کار شما شدنی نیست ز یرا تا به حال RAM ی باحافظه چند گیگابایت به بازار نیامده .

nw_nk
18-03-2007, 18:58
سلام!
اما بخش اول: شما به هیچ وجه نباید برنامه ها یا پوشه هایی را که به آ نیازی ندارید باز کنید ز یرا سرعت سیستم شما پایین خواهد آمد و از لحاظ مکانیکی RAM و CPU شما فرسوده خواهد شد . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ضمنا اطلاعات توی RAM همان اطلاعاتی هستند که در روی یک سخت دیسکی از قبل ذخیره شده و شما می توانید به طور معمول منبع مورد نظر خود را در داخل RAM ذخیره کنید یعنی File/save or save as .

اما قسمت دوم سوال : این کار شما شدنی نیست ز یرا تا به حال RAM ی باحافظه چند گیگابایت به بازار نیامده .

شما عجب شروع طوفانی داشتی!

اولین پستتون سرشار از تناقضه! :10:

RAM چند گیگ نیامده؟ :18:

چرا سوال دوستمون شدنی نیست؟ اصلا ربطی نداره رم چند گیگ اومده یا نیامده! :41:

...................................

هرچند ورودتون رو تبریک میگم! موفق باشید!

e.khafan!
18-03-2007, 22:58
این کار 100 % شدنی هست و خود ویندوز هم این کار را با نام paging files انجام می دهد البته ببخشید که سلام و... را اول نکردم زیرا از این حرف بی حساب و کتاب ( بحتون بر نخوره ها !)
<<<<<<<_ نوشته شده توسط yahya_khezerpoor
اما بخش اول: شما به هیچ وجه نباید برنامه ها یا پوشه هایی را که به آ نیازی ندارید باز کنید ز یرا سرعت سیستم شما پایین خواهد آمد و از لحاظ مکانیکی RAM و CPU شما فرسوده خواهد شد . ضمنا اطلاعات توی RAM همان اطلاعاتی هستند که در روی یک سخت دیسکی از قبل ذخیره شده و شما می توانید به طور معمول منبع مورد نظر خود را در داخل RAM ذخیره کنید یعنی File/save or save as .

اما قسمت دوم سوال : این کار شما شدنی نیست ز یرا تا به حال RAM ی باحافظه چند گیگابایت به بازار نیامده .___<<<<<<<<<
خیلی عصبی شدم
برای بدس اوردن اطلاعات بیشتر به من خبر بدید !!!!!

Master
19-03-2007, 05:07
درمورد شدن بله میشه ...
اما همیشه پیشنهاد شده (و منم پیشنهادمیکنم ) که ازاین کار بپرهیزید ... چون بشدت در ارجای برنامه ها تاثیر منفی داره ... این هم به دلیل سرعت هارد نسبت به سرعت رم هست که بسیار کمتره البته ... پیج فایل در ویندوز و سواپ فایل در لینوکس که هر دو از نامهایی هستندکهبه حافظه مجازی اطلاق میشه همین کارو فقط و فقط در مواقع ضضرورت انجام میدند و درغیر اینصورت سرعت سیستم شما بشدت افت خواهد کرد ... بهتره تنها در مواقع نیاز که نمیتونی نرم افزاریو مثلا حتی اجرا کنی از این حافظه کمکی استفاده کنی و گرنه اصلا به سودت نیست ...