PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در ويندوز ويستا چگونه ميتوان حالت شيشه اي اكسپلورر را حذف نمود ؟

Ph4ntom
20-10-2006, 01:46
در ويندوز ويستا چگونه ميتوان حالت شيشه اي اكسپلورر را حذف نمود ؟
از چشم درد مردم هر صفحه ای مه باز میکنم به صورت شیشه ای هست . من تو قسمت پراپرتیس هم هر چی نگاه کردم جایی پیدا نکردم که بشه این حالت رو تغییر داد .
اگه میشه زودی ما رو با خبر کنید.
ای دی من - Voro_JaCK
اي ميل : radllvllehr@Gmail.Com
با تشکر

comet
20-10-2006, 06:10
براي فعال يا غيرفعال كردن حالت شيشه اي منوها در ويندوز ويستا مراحل زير را طي كنيد:

1- بر روي ميز كار كليك راست كرده و از منويي كه باز مي شود گزينه Personalize را انتحاب كنيد.
2- در پنجره اي كه باز مي شود، گزينه Window Color and Appearance را انتخاب كنيد.
3- حالا در پنجره تازه اي كه بازمي شود مي توانيد چك باكس مربوط به Enable Transparency(حالت شفاف) را تيك بزنيد يا تيك آن را برداريد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همچنين اين امكان وجود دارد كه تم aero glass را به صورت كامل غيرفعال كنيد. براي اين منظور كافي است بر روي گزينه اي كه در پايين پنجره بالايي مي بينيد(منظورم لينك Open classic appearance properties for more color options هستش) كليك كنيد و يك تم غير شيشه اي را انتخاب كنيد.

اگر در به كار بستن موارد بالا مشكل داريد(مثلاَ يكي از گزينه هاي نشان داده شده در تصوير بالا را نمي بينيد به احتمال قوي مشكل از درايور كارت گرافيك شماست. براي پيدا كردن و نصب درايور درست به نشاني هاي زير سري بزنيد:

NVIDIA Drivers for Windows Vista x86 RC1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

NVIDIA Drivers for Windows Vista x86 RC2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

BETA Drivers ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اين هم صفحه ويژه اي كه NVIDIA براي ويندوز ويستا باز كرده و توي اون اطلاعات خوبي دستگيرتون مي شه و همچنين آخرين تغييرات درايورها براي ويستا...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Catalyst Beta Driver for Windows Vista RC1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Catalyst Beta Driver for Windows Vista RC1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و اين هم صفحه ويژه كمپاني ATI واسه ويندوز ويستا كه مشاوره ميده و خيلي چيزاي ديگه...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

به هر صورت حظ بردن از جلوه هاي بصري و گرافيكي ويندوز ويستا نيازمند كارت گرافيك توپ :laughing: است.

Ph4ntom
20-10-2006, 08:57
دوست عزيز ممنون از پاسخ بسيار بسيار عالي شما در مورد اين سوال .
من خواستم در ادامه مطلبم اينو هم ذكر كنم كه من خودم وين ويستا ندارم .
بلكه ار برنامه هاي تغيير چهره استفاده كرده ام كه بيشتر با محيط اين ويندوز آشنا شم .
كه اين گزينه هايي كه شما دوسته عزيز ميگين درمنوي من موجود نيست .
من الان روی هر کدام از Theme های ویندوز برم محیطم شفاف هست . نمیودونم چه کنم .