PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه جوری میشه ویروس رو پشت عکس یه سایت مخفی کرد؟

kiarash3500
19-10-2006, 17:10
سلام میخواستم بدونم میشه ویروس سرور ساب سون رو پشت عکس یه سایت پنهان کرد تا قربانی با کلیک یا ذخیره کردن اون آلوده بشه؟

mohammad.clergyman
19-10-2006, 19:54
بسم رب الشهدا

====

سلام من هم دو تا سوال دارم كه به تناسب بحث و موضوع تاپيك ميپرسم - ميخوام يه تاپيك جداگانه نزنم لطفا گيرنديد -

اگر دقت كرده باشين اين ويروس اخير كه به ادد ليست هاي ياهو مسنجر ارسال ميشد تنها با رفتن به يك سايت در كامپيوتر

طرف وارد ميشد كه حتي اينترنت سكوريتي هم قادر به تشخيص آن نبود !!!

سوال من اين است : كه چگونه ميتوان ويروس يا تروجان را فقط با كليك يك آدرس سايت وارد سيستم قرباني كرد ؟

سوال دومم يه خورده شايد ابتدايي باشه : ميخواستم فرق بين اين چند تا را بدونم

trojan

spyware

mailware

spam

چند تا ديگم بود يادم نيست لطفا در مورد اين ها توضيح بديد و تعريفاتشون را بگيد

موفق باشيد

AK1
19-10-2006, 20:08
trojan
تروجان از داستان تروجان برگرفته شده همون اسب چوبي بعني شما فايل كه فكر مي كني مطمئين هست رو اجرا مي كني ولي برنامه مخرب از اب در مياد و شروع به خراب كاري مي كنه بيشتر تروجان ها به جاسوسي باز كردن پرت و ارسال پسورد و .. مي كنن

spyware هم به طور رسمي به جاسوسي مي پردا زن و اطلاعات كار بر رو به هكر و .و ميفرسته

Ad-Aware بيشتر باعث اذيت كاربر مي شه صفحه هم پيج رو عوض مي كنه ديسكتاپ رو عوض مي كنه و غيره (كار جاسوسي و خراب كاري هم انجام ميده)

spam اسپيم يا هرضه نامه ها رو حتما تو ايمل ديدن چيزهاي بيخودي كه به تعداد زياد براي افراد زيادي ارسال ميشه يك نوع دروغ و وقت تلف كن هستن

يك نوع برنامه مخرب ديگه هم به عنوان ديلر هست كه به صورت مجاني اينترنت مي ده قافل ازاينكه با شمار ه گيري خارج از كشور حساب تون رو ميرسه!1

mohammad.clergyman
19-10-2006, 20:21
بسم رب الشهدا

===

ممنون akmfad1 جان

متشكر از لطفت

موفق باشيد

piremard
19-10-2006, 22:54
adware : به گونه ای از نرم افزارهای تبلیغاتی گفته می شه که اطلاعات مرتبط با سرچ شما و محتوا را به سرور فرستاده و تبلیغات مربوط به آن برای شما یا بر روی دسک تاپ و یا وب نمایش داده می شود
همانند نرم افزار معروف download accelerator که اطلاعات دانلود را برای سرور می برد
انتشار ویروس بسیار پیچیده است
دانلودر های نرم افزاری بر مبنای اسکریپت هایی نوشته می شود که در سیستم عامل به اسکریپ تهای مجاز شناخته می شوند
این فرامین یه پکیج کوچک را دانلود می کنند که فایروال ها هم مبتنی بر همان خواص مجاز بودن فرمان به آن ها گیر نمی دهند
توضیح بیشتر نحوی انتشار ویروس در وب بسیار فراتر از معلومات عادی برنامه نویسی است
بعنوان نمو نه شما باید بتوانید به ماژولهای مختلف سرور فرمان های " اسکریپ دانلودر " را ران کنید ، من نمونه هایی از نوع " پی اچ پی " این نوع دانلودر ها را پیشتر برای دانلود تروجان دیده ام
maleware : مخفف " ملشز ویر " است به معنای نرم افزار معاند این نوع برنامه های برای کارهای مخرب ساخته می شوند اما الزاما برای سیستم شما خطرناک نیستند
مثل اغلب برنامه های هک سایت و سرور که بدون باز کردن پورت و تخریب سیستم عامل سیستم قربانی را هدف قرار می دهند : نمونه : نرم افزار هک سایت های "phpBB" از گروه آشیانه یک maleware است
در مورد ویروس یاهو این ویروس چون بر مبنای دخل مجاز از رخنه ی امنیتی است توسط نرم افزارهای امنیتی شناخته نمی شود
اساسا دخل و خرج مجاز به پلت فرم اگر بر مبنای فرامین مجاز باشد توسط امینت های متداول شناخته نمی شود . مگر با فایروال هایی که اصولا به هر نوع فعالیتی اجازه از کاربر می گیرند

mohammad.clergyman
20-10-2006, 09:49
بسم رب الشهدا

==========
متشكر از دوست عزيزم piremand

فقط تعريف maleware را متوجه نشدم ؟ ميشه بيشتر توضيح بديد ؟

خيلي ممنون

piremard
20-10-2006, 10:50
بسم رب الشهدا

==========
متشكر از دوست عزيزم piremand

فقط تعريف maleware را متوجه نشدم ؟ ميشه بيشتر توضيح بديد ؟

خيلي ممنون
بنده هم خوشحالم که دوست جدیدی پیدا کردم :happy:
"مل ویر " ها به تمامی برنامه های مخربی گفته می شود که هدفشان تخریب سیستم شما نیست بلکه می خواهند از طریق سیستم شما به سیستم های دیگر آسیب برسانند
البته تعاریف بالا از قول استاندارهای رسمی گفتم ، در مورد این تعریف ها افراد و سازمان ها اختلاف نظر دارند
یعنی برنامه ای که از نظر مثلا " کاسپرسکی " adware است از نظر یک برنامه ی دیگر مثلا spyware است
البته دوست عزیز این چند گزینه تمامی ویروس ها و برنامه های مخرب را در بر نمی گیرد بلکه دامنه ی این برنامه ها بسیار وسیع است و عبارات زیر را هم شامل می شود :

Macro Constructors Nukers Flooder و بسیاری دیگر

mohammad.clergyman
20-10-2006, 17:26
بسم رب الشهدا

=========

سلام

خيلي ممنون از دوست خوبم piremard

موفق باشيد

kiarash3500
21-10-2006, 03:27
میبینم که بحث از معرفی برنامه به آموزش رفته میشه یه برنامه هم معرفی کنین ممنونتون میشم یا حداقل آموزشش رو بگین
با تشگر از همه شما که توضیحاتی دادین