PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش تشخيص رجيستر بودن قانوني گوشيهاي سوني اريكسون

صفحه ها : [1] 2

Mehdi_Full
16-10-2006, 20:32
دوستان همونطوريكه ميدونيد مدت زياديه كه گوشيها بصورت غير قانوني (قاچاق) داره وارد كشور ميشه و اونم بخاطر همون تعرفه 60 درصدي بود كه چند ماه پيش مطرح شد و الآن هم واردات گوشي از طريق قانوني خيلي كم شده كه مشكل رجيستر شدن قانوني از طرف مخابرات رو به همراه داره به نظرم رسيد كه يه تاپيك در مورد اين موضوع بزنم و يه روش ساده براي فهميدن اينكه آيا گوشي سريالش تو مخابرات ثبت شده يا اينكه بصورت دستي رجيستر شده رو براتون بگم :)
يه شماره سريال توي گوشي هست بنام IMEI كه روي جعبه و زير باطري گوشي (بدنه گوشي) هم اين شماره حك شده كه بايد اين سه تا شماره يكي باشن و اونوقت ميفهميم كه گوشي قانوني (از طرف مخابرات) رجيستر شده و مشكلي نداره :)

براي ديدن IMEI گوشي توي صفحه اصلي يكي از اينارو با جوي استيك بزنيد :

راست - ستاره - چپ - چپ - ستاره - چپ - ستاره
يا
ستاره - مربع - 06 - مربع

بعدش توي قسمت Service info سپس Configuration ميتوني IMEI گوشي رو چك كنيد و اون رو با IMEI روي جعبه و زير باطري گوشي مطابقت دهيد اگه هر سه شماره يكي بود به اين معني هست كه گوشي شما بصورت قانوني رجيستر شده و مشكلي نخواهد داشت در غير اينصورت گوشي شما بصورت دستي رجيستر شده است:)
اميدوارم كه به دردتون بخوره :happy:
موفق باشيد ;)

hossein31
16-10-2006, 21:17
مهدي جان
يه راه حل ساده تري هم براي مشخص شدن شماره سريال هست براي تمام گوشي ها به اين ترتيب كه ستاره مربع صفر شش مربع را مي زنيم شماره سريال ظاهر ميشود.

Mehdi_Full
16-10-2006, 23:50
مهدي جان
يه راه حل ساده تري هم براي مشخص شدن شماره سريال هست براي تمام گوشي ها به اين ترتيب كه ستاره مربع صفر شش مربع را مي زنيم شماره سريال ظاهر ميشود.
حسين جان واقعا عالي بود ممنون :)
پستمو ويرايش ميكنم و با اجازه اين راه رو هم اضافه ميكنم چون راحتتر از راه اوليه ;)

Diego
17-10-2006, 18:28
ببینید من درست فهمدیم یا نه:
شماره سریال روی جعبه و زیر باطری رو وقتی توی گوشی وارد میکنند بهش میگن رجیستر کردن گوشی...آره؟
یه سوال:
اگه تفاوت داشت گوشی وارد شبکه نمیشه؟یعنی نمیشه شماره گرفت ؟

Farbod_h
17-10-2006, 20:12
شماره سریال روی جعبه و زیر باطری رو وقتی توی گوشی وارد میکنند بهش میگن رجیستر کردن گوشی...آره؟
یه سوال:

نه عزیز.شماره ی سریاله گوشی باید در مخابرات ثبت بشه اگه این گوشی به صورت قانونی وارد شه مشکلی نیس ولی اگه گوشی قاچاق باشه با نرم افزار سریاله داخله گوشی رو عوض می کنند و شماره سریالی رو وارد می کنند که قبلن ثبت شده. بعد ممکنه مشکل ایجاد شه و با آپدیت و .. دوباره شماره سریاله گوشی به حالته اول بر میگرده اون وقت گوشی اینسرت سیم کارت میده و درواقع سیم کارت رو نمی شناسه خلاص

Diego
17-10-2006, 22:46
نه عزیز.شماره ی سریاله گوشی باید در مخابرات ثبت بشه اگه این گوشی به صورت قانونی وارد شه مشکلی نیس ولی اگه گوشی قاچاق باشه با نرم افزار سریاله داخله گوشی رو عوض می کنند و شماره سریالی رو وارد می کنند که قبلن ثبت شده. بعد ممکنه مشکل ایجاد شه و با آپدیت و .. دوباره شماره سریاله گوشی به حالته اول بر میگرده اون وقت گوشی اینسرت سیم کارت میده و درواقع سیم کارت رو نمی شناسه خلاص
دیگه اینبار فهمیدم.پس باید شماره سریال گوشی رو تو سیستم مخابرات ثبت کنن. :rolleye: :rolleye:

شهرام_ایرانی
17-10-2006, 22:51
خوب شما يك دوره بري پشت شهر داري همه اين ها رو ياد ميگيري
برا طرف كه كاري نداره سه سوت بر چسب قلابي ميزنه و بر چسب ژشت گوشي رو هم عوض ميكنه
راستي در مورد موتورولا چه جوري ميشه سريال نامبرش رو فهميد

Mehdi_Full
17-10-2006, 23:15
یه سوال:
وارد نميكنن از كارخونه كه مياد اين شماره سريالها همشون يكيه
وارد شبكه ميشه ولي اگه تو مخابرات ثبت بشه بهش ميگن قانوني و رجيستر شده و اگه با فلش اينكارو بكنن بهش ميگن رجيستر دستي (كه تو اين صورت هم كار ميكنه ولي قانوني نيست) :)

كاملا درسته :)

دیگه اینبار فهمیدم.پس باید شماره سریال گوشی رو تو سیستم مخابرات ثبت کنن. :rolleye: :rolleye:
بله وقتي كه گوشي ميخواد وارد كشور بشه سريالش رو تو مخابرات ثبت ميكنن كه البته اين مال چند ماهه پيش بود كه همشون بصورت قانوني وارد كشور ميشد اما حالا چون بصورت غير قانوني و در واقع قاچاق داره وارد كشور ميشه پس در نتيجه چون از گمرك ترخيص نميشه پس شماره سريال گوشيها هم تو مخابرات ثبت نميشه و گوشي هم كار نميكنه حالا تكليف اين گوشيها كه كار نميكنه چيه ؟؟
اينكه توي بازار يه شماره سريالي به گوشي ميدن كه مال اون گوشيهايي هست كه قبلا رجيستر شده و گوشي شروع به كار كردن ميكنه و اين شماره اي كه بهش ميدن (IMEI) ديگه با روي جعبه و زير باطري گوشي نميخونه و بهش ميگن غير قانوني (البته همونطوريكه گفتم با اين كلك هم گوشي كار ميكنه اما غير منطقيه) :tongue:
ديگه از اين كاملتر نميشه ;)

M O H S E N
18-10-2006, 01:47
بله اقا مهدي
شما درست ميفرماييد.

Diego
18-10-2006, 18:36
مهدی جان فقط یه دونه سوال دیگه میپرسم و دیگه مزاحمتون نمیشم :rolleye:
فقط یه نکته مبهم واسم مونده و اون اینه که شما فرمودید کار میکنه ولی غیر منطقیه...منظورتون چیه؟یعنی چه تبعاتی در آینده خواهد داشت؟فرض رو بر این بگیریم که بخواهیم با گوشی که غیر قانونی رجیستر شده کار کنیم.و اصلا فلشش هم نکنیم.فقط جنبه غیر قانونی بودنشه؟

Mehdi_Full
18-10-2006, 20:25
فقط یه نکته مبهم واسم مونده و اون اینه که شما فرمودید کار میکنه ولی غیر منطقیه...منظورتون چیه؟یعنی چه تبعاتی در آینده خواهد داشت؟فرض رو بر این بگیریم که بخواهیم با گوشی که غیر قانونی رجیستر شده کار کنیم.و اصلا فلشش هم نکنیم.فقط جنبه غیر قانونی بودنشه؟
عرضم به خدمتت كه بله كار ميكنه اولا اگه فلش بشه و آپديت ديگه كار نميكنه و دوباره بايد بدين براتون رجيستر بشه يعني حالت دستي بصورت موقته :)
ثانيا شما در واقع دارين از يه سريال گوشي ديگه كه قبلا رجيستر شده استفاده ميكنين كه امكان داره در صورت دزديده شدن اون گوشي (كه شماره سريالش رو مال شما كار ميكنه) براي شما مشكل ايجاد كنه چون شنيدم كه اون گوشيهايي كه دزديده ميشه اگه صاحبش بره و كلانتري اطلاع بده و شماره سريال گوشي رو هم بده به مخابرات , اولين سيم كارتي كه توي گوشي بره شناسايي ميشه و صاحب اون سيم كارت رو سريع پيدا ميكنن :blink:
من خودم شخصا اگه بخوام گوشي بگيرم ميگردم و يه رجستر قانوني پيدا ميكنم چون ارزشش رو داره :)

vahiddddd
18-10-2006, 22:31
بچه ها بعضی ها ميگن اين گوشی ها که غير قانونی ثبت شده،بعضی وقت ها از نظر آنتن دهی به مشکل ميخوره
آيا اين درسته؟

j0l6
18-10-2006, 22:47
اقا چه جوری سریال رو به صورت دستی عوض می کنن؟ اگه اموزشش رو بزارین عالی میشه ( من از این جور کارای غیر قانونی خیلی خوشم میاد :evil: )

Mehdi_Full
19-10-2006, 00:28
بچه ها بعضی ها ميگن اين گوشی ها که غير قانونی ثبت شده،بعضی وقت ها از نظر آنتن دهی به مشکل ميخوره
آيا اين درسته؟
عضويت جديدت رو تبريك ميگم :)
بله امكانش هست ;)

اقا چه جوری سریال رو به صورت دستی عوض می کنن؟ اگه اموزشش رو بزارین عالی میشه ( من از این جور کارای غیر قانونی خیلی خوشم میاد :evil: )
سينا جان خدمتت بگم كه با نرم افزار اينكارو نميكنن بلكه با همون وسايلي كه (سخت افزار) گوشي رو فلش ميكنن اينكارو ميكنن كه وسايلش هم تقريبا 200-300 هزار تومن آب ميخوره :tongue:

j0l6
19-10-2006, 07:02
بله امكانش هست ;)

سينا جان خدمتت بگم كه با نرم افزار اينكارو نميكنن بلكه با همون وسايلي كه (سخت افزار) گوشي رو فلش ميكنن اينكارو ميكنن كه وسايلش هم تقريبا 200-300 هزار تومن آب ميخوره :tongue:
چقد؟ :blink: اصلا خوب نیست ادم کارای غیر قانونی انجام بده گناه داره پس بیخیاش :blush:
مرسی از جوابت مهدی جان :biggrin:

sarmast65_ata
19-10-2006, 09:59
با سلام به خدمت شما يه سوال داشتم ميخواستم بدونم كه وقتي گوشي وارد ميشه گمرگ چقدر ميگيره؟يعني ارزششو داره كه يه دونه گوشي آدم از خارج بياره؟آخه من الان برادرم انگليس هستش و تا قبل از عيد مياد ايران و بهش گفتم كه يه گوشي برام بياره طبق گفته اون تفاوت قيمت نسبتآ زياد هستش فقط مي خوام بدونم شما ميدونيد كه گمرگ چقدر مي گيره يا نه؟

Mehdi_Full
19-10-2006, 14:31
با سلام به خدمت شما يه سوال داشتم ميخواستم بدونم كه وقتي گوشي وارد ميشه گمرگ چقدر ميگيره؟يعني ارزششو داره كه يه دونه گوشي آدم از خارج بياره؟آخه من الان برادرم انگليس هستش و تا قبل از عيد مياد ايران و بهش گفتم كه يه گوشي برام بياره طبق گفته اون تفاوت قيمت نسبتآ زياد هستش فقط مي خوام بدونم شما ميدونيد كه گمرگ چقدر مي گيره يا نه؟
دوست من عضويت جديدت رو تبريك ميگم :)
گمرك يه گوشي رو بعيد ميدونم سريالش رو ثبت كنه اينم الآن تو اين موقعيت
اگه اون گوشي كه ميخواي برات از اونور بيارن اختلاف قيمتش مثلا نصف باشه و از همه مهمتر اينكه جديد باشه ارزشش رو داره برات بيارن نه اينكه گوشي قديمي باشه و ارزششو نداشته باشه ;)

doctor_apachi2
19-10-2006, 15:55
گوشي خودم به صورت قانوني رجيستر شده. دلتون آب :tongue:

Mehdi_Full
19-10-2006, 21:13
گوشي خودم به صورت قانوني رجيستر شده. دلتون آب :tongue:
دكتر جان توي گمرك يا همين جا تو مخابرات يه كم توضيح ؟؟ :)

doctor_apachi2
20-10-2006, 11:36
نه مهدي جون به نظرم تو گمرك.يعني از اول اين سه تا يكي بود.ديگه بقيه شو سر در نميارم فقط مي خواستم پز بدم
:biggrin:

smart user
20-10-2006, 11:56
سلام آقا مهدی
یه سوال دارم: شماره IMEI روی بدنه گوشی و روی جعبه مثل این عدده:2452435-213234-2
ولی شماره سریال توی configuration به این صورته:2452435-213234-2-12
یعنی یه 12 زیاد داره ، حالا میخام بدونم گوشیم قانونیه یا نه.

Farbod_h
20-10-2006, 14:26
آره همین جوریه من با چند نفر چک کردم

smart user
20-10-2006, 17:45
آقا مهدی میشه جواب سوال منو بی زحمت بدید.

Mehdi_Full
20-10-2006, 20:21
سلام آقا مهدی
تا اونجايي كه من ميدونم بايد دقيقا مثل هم باشن :rolleye:
ولي پست 22 منو به شك انداخته :sad:

مهدی 2007
20-10-2006, 20:48
فکر کنم اون دوشماره برای یه چیزی هست چون اون دو شماره آخر تو گوشی هست ولی رو جعبه ها نیست

doctor_apachi2
20-10-2006, 21:29
نگران نباشيد مال من هم تو کانفيگوريشن يه 10 آخرش زيادي داره. البته مال منم 100% معلوم نيست اصل باشه ولي خوب فکر کنم چون همه اين مشکل رو داريم طبيعتش همينجوري باشه.

sarmast65_ata
20-10-2006, 21:33
سلام مهدي جان ممنونم كه به سوالم جواب دادي و خوشحالم كه هر روز سر ميزني و زود جواب ميدي ممنون.
آره بهش گفتم گوشي جديد بياره ولي اينطوري كه ميگي بازم ارزش نداره اينجا هر روز يه قانوني در مياد فردا ميگن هركي بياره گوشيشو ميشكونيم
حالا بازم ببينم چي ميشه ولي اگه اينطوريه كه ميگي و فعال كردن غير قانوني هم ارزش نداره فايده نداره كه آدم اين ريسك رو بكنه.
بازم ازت ممنونم

webjoo
21-10-2006, 05:57
آقا كسي از سايت سيتادل خبر داره من مي خوام يه و900 بخرم نظرتون چيه

omidprofessional
21-10-2006, 10:14
سلام

من يه سوالي دارم

حالا ما يه گوشي از اونور آب (دبي) آورديم شما در يك پست گفتيد گمرك يه گوشي را سريالشو ثبت نمي كنه حالا مي خوام بدونم ما با يد چگونه اين گوشي را كه از دبي آورديم به صورت قانوني ريجستر كنيم آيا بايد به مخابرات رجوع كنيم و يا سازماني ديگر
خلاصه بايد يه راهي داشته باشه (نهههههههههههههههههه غلام)

Mehdi_Full
21-10-2006, 16:35
آقا كسي از سايت سيتادل خبر داره من مي خوام يه و900 بخرم نظرتون چيه
جاي سوالت اينجا نيست اما چون عضو جديد برات ميگم ;)
راستش همين امروز علاالدين بودم و حتي يك دونه دبليو 900 هم پيدا نكردم البته اگه پيدا بشه 500 هزار پولشه اما با اين قيمت نمي ارزه و پيشنهاد ميكنم يه كا 800 بجاش بگير :)
اگه سوال ديگه اي داشتي اينجا مطرح كن :happy:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
من يه سوالي دارم
حالا ما يه گوشي از اونور آب (دبي) آورديم شما در يك پست گفتيد گمرك يه گوشي را سريالشو ثبت نمي كنه حالا مي خوام بدونم ما با يد چگونه اين گوشي را كه از دبي آورديم به صورت قانوني ريجستر كنيم آيا بايد به مخابرات رجوع كنيم و يا سازماني ديگر
خلاصه بايد يه راهي داشته باشه (نهههههههههههههههههه غلام)
دوست من به احتمال 90 درصد مخابرات برات رجيستر نميكنه مگه آشنايي چيزي داشته باشي ;)
در اينصورت بايد بدي برات دستي رجيستر كنن با بتوني ازش استفاده كني يعني شماره سريالشو با يه گوشي ديگه كه سريالش تو مخابرات ثبته همونو روش ميزارن البته با وسايل فلش كه سخت افزاريه فكر نكني خودت هم ميتوني اون كارو انجام بدي :biggrin:

سلام مهدي جان ممنونم كه به سوالم جواب دادي و خوشحالم كه هر روز سر ميزني و زود جواب ميدي ممنون.
آره بهش گفتم گوشي جديد بياره ولي اينطوري كه ميگي بازم ارزش نداره اينجا هر روز يه قانوني در مياد فردا ميگن هركي بياره گوشيشو ميشكونيم
حالا بازم ببينم چي ميشه ولي اگه اينطوريه كه ميگي و فعال كردن غير قانوني هم ارزش نداره فايده نداره كه آدم اين ريسك رو بكنه.
بازم ازت ممنونم
بله واقعا ارزششو داره چون تو اينجا مخصوصا تهران هر روز يه قانونه :blink:
اگه من باشم فقط با رجيستر قانوني ميخرم اگر چه شايد 10-15 هزار بيشتر باشه ولي ارزش داره :)

vahiddddd
21-10-2006, 20:11
من چند روز پيش رفتم جمهوری 1 z550 گرفتم،هر چی گشتم با ريجستر قانونی پيدا کنم نشد ، يعنی فکر نکنم اصلاً باشه
اما اين گوشی که من گرفتم فقط 1 رقم از imei که تو خوده گوشی نوشته با اون imei که پشت گوشی و رو جعبه نوشته فرق داره حالا نميدونم فرقی داره يا نه

arizona
21-10-2006, 20:30
میخام بدونم که ممکنه گوشی با گارانتی معتبر هم غیر قانونی رجیستر شده باشه؟

Farbod_h
21-10-2006, 20:33
سونی اریکسون گارانتی معتبر نداره به غیر از سیتادل که گویا اصلن گیر نمیاد

Mehdi_Full
21-10-2006, 21:04
من چند روز پيش رفتم جمهوری 1 z550 گرفتم،هر چی گشتم با ريجستر قانونی پيدا کنم نشد ، يعنی فکر نکنم اصلاً باشه
اما اين گوشی که من گرفتم فقط 1 رقم از imei که تو خوده گوشی نوشته با اون imei که پشت گوشی و رو جعبه نوشته فرق داره حالا نميدونم فرقی داره يا نه
گوشي شما دستي رجيستر شده بايد عين روي جعبه باشه :)

میخام بدونم که ممکنه گوشی با گارانتی معتبر هم غیر قانونی رجیستر شده باشه؟
بله گارانتي سيتادل همشون رجيستر شده هست :)
تو متفرقه ها هم كه شركت رجيستر نميكنه يه سري رجيستر شده كه مياد كارت گارانتي روش ميزارن شما فكر ميكني اون شركت رجيستر كرده در صورتيكه اينطور نيست ;)

arizona
21-10-2006, 21:21
ممنون از پاسخهاتون.اما جالب اینجاست که من پارسال قبل از تعرفه 60درصدی یه کا700 خریدم.وقتی آوردم خونه متوجه شدمimei گوشی با جعبه نمیخونه،گفتم حتما جعبه ها جابه جا شدنو بی خیالش شدم!حالا میفهمم داستان چیه.حالا واقعا با گارانتی سیتادل گیر نمیاد؟فردا میخام W700 بگیرم.

Mehdi_Full
22-10-2006, 01:20
ممنون از پاسخهاتون.اما جالب اینجاست که من پارسال قبل از تعرفه 60درصدی یه کا700 خریدم.وقتی آوردم خونه متوجه شدمimei گوشی با جعبه نمیخونه،گفتم حتما جعبه ها جابه جا شدنو بی خیالش شدم!حالا میفهمم داستان چیه.حالا واقعا با گارانتی سیتادل گیر نمیاد؟فردا میخام W700 بگیرم.
چرا پيدا ميشه بغير از علاالدين (البته اگه تهراني) يه 3-4 تا نمايندگي شركت سوني (Sony) تو جمهوري هست كه اونا معمولا با گارانتي اصلي دارن البته تو خود علاالدين هم پيدا ميشه بايد بگردي
ولي اگه من جات بودم هيچوقت گارانتي سيتادل نميگرفتم چون حداقل بايد 20000 تومن بيشتر پول بدي اگه جات بودم با همون روشي كه تو اين تاپيك براي دوستان ديگه هم گفتم به شرط رجيستر بودن قانوني از فروشنده ميگرفتم و اگه IEMI گوشي به زير باطري و جعبه نميخورد پسش ميدادم يعني به اين شرط كه تو اين صورت خيلي به نفعت ميشد :)

wood56
22-10-2006, 02:17
با سلام
من چند روز قبل یک K750 با ضمانت نامه ارس خریدم و اطلاعی از موضوع رجیستر بودن گوشی نداشتم در ضمن با توجه به اینکه گوشی ضمانت نامه داشت و جعبه آن پلمپ شده بود نمیشد از محتوای درون آن باخبر بود و تازگی با وارد کردن #069#* فهمیدم که شماره گوشی من با جعبع تطابق نداره.
در خبری شنیدم که مخابرات داره گوشی های رجیستر نشده را از رده خارج می کنه حالا سوال من اینه که آیا گوشی من هم از کار میفته؟ من که گوشی ضمانتی خریدم اینطوری شده پس این همه گوشی هایی که بدون ضمانت به فروش می رسن چه وضعیتی خواهند داشت؟ و آخراینکه عجب مملکت مسخره ای داریم دیگران قاچاق می کنند و شرکتهای بزرگ گوشی را ضمانت می کنند اما ما باید تاوان آن را به دولت بدیم. به نظر شما چند درصد مردم از موضوع رجیستر بودن گوشی آگاهی دارند؟ من که میگم خیلی خیلی کم.

wood56
22-10-2006, 02:18
با سلام
من چند روز قبل یک K750 با ضمانت نامه ارس خریدم و اطلاعی از موضوع رجیستر بودن گوشی نداشتم در ضمن با توجه به اینکه گوشی ضمانت نامه داشت و جعبه آن پلمپ شده بود نمیشد از محتوای درون آن باخبر بود و تازگی با وارد کردن #06#* فهمیدم که شماره گوشی من با جعبع تطابق نداره.
در خبری شنیدم که مخابرات داره گوشی های رجیستر نشده را از رده خارج می کنه حالا سوال من اینه که آیا گوشی من هم از کار میفته؟ من که گوشی ضمانتی خریدم اینطوری شده پس این همه گوشی هایی که بدون ضمانت به فروش می رسن چه وضعیتی خواهند داشت؟ و آخراینکه عجب مملکت مسخره ای داریم دیگران قاچاق می کنند و شرکتهای بزرگ گوشی را ضمانت می کنند اما ما باید تاوان آن را به دولت بدیم. به نظر شما چند درصد مردم از موضوع رجیستر بودن گوشی آگاهی دارند؟ من که میگم خیلی خیلی کم.

Mehdi_Full
22-10-2006, 12:18
دوست من ضمانتنامه اي كه شما الآن داري از لحاظ خدماتي صفر هست در واقع شما گارانتي معتبر نداري و فقط يكبرگ كاغذ داری كه فقط نام شركت مثلا گارانتي رو روش نوشته , اين فروشنده ها مي يان گوشيهايي كه الآن موجود هست رو ميخرن (كه 95درصدشون رجيستر نيستن و اصلا كار نميكنن) بعد يكبرگ كارت گارانتي روش ميزارن كه بيشتر از 500 تومن نمي ارزه و از همه جالبتر شماره سريال گوشي رو جلوي خود شما با خودكار مينويسن ميخوام بدونم كه مگه شماره سريال گوشي نبايد روي كارت گارانتي بصورت ديجيتال اونم تو خود شركت حك بشه ؟
اين خودش نشون دهنده الكي بودن گارانتي هست و متاسفانه گوشي شما هم از اون دسته گوشيهاست كه دستي رجيستر شده :blush:

hossein31
22-10-2006, 12:31
سلام آقا مهدی

دو رقم آخر هيچ مشكلي نداره و همه گوشي هاي رجيستر قانوني اينجوريه مال منهم همين طوره

wood56
22-10-2006, 13:58
دوست من ضمانتنامه اي كه شما الآن داري از لحاظ خدماتي صفر هست در واقع شما گارانتي معتبر نداري و فقط يكبرگ كاغذ داری كه فقط نام شركت مثلا گارانتي رو روش نوشته , اين فروشنده ها مي يان گوشيهايي كه الآن موجود هست رو ميخرن (كه 95درصدشون رجيستر نيستن و اصلا كار نميكنن) بعد يكبرگ كارت گارانتي روش ميزارن كه بيشتر از 500 تومن نمي ارزه و از همه جالبتر شماره سريال گوشي رو جلوي خود شما با خودكار مينويسن ميخوام بدونم كه مگه شماره سريال گوشي نبايد روي كارت گارانتي بصورت ديجيتال اونم تو خود شركت حك بشه ؟
اين خودش نشون دهنده الكي بودن گارانتي هست و متاسفانه گوشي شما هم از اون دسته گوشيهاست كه دستي رجيستر شده :blush:

مهدي جان ممونم از توضيحات
فقط خواستم يه موضوعي رو خدمت شما عرض كنم وقتي كه گوشي رو خریدم فروشنده اعداد حک شده در روی جعبه رو با یکسری از اعداد که داخل گوشی نوشته بود چک کرد ( این اعداد درست داخل گوشی در جایی نوشته شده بود که نمیشد اونو با دست وارد کرد. یه دریچه ای که انتهای باطری داخل اون می شد بطوریکه ما به زحمت میتونستیم شماره ها رو بخونیم) این اعداد تطابق کامل با یکدیگه داشتند اما با اعدادی که از روش #06#× خونده میشه فقط در یک رقم تفاوت داره.

طبق فرمایش شما: 95% گوشیها رجیستر نیستن و اصلا کار نمی کنند سوال من اینه که اگه اینطور باش که شما فرمایش می کنید پس چطور در محل خرید با گذاشتن سیم کارت به داخل گوشیها اونا شروع به کار می کنند؟ من حدود یک هفته میشه که گوشیمو خریدم هم خوب کار میکنه و هم خوب آنتن میده آیا منظور شما اینه که تا چند وقت دیگه ممکنه از کار بیفته؟
لطفا در مورد رجیتری قانونی بشتر توضیح بدید و بگید آیا گوشی که بطور دستی رجیستری شده پس از مدتی کارکرد خود بخود قطع میشه؟ به نظر شما چه باید کرد تا این مشکل حل بشه؟

amir si
22-10-2006, 15:24
ببخشيد حالا كه حرف شركتهاي گارانتي شد من سوالمو اينجا مي پرسم . من مي خوام يك و810 بخرم .
به نظر شما فقط به imei دقت كنم و دور گارانتي و خط بكشم يعني گارانتي هاي موجود ارزشي نداره ؟؟؟

Mehdi_Full
22-10-2006, 19:59
مهدي جان ممونم از توضيحات
طبق فرمایش شما: 95% گوشیها رجیستر نیستن و اصلا کار نمی کنند سوال من اینه که اگه اینطور باش که شما فرمایش می کنید پس چطور در محل خرید با گذاشتن سیم کارت به داخل گوشیها اونا شروع به کار می کنند؟ من حدود یک هفته میشه که گوشیمو خریدم هم خوب کار میکنه و هم خوب آنتن میده آیا منظور شما اینه که تا چند وقت دیگه ممکنه از کار بیفته؟
لطفا در مورد رجیتری قانونی بشتر توضیح بدید و بگید آیا گوشی که بطور دستی رجیستری شده پس از مدتی کارکرد خود بخود قطع میشه؟ به نظر شما چه باید کرد تا این مشکل حل بشه؟
ببين دوست من منظورم از اينكه گفتم اصلا كار نميكنه قبل از فروش هست يعني اون موقعي كه خودشون گوشي رو ميخرن يا وارد ميكنن بعدش ميدن به يكي از همون همكاراي خودشون و براشون رجيستر ميكنن كه مصلما وقتي شما بخواي گوشي رو تست كني بگن گوشي رجيستره !!
از نظر كاركرد هم هيچ تفاوتي بين رجيستر قانوني و غير قانوني نيست چه از لحاظ كار كرد و چه از لحاظ آنتن دهي و موقعي از كار مي افته كه بخواي اونو آپديت كني كه تو اين صورت بايد يه بار ديگه رجيستر بشه :)
كاري هم نميشه كرد دولت بايد تو اين مورد يه فكر اساسي بكنه تا مشكل قاچاق و اينگونه مسائل (رجيستر) حل بشه ;)

Mehdi_Full
22-10-2006, 20:01
ببخشيد حالا كه حرف شركتهاي گارانتي شد من سوالمو اينجا مي پرسم . من مي خوام يك و810 بخرم .
به نظر شما فقط به imei دقت كنم و دور گارانتي و خط بكشم يعني گارانتي هاي موجود ارزشي نداره ؟؟؟
با هر گارانتي خريدي IMEI گوشي رو چك كن و اگه وضعت خوبه يه گارانتي سيتادل بگير خيال خودت رو راحت كن در غير اينصورت حواست جمع باشه و سريالها رو هم چك كن ;)

sarah333
22-10-2006, 20:21
سلام بالاخره من متوجه نشدم همه اعداد داخل گوشي بايدحتما حتما مثل روي جعبه باشه يا اگر 1يا2عدداول يا آخر باهم فرق داشت مهم نيست و گوشي قانوني رجيستر شده؟

wood56
22-10-2006, 23:30
از نظر كاركرد هم هيچ تفاوتي بين رجيستر قانوني و غير قانوني نيست چه از لحاظ كار كرد و چه از لحاظ آنتن دهي و موقعي از كار مي افته كه بخواي اونو آپديت كني كه تو اين صورت بايد يه بار ديگه رجيستر بشه :)

آقا مهدي منظور از آپديت كردن يعني ارتقا دادن گوشيه؟ اگه سيستم گوشي بهم بريزه و بخواهيم از نو برنامه هاشو نصب كنيم اون وقت چي؟ اين رجيستري دستي مشكل ساز ميشه و ديگه بايد گوشي رو دور انداخت؟

barton2500
23-10-2006, 01:24
سلام بالاخره من متوجه نشدم همه اعداد داخل گوشي بايدحتما حتما مثل روي جعبه باشه يا اگر 1يا2عدداول يا آخر باهم فرق داشت مهم نيست و گوشي قانوني رجيستر شده؟
راست میگه بالاخره چی کار کنیم عینا باید مثل هم باشه ؟

Mehdi_Full
23-10-2006, 22:10
والا سارا جان چند تا از بچه ها هم تو پستهاي قبل ميگن كه مال ما هم اينطوريه يعني 1-2 رقم اول و يا آخر اضافه داره كه منو به شك انداخت ولي يه موضوع هم هست اونم اينكه منطقي نيست كه شماره سريال توي گوشي كمتر و يا بيشتر از روي جعبه باشه چون دليل منطقي نميشه براش آورد مصلما بايد عينا يكي باشه :)
اين سري برم علاالدين اين مسئله رو ميپرسم (با اين حال كه بيشترشون چيزي نميدونن) :tongue:

Mehdi_Full
23-10-2006, 22:13
آقا مهدي منظور از آپديت كردن يعني ارتقا دادن گوشيه؟ اگه سيستم گوشي بهم بريزه و بخواهيم از نو برنامه هاشو نصب كنيم اون وقت چي؟ اين رجيستري دستي مشكل ساز ميشه و ديگه بايد گوشي رو دور انداخت؟
همونطوري كه گفتم از لحاظ كاركرد هيچ فرقي نميكنن :happy:
بله يعني ارتقا نرم افزاري و يا آپديت فريم وير :)
براي نصب برنامه مشكلي بوجود نمياره مگه اينكه تو اينترنت فريم ويرش آپديت بشه , نه با نصب كردن برنامه

sarmast65_ata
24-10-2006, 00:02
سلام مهدي جان.يه دفعه به سرم زد گفتم ببينم گوشي خودم ريجستر قانوني شده يا نه وقتي تو گوشي زدم يه شماره هست كه با پشت گوشي و جعبه يه 09 زياد داره پس تا اينجا معلوم شد كه ريجستر قانوني نيست!حالا جالب اينجاست كه زيرفاكتور خريد نوشته :
كار نكردن گوشي بعلت مشكلات شبكه مخابراتي ( ريجستر ) به فروشگاه مربوط نمي باشد.
شما فقط به جمله مشكلات شبكه مخابراتي بيشتر توجه كنيد تو رو خدا!!
يه مورد ديگه هستش كه توي كاغذ گارانتي شماره IMEI به صورت دستي وارد شده كه اگه واقعآ قانوني باشه نبايد به صورت دستي باشه و تايپ شده و يا بصورت يك بر چسب باشه.
خدا رو شكر كه فروشگاه خودشو از اين بي قانوني خلاص كرد!!
يه موضوع ديگه رو هم بگم بهتون كه همه با هم بخنديم!! من گوشيم s700i هست چند وقت پيش LCD تركيد منم گفتم ببرم گارانتي كه شركت گارانتي هم ايرانيان است در صورتي كه مي دونستم شايد اصلآ گارانتي اين موضوع رو قبول نكنه ولي وقتي با هزار در دسر آدرس شركت رو پيدا كردم با تعجب ديدم در شركت قفله و شركت تعطيله حالا وقتي هم ميري گوشي بخري از هر كسي ميپرسي گارانتي گوشي چيه با كمال افتخار ميگن ايرانيان!!
اينه ديگه واقعيت گوشي خريدن تو ايران

Farbod_h
24-10-2006, 00:19
سلام مهدي جان.يه دفعه به سرم زد گفتم ببينم گوشي خودم ريجستر قانوني شده يا نه وقتي تو گوشي زدم يه شماره هست كه با پشت گوشي و جعبه يه 09 زياد داره پس تا اينجا معلوم شد كه ريجستر قانوني نيست!حالا جالب اينجاست كه زيرفاكتور خريد نوشته :
كار نكردن گوشي بعلت مشكلات شبكه مخابراتي ( ريجستر ) به فروشگاه مربوط نمي باشد.
شما فقط به جمله مشكلات شبكه مخابراتي بيشتر توجه كنيد تو رو خدا!!
يه مورد ديگه هستش كه توي كاغذ گارانتي شماره IMEI به صورت دستي وارد شده كه اگه واقعآ قانوني باشه نبايد به صورت دستي باشه و تايپ شده و يا بصورت يك بر چسب باشه.
خدا رو شكر كه فروشگاه خودشو از اين بي قانوني خلاص كرد!!
يه موضوع ديگه رو هم بگم بهتون كه همه با هم بخنديم!! من گوشيم s700i هست چند وقت پيش LCD تركيد منم گفتم ببرم گارانتي كه شركت گارانتي هم ايرانيان است در صورتي كه مي دونستم شايد اصلآ گارانتي اين موضوع رو قبول نكنه ولي وقتي با هزار در دسر آدرس شركت رو پيدا كردم با تعجب ديدم در شركت قفله و شركت تعطيله حالا وقتي هم ميري گوشي بخري از هر كسي ميپرسي گارانتي گوشي چيه با كمال افتخار ميگن ايرانيان!!
اينه ديگه واقعيت گوشي خريدن تو ايران
من قبلن هم گفته بودم که داخله سریاله گوشی دو رقم بیشتره!!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

barton2500
24-10-2006, 03:02
مهدی جان قضیه شماره رجیستر چی شد؟
یکی دو رقم مشکلی نداره یا غیر قانونی میشه؟
واردات گوشی w810 مگه فقط در زمان افزایش تعرفه ها بود که همه میگن گوشیشون غیر قانونیه؟ من نمی دونم افزایش تعرفه با این وضعیت یعنی چی؟ اگه یه تولید کننده داخلی که میشد روش حساب کرد داشتیم که یه جور می شد خودوتو راضی کنی. اما وقتی می بینی "داخل" هیچ خبری نیست تعرفه میزاری که چی بشه. تو که برنامه ریزی می کنی تا چند سال دیگه چند میلیون خط باید بره تو بازار خوب از قبل فکر ساختن گوشی های اونا رو هم میکردی.
من خیلی دوست داشتم w810 بگیرم، اما با این وضعیت رجیستر خورد تو ذوقمون. :angry:

فکر کنم فعلا با این وضعیت تو فکر یه باتری برا همون Nokia3310 باشم بهتره . :laughing: :laughing: :laughing:

راستی به نظر شما Nokia 3310 رو چه جوری حملش کنم؟ 10 کیلو وزنشه . :thumbsup:

arizona
24-10-2006, 14:10
چرا پيدا ميشه بغير از علاالدين (البته اگه تهراني) يه 3-4 تا نمايندگي شركت سوني (Sony) تو جمهوري هست كه اونا معمولا با گارانتي اصلي دارن البته تو خود علاالدين هم پيدا ميشه بايد بگردي
ولي اگه من جات بودم هيچوقت گارانتي سيتادل نميگرفتم چون حداقل بايد 20000 تومن بيشتر پول بدي اگه جات بودم با همون روشي كه تو اين تاپيك براي دوستان ديگه هم گفتم به شرط رجيستر بودن قانوني از فروشنده ميگرفتم و اگه IEMI گوشي به زير باطري و جعبه نميخورد پسش ميدادم يعني به اين شرط كه تو اين صورت خيلي به نفعت ميشد :)
والا مهدی جان،فقط یه جا تونستم گارانتیه سیتادل گیر بیارم که اونهم 40000 تومن بالای قیمت بود.دیدم اگه قراره 280000 تومن واسه w700 قانونی بدم،یه w810غیر قانونی بگیرم بهتره.واسه آقایون دست اندر کار !!!!متاسفم.

sarah333
24-10-2006, 18:55
مرسي آقا مهدي لطف مي كني اگر سوال كني راستي آدرس نمايندگي اصلي سوني اريكسون در ايران را آدرس و تلفنش را داري اگه داشتي لطفا بگذر مرسي

Mehdi_Full
24-10-2006, 22:51
شركت سيتادل
آدرس : تهران - خيابان جمهوري - مابين وليعصر و شيخ هادي - شماره 51 - ساختمان آرام - طبقه چهارم - واحد 2 و 3
تلفن : 66482637 - 66482641 - 66495677

sarmast65_ata
25-10-2006, 21:04
سلام مهدي جان يه سوال ازت داشتم ولي شايد اصلآ نبايد اينجا مطرح ميكردم شرمنده.ولي چون به اينجا سر ميزني و شايد زودتر پيغام منو ببيني برات اينجا مي نويسم.
گوشي من S700i هستش و شيشه قابش ترك خورده جايي رو آشنا نداري كه بتونم عوضش كنم يه جا پرسيدم گفت قاب اصليش 65 هزار تومنه ولي اينقدر پول دادن ارزش نداره اگه جايي رو آشنا داري كه بتونم با خرج كمتري اين كارو بكنم خيلي ازت ممنون مي شم.بعد يه سوال ديگه شنيدم كه ميشه قاب گوشي رو رنگ كرد آيا همچين چيزي هست؟ميگن قاب گوشي رو رنگ فابريك در ميارن واقعآ ميشه اين كارو كرد؟
بازم ازت ممنونم :)

Mehdi_Full
26-10-2006, 00:09
گوشي من S700i هستش و شيشه قابش ترك خورده جايي رو آشنا نداري كه بتونم عوضش كنم يه جا پرسيدم گفت قاب اصليش 65 هزار تومنه ولي اينقدر پول دادن ارزش نداره اگه جايي رو آشنا داري كه بتونم با خرج كمتري اين كارو بكنم خيلي ازت ممنون مي شم.

دوست من خودم آشنا ندارم به نظرم اگه تهران هستي برو پاساژ علاالدين تو قسمت زيرزمين يه چند تا تعميركار هستن كه ميتونن راهنماييت كنن
يه پيشنهاد دارم اونم اينكه قاب خودت رو كه شيشه خاليش رو نميشه عوض كرد يه قاب معمولي بگير (بدون كي پد) و با كيفيت كه از شيشه هاي خوبي برخوردارن كه فكر نميكنم خوبش بيشتر از 5-6 هزار تومن باشه و گرنه كه بايد فابريك بگيري :)

بعد يه سوال ديگه شنيدم كه ميشه قاب گوشي رو رنگ كرد آيا همچين چيزي هست؟ميگن قاب گوشي رو رنگ فابريك در ميارن واقعآ ميشه اين كارو كرد؟
بازم ازت ممنونم :)
:laughing: :laughing: :laughing: اين كارو كسي نميكنه تا قاب فابريك و غير فابريك هست كه رنگش نميكنن اينكارم بعضيها كه خيلي بيكارن ميشينن و از خودشون طرح درميكنن ;)
موفق باشي :)

امگا
27-10-2006, 01:59
آقا اگه كسي روش رجيستري كردن دستي رو هم بلده بد نيست تو همين تاپيك بگه...تا اوناي هم كه مي خان گوشيشون ر و كه ريجيستريه دستي شده آپديت كنن مشكلي نداشته باشن.. و هم مشكل كسايي كه از قاچاقچيان مهترم گوشي خريدن حل بشه.
و هم جوابي دندان شكن به اسراعيل داده بشه.

امگا
27-10-2006, 02:01
خودم مي دونم محترم با ح جيميه نه دو چشم اشكال تايپي بود.

Mehdi_Full
27-10-2006, 14:03
آقا اگه كسي روش رجيستري كردن دستي رو هم بلده بد نيست تو همين تاپيك بگه...تا اوناي هم كه مي خان گوشيشون ر و كه ريجيستريه دستي شده آپديت كنن مشكلي نداشته باشن.. و هم مشكل كسايي كه از قاچاقچيان مهترم گوشي خريدن حل بشه.
و هم جوابي دندان شكن به اسراعيل داده بشه.
امگا جان با نرم افزار كه نميشه اينكارو كرد بايد وسايل فلش كه سخت افزاري هست رو داشته باشي كه فكر ميكنم بايد يه 300 هزار تومن خرج كني تا بتوني دستي رجيستر كني :)
پس همون بيرون بدي خيلي باصرفه تره ;) :laughing:

امگا
27-10-2006, 18:03
:blush:
امگا جان با نرم افزار كه نميشه اينكارو كرد بايد وسايل فلش كه سخت افزاري هست رو داشته باشي كه فكر ميكنم بايد يه 300 هزار تومن خرج كني تا بتوني دستي رجيستر كني :)
پس همون بيرون بدي خيلي باصرفه تره ;) :laughing:

موافقم.. نمي دونستم اينقدر گرون در مياد. :blush:

Mehdi_Full
29-10-2006, 17:35
:blush:
موافقم.. نمي دونستم اينقدر گرون در مياد. :blush:
آره ديگه اگه قرار باشه همه با يه نرم افزار گوشي رو فلش كنن كه ديگه نون تعميركارها سنگ ميشد :rolleye:
ولي به نظر من ميتونن يه برنامه براي پاك كردن (فلش كردن) گوشي درست كنن و اونوقت ديگه به سخت افزار احتياج نداشته باشه :)

امگا
29-10-2006, 17:58
آره به نظر منم اين يه سياست كه اين كارو نمي كنن..يه چيزي مثل جريان كنكور و سربازي خودمون.

sarah333
31-10-2006, 18:35
سلام بالاخره كسي متوجه شد گوشي يكي يا دو شماره كم يا زياد داشته باشه رجيستر هست يا نه؟

Mehdi_Full
31-10-2006, 23:53
سلام بالاخره كسي متوجه شد گوشي يكي يا دو شماره كم يا زياد داشته باشه رجيستر هست يا نه؟
آخ آخ آخ :ohno:
سارا جان همين امروز علاالدين بودم گفتم يه كاري ميخواستم بكنم هر كاري كردم يادم نيومد
چشم تو اولين فرصت ميپرسم جواب رو ميزارم البته بايد از يه نفر فني بپرسم نه از مغازه دارها كه هيچي از گوشي سرشون نميشه :biggrin:

barton2500
01-11-2006, 02:16
بعضی دوستان گفتن که گوشی های رجیستر دستی رو مخابرات رجیستر می کنه؟
کسی در این مورد خبری شنیده؟ اگه صحت داره هزینش چنده؟

barton2500
01-11-2006, 03:20
اگه یه سری به [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزنین متوجه میشین.
فقط من متوجه نشدم منظورش از تلفن های همراه کار نکرده چی بوده؟
یعنی متوجه میشن که این تلفن نو هستش یا دست دوم؟ یا منظورشون چیز دیگه ای بوده.
در کل پیشنهاد دوستان چیه؟ تا 20 آبان نشده گوشی رجیستر دستی رو بگیریم بدیم مخابرات ردیفش کنه ؟ آخه با این وضعیت تعرفه ها می ترسیم بعد از این تاریخ قیمت گوشی های قانونی خیلی گرون بشه.

sarah333
01-11-2006, 13:58
اين خبر هم بخونيد خيلي جالب
خبرگزاری همراه:
«20 آبان، آخرين مهلت اشخاص براي ثبت سريال گوشی تلفن‌های همراه استفاده نشده در شبكه‌ی ارتباطات سيار كشور»

كليه‌ی اشخاص حقيقی كه گوشی تلفن همراه در اختيار داشته ولي در شبكه‌ی شركت ارتباطات سيار (mci)، فعال نمی‌باشد؛ براي ثبت سريال گوشی تلفن همراه خود، فقط تا روز شنبه 20 آبان ماه 85 فرصت دارند.

به گزارش روابط عمومی شركت ارتباطات سيار، طبق مصوبات «هيأت دولت» و «ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز»، از اين پس، شركت ارتباطات سيار فقط به آن دسته از گوشي‌های تلفن همراه كه از طريق واردكنندگان مجاز و برابر مقررات، وارد كشور شده باشد، خدمات ارائه می‌‌دهد.

اين گزارش می‌‌افزايد:‌ در راستای اجرای اين مصوبات، كليه‌ی اشخاص حقيقی كه گوشی تلفن همراهی در اختيار دارند كه در شبكه‌ی ارتباطات سيار، فعال نمی‌‌باشد، فقط تا روز شنبه 20 آبان ماه 85، براي مراجعه و ثبت سريال گوشی تلفن همراه خود فرصت دارند و اين فرصت به هيچ وجه تمديد نخواهد شد.

اين گزارش ادامه می‌‌دهد:‌ افراد مذكور می‌‌توانند در مهلت مقرر، با همراه داشتن مدرك شناسايی معتبر و شماره سريال 15 رقمی گوشی تلفن همراه خود، به نزديكترين اداره مشتركين و متقاضيان تلفن همراه (طبق شهرهای مندرج در جدول زير)، مراجعه و نسبت به تكميل و ارائه‌ی فرم تقاضای ثبت سريال گوشی تلفن همراه خود، اقدام نمايند.

شركت ارتباطات سيار در پايان اين گزارش، تأكيد كرده است كه بعد از تاريخ مذكور، خدمات، صرفاً به گوشی‌‌هايی داده می‌‌شود كه به صورت مجاز و برابر مقررات وارد شده باشند.

استان
شهرستان‌های تابع

آذربايجان غربی
اروميه – سلماس –نقده- مياندوآب – مهاباد – بوكان –اشنويه – سردشت – پيرانشهر- شاهين‌دژ- قره ضياءالدين- ماكو- خوي – تكاب – شوط- چالدران – پلدشت

آذربايجان شرقی
مراغه – ميانه – مرند- ملكان- آذرشهر- اهر- بناب – بستان‌آباد – شبستر- جلفا- هاديشهر- هشترود- سراب – اسكو- عجبشير- گوگان – هريس – كليبر- خسروشهر- باسمنج – ورزقان- ممقان- چاراويماق- ايلخچی

اردبيل
اردبيل – خلخال – مشگين شهر

اصفهان
اصفهان –لنجان – برخواروميمه- گلپايگان- كاشان – خوانسار- مباركه- نجف‌آباد – نائين – فلاورجان – شهرضا- خمينی‌‌شهر- آران و بيدگل

بوشهر
بوشهر- برازجان – گناوه – ديلم – دير- كنگان – خورموج – اهرم

چهارمحال‌وبختياری
بروجن – لردگان – فارسان

فارس
شيراز- استهبان – ارسنجان – خرم‌بيد – اقليد – آباده – پاسارگاد- مرودشت – فسا- سپيدان – نورآباد – كازرون – فراشبند- فيروزآباد- جهرم – لار- لامرد – داراب – زرين‌دشت- خنج – خفر- نی‌‌ريز – پوانات

خراسان
مشهد- بردسكن – درگز- فريمان- فيض‌آباد – قوچان – كاشمر- نيشابور- سبزوار- سرخس- تربت‌حيدريه – تربت‌جام – تايباد- گناباد – فردوس – خواف- چناران

سيستان‌وبلوچستان
زاهدان – زابل – چابهار- خاش- ايرانشهر- نيكشهر

گلستان
گرگان – گنبد

خراسان جنوبی
قاين – نهبندان- سرايان – سربيشه

گيلان
لاهيجان – لنگرود- رودسر- كلاچاي – املش- آستانه‌اشرفيه – بندرانزلی – رودبار- لوشان – فومن – صومعه‌سرا- تالش - آستارا

كهكيلويه و بويراحمد
گچساران – دهدشت – سي‌سخت

لرستان
خرم‌آباد – اليگودرز- ازنا- الشتر- كوهدشت – بروجرد- دورود- پلدختر- نورآباد

سمنان
سمنان – شاهرود- دامغان - گرمسار

مركزی
اراك – ساوه – محلات- تفرش – دليجان – آشتيان – شازنه – خمين

يزد
يزد- صدوق – خاتم – مهريز- ميبد- اردكان- تفت – ابركوه- طبس –هرات- بافق

همدان
همدان- ملاير- تويسركان – نهاوند- رزن – اسدآباد

مازندران
آمل – بابل – چالوس- ساري – قائمشهر

كرمان
رفسنجان – سرجان – جيرفت – كهنوج- بم- زرند- بردسير- راور- بافت- شهربابك – عنبرآباد- منوجان

خوزستان
اهواز- آبادان – اميديه – انديمشك – ايذه – باغملك – بندرامام‌خميني – بندرماهشهر- بهبهان- خرمشهر- دزفول- رامشير- رامهرمز- سوسنگرد- شادگان – شوش- شوشتر- گتوند- لالي – مسجدسليمان – هنديجان

هرمزگان
ميناب- قشم – لنگه – بستك – جاسك – گاوبندي – حاجي‌آباد – رودان – ابوموسي – كيش

كردستان
سنندج – سقز- مريوان – كامياران – قروه – بيجار- ديواندره

خراسان شمالي
بجنورد- شيروان – اسفراين – مانه‌وسلمقان – گرمه‌وجاجرم – فاروج

ايلام
مركز استان

زنجان
مركز استان

قزوين
مركز استان

كرمانشاه
مركز استان

قم
مركز استان

تهران
مراكز هفت گانه (رسالت-وحدت اسلامي –قدس –امام –شهرري و ورامين –رودهن –كرج )

sarah333
01-11-2006, 14:02
دستت درد نكنه آقا مهدي لطف مي كني اگه بپرسي

M E T A L
01-11-2006, 15:22
سلام.
من بعد از خوندن اين پست شماره پشت باطري روي جعبه و خود موبايلو چك كردم .
همشون يكي بود
فقط شماره اي كه روي ال سي دي نوشته شده بود علاوه بر اون شماره 15 رقمي ي ( - ) گذاشته بعد نوشته (06) .
خواستم بدونم اين ميتونه دليلي براي رجيستر نبودن گوشي باشه؟

barton2500
02-11-2006, 03:09
من یخ مقاله از masoo_khat خوندک که در مورد شماره سریال نوشته که دو رقم اول ورژن نرم افزار گوشیه.
فک کنم با این حساب اگه بقیه اعداد یکی باشن مشکلی نیست و گوشی قانونی باشه. البته کاملا مطمئن نیستم.

barton2500
02-11-2006, 03:10
من یه مقاله از masood_khat خوندم که در مورد شماره سریال نوشته که دو رقم اول؛ ورژن نرم افزار گوشیه.
فک کنم با این حساب اگه بقیه اعداد یکی باشن مشکلی نیست و گوشی قانونی باشه. البته کاملا مطمئن نیستم.

sarah333
02-11-2006, 10:42
مرسي از توجهتون ماهم قبلا اين موضوع را ميدونستيم و همون طور كه گفتيد ما هم مطمين نيستيم

M E T A L
02-11-2006, 15:10
مرسي دوستان
پس با اين حساب بايد تا 20ام صبر كنم ببينم گوشي از كار ميوفته يا نه.

barton2500
03-11-2006, 05:37
بچه ها من هر چی می گردم w810 رجیستر قانونی گیر نمی آرم. به نظرتون همین قاچاقی ها روبگیرم. چی کار کنم؟؟؟؟
از مخابرات پرسیدم میگه گوشی هایی که مثلا کسی خودش از خارج آورده رو درست میکنه . در مورد این گوشی ها که رجیستر دستی شده اصلا خودشون هم بلد نبودند درست جواب بدن. میگن بخشنامه اومده اما درست توضیح نداده !!!!
فروشنده ها که میگن همچین قانونی نمیتونه اجرا بشه، چون الان اینقدر گوشی قاچاقی تو بازار ریخته که اگه بخوان از شبکه خارج بشن، کلی از ملت باید بی خیال موبایلشون بشن.
در کل میگید من چی کار کنم ؟ بگیرم؟؟

Mehdi_Full
03-11-2006, 17:40
بچه ها من هر چی می گردم w810 رجیستر قانونی گیر نمی آرم. به نظرتون همین قاچاقی ها روبگیرم. چی کار کنم؟؟؟؟
از مخابرات پرسیدم میگه گوشی هایی که مثلا کسی خودش از خارج آورده رو درست میکنه . در مورد این گوشی ها که رجیستر دستی شده اصلا خودشون هم بلد نبودند درست جواب بدن. میگن بخشنامه اومده اما درست توضیح نداده !!!!
فروشنده ها که میگن همچین قانونی نمیتونه اجرا بشه، چون الان اینقدر گوشی قاچاقی تو بازار ریخته که اگه بخوان از شبکه خارج بشن، کلی از ملت باید بی خیال موبایلشون بشن.
در کل میگید من چی کار کنم ؟ بگیرم؟؟
چرا بگردي پيدا ميكني من خودم ديشب يه دبليو 700 رجيستر قانوني پيدا كردم و خريدم :)
ولي اصلا غير قانوني نخر

مهدی 2007
03-11-2006, 18:11
یه خبری من تو پیام نما دیدم نوشته بود تعرفه گوشی های وارداتی تصویب شد و 10 درصد شده
یه سوال داشتم تا حالا چقدر بوده البته می دونم 60 درصد ولی نمی فهمم 60 درصد یعنی چه یا 10 در صد یعنی چه؟؟

Mehdi_Full
04-11-2006, 00:28
یه خبری من تو پیام نما دیدم نوشته بود تعرفه گوشی های وارداتی تصویب شد و 10 درصد شده
یه سوال داشتم تا حالا چقدر بوده البته می دونم 60 درصد ولی نمی فهمم 60 درصد یعنی چه یا 10 در صد یعنی چه؟؟
مهدي جان يعني اينكه اونايي كه ميخوان گوشي رو وارد كنن گمرك ازشون ده درصد ميگيره
خوب مطمئنا هر چي اين درصد بالا بره هزينه وارد كردن و درنتيجه مبلغ گوشي وارد شده كه بالا ميره و قيمتش هم براي ما تو بازار بيشتر ميشه :)

Mehdi_Full
04-11-2006, 00:33

سلام.
من بعد از خوندن اين پست شماره پشت باطري روي جعبه و خود موبايلو چك كردم .
همشون يكي بود
فقط شماره اي كه روي ال سي دي نوشته شده بود علاوه بر اون شماره 15 رقمي ي ( - ) گذاشته بعد نوشته (06) .
خواستم بدونم اين ميتونه دليلي براي رجيستر نبودن گوشي باشه؟
بله اين موضوع رو پرسيدم و اون دوشماره اي كه در آخر و بعد از ( - ) يا (خط فاصله) هست مشكلي نيست و تقريبا همه مدلها اون دوشماره رو دارن (شماره اقتصادي و نرم افزاري هست) :)
پس خيالتون راحت باشه چون خودمم ديشب يه دبليو 700 خريدم كه همينطوري بود ;)

barton2500
04-11-2006, 01:17
چرا بگردي پيدا ميكني من خودم ديشب يه دبليو 700 رجيستر قانوني پيدا كردم و خريدم :)
ولي اصلا غير قانوني نخر

خوب به نظر شما w810 رجیستر قانونی به راحتیw700 پیدا میشه؟

barton2500
04-11-2006, 01:23

تعرفه 60 درصد یعنی اینکه اگه یه گوشی که قیمتش 100 هزار تومن باشه بخوای وارد کنی قیمتش میشه 160 هزار تومن !!!! تازه این به غیر از خورده هاشه که اونا هم یه چند درصد اضافه تر به سیستم حال میدن!!
ضمنا این تعرفه که میگن 10 درصد شده، مخصوص واردات گوشی به صورت Ckd و Skd هستش. یعنی قطعات جداگانه وارد بشه، تو ایران سر هم بندی شه . (درست مثله خودروی زانتیا)

مهدی 2007
04-11-2006, 19:27
تعرفه 60 درصد یعنی اینکه اگه یه گوشی که قیمتش 100 هزار تومن باشه بخوای وارد کنی قیمتش میشه 160 هزار تومن !!!! تازه این به غیر از خورده هاشه که اونا هم یه چند درصد اضافه تر به سیستم حال میدن!!
ضمنا این تعرفه که میگن 10 درصد شده، مخصوص واردات گوشی به صورت Ckd و Skd هستش. یعنی قطعات جداگانه وارد بشه، تو ایران سر هم بندی شه . (درست مثله خودروی زانتیا)
خودم هم حدس میزدم اینطوری باشه ولی این با عقل جور در نمیاد چون گوشی های سونی اریکسون رجیستر قانونی با غیرقانونی خیلی تفاوت قیمت زیادی نداره :blush:

Mehdi_Full
04-11-2006, 23:12
خوب به نظر شما w810 رجیستر قانونی به راحتیw700 پیدا میشه؟
بله يه 1 ساعتي وقت بزاري پيدا ميكني :)

خودم هم حدس میزدم اینطوری باشه ولی این با عقل جور در نمیاد چون گوشی های سونی اریکسون رجیستر قانونی با غیرقانونی خیلی تفاوت قیمت زیادی نداره :blush:
چرا تفاوت دارن ولي فروشنده ها اينو نميفهمن البته جديدا دارن ميفهمن و قيمت رجيستر قانوني رو بالاتر از دستي ميدن ;)

Payman86p
05-11-2006, 00:00
1.من اگه بخوام گوشیمو رجیستر قانونی بکنم باید کدوم سریال رو بدم به مخابرات
اونی که زیر باتری هستش؟
2.وقتی رجیستر کردم چجوری Imei گوشی رو برگردونم به حالت اول یعنی همون رجیستری که از کارخونه میاد بیرون

EMPERATOUR
05-11-2006, 00:17
مهدي جون من w800c دارم با گارانتي ايرانيان خدا بيامرز . يكبار هم خودم فريم وير گوشيو آپديت كردم و به هيچ عنوان مشكل آنتن ندارم . آيا اين ممكنه نشانه رجيستر بودن باشه؟‌اگر نباشه بايد چيكار كنم؟؟؟

barton2500
05-11-2006, 01:48
اونی که زیر باتری هستش؟
2.وقتی رجیستر کردم چجوری Imei گوشی رو برگردونم به حالت اول یعنی همون رجیستری که از کارخونه میاد بیرون

آقا کسی هست به این سوال جواب بده . برای من هم خیلی مهمه.
آیا همچین گوشی هایی رو رجیستر می کنن؟؟؟

Payman86p
05-11-2006, 14:26
بچه ها من مخابرات بودم پرسيدم رجيستر مي كنن در صورتي كه گوشي كار نكنه يعني يه جوري بايد گوشيمونو رجيسترشو
برگردونيم به حالت اول

Mehdi_Full
05-11-2006, 21:50
اونی که زیر باتری هستش؟
بله شماره IMEI زير باطري رو
يعني چي به حالت اول ؟ منظورت اينكه قبل از رجيستر شدن كه گوشي كار نميكنه ؟؟
يا بايد فلش كني يا آپديت :)

Mehdi_Full
05-11-2006, 21:54
مهدي جون من w800c دارم با گارانتي ايرانيان خدا بيامرز . يكبار هم خودم فريم وير گوشيو آپديت كردم و به هيچ عنوان مشكل آنتن ندارم . آيا اين ممكنه نشانه رجيستر بودن باشه؟‌اگر نباشه بايد چيكار كنم؟؟؟
سعيد جان شماره IMEI داخل گوشي با زدن
ستاره - مربع - 06 - مربع
نشون داده ميشه اگه اين شماره سريال با زير باطري و روي جعبه بخونه يعني اينكه گوشيت رجيستر مخابرات هست و مشكلي نداره كه در اينصورت ديگه با آپديت و فلش هم مشلي براش پيش نمياد چرا ؟ چون سريالش تو مخابرات ثبت شده و بصورت ثابت هست ;)
البته رجيستر دستي يا مخابراتي ربطي به آنتن دهي نداره در هر دو صورت آنتن رو ميده :)
موفق باشي :)

barton2500
05-11-2006, 23:56
عزیزان بنده هم مثل خیلی های دیگه بالاخره w810 خریدم. برای مشخصات بیشتر تو کلوپ w810 توضیح دادم .

hamid1985
06-11-2006, 01:01
مهدي جان شما دبليو 700 رو از كدام فروشگاه رجيستر قانوني گرفتي؟ادرس بده ما هم بگيريم

Mehdi_Full
06-11-2006, 12:07
مهدي جان شما دبليو 700 رو از كدام فروشگاه رجيستر قانوني گرفتي؟ادرس بده ما هم بگيريم
آدرس : خيابان جمهوري - پاساژ علاالدين - طبقه همكف - شماره 12 - فروشگاه ياران
تلفن : 66723413 - 66710583
قيمت دبليو 700 با منو فارسي و رجيستر قانوني = 239000 تومان (البته من با اين قيمت گرفتم) ;)
گارانتيش هم كه ايرافون هست از همون معموليا :biggrin:

MESHKIPOSH
06-11-2006, 22:06
اگه گوشي رو با گارانتي بگيريم حتما قانوني هست ديگه نه ؟؟
يه سوال هم اينكه w810 منوي فارسي هم هست ؟؟؟؟

Mehdi_Full
06-11-2006, 22:34
اگه گوشي رو با گارانتي بگيريم حتما قانوني هست ديگه نه ؟؟
يه سوال هم اينكه w810 منوي فارسي هم هست ؟؟؟؟
دوست من نه با هر گارانتي فعلا فقط گارانتي سيتادل هست كه گوشيهاش رجيستر مخابراتي هستن :happy:
بقيه رو بايد سريالهاش رو چك كني ;)
بله هست وقتي خواستي بخري به شرط داشتن منو فارسي بگير و همونجا بگو برات بزاره رو منو فارسي تا تست بشه :)

rameshk
07-11-2006, 10:16
من يه دو سه روزي ميشه كا750 گرفتم كه شماره Imei هم روي كارتن.هم زير باطري و هم داخل گوشي كاملا با هم مي خونه
ولي با هر سيم كارتي كه امتحان مي كنم. رو صفحه مي نويسه "عدم دسترسي به شبكه"
حالا من بايد چي كار كنم؟

mori2006
07-11-2006, 10:28
دوستان همونطوريكه ميدونيد مدت زياديه كه گوشيها بصورت غير قانوني (قاچاق) داره وارد كشور ميشه و اونم بخاطر همون تعرفه 60 درصدي بود كه چند ماه پيش مطرح شد و الآن هم واردات گوشي از طريق قانوني خيلي كم شده كه مشكل رجيستر شدن قانوني از طرف مخابرات رو به همراه داره به نظرم رسيد كه يه تاپيك در مورد اين موضوع بزنم و يه روش ساده براي فهميدن اينكه آيا گوشي سريالش تو مخابرات ثبت شده يا اينكه بصورت دستي رجيستر شده رو براتون بگم :)
يه شماره سريال توي گوشي هست بنام IMEI كه روي جعبه و زير باطري گوشي (بدنه گوشي) هم اين شماره حك شده كه بايد اين سه تا شماره يكي باشن و اونوقت ميفهميم كه گوشي قانوني (از طرف مخابرات) رجيستر شده و مشكلي نداره :)

يا
ستاره - مربع - 06 - مربع

بعدش توي قسمت Service info سپس Configuration ميتوني IMEI گوشي رو چك كنيد و اون رو با IMEI روي جعبه و زير باطري گوشي مطابقت دهيد اگه هر سه شماره يكي بود به اين معني هست كه گوشي شما بصورت قانوني رجيستر شده و مشكلي نخواهد داشت در غير اينصورت گوشي شما بصورت دستي رجيستر شده است:)
موفق باشيد ;)
با سلام
من يه گوشي W810i سوني اريکسون خريدم که کدهاي روي جعبه و زير باطري گوشي باهم يکي است ولي توي Service info يه شماره ديگه است.
حالا بايد چه کار کنم .لطفا" مرا راهنمايي کنيــد .
با تـــــــــشکر فــــــــــراوان

M E T A L
07-11-2006, 12:00
بله اين موضوع رو پرسيدم و اون دوشماره اي كه در آخر و بعد از ( - ) يا (خط فاصله) هست مشكلي نيست و تقريبا همه مدلها اون دوشماره رو دارن (شماره اقتصادي و نرم افزاري هست) :)
پس خيالتون راحت باشه چون خودمم ديشب يه دبليو 700 خريدم كه همينطوري بود ;)

آقا مهدي خيلي ممنونم از راهنماييتون
خيالم راحت شد.

wood56
07-11-2006, 14:17
خبرگزاری همراه:
" گوشی‌‌های تلفن‌همراهی كه در حال حاضر، با سيم‌كارت شركت ارتباطات‌سيار (mci) فعال هستند، نيازی به ثبت شماره سريال ندارند.
به گزارش روابط عمومی شركت ارتباطات‌سيار، همان‌طور كه در اطلاعيه قبلی نيز آمده است: فقط مالكان آن دسته از گوشی‌‌های تلفن‌همراه، كه با سيم‌كارت شركت ارتباطات‌سيار، فعال نمی‌‌شود؛ ضروری است تا روز شنبه 20 آبان‌ماه سال جاری، به ادارات مشتركين و متقاضيان تلفن‌همراه، مراجعه و نسبت به ثبت شماره سريال گوشی مذكور، اقدام نمايند."

با سلام
خواهش می کنم اگه اطلاع درست در این زمینه دارید توضیح دهید.

سوال من اينست كه اگر يك گوشي بطور دستي رجيستر شده باشد و در حال حاضر بر روي صفحه آن Ir-mci دیده شود و از لحاظ آنتن دهی نیز مشکلی نداشته باشد آیا نیاز است که به مخابرات مراجعه شود؟ آیا منظور از اطلاعیه شرکت مخابرات گوشی هایی است که پس از قراردادن سیم کارت درونشان عبارت Ir-mci بر روی صفحه ظاهر نمی شود؟

barton2500
07-11-2006, 15:51
اینایی که از خارج گوشی آوردن خواهشا توضیح بدن دقیقا چه پیغامی رو صفحه نمایش می نویسه؟

Mehdi_Full
07-11-2006, 21:05
من يه دو سه روزي ميشه كا750 گرفتم كه شماره Imei هم روي كارتن.هم زير باطري و هم داخل گوشي كاملا با هم مي خونه
حالا من بايد چي كار كنم؟
مگه شما موقعيكه ميخواستي گوشي رو بخري سيم كارت روش ننداختي تا تست بشه ؟ :ohno:
شايد با فلش درست بشه چيز ديگه اي به نظرم نميرسه

با سلام
من يه گوشي W810i سوني اريکسون خريدم که کدهاي روي جعبه و زير باطري گوشي باهم يکي است ولي توي Service info يه شماره ديگه است.
حالا بايد چه کار کنم .لطفا" مرا راهنمايي کنيــد .
با تـــــــــشکر فــــــــــراوان
اگه شماره IMEI خود گوشي با زير باطري فرق كنه ( كه با زدن ستاره - مربع - 06 - مربع) ميشه فهميد پس متاسفانه گوشي شما دستي رجيستر شده :sad:

Mehdi_Full
07-11-2006, 21:08
خبرگزاری همراه:
" گوشی‌‌های تلفن‌همراهی كه در حال حاضر، با سيم‌كارت شركت ارتباطات‌سيار (mci) فعال هستند، نيازی به ثبت شماره سريال ندارند.
به گزارش روابط عمومی شركت ارتباطات‌سيار، همان‌طور كه در اطلاعيه قبلی نيز آمده است: فقط مالكان آن دسته از گوشی‌‌های تلفن‌همراه، كه با سيم‌كارت شركت ارتباطات‌سيار، فعال نمی‌‌شود؛ ضروری است تا روز شنبه 20 آبان‌ماه سال جاری، به ادارات مشتركين و متقاضيان تلفن‌همراه، مراجعه و نسبت به ثبت شماره سريال گوشی مذكور، اقدام نمايند."

با سلام

سوال من اينست كه اگر يك گوشي بطور دستي رجيستر شده باشد و در حال حاضر بر روي صفحه آن Ir-mci دیده شود و از لحاظ آنتن دهی نیز مشکلی نداشته باشد آیا نیاز است که به مخابرات مراجعه شود؟ آیا منظور از اطلاعیه شرکت مخابرات گوشی هایی است که پس از قراردادن سیم کارت درونشان عبارت Ir-mci بر روی صفحه ظاهر نمی شود؟
والا اينو خودم هم درست متوجه نشدم :sad:
اگه كسي از دوستان مشكل رجيستر داشت و رفت به امور مشتركين كامل سوال كنه و اينجا يه توضيح بده تا بقيه هم از سر در گمي دربيان . ممنون :)

Mehdi_Full
07-11-2006, 21:15
آقا مهدي خيلي ممنونم از راهنماييتون
خيالم راحت شد.
بله با اين حساب مال همه اين دو رقم آخر رو داره :)

wood56
07-11-2006, 22:57
خبرگزاری همراه:

با سلام

barton2500
07-11-2006, 23:20
نقل قول از یکی دوستان
یک سئوال داشتم در مورد گوشی هایی که به صورت قاچاق رجیستر شدن :
این فروشنده هایی که گوشیو خودشون رجیستر میکنن ، میتونن سریال واقعی خود گوشی مثلا همونی که روی جعبه یا پشت گوشی نوشته رو مجددا وارد گوشی کنن ؟ (البته میدونم که ممکنه اون سریال ثبت شده نباشه و گوشی کار نکنه)

barton2500
08-11-2006, 04:51
کسایی که از خارج گوشی آوردن و اینجا کار نمی کنه چه پیغامی رو صفحه نمایششون نشون داده میشه؟
insert sim card
network busy
sim missing
check subscriber
card rejected
puk
no access
limited service
no networkcoverage
no network coverage
card error

EMPERATOUR
08-11-2006, 09:46
آقا مهدي شماره سريال پشت گوشي و فريم وار گوشيم يكيه ولي با جعبه3 4 رقمش فرق داره. اصله؟؟

مهدی 2007
08-11-2006, 11:13
حالا من بايد چي كار كنم؟
شما با چه سیمکارتی امتحان می کنی اگه تالیاست که اصلا نگران نباش
ولی اگه تالیا نیست شما از منطقه ای که هستی برو یه منطقه دیگه ببین درست میشه یا نه
چون برا خودم هم همین مشکل پیش اومد و چند روز بعد درست شد ولی فکر نکنم عیب از گوشیت باشه
فکر کنم تو این مورد آنتن full باشه ولی می نویسه عدم دسترسی به شبکه یا no access to netw.

مهدی 2007
08-11-2006, 11:15
نقل قول از یکی دوستان
این فروشنده هایی که گوشیو خودشون رجیستر میکنن ، میتونن سریال واقعی خود گوشی مثلا همونی که روی جعبه یا پشت گوشی نوشته رو مجددا وارد گوشی کنن ؟ (البته میدونم که ممکنه اون سریال ثبت شده نباشه و گوشی کار نکنه)
فکر کنم بتونن ولی فکر کنم باید همون هزینه رجیستر دستی رو بدی

saeed137
08-11-2006, 17:47
بله با اين حساب مال همه اين دو رقم آخر رو داره :)

سلام اقا مهدي

گوشي من و دائيم هر دو ك750 هست هردورااز يكجا خريديم بعدها فهميدم كه سريال جفت گوشي يكي هست كه يا بصورت دستي يا مخابرات ريجستر شده است كه 15 رقم يكي هست و دو رقم بعدي فرق ميكند هيچكدام با جعبه خود فرق دارد ويك چيز ديگر اينكه گوشي هاي نوكيا ان دو رقم را ندارد مخابرت هم گفته فقط گوشي غير فعال را فعال مي كند راستي به نظر شما چند تاي ديگر گوشي با سريال من وجود دارد چه طوري همه فعال هست
از 20 ابان جلوي چيه را ميگرنند هركه بخواهد دستي ريجستر ميكنند ديگه!!!!!!!!
ما كه مانديم تا 20 ابان ببينيم چه ميشه
ممنون

Mehdi_Full
08-11-2006, 22:48
نقل قول از یکی دوستان
نه نميشه مگه اينكه اون سريال تو مخابرات ثبت شده باشه
اينا ميان شماره سريالي رو به خيلي از گوشيها ميدن كه مطمئنن سريال تو مخابرات ثبته

EMPERATOUR
08-11-2006, 23:45
آقا مهدي شماره سريال پشت گوشي و فريم وار گوشيم يكيه ولي با جعبه3 4 رقمش فرق داره. اصله؟؟

Mehdi_Full
08-11-2006, 23:53
سعيد جان فقط دو رقم كه بعد از خط فاصله هست فرق داشته باشه اشكالي نداره بقيش بايد يك باشه :)
حالا دقيقا Imei رو بنويس برات بگم اصليش كدومه (البته توي گوشي رو بنويس نه روي جعبه رو) ;)

Mehdi_Full
08-11-2006, 23:58
سلام اقا مهدي
گوشي من و دائيم هر دو ك750 هست هردورااز يكجا خريديم بعدها فهميدم كه سريال جفت گوشي يكي هست كه يا بصورت دستي يا مخابرات ريجستر شده است كه 15 رقم يكي هست و دو رقم بعدي فرق ميكند هيچكدام با جعبه خود فرق دارد ويك چيز ديگر اينكه گوشي هاي نوكيا ان دو رقم را ندارد مخابرت هم گفته فقط گوشي غير فعال را فعال مي كند راستي به نظر شما چند تاي ديگر گوشي با سريال من وجود دارد چه طوري همه فعال هست
از 20 ابان جلوي چيه را ميگرنند هركه بخواهد دستي ريجستر ميكنند ديگه!!!!!!!!
ما كه مانديم تا 20 ابان ببينيم چه ميشه
ممنون
سعيد جان عضويت جديدت رو تبريك ميگم :)
گوشي شما دستي رجيستر شده به اين علت كه شماره ها با هم نميخونه
اين جريان غير فعال كردن گوشيها هم نميدونم مخابرات چجوري ميخواد اينكارو بكنه بايد صبر كرد و ديد چه اخباري از مخابرات مياد بيرون ولي مثل اينكه شما بايد گوشيت رو ببري امور مشتركين و اين موضوع رو بگو اونا بهتر راهنمايي ميكنن و اگه به نتيجه رسيدي يه زحمت بكش نتيجش رو اينجا بگو تا بقيه دوستان هم مشكلشون حل بشه ;)

barton2500
09-11-2006, 03:11
از دوستان خواهش می کنم اگه در مورد رجیستر و مخابرات و ... صحبت یا نظری دارن به تایپیک کلوپ w810 هم یه سری بزنن.
با توجه به اینکه قضیه رجیستر دستی بیشتر برای w810 صادقه، اونجا بحث انگار داغ تره.
از مهد مکس و سیاوش عزیز خواهش می کنیم یه خورده بیشتر در مورد این قضیه توضیح بدن . هر چند خود مخابراتچی هم نمیدونه چی باید جواب بده !!

danyel
09-11-2006, 08:35
آقا مشكل رجيستر فقط براي گوشيهاي سوني اريكسون هست يا براي نوكيا هم هست چون ما نوكيا هم داريم

EMPERATOUR
09-11-2006, 11:21
imei نرم افزار گوشی(فریم وار):‌ 35785100-071884-6-09 که با بدنه گوشی یکیه و لی با کارتن که اینه: 35785100-071895-2
فرق داره
البته از راست به چپ بخون مهدی خان

barton2500
09-11-2006, 15:14
آقا مشكل رجيستر فقط براي گوشيهاي سوني اريكسون هست يا براي نوكيا هم هست چون ما نوكيا هم داريم
مشکل رجیستر بیشتر برای سونی اریکسون هست و نوکیا ها خیلی گیر ندارن. حالا اگه خواستی شمارهimei پشت گوشی یا روی جعبه رو با شماره ای که بعد از زدن این دکمه ها ظاهر میشه چک کن اگه یکی بودن درسته.
*
#
0
6
#
(دو رقم آخر مربوط به نرم افزاره ، مشکلی نداره)

M E T A L
09-11-2006, 15:44
گوشي خودم كه درست بود.
ولي گوشي دوستم ارقامش فرق ميكنه.
حالا تكليف چيه بايد چطوري درستش كنه؟

saeed137
09-11-2006, 15:57
سعيد جان عضويت جديدت رو تبريك ميگم :)
گوشي شما دستي رجيستر شده به اين علت كه شماره ها با هم نميخونه
اين جريان غير فعال كردن گوشيها هم نميدونم مخابرات چجوري ميخواد اينكارو بكنه بايد صبر كرد و ديد چه اخباري از مخابرات مياد بيرون ولي مثل اينكه شما بايد گوشيت رو ببري امور مشتركين و اين موضوع رو بگو اونا بهتر راهنمايي ميكنن و اگه به نتيجه رسيدي يه زحمت بكش نتيجش رو اينجا بگو تا بقيه دوستان هم مشكلشون حل بشه ;)
اقا مهدي منظورم از يكي بودن imei مال هر دو گوشي يك عدد هست سوال اينست اگر يكي اعلام سرقت كنند مخابرات ازكجاميفهمد كدام هست نكند همه راقطع ميكنندچون فرق دو گوشي فقط همان دوشماره بعدخط _ هست كه ان مال نرم افزار هست راستي مگرچند تا نرم افزار داريم

hamed-dvb
10-11-2006, 02:26
با توجه به تذکر مخابرات . کسانی که گوشی آنها به صورت غیر قانونی رجیستر شده.اگر با سیم کارت خریدار گوشی کار نکرد باید برای ارئه سریال نامبر که در قسمت باطری هست به دفاتر پستی مراجعه کنند تا اون سریال به ثبت برسه .اما برای کسانی که گوشی آنها با سیمکارت مذکور کار کنه احتیاجی به مراجعه به مخابرات رو نداره و مشگلی از لحاظ تداخل شبکه نداره. حالا فرض بر این میگیریم که گوشی من به صورت دستی و غیر قانونی رجیستر شده اما با سیم کار تم کار میکنه .یعنی imei گوشی با قسمت imei جا باطری فرق داره اما هیچ مشگلی نداره به گفته مخابرات و لازم نیست که رجیستر بشه. اما من میخوام گوشی رو آپدیت کنم (فریم ور) رو و با توجه به تجربه دوستان وقتی که گوشی به صورت دستی رجیستر شده باشه در هنگام آپدیت imei گوشی به imei خود شرکت که در قسمت جا باطری قرار داره برمیگرده و یقینن گوشی از کار میا فته . در واقع چون این گوشی با سریال خودش رجیستر نشده پس در شبکه هم نیست بنا براین گوشی دیگه آنتن نمیده و یا کار نمیکنه. با توجه به اینکه تا 20 آبان فرصت داریم بهتر نیست که بریم مخابرات و گوشی رو با سریال خودش رجیستر کنیم و بعد آپدیتش کنیم که وقتی به سریال اصل کارخونه بر میگرده و چون آپدیت شده سریالشم تو شبکه هست و گوشی هم کار میکنه؟؟؟؟؟ (لطفا این مشگل رو متخصصان موبایل راهنمایی بکنن که این کار رو بکنیم یا نه؟)

barton2500
10-11-2006, 03:31
میخوای احتیاطا شماره imei رو بده مخابرات. اما اینجور که میگن دیگه به حالت اولیه بر نمی گرده . آپدیت گوشی هم یه قسمت رو انگار فقط آپدیت میکنه . قسمت دیگش که آپدیت نمیشه با بقیه فایل ها نمی خونه و در نتیجه گوشی از کار میفته (هر چند مخابرات اون سریال رو فعال هم کرده باشه)
البته این برداشت من بود. وگرنه من امیدوارم اینطور نباشه و همه بتونیم از مزایای آپدیت بهره مند بشیم. به اضافه اینکه خیالت از گوشی غیر قانونیو این حرفا راحته.
متخصصان موبایل هم فعلا رفتن گل بچینن.... هیچ کس بلد نیست درست حالیه بقیه کنه که کجای کار گیره.

hamed-dvb
10-11-2006, 05:24
با توجه به تذکر مخابرات . کسانی که گوشی آنها به صورت غیر قانونی رجیستر شده.اگر با سیم کارت خریدار گوشی کار نکرد باید برای ارئه سریال نامبر که در قسمت باطری هست به دفاتر پستی مراجعه کنند تا اون سریال به ثبت برسه .اما برای کسانی که گوشی آنها با سیمکارت مذکور کار کنه احتیاجی به مراجعه به مخابرات رو نداره و مشگلی از لحاظ تداخل شبکه نداره. حالا فرض بر این میگیریم که گوشی من به صورت دستی و غیر قانونی رجیستر شده اما با سیم کار تم کار میکنه .یعنی imei گوشی با قسمت imei جا باطری فرق داره اما هیچ مشگلی نداره به گفته مخابرات و لازم نیست که رجیستر بشه. اما من میخوام گوشی رو آپدیت کنم (فریم ور) رو و با توجه به تجربه دوستان وقتی که گوشی به صورت دستی رجیستر شده باشه در هنگام آپدیت imei گوشی به imei خود شرکت که در قسمت جا باطری قرار داره برمیگرده و یقینن گوشی از کار میا فته . در واقع چون این گوشی با سریال خودش رجیستر نشده پس در شبکه هم نیست بنا براین گوشی دیگه آنتن نمیده و یا کار نمیکنه. با توجه به اینکه تا 20 آبان فرصت داریم بهتر نیست که بریم مخابرات و گوشی رو با سریال خودش رجیستر کنیم و بعد آپدیتش کنیم که وقتی به سریال اصل کارخونه بر میگرده و چون آپدیت شده سریالشم تو شبکه هست و گوشی هم کار میکنه؟؟؟؟؟ (لطفا این مشگل رو متخصصان موبایل راهنمایی بکنن که این کار رو بکنیم یا نه؟)

ای داد ای هوار
تکنسینها بیایین کمک شنبه آخرین مهلته تکلیف این مساله رو باید روشن کنیم اگه از دست بره دیگه نمیشه به صورت قانونی رجیستر کرد ها

rameshk
10-11-2006, 13:32
شما با چه سیمکارتی امتحان می کنی اگه تالیاست که اصلا نگران نباش
ولی اگه تالیا نیست شما از منطقه ای که هستی برو یه منطقه دیگه ببین درست میشه یا نه
چون برا خودم هم همین مشکل پیش اومد و چند روز بعد درست شد ولی فکر نکنم عیب از گوشیت باشه
فکر کنم تو این مورد آنتن full باشه ولی می نویسه عدم دسترسی به شبکه یا no access to netw.
سيم كارتم تاليا نيست
در مورد آنتن هم حق با شما بود ولي خوب من همون روز رفتم مخابرات و دادم شمارهشو ثبت كردند الان هم دارم از گوشيم استفاده مي كنم..... تقريبا بعد از رفتن به مخابرات دو روز طول كشيد تا درست بشه

Mehdi_Full
10-11-2006, 14:50
imei نرم افزار گوشی با بدنه گوشی یکیه و لی با کارتن فرق داره

سعيد جان گوشي شما رجيستر مخابرات هست ولي جعبه اون شايد با يه گوشي ديگه عوض شده كه زياد مهم نيست مگر موقع فروش طرف خيلي حساس باشه و با جعبه چك كنه
ولي از لحاظ خود گوشي خيالت راحت باشه ;)

گوشي خودم كه درست بود.
ولي گوشي دوستم ارقامش فرق ميكنه.
حالا تكليف چيه بايد چطوري درستش كنه؟
دوستت هم بايد صبر كنه ببين مخابرات چي دستور ميده :biggrin:

Mehdi_Full
10-11-2006, 14:57
اقا مهدي منظورم از يكي بودن imei مال هر دو گوشي يك عدد هست سوال اينست اگر يكي اعلام سرقت كنند مخابرات ازكجاميفهمد كدام هست نكند همه راقطع ميكنندچون فرق دو گوشي فقط همان دوشماره بعدخط _ هست كه ان مال نرم افزار هست راستي مگرچند تا نرم افزار داريم
سعيد جان چون مال شما دستي رجيستر شده پس هر دو شماره هم ميتونه يكي باشه و امكان داره 10 تا گوشي ديگه هم كه دست بقيه هست شماره شما رو داشته باشه البته شماره زير باطري شما با اون يكي مطمئنا فرق ميكنه ;)
بهترين راه اينكه هر دو گوشي رو ببري شعبه مركزي ( كه فكر ميكنم توپ خونه باشه) و بدي برات جفتشو رجيستر كنن تا بعدا مشكلي پيش نياد :rolleye:
اگه رفتي نتيجه رو هم اينجا بگو كه چكار كردي . ممنون :)

بله حامد جان توضيحاتتون كاملا درسته
اگه شما گوشيت رو ببري مخابرات و برات رجيستر كنن خيلي بهتره و با آپديت و فلش هم مشكلي پيش نمياد :)

Mehdi_Full
10-11-2006, 15:06
میخوای احتیاطا شماره imei رو بده مخابرات. اما اینجور که میگن دیگه به حالت اولیه بر نمی گرده . آپدیت گوشی هم یه قسمت رو انگار فقط آپدیت میکنه . قسمت دیگش که آپدیت نمیشه با بقیه فایل ها نمی خونه و در نتیجه گوشی از کار میفته (هر چند مخابرات اون سریال رو فعال هم کرده باشه)
البته این برداشت من بود. وگرنه من امیدوارم اینطور نباشه و همه بتونیم از مزایای آپدیت بهره مند بشیم. به اضافه اینکه خیالت از گوشی غیر قانونیو این حرفا راحته.
متخصصان موبایل هم فعلا رفتن گل بچینن.... هیچ کس بلد نیست درست حالیه بقیه کنه که کجای کار گیره.
دوست من اين همه پست رو نوشتم كه شما متوجه بشي اما مثل اينكه يه كمي فكرت مشغول جاي ديگس چون كلوپ دبليو 810 هم كه داشتم چك ميكردم همين سوالات رو اونجا هم مطرح كرده بودي كه نميدونم اين موضوع كه جاش تو همين تاپيكه چه ربطي به كلوپ دبيلو 810 داره :ohno: با اينحال (فقط كامل دقت كن)
اگه سه تا شماره IMEI گوشي شما يكي هست كه يعني گوشيت رجيستره و ميتوني آپديت هم بكني و هيچ مشكلي هم براش پيش نمياد
اگه شماره ها با هم فرق ميكنه يعني اينكه گوشي شما دستي رجيستر شده و اگه اونو آپديت كني چون شماره سريالش تو مخابرات ثبت نيست گوشيت ديگه كار نميكنه و بايد بدي برات دوباره رجيستر كنن
اگه گوشيت رجيستر دستي هست و ميخواي بدي مخابرات برات رجيستر قانوني كنن و مخابرات هم گفته كه اگه گوشي قراره رجيستر كننن بايد گوشي اصلا كار نكنه شما بايد گوشي رو آپديت كني تا از كار بيافته و هموني بشه كه مخابرات گفته بعدش ببري مخابرات برات رجيستر كنن
حالا خود داني اگه ميخواي همينجوري باهاش كار كني خوب كار كن
اگه رجيسترش برات غير قابل تحمله يه آپديت كن بعد ببر مخابرات برات رجيستر قانوني كنه
ديگه فكر نميكنم چيزي مونده باشه كه بنويسم
با اينحال اگه رفتي مخابرات و دنبال اين قضيه كاملا سوال كن ببين اونا چي ميگن و ميشه رجيستر دستي كه باهاش گوشي كار ميكنه رو بدي برامون همون سريالي كه زير باطري هست رو ثبت كنن تا ملت از اين هيروني در بيان ؟؟؟
موفق باشي دوست من ;)
دستام درد گرفت :blush:

barton2500
10-11-2006, 16:52
آخه اینجا هر چی صحبت می شد کسی درست جواب نمی داد. حداقل اونجا با ایمان به خورده جر و بحث می کردیم.
حالا بگذریم. من گوشیم رجیستر دستیه. مثل خیلی گوشی های دیگه و البته کار می کنه، سالمه و فعلا مشکلی نداره. اما برای اطمینان همون روز که گوشی رو خریدم به شرکت مخابرات رفتم و imei گوشیمو به مخابرات دادم. (مخابرات یه فرم مشخصات میده و شما با ارائه کارت شناسایی معتبر شماره imei گوشیتونو توش می نویسید).
البته نظر مخابرات این بود که مشکل گوشی هایی که وارداتی هستند و تو شبکه شناخته نمی شن حل میشه . در مورد گوشی هایی که به صورت دستی شماره اونها دستکاری شده جواب واضحی ندادن . من می ترسم گوشیمو به امید درست شدنش تو مخابرات آپدیت کنم، اما یه وقت مخابرات بزنه زیرش و گوشیمو قبول نکنه.
حالا شما یه خبر امیدوار کننده دادی: میگی مخابرات گوشی رو رجیستر می کنه. منظورت از این رجیستر چیه؟ همین کاریه که من کردم (شماره imei پشت گوشی رو میگیره و اونو در شبکه فعال می کنه) یا اینکه منظورت اینه که گوشی رو کلا تحویل میگیره و فلش میکنه؟

دستای خودم هم شکست. از بس در این مورد سوال کردم و کسی زیاد تحویل نگرفت.
البته یه نکته ای باید اضافه کنم. شما وقتی آپدیت می کنی شرکت سونی اریکسون فقط main frimwar گوشی شما رو آپدیت می کنه. اما file system گوشی تغییر نمی کنه. در نتیجه بر اثر آپدیت گوشی قاط میزنه. اگه این مشکل وجود نداشت، ما وقتی گوشی رو آپدیت می کردیم باید پیغامی شبیه پیغام گوشی های وارداتی (عدم پوشش شبکه) می داد. در صورتی که اینجور گوشی ها وقتی آپدیت میشن پیغام insert correct simcard میده .
لطفا در مورد این نکته هم مهدی جان نظرت رو بگو .....

hamed-dvb
10-11-2006, 17:33
بله حامد جان توضيحاتتون كاملا درسته
اگه شما گوشيت رو ببري مخابرات و برات رجيستر كنن خيلي بهتره و با آپديت و فلش هم مشكلي پيش نمياد :)[/quote]

ممنونم از پاسختون
این دوستمون که فرمودند که آیا گوشی رو خود مخابرات میگیره یانه ؟ آیا لازمه که گوشی رو ببریم؟
در ضمن اونایی که سیم کارتشون کار میکنه با همون سریال دستی آیا اگه سریال خود گوشی رو بزنن توشبکه این گوشی دیگه آنتن نمیده؟

hamed-dvb
10-11-2006, 17:39
البته یه نکته ای باید اضافه کنم. شما وقتی آپدیت می کنی شرکت سونی اریکسون فقط main frimwar گوشی شما رو آپدیت می کنه. اما file system گوشی تغییر نمی کنه. در نتیجه بر اثر آپدیت گوشی قاط میزنه. اگه این مشکل وجود نداشت، ما وقتی گوشی رو آپدیت می کردیم باید پیغامی شبیه پیغام گوشی های وارداتی (عدم پوشش شبکه) می داد. در صورتی که اینجور گوشی ها وقتی آپدیت میشن پیغام insert correct simcard میده .

یعنی شما میگید که اون منوها و سافتور جاوا گوشی و درایور دوربین و ... تعغیر نمیکنه؟ پس این آپدیت سرویس سونی اریکسون تو مدت آنلاین 2 سا عته چی کار میکنه؟؟؟؟
خوب پس برای فایل های سیستم بعد از آپدیت چه باید کرد؟

barton2500
10-11-2006, 23:16
یعنی شما میگید که اون منوها و سافتور جاوا گوشی و درایور دوربین و ... تعغیر نمیکنه؟ پس این آپدیت سرویس سونی اریکسون تو مدت آنلاین 2 سا عته چی کار میکنه؟؟؟؟
خوب پس برای فایل های سیستم بعد از آپدیت چه باید کرد؟

نقل قول:
نوشته شده توسط barton2500
آخه ایمان تو مگه نمی گی وقتی گوشی رو با seus اپ دیت می کنیم، علاوه بر بالا رفتن ورژن نرم افزاری (frimware) گوشی فلش هم میشه.؟ این نرم افزار مگه گوشی رو فلش نمی کنه؟ (همون کاری که box میکنه)

گوشي رو اگه با seus اپ دیت کنیم، ورژن نرم افزاری (frimware) فقط بالا ميره ولي فلش نميشه بلكه فلش خالي ميكنه يا تو بعضي موارد ميسوزونه

كار اين نرم افزار پروگرام كردن آي سي فلش اين گوشي است كه از اين طريق وقتي ميبيني گوشي رجيستره غيره قانوني شده ميزنه فلش رو ميپرونه

میگم حالا نمیشه این تعمیرات موبایلی ها که موبایل تعمیر می کنند بشون بگیم آقا این سری لازم نکرده سریال دستی بش بدی همون بر اساس سریال اصل خودش رجیستر کنه. ما که سریال اصل گوشی رو به مخابرات دادیم. پس مشکلمون با مخابرات قاعدتا باید حل شده باشه. می مونه مشکل گوشی خودمون که با این کار شاید حل شه.

Mehdi_Full
10-11-2006, 23:17
منظورت از این رجیستر چیه؟ همین کاریه که من کردم (شماره imei پشت گوشی رو میگیره و اونو در شبکه فعال می کنه) یا اینکه منظورت اینه که گوشی رو کلا تحویل میگیره و فلش میکنه؟
والا منم دارم يواش يواش گيج ميشم ولي در مورد قسمت اول سوالت بايد خدمتت عرض كنم كه شماره سريالي كه زير باطري هست ثبت ميشه و گوشي رو فلش نميكنن يعني اگه قراره گوشي شما ثبت بشه شماره زير باطري هست چون هر گوشي يه سريال متفاوت با بقيه رو داره كه مخابرات همون رو ثبت ميكنه :)
حالا اگه تو تهران هستي يه زحمت بكش برو دنبال اين قضيه و ته و توش رو در بيار و اينجا هم مطرح كن چون بقيه دوستان هم تو اين مورد خيلي گير دارن اميدوارم كه شما براش وقت بزاري ;)
خوشبختانه گوشي من رجيستر مخابراته وگرنه ميرفتم دنبالش و كاملا اين مورد رو سوال ميكردم با اينحال كه وقتم خيلي پره و خيلي سرم شلوغه :blush:
با تشكر از شما دوست عزيز :)

Mehdi_Full
10-11-2006, 23:19
این دوستمون که فرمودند که آیا گوشی رو خود مخابرات میگیره یانه ؟ آیا لازمه که گوشی رو ببریم؟
در ضمن اونایی که سیم کارتشون کار میکنه با همون سریال دستی آیا اگه سریال خود گوشی رو بزنن توشبکه این گوشی دیگه آنتن نمیده؟
بله لازمه كه گوشي رو با خودت ببري تا سريال زير باطري رو چك كنن :happy:
چرا وقتي خود مخابرات سريال رو ثبت كنه ديگه هيچ مشكلي نداره و هميشه آنتن ميده :)

Mehdi_Full
10-11-2006, 23:23
[I]
میگم حالا نمیشه این تعمیرات موبایلی ها که موبایل تعمیر می کنند بشون بگیم آقا این سری لازم نکرده سریال دستی بش بدی همون بر اساس سریال اصل خودش رجیستر کنه. ما که سریال اصل گوشی رو به مخابرات دادیم. پس مشکلمون با مخابرات قاعدتا باید حل شده باشه. می مونه مشکل گوشی خودمون که با این کار شاید حل شه.
يعني منظورت اينكه شماره زير باطري رو بگي برات تو گوشي با فلش بزارن ؟
خوب اگه اينكارو بكني در صورتي گوشيت كار ميكنه كه همون شماره زير باطري تو مخابرات ثبت شده باشه كه مطمئنا ثبت نشده وگرنه با شماره داخل گوشي يكي بود ;)

barton2500
11-11-2006, 16:59
يعني منظورت اينكه شماره زير باطري رو بگي برات تو گوشي با فلش بزارن ؟
خوب اگه اينكارو بكني در صورتي گوشيت كار ميكنه كه همون شماره زير باطري تو مخابرات ثبت شده باشه كه مطمئنا ثبت نشده وگرنه با شماره داخل گوشي يكي بود ;)
ببین مهدی مخابرات حله . ما (یعنی بعضی از برو بکس اینجا) با اینکه میدونستن شمارشون رجیستر نشده اما اومدن آینده نگری کردن شمارشون رو به مخابرات دادن رجیستر بشه. با این فرض که بعدش خودشون گوشی رو ببرن تعمیراتی ها فلش کنه. اما این دفعه با شماره imei یه بنده خدای دیگه رجیستر نکنه. بلکه با شماره خودشون که قراره مخابرات بازش کنه.
حالا گرفتی نقشه از چه قراره ؟؟؟؟ :evil:
من رفتم مخابرات . اونا میگن ما فقط شماره ای که دادین رو رجیستر می کنیم. با فلش ملش و این حرفا کار نداریم.
مخابراتیه که می گفت اگه شماره ها فرق داره باید برید از یارو با توجه به فاکتوری که دارین شکایت کنین.
حالا من میخوام یه آدم دست و دلباز که این کلک رو امتحان کنه ببینیم جواب میده یا نه. حقیقتش من دسم خیلی تنگه. اگه یه 10 -15 پول داشتم حتما امتحان می کردم. :blush:

hamed-dvb
11-11-2006, 17:55
من امروز گوشی رو با سریال خودش در مخابرات ثبت کردم اما با چه بدبختی
چون گوشی داشت کار میکرد قبول نمیکردن و میگفتن که این گوشی داره کار میکنه. کلی هم با هاشون در گیر شدم (آخه مخابرات اصلا نگفته بود که گوشی رو هم بیارین) فکر کردم پس اینا که قبول نمیکنن بهتره که گوشی رو فلش کنم تا از کا بیاوفته تا اینا ببینن که کار نمیکنه تا ثبت کنن.گوشیرو بردم پیش یکی از دوستان و برام فلش کرد و سریالش برگشت به خود اصل گوشی و گوشی دیگه آنتن نمیداد و نمیشد باهاش تماس گرفت . بعد بردم به مخابرات و اونا سریال خودشو ثبت کردن و گفتند که تا آخر هفته گوشی درست میشه

barton2500
11-11-2006, 22:44
چون گوشی داشت کار میکرد قبول نمیکردن و میگفتن که این گوشی داره کار میکنه. کلی هم با هاشون در گیر شدم (آخه مخابرات اصلا نگفته بود که گوشی رو هم بیارین) فکر کردم پس اینا که قبول نمیکنن بهتره که گوشی رو فلش کنم تا از کا بیاوفته تا اینا ببینن که کار نمیکنه تا ثبت کنن.گوشیرو بردم پیش یکی از دوستان و برام فلش کرد و سریالش برگشت به خود اصل گوشی و گوشی دیگه آنتن نمیداد و نمیشد باهاش تماس گرفت . بعد بردم به مخابرات و اونا سریال خودشو ثبت کردن و گفتند که تا آخر هفته گوشی درست میشه
اگه راه افتاد و از این روش نتیجه گرفتی حتما حتما خبر بده . امیدوارم با خبر های خوش بیای !!!

hamed-dvb
11-11-2006, 23:05
چون یکی از دوستام این کار رو کرده هنوز هزینه از من نگرفته . آخه من فقط کاری کردم که سریالش بر گرده نرم افزار جدید رو گذاشتم برای وقتی که گوشی از سمت مخابرات راه بیوفته
گوشی الان این پیغام رو میده inactive sim اما کارهای دیگشو بجز تماس گزفتن و ارتباط انجام میده حتی آنتن هم داره اما این سریالو هنوز تو شبکه نمیشناسه
حتما تمام نتایج رو میزارم براتون . چون تصمیم دارم آخرین فریم ور رو با آخرین سافتورها رو به گوشی بدم
شاید هم یه جورایی خودم یه باکس خریدم و خودم این کارهارو کردم

Mehdi_Full
12-11-2006, 00:30

چون یکی از دوستام این کار رو کرده هنوز هزینه از من نگرفته . آخه من فقط کاری کردم که سریالش بر گرده نرم افزار جدید رو گذاشتم برای وقتی که گوشی از سمت مخابرات راه بیوفته
گوشی الان این پیغام رو میده inactive sim اما کارهای دیگشو بجز تماس گزفتن و ارتباط انجام میده حتی آنتن هم داره اما این سریالو هنوز تو شبکه نمیشناسه
حتما تمام نتایج رو میزارم براتون . چون تصمیم دارم آخرین فریم ور رو با آخرین سافتورها رو به گوشی بدم
شاید هم یه جورایی خودم یه باکس خریدم و خودم این کارهارو کردم
حامد جان با توضيحات خوبي كه دادي من به اين نتيجه رسيدم كه اگه گوشي قرار باشه تو مخابرات رجيستر بشه بايد سيم كارت فعال نباشه و پيغام inactive sim رو بده يعني حتي نبايد رجيستر دستي هم بشه كه در اينصورت باز كار ميكنه و مخابرات هم اونو قبول نميكنه , عجب مسخره بازي درآوردن ها :angry:
راستي كجا رفتي؟ آيا اونجايي كه رفتي مركزي بود و حتما يه آدرس كامل ازش بزار
شلوغ بود يا نه و آيا تاريخ 20 آبان كه گفته بودن آخرين روزش هست تمديد شده يا ديگه كاريش نميشه كرد ؟؟؟
ممنون ميشم اگه جوابها رو بزاري و اينكه نتيجه كار خودت هم اينجا بگو :)
لطف كردي حامد جان ;)

hamed-dvb
12-11-2006, 07:37
من مرکز شماره 8 واقع در انتهای وحدت اسلامی رفتم که با اونجا من در گیر لفضی داشتم. هصلا اونجا هیچکس نبود من یه نفر بودم اما بعد از من یه نفر دیگه هم اومد.از تمدید هم فعلا خبری نیست .نتیجه کار گوشی رو هم بعد از اینکه مشگل inactive حل شد میزارم
با تشکر

Mehdi_Full
12-11-2006, 16:12
ممنون حامد جان پس منتظر ميمونيم تا ببينيم نتيجه چي ميشه

hamed-dvb
14-11-2006, 00:34
سلام
چون دوست داشتید که تو جزئیات کار قرار داشته باشید خدمت شما عرض میکنم
بالاخره امروز خط من وصل شد اما با چه مکافاتی
تا امروز روی دیسپلی گوشی من نوشته بود inactive sim امروز تصمیم گرفتم که تماس بگیرم با مخابرات و سوال کنم که چه موقع وصل میشه.با اوپراتو******تماس گرفتم . پرسیدم که این گوشیهایی که رجیستر شده اند چه موقع وصل میشن . گفت که به ما اطلاع ندادن که کی وصل میشه شما باید از همان مرکزی که گوشی رو ثبت کردن پی گیری کنید . من هم با همان مرکز تماس گرفتم و سئوال کردم که کی راه میوفتن . او آقا هم با تعجب گفت که ( مگه تا الان راه نیافتاده؟ من هم گفتم که هنوز نه . پرسید که گوشی شما سونی اریکسونه؟ گفتم بله . گفت باید تا الان راه میوفتاد. گفتم که اگه نشد چی کارکنم . گفتند که شما تا امشب صبر کنید .اگه تا امشب راه نیوفتاد دیگه نمیشه کاریش کرد. ) بد جوری اعصابم خورد شد . گفتم یعنی چی آقا مگه مخابرات خودش نگفته که بیارین برای رجیستر کردن. خوب ما هم بردیم و ثبت کردیم . دیگه چرا راه نیوغته؟
گفت که . همینه اگه راه نیوفتاد باید برید به یکی از این موبایل فروشیها و بدید رجیستر دستی کنن. گفتم اینکه میشه باز غیر قانونی که . گفت که دیگه چاره ای نداری امروز رو هم صبر کن شاید راه افتادما.
خلاصه . گفتم شاید این مرکز اطلاع کاملی نداره . زنگ زدم به یه مرکز دیگه . جالبه که اونها هم دقیقا همون حرفهای قبلی رو زدن. داشتم دیوونه میشدم . تصمیم گرفتم با قسمت بازرسی مخابرات و شکایات تماس بگیرم به عنوان شاکی. تماس گرفتم . موضوع رو با اونا در میون گذاشتم . گفتند که شما طبغ گفته مراکز امروز رو صبر کن اگه درست نشد و خواستی شکایت کنی بیا اینجا تا صورت جلسه کنیم و به مشگل شما رسیدگی کنیم. بعد از تلفن بازرسی مخابرات به ذهنم رسید که تو شماره ***** اپراتور میگه که اگه مایل به تماس با وزیر ارتباطات هستید شماره فلان رو بزنید و منتظر بمانید . فوری تماس گرفتم و موضوع رو در پیغام گیر وزیر ارتباطات مطرح کردم . سرتون رو درد نیارم بالاخره 2 ساعت بعد از تماس با وزیر ارتباطات عبارت محترم ir-tci تو دیسپلی ظاهر شد .اونم دوتا عبارت
هنوز برای تصب فریم ور گوشی هم اقدام نکردم
با تشکر

danyel
14-11-2006, 01:41
hamed---- از جونت سير شدي اينطوري ادامه بدي فكر كنم تا چند وقته ديگه جمهوري اسلامي استادت كنه
راستي اين جريان --- تو اسمت چيه ربطي به كارت --- اگه داره بگو چندتا سئوال دارم

barton2500
14-11-2006, 10:37
حامد يعني الان گوشيت رديفه؟؟؟
ميتوني باش تماس بگيري؟؟؟ من فعلا اومدم تهران اما گوشيم خونه. رفتم خونه گوشيمو ميرام. شما هم آدرس رفيقت رو اگه ميشه تو پي ام يا همين جا بزار . هزينه اش رو هم يه خورده رفاقتي حساب كن.
پسر خيلي خبر با حالي دادي. اگه برگرده شماره اصلي خودش يعني نقشه خيلي با حالي كشيديم !!!!!! نتيجه گرفتيم !!!

hamed-dvb
14-11-2006, 13:38
حامد يعني الان گوشيت رديفه؟؟؟
ميتوني باش تماس بگيري؟؟؟ من فعلا اومدم تهران اما گوشيم خونه. رفتم خونه گوشيمو ميرام. شما هم آدرس رفيقت رو اگه ميشه تو پي ام يا همين جا بزار . هزينه اش رو هم يه خورده رفاقتي حساب كن.
پسر خيلي خبر با حالي دادي. اگه برگرده شماره اصلي خودش يعني نقشه خيلي با حالي كشيديم !!!!!! نتيجه گرفتيم !!!

گوشیم داره کار میکنه
دوست عزیز مهلت ثبت سریال 20 آبان بود دیگه نمیتونی کاری بکنی

Mehdi_Full
14-11-2006, 20:20
حامد جان ممنون از توضيحات كاملت
با اينحال همه اونايي كه گوشيهاشون متاسفانه رجيستر نيست رو يه جورايي سركار ميزارن
اميدوارم كه يه راه حل منطقي در پيش بگيرن

barton2500
15-11-2006, 15:20
گوشیم داره کار میکنه
دوست عزیز مهلت ثبت سریال 20 آبان بود دیگه نمیتونی کاری بکنی
من سريال رو ثبت كردم. اما گوشي رو هنوز درست نكردم. يه آدرس بده كجا ميشه فلشش كرد. (ميخوام برگرده به سريال خودش)
قربانت.

hamed-dvb
16-11-2006, 00:23
برو علاالدین اما اگه اطمینان نداری یه جند روز اجازه بده تا این دوستم از مسافرت بیاد بعد بهت میگم که بری اما اکه الان هم بری پاساژ علاادین اونجا بگی که میخام فلش کنید که سریالش بشه مثل خودش این کار رو میکنن 10 دقیقه هم بیشتر طول نمیکشه

Mehdi_Full
16-11-2006, 00:25
ولي به نظر من يه مدت صبر كن ببين اوضاع چجوري ميشه شايد يه فرجي براي اينجور گوشيها بشه

mahdy2021
16-11-2006, 12:59
پس با این حساب من که شنبه میخوام برم گوشی بخرم (اونم 2 تا) باید خیلی حواسمو جمع کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

عجب وضعی شده ها....

الان شما مغازه ای توی علائدین میشناسید که همه گوشیاش رجیستر شده باشه؟(غیر سیتادل)

اگر بشه 1-2 مغازه رو شناسایی کرد که همه گوشیاشون رجیستر باشه کار خیلی راحتتر میشه

Mehdi_Full
16-11-2006, 14:44
بله مهدي جان الآن كه گوشي خيلي كمه و رجيستر شده هم كه كمتر
با اينحال فقط بايد بگردي رجيستر پيدا كني اگه 5-10 هزار هم بيشتر بود هزينه كن چون واقعا مي ارزه و بعدا دچار دردسر نميشي
موفق باشي

siya22
17-11-2006, 03:45
من ديروز يه w810i گرفتم حالا كه اين تاپيكو ديدم رفتم شماره هارو چك كردم ديدم شماره زير باطري با شماره رو جعبه يكيه ولي با شماره داخل گوشي يكي نيست رفتم پيش مغازه داره گفت شماره داخل مهم نيست و بهم گفت هر مشكلي پيش اومد گوشيو پس ميگيره حالا يعني گوشيه منم رجيستر قلابيه ؟ چيكار كنم به نظر شماها؟
لطفا" راهنمايي كنيد

Mehdi_Full
17-11-2006, 07:36
من ديروز يه w810i گرفتم حالا كه اين تاپيكو ديدم رفتم شماره هارو چك كردم ديدم شماره زير باطري با شماره رو جعبه يكيه ولي با شماره داخل گوشي يكي نيست رفتم پيش مغازه داره گفت شماره داخل مهم نيست و بهم گفت هر مشكلي پيش اومد گوشيو پس ميگيره حالا يعني گوشيه منم رجيستر قلابيه ؟ چيكار كنم به نظر شماها؟
لطفا" راهنمايي كنيد
گوشي شما دستي رجيستر شده و اون شماره سريالهايي هم كه گفتي اصل كارش بايد داخل گوشي با زير باطري يكي باشه نه با جعبه با اين حال اون فروشنده هم چرت گفته و اگه بعدا مشكلي پيش بياد به هيچ عنوان ديگه پس نميگيره اگه ميتوني برو بهش پس بده و يه گوشي بگير كه هر سه شماره يكي باشه :)

Hamid110
17-11-2006, 08:11
سلام . .

مهدي جان . . و دوستان گرامي . .

اين تاپيك پيوست شد . .

موفق باشيد . .

Mehdi_Full
17-11-2006, 08:23
سلام . .

مهدي جان . . و دوستان گرامي . .

اين تاپيك پيوست شد . .

موفق باشيد . .
حميد جان ممنون از بابت اينكه به تاپيكها رسيدگي ميكني :happy:
دكمه تشكر نيست كه تشكر كنم وگرنه الكي پست نميدادم
با اينحال ممنون و تشكر :)

M@hdi-B
17-11-2006, 14:31
گوشي شما دستي رجيستر شده و اون شماره سريالهايي هم كه گفتي اصل كارش بايد داخل گوشي با زير باطري يكي باشه نه با جعبه با اين حال اون فروشنده هم چرت گفته و اگه بعدا مشكلي پيش بياد به هيچ عنوان ديگه پس نميگيره اگه ميتوني برو بهش پس بده و يه گوشي بگير كه هر سه شماره يكي باشه :)

گوشی من هم دقیقا همین طوریه ولی مغازه داره زیر بار نرفت می خواستم ببینم میشه قانونیش کنم چون اینطوری خیالم راحت تره چون هر وقت بخوام می تونم آپدیتش کنم اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

arste2200
17-11-2006, 20:55
برو علاالدین اما اگه اطمینان نداری یه جند روز اجازه بده تا این دوستم از مسافرت بیاد بعد بهت میگم که بری اما اکه الان هم بری پاساژ علاادین اونجا بگی که میخام فلش کنید که سریالش بشه مثل خودش این کار رو میکنن 10 دقیقه هم بیشتر طول نمیکشه
آقا حامد دمت گرم
من مدتها بود تو تاپیک و810 داشتم می پرسیدم که این کاری که تو کردی آیا عملی هست یا نه. هیچ کس جواب درستی به ما نمیداد. تا اینکه دیدم شما تو این تاپیک کامل سوال من رو جواب دادی. اگه این رفیقت از سفر برگشت اگه ممکنه به من هم یه خبری بده آدرسش رو بده ما هم سریال رو برگردونیم.
فقط من نمیدونم یه وقت مخابرات ما رو سر کار نذاشته باشه و سریاله رو فعال نکرده باشه.

M@hdi-B
17-11-2006, 21:01
دستتون درد نکنه پس اگه اومد آدرسشو بدین ما هم یه سری بهش بزنیم

M@hdi-B
17-11-2006, 21:03
راستی اگه فلش کنیم دیگه سیم کارتو نمی شناسه که :sad:
اونوقت دوباره باید رجیستر بشه اینم یه مسئلست

Farbod_h
17-11-2006, 21:07
نه وقتی فلش می کنه سریالش هم می تونه عوض کنه یعنی یارو خودش این کار رو می کنه

Mehdi_Full
17-11-2006, 22:25
گوشی من هم دقیقا همین طوریه ولی مغازه داره زیر بار نرفت می خواستم ببینم میشه قانونیش کنم چون اینطوری خیالم راحت تره چون هر وقت بخوام می تونم آپدیتش کنم اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

راستی اگه فلش کنیم دیگه سیم کارتو نمی شناسه که :sad:
اونوقت دوباره باید رجیستر بشه اینم یه مسئلست
مهدي جان مغازه دار كه ديگه پس نميگيره !!!
شما فقط بايد بري مخابرات و براي ثبت كردن شماره سريال گوشيت اقدام كني كه فكر ميكنم الآن ديگه دير شده و اينكارو انجام نميدن با اينحال يه سر بزني بد نيست :)
بله با فلش هم شبكه سيم كارت رو نميشناسه و بايد دوباره دستي رجيستر بشه

hamed-dvb
18-11-2006, 02:26
آقا حامد دمت گرم
من مدتها بود تو تاپیک و810 داشتم می پرسیدم که این کاری که تو کردی آیا عملی هست یا نه. هیچ کس جواب درستی به ما نمیداد. تا اینکه دیدم شما تو این تاپیک کامل سوال من رو جواب دادی. اگه این رفیقت از سفر برگشت اگه ممکنه به من هم یه خبری بده آدرسش رو بده ما هم سریال رو برگردونیم.
فقط من نمیدونم یه وقت مخابرات ما رو سر کار نذاشته باشه و سریاله رو فعال نکرده باشه.

تشکر دوست عزیز
اما آخه الان دیگه شما فرصتی برای رجیستر قانونی ندارید که . 20 آبان آخرین مهلت بود اگه شما فلش کنی که دیگه اون سریال خود گوشیتون اگه تو شبکه نباشه نمیشه کار کنه. حالا شما اول برو به مخابرات سر بزن ببین با اینکه مهلت تموم شده آیا برای این کار باز هم انجام میدهند .البته فکر کنم ایندفعه هزینه بگیرن. حالا شما بپرس به ما هم خبر بده ببینیم اینا بعد از این ماجرا میخان چیکار کنن

arste2200
18-11-2006, 08:15
تشکر دوست عزیز
اما آخه الان دیگه شما فرصتی برای رجیستر قانونی ندارید که . 20 آبان آخرین مهلت بود اگه شما فلش کنی که دیگه اون سریال خود گوشیتون اگه تو شبکه نباشه نمیشه کار کنه. حالا شما اول برو به مخابرات سر بزن ببین با اینکه مهلت تموم شده آیا برای این کار باز هم انجام میدهند .البته فکر کنم ایندفعه هزینه بگیرن. حالا شما بپرس به ما هم خبر بده ببینیم اینا بعد از این ماجرا میخان چیکار کنن
آقا ممنون
ما هم زورکی تو همون یه هفته اسماً شماره رو دادیم مخابرات اگه ما رو سرکار نذاشته باشن باید مثل مال شما فعال شده باشه. میخوام برم مرکزی که ثبت نام کردم و ازشون بپرسم اگه OK بود که شماره رو برگردونیم به اصلش. در رابطه با اینکه چه تصمیمی می خوان بگیرن اخرین مطلبی که خوندم رو اینجا می ذارم. فکر کنم بخوان دیگه رجیستر رو از طریق نمایندگیهای رسمی و در قبال اخذ وجه گمرکی انجام بدن. لینکش رو هم گذاشتم.

گوشي‌هاي قاچاق غيرفعال مي‌شوند
اقتصاد ملی - از بيستم آبان ماه سال جاري گوشي‌هاي تلفن همراه كه شماره سريال آنها در شبكه ارتباطات همراه كشور بر اساس اعلام نمايندگي‌هاي رسمي ثبت نشده باشد غيرفعال شده است.
به گزارش همشهري حميد رضا محمد تقي زاده دبير ستاد مبارزه با قاچاق دوشنبه 22 آبان در جمع خبرنگاران با اعلام اين مطلب افزود، اين امر شامل گوشي‌هايي كه قبل از تاريخ آغاز اجراي طرح خريداري شده است نمي‌شود.

به گفته وي اين طرح بر اساس سياست‌هاي دولت و براي حمايت از شركت‌هاي رسمي فعال در كشور كه در زمينه واردات و توليد اشتغال دارند با هماهنگي دستگاه‌هاي مسئول در بخش‌هاي مختلف عملي شده است.

بر اساس اين طرح از ورود و مصرف انواع كالاهاي قاچاق در كشور جلوگيري مي‌شود كه با توجه به شرايط رخ‌داده در زمينه تعرفه واردات گوشي تلفن همراه اين كالا پس از سوخت در اولويت ستاد مبارزه با قاچاق قرار گرفته است.

به گفته وي وزارت ارتباطات ماموريت دارد تا از فعال كردن گوشي‌هايي كه به عنوان كالاي همراه مسافر وارد مي‌شود و در نمايندگي‌هاي مجاز ثبت نمي‌شوند، جلوگيري كند.محمد تقي زاده تاكيد كرد تنها گوشي‌هايي كه از طريق 14نمايندگي‌ مجاز شركت‌هاي فعال و داراي خدمات پس از فروش عرضه مي‌شود توسط شركت ارتباطات سيار و ديگر شركت‌هاي عرضه كننده خدمات ارتباطات سيار مجاز شناخته مي‌شود.

وي همچنين تاكيد كرد كه برخي افراد با جعل گوشي‌هايي با شماره سريال گوشي‌هاي مجاز و ثبت شده از سوي واردكنندگان عرضه كرده‌اند كه با اين افراد به‌صورت قانوني برخورد مي‌شود و گوشي‌هايي كه شماره آنها مكرر به‌كار گرفته شود تنها گوشي نخست فعال مي‌شود.تقي‌زاده تصريح كرد: گوشي‌هايي كه قرار است فعال شدن آنها منتفي شود با ارسال پيام كوتاه به آنها هشدار داده مي‌شود تا خريداران و فروشندگان مشكل را حل كنند.

به گفته وي در مورد كساني كه كدهاي تلفن همراه را تعويض مي‌كنند نيروي انتظامي موظف شده از طريق اتحاديه اطلاع‌رساني كند و با آنها برخورد كند. وي گفت: مردم گوشي تلفن همراه را با برگه رسمي فروشنده و مدارك فروش و بررسي كد گوشي و كد روي جعبه دقيق بررسي كنند و اين مدارك را نزد خود حفظ كنند.

به گفته وي در صورتي كه كسي گوشي تلفن همراه وارد كشور كرده بايد با نمايندگي مجاز صحبت كند و مبلغي را پرداخت نمايد تا نمايندگي مجاز كار خدماتي آن را بر عهده گيرد و سپس مي‌تواند از آن گوشي استفاده كند

barton2500
18-11-2006, 11:29
دوستان هزينه رجيستر اصلي كردن چنده؟ يعني مي خوام گوشي رو فلش كنم كه برگرده شماره خودش.
علاالدين چند ميگيرن؟ 10 دقيقه طول مي كشه؟
حامد جان اين رفيقت كي مياد و قيمت هم چند حساب مي كنه؟
(من شماره سريال رو قبلا دادم مخابرات هشدار ندين!)

Mehdi_Full
18-11-2006, 18:43
برنامه رجيستر هم عجب حكايتي شده
از تمام دوستاني كه پيگير اين قضيه ميشن خواهش ميكنم بيان و تو اين تاپيك كاملا توضيح بدن تا تمام دوستان هم به جوابشون برسن
پيشاپيش ممنون

seyed1370
18-11-2006, 19:00
من گفتم که و810 به خاطر همین مشکل رجیستر فروختم ( یعنی دادم به بابام)

بابابم گوشی رو داد به همون مغازه داد واسش رجیستر کنن
گفته تا اخر هفته اماده میشه
حالا خدا میدونه میخاد واقعا رجیستر کنه یا ....

ولی سریالشو چک میکنم ببینم واقعا رجیستر شده یا نه .
خبرشو حتما تا اخر هفته میدم

Mehdi_Full
18-11-2006, 19:43
آره سيد جان حتما شماره هاش رو قبل از بردن چك كن
البته اگه به مغازه دار دادي كه بازم دستي رجيستر ميكنه !!!

arste2200
19-11-2006, 10:46
لینک مطلب زیر:

تشديد مبارزه با عرضه گوشي‌هاي قاچاق

۲۸ آبان ۱۳۸۵ - قبل از ظهر ۹:۳۱ كد خبر: ۵۳۳۵۷

رئيس مركز هماهنگي امور بازرسي سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليد گنندگان گفت: وزارت بازرگاني به عنوان يكي از اعضاي ستاد مركزي مبارزه با قاچاق كالا و ارز موظف به مقابله جدي با عرضه گوشي‌هاي همراه قاچاق در بازار شده است.

محمد حسن نعمت‌اللهي در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: براساس مصوبه ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز گوشي‌هاي تلفن همراهي كه به طور رسمي وارد مي‌شود بايد شماره سريال آنها در مخابرات ثبت شود و تنها اين گوشي‌ها هستند كه قابليت فعال شدن دارند.

وي با اشاره به جعل شماره يا دستكاري سريال‌ها گفت: قاچاقچيان شماره سريال يك گوشي را روي گوشي‌هاي قاچاق گذاشته و آن گوشي‌ها را فعال مي‌ كنند.

نعمت‌اللهي خاطرنشان كرد: شركت ارتباطات سيار طي چند روز آينده پيام كوتاهي براي گوشي‌هاي قاچاق ارسال مي‌كند و كساني كه گوشي آنها داراي مشكل باشد قطع مي‌شود.

وي تصريح كرد: خريداران گوشي تلفن همراه مي‌توانند با تطبيق شماره سريال گوشي با شماره سريال مندرج در فاكتور و جعبه دستگاه و با وارد كردن كد #06#* در گوشي و مشاهده‌ سريال از مجاز بودن گوشي تلفن همراه مطمئن شوند.

به گفته وي خريداراني كه اين سه كد آنها با هم مطابقت ندارد شماره سريال گوشي آنها دستكاري شده است و در آينده نزديك تلفن آنها از كار خواهد افتاد.

وي ادامه داد: كساني كه گوشي قاچاق خريداري كرده‌اند بايد به سراغ فروشنده رفته و مشكل خود را با آنها در ميان گذارند، اگر مشكل حل نشد بايد به بخش بازرسي سازمان‌هاي بازرگاني مراجعه كرده و شكايت خود را ارائه كنند تا به شكايت آنها رسيدگي شود.

نعمت اللهي تصريح كرد: دريافت و رسيدگي به شكايات و برخورد با متخلفان اين امر به عهده مااست.
وي تاكيد كرد: مردم دقت كنند در خريد گوشي تلفن همراه شماره سريال‌ها با كد گوشي تطبيق داشته باشد و سعي كنند از واردكنندگان اصلي و نمايندگي‌هاي مجاز خريد كنند.

رئيس مركز هماهنگي امور بازرسي سازمان حمايت با اشاره به نام نمايندگي‌هاي مجاز گوشي تلفن همراه نمايندگي‌هاي «نوكيا» را «خدمات طلايي‌نيا»، «پارس ايراتل»، «موبايل پلاس» و «اتصالات» نام برد و گفت: شركت‌هاي «پارس قائم»، «پارس سيتادل» و «پارس نيكاتل» و «پرشين تله كام» نمايندگي‌هاي مجاز گوشي‌هاي «ساموسنگ»، «سوني اريكسون» و «ال جي» هستند.

وي ادامه داد: شركت «بهارچين رانجو» و «مطهر ضمير» نيز به عنوان نمايندگي‌هاي مجاز گوشي‌هاي «ساژم» و «حاير» به شمار مي‌روند.

نعمت‌اللهي به خريداران توصيه كرد براي جلوگيري از متضرر شدن تنها با گارانتي‌هاي معتبر اقدام به خريد گوشي تلفن همراه كنند.چنانچه خريداران اقدام به خريد گوشي با گارانتي متفرقه كرده و كد گوشي را چك نكنند، ضمن اين‌كه خدمات پس از فروش را از دست مي‌دهند با از شبكه خارج شدن گوشي توسط شركت ارتباطات سيار مواجه خواهند شد.

به گفته وي، اگر خريداران گوشي همراه قاچاق به فروشندگان مراجعه كردند و مشكل آنها حل نشد تلفن 124 در سراسر كشور آماده ارائه توضيحات بيشتر به شكايات مردم است.

نعمت‌اللهي با بيان اين‌كه خريداران بايد گوشي تلفن همراه را با سيم كارت شركت ارتباطات سيار چك كنند، اظهار اميدواري كرد كه خريداران و فرشندگان در اين رابطه با يكديگر به توافق برسند تا نيازي به شكايت نباشد.

Mehdi_Full
19-11-2006, 13:00
خوب خداروشكر كه ما اين تاپيك رو زديم و يه سري از دوستان هم با اطلاع شدن و مشكلي براشون پيش نيومد
اينا بايد خيلي وقت پيش ملت رو با اطلاع ميكردن تا حالا با مشكل روبرو نشن
با اين حال ممنون از خبر مفيدت دوست عزيز

mahdy2021
20-11-2006, 18:17
نعمت‌اللهي خاطرنشان كرد: شركت ارتباطات سيار طي چند روز آينده پيام كوتاهي براي گوشي‌هاي قاچاق ارسال مي‌كند و كساني كه گوشي آنها داراي مشكل باشد قطع مي‌شود.
خب اینا میخوان فقط بعد از 20 آبانو غیر فعال کنن یا همه گوشیهای قاچاق؟

یعنی هر گوشی که قبل از 20 آبان فعال شده کاری ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mehdi_Full
20-11-2006, 18:26
خب اینا میخوان فقط بعد از 20 آبانو غیر فعال کنن یا همه گوشیهای قاچاق؟

یعنی هر گوشی که قبل از 20 آبان فعال شده کاری ندارن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مهدي جان فعلا اينا خودشون هم نميدونن دارن چكار ميكنن
به نظر من غير فعال كردن گوشي اونم با تعداد خيلي زياد اصلا امكان پذير نيست و باعث و باني اينكار هم خودشون هستن البته با گوشيهايي كه تا قبل از 20 آبان تو مخابرات سريالشون ثبت شده باشه كاري ندارن تا ببينيم تو آينده ميخون چكار كنن :)

barton2500
22-11-2006, 16:53
آقا اگه من بخوام گوشيمو فلش كنم چقدر خرج داره و چقدر هم طول مي كشه؟ نميخوام گوشي رو بدم دست يارو بره به امون خدا. ميخوام بالا سرش باشم.
(سريال گوشي رو ميخوام به سرسال اصليش برگردونم)
(ضمنا اين فلش كردن شامل منو فارسي هم ميشه , كلا چقدر در مياد؟)

Farbod_h
22-11-2006, 17:01
آقا اگه من بخوام گوشيمو فلش كنم چقدر خرج داره و چقدر هم طول مي كشه؟ نميخوام گوشي رو بدم دست يارو بره به امون خدا. ميخوام بالا سرش باشم.
(سريال گوشي رو ميخوام به سرسال اصليش برگردونم)
(ضمنا اين فلش كردن شامل منو فارسي هم ميشه , كلا چقدر در مياد؟)
10 تومن زیاد هم صول نمی کشه 15-30 دقیقه

zx7
23-11-2006, 15:22
گوشیهای اصلی سونی اریکسون بدون استثنا شماره imei داخل firmware با پشت گوشی و روی جعبه یکی نیست.
چون بدلیل عدم داشتن نمایندگی معتبر شماره اصلی هیچ کدام در شبکه ثبت نشده و دستی رجیستر شدن.
در تعریف نمایندگی معتبر هم بگم یعنی شرکتی که حاضر باشه تعرفه 60 درصدی رو به مخابرات بپردازه.
مخابرات به فکر منافع خودشه نه تامین حقوق مصرف کننده.

Wink
23-11-2006, 16:41

ببین:در این صورت شما مالک قانونی این گوشی نیستید واین مورد زمانی به ضرر شما میشه که احتمالا گوشیتون رو گم کنید یا سرقت بشه و درخواست ردیابی به مخابرات بدین واونوقته که شماره سریال واقعی رو ندارید که به مخابرات بدین چون اونا از روی همین سریال #06#* گوشی رو ردیابی و بیدا می کنن .وچون شماره سریال گوشی در صورت بیدا شدن گوشی باید با سریال بشت گوشی و روی جعبه یا روی کارت گارانتی یکی باشه تا صاحب اصلی مشخص بشه به مشکل میخورید, تازه اگر شماره اصلی رو جایی داشته باشد و به مخابرات بدین باز هم نمیتونید به سادگی . بعد از بیدا شدن سارقبهشون اثبات کنید.

معمولا گارانتیهای متفرقه از شماره سریال گوشیهایی که قبلا قانونی رجیستر شدن ولی الان به هر دلیلی استفاده نمیشن < مثلا سریال گوشیهای خراب اوراقی ویا دزدی اوراق شده> استفاده میکنن.

در کل من بیشنهاد میکنم اگر گوشیتون رجیستر قانونی نبود , ببرین بیش فروشنده تا حداقل سریال اصلی رو روی فاکتور بنویسه تا بعدا به مشکل نخورین.

در کل با این احتمالات مشکل خیلی مهم نیست.اگر شامل کسی میشه ,جای ناراحتی نیست. 2.9.85

J A V I D
23-11-2006, 16:54
من شماره سريال گوشيم به صورت

xxxxxxxx-xxxxxx-x-x

كه قسمت دوم همون شيش رقميه با شماره پشت جعبه و باتري يكيه ولي قسمت اولش يكي نيست يعني هشت رقمي بعدشم وقتي مغازه دار شماره سريال گوشي منو نوشت همون شيش رقم رو نوشت و قسمت اول رو ننوشت ... يعني همون شماره هايي كه يكيه حالا گوشي قانونيه يا نه ؟!؟

Wink
23-11-2006, 16:55

يا
ستاره - مربع - 06 - مربع

موفق باشيد ;)
مهدي جان عالي بود mer30.000.000

arash1980
23-11-2006, 21:29
سلام دوستان.من يك سوال داشتم.
گوشی من k750i هستش که وقتی با روشی که شما گفتید تست کردم دیدم رجیسترش غیر قانونیه.
مي خواستم بدونم امكانش هست كه گوشي رو فلش كرد و بعد با سريال جديد رجيستر كرد؟ (مثل p990 ) .
اگه آره لطفا منو راهنمای کنید.
با تشکر.

Mehdi_Full
24-11-2006, 09:53
معمولا گارانتیهای متفرقه از شماره سریال گوشیهایی که قبلا قانونی رجیستر شدن ولی الان به هر دلیلی استفاده نمیشن < مثلا سریال گوشیهای خراب اوراقی ویا دزدی اوراق شده> استفاده میکنن.
در کل من بیشنهاد میکنم اگر گوشیتون رجیستر قانونی نبود , ببرین بیش فروشنده تا حداقل سریال اصلی رو روی فاکتور بنویسه تا بعدا به مشکل نخورین.
در کل با این احتمالات مشکل خیلی مهم نیست.اگر شامل کسی میشه ,جای ناراحتی نیست. 2.9.85
عضويت جديدت رو به جمع پي سي تبريك ميگم دوست عزيز :)
بله كاملا درسته اگه گوشي به هر علتي سرقت بشه مشكل بوجود مياد و اين در مورد گوشيهايي كه دستي رجيستر شده كاملا صدق ميكنه
فروشنده هم هيچوقت قبول نميكنه كه شماره سريال رو (البته اگه رجيستر دستي باشه) توي فاكتور بنويسه چون خودشون ميدونن كه اگه اينكارو بكنن براشون دردسر ميشه و اصلا اينكارو نميكنن ;)

Mehdi_Full
24-11-2006, 09:58
سلام دوستان.من يك سوال داشتم.
گوشی من k750i هستش که وقتی با روشی که شما گفتید تست کردم دیدم رجیسترش غیر قانونیه.
مي خواستم بدونم امكانش هست كه گوشي رو فلش كرد و بعد با سريال جديد رجيستر كرد؟ (مثل p990 ) .
اگه آره لطفا منو راهنمای کنید.
با تشکر.
آرش جان عضويت جديد شما رو هم تبريك ميگم :)
نه دوست من اگر گوشيهايي كه رجيستر دستي شدن , فلش و يا آپديت بشن ديگه كار نميكنن يعني گوشي ديگه سيم كارت رو نميشناسه و بايد دوباره دستي رجيستر بشه تا كار كنه
شما اگه ميخواي شماره سريال گوشيت درست و حسابي باشه بايد بري و پيگير بشي تا تو مخابرات ثبت بشه كه فكر ميكنم اينكار فعلا امكان پذير نيست :)

Mehdi_Full
24-11-2006, 10:01
من شماره سريال گوشيم به صورت

xxxxxxxx-xxxxxx-x-x

كه قسمت دوم همون شيش رقميه با شماره پشت جعبه و باتري يكيه ولي قسمت اولش يكي نيست يعني هشت رقمي بعدشم وقتي مغازه دار شماره سريال گوشي منو نوشت همون شيش رقم رو نوشت و قسمت اول رو ننوشت ... يعني همون شماره هايي كه يكيه حالا گوشي قانونيه يا نه ؟!؟
جاويد جان متاسفانه شما گوشيت دستي رجيستر شده
بايد تمام شماره ها يكي باشه و فقط اون دوشماره آخر هست كه اگه تو يكي از سريالها نباشه مشكلي نداره اونم ورژن نرم افزاري هست كه از اين بابت مشكل نيست :)

mahdi1535
24-11-2006, 11:52
من فكر كنم كه اين مشكلات در حال حاضر مال گوشيهاي سوني اريكسونه كه خيلي طرفدار پيدا كرده
گوشيهاي نوكيا و سامسونگ اين مشكلات را كمتر دارند
اصلا اين گوشي K750i سوني اريكسون انگار به غير از كد تقلبي. قاب و چيزاي ديگه اون هم تقلبي شده
نظر شما چيه ؟

و يه سوال هم داشتم و اون اينكه من اگه يه يكي دو ماه صبركنم اين مشكلات حل ميشه ؟
و ميتونم يه گوشي با اطمينان بگيرم

mahdi1535
24-11-2006, 16:56
يه سواله ديگه اگه من يه گوشيK750i با كد ريجيستر قانوني پيدا كنم ديگه از جهات ديگه مطمئن باشم كه تقلبي نيست مثلا متعلقات داخل جعبه كامله و قاب اون اصليه خودشه .

Mehdi_Full
24-11-2006, 23:40
من فكر كنم كه اين مشكلات در حال حاضر مال گوشيهاي سوني اريكسونه كه خيلي طرفدار پيدا كرده
گوشيهاي نوكيا و سامسونگ اين مشكلات را كمتر دارند
اصلا اين گوشي K750i سوني اريكسون انگار به غير از كد تقلبي. قاب و چيزاي ديگه اون هم تقلبي شده
نظر شما چيه ؟

و يه سوال هم داشتم و اون اينكه من اگه يه يكي دو ماه صبركنم اين مشكلات حل ميشه ؟
و ميتونم يه گوشي با اطمينان بگيرم
بله گوشيهاي سوني اريكسون به خاطر درخواست زياد بازار با اينگونه مشكلات براي ورود به كشور مواجه شده
بله در مورد كا750 مثل اينكه تقلبيش هم تو بازار اومده كه يكي از دوستان هم يه تاپيك در رابطه با اين موضوع زدن البته اگه دقت كنين جعبه هاي جديد كا 750 هم يه مقدار كم رنگ هستش و به نظر من غير طبيعيه
تا 2 ديگه هم معلوم نيست اگه ميخواي بخري دنبالش بگرد و يه گوشي سالم و رجيستر بخر ;)

يه سواله ديگه اگه من يه گوشيK750i با كد ريجيستر قانوني پيدا كنم ديگه از جهات ديگه مطمئن باشم كه تقلبي نيست مثلا متعلقات داخل جعبه كامله و قاب اون اصليه خودشه .
بله تقريبا با رجيستر بودن قانوني ميشه گفت كه گوشي مشكلي نداره اما كاملا تست كن و مراقب باش
مطعلقاتش رو هم تو سايت سوني چك كن تا به مشكلي بر نخوري :)

J A V I D
25-11-2006, 01:15
جاويد جان متاسفانه شما گوشيت دستي رجيستر شده
بايد تمام شماره ها يكي باشه و فقط اون دوشماره آخر هست كه اگه تو يكي از سريالها نباشه مشكلي نداره اونم ورژن نرم افزاري هست كه از اين بابت مشكل نيست

پس مغازه داره منو پيچوند چون بهم گفت اينا رجستر شدس منم اون موقع حاليم نبود اصلا رجستر يعني چه گفتم هر چي هست بده !! گوشي رجستر نشده هم داشت يارو اگه اونو مي خريدم چي مي شد خدا عالمه

akhoond
25-11-2006, 10:55
من k510 رو یک ماهی میشه که گرفتم . دیروز که این بحث رو خوندم . چک کردم دیدم رجیستر نیست :angry: . حالا اگه بخوام رجیستر کنم چه باید بکنم . . .

barton2500
25-11-2006, 12:24
دوستان يه آدرس مي خواستم براي فلش گوشي " و810" ؟ كدوم مغازه ي علاالدين برم؟
نمي خوام گوشي رو رجيستر دستي كنه, ميخوام جوري فلش كنه كه برگرده به شماره اصلي (پشت گوشي) خودش. مي تونن اين كارو كنن؟
من قبلا شماره اصلي كه پشت گوشي حك شده رو به مخابرات دادم. احتمالا اگه برگرده به شماره اصلي بازم كار كنه. ريسكه اما شما حالا آدرس يه جاي مطمئن و كار بلد رو برام بنويسيد.

Mehdi_Full
25-11-2006, 16:10
من k510 رو یک ماهی میشه که گرفتم . دیروز که این بحث رو خوندم . چک کردم دیدم رجیستر نیست :angry: . حالا اگه بخوام رجیستر کنم چه باید بکنم . . .
دوست من اگه صفحات قبل رو بخوني خودت متوجه ميشي ;)

دوستان يه آدرس مي خواستم براي فلش گوشي " و810" ؟ كدوم مغازه ي علاالدين برم؟
نمي خوام گوشي رو رجيستر دستي كنه, ميخوام جوري فلش كنه كه برگرده به شماره اصلي (پشت گوشي) خودش. مي تونن اين كارو كنن؟
من قبلا شماره اصلي كه پشت گوشي حك شده رو به مخابرات دادم. احتمالا اگه برگرده به شماره اصلي بازم كار كنه. ريسكه اما شما حالا آدرس يه جاي مطمئن و كار بلد رو برام بنويسيد.
دوست من شما برو توي زيرزمين علاالدين چند تا مغازه هست كه كارشون تعمير و فلش گوشي هست زياد مهم نيست كدوم مغازه ببري :)

esi_x
26-11-2006, 12:20
دوست من اگه صفحات قبل رو بخوني خودت متوجه ميشي ;)

دوست من شما برو توي زيرزمين علاالدين چند تا مغازه هست كه كارشون تعمير و فلش گوشي هست زياد مهم نيست كدوم مغازه ببري :)

خوب بعد از برگرداندن شماره كه ديگه گوشيت كار نميكنه راهي واسه اين هم پيدا كردي ! به ما هم بگو

akhoond
26-11-2006, 13:41
بذار ببینم درست فهمیدم . . . ما باید کدی رو که پشت گوشی هامون نوشته میدادیم مخابرات . بعد هم میدادیم فلش کنن و همون کد رو بزنن تو گوشی تا رجیشتر باشه ؟ درسته ؟
حالا من که تازه فهمیدم، :sad: الآن مخابرات کدی رو ثبت میکنه یا نه . . . اگه کسی رفته سراغش و میدونه بگه . . .

signal
27-11-2006, 00:02
این بلا سر رفیق من هم اومده. آیا میشه از فروشنده شکایت کرد. میشه کاری کرد؟

سيد امير
27-11-2006, 09:57
اجازه بدين خيال بسياري از بچه ها رو راحت كنم. گوشي هاي كا750 و كا 510 و كا 310 و كا 300 نيازي به اين كه رجيسترشون قانوني باشه يا نه نداره. خيالتون جمع جمع باشه و نگران نباشيد. و هيچ مشكلي هم پيش نمي ايد. اما كساني كه گوشي دبليو700 يا دبيلو 800 يا دبليو810 يا دبليو 900 و دبليو 850 دارن (مثل خودم كه دبليو700 دارم) بايد نگران باشن و مشكلشون رو حل كنند. من كه شانس اوردم. گوشي رو خريدم بدون هيچ اطلاعي ولي بعدا كه چك كردم ديدم درست است و مشكلي نداره. پس اون دسته ي اول برن حال كنن و بي خيال و دسته ي دوم برن پي كاراشون و حل مشكلشون.

barton2500
27-11-2006, 09:58
خوب بعد از برگرداندن شماره كه ديگه گوشيت كار نميكنه راهي واسه اين هم پيدا كردي ! به ما هم بگو
راستش من قبلا شماره پشت گوشي رو به مخابرات دادم. حالا ميخوام فلش كنم برگرده به شماره اصلي خودش. يكي از دوستان تو همين قسمت همين روش منو امتحان كرده و البته با يه خورده زحمت نتيجه گرفته. البته تاكيد كنم كه شما بايد قبلا (قبل از 20 آبان) شماره سريال رو به مخابرات داده باشين.
متاسفانه من گوشيمو تهران نياوردم. يه مرخصي بگيرم گوشي رو بيارم اينجا, بعدش نتيجه رو حتما بهتون ميگم.
ريسكه اما احتمال داره با 10 تومن قضيه حل شه يا با 20 تومن برگرديم سر جاي اول !!!

سيد امير
27-11-2006, 10:02
باز هم تاكيد كنم كه گوشي k750 و k510 . k300 , k310 مشكلي ندارن. اصلا نيازي نيست كه كداشون چك بشه. فقط w700.800.810.850.900 بايد مطمئن بشن.

Hidden-H
27-11-2006, 10:34
باز هم تاكيد كنم كه گوشي k750 و k510 . k300 , k310 مشكلي ندارن. اصلا نيازي نيست كه كداشون چك بشه. فقط w700.800.810.850.900 بايد مطمئن بشن.
سلام
خسته نباشين
مي تونم بدونم چرا گوشي هاي سري k اين مشكل رو ندارن؟
من مي خوام يه k750 بخرم
يعني نگران اين مشكل نباشم؟
اگه دليلشو مي دونين ممنون مي شم بگين.

seyed1370
27-11-2006, 18:30
من گفتم که و810 به خاطر همین مشکل رجیستر فروختم ( یعنی دادم به بابام)

بابابم گوشی رو داد به همون مغازه داد واسش رجیستر کنن
گفته تا اخر هفته اماده میشه
حالا خدا میدونه میخاد واقعا رجیستر کنه یا ....

ولی سریالشو چک میکنم ببینم واقعا رجیستر شده یا نه .
خبرشو حتما تا اخر هفته میدم

ببخشيد دير شد ولي بايد بگم كه سريال گوشيه درست شد

seyed1370
27-11-2006, 18:30
-------------

Mehdi_Full
27-11-2006, 21:57
بله اين دوستمون ميخواد گوشي كار نكنه كه مثلا گوشي كار نميكنه بعد بده مخابرات براش رجيستر كنن :)

بذار ببینم درست فهمیدم . . . ما باید کدی رو که پشت گوشی هامون نوشته میدادیم مخابرات . بعد هم میدادیم فلش کنن و همون کد رو بزنن تو گوشی تا رجیشتر باشه ؟ درسته ؟
حالا من که تازه فهمیدم، :sad: الآن مخابرات کدی رو ثبت میکنه یا نه . . . اگه کسی رفته سراغش و میدونه بگه . . .
نه عزيزم شما بايد شماره زير باطري رو بدي به مخابرات تا برات ثبتش كنه همين :biggrin:
الآن هم كه اين كارو نميكنه ;)

arash1980
27-11-2006, 21:59
آرش جان عضويت جديد شما رو هم تبريك ميگم :)
نه دوست من اگر گوشيهايي كه رجيستر دستي شدن , فلش و يا آپديت بشن ديگه كار نميكنن يعني گوشي ديگه سيم كارت رو نميشناسه و بايد دوباره دستي رجيستر بشه تا كار كنه
شما اگه ميخواي شماره سريال گوشيت درست و حسابي باشه بايد بري و پيگير بشي تا تو مخابرات ثبت بشه كه فكر ميكنم اينكار فعلا امكان پذير نيست :)

سلام مهدی جان. متشکر از جوابت.
واقعا خسته نباشی که به این همه سوال جواب میدی.
بازم مرسی.

Mehdi_Full
27-11-2006, 22:00
این بلا سر رفیق من هم اومده. آیا میشه از فروشنده شکایت کرد. میشه کاری کرد؟
خير نميشه :)
چون سر در هر مغازه نوشته كه مشكلات رجيستر گوشي اصلا بعهده اين مغازه نميباشه يعني خودشون رو راحت كردن

سلام
خسته نباشين
مي تونم بدونم چرا گوشي هاي سري k اين مشكل رو ندارن؟
من مي خوام يه k750 بخرم
يعني نگران اين مشكل نباشم؟
اگه دليلشو مي دونين ممنون مي شم بگين.
چرا عزيزم تمام سريها اين مشكل رو دارن
شما اصلا كا750 نخر چون الآن بيشتر دارن تقلبيش رو ميفروشن تا اصل رو :)

arash1980
27-11-2006, 22:07
سلام دوستان.
کسی میدونه که میشه با دادن جریمه گوشیها رو رجیستر اصلی کرد؟ :blink:

Hidden-H
27-11-2006, 23:24
mehdi-max:
چرا عزيزم تمام سريها اين مشكل رو دارن
شما اصلا كا750 نخر چون الآن بيشتر دارن تقلبيش رو ميفروشن تا اصل رو

سلام
ببخشيد من مي خوام تو شهرستان اين گوشي رو بخرم و گارانتي نيكاتل داره و رجيستريش هم مشكلي نداره. به نظر شما مي تونه غير اصل باشه؟
شما با همين قيمت چه گوشي اي رو پيشنهاد مي كنين؟

الك دلك
28-11-2006, 12:01
الان بايد چكار كنيم؟ من گوشيم شماره سريالش با پشت گوشي يكي نيست
الان بريم گوشي رو پس بديم ؟
يا بريم مخابرات ؟
لطفن يكي كمك كنه موندم چكار كنم منتظرم يهو گوشيم قطع شه

parichehr - red
28-11-2006, 14:54
من تازه عضو شدم
تمام گفتگوهاي مربوط به اين بخش رو خوندم و متاسفانه فهميدم گوشي من (750 كا) هم دچار مشكل هست يعني شماره توي گوشي با شماره روي كارتون و پشت باتري يكي نيست چند تا سوال داشتم

1- اصلا آپديت كردن يا فلش كردن يا تغيير فريم وير يعني چه؟ آيا ضروريه يا ممكنه بعدها نياز بشه ؟ (زير ديپلم بگيد ما هم بفهميم)
2- من كه گوشيم رو بعد از مهلت ثبت شماره سريال در مخابرات ( 20 آبان) خريدم ايا راهي هست كه دوباره سريال رو ثبت كنم؟
3-اگه مخابرات بخواد گوشيهايي كه به اين روش رجيستر شدن (دستي) قطع كنه تكليف ميليونها مردمي كه اين گوشيها رو اونهم به قيمت گزاف خريداري كردن چي ميشه؟

Mehdi_Full
28-11-2006, 16:19
سلام دوستان.
کسی میدونه که میشه با دادن جریمه گوشیها رو رجیستر اصلی کرد؟ :blink:
تمام اين مسائل سر همين گرفتن جريمه هست ديگه :cool:
فعلا كه خبري نيست اما فكر ميكنم سياستشون سر گرفتن جريمه و ثبت گوشي تو مخابرات باشه :rolleye:
بايد كماكان صبر كني ;)

:
سلام
ببخشيد من مي خوام تو شهرستان اين گوشي رو بخرم و گارانتي نيكاتل داره و رجيستريش هم مشكلي نداره. به نظر شما مي تونه غير اصل باشه؟
شما با همين قيمت چه گوشي اي رو پيشنهاد مي كنين؟
ببين دوست من جداي از رجيسترش الآن كا750 تقلبي زياد شده نمونه اون هم جعبه اون هست كه كاملا مشخصه كه كيفيت كا750 هاي قديمي رو نداره + اينكه مموري داخل جعبه هم بجاي 64 مگ فابريك 128 هست !!!!
كاملا حواست باشه اگه كسي از دوستانت قبلا خريده با اون برو بخر تا برات مشكلي پيش نياد :)
من با اين قيمت دبليو 700 رو پيشنهاد ميكنم مشخصات هم با يه سرچ تو انجمن پيدا ميشه ;)

Mehdi_Full
28-11-2006, 16:27
الان بايد چكار كنيم؟ من گوشيم شماره سريالش با پشت گوشي يكي نيست
الان بريم گوشي رو پس بديم ؟
يا بريم مخابرات ؟
لطفن يكي كمك كنه موندم چكار كنم منتظرم يهو گوشيم قطع شه
شما بايد فعلا صبر كني و منتظر خبر جديد مخابرات باشي تا ببيني بالاخره تكليف چي ميشه :)

من تازه عضو شدم
تمام گفتگوهاي مربوط به اين بخش رو خوندم و متاسفانه فهميدم گوشي من (750 كا) هم دچار مشكل هست يعني شماره توي گوشي با شماره روي كارتون و پشت باتري يكي نيست چند تا سوال داشتم

1- اصلا آپديت كردن يا فلش كردن يا تغيير فريم وير يعني چه؟ آيا ضروريه يا ممكنه بعدها نياز بشه ؟ (زير ديپلم بگيد ما هم بفهميم)
2- من كه گوشيم رو بعد از مهلت ثبت شماره سريال در مخابرات ( 20 آبان) خريدم ايا راهي هست كه دوباره سريال رو ثبت كنم؟
3-اگه مخابرات بخواد گوشيهايي كه به اين روش رجيستر شدن (دستي) قطع كنه تكليف ميليونها مردمي كه اين گوشيها رو اونهم به قيمت گزاف خريداري كردن چي ميشه؟
خوش اومدي تبريك ميگم عضويت جديدت رو به پي سي :)
1- آپديت كردن يعني به روز كردن گوشي يعني اينكه بعد از مدتي سايت سازنده يه فايل ميزاره براي دانلود كه بايد اونو دانلود كني و بريزي توي گوشيت تا اگه گوشيت مشكلي, چيزي داشته باشه با اون برنامه رفع بشه گوشيت هم حالا حالاها آپديت نميخواد مگه اينكه واقعا يه مشكل حادي براي گوشيت بوجود بياد
2- فعلا نه
3- تكليف هيچي فعلا كه همه سر كارن به خاطر سوء مديريت و تصميم گيري ;)
2-

Metalzadeh
29-11-2006, 01:43
سلام دوستان
من یک سوال داشتم
شماره سریال خود گوشی :
35170901-345756-0-02
شماره سریال پشت باتری :
35170901-345756-0
شماره سریال روی جعبه :
35170901-345756-0

مدل گوشی هم K610i هست
آیا این گوشی رجیستر شده ی اصل است ؟ (با توجه به اینکه 02 رو اضافه داره)

raeesi
29-11-2006, 02:24
از اونجایی که 15 رقم شماره سریال گوشی شما باهم تفاوتی ندارن، پس گوشی شما مشکلی نداره و اگه الآن داره خوب کار میکنه اصولاً نباید بعدها هم دچار مشکلی بشه.

alireza-vb
29-11-2006, 07:30
سلام
من شماره سریالهای گوشیمو چک کردم یکی بود ولی گاهی اوقات مشکلی نداره و گاهی وقتها پیغام Inactive SIM ميده!
اين يعني چي؟؟؟
من فكر ميكنم احتمال داره گوشيم رجيستر نشده باشه در ضمن بصورت دستي هم سريالشو تغيير ندادن! نظر شما چيه؟

Metalzadeh
29-11-2006, 10:32
از اونجایی که 15 رقم شماره سریال گوشی شما باهم تفاوتی ندارن، پس گوشی شما مشکلی نداره و اگه الآن داره خوب کار میکنه اصولاً نباید بعدها هم دچار مشکلی بشه.

ممنون :biggrin:
پس اون 02 مشکلی ایجاد نمی کنه ؟

raeesi
29-11-2006, 10:58
سلام
من شماره سریالهای گوشیمو چک کردم یکی بود ولی گاهی اوقات مشکلی نداره و گاهی وقتها پیغام Inactive SIM ميده!
اين يعني چي؟؟؟
من فكر ميكنم احتمال داره گوشيم رجيستر نشده باشه در ضمن بصورت دستي هم سريالشو تغيير ندادن! نظر شما چيه؟

جوری که نوشتین، گوشی شما رجیستر شده ست و هیچ مشکلی بابت رجیستر بودن گوشی ندارین. خیالبتون از این بابت راحت باشه.

raeesi
29-11-2006, 11:00
ممنون :biggrin:
پس اون 02 مشکلی ایجاد نمی کنه ؟

اصولاً نباید ایجاد مشکلی کنه و گوشی شما هم فعلاً رجیستر شده ست.

najafiinfo
29-11-2006, 11:06
سلام
يه سوال اگر قراره آنهايي كه رجيستر نيستند كار نكنند چطور ميتونن پيدا كنند
در صورتي كه فرق گوشي رجيستر شده با چنج شده حدود 50 هزار تومانه

raeesi
29-11-2006, 11:14
منضورتونو از اینکه چطور پیدا کنن متوجه نشدم!

اگه منظورتون اینکه از کجا گوشی رجیستر شده پیدا کنن، باید گوشی از نمایندگیهای معتبر خرید ولی اگه منظورتون اینکه چطور مخابرات پیداشون میکنه که نیازی به پیدا کردن نیست وقتی گوشی از پروایدر درخواست میکنه سرورها سریال گوشیو چک میکنین و اگه رجیستر بود شروع به ارائه خدمات میکنن و در غیر اینصورت جواب نمیدن.

najafiinfo
29-11-2006, 11:47
سلام
خريد از نمايندگيها يعني ضرر 50 تا .....توماني
اما فرض را بزاريم گوشي من رجيستر شده مخابراتي هست و گوشي برادرم رجيستر نشده
وقتي سريالشو عوض كنم سريال خودم بزارم خوب اونم ديگه كار ميكنه حالا مخابرات چطوري ميتونه اينو
پيدا كنه كه كدوم اصلي هست كدوم فرعي (كاري كه الان دارن انجام ميدن و سريال گوشيهارو چنج ميكنند)

raeesi
29-11-2006, 11:58
خوب ما فرض بر این میگیریم که شما با این کار کلاه سر مخابرات گذاشتی حالا اگه گوشیتون سرقت بشه اونوقت یا باید داداشتون بیخیال گوشیش بشه یا هم شما و یا هم باز باید مبلغی برای تغییر Imei گوشی داداشتون پرداخت کنی و بعد برای شکایت اقدام! و اگه گوشی داداشتون سرقت شد که کلاً باید بیخیالش بشین. حالا گذشته از اینها چه تظمینی هست که مخابرات باز با یه سیاست جدید دسترسی یک Imei رو در آن واحد فقط به یک دستگاه محدود نکنه؟!

الك دلك
29-11-2006, 12:14
[QUOTE=Mehdi_MaX]عضويت جديدت رو تبريك ميگم :)
شما بايد فعلا صبر كني و منتظر خبر جديد مخابرات باشي تا ببيني بالاخره تكليف چي ميشه :)

من ممنون از توجه شما
بنظرم تعداد كساني كه اين مشكلو دارن كم نيست مخابرات بايد سريع اين مشكلو حل كنه

raeesi
29-11-2006, 12:24
دوست عزیز توی ایران مهم نیست که چه تعداد از مردم با مشکلی دست و پنجه نرم میکنند مهم اینه که مسؤولین چی بخوان! نمیخوام وارد بحث سیاسی بشم ولی این سیاست ایرانیهاست و با روی کار آمدن دولت جدید متاسفانه نه تنها کمتر نشده بلکه خیلی هم داره هادتر هم میشه :( امیدوارم مخابرات حداقل کمی دست از این سیاستهای غلطش برداره.

najafiinfo
29-11-2006, 15:31
سلام
حرفتون كاملا درسته اما تمام گوشيهاي تو بازار بعد از قانون ت........... مخابرات هيچ كدوم اصل نيست و همگي چنج هست من خودم چون تو كاره موبايلم بيش از 1000 تا تو اين چند ماه اخير گوشي فروختم پس چه بهتر اينكه سريال گوشيتو با يك گوشى آشنايان يكي كني تا حداقل خيالت از بابت سريال راحت باشد
به جرات ميتونم بگم 50 درصد گوشيهاي دست مردم چنج شده است به نظر من مخابرات نميتونه قطع كنه اما اينم در نظر بگيريد كه در اين مملكت هر كاري ممكن است

الك دلك
29-11-2006, 16:35
دوست عزیز توی ایران مهم نیست که چه تعداد از مردم با مشکلی دست و پنجه نرم میکنند مهم اینه که مسؤولین چی بخوان! نمیخوام وارد بحث سیاسی بشم ولی این سیاست ایرانیهاست و با روی کار آمدن دولت جدید متاسفانه نه تنها کمتر نشده بلکه خیلی هم داره هادتر هم میشه :( امیدوارم مخابرات حداقل کمی دست از این سیاستهای غلطش برداره.

منم حرف شما رو قبول دارم ولي شما فكر كن مخابرات گوشي هاي اينطوري رو قطع كنه مي دوني از چه مبلغ درآمدي بابت عدم ايجاد ارتباط يا مسيج ضرر مي كنه ؟

rasol296
30-11-2006, 00:20
سلام

من يه كا 750 خريدم حالا كه چك كردم شماره اي ام اي آي داخليه گوشي با كارتون يكي نيست !!!

بعد گوشيه من متاسفانه دوربينشم خرابه يعني متمانم تقلبيه

حالا ميتونم برم پسش بدم ؟ فروشنده به من زبونن تعهد داده كه اصليه !

اگه پس نگيره قانونا مجرمه يا نه ؟

لطفا راهنمايي كنيد .... متشكرم

rasol296
30-11-2006, 00:21
سلام

من يه كا 750 خريدم حالا كه چك كردم شماره اي ام اي آي داخليه گوشي با كارتون يكي نيست !!!

Metalzadeh
30-11-2006, 01:43
اصولاً نباید ایجاد مشکلی کنه و گوشی شما هم فعلاً رجیستر شده ست.

یعنی چی فعلا رجیستر شدس ؟ :worried:

mojtaba 1361
30-11-2006, 02:34
سلام: خوب من كه اين كار را كردم شماره گوشي فرق داشت حالا چكار كنم

mojtaba 1361
30-11-2006, 02:46
من چكار كنم با اين گوشي كه ريجسترش قانوني نيست :sad:

mojtaba 1361
30-11-2006, 03:03
اقا مهدي پس افرادي كه براي خودشون گوشي از اون طرف ميارند چي اونا كه تو مخابرات ثبت نشده وريجسترش هم كه دست كاري نشده اونا چطوري كار ميكند

mojtaba 1361
30-11-2006, 03:08
وارد نميكنن از كارخونه كه مياد اين شماره سريالها همشون يكيه
وارد شبكه ميشه ولي اگه تو مخابرات ثبت بشه بهش ميگن قانوني و رجيستر شده و اگه با فلش اينكارو بكنن بهش ميگن رجيستر دستي (كه تو اين صورت هم كار ميكنه ولي قانوني نيست) :)

بله وقتي كه گوشي ميخواد وارد كشور بشه سريالش رو تو مخابرات ثبت ميكنن كه البته اين مال چند ماهه پيش بود كه همشون بصورت قانوني وارد كشور ميشد اما حالا چون بصورت غير قانوني و در واقع قاچاق داره وارد كشور ميشه پس در نتيجه چون از گمرك ترخيص نميشه پس شماره سريال گوشيها هم تو مخابرات ثبت نميشه و گوشي هم كار نميكنه حالا تكليف اين گوشيها كه كار نميكنه چيه ؟؟
اينكه توي بازار يه شماره سريالي به گوشي ميدن كه مال اون گوشيهايي هست كه قبلا رجيستر شده و گوشي شروع به كار كردن ميكنه و اين شماره اي كه بهش ميدن (IMEI) ديگه با روي جعبه و زير باطري گوشي نميخونه و بهش ميگن غير قانوني (البته همونطوريكه گفتم با اين كلك هم گوشي كار ميكنه اما غير منطقيه) :tongue:
ديگه از اين كاملتر نميشه ;)
پس كساي كه براي خودشون گوشي ميارند نه ثبت شده نه ريجسترش تغيير يافته پس اونا چطوري كار مي كنه

Mehdi_Full
30-11-2006, 11:16
سلام دوستان
من یک سوال داشتم
شماره سریال خود گوشی :
35170901-345756-0-02
شماره سریال پشت باتری :
35170901-345756-0
شماره سریال روی جعبه :
35170901-345756-0

مدل گوشی هم K610i هست
آیا این گوشی رجیستر شده ی اصل است ؟ (با توجه به اینکه 02 رو اضافه داره)
بله خوشبختانه گوشي شما رجيستر هست و اون 02 هم ورژن نرم افزاريشه و مشكلي نداره ;)

سلام
اين يعني چي؟؟؟
Inactive SIM براي مشكلات شبكه هست و تا چند روز ديگه احتمالا حل ميشه نگران نباش :)

Mehdi_Full
30-11-2006, 11:22
سلام
خريد از نمايندگيها يعني ضرر 50 تا .....توماني
اما فرض را بزاريم گوشي من رجيستر شده مخابراتي هست و گوشي برادرم رجيستر نشده
وقتي سريالشو عوض كنم سريال خودم بزارم خوب اونم ديگه كار ميكنه حالا مخابرات چطوري ميتونه اينو
پيدا كنه كه كدوم اصلي هست كدوم فرعي (كاري كه الان دارن انجام ميدن و سريال گوشيهارو چنج ميكنند)
مخابرات از شما زرنگتره سيستمش رو يه ريست ميكنه و تمام شماره سريالهايي كه تكراري هستن از شبكه خارج ميشن به همين راحتي :biggrin:

سلام
قانونن مجرمه ولي بعيد ميدونم ازت پس بگيره :sad:
شما بايد هميشه قبل از خريد مشورت كني و بهترينش هم سرچ توي اينترنته ;)

اقا مهدي پس افرادي كه براي خودشون گوشي از اون طرف ميارند چي اونا كه تو مخابرات ثبت نشده وريجسترش هم كه دست كاري نشده اونا چطوري كار ميكند
اونارو هم مخابرات ديگه رجيستر نميكنه و بايد بدن براشون دستي رجيستر بشه
الآن ديگه نمي ارزه كسي گوشي از اونور بياره
همين جا كلي مشكل براي گوشيها هست چه برسه از اونور بياد :)

Metalzadeh
01-12-2006, 01:23
بله خوشبختانه گوشي شما رجيستر هست و اون 02 هم ورژن نرم افزاريشه و مشكلي نداره ;)

خیلی ممنون آقا مهدی :blush:
از نگرانی درآوردیم :cool:

behnaam
02-12-2006, 00:48
سلام دوستان من یه گوشی s700 se گرفته بودم( 1.5 سال پیش) imeiش هم درسته و مطابقت میکنه!حالا به نظر شما این گوشی رو اگه آپدیت کنم باز از کار می افته؟ :worried: ببخشید اگه جای این سوال نبود! :blush: (در ضمن گارانتی الرمس هستش)

Mehdi_Full
02-12-2006, 16:47
سلام دوستان من یه گوشی s700 se گرفته بودم( 1.5 سال پیش) imeiش هم درسته و مطابقت میکنه!حالا به نظر شما این گوشی رو اگه آپدیت کنم باز از کار می افته؟ :worried: ببخشید اگه جای این سوال نبود! :blush: (در ضمن گارانتی الرمس هستش)
نه بهنام جان گوشي شما رجيستر اصلي هست و ميتوني آپديتش كني البته اگه آپديت لازم داشته باشه ;)

parsmatix
02-12-2006, 16:59
سلام
اقا كمك من تازه فهميدم گوشيم دستي سريال شده
چه كنم
گوشيم w810 هست
نمي دئنم به خدا
با بد بختي خريدم حالا چه كنم

najafiinfo
02-12-2006, 18:46
سلام
آقا مهدي واقعا فكر ميكني سيستم به همين راحتيه يعني با يك ريست درست شود
تا قبل از تعرفه هيچ گوشي نياز به وارد كردن سريال تو مخابرات نبود اگر شما از دبي گوشي
مياورديد تو ايران كار ميكرد و يه چيز ديگه اينكه فكر نكنم مخابرات ايران اينقدر پيشرفت كرده
باشه و گرنه به جاي حرف زيادي فوري همه را قطع ميكرد
البته تو اين مملكت هر كاري بگي انجام ميشود

arash1980
02-12-2006, 20:19
سلام مهدی جان.
یه سوال دارم. :blink:
ملاک مخابرات برای تشخیص گوشی ها فقط کد IMEI هستش؟
اگه اینطوری باشه مخابرات نمی تونه گوشی های قانونی رو از اونهایی که رجیستر دستی شدن تشخیص بده.
من فکر میکنم این یه بلوفه تا مردم از این به بعد گوشیهای رجیستر شده رو بخرن. :tongue:
البته این چیزیه که به عقل ناقص من رسیده.
لطفا منو راهنمایی کنید.

Farbod_h
02-12-2006, 20:26
قصه نخور هیچ کاری نمی تونن بکنن اگه مشکلی هم پیش بیاد یه سریال دیگه بهش می دیم!! بابا اینجا ایرانه! آمریکا که نیس حساب کتاب داشته باشه!

raeesi
02-12-2006, 22:50
فربد عزیز گیریم که شما دستی imei گوشیو تغییر دادی اونوقت اگه گوشی اصلی سرقت شد و طرف هم گزارش کرد اونوقت ردیابی میکنن و به اتهام سرقت گوشی مجبوری با نیروی انتظامی و قوه قضائیه سر و کله بزنی

sia0368
02-12-2006, 23:57
با سلام دیدم هر کدام از دوستان دارند نظری می دهند گفتم من هم عرض اندامی کرده باشم و به اصطلاح یه کلاسی بذارم
مخابرات تنها در دو صورت گوشی را مسروقه یا قاچاق شناسایی میکنه (اگه بلف نباشه)
1:شماره سریال در سیستم مخابرات ثبت نشده باشد(قاچاق)
2:دو گوشی با شماره سریالهای مشابه روشن باشند(دزدی)
یک سری توضیحات قبل از ادامه صحبت بدهم که با وسیله ای به نام box می توان شماره سریال گوشی را به صورت دستی عوض کرد
یکی از دوستان گفت در طبقه دوم پاساژ علاالدین شماره سریال را به قیمت 50,60 هزار عوض می کنند خود من هم شنیدم که یه نفر هست که خود گوشی دزدی را به قیمت بسیار پایین می فروشد حالا به ادامه برنامه توجه کنید(اتمام پیامهای بازرگانی) اولین مشکلی که در تغیر شماره سریال گوشی به ذهن خطور می کند این است که از کجا باید بفهمیم شماره سریالی که می خواهیم وارد کنیم برای گوشی دیگری است یا نه؟در اینگونه موارد باز هم هوش ایرانی به کمک می آید به این صورت که برای مثال من یک گوشی 1100 دارم که خراب شده و به هیچ وجه قابل تعمیر نیست(فکر کنم همه فهمیدید)شماره سریال آنرا یادداشت می کنیم و روی یک گوشی دزدی یا قاچاق دیگر می گذاریم به این ترتیب می توان مطمین بود که شماره سریال مشابه گوشی ما وجود ندارد(میتوانید گوشی را برای اطمینان بیشتر منهدم کنید) و مخابرات هم فکر می کند این همان گوشی قدیمی است پس قانونی است و در آخر کسانی که می گویند این کار خلاف قانون شرع دین یا هر کوفت دیگه ای هست بهتره اول یه نیم نگاهی به اون ویندوزشون یا اینترنت اکسپلورر یا ویندوز مدیا پلیر یا اون کرکها و سریالهایی که از اینترنت گرفتند بکنند و بیچاره اون سازنده های بدبختشون که مسلما از ما راضی نیستند و اگر می گویید این کار برای تقویت صنایع دولتی انجام گرفته بهتر نبود اول اون طرح گوشی وطنی(اگه سر کاری نباشه)اجرا می شد تا یک ذره از این شوک شدید و ناگهانی کاسته میشد شرمنده خیلی ور زدم و در آخر هر کس موبایل دزدی یا قاچاق گرفته اینجا اعلام کند منتظریم

barton2500
03-12-2006, 11:45
دوستان من شماره پشت گوشيمو به مخابرات دادم كه ثبت كنه. حالا تصميم گرفتم كه فلشش كنم تا برگرده به شماره اصليش. با اين توضيحات و قيمت هايي كه دوستان گفتن, مي ترسم بابت اين كار كلي هزينه رو دست خودم بزارم.
به نظر شما اين كارو كنم؟ الان به صورت رجيستر دستي خوب كار مي كنه و مشكلي نداره. (دبليو 810 رجيستر دستي)

raeesi
03-12-2006, 13:41
اگه از طرف مخابرات رجیستر شده که هیچ مشکلی پیش نمیآد با خیال راحت فلش بزنید!

danyel
03-12-2006, 15:01
آقا من یه سئوال مهم دارم که شاید بدرد خیلی از بچه هایی که گوشیشون رجیستر نشدست بخوره؟
میدونیم که مشکل رجیستر بیشتر برای گوشیهای سونی اریکسونه حالا اگه من یه گوشی سونی اریکسونه رجیستر نشده(قاچاق) داشته باشم و یک گوشی دیگه که سونی اریکسون نیست مثلا نوکیا یا هر چیز دیگه وبدونم اون گوشی رجیستر شدست میتونم شماره سریاله اینو برای گوشی سونی اریکسون بذارم یا نه
اگه جواب مثبت باشه یه گوشی قدیمی آدم پیدا میکنه وبعد از اتمام کار به قول دوستمون منهدمش میکنه

3dmax
03-12-2006, 15:40
راست ميگه ها

vahiddddd
04-12-2006, 00:20
آقا من یه سئوال مهم دارم که شاید بدرد خیلی از بچه هایی که گوشیشون رجیستر نشدست بخوره؟
میدونیم که مشکل رجیستر بیشتر برای گوشیهای سونی اریکسونه حالا اگه من یه گوشی سونی اریکسونه رجیستر نشده(قاچاق) داشته باشم و یک گوشی دیگه که سونی اریکسون نیست مثلا نوکیا یا هر چیز دیگه وبدونم اون گوشی رجیستر شدست میتونم شماره سریاله اینو برای گوشی سونی اریکسون بذارم یا نه
اگه جواب مثبت باشه یه گوشی قدیمی آدم پیدا میکنه وبعد از اتمام کار به قول دوستمون منهدمش میکنه

فکر نکنم من تا اونجا که فهميدم اگه اشتباه نکنم اينطوری که بايد قسمت دوم ime اصليه گوشيت با ime که ميخوای ثبت کنی بايد يکی باشه

Mehdi_Full
04-12-2006, 15:48
سلام مهدی جان.
یه سوال دارم. :blink:
ملاک مخابرات برای تشخیص گوشی ها فقط کد IMEI هستش؟
اگه اینطوری باشه مخابرات نمی تونه گوشی های قانونی رو از اونهایی که رجیستر دستی شدن تشخیص بده.
من فکر میکنم این یه بلوفه تا مردم از این به بعد گوشیهای رجیستر شده رو بخرن. :tongue:
البته این چیزیه که به عقل ناقص من رسیده.
لطفا منو راهنمایی کنید.
بله
چرا دوست من همونطوري كه گفتم با يه ريست ميشه گوشيهايي رو كه با چند شماره سريال تكراري تو شبكه باشه رو از شبكه حذف كرد (البته اين مورد رو شنيدم) ولي منطقي به نظر ميرسه :)

فربد عزیز گیریم که شما دستی imei گوشیو تغییر دادی اونوقت اگه گوشی اصلی سرقت شد و طرف هم گزارش کرد اونوقت ردیابی میکنن و به اتهام سرقت گوشی مجبوری با نیروی انتظامی و قوه قضائیه سر و کله بزنی

mostafa_khan
07-12-2006, 01:07
سلام دوستان...اقا ممنون از اين موضوعي كه انتخاب كردي
من شخصا چند وقتيه خواب و خوراك واسم نمونده...اخه مي دونيد خودمو كشتم تا بتونم گوشيمو عوض كنم و يه 850 سوني بگيرم اما حالا فهميدم قاچاقه...اما هنوز كه انتن مي ده...يعني يه مدت ديگه قطع مي شه؟و اينكه سوال دي يگو سوال منم هست...تو رو خدا با حدسو گمان نگيدا ...اگه مطمئن هستيد بگيد...من كه دارم مي ميرم....اگه كار نكنه يعني 300 تومن پر!!!!(گريه شديد)

raeesi
07-12-2006, 02:21
سلام دوستان...اقا ممنون از اين موضوعي كه انتخاب كردي
من شخصا چند وقتيه خواب و خوراك واسم نمونده...اخه مي دونيد خودمو كشتم تا بتونم گوشيمو عوض كنم و يه 850 سوني بگيرم اما حالا فهميدم قاچاقه...اما هنوز كه انتن مي ده...يعني يه مدت ديگه قطع مي شه؟و اينكه سوال دي يگو سوال منم هست...تو رو خدا با حدسو گمان نگيدا ...اگه مطمئن هستيد بگيد...من كه دارم مي ميرم....اگه كار نكنه يعني 300 تومن پر!!!!(گريه شديد)

برای چندمین بار .... اگه گوشی شما الآن داره با یکی از شبکه های ir-tci و یا ir-mci کار میکنه، از این به بعد هم کار میکنه و مشکلی براش پیش نمیآد.

raeesi
07-12-2006, 02:24
قا من یه سئوال مهم دارم که شاید بدرد خیلی از بچه هایی که گوشیشون رجیستر نشدست بخوره؟میدونیم که مشکل رجیستر بیشتر برای گوشیهای سونی اریکسونه حالا اگه من یه گوشی سونی اریکسونه رجیستر نشده(قاچاق) داشته باشم و یک گوشی دیگه که سونی اریکسون نیست مثلا نوکیا یا هر چیز دیگه وبدونم اون گوشی رجیستر شدست میتونم شماره سریاله اینو برای گوشی سونی اریکسون بذارم یا نهاگه جواب مثبت باشه یه گوشی قدیمی آدم پیدا میکنه وبعد از اتمام کار به قول دوستمون منهدمش میکنه

آقای danyel عزیز کاملاً درسته شما با این روش میتونی براحتی از گوشیت بصورت یه گوشی که بصورت قانونی رجیستر شده استفاده کنی.

danyel
07-12-2006, 02:36
پس بچه ها مژده مژده مشكل رجيستر حل شد بريت مخابراتو دودر كنيد
گفتم واسه هر چيزي راهي هست!!!!!!!!!!!

raeesi
07-12-2006, 02:46
danyel جان این جای خوشحالی و مژده نداره که هیچ بنظر من جای گریه و غصه هم اره که ما از گوشی خودمون مجبوریم بصورت قاچاقی استفاده کنیم!!!! توی همه کشورهای جهان گوشیهارو دستکاری میکنن که با شبکه اپراتورهای دیگه کار نکنند ولی توی ایران سرورها رو دستکاری میکنن که با گوشیهای دیگه کار نکنه واقعاً باید بحال خودمون تأسف بخوریم!!
شما اگه میخوایی از imei یه گوشی دیگه استفاده کنی و بعد هم گوشیو سربه نیست کنی، 1- باید حداقل 30 تومن پول گوشی فقط برای imei بدی. 2- باید حدود 15 تومن هم برای تغییر imei پرداخت کنی 3- نباید گوشیو تحت هیچ شرایطی فلش بزنی (آپدیت کردن ممنوع)! و اگه اقدام به بروز رسانی کردی دوباره باید حدود 10 - 15 تومن برای تغییر imei پرداخت کرد!

danyel
07-12-2006, 03:08
توي اين ولوشو فكر بهتري داري بعضي از بچه ها 500 تومن پول گوشي دادن حالا موندن تو گل
هميشه يه راه باريكه بهتر از بيراهي هستش
ولي باهات موافقم ما ايراني ها كوچيكترين حقي براي لذت بردن از هر چيزي رو نداريم فقط بايد منتظر بمونيم ببينيم چه بلايي قراره سرمون بياد

Mehdi_Full
08-12-2006, 23:09
پس بچه ها مژده مژده مشكل رجيستر حل شد بريت مخابراتو دودر كنيد
گفتم واسه هر چيزي راهي هست!!!!!!!!!!!
دانيال جان يه كم بيشتر توضيح بده لطفا