PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد Sql

soltanmahdi
16-10-2006, 14:11
سلام به تمام دوستان.
من سوالاتي در مورد Sql دارم آيا مي تونم در اين تاپيك بپرسم و آيا كسي هست كه بدونه.
ممنون مي شم اگر راهنمايي كنيد.
مرسي

مرد مباح
18-10-2006, 16:56
دوست عزيز.
يك سرچ كني جواب و سوال زيادي پيدا ميكني.
ببين اگه جوابتو نگرفتي همين جا يا توي تاپيك امضاي من سوال رو مطرح كن.
موفق باشي.

soldier
19-10-2006, 12:52
سلام
دوست عزیز. لطفآ سوالی داشتید بپرسید. و از این عنوان ها استفاده نکنید.
تاپیک مخصوصی برای سوالات هست.
تاپیک مخصوص هم برای سوالات ابتدایی هست.
اگر هم دنبال چیز مشخصی میگشتید. تاپیک بزنید.
در ضمن حالا هم سوال رو بپرسید اگر کسی بلد بود جواب میده. خودم هم در خدمت هستم.
موفق باشید . بای

soltanmahdi
20-10-2006, 08:13
سلام به تمام دوستان.
سوال اول من در مورد SQL این است که وقتی در دلفی در قسمت command دستوری را می نویسی که مقداری را بشمارد به عنوان مثال از دستور Count استفاده کرده باشم . مقدار این Count در کجا ذخیره شده است که بتوان در جایی دیگر خارج از دستور Command استفاده کرد. و یا خروجی هاي دستورات دیگر که در دلفی نوشته می شود .
مرسی.

soltanmahdi
20-10-2006, 08:21
سلام به تمام دوستان.
سوال دوم من در این مورد این است که وقتی یک Quary استفاده می کنی که جدولی را بر می گرداند و بعد از دستور Top در SQL استفاده می کنی که به عنوان مثال 10 مقدار بالای جدول را برگرداند، به صورت نزولی نمایش می دهد که این در صورتی است که پیش فرض SQL به صورت صعودی است. من چه کار باید کنم؟
مرسی.

MasterData
20-10-2006, 18:21
ج1 : شما مي توني از adoquery استفاده كني و جواب شما به صورت يه table برگشت داده ميشه كه ميتونيد فيلد مورد نظر رو بحونيد
ج2: براي مرتب سازي در دستورات sql مي تونيد از order by استفاده كنيد اين دستور رو مطالعه كنيد جوابتون روميگيريد

soltanmahdi
21-10-2006, 15:22
سلام به تمام دوستان.
آقاي Masterdata شما كه مي فرماييد يك جدول بر مي گرداند من هم مي دانم كه يك جدول بر مي گرداند ولي نام جدول كه معلوم نيست كه در جايي ديگر از آن استفاده كنم . اگر امكانش هست يك مثالي بنويسيد.
ممنون.

MasterData
24-10-2006, 14:35
ببین عزیز
وقتی شما یه کوئری در Adoquery اجرا میکنی میتونی این طوری ازش استفاده کنی
مثلا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

soltanmahdi
24-10-2006, 15:41
با سلام خدمت دوستان.
آقاي مستر ديتا واقعا دست شما درد نكنه كه خيلي كارم را راحت كردي. واقعا ممنونم مرسي
ممنون. :laughing: :rolleye: