PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عكس را ببينيد مشكل من چي است؟؟؟؟

dost1
16-10-2006, 06:32
سلام دوستان عزيز
دوستان عزيز من يه مشكل پيدا كردم و نميدونم چي است اگر كسي ميدونه راهنمايي كنه
من ميخواهم كامپيوتر هاي شبكه را دومين درست كنم تا حال ورك گروپ استفاده ميكردم حالا كه ويندوز سرور 2003 را انستال كردم و توي اكتيو دايركتوري هم يوزر ها را اد كردم نميدونم چرا وقتي ميخواهم كلاينت را وارد دومين كنم اين خطا را ميده اگه ممكنه راهنمايي كنيد
ممنون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lindows
16-10-2006, 06:53
سلام دوست عزيز
مشكلت چند تا چيز ميتونه باشه البته تا اونجا كه من ميدونم
1 اينكه يوزي كه مي خواهي باهاش كلاينت را Joint دومين كني اين دسترسي را نداره كه بايد از توي Group Policy تنظيم كني مگه اينكه با ادمين اين كار را انجام بدي
2 اينكه IP درست ست نشه باشه و اگه DHCP دارين اين كلاينت IP نگرفته باشه
3 اشكال توي كارت شبكه
4 ممكنه اسم كامپيوترت قبلا تو دومين ثبت شده باشه انوجا را هم يه چكي بكن اگه بود پاك كن
5هميجوري ! اين آخري را خودم باهاش برخورد داشتم فقط هم با تعويض ويندوز حل شد

موفق باشي

dost1
16-10-2006, 08:55
دوست عزيز ممنون از راهنمايي ات
اول اينكه يوزر ادمين است
دوم اينكه دي اچ سي پي است و اين درسته نميدونم چرا آي پي اتومات نميگيره ولي دستي آي پي دادم تا بتونم با شبكه ارتباط برقرار كنم و بعد كه وارد دومين شد شايد اتومات آي پي بگيره ولي همون خطا را كه گفتم ميده
سوم اينكه كارت شبكه مشكلي نداره چون تقريبا همشان همين خطا را ميده
چهارم اسم كامپيوتر هم قبلا ثبت نشده چون تك تك همه را خودم تغيير دادم
پنجم اينكه ويندوز را هم چندين بار تبديل كردم
به هرحال نميدونم مشكلم چي است اگه دي اچ سي پي است خوب وقتي آي پي دستي وارد ميكنم بايد حداقل وارد دومين بشه ولي نميشه و اون خطا را ميده :sad:

lindows
16-10-2006, 12:17
سلام
پس ظاهرا مشكل شما از IP نگرفتن كلاينته
با دستورات ipconfig و release و renew چطور باز هم اي پي نميگيره
ممكنه سرويس Dhcp client اجرا نميشه

dost1
16-10-2006, 19:39
بله دوست عزیز با اون دستوراتی هم که گفتید آی پی نمی گیره :sad:

irancity
19-10-2006, 06:41
يه سوال:ورك گروپ با دامين چه فرقي مي كنه؟؟؟

Programer
20-10-2006, 14:11
يه سوال:ورك گروپ با دامين چه فرقي مي كنه؟؟؟

در ورک گروپ اعضای ورک گروپ به تمامی امکانتا به اشتراک گذاشته شده دسترسی دارن مثل فایل پرینتر و غیره ولی در دامین می توان برای هر کاربر به صورت مجزا امکانات و محدودیت تعریف کرد

dost1
21-10-2006, 09:05
ميدونيد مشكل اصلي من DHCP و DNS است تنظیم کردم ولی مشکل داره نمیدونم از کی کمک بگیرم چون حتی وقتی آی پی به صورت دستی وارد میکنم کامپیوتر ها با هم دیگر ارتباط ندارند و عکس بالا هم مربوط به همین است یعنی کلاینت با سرور ارتباط نداره در حالی که آی پی را دستی تنظیم میکنم بازم ارتباط نداره و نمیدونم مشکل چی است.
وقتی از کلاینت کامپیوتر سرور را Ping میکنم Request time out میگه در حالی که آی پی هر دو را دستی وارد کردم.
کسی میتونه کمک کنه یا نه؟؟؟