PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تسك منيجر

پرنس
12-10-2006, 01:31
دوستان سلام :)
نمي دونم چرا چند وقته اينجوري شده يعني كنترل+آلت+ديليت را كه مي زنم ميگه task manager has been disabled by your adminstrator در حالی که ادمین خودمم و الان توی حالت ادمینم :ohno:
لطفا ممکنه راهنماییم کنید که چه کنم :biggrin:

MB_Danger
12-10-2006, 02:39
دوستان سلام :)
نمي دونم چرا چند وقته اينجوري شده يعني كنترل+آلت+ديليت را كه مي زنم ميگه task manager has been disabled by your adminstrator در حالی که ادمین خودمم و الان توی حالت ادمینم :ohno:
لطفا ممکنه راهنماییم کنید که چه کنم :biggrin:
سلام به شما دوست عزیز ...
این کار یه برنامه ی مخربه !
احتمالا رجیستری شما هم غیر فعال شده باشه !
شما اول این فایل ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) بسیار کم حجم رو دانلود کنید و سپس آن را اجرا نمایید .
اگر Windows Task Manager و Registry Tools فعال شد که خدا رو شکر ولی اگر هیچ تاثیری نداشت ، یقین بدانید که هم اکنون آن برنامه ی مخرب در حال اجرا است !
پس شما ابتدا باید آن برنامه ی مخرب را متوقف کنید و سپس اقدام به پاک کردن آن نمایید .
من توصیه می کنم که از نرم افزار Process Master ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) کمک بگیرید .
با این برنامه هم می توانید فعالیت برنامه ی مخرب را متوقف کنید و هم می توانید مسیر آن را پیدا نمایید و از آنجا فایل مورد نظر را Delete کنید .
موفق باشید .

پرنس
12-10-2006, 16:10
سلام
خيلي ممنونم از راهنماييتون
فقط يه سوال
من اون فايلي كه گفتيد (اوليه) را گرفتم و حل شد فقط نمي دونم هنوز تروجانه هست يا نه
بازم لازمه برنامههه را بگيرم؟
ممنون

MB_Danger
12-10-2006, 17:28
سلام
خيلي ممنونم از راهنماييتون
فقط يه سوال
من اون فايلي كه گفتيد (اوليه) را گرفتم و حل شد فقط نمي دونم هنوز تروجانه هست يا نه
بازم لازمه برنامههه را بگيرم؟
ممنون
سلام ...
نه دیگه ، نیازی نیست .
ولی اگه بعد از یک بار Restart کردن یا خاموش کردن سیستم ، همین مشکل پیش اومد ، اونوقت معلوم میشه که اون برنامه ی مخرب هنوز توی سیستمه و باید از Startup پاکش کنی ...
همیشه سبز ...

soooot
12-10-2006, 20:29
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من هم همین مشکل رو پیدا کردم و چند تا سوال در این مورد دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1 - این خطا توسط کدوم دسته از برنامه های مخرب ایجاد میشه ؟ ( ویروس ها یا تروجان ها یا اسپای وار ها یا ... ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2 - چطور میشه بصورت دستی این برنامه رو از بین برد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
3 - در حال حاظر کدوم آنتی ویروسها اون رو میشناسن ؟ ( آیا بیت دفندر یا کاسپر اسکای این برنامه مخرب رو میشناسن ؟ ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
4 - اسم این برنامه چیه و چه مشکلاتی رو در کامپیوتر به وجود میاره و از چه راهی وارد کامپیوتر میشه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
5 - این برنامه در کدوم قسمت کامپیوتر نصب میشه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
6 - من برنامه TuneUp Utilities 2006 رو داشتم که از دو روز پیش با گرفتن حدود 2 مگ آپدیت از کار افتاد و حالا به شماره سریال جدید احتیاج داره و درست از همون زمان این مشکل برام پیش اومده ممکنه این مشکل به خاطر از کار افتادن این برنامه به وجود اومده باشه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون میشم اگر لطف کنید و جواب سوالهام رو بنویسید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Original Titan
13-10-2006, 12:02
اقا شما بايد بر نامه بيتديفندر آپديت (ترجيحا ورژن 10) داشته باشي بعدش يه فول اسكن بزن خودش درستش مي كنه
يادت نره اپديت باشه
اگه درست نشد خبرم كن يه كار ديگه هست
بايييييييييي ;)

MB_Danger
13-10-2006, 17:03
سلام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من هم همین مشکل رو پیدا کردم و چند تا سوال در این مورد دارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
1 - این خطا توسط کدوم دسته از برنامه های مخرب ایجاد میشه ؟ ( ویروس ها یا تروجان ها یا اسپای وار ها یا ... ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سلام به شما دوست عزیز ...
این خرابکاری ها می تونه کار یه ویروس یا یه تروجان یا ... باشه .

2 - چطور میشه بصورت دستی این برنامه رو از بین برد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یکی دو تا نیستن که !
هر کدومشون رو باید به شیوه ی خاصی از بین برد .

3 - در حال حاضر کدوم آنتی ویروسها اون رو میشناسن ؟ ( آیا بیت دفندر یا کاسپر اسکای این برنامه مخرب رو میشناسن ؟ ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگر آنتی ویروست آپدیت شده باشه ، ممکنه برخی از این ویروس ها رو شناسایی کنه ...
من آپدیت شده ی Kaspersky یا NOD32 رو پیشنهاد می کنم .

4 - اسم این برنامه چیه و چه مشکلاتی رو در کامپیوتر به وجود میاره و از چه راهی وارد کامپیوتر میشه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همانطور که گفتم این برنامه های مخرب قابل شمارش نیستن ولی اکثرشون یه نقطه ضعف بزرگ دارن و اونم غیر فعال کردن قسمت های حیاتی ویندوزه ... مثل Windows Task Manager ، Registry Tools و System Configuration و ...
هر تازه کاری هم وقتی ببینه اینا غیر فعال شدن ، به وجود آن برنامه ی مخرب پی خواهد برد .
سازندگان این برنامه های مخرب فکر می کنن اگه Windows Task Manager رو غیر فعال کنن دیگه شخص قربانی نمی تونه برنامه ی مخربشون رو از کار بندازه !!!
در حالی به راحتی با برنامه های دیگه مثل Process Master میشه اون برنامه ی مخرب رو از کار انداخت .
حتی نشون میده که این برنامه ی مخرب در کجای هاردت قرار داره !
از اونجا که Windows Task Maager رو میشه از طریق رجیستری فعال کرد ، اینا میان رجیستری رو هم غیر فعال می کنن !!
خلاصه نوشتن اینجور برنامه های مخرب نه تنها نبوغ سازنده ش رو اثبات نمی کنه ، بلکه نشون میده که چقدر سطح اطلاعات سازنده ش پایین بوده !
این برنامه های مخرب می تونن کارهای مختلفی رو انجام بدن ...
مانند :
فرستادن ID شخص قربانی به همراه پسورد برای سازنده .
فرستادن User Name و پسورد Dialup به همراه شماره ی تماس با شبکه
فرستادن IP شخص قربانی
فرستادن نوع ویندوزی که قربانی از آن استفاده می کنه .
از کار انداختن آنتی ویروس ها و دیواره های آتش
فاسد کردن فایل ها
پاک کردن فایل ها
فرمت کردن درایوها
بعضی از اونها فقط تولید مثل می کنن ! یعنی شما هر پوشه ای رو باز کنی یه نسخه از اون برنامه ی مخرب اونجا ساخته میشه !
برخی دیگر تمام کلیدهایی رو که قربانی از روی کیبرد فشار داده رو یه جایی ثبت می کنن و وقتی مثلا به اندازه ی 500 کیلوبایت رسید ، اونو برای سازنده شون ارسال می کنه ! ( Keylogger )
برخی دیگر به سخت افزار آسیب می رسونن ! ( البته من خودم تا حالا ندیدم )
و ده ها کار دیگه که نیازی به گفتنشون نیست ...

معمولا برنامه های مخرب از طریق اینترنت ، CD ، Floppy ، Flash Memory انتشار پیدا می کنن .

5 - این برنامه در کدوم قسمت کامپیوتر نصب میشه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] این برنامه ها معمولا در درایو C در پوشه ی Windows یا System32 جاگیری می کنن .
البته بعضی از اونا توی تمام هارد پخش میشن !

6 - من برنامه TuneUp Utilities 2006 رو داشتم که از دو روز پیش با گرفتن حدود 2 مگ آپدیت از کار افتاد و حالا به شماره سریال جدید احتیاج داره و درست از همون زمان این مشکل برام پیش اومده ممکنه این مشکل به خاطر از کار افتادن این برنامه به وجود اومده باشه ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همچین چیزی بعیده !
موفق باشید .

soooot
13-10-2006, 19:58
اگر آنتی ویروست آپدیت شده باشه ، ممکنه برخی از این ویروس ها رو شناسایی کنه ...
من آپدیت شده ی Kaspersky یا NOD32 رو پیشنهاد می کنم .

من آخرین ورژن کاسپر اسکای اینترنت سکیوریتی رو دارم و روزی شونصد مگابایت هم آپدیت میشه ( مثل بیت دفندر که قبلا داشتم و روزی شونصد بار آپدیت میشد و آخرش هم کامپیوترم یه ویروس گرفت که بیت دفندر نمیشناختش و باعث شد یکی از سخت افزارهام بسوره ) ، هم از سیف مد و هم بصورت معمولی کل هارد رو اسکن کردم ولی هیچی پیدا نکرد و باز هم مشکل پا برجاست :sad:

MB_Danger
14-10-2006, 01:01
من آخرین ورژن کاسپر اسکای اینترنت سکیوریتی رو دارم و روزی شونصد مگابایت هم آپدیت میشه ( مثل بیت دفندر که قبلا داشتم و روزی شونصد بار آپدیت میشد و آخرش هم کامپیوترم یه ویروس گرفت که بیت دفندر نمیشناختش و باعث شد یکی از سخت افزارهام بسوره ) ، هم از سیف مد و هم بصورت معمولی کل هارد رو اسکن کردم ولی هیچی پیدا نکرد و باز هم مشکل پا برجاست :sad:
سلام ...
من بیت دفندر رو پیشنهاد نمی کنم ، شما با NOD32 هم یه Scan بکنید ، ببینید چی میشه .
در ضمن از کجا می دونی که اون ویروس سخت افزار شما رو سوزونده ؟
آخه نوشتن ویروسی که به سخت افزار آسیب برسونه ، کار هر کسی نیست !
سخت افزار شما چی بوده ؟
از کجا می دونی که اون ویروس هنوز توی سیستمه ؟

soooot
14-10-2006, 03:17
سلام ...
من بیت دفندر رو پیشنهاد نمی کنم ، شما با NOD32 هم یه Scan بکنید ، ببینید چی میشه .
در ضمن از کجا می دونی که اون ویروس سخت افزار شما رو سوزونده ؟
آخه نوشتن ویروسی که به سخت افزار آسیب برسونه ، کار هر کسی نیست !
سخت افزار شما چی بوده ؟
از کجا می دونی که اون ویروس هنوز توی سیستمه ؟

کارهائی رو که در پست اولتون توی این تایپیک گفته بودید کردم مشکل حل شد :happy:
الان که دیگه اون ویروسه روی کامپیوترم نیست ولی یه دیسکت آلوده به اون ویروس دارم ، از اونجائی میدونم که اولا که اون یاروئی که کامپیوتر ترکیده ام رو درست کرد گفتش که فلان ویروس رو گرفته و اون ویروس کارش اینه و از این حرفها و بعدش هم از وقتی که اون ویروس روی کامپیوترم بودش همینجوری یه دفعه ای الکی کامپیوترم صداهای عجیب و غریب از توش میومد و هارد و کارت گرافیکم داغ داغ میشد ولی سی پی یوم داشت یخ میزد و سرعت کامپیوترم هم اومده بود پایین و بعد از حدود یک هفته ای که اون ویروس روی کامپیوترم بودش یه دفعه کامپیوترم ترکید تموم شد رفت پی کارش ، انقده قشنگ بود ، همه جا روشن شده بود ، فکر کردم رفتم بهشت :rolleye:
شانس آوردم پاور کامپیوترم ضعیف بود و پاور سوخت وگرنه ویروسه افتاده بود به جون مادر برد و هارد :)
در ضمن اون موقعی که کامپیوترم این ویروس رو گرفته بود آنتی ویروسهای مکافی ورژن ده و پی سی سیلین 2006 آپدیت نشده اون رو میشناختن ولی بیت دفندر 9 که روزی صد بار آپدیت میشد اون رو نمیشناخت ( بقیه آنتی ویروسها رو هم امتحان نکردم ) :puke:
اون ویروسه هم دیگه روی کامپیوترم نیست چون بعد از سوختن پاورم کلا همه چیز رو پاک کردم و دوباره پارتیشن بندی و ... ( البته ویروسه حتی با فرمت کردن کل هارد و نصب دوباره ویندوز و پارتیشن بندی و ... هم از بین نمیرفت و اون یاورئی که ویروسه رو از بین برد یه کارهای عجیب غریبی کرد که فقط خودش میدونست چیکار میکنه ) ولی اثراتش هنوز هم روی کامپیوترم هست و این کامپیوتر دیگه هیچ وقت اون کامپیوتر قبل از ویروسی شدن نمیشه و سرعتش از اون موقع خیلی پائین تر اومده و خیلی قریچ و قروچ میکنه و کلا سخت افزارهاش داغونه ( مخصوصا رمش ) :sad:

MB_Danger
14-10-2006, 03:34
کارهائی رو که در پست اولتون توی این تایپیک گفته بودید کردم مشکل حل شد :happy:
الان که دیگه اون ویروسه روی کامپیوترم نیست ولی یه دیسکت آلوده به اون ویروس دارم ، از اونجائی میدونم که اولا که اون یاروئی که کامپیوتر ترکیده ام رو درست کرد گفتش که فلان ویروس رو گرفته و اون ویروس کارش اینه و از این حرفها و بعدش هم از وقتی که اون ویروس روی کامپیوترم بودش همینجوری یه دفعه ای الکی کامپیوترم صداهای عجیب و غریب از توش میومد و هارد و کارت گرافیکم داغ داغ میشد ولی سی پی یوم داشت یخ میزد و سرعت کامپیوترم هم اومده بود پایین و بعد از حدود یک هفته ای که اون ویروس روی کامپیوترم بودش یه دفعه کامپیوترم ترکید تموم شد رفت پی کارش ، انقده قشنگ بود ، همه جا روشن شده بود ، فکر کردم رفتم بهشت :rolleye:
شانس آوردم پاور کامپیوترم ضعیف بود و پاور سوخت وگرنه ویروسه افتاده بود به جون مادر برد و هارد :)
در ضمن اون موقعی که کامپیوترم این ویروس رو گرفته بود آنتی ویروسهای مکافی ورژن ده و پی سی سیلین 2006 آپدیت نشده اون رو میشناختن ولی بیت دفندر 9 که روزی صد بار آپدیت میشد اون رو نمیشناخت ( بقیه آنتی ویروسها رو هم امتحان نکردم ) :puke:
اون ویروسه هم دیگه روی کامپیوترم نیست چون بعد از سوختن پاورم کلا همه چیز رو پاک کردم و دوباره پارتیشن بندی و ... ( البته ویروسه حتی با فرمت کردن کل هارد و نصب دوباره ویندوز و پارتیشن بندی و ... هم از بین نمیرفت و اون یاورئی که ویروسه رو از بین برد یه کارهای عجیب غریبی کرد که فقط خودش میدونست چیکار میکنه ) ولی اثراتش هنوز هم روی کامپیوترم هست و این کامپیوتر دیگه هیچ وقت اون کامپیوتر قبل از ویروسی شدن نمیشه و سرعتش از اون موقع خیلی پائین تر اومده و خیلی قریچ و قروچ میکنه و کلا سخت افزارهاش داغونه ( مخصوصا رمش ) :sad:

سلام ...
بیشتر شبیه یه داستان بود تا بحث علمی ! :rolleye:
به هر حال اگه کاری از من ساخته س ، بگید تا براتون انجام بدم .
در ضمن خیلی حرفای اون آقا رو باور نکن !
خیلی هاشون هر از بر تشخیص نمیدن ;)
موفق باشید .