PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور میشه از صفحه مانیتور عکسی گرفت که بدرد چاپ بخوره؟

hamid_xp
11-10-2006, 10:28
سلام . من باید یه سری دفترچه آموزشی برای استفاده صحیح از یه سایت طراحی کنم . بنابراین باید از مرورگرم عکس بگیرم و در چاپ استفاده کنم .
با پرینت اسکرین عکس گرفتم ولی خیلی کوچیک میشه ابعادش بزرگ هم که میکنم کیفیتش میفته . میخوام بدونم دوستان راهی سراغ دارن که بتونم عکس با کیفیت از صفحه مانیتورم بگیرم که بدرد چاپ هم بخوره؟

Shahin King
12-10-2006, 00:00
سلام

کوچیک یعنی چقدر ؟ با پرینت اسکرین که عکس می گیرین ابعادش 1024 × 768 هست شما ابعادی بیش از این می خواهین ؟

قربانتان : شاهین کینگ

mahsoft
12-10-2006, 04:45
مد صفحه تون رو 1024 به مد بالاتری تغییر بدید پرینت اسکرین ویندوز کیفیت خوبی نداره اگه با برنامه هایی که از صفحه نمایش

عکس میگرن مثل اسناگیت استفاده کنید کارت تون بهتر درمیاد

hamid_xp
12-10-2006, 20:08
سلام . ممنون از دوستان . راستش کیفیت 1024 در 768 برام کافی نیست چون وقتی تو کاغذ با با dpi 300 میبرمش خیلی کوچیک میشه. میخواستم جوری از صفحه عکس بگیرم که dpi بیشتری بهم بده . شاید بگید که ابعاد مانیتور رو بالاتر ببرم و بعد عکس بگیرم
باید بگم که چون میخوام از سایتی که داخل مرورگر لود بشه عکس بگیرم و این صفحه هم در ابعاد 780 در .... طراحی شده بنابراین هر چقدر که رزولیشنم رو بالاتر ببرم ابعاد این صفحه کوچک و کوچک تر میشه به عبارتی اصلا فرقی نمیکنه.
از یکی از دوستانم شنیدم که نسخه جدید snagIT میتونه از صفحه با تنظیم dpi عکس بگیره . من هنوز امتحانش نکردم ولی اگر اینطوری باشه احتمالا مشکلم حل میشه.
ممنون از توجه دوستان.

Elfin-D
12-10-2006, 20:37
شما یک صفجه ی جدید در فتوشاپ باز کن و dpi صفجه رو بزار مثلا 300
بعد پرینت اسکرین رو بزن و عکس رو روی صفحهی جدید پیست کن
به همین سادگی,به همین خوشمزگی

emra228
17-02-2007, 14:37
راه پیشنهادی من:
رزولیشن صفحه را هرچقدر می تونی بالا ببر بعد یک صفجه ی جدید در فتوشاپ باز کن و dpi صفجه رو بزار مثلا 300
بعد پرینت اسکرین رو بزن و عکس رو روی صفحهی جدید پیست کن

mehdi_ok1
24-02-2007, 22:25
به نظر من از برنامه FastStone Capture استفاده کن برنامه ای راحت کم حجم و امکانات زیاد

H A M E D
01-03-2007, 11:36
همون snagit بهترين گزينه هست!

Hamed-Dehghani
10-03-2007, 18:19
همون snagit بهترين گزينه هست!

گفته بالا تایید میشه ؛ نیاز به توضیح نداره که snagit بهترین برنامه برای این کاره.

jamshidjap
29-03-2007, 20:07
به نظر من techsmith camtasia studio هم برنامه خوبيه حتي ميتوني باهاش فيلمم تهيه کني!

هر چند snagit هم خيلي عاليه

JUDYABBOT
03-04-2007, 00:22
سلام . من باید یه سری دفترچه آموزشی برای استفاده صحیح از یه سایت طراحی کنم . بنابراین باید از مرورگرم عکس بگیرم و در چاپ استفاده کنم .
با پرینت اسکرین عکس گرفتم ولی خیلی کوچیک میشه ابعادش بزرگ هم که میکنم کیفیتش میفته . میخوام بدونم دوستان راهی سراغ دارن که بتونم عکس با کیفیت از صفحه مانیتورم بگیرم که بدرد چاپ هم بخوره؟

با سلام
شما میتونید همین پرینت اسکرینت را به جای اینکه در فتوشاپ Paste کنی اونو در برنامه CorelDRAW پیست کنی
بعد اونو Export ش میکنی با هر فرمتی که دوست داشتی و مد رنگی که لازم داری در هر ابعادی که تعریفش کنی در مسیر دخواه ذخیره کن کلیه این تنظیمات در کادر محاوره‌ای که باز میشود File/Export وجوددارد درضمن در اونجا میتونی هر رزولیشنی که میخواهی تعریف کنی
با امید رفع مشکلت
سر که نه در پای عزیزان بود بارگرانیست کشیدن بدوش

sara_alireza
03-04-2007, 22:08
سلام
فکر کنم برنامه corel capture بدردت می خوره
چون هم می تونی فرمت و ابعاد و رزولوشن و انتخاب محدوده مورد نظر رو خودت انتخاب کنی
اگه اطلاعات بيشتر خواستی ما هستيم

parsa2004
16-04-2007, 23:31
بهترين - با كيفيترين و راحترين راه عكس گرفتن از صفحه...
دكمه ي PrtSc رو روي كيبورد بزن بعد برو تو paint يا ps ...بعد اونجا paste كن

Saeed kmss-D
17-04-2007, 16:23
این بحث دیگه قدیمی شده.
و احتمالا مشکل هم حل شده.
لطفا تاپیک های قدیمی رو بالا نیارین.

aram_nfs
24-04-2007, 11:16
حمید جان فکر کنم فهمیدم تو چی می گی. تا اینجا به نظر من می خوای از محتویات صفحه وبت عکس تهیه کنی برای اینکار از پریترهای مجاز استفاده کن مثل همین آفیس داکیومت رایتر یا خود آدوب آکروبات که در صورتی که با آدوب آکروبات عکس بگیری می تونی رزولیشن رو خودت وقتی اونو تو فتوشاپ اینپورت می کنی انتخاب کنی.
و البته اگه بخوای صفحت شبیه به صفحه اینترنتی در بیاد می تونی بعد از وارد کردن عکست تو فتوشاپ کاردهای اطراف رو خودت بسازی و اضافه کنی یا از یه صفحه دیگه ببری و بعد اضافه کنی

(به سعید کی ام اس عزیز هم می خواستم بگم هدف این فروم ها فکر نمی کنم حل مشکل یه نفر یا عده ی خاصی باشه پس بهتره هر کسی هر نظری داشت که می شد بهتر مشکلات رو حل کرد هر جایی هم باشه بهتره بگه تا یه منبع اساسی برای سرچ بشه:18: )