PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو گزینه ای شدن ویندوز xp

30rous
09-10-2006, 06:22
سلام
من یک xp داشتم که خراب شد بنابراین یک xp دیگه روی همون درایو سابق نصب کردم بدون اینکه فرمتش کنم حالا وقتی سیستم روشن میشه دو گزینه برای ورود وجود داره لطفاً بگید چطوری ویندوز قبلی را کاملاً پاک کنم . ممنون :)

Mohammad Hosseyn
09-10-2006, 06:48
با سلام .
دوست من اين كار رو بكن مشكلت حل مي شه .
اول روي My Computer راست كليك كن و گزينه ي Propertis رو انتخاب كن بعد برگه ي Advance رو انتخاب كن و حالا روي سومين Setting كليك كن و دوتا تيك اولي كه جلوشون عدد 30 نوشته شده رو بردار .
اگه حل شد كه هيچ . اما اگه دوباره مشكل داشتي بگو يه راه حل ديگه بهت بگم.

Mehrshad2562
09-10-2006, 08:05
فكر كنم تا قسمت تيك درست باشه اما از اون به بعد بايد بره قسمت edit و در اونجا ويندوز مزكور رو پاك كنه تا از start up هم پاك بشه.البته با عرض معذرت از محمد جان.

SoftDevCo
09-10-2006, 09:19
توی Run بنویس C:\Boot.Ini ، دقت که کنی متوجه میشی باید چی کار کنی.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مثال اون خطی رو که نوشته "Windows XP Media Center Edition" کامل حذف کن.

30rous
11-10-2006, 05:32
از هر سه شما دوستان ممنونم با کمک شما دیگه ویندوزم دوگزینه نداره ولی یه سؤال دارم با این کار آیا همۀ اطلاعات مربوط به ویندوز قبلی از روی سیستم پاک شد؟

piishii
11-10-2006, 22:55
سلام.
همه ی اطلاعات منظورتون چیه ؟
خب اینکار باعث میشه که اون ویندوز اضافی رو Uninstall کنید دیگه.
اگه چیزی اونجا دارید کپی کنید.

Quick
11-10-2006, 23:00
شما از اول می تونستید به جای ریختن ویندوز رو همون اونو repair کنید.....

Mohammad Hosseyn
14-10-2006, 01:31
از هر سه شما دوستان ممنونم با کمک شما دیگه ویندوزم دوگزینه نداره ولی یه سؤال دارم با این کار آیا همۀ اطلاعات مربوط به ویندوز قبلی از روی سیستم پاک شد؟
نه دوست من . فايلها سر جاي خودشون هستن و اگه دوباره اون قسمتي رو كه حذف كردي رو سر جاش بزاري همون آش و همون كاسه . بهتره بعد از اين كار درايوي كه اون ويندوز رو توش ريختي رو فرمت كني تا كاملا خيالت از بابت ويندوز خراب راحت بشه .
يه توصيه ديگه هم بهت مي كنم . هيچ وقت ويندوز خراب . مخصوصا ويندوز XP رو Repaier نكن . چون با كاهش سرعت خيلي زيادي مواجه مي شي. بهترين راه همون دوباره نسب كردنه كه. مگر اينكه تنظيمات و اطلاعات ويندوز رو نياز داشته باشي .
اميدوارم استفاده كرده باشيد
سوال ديگه اي هست من در خدمتم

30rous
16-10-2006, 10:49
Mohammad Hosseyn عزيز قبل از اينكه پاسخت را بخونم مي خواستم توي سايت دنبال روش هاي فرمت كردن جستجو كنم حالا که حرف از فرمت درایو ویندوز زدی اگر میشه بگو چطور باید این کار را بکنم .

Mohammad Hosseyn
17-10-2006, 04:56
اين كه خيلي سادست . از راههاي مختلف مي توني اين كار رو انجام بدي .
يكيش از داخل همون ويندوز روي درايو مورد نظر كليك راست كن و گزينه ي Format رو انتخاب كن و هر موقع دكمه ي Start رو زدي شروع مي كنه به فرمت كردن . اگه مي خواي اين كار رو سريع انجام بدي هم مي توني از گزينه ي Quick Format استفاده كني كه اين كار رو برات سريغ انجام مي ده.
راههاي زيادي هست . هر كدوم بستگي به جاي خودش داره .
سوال ديگه اي هست من در خدمتم.
با تشكر...

30rous
17-10-2006, 05:35
Mohammad Hosseyn جان منظورم درايوي بود كه ويندوز روش ريختم :rolleye:

Mohammad Hosseyn
17-10-2006, 06:20
Mohammad Hosseyn جان منظورم درايوي بود كه ويندوز روش ريختم :rolleye:
آره ديگه . هر درايوي رو كه مي خواي فرمتش كني . اينجا هم شما مي خواي درايو ويندوز قبليت رو فرمت كني پس بايد همون رو انتخاب كني .
مشكل ديگه اي هست بگو راهنمايت كنم.