PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در نصب ويندوز Xp

mohsen-h
07-10-2006, 20:26
با سلام خدمت تمام P30worldهاي عزيز.
هارد يكي از دوستان من 4 پارتيشن به نام C و D و E و F داشت. قرار شد كه حجم پارتيشن اول (C) را كم كنيم و مقدار كم شده را به پارتيشن دوم (D) اضافه كنيم (دو پارتيشن E و F نيز دست‌نخورده باقي بماند) اين كار را توسط سي.دي ويندوز XP انجام داديم و ابتدا دو درايو C و D را Delete كرديم و سپس دو درايو Create كرديم و بعد آنها را فرمت (FAT32) كرديم. حالا حجم دو درايو C و D همان‌طور كه مي‌خواستيم شده است ولي در هنگام نصب ويندوز، در صفحه‌اي كه قرار است تا پارتيشن مورد نظر براي نصب ويندوز را انتخاب كنيم، وقتي كه يكي از دو پارتيشن C يا D را انتخاب مي‌كنيم، پيغامي ظاهر شده و مي‌گويد ويندوز نمي‌تواند روي اين پارتيشن نصب شود و پارتيشن ديگري را انتخاب كنيد.
به نظر شما علت چيست و چه بايد كرد؟
ببخشيد كه توضيحات طولاني شد.
ممنون از همگي.

reza12100
07-10-2006, 20:33
ممکنه عمل delet and create درست انجام نشده
در ضمن بعد از creat یک پارتیشن باید ان را فرمت کامل(complate format) البته برای اولین بار کرد
یکبار دیگه عملیات delet and create را انجام بده یا یک فرمت کامل کن باید مشکلت حل بشه

mohsen-h
07-10-2006, 21:05
ممکنه عمل delet and create درست انجام نشده
در ضمن بعد از creat یک پارتیشن باید ان را فرمت کامل(complate format) البته برای اولین بار کرد
یکبار دیگه عملیات delet and create را انجام بده یا یک فرمت کامل کن باید مشکلت حل بشه

اين كار را چند بار انجام دادم و هر بار نيز فرمت كامل كردم. ولي نشد.

ali_golden
07-10-2006, 21:54
از یکی از نرم افزار های مدیریت هارد دیسک مثل پارتیشن مجیک میتونی کمک بگیری .

sia0368
07-10-2006, 22:20
من زیاد وارد نیستم واین تنها یه نظره شاید درایوهای دیگر fat32 هستند و این درایوی که فرمت کردی با ntfs فرمتش کردی باز هم بگم مطمین نیستم

Mehdi_Full
07-10-2006, 22:28
بله شايد شما با ntfs فرمت كردي
البته معمولا اينطور كم و زياد كردنهاي درايوها معمولا به مشكل بر ميخوره كه منم يه همچين مشكلاتي داشتم

mohsen-h
07-10-2006, 23:11
من زیاد وارد نیستم واین تنها یه نظره شاید درایوهای دیگر fat32 هستند و این درایوی که فرمت کردی با ntfs فرمتش کردی باز هم بگم مطمین نیستم

نه با FAT32 فرمت كردم.

mohsen-h
07-10-2006, 23:12
بله شايد شما با ntfs فرمت كردي
البته معمولا اينطور كم و زياد كردنهاي درايوها معمولا به مشكل بر ميخوره كه منم يه همچين مشكلاتي داشتم

خب راه حلش چيه؟ شما چي‌كار كردي كه مشكلت حل شد؟
ممنون.

mohsen-h
07-10-2006, 23:13
از یکی از نرم افزار های مدیریت هارد دیسک مثل پارتیشن مجیک میتونی کمک بگیری .

چي‌طوري بدون وجود ويندوز از نرم افزار پارتيشن مجيك استفاده كنم؟

mohsen-h
07-10-2006, 23:46
دوستان ديگه، نظري، پيشنهادي، راه‌حلي و ... ندارند؟ كسي تابحال با اين مشكل مواجه نشده؟
ممنونم اگه راه‌حلي ارائه بديد.

ali_golden
07-10-2006, 23:54
چي‌طوري بدون وجود ويندوز از نرم افزار پارتيشن مجيك استفاده كنم؟

از سی دی بوتبل پارتیشن مجیک می تونی استفاده کنی
یا از نسخه تحت داس ;)

reza12100
08-10-2006, 00:18
یک راه دیگه اینکه اول windows 98 را نصب کنی اگر نصب شد روش xp را نصب کنی
یک احتمال دیگه اگر هارد شما sata باشه (مشکل دقیقا اینجاست) روی بعضی از مادربوردها باید قبل از نصب ویندوز هارد را از طریق دیسکی که همرا مادربورد است بشناسونی اما چطوری:
وقتی با cd bootable windows xp بالا میای همون اول که شروع به شناختن سخت افزارها میکنه برای نصب هارد sata از میخواد دکمه F6 اگر اشتباه نکنم(یا F2) را بزنی (مطمئنم یکی از این دوتاست) بعدش ازت دیسک حاوی درایور هارد را میخواد و.....

mohsen-h
08-10-2006, 00:26
یک راه دیگه اینکه اول windows 98 را نصب کنی اگر نصب شد روش xp را نصب کنی
یک احتمال دیگه اگر هارد شما sata باشه (مشکل دقیقا اینجاست) روی بعضی از مادربوردها باید قبل از نصب ویندوز هارد را از طریق دیسکی که همرا مادربورد است بشناسونی اما چطوری:
وقتی با cd bootable windows xp بالا میای همون اول که شروع به شناختن سخت افزارها میکنه برای نصب هارد sata از میخواد دکمه F6 اگر اشتباه نکنم(یا F2) را بزنی (مطمئنم یکی از این دوتاست) بعدش ازت دیسک حاوی درایور هارد را میخواد و.....

ممنون از جوابت. ولي هارد من IDE معمولي است.

M.K_Soft
08-10-2006, 00:35
ميتوني Fdisk كني ولي پارتيشن مجيك تحت داس هم هست.

ali_golden
08-10-2006, 02:39
یه سر به این تاپیک بزن این نرم افزار هم مشکلت رو حل می کنه (هر چی از این برنامه ها بخوای داره) :ohno:
:cool: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohsen-h
09-10-2006, 10:14
دوستان يك راه حلي ارائه بديد كه بدون اينكه پارتيشن E و F دست بخورد و اطلاعات آن از بين برود، بتونم ويندوز را روي پارتيشن اول يا دوم نصب كنم.
ممنون از شما.

mohsen-h
10-10-2006, 01:17
يعني هيچ‌كس نيست كه يه كمكي به من بينوا بكنه؟
خواهش مي‌كنم. انشاءا... خدواند يك در دنيا و هزار در آخرت عوضتون بده.

M.K_Soft
10-10-2006, 01:25
مجددا در داس فرمت كن ببين ميشه يا نه.

mohsen-h
10-10-2006, 01:33
مجددا در داس فرمت كن ببين ميشه يا نه.

بيش از 10 بار فرمت كردم ولي نشد.
format
format /s

M.K_Soft
10-10-2006, 01:38
پس اگه من بودم شاين ويندوزو تو يه درايو ديگه نصب مي كردم و بعد از بالا اومدن ويندوز كارا رو با نرم افزار قدرتمند پارتيشن مجيك راست و ريست مي كردم و سپس ويندوزو تو درايو خودش نصب مي كردم.

mohsen-h
10-10-2006, 01:43
پس اگه من بودم شاين ويندوزو تو يه درايو ديگه نصب مي كردم و بعد از بالا اومدن ويندوز كارا رو با نرم افزار قدرتمند پارتيشن مجيك راست و ريست مي كردم و سپس ويندوزو تو درايو خودش نصب مي كردم.

دوست عزيز هر كدام از درايوها را كه انتخاب مي كنم ويندوز نصب نشده و مي‌گويد درايو ديگري انتخاب كنيد.
فكر كنم راهي جز Fdisk كردن هارد و از دست دادن اطلاعات وجود نداشته باشد.

M.K_Soft
10-10-2006, 01:52
پس سي دي ويندوزو بزار و صبر كن تا لود شه.
بعد از رد كردن توافقنامه كليد R رو براي تعمير دستي بزن.
در صفحه باز شده يه فايل بوت بساز. الان يادم رفته دستورش چي بود ميتوني همونجا تايپ كني HELP تا ليست دستورات رو بهت بگه.
بعد از اين كار يه سكتور بوت برات ساخته ميشه و تو ميتوني ادامه كارو از اونجا پي بگيري.
ببين اين دستور كمكت مي كنه يا نه.
بدون هميشه راهي هست و تنها براي راه اندازي يك هارد نياز به FDisk مي باشد.
اميدت رو از دست نده و راه هاي گوناگون رو سعي كن.
باشد در كنار همين سعي كردنا خيلي چيزا دستگيرت بشه كه بعدها واقعا نجاتت بده.
اميد وارم اين يكي عمل كنه.
در هر صورت جوابشو بده.

mohsen-h
10-10-2006, 02:23
دوست عزيز ممنون از جوابت.
امتحان مي‌كنم و حتماً خبرشو مي‌دم.

mohsen-h
11-10-2006, 16:56
دوست عزيز اين گزينه‌اي كه شما گفتيد مربوط به تعمير (Repair) ويندوز موجود روي سيستم مي باشد. بنابراين اين گزينه (R) براي من وجود ندارد چون دو درايو اول را فرمت كرده‌ام و در واقع اصلاً ويندوزي ندارم كه بخواهم آن را تعمير كنم.
اگر راه ديگري به فكرتان مي‌رسد خواهش مي‌كنم لطف بفرماييد.

M.K_Soft
12-10-2006, 00:32
اول از همه مطمئن باش 1.5 گيگ خالي براي نصب ويندوز داري.
1. با يك سي دي ويندوز ديگر امتحان كن.
2. يك درايو ديگر هر چند كوچك با سي دي ويندوز اكس پي بساز و روي آن امتحان كن.
3. با سي دي ويندوز 98 امتحان كن ببين آن را نصب مي كند.
4. درايوي كه مي خواهي ويندوز نصب كني را دوباره با سي دي ويندوز فرمت Fat 32 كن و دوباره سعي كن.
5. تحت داس سي دي را در يك درايو كپي كرده و از آنجا اقدام به نصب كن.
7. اگر درايو C را فرمت كرده اي اول از همه در داس با FDisk آن را Primery كرده و اقدام به نصب كن.
8. هاردت را از پنچره پرت كن پايين.
شوخي كردم. ايشالا يكي از روش هاي بالا جواب مي دهد. تو كه تا اينجا سعي كرده اي اينها را هم امتحان كن.
در هر صورت خبرشو سريعا بده.

mohsen-h
12-10-2006, 19:30
اولي را مطمئنم. چون درايو C داراي 5 گيگا بايت و درايو D داراي 7 گيگا بايت جاي خالي است (فرمت شده).
1. چون خودم هم فكر مي‌كردم ممكن است از CD ويندوز باشد، با يك CD ويندوز ديگه هم امتحان كردم ولي نشد.
2. فايده‌اي نداره. اين كار را قبلاً هم انجام دادم.
3. مراحل اوليه نصب ويندوز 98 را رد مي‌كنه ولي وقتي به انتخاب مسير نصب مي‌رسه دوباره پيغام خطا ميده.
4. فايده‌اي نداره. اين كار را قبلاً هم انجام دادم.
5. اين كار را هم قبلاً انجام داه بودم و پوشه I386 از ويندوز XP را در درايو C كپي كردم و از آنجا شروع به نصب كردم ولي نميشه.
6. راه حل ششم را يادت رفته بنويسي.
7. اگر اين كار را بكنم فكر كنم كل هارد فرمت ميشه و اطلاعات كل هارد از دست ميره. مگه نه؟ اگه ميشه توضيح بيشتري بديد. آيا راهي هست كه بتوان اين كار را بدون از دست دادن اطلاعات هارد انجام داد حالا با FDisk يا يه نرم‌افزار تحت داس ديگه؟
8. اگر دوستم پول خريدن يه هارد ديگه را داشت حتما اين كار را مي‌كرد چون ديگه اعصاب منو و اونو خرد كرده.
ممنون از شما به خاطر راه‌حل‌هايتان. اگر مشكل من و دوستم حل نشد ولي دست كم چند تا چيز جديد ياد گرفتيم.
اگه راه‌حل ديگري داريد، لطف كنيد. در ضمن يك توضيحي هم راجع به راه حل 7 بدهيد.
باز هم ممنون.

mohsen-h
13-10-2006, 00:03
دوستان ديگه اگر راه‌حلي دارند ارائه بدند.
ممنون از شما.

M.K_Soft
13-10-2006, 15:07
ببين شما ميري داخل Fdisk و گزينه اول با نام Set Primery Portition را انتخاب مي كني.
سپس درايو C را انتخاب كرده و اينتر را مي زني.
فكر نمي كنم به محتويات ديگر كاري داشته باشد.
در هر صورت ميتواني از يك پارتيشن مجيك تحت داس هم استفاده كني.
فكر نكنم از اين بيشتر به صورت تئوري بتونم كاري بكنم.
اگر سيستم را مي ديدم شايد نه حتما يه راهي پيدا مي كرم.
باز هم به نظر من سعيت را بكنن ارزشش را دارد.
در هر صورت باز هم در خدمتيم.