PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Unallocate شدن کارت حافظه ی micro SD سامسونگ اصل 256GB evo Pro

pcworld.user
18-10-2023, 07:37
سلام به همکاران و دوستان
کارت مورد اشاره (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) که از گوشی اندرویدی خارج شده و توسط کارتخوان الدرام (لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) به لپتاپ متصل ودر حال انتقال 70GB داده بود در همون دقایق اول و پس از انتقال چند گیگ، به ناگاه فرایند move شکست خورده و کارت بحال raw درآمد
نظر شخصیم رو بگم که برای پیشگیری از این مشکلات بهتره copy کرد نه move
الآن حدود ۵ شبانه روز میشه که کارت توسط برنامه های

test disk (که محیطی شبیه خط فرمان داره)
Acronis Disk Director 12،
Easeus data recovery wizard 5.5
minitool power data recovery 6.5

در حال تست هست و اولویت روی تعمیر partition table اون هست که هنوز جوابی نداده و بازیابی داده ها به فرض موفق بودن فعلا اولویت نداره چون نزدیک به ۸۰۰۰ فایل ریز و درشت از چند رسانه ای گرفته تا pdf و اسناد که در دهها پوشه طبقه بنده شده بوده به فرض هم که بازیابی بشه اسم و ترتیب همه بهم میریزه و مشکل رو مضاعف می کنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوستان گرامی راهنماییتون رو لطف کنید:n16:

pcworld.user
20-10-2023, 09:23
این بار با test disk زدم روی mbr code
تبدیلش کرد به دو تا پارتیشن Unallocated بزرگ در طرفین و یک پارتیشن کوچک در وسط. کوچکه رو del کردم همگی دوباره به شکل یک پارتیشن بزرگ Unallcate شده با هم یکی شدن
یواش یواش دارم از تعمیر و بازیابی اطلاعات این کارته قطع امید می کنم:sad:

PersiAndroid
20-10-2023, 18:07
منم دقیقا تو همین پروسه گرفتار شدم توصیه می کنم بیشتر روش کار نکنی و بدی به یه مرکز بازیابی اطلاعات معتبر

pcworld.user
21-10-2023, 14:46
Easeus Data Recovery Wizard نسخه ی 16.3
اسمش رو با آب طلا بنویسید
سلطان بازیابی:king:
به خلاف نسخه ی 5.5 که بدرد نخورد این تونست و بازیابی خوبی انجام داد
از همه مهمتر اینکه ساختار و اسامی پوشه ها و فایل ها رو کاملا حفظ کرده
بعد از دقیقا ۷ روز علافی شبانه روزی بالاخره کارش تموم شد و داده های بازیابی شده رو بعد از فرمت کردن کارته دارم برمی گردونم
فکر کنم بیش از %۹۵ داده ها بازیابی شده و اگر بخشی هم نشده احتمالا بخاطر اون خرابکاریه که test disk ببار آورد و بالا نوشتم
از همون اول باید آخرین نسخه ی Easeus رو نصب می کردم و به نسخه ی قدیمی بسنده نمی کردم
البته اولویت اول تعمیر جدول پارتیشن بود که نشد....