PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل شبح تصویر Ghosting

ursamajor
06-09-2023, 08:36
سلام
مشکل گوستینگ دارم موقع دیدن فیلم به خصوص انیمه که خیلی دیگه مشخصه و واقعا چشم رو اذیت میکنه. نمونه تصویر هم گذاشتم. ببینید.
ممنون میشم راه حلی بگید. همه کاری هم انجام دادم با انواع کابل DP و HDMI ارزون وگرون انتحان کردم و همه جور تنظیمات نرم افزاری رو هم تغییر دادم ولی فرقی نکرده.
اخیرن سیستم رو هم کلا بروز کردم ولی بازم این مشکل هست. دیگه واقعا کلافه شدم
سیستم من اینه:
monitor msi Optix MAG274R 27" 144Hz 1080p
VGA asus tuf 3070
Cable displayPort 8K capshi

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ursamajor
11-11-2023, 12:33
هیچ کس راه حلی نداره؟

ursamajor
06-05-2024, 23:05
هیچی به هیچی؟

shabnam1986
06-05-2024, 23:13
سلام مانیتور های دیگه هم همینجورن؟

- - - Updated - - -

هرتز مانیتور رو تغییر دادین ببینین درست میشه؟

ursamajor
06-05-2024, 23:26
سلام مانیتور های دیگه هم همینجورن؟

- - - Updated - - -

هرتز مانیتور رو تغییر دادین ببینین درست میشه؟

این بهترین مانیتوریه که دارم. مانیتور دیگم 60 هرتزه که اونم همین مشکل رو داره.
هرتز رو هم کم و زیاد کردم ولی بهتر نشده

shabnam1986
06-05-2024, 23:30
این مشکل معمولا واسه مونیتور پیش میاد این ک میگین دو تا مونیتور همزمان ی ذره عجیبه
گرافیک سالمه؟
تو گیم یا نرم افزار های گرافیکی؟

ursamajor
06-05-2024, 23:38
این مشکل معمولا واسه مونیتور پیش میاد این ک میگین دو تا مونیتور همزمان ی ذره عجیبه
گرافیک سالمه؟
تو گیم یا نرم افزار های گرافیکی؟

گرافیک که اوکیه توی بازی لگ و اینا ندارم ولی به طور کلی این مشکل هست. چه موقع فیلم دیدن چه بازی. وقتی یک صحنه ثابت (مثلا یک عکس) تصویرش حرکت میکنه بشدت مشکل گوستینگ دیده میشه
همین مانیتور با سیستم قبلی هم همین مشکل رو داشتم.

shabnam1986
06-05-2024, 23:44
اساتید سخت افزار نظر بدن؟
نظر شخصی من اینه ک مونیتور رو ی سرویس نمایندگی نشون بدین...
موفق باشین...

ursamajor
07-05-2024, 00:01
اساتید سخت افزار نظر بدن؟
نظر شخصی من اینه ک مونیتور رو ی سرویس نمایندگی نشون بدین...
موفق باشین...

این انجمن هم دیگه سوت و کور شده کلا. ممنون از همراهیتون
فقط این کلیپ یوتیوب رو باز کنید ببینید در ثانیه 0:40 برای شما هم همینجوریه؟

shabnam1986
07-05-2024, 00:07
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

- - - Updated - - -

خیر من مشکلی ندیدم...

ursamajor
07-05-2024, 00:54
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

- - - Updated - - -

خیر من مشکلی ندیدم...

ببخشید من اشتباهی لینک نسخه آپ اسکیل شده 60 فریم رو فرستادم که برای خودمم بدون مشکل هست.
این یکی که اصلی و 30 فریم هست رو ببینید لطفا دوباره

Mi74d
07-05-2024, 17:50
سلام
مشکل گوستینگ دارم موقع دیدن فیلم به خصوص انیمه که خیلی دیگه مشخصه و واقعا چشم رو اذیت میکنه. نمونه تصویر هم گذاشتم. ببینید.
ممنون میشم راه حلی بگید. همه کاری هم انجام دادم با انواع کابل DP و HDMI ارزون وگرون انتحان کردم و همه جور تنظیمات نرم افزاری رو هم تغییر دادم ولی فرقی نکرده.
اخیرن سیستم رو هم کلا بروز کردم ولی بازم این مشکل هست. دیگه واقعا کلافه شدم
سیستم من اینه:
monitor msi Optix MAG274R 27" 144Hz 1080p
VGA asus tuf 3070
Cable displayPort 8K capshi

درود:» لطفاً از موارد زیر عکس بفرستید :
- از تنظیمات نرم افزار Nvidia Control Panel بصورت کامل + ورژن نصب شده
- وارد کنترل پنل بشید و روی Color Management کلیک کنید و از تب Advanced
- از زیر مجموعه Display Adapter داخل Device Manager

shabnam1986
07-05-2024, 19:52
ببخشید من اشتباهی لینک نسخه آپ اسکیل شده 60 فریم رو فرستادم که برای خودمم بدون مشکل هست.

- - - Updated - - -

سلام مشکلی نبود...

shabnam1986
07-05-2024, 23:34

مونیتور های تی ان بدترین هستن
ای پی اس متوسط
و مونیتور شما فک کنم رده 1 باشه حیفه ی نشون بدین...

ursamajor
08-05-2024, 01:00
مونیتور های تی ان بدترین هستن
ای پی اس متوسط
و مونیتور شما فک کنم رده 1 باشه حیفه ی نشون بدین...

والا منم موندم این چرا اینجوریه. آدم نمیدونه مانیتور عیبی داره یا کلا در همین حده فکر یه مانیتور رده بالاتر باید باشم.
بازم ممنون از وقتی که گذاشتید

ursamajor
08-05-2024, 01:11
درود:» لطفاً از موارد زیر عکس بفرستید :
- از تنظیمات نرم افزار Nvidia Control Panel بصورت کامل + ورژن نصب شده
- وارد کنترل پنل بشید و روی Color Management کلیک کنید و از تب Advanced
- از زیر مجموعه Display Adapter داخل Device Manager

Mi74d
08-05-2024, 04:27

از کنترل پنل انویدیا عکس کامل نفرستادید ولی درهر صورت خودتون ستون سمت چپ بخش های g-sync , video image و video color و بقیه رو تنظیماتشو بررسی کنید ، همچنین بخش manage 3d settings تنظیمات کیفیت بصری کارت گرافیک رو ارتقا بدید مثلا گزینه low latency mode رو روی ultra یا on بزارید یا vertical sync و antialiasingها رو فعال کنید.
اگر مشکل پابرجا بود این موارد رو بررسی کنید :
- cmd رو حالت ادمین اجرا کنید و این دستور رو اجرا کنید : DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth ؛ تموم شد بعدش این دستور رو اجرا کنید : sfc /scannow
- آپدیت کارت گرافیک به اخرین نسخه (نسخه ای که دارید قدیمیه)
- تنظیمات مانیتور رو بررسی کنید و ببینید آیا گزینه‌ ای برای کاهش زمان پاسخ یا افزایش زمان تازه‌ سازی وجود داره
- در صورت ممکن از نو ویندوز نصب کنید یا حتی المقدور روی یکی دیگه از درایورهاتون یه ویندوز دیگه نصب کنید و تست کنید (ویندوز 11 از سایت مایکروسافت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

در نهایت، ممکنه مشکل در خود سیستم باشه مثلاً مشکل در مادربورد یا منبع تغذیه ضعیف ، چون اینگونه مشکلات سخت‌ افزاری می‌ تونه باعث ایجاد تأخیر و عدم همگامی در انتقال سیگنال‌ های ویدئویی و یا مشکلات در تایمینگ سیستم بشه که باعث گوستینگ میشه.

ممکنه مشکل سخت‌ افزاری یا نقص در پنل مانیتور باشه که باعث ایجاد این گوستینگ می‌ شه. با توجه به اینکه گفتید روی مانیتور دیگه هم این مشکلو داشتید و اینکه روی همین مانیتور اما با سیستمی دیگه هم تجربه این مشکلو داشتید، بعید و دور از ذهن نیست که هر دو مانیتور مشکل داشته باشند.
با مراجعه به مراکز تعمیر میتونید دقیق تر متوجه بشید مشکل از مانیتوره یا قطعات کیس .

ursamajor
14-05-2024, 00:54
از کنترل پنل انویدیا عکس کامل نفرستادید ولی درهر صورت خودتون ستون سمت چپ بخش های g-sync , video image و video color و بقیه رو تنظیماتشو بررسی کنید ، همچنین بخش manage 3d settings تنظیمات کیفیت بصری کارت گرافیک رو ارتقا بدید مثلا گزینه low latency mode رو روی ultra یا on بزارید یا vertical sync و antialiasingها رو فعال کنید.
اگر مشکل پابرجا بود این موارد رو بررسی کنید :
- cmd رو حالت ادمین اجرا کنید و این دستور رو اجرا کنید : DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth ؛ تموم شد بعدش این دستور رو اجرا کنید : sfc /scannow
- آپدیت کارت گرافیک به اخرین نسخه (نسخه ای که دارید قدیمیه)
- تنظیمات مانیتور رو بررسی کنید و ببینید آیا گزینه‌ ای برای کاهش زمان پاسخ یا افزایش زمان تازه‌ سازی وجود داره
- در صورت ممکن از نو ویندوز نصب کنید یا حتی المقدور روی یکی دیگه از درایورهاتون یه ویندوز دیگه نصب کنید و تست کنید (ویندوز 11 از سایت مایکروسافت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

در نهایت، ممکنه مشکل در خود سیستم باشه مثلاً مشکل در مادربورد یا منبع تغذیه ضعیف ، چون اینگونه مشکلات سخت‌ افزاری می‌ تونه باعث ایجاد تأخیر و عدم همگامی در انتقال سیگنال‌ های ویدئویی و یا مشکلات در تایمینگ سیستم بشه که باعث گوستینگ میشه.

ممکنه مشکل سخت‌ افزاری یا نقص در پنل مانیتور باشه که باعث ایجاد این گوستینگ می‌ شه. با توجه به اینکه گفتید روی مانیتور دیگه هم این مشکلو داشتید و اینکه روی همین مانیتور اما با سیستمی دیگه هم تجربه این مشکلو داشتید، بعید و دور از ذهن نیست که هر دو مانیتور مشکل داشته باشند.
با مراجعه به مراکز تعمیر میتونید دقیق تر متوجه بشید مشکل از مانیتوره یا قطعات کیس .

ممنون از پاسخگویی.
متاسفانه دستزسی به مراکز تعمیر خوب ندارم و ارسالش به شهر دیگه هم با توجه ابعاد و اندازه سیسنم سخته واقعا.

درایور رو مجدد آپدیت کردم. الان نسخه 552.22 هست.

ursamajor
14-05-2024, 00:59
یه مورد عجیب دیگه هم دارم میبیتم اونم اینکه در بعضی برنامه ها قسمت هایی از برنامه داره blur میشه!
مثل برنامه تریدینگ ویو
وقتی که گزینه hardware acceleration فعاله این شکلی میشه

همانطور که در عکس میبینید خیلی از قسمت ها یکباره تار میشن