PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : FC Barcelona | بلوگرانا | فصل 2023-2024

nw_nk
26-06-2023, 15:21
FC Barcelona

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

باشگاه فوتبال بارسلونا

وب سایت رسمی:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

وب سایت فارسی:

تاپیک فصل پیش:

nw_nk
26-06-2023, 15:26
رسمی؛ ایلکای گوندوعان به بارسلونا پیوست

هافبک نامدار آلمانی فوتبالش را در بارسلونا ادامه می دهد.

ایلکای گوندوعان با امضای قراردادی دو ساله به این باشگاه پیوست. گوندوعان می تواند در صورت تمایل یک سال دیگر هم قراردادش را تمدید کند.

این هافبک آلمانی 32 ساله پس از پایان قراردادش با منچستر سیتی و 7 سال حضور در این تیم راهی بارسلونا می شود. در قرارداد گوندوعان با بارسا یک بند فسخ 400 میلیون یورویی دیده می شود.

Barcelona transfer the ideal move for world-class Ilkay Gundogan: GOAL grades 2023's biggest summer transfers

nw_nk
09-07-2023, 14:25
لوئیز سوارز اسطوره بارسلونا و اینتر درگذشت

ستاره دهه 60 فوتبال جهان از دنیا رفت.

لوئیز سوارز میرامونتس، اسطوره اسپانیایی باشگاه های بارسلونا و اینتر در سن 88 سالگی درگذشت. سوارز از سال 1955 تا 1961 بازیکن بارسا بود و پس از آن از سال 1961 تا 1970 برای اینتر بازی کرد.

لوئیز سوارز میرامونتس در بارسلونا لقب آرشیتکت را دریافت کرد و سال 1960 توپ طلا برد؛ او تا به امروز اولین و آخرین اسپانیایی فاتح توپ طلا به حساب می آید. سوارز همراه با گرانده اینتر در دهه 60 میلادی دو قهرمانی در جام باشگاه های اروپا به دست آورد. در کارنامه این اسطوره همچنین قهرمانی در یورو 1964 همراه با اسپانیا هم به چشم می خورد.

nw_nk
16-07-2023, 08:20
ایلکای گوندوعان: بارسلونا رویایی بود که برایم به حقیقت تبدیل شد؛ چقدر خوشحالم؟ 11 از 10!

توصیف بارسا در یک کلمه؟ شگفت‌انگیز

ستاره آلمانی ذوق و شوقی مثال‌زدنی برای شروع کار در بارسلونا دارد.

سرانجام همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد، ایلکای گوندوعان، ستاره 32 ساله سابق منچسترسیتی با انتقالی رایگان به بارسلونا پیوست و کاپیتان فصل گذشته سیتیزن‌ها قرار است چالشی 2 ساله که برای یک فصل دیگر نیز قابل تداوم است را در جمع شاگردان ژاوی هرناندز آغاز کند. گوندوعان که امروز وارد شهر بارسلونا شده، با ضبط و انتشار ویدیویی، اولین پیام خود را برای هواداران بلوگرانا فرستاد. ستاره آلمانی گفت:

سلام کولرز! (لقب هواداران بارسلونا)؛ من ایلکای گوندوعان هستم. خیلی خوشحالم که در نهایت به بارسلونا پیوستم و به جمع شما ملحق شدم. من چشم‌انتظار شروع یک فصل فوق‌العاده و اولین بازی خود هستم.

سپس ایلکای گوندوعان رو به دوربین باشگاه بارسلونا می‌نشیند و صحبت‌های خود را ادامه می‌دهد:

پیوستن به بارسلونا رویایی بود که به حقیقت تبدیل شد. یادم می‌آید وقتی که بچه بودم، بازی‌های بارسای فرانک رایکارد و پپ گواردیولا را تماشا می‌کردم و از آن زمان تقریباً هر فصل باشگاه را دنبال کرده‌ام. از این‌که امروز بخشی از این باشگاه هستم احساس غرور و خوشحالی دارم.

ادامه مصاحبه

nw_nk
19-07-2023, 16:01
رسمی؛ اوریول رومئو به بارسلونا پیوست

هافبک 31 ساله ژیرونا و چلسی

محصول لاماسیا

مبلغ انتقال 4.5 میلیون یورو

حقوق کمتر از 3 میلیون یورو در سال

قرارداد تا 2026

بند آزادسازی 400 میلیون یورو

nw_nk
02-08-2023, 15:26
بارسلونا ۱-۰ میلان؛ سوپرگل فاتی زمینه ساز پیروزی در لاس وگاس

بارسا در آخرین بازی دوستانه اش در آمریکا مقابل میلان قرار گرفت و پیروز شد

خلاصه بازی

nw_nk
02-08-2023, 15:28
فوری؛ پاری سن ژرمن بند فسخ محرمانه عثمان دمبله را فعال کرد

این بازیکن از مدتی قبل با پاریسی ها به توافق رسیده و ظاهرا از همین حالا پیش قرارداد هم امضا کرده است.

ژاوی: برای دمبله در پاریس بهترین ها را آرزو می کنم

با تایید سرمربی بارسلونا، وینگر فرانسوی این تیم به پاری سن ژرمن می پیوندد.

توضیح دمبله به ژاوی: برای پول به پاریس نمی روم

برخلاف ادعای دمبله، دستمزد او در پاریس حداقل دو برابر می شود.

nw_nk
08-08-2023, 23:45
بارسلونا فاتح خوان گامپر ۲۰۲۳

بارسلونا 4-2 تاتنهام؛ بازگشت تماشایی با هنرمندی نوجوانان لاماسیا

به لطف حضور جوانان، بلوگرانا با کامبکی تماشایی تاتنهام را شکست داد. ‌

در دیداری دوستانه که در قالب جام خوان گامپر ۲۰۲۳ برگزار شد، دو تیم بارسلونا و تاتنهام از ساعت ۲۱:۳۰ به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان ژاوی با بازگشتی باشکوه، بازی را با نتیجه ۴-۲ به سود خود به پایان رساندند. ‌

گلزنان بازی
بارسلونا: روبرت لواندوفسکی (۳)، فران تورس (۸۱)، آنسو فاتی (۱+۹۰)، عبدالصمد الزلزولی (۳+۹۰)
تاتنهام: اولیور اسکیپ (۲۴ و ۳۶)

nw_nk
14-08-2023, 06:03
ختافه 0-0 بارسلونا؛ شروع متزلزل و طلسمی که پابرجا ماند

بارسلونا در یکی از عجیب ترین بازی ها باز هم موفق به کسب پیروزی در خانه ختافه نشد.

برخورد مشکوک در محوطه جریمه ختافه که داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت (ختافه 0-0 بارسلونا)

ژاوی: اتفاقات بازی امشب یک شرمساری بزرگ برای لالیگا بود؛ داور باید بابت تصمیمات خود توضیح دهد

nw_nk
02-09-2023, 00:07
رسمی؛ ژائو فلیکس به بارسلونا پیوست

وینگر 23 ساله پرتغالی که اتلتیکو مادرید 126 میلیون یورو خرید

قرضی تا پایان فصل بدون بند خرید

nw_nk
17-09-2023, 09:11
بارسلونا 5-0 رئال بتیس؛ حال بلوگرانا خوش است، حال «ژائوها» خوش تر!

ژائو فلیکس شروع کرد و ژائو کانسلو پایان داد؛ دو خرید جدید بارسلونا شبی به‌یادماندنی را تجربه کردند

گلزن بارسلونا: فلیکس (25)، لواندوفسکی (32)، تورس (62)، رافینیا (66) و کانسلو (81)

خلاصه بازی

ژاوی: گاوی قلب بارسلونا است؛ کانسلو دست‌ پرورده گواردیولا است و همه وظایفش را به درستی انجام می دهد

nw_nk
20-09-2023, 01:34
بارسلونا 5-0 رویال آنتورپ؛ شروع رویالی!

بارسلونا لیگ قهرمانان اروپا را با پیروزی قاطعانه مقابل تیم تازه واردِ رویال آنتورپ بلژیک شروع کرد.

خط حمله تیم ژاوی به شدت روی فرم است. ژائو فلیکس دوباره درخشید و بارسا طی دو بازی اخیر 10 گل زده است.

گلزنان: ژائو فلیکس (۱۱،66)، روبرت لواندوفسکی (۱۹)، جیله باتایل (گل به خودی، ۲۲)، گاوی (54) برای بارسلونا

nw_nk
24-09-2023, 00:47
بارسلونا 3-2 سلتاویگو؛ جوجه را اول پاییز شمردند!

ریمونتادای بارسلونا در 9 دقیقه! تکرار یک رکورد در لالیگا پس از 22 سال

بارسلونا در هفته ششم لالیگا در دیداری جذاب و تماشایی در 10 دقیقه مقابل سلتاویگو کامبک زد و با نتیجه 3-2 به پیروزی رسید.

خلاصه بازی

nw_nk
25-09-2023, 11:52
واکنش توییتری باشگاه بارسلونا به شکست رئال مادرید در دیدار مقابل اتلتیکو مادرید

آخر هفته را به عنوان صدرنشین تمام کردیم

nw_nk
14-10-2023, 12:58
لامین یامال گران قیمت ترین بازیکن 16 ساله تاریخ فوتبال

پدیده نوظهور بارسلونا در ترنسفرمارکت 50 میلیون یورو قیمت گذاری شده است.

بر اساس ارزش گذاری جدیدی که ترنسفرمارکت برای بازیکنان انجام داده، لامین یامال 50 میلیون یورو ارزش دارد. او اولین بازیکن تاریخ است که در سن 16 سالگی چنین ارزشی را از سوی ترنسفرمارکت دریافت می کند. در حقیقت یامال جوان ترین بازیکنی است که توسط این سایت 50 میلیون یورو ارزش گذاری می شود.

بارسلونا چند هفته قبل قرارداد این بازیکن را تمدید کرد و برنامه دارد تا سال 2030 با او قرارداد امضا کند. از دید سران باشگاه بارسلونا، یامال می تواند رهبر پروژه بارسا و نماد نسل جدید ستارگان این تیم باشد. بارسلونا، یامال را به چشم بهترین بازیکن جهان در سال های آینده می بیند.

nw_nk
28-10-2023, 16:54
ترکیب دو تیم

بارسلونا: تراشتگن | آرائوخو، کریستنسن، اینیگو، بالده | کانسلو، گوندوعان، گاوی، فرمین | تورس، فلیکس

رئال مادرید: کپا | مندی، آلابا، رودیگر، کارواخال | والورده، شوامنی، کروس | بلینگام | وینیسیوس، رودریگو

nw_nk
29-10-2023, 09:16
ژاوی: بلینگام روی دور شانس است؛ حتی تساوی عادلانه نبود و باید پیروز می شدیم

بارسلونا در دیدار هفته 11 از لالیگا مقابل رئال مادرید در خانه 2-1 شکست خورد تا اولین شکست فصل آنها در لالیگا با یک کامبک همراه شود و آنها با اختلاف 4 امتیاز نسبت به رقیب صدرنشین خود، در رده سوم قرار بگیرند.

ژاوی، سرمربی آبی اناری ها در پایان مسابقه به DAZN گفت:

فکر می کنم حتی تساوی هم به خوبی آنچه درون زمین اتفاق افتاد را بازتاب نمی داد. فکر می کنم ما در حد کسب پیروزی بازی کردیم و شکست خوردیم - این نتیجه بدی است، هرچند که فکر می کنم خوب بازی کردیم. شکست ما ارتباطی به داوری ندارد. بازیکنان در رختکن راجع به ضربه پنالتی احتمالی صحبت می کردند. نمی دانم، من صحنه را ندیدم و مهم هم نیست. به خاطر آن شکست نخوردیم. باختیم چون دقت کافی نداشتیم. هدف ما قهرمانی در لیگ است و هنوز کار تمام نشده است. شاید کمی اغراق آمیز باشد، اما ما شایسته پیروزی بودیم. نتیجه عادلانه نیست.

شاید در نیمه دوم خستگی روی کار ما تأثیر گذاشت. خوب شروع کردیم، فشار وارد کردیم، بازی تحت کنترل ما بود، موقعیت به دست می آوردیم،... بدشانسی بود. از نقطه نظر من، پیروزی آنها سزاوارانه نبود. بازی ما یک گام رو به جلو برداشت. تازه در هفته 11 لالیگا هستیم. باید صبور باشیم و به تلاش ادامه دهیم. تیم خوب بازی کرد. سال گذشته بعد از شکست در برنابئو ما 3 امتیاز عقب افتادیم. این بار 4 امتیاز عقب هستیم.

حقیقت این است که رئال مادرید موقعیت های بسیار کمی خلق کرد. یک شوت از بیرون محوطه و یک توپ برگشتی روی ارسال. ما بدشانس بودیم. 65 دقیقه خوب بازی کردیم و یک گل پیش بودیم. 25 دقیقه آنها خوب بازی کردند و به 2 گل رسیدند. ما موثر نبودیم. به همین سادگی. ما برای گلزنی به 5 یا 6 موقعیت گل احتیاج داریم، در حالیکه رئال مادرید از دو موقعیت و نصف، به دو گل رسید.

nw_nk
31-10-2023, 08:27
لاماسیا تقدیم می کند: برندگان توپ طلای مردان و زنان 2023

هر دو برنده جوایز اصلی مراسم توپ طلای 2023، پرورش یافته آکادمی مشهور بارسلونا بوده‌اند.

مراسم توپ طلای ۲۰۲۳ دقایقی پیش به پایان رسید و برندگان جوایز ۸ گانه این مراسم مشخص شدند. لیونل مسی آرژانتینی برای هشتمین بار در دوران حرفه‌ای خود فاتح توپ طلای مردان شد و در بخش زنان، این جایزه به آیتانا بونماتی اسپانیایی تعلق گرفت.

از نکات جالب توجه مراسم امشب می توان به اهدای هر دو جایزه اصلی به بازیکنان پرورش یافته در آکادمی بارسلونا موسوم به لاماسیا اشاره کرد. لیونل مسی و آیتانا بونماتی هر دو در لاماسیا رشد کرده و به فوتبال حرفه‌ای معرفی شده‌اند.

گفتنی است این اتفاق در سال ۲۰۲۱ نیز تکرار شده بود و لیونل مسی و الکسیا پوتیاس به عنوان دو برنده جوایز توپ طلای مردان و زنان هر دو پرورش یافته لاماسیا بودند.

nw_nk
29-11-2023, 08:16
بارسلونا 2-1 پورتو؛ اولین صعود آبی و اناری ها در دوران پسا مسی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] gue_2023_24_1.jpg

بارسلونا با نتیجه 2-1 مقابل پورتو به پیروزی رسید و به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد.

خلاصه بازی

ژاوی: بارسلونا ذهنیت برنده خود را نشان داد؛ اکنون احساس رهایی می کنم

nw_nk
04-12-2023, 08:40
بارسلونا 1-0 اتلتیکو مادرید؛ خنجر فلیکس به قلب سیمئونه؛ ژاوی راه بردن اتلتی ها را بلد است

جدایی فلیکس از روخی بلانکوس، پیوستن احساسی او به بارسا و اکنون گلزنی در دراماتیک ترین بازی ممکن، دیالوگ معروف سریال بازی تاج و تخت را در یادها زنده می کند: «یک گرگ را زنده بگذار و گوسفندان هرگز در امان نخواهند بود»

خلاصه بازی

بارسلونا و ثبت سه کلین شیت پیاپی مقابل اتلتیکو مادرید برای اولین بار در تاریخ

nw_nk
27-12-2023, 16:45
ویتور روکه به بارسلونا رسید

قرارداد روکه با بارسلونا تا ۲۰۳۱ اعتبار دارد.

بند فسخ روکه ۵۰۰ میلیون یورو است.

بارسلونا ۳۰ میلیون یورو همراه با ۲۶ میلیون یورو پاداش وابسته به عملکرد بازیکن به اتلتیکو پارانائنزه می دهد.

در قرارداد روکه با بارسا بند حضور در جمع ۳ نامزد نهایی توپ طلا وجود دارد که می تواند ۵ میلیون یوروی دیگر به باشگاه برزیلی سود برساند.

nw_nk
22-01-2024, 07:41
رئال بتیس 2-4 بارسلونا؛ آرواره‌های کوسه بنیتو ویامارین را درید!

هت تریک فران تورس، کوسه بارسایی‌ها درخشش ایسکو را بی اثر کرد؛ ژاوی هنگامی بازی را برد که ژائو فلیکس را وارد زمین کرد

خلاصه بازی

nw_nk
22-01-2024, 07:47
ژاوی: همه داوری بازی رئال مادرید و آلمریا را دیدند؛ حالا همه می دانند که چرا گفتم تکرار قهرمانی در لالیگا دشوار است

ژاوی سرمربی بارسلونا در کنفرانس مطبوعاتی بعد از پیروزی 4-2 تیمش مقابل رئال بتیس به صحبت در مورد اتفاقات دیدار رئال مادرید و آلمریا در هفته 21 لالیگا 2023/24 پرداخت. تصمیمات داور در این بازی، حواشی زیادی در فوتبال اسپانیا ایجاد کرده است.

همه شما وضعیت داوری های این فصل را مشاهده کرده اید. از همان هفته اول به این موضوع اشاره کردم. این یک بهانه نیست بلکه یک واقعیت است. در یک سیستم داوری عادلانه، ما اکنون باید حداقل 6 امتیاز بیشتر داشته باشیم. پنالتی گم شده ما مقابل ختافه، گل سالم فلیکس مقابل گرانادا و ... . متاسفانه به این اشتباهات پرداخته نشد. کاری از دست ما برنمی آید، جز اینکه به تلاش کردن ادامه دهیم.

همان روز اول فصل گفتم که تکرار قهرمانی در این فصل از لالیگا بسیار دشوار خواهد بود. هنوز روی حرف خود هستم و حالا شما دلیلش را می دانید. همه دیدند که در بازی رئال مادرید و آلمریا چه اتفاقاتی افتاد. چند هفته پیش بود که پس از بازی با ختافه دوباره تاکید کردم که شیوه دنبال شدن این فصل را دوست ندارم چراکه بعضی چیزها سر جای خودش نیست و به درستی کار نمی کند اما ظاهراً باید همینطور دنبال شود! اکنون همه ما می دانیم که بردن لالیگا در این فصل چقدر دشوار است.

اگر بخواهم به طور دقیق تر به اتفاقات بازی رئال مادرید و آلمریا بپردازم، محروم خواهم شد. نیازی به صحبت بیشتر نیست. همه دیدند که چه اتفاقاتی افتاد.

nw_nk
23-01-2024, 10:28
خوان لاپورتا: اتفاقات داوری در برنابئو، مایه شرمساری است

به عقیده رئیس باشگاه بارسلونا، VAR مانع کم شدن اختلاف تیمش با رئال مادرید شده است

صحبت در مورد داوری بازی رئال مادرید و آلمریا شدت گرفته و قضاوت این مسابقه حالا به یک بحث داغ در فوتبال اسپانیا تبدیل شده است.

رئیس باشگاه بارسلونا سرانجام به اتفاقات داوری بازی رئال مادرید و آلمریا در استادیوم برنابئو واکنش نشان داد.

آنچه دیروز در برنابئو اتفاق افتاد مایه شرمساری بود. به نظر من مسئولین باید پاسخگوی این سری فشارهایی باشند که در طول فصل روی داوران وارد می‌شود. اگر آنها پاسخگو نباشند، ما را بسیار مضطرب می‌کنند، چراکه فکر می‌کنم، مسئولیت‌شان را انجام نداده‌اند. در روزی که می‌توانستیم اختلاف امتیاز را کم کنیم، VAR مانع آن شد.

nw_nk
18-03-2024, 01:57
اتلتیکو مادرید 0-3 بارسلونا؛ شاهکار ژاوی با ترکیب تجربه و نوجوانی

دیدار اتلتیکو مادرید و بارسلونا در هفته 29 لالیگا 2023/24 با برتری 3-0 شاگردان ژاوی به پایان رسید. اتلتیکو مادرید سنگین ترین باخت خود در استادیوم جدیدش را تجربه کرد.

خلاصه بازی

nw_nk
11-04-2024, 13:21
پاری سن ژرمن ۲-۳ بارسلونا؛ کامبک جوابِ کامبک!

هنرنمایی ژاوی با تعویض های طلایی

بارسلونا کامبک پاری سن ژرمن را با کامبک جواب داد و با ساکت کردن تماشاگران پاریسی و کسب نتیجه دلخواه به خانه برمی‌گردد.

آچمز به سبک ژاوی؛ عملکرد ناامیدکننده کیلیان ام باپه مقابل بارسلونا

خلاصه بازی

پاری سن ژرمن و دریافت 3 گل در یک بازی خانگی لیگ قهرمانان پس از 5 سال

nw_nk
30-05-2024, 13:49
رسمی؛ هانسی فلیک سرمربی بارسلونا شد

با اعلام رسمی باشگاه بارسلونا، هانسی فلیک هدایت این تیم را بر عهده گرفت.

هانسی فلیک جانشین ژاوی هرناندزی شد که هفته‌ گذشته حکم اخراج خود را از بارسلونا دریافت کرد. فلیک در سال ۲۰۲۰ بایرن مونیخ را قهرمان سه گانه کرد، اما در تیم ملی آلمان تجربه ناموفقی داشت.