PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کند شدن سرعت کامپیوتر من !

ramtin329
11-05-2005, 11:11
دوستان مدتی است که سرعت کامپیوتر من خیلی پایین آمده و با وجود اینکه بیشتر برنامه هایی که هنگام startup بالا می امدن و ضروری هم نبودن را حذف کردم ولی هیچ تغییری نکرده ولی خودم حدس میزنم مشکل سخت افزاری باشه چون به این خاطر در یک ماه 3 بار ویندوز نصب کردم ولی چند روز پس از نصب دوباره با کند شدن سیستم روبرو شدم .. در ضمن ویندوز من مدیا سنتر و ضد ویروسم هم f-port هست که البته همنیشه آپدیتش میکنم و قبل از اون هم ضد ویروسهای دیگه هم داشتم برای همین با داشتن آنتی ویروس و آنتی اسپای و فایروال فکر نمی کنم مشکل ویروس داشته باشم . ممنون میشم کسی کمکم کنه
:wink:

Mohammad
11-05-2005, 12:32
فضاي درايو وبندوزتون مناسبه؟

alireza2005
12-05-2005, 05:38
با سلام
دوست عزيز اين مشكل به علت پراكندگي ديسك شما است بايد اوننو Defrag ;كني :P

Mr.Mohamad
12-05-2005, 12:55
دوستان محترمم جنابان alireza2005, mohammadkh, به موارد خوبی اشاره کردن که بنظر می رسد که اگه شما دوست عزیزی که با مشکل مواجه شدید آنها را انجام بدهی مشکلت حل میشود.

البته من خودم پیشنهاد می کنم که در محیط دسکتاب دکمه های Ctrl+Alt+Delete بزن و در قسمت بالای پنجره روی تب Processes برو و از اونجا نگاه کن که کدوم برنامه داره فضای زیادی از Cpu رو به خودش اختصاص می ده و اون رو مشکلش رو رفع کن البته برای خارج شدن از اون برنامه می تونی سلکتش کنی و بر روی دکمه End Process کلیک کنی .
امیدوارم که مشکلت حل بشه دوست عزیز :P

Venus
12-06-2006, 17:38
با سلام
لطفا کمککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک کککککککککککککککک؟
سرعت کامپيوتر خيلي پايين آمده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و برنامه هايي که هنگام startup بالا مي امدن و ضروري هم نبودن را و زیادم نبود حذف شده ولي هيچ تغييري نکرده ويروسي هم نيس و اين اتفاق زماني افتاد که کارت --- روسيستم نصب کردم کپ کرد بالا نیومد اما حالا هم که اين کارتو بر داشتم بازم سرعت فوقالعاده پايينه خواهش مي کنم راهنمايي کنيد.

mother board = giga 954 8i

cpu= 2.8 full
ram= 512
گرافیک = geefrce 6600

ممنون
منتظرم

Venus
12-06-2006, 19:15
كسي نبود كمك كنه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shahabmusic
12-06-2006, 20:20
با سلام
لطفا کمککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک ککککککککککککککککککککککککک کککککککککککککککک؟
سرعت کامپيوتر خيلي پايين آمده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و برنامه هايي که هنگام startup بالا مي امدن و ضروري هم نبودن را و زیادم نبود حذف شده ولي هيچ تغييري نکرده ويروسي هم نيس و اين اتفاق زماني افتاد که کارت --- روسيستم نصب کردم کپ کرد بالا نیومد اما حالا هم که اين کارتو بر داشتم بازم سرعت فوقالعاده پايينه خواهش مي کنم راهنمايي کنيد.

mother board = giga 954 8i

cpu= 2.8 full
ram= 512
گرافیک = geefrce 6600

ممنون
منتظرم
ویندوزتو عوض کردی ببینی درست می شه یا نه؟
اگه عوض کردی چیپ مادربردت رو بنویس :)

mahtabesfahan
12-06-2006, 20:37
سلام
اگه از برنامه هاي اوپتيمايزر استفاده نكرديد امتحان كنيد
مثلWINner Tweak 3 و نسخه انگليسيTuneUp Utilities 2006
و اينم برا مودمThrottle 6
و هاردم دفراگ كن

Venus
12-06-2006, 21:01
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این یعنی چی ؟ یعنی حافظه کا مپیوترمشغول چه برنامه سنگینی هس؟ چیکار کنم حالا ؟؟؟؟؟

mahtabesfahan این برنامه برا چی هس لینک نداری؟
ممنون
منتظر

FIFA
12-06-2006, 22:31
با سلام
دوست عزيز اين مشكل به علت پراكندگي ديسك شما است بايد اوننو Defrag ;كني :P
درايوهاي ويندوز توصيه شده كه عمل دفرگ روشون انجام نشه.من اينبار كه ويندوز رو نصب كردم و از سيستم مكانيك و رجيستري مكانيك و... استفاده نكردم ويندوزم سرحال مونده.اينا ميان ابرو رو دزست كنن چشمو كور ميكنن.من ميگم يك كار بكن:پوشهprefrech كه توي پوشه ويندوز هست رو خالي كن سرعت لودت بهتر ميشه مقدار page file مربوط به virtul memory رو هم ببر بالاتر البته اينا هيچكدوم درمان مشكل نيست اما سرعت رو بالاتر ميبره

Tornado2800
13-06-2006, 07:39
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این یعنی چی ؟ یعنی حافظه کا مپیوترمشغول چه برنامه سنگینی هس؟ چیکار کنم حالا ؟؟؟؟؟

mahtabesfahan این برنامه برا چی هس لینک نداری؟
ممنون
منتظر
t
Ctrl Alt Delet بزن بعدش قسمت Procces ببین چه برنامه ای رو گرفته ! و اونو غیر فعال کن
و یه چیزی دیگه !
به نظر من ! به خاطر راه اندازشه راه انداز کارت --- !!!!
اونو دلت کن !
و درست نشد همینجا بگو
یا علی

Venus
13-06-2006, 08:26
ممكنه مشكل سخت افزاري باشه . در حال حاضر كارت دي وي بي روش نيست اما برنامه نصب كارت تو سيستم منجر هست. اگه ارتيشن بندي كنم و 2 باره ويندوزو نصب كنم درس ميشه؟ حالا كلا كارت دي وي بي رو استفاده نكنم يا اينكه باز بندازم روشو ويندوز عوض كنم .

لطفا راهنمايي سريع
ممنون
منتظرم

Venus
13-06-2006, 14:49
با سلام
چون راههای دیگه کارگر نبود پارتیشن بندی کردم و 2 باره ویندوز نصب کردم . مشکل از کارت دی وی بی بود . حالا می خوام بدونم اگه عوضش کنم و 1 کارت دیگه بگیرم بازم این مشکلات افت سرعت و .... برام پیش می یاد یا نه چون اصلا به مشکلاتش نمییرزه.
منتظر هرچه سریعتر جوابتون هستم :) :) :)
ممنون

Venus
14-06-2006, 21:05
با سلام
چون راههای دیگه کارگر نبود پارتیشن بندی کردم و 2 باره ویندوز نصب کردم . مشکل از کارت دی وی بی بود . حالا می خوام بدونم اگه عوضش کنم و 1 کارت دیگه بگیرم بازم این مشکلات افت سرعت و .... برام پیش می یاد یا نه چون اصلا به مشکلاتش نمییرزه.
منتظر هرچه سریعتر جوابتون هستم :) :) :)
ممنون

اره ونوس جان
اين كارو بكن مشكلت 100 درصد حل ميشه.
موفق باشي :laughing:

Tornado2800
14-06-2006, 21:45
ّ
هر چیزی که روی سیستم نصب کنی تاثیری رو روی ویندوز و یا سیستمت می زاره مثل من ! وایرلس من وقتی از وقتی نصب کردم اصلا بهتره بگم بیشتر رمم رو گرفته !
اره
کارت دیگه ای انتخواب کن اگه وضعت خوبه توصیه می کنم کارت اسنازی و اگه هم معمولی
فقط و فقط توصیه می کنم
Leatek
اگه درست نوشته باشم
مشکل هم حل نشد بگو
یا علی