PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهتره الان دوره خدمت سربازی رو برای اضافه شدن به سابقه بیمه بخرم یا باشه برای سالهای بعد؟

Spectero
08-05-2022, 19:14
سلام

من 44 سالم هست و کارم آزاده و درآمدم نزدیک 5 میلیون بیشتر نیست و مجردم. دو سال و نیم هست یه بیمه تامین اجتماعی 12% باز کردم که پایین ترین نرخ بیمه تامین اجتماعی هست و فقط برای مستمری در آینده که یه چندرغاز بده باز کردم وگرنه درمانش چیزی نداره. خواستم بپرسم الان دوره خدمت رو برای اضافه شدن به سابقه بیمه بخرم بهتره یا باشه برای سالهای بعد یا آخر سر؟ چون با میانگین حقوق مبلغ خرید رو محاسبه می کنه بهتر نیست زودتر اقدام کنم چون هر سال این مبلغ بالاتر میره و منم کار کم درآمدی دارم و سالهای بعدی بیشتر برای این خرید باید هزینه کنم. الان تو سایت تامین اجتماعی وارد حسابم شدم و از قسمت محاسبه خرید خدمت مبلغ خرید خدمت من برای 21.6 (بیست و یک ماه و شش روز) میشه 63,671,804 ریال. بهتر نیست زودتر این خرید رو بکنم یا باشه برای بعد؟

ممنون از راهنمایی

shervin115
09-05-2022, 06:31
سلام

من 44 سالم هست و کارم آزاده و درآمدم نزدیک 5 میلیون بیشتر نیست و مجردم. دو سال و نیم هست یه بیمه تامین اجتماعی 12% باز کردم که پایین ترین نرخ بیمه تامین اجتماعی هست و فقط برای مستمری در آینده که یه چندرغاز بده باز کردم وگرنه درمانش چیزی نداره. خواستم بپرسم الان دوره خدمت رو برای اضافه شدن به سابقه بیمه بخرم بهتره یا باشه برای سالهای بعد یا آخر سر؟ چون با میانگین حقوق مبلغ خرید رو محاسبه می کنه بهتر نیست زودتر اقدام کنم چون هر سال این مبلغ بالاتر میره و منم کار کم درآمدی دارم و سالهای بعدی بیشتر برای این خرید باید هزینه کنم. الان تو سایت تامین اجتماعی وارد حسابم شدم و از قسمت محاسبه خرید خدمت مبلغ خرید خدمت من برای 21.6 (بیست و یک ماه و شش روز) میشه 63,671,804 ریال. بهتر نیست زودتر این خرید رو بکنم یا باشه برای بعد؟

ممنون از راهنمایی

دیرتر خریدن این 2 سال برات سودی نداره فقط سودش برای تامین اجتماعی هست

زودتر اقدام کن و بخر . البته قبلا امکان پرداخت اقساطی اش بود الان رو اطلاعی ندارم

FOURTH RETURN
09-05-2022, 09:28
کاری ندارم به بیمه اما یه رمز ارز بخر که آینده دار باشه چند سال دیگه که قیمتش منفجر شد خودش از صد تا بیمه بهتره

Spectero
09-05-2022, 11:20
دیرتر خریدن این 2 سال برات سودی نداره فقط سودش برای تامین اجتماعی هست

زودتر اقدام کن و بخر . البته قبلا امکان پرداخت اقساطی اش بود الان رو اطلاعی ندارم

منم نظرم همینه. بله در سایت که قسطی هم انگار میشه خرید و شاید قسطی بشه پول بیشتر هم بگیرن. امروز رفتم کارگزاری بیمه از مسئولش پرسیدم گفت برای خرید نقدی باید برم خود نمایندگی بیمه. برای اطلاع بگم پارسال برای شش ماه دو میلیون سیصد حق بیمه پرداخت کردم و امروز رفتم سه میلیون و پانصد!!!:ohno::angry:. تازه من پایین ترین نرخ بیمه یعنی 12 درصد هستم.

shervin115
09-05-2022, 16:18
منم نظرم همینه. بله در سایت که قسطی هم انگار میشه خرید و شاید قسطی بشه پول بیشتر هم بگیرن. امروز رفتم کارگزاری بیمه از مسئولش پرسیدم گفت برای خرید نقدی باید برم خود نمایندگی بیمه. برای اطلاع بگم پارسال برای شش ماه دو میلیون سیصد حق بیمه پرداخت کردم و امروز رفتم سه میلیون و پانصد!!!:ohno::angry:. تازه من پایین ترین نرخ بیمه یعنی 12 درصد هستم.

الان چند سال سابقه بیمه دارید ؟

Spectero
09-05-2022, 19:46
الان چند سال سابقه بیمه دارید ؟

زیاد نیست و نزدیک سه سال هست. شرایط بد مالی و مشکلات اجازه نداد بیمه ای بتونم باز کنم. تا 60 سالگی اگر زنده باشم با حساب و خرید دو سال خدمت مفت به نظامی‌های مفتخور می تونم 20 سال سابقه جمع کنم و حقوق 20 روز رو بگیرم و اگر اشتباه نکنم به قیمت امروز ماهی یک میلیون و خورده‌ای حقوق بهم میدن که خیلی عالیه!

shervin115
10-05-2022, 08:59
زیاد نیست و نزدیک سه سال هست. شرایط بد مالی و مشکلات اجازه نداد بیمه ای بتونم باز کنم. تا 60 سالگی اگر زنده باشم با حساب و خرید دو سال خدمت مفت به نظامی‌های مفتخور می تونم 20 سال سابقه جمع کنم و حقوق 20 روز رو بگیرم و اگر اشتباه نکنم به قیمت امروز ماهی یک میلیون و خورده‌ای حقوق بهم میدن که خیلی عالیه!

به نظر من مبلغی که میخواهی برای بیمه واریز کنید رو داخل ارزهای دیجیتال و بازار طلای دست دوم سرمایه گذاری کن .

FOURTH RETURN
10-05-2022, 09:55
من خودم دنبال هیچ بیمه ای نیستم پولم رو مفت تو حلق این دزدهای یهودی نمیریزم ورزش میکنم و تغذیه سالم دارم و هیچ دارو و دکتری را قبول ندارم به فرض ماهی 200 هزار تومن که بخوام بریزم تو حلقوم بیمه هر ماه ارز دیجیتال میخرم چند سال دیگه میشه چند صد میلیون

shervin115
10-05-2022, 13:55
من خودم دنبال هیچ بیمه ای نیستم پولم رو مفت تو حلق این دزدهای یهودی نمیریزم ورزش میکنم و تغذیه سالم دارم و هیچ دارو و دکتری را قبول ندارم به فرض ماهی 200 هزار تومن که بخوام بریزم تو حلقوم بیمه هر ماه ارز دیجیتال میخرم چند سال دیگه میشه چند صد میلیون

برای سال 1400 حداقل واریزی بیمه برای هر شخص 1400 بوده و برای 1401 به 2000 رسیده .
تامین احتماعی الان ورشکسته هست . معلوم نیست 20 تا 30 سال دیگر چه چیزی در انتظار بازنشسته ها باشه .

Ezel
13-05-2022, 09:15
سلام

ممنون از راهنمایی

سلام
حتما این کار رو زودتر انجام بدین چون هرسال مبلغ خرید خدمت افزایش پیدا میکنه و حتی ممکنه بعدها به علت بار مالی که به بیمه ناشی از بازنشستگی ها تحمیل میشه لغوش کنند یا قانون رو تغییر بدن ، در ایران باید انتظار هر چیزی رو داشته باشیم.

ضمنا درگیر مشاوره های اشتباه و ناشی از عمق کم دید دوستان نشید بیمه ی بازنشستگی همه جای دنیا وجود داره و اینطور نیست که پول مفت دادن باشه یا کلاهبرداری باشه، در کنارش سرمایه گذاری دیگه هم خواستید انجام بدین اما بیمه چیز خیلی مهمیه برای شرایطی که شما دارید.

shervin115
13-05-2022, 11:54
سلام
حتما این کار رو زودتر انجام بدین چون هرسال مبلغ خرید خدمت افزایش پیدا میکنه و حتی ممکنه بعدها به علت بار مالی که به بیمه ناشی از بازنشستگی ها تحمیل میشه لغوش کنند یا قانون رو تغییر بدن ، در ایران باید انتظار هر چیزی رو داشته باشیم.

ضمنا درگیر مشاوره های اشتباه و ناشی از عمق کم دید دوستان نشید بیمه ی بازنشستگی همه جای دنیا وجود داره و اینطور نیست که پول مفت دادن باشه یا کلاهبرداری باشه، در کنارش سرمایه گذاری دیگه هم خواستید انجام بدین اما بیمه چیز خیلی مهمیه برای شرایطی که شما دارید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] F%DB%8C+%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%82+%D9%87%D8%A 7%DB%8C+%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%86%D8%B4%D8%B3%D8%AA %DA%AF%DB%8C&oq=%D9%88%D8%B1%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8 C&aqs=chrome.7.69i57j0i512l9.5451j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

دوست عزیز

متاسفانه اینجا ایران هست و وضعیت اقتصاد نامشخص

Spectero
13-05-2022, 11:56
سلام

سلام؛

بله منم همین قصد رو دارم زودتر نقدی بخرمش و به سابقم اضافه بشه. دو دور قبل امکانش نبود و سابقه حق پرداختم به هفتصد و خورده ای روز نرسیده بود که بتونم بخرمش و دور بعدی که شرایطش بود تعلل کردم ولی الان امکانش هست و به نظرم زودتر هم بخاطر اینکه هر سال گرون تر میشه و هم در مملکت که قانون درست و حسابی نیست ممکنه این رو هم حذف کنن و بگن چه معنی داره که ارزون تر بخری دوره خدمت رو یا خیلی گرون کنن یا هر چی برم سریع بخرم. دوستانی هم که گفتن سرمایه گذاری رو رمز ارز کنم لطف کردند نظرشون رو گفتند ولی این هم با این اوضاعی که تو این روزها از رکود و ریزش رمز ارزها می بینم و می شنوم خوب نمی بینم بخصوص در ایران. هر چند این بیمه از لحاظ درمان و بازنشستگی دندون گیر نیست ولی باز از هیچ برام بهتره.

srx190d
13-05-2022, 19:57
به نظرم عجله نکنید
شما تازه دوسال شروع کردید شاید اصلا به سن بازنشستگی نرسید یا اصلا پشیمان شدید از ادامه پرداخت حق بیمه
یا شاید انشاالله کار دیگری پیدا کردید با بیمه دیگر مثل خدمات درمانی دولت یا نیروهای مسلح که اصلا ربطی به تأمین اجتماعی نداره

Ezel
14-05-2022, 11:58
به نظرم عجله نکنید
شما تازه دوسال شروع کردید شاید اصلا به سن بازنشستگی نرسید یا اصلا پشیمان شدید از ادامه پرداخت حق بیمه
یا شاید انشاالله کار دیگری پیدا کردید با بیمه دیگر مثل خدمات درمانی دولت یا نیروهای مسلح که اصلا ربطی به تأمین اجتماعی نداره

سابقه تامین اجتماعی قابل انتقاله و چندین راهکار قانونی وجود داره برای انتقال به صندوقهای دیگه

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

radarz
15-05-2022, 08:25
تا ارزونه برو بخر ... :worried::sad:

Spectero
15-05-2022, 10:21
به نظرم عجله نکنید

سلام

ولی هر شش ماه یا هر سال این مبلغ خرید مثل حق بیمه افزایش داره و اگر صبر کنم مثلا چند سال آینده با توجه به تورم و بدتر اینکه کارم آزاد و در منزل است برایم پرداختش می‌تواند سنگین باشد. نرسیدن به سن بازنشستگی هم از جهت مرگ ناگهانی یا بیماری و خاتمه زندگی درست هست ولی می تواند برای هر پرداخت کننده آزاد بیمه باشد و در واقع بیمه گذار مثل قمارباز ریسک می‌کند یا برنده یا بازنده می‌شود و منم مجبورم و بله این احتمال وجود دارد که همه پرداخت ها به دلیل مرگ من به جیب بیمه برود و چیزی هم نصیب من در آینده نگردد. در مورد کار دیگر بخاطر شرایط سنی، وضعیت مالی نمی توانم کار دیگری که خوب باشد پیدا کنم؛ مگر در اسنپ و از این نوع کارها باشد.