PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه ای برای ساختن فایلهای Chm

shelik
05-10-2006, 11:02
سلام
من به یک برنامه خوب و قوی برا ساختن ebook با فرمت chm"compiled html file" که با زبان فارسی مشکلی نداشته باشه نیاز دارم التته به همراه کرک یا سریال برنامه

سهراب مموتی
06-10-2006, 21:48
FAR HTML
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کرکش هم راحت از سایت astalavista پیدا میشه
من خودم تا حالا کلی کتاب باهاش درست کردم که یکیش که فارسی هست رو برات میفرستم. من تقریبا تمام این نرم افزار رو بلدم. اگه کمکی خواستی حتما با من تماس بگیر
sjmahmoudi@yahoo.com
چون من میل های ناشناس رو باز نمیکنم حتما میلت را با عنوان Ebook بفرست

لیکن ای بوک من

سهراب مموتی
06-10-2006, 21:52
یه چیز رو یادم رفت بگم. در کنار این نرم افزار برای اینکه بتونی فایل فارسی بی ایرادی داشته باشی باید از برنامه microsoft html help workshop هم استفاده کنی. این رو هم اگر سرچ کنی راحت پیدا میشه و کرک هم نمیخواد. اگه مشکلی داشتی میل بزن. خوشحال میشم کمکت کنم.

shelik
08-10-2006, 11:08
خیلی باحالی.موفق باشی

mehdi_ok1
08-10-2006, 20:00
کدوم یکی رو دانلود کنم ؟

FAR 4.1 (build 652) (بتا) با حجم 2.6
یا
FAR 4.1 (build 649) با حجم 2.8

shelik
09-10-2006, 01:55
کدوم یکی رو دانلود کنم ؟

FAR 4.1 (build 652) (بتا) با حجم 2.6
یا

shelik
09-10-2006, 02:03
یه چیز رو یادم رفت بگم. در کنار این نرم افزار برای اینکه بتونی فایل فارسی بی ایرادی داشته باشی باید از برنامه microsoft html help workshop هم استفاده کنی. این رو هم اگر سرچ کنی راحت پیدا میشه و کرک هم نمیخواد. اگه مشکلی داشتی میل بزن. خوشحال میشم کمکت کنم.
سلام آقا سهراب :biggrin: میشه یه خورده بیشتر راهنماییم کنی :blush:

mehdi_ok1
09-10-2006, 19:04

بی زحمت لینکشو برا ی راحتی کار دوستات قرار بده

mehdi_ok1
09-10-2006, 19:06
راستی من با برنامه WIN Chm کار میکنم که فارسی رو ساپرت نمیکنه این برنامه microsoft html help workshop که گفتی فکر میکنی با این کار بکنه ؟

سهراب مموتی
10-10-2006, 07:27
سلام آقا سهراب :biggrin: میشه یه خورده بیشتر راهنماییم کنی :blush:

نحوه کار با far به این صورت هست که در ابتدا شما باید یک سری فایل html داشته باشید که درست به هم لینک شده باشند. البته این مساله لینک شدن زیاد مهم نیست چون در خود far هم این کار را بعدا میشود انجام داد.
پس اول باید یک سری html داشته باشیم.
وارد برنامه far شده و از دو زبانه اصلی برنامه authoring باز میکنیم. در toolbar این قسمت express را باز میکنیم.
در این پنجره فولدری که فایلهایتان در آن قرار گرفته، عنوان فایل، فایل اصلی که به عنوان home page استفاده میشود، و در آخر نام فایل chm را وارد میکنید.
توجه داشته باشید که با انتخاب فولدر تمام فایلهای داخل آن از هر نوعی به کتاب اضافه میشود.
پس از این کار create help کلیک کنید. امکان دارد که برنامه پیغامی دهد و از ادامه باز بماند. این به خاطر این است که microsoft html help workshop روی سیستم شما نسب نیست. میتوانید از این آدرس نسب کنید.
مشکلتان که حل شد یک بار دیگر این کارها را تکرار کنید. پس از زدن دکمه create help پنجره ای با عنوان ms help compiler باز میشود که روند ساخت فایل در آن دیده میشود. میتوانید در پایین این پنجره تعداد eror های فایلتان را ببینید. پس از اتمام دکمه close را بزنید.
حال میتوانید با دکمه view help فایل ساخته شده را ببینید که البته الان ظاهر خوبی ندارد و باید ابتدا آن را ادیت کرد. دکمه adv. edit را بزنید و از زیر شاخه آن go to advanced project editor را انتخاب کنید.
پنجره hh project editor باز میشود. در سمت چپ این پنجره شاخه هایی برای دسترسی به قسمت های مختلف فایل وجود دارد.

1_ project setting
در این قسمت تنظیمات اصلی کتاب را انجام میدهید. در قسمت general setting عنوان کتاب و صفحه اصلی را مشخص میکنید و در قسمتlanguage & font زبان و فونت. اگر توجه کنید میبینید که در قسمت language فارسی وجود ندارد. اینجاست که به برنامه html help workshop نیاز دارید.در بالای پنجره hh project editor در منتها الیه سمت راست toolbar آیکون برنامه html help workshop وجود دارد. آن را کلیک کرده تا برنامه باز شود. میبینید که در پنجره باز شده سه زبانه با عنوانهای project_contents_ index وجود دارد. شما باید در هر سه این زبانه ها به قسمت option که اولین کلید از کلید های toolbar عمودی سمت چپ نرم افزار است رفته و در آنجا زبان را به فارسی تغییر دهید. قشمت character set هم باید روی ARABIC Simplified یا ARABIC Traditional باشد. پس از این کار در منوی فایل compile را بزنید و از برنامه فئم اثمح صخقنساخح خارج شوید و به برنامه far که هنوز باز است برگردید. باید برنامه را ببندید و یک بار دیگر باز کنید. پس از باز کردن در زبانه Authoring روی HHP Editor کلیک کنید تا به ادیتور وارد شوید. حالا کا را ادامه دهید.
ممکن است بپرسد که چرا اصلا تمام کارها را نباید با html help workshop انجام داد که از فارسی هم پشتیبانی میکند. جواب این است که کار با far بسیار ساده تر است و زمان بسیار کمتری هم میبرد.
2_ compiler
در قسمت compiler option میتوانید گزینه هایی را تغییر دهید. توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید در کتاب خود جستجو کنید باید گزینه compile full-text search را کلیک کنید.
در قسمت file names هم همان تنظیماتیست که قبلا گفته شد.
3_ windows types
در این قسمت اندازه و موقعیت قسمتهای مختلف کتاب را تنظیم میکنید. میتوانید با زدن دکمه Autosizer پنجره دلخاه خود را بسازید.
در زیرشاخه های files و Ti Pane و Toolbar هم میتوانید گزینه های تولبارهای کتاب و موقعیت اصلی تولبار را تعیین کنید که احتیاج به توضیح بیشتر نیست
4_ files
در این قسمت میتوانید تمام فایلهایی که در کتاب وجود دارد را ببینید فایلی را حذف و اذافه کنید.
5_ merg files
این قسمت برای افزودن یک کتاب ساخته شده به پروژه است که من تا به حال از آن استفاده نکرده ام. شرمنده
6_ other sections
این یکی رو هم تا حالا به کارم نیومده.

مهمترین قسمتهای ادیت این دو قسمت است
7-TOC Wizard
همان طور که میدانید در فایلهای chm دو زباه اصلی table of contents و index وجود دارد. toc لیست ظبقه بندی شده صفحات کتاب است و index مرتب شده بر اساس حروف الفبا. با رفتن به بخش ادیت هر کدام از این فایلها میتوانید فرم آنها را ادیت کنید.
نکته مهمی که داشت یادم میرفت این است که شما باید قبل از شروع به ساخت کتاب هر کدام از فایلهای html را برایش یک title اتخاب کنید. html انجام دهید. نکته بعد. همان طور که در کتابی که آپلود کرده ام دیده اید. قسمت TOC زیرشاخه دارد. این زیرشاخه را به دو صورت میتوان درست کرد. یکی در داخل برنامه far و دیگری که راحت تر است این است که شما فایلهای html خود را در یک پوشه کنار هم ذخیره نکنید. بلکه در فولدر هایی به همان صورتی که دوست دارید شاخه بندی شود ذخیره کنید.
پس از انجام تمام این کارها در قسمت compile project کتابتان را compile کنید.

توضیحات ناقصی بود
اگر مشکلی بود بپرسید

سهراب مموتی
10-10-2006, 07:46
راستی من با برنامه WIN Chm کار میکنم که فارسی رو ساپرت نمیکنه این برنامه microsoft html help workshop که گفتی فکر میکنی با این کار بکنه ؟

من برای فارسی کردن کتابها در far پس از ساختشون به html help workshop میرم و از اونجا تنظیماتش رو فارسی میکنم که در بالا توضیح دادم. البته خوبی far اینه که آیکون html help workshop رو تو خودش داره و مستقیما کتاب رو در html help workshop باز میکنه. اگه برنامه win help این امکان رو نداشت میتونی با خود html help workshop پروژه ات را باز کنی و به صورتی که در بالا گفتم تنظیمش رو فارسی کنی.

shelik
10-10-2006, 09:42
نحوه کار با far به این صورت هست که در ابتدا شما باید یک سری فایل html داشته باشید که درست به هم لینک شده باشند. البته این مساله لینک شدن زیاد مهم نیست چون در خود far هم این کار را بعدا میشود انجام داد.
وارد برنامه far شده و از دو زبانه اصلی برنامه authoring باز میکنیم. در toolbar این قسمت express را باز میکنیم.
در این پنجره فولدری که فایلهایتان در آن قرار گرفته، عنوان فایل، فایل اصلی که به عنوان home page استفاده میشود، و در آخر نام فایل chm را وارد میکنید.
توجه داشته باشید که با انتخاب فولدر تمام فایلهای داخل آن از هر نوعی به کتاب اضافه میشود.
پس از این کار create help کلیک کنید. امکان دارد که برنامه پیغامی دهد و از ادامه باز بماند. این به خاطر این است که microsoft html help workshop روی سیستم شما نسب نیست. میتوانید از این آدرس نسب کنید.
مشکلتان که حل شد یک بار دیگر این کارها را تکرار کنید. پس از زدن دکمه create help پنجره ای با عنوان ms help compiler باز میشود که روند ساخت فایل در آن دیده میشود. میتوانید در پایین این پنجره تعداد eror های فایلتان را ببینید. پس از اتمام دکمه close را بزنید.
حال میتوانید با دکمه view help فایل ساخته شده را ببینید که البته الان ظاهر خوبی ندارد و باید ابتدا آن را ادیت کرد. دکمه adv. edit را بزنید و از زیر شاخه آن go to advanced project editor را انتخاب کنید.
پنجره hh project editor باز میشود. در سمت چپ این پنجره شاخه هایی برای دسترسی به قسمت های مختلف فایل وجود دارد.

1_ project setting
در این قسمت تنظیمات اصلی کتاب را انجام میدهید. در قسمت general setting عنوان کتاب و صفحه اصلی را مشخص میکنید و در قسمتlanguage & font زبان و فونت. اگر توجه کنید میبینید که در قسمت language فارسی وجود ندارد. اینجاست که به برنامه html help workshop نیاز دارید.در بالای پنجره hh project editor در منتها الیه سمت راست toolbar آیکون برنامه html help workshop وجود دارد. آن را کلیک کرده تا برنامه باز شود. میبینید که در پنجره باز شده سه زبانه با عنوانهای project_contents_ index وجود دارد. شما باید در هر سه این زبانه ها به قسمت option که اولین کلید از کلید های toolbar عمودی سمت چپ نرم افزار است رفته و در آنجا زبان را به فارسی تغییر دهید. قشمت character set هم باید روی ARABIC Simplified یا ARABIC Traditional باشد. پس از این کار در منوی فایل compile را بزنید و از برنامه فئم اثمح صخقنساخح خارج شوید و به برنامه far که هنوز باز است برگردید. باید برنامه را ببندید و یک بار دیگر باز کنید. پس از باز کردن در زبانه Authoring روی HHP Editor کلیک کنید تا به ادیتور وارد شوید. حالا کا را ادامه دهید.
ممکن است بپرسد که چرا اصلا تمام کارها را نباید با html help workshop انجام داد که از فارسی هم پشتیبانی میکند. جواب این است که کار با far بسیار ساده تر است و زمان بسیار کمتری هم میبرد.
2_ compiler
در قسمت compiler option میتوانید گزینه هایی را تغییر دهید. توجه داشته باشید برای اینکه بتوانید در کتاب خود جستجو کنید باید گزینه compile full-text search را کلیک کنید.
در قسمت file names هم همان تنظیماتیست که قبلا گفته شد.
3_ windows types
در این قسمت اندازه و موقعیت قسمتهای مختلف کتاب را تنظیم میکنید. میتوانید با زدن دکمه Autosizer پنجره دلخاه خود را بسازید.
در زیرشاخه های files و Ti Pane و Toolbar هم میتوانید گزینه های تولبارهای کتاب و موقعیت اصلی تولبار را تعیین کنید که احتیاج به توضیح بیشتر نیست
4_ files
در این قسمت میتوانید تمام فایلهایی که در کتاب وجود دارد را ببینید فایلی را حذف و اذافه کنید.
5_ merg files
این قسمت برای افزودن یک کتاب ساخته شده به پروژه است که من تا به حال از آن استفاده نکرده ام. شرمنده
6_ other sections
این یکی رو هم تا حالا به کارم نیومده.

مهمترین قسمتهای ادیت این دو قسمت است
7-TOC Wizard
همان طور که میدانید در فایلهای chm دو زباه اصلی table of contents و index وجود دارد. toc لیست ظبقه بندی شده صفحات کتاب است و index مرتب شده بر اساس حروف الفبا. با رفتن به بخش ادیت هر کدام از این فایلها میتوانید فرم آنها را ادیت کنید.
نکته مهمی که داشت یادم میرفت این است که شما باید قبل از شروع به ساخت کتاب هر کدام از فایلهای html را برایش یک title اتخاب کنید. html انجام دهید. نکته بعد. همان طور که در کتابی که آپلود کرده ام دیده اید. قسمت TOC زیرشاخه دارد. این زیرشاخه را به دو صورت میتوان درست کرد. یکی در داخل برنامه far و دیگری که راحت تر است این است که شما فایلهای html خود را در یک پوشه کنار هم ذخیره نکنید. بلکه در فولدر هایی به همان صورتی که دوست دارید شاخه بندی شود ذخیره کنید.
پس از انجام تمام این کارها در قسمت compile project کتابتان را compile کنید.

توضیحات ناقصی بود
اگر مشکلی بود بپرسید

بابا تو دیگه کی هستی :happy: دمت گرم

mehdi_ok1
10-10-2006, 22:19

وقتی به این مرحله میرسم پیغامی ظاهر میشه مبنی بر اینکه

فایل پیدا نشد Home Page مشخص شده نامعتبر می باشد

(این برنامه ورک شاپ رو هم نصب کردم نشد)

من برای فارسی کردن کتابها در far پس از ساختشون به html help workshop میرم و از اونجا تنظیماتش رو فارسی میکنم که در بالا توضیح دادم. البته خوبی far اینه که آیکون html help workshop رو تو خودش داره و مستقیما کتاب رو در html help workshop باز میکنه. اگه برنامه win help این امکان رو نداشت میتونی با خود html help workshop پروژه ات را باز کنی و به صورتی که در بالا گفتم تنظیمش رو فارسی کنی.

تو برنامه ٌWin Chm که هر چی فارسی نوشتی با یه کلیک همش میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آیکون ورک شاپ رو من تو این دو تا برنامه ندیدم

جریان از چه قرار ؟

سهراب مموتی
10-10-2006, 22:48
وقتی به این مرحله میرسم پیغامی ظاهر میشه مبنی بر اینکه

فایل پیدا نشد Home Page مشخص شده نامعتبر می باشد

(این برنامه ورک شاپ رو هم نصب کردم نشد)

میشه بگی چه جوری نشد؟ منظورم ورکشاپه

mehdi_ok1
11-10-2006, 13:42
تمام کارها تا آخردرست پیش رفت ولی چند تا مشکل:
1 در قسمت زیرمجموعه TOC Wizard یعنی Edit TOC File & Edit Index File و در قسمت Preview
همه چیز بر وفق مراد است(یعنی لینک ها سالمند و همه چیز کاملا فارسی) وفایل را Compile Project میکنی کار تمام میشود
وقتی فایل را مشاهده میکنی در قسمت Contents
نوشته به صورت فارسی نیست و اگر روی تمام لینک ها که فارسی هستند
نمایان میشود The page cannot be displayed کلیک میکنی صفحه بی تربیت
( لازم به ذکر است که سه قسمت رو تو ورک شاپ فارسی کردم)
ببخشید که انقدر سوال میکنم (مقاله هایی در مورد رجیستری جمع و ترجمه کردم که حدود 200 صفحه شده و میخوام برای بچه های پی سی ورد به صورت هلپی درست کنم که کار راحت باشه)

سهراب مموتی
11-10-2006, 17:16
تمام کارها تا آخردرست پیش رفت ولی چند تا مشکل:
1 در قسمت زیرمجموعه TOC Wizard یعنی Edit TOC File & Edit Index File و در قسمت Preview
همه چیز بر وفق مراد است(یعنی لینک ها سالمند و همه چیز کاملا فارسی) وفایل را Compile Project میکنی کار تمام میشود
وقتی فایل را مشاهده میکنی در قسمت Contents
نوشته به صورت فارسی نیست و اگر روی تمام لینک ها که فارسی هستند
نمایان میشود The page cannot be displayed کلیک میکنی صفحه بی تربیت
( لازم به ذکر است که سه قسمت رو تو ورک شاپ فارسی کردم)

اختیار داری. همیشه خوشحال میشم بتونم کمکی بکنم ;)

این مشکلات معمولا برای فایلهای فارسی پیش میاد. حتی ممکنه لازم باشه که encoding تمام فایلهات رو تغییر بدی که البته با far میشه این کار رو کرد. در مورد این مشکل که در برنامه far لینک ها درست است و لیست هم فارسی ولی وفتی compile میکنی فارسی ها از بین میره و لینک ها هم خراب میشه!!!!!!! در مورد لینک شما در پنجره TOC & index editor به زبانه TOC entry بروید و در آنجا لینک را کنترل کنید. قبلا وقتی این مشکل برای من پیش آمد من به این قسمت رفتم و لینک را به صورت دستی بهش معرفی کردم و مشکلم حل شد. البته کار وقت گیریه.

یه کار بهتر هم میشه کرد. به همون دلیلی که گفتم یعنی encoding مختلف صفحات که در کار با فایلهای فارسی خیلی مشکل پیش میاره بهتره شما یه کار بکنی. شما چند تا از صفحات html رو مثلا پنج یا شش تاش رو آپلود کن و من خودم اونها رو باهاش کار کنم. این جوری شاید بهتر بشه مشکل رو پیدا کرد.

سهراب مموتی
14-10-2006, 03:36
ایول
نمیشد یه جواب بدی؟!!!!
حسابی حالمو گرفتی مهدی جان.

mehdi_ok1
17-10-2006, 13:42
حسابی حالمو گرفتی مهدی جان

لعنت خدا بر من اگه عمدا بخوام كسي رو نا راحت كنم

با اين شباي احيا وقتم گرفته شده الان تازه اينارو ديدم و دارم تو دانشگام برات مينويسم

برم خونه بروي چشمام حتما

انشاالله كه مارو تو اين شب هاي عزيز حلا كني

mehdi_ok1
19-10-2006, 22:17
اگه خدا بخواد دیگه کارا داره درست پیش میره

ولی یه راهنمایی میخواستم

نتونستم لینک بدم (شاید از گیجی خودم ) با اینکه فایلم رو به صورت html در اوردم ولی دیده نمیشه(در قسمت Index Entry>link>file select)
پیغام میده که فایل html not found و معلومه که داره خالی می بنده

مجبورشدم در قسمت Preview از شاخه های ساخته شده کپی بگیرم زیر شاخه اصلی پیست کنم وارد Edit>word بشم از یجا دیگه(منظورم همون فایلی که تو قسمت بالا دیده نمیشد) مطالب رو کپی کنم داخلش پیست کنم بعد save کنم ولی یه مشکل
شاخه قبلی که درست شده بود همانند شاخه جدیده میشه که درست کردم

انشا الله که درست بشه اگه نشد باید برم سر وقت htm یا pdf

سهراب مموتی
19-10-2006, 22:50
سلام.
من به این قسمتی که گفتی رفتم. وقتی وارد قسمت file select شدم فایلی در پنجره دیده نمیشد. با زدن دکمه refresh هم باز فایلی دیده نمیشد.
در بالای این پنجره یک منوی کرکره ای هست که به صورت پیش فرض روی Unused HTML Files هست. اگر اون رو روی All Files تنظیم کنی و Refresh رو بزنی فکر کنم مشکلت حل بشه.
یک دلیل دیگه هم ممکنه داشته باشه. با این که گفتی فایلها رو به html تبدیل کردی، یک بار دیگه هم کنترل کن که پسوند فایلهات html هست یا htm . چون برنامه far از htm پشتیبانی نمیکنه.

mehdi_ok1
20-10-2006, 21:52
روی All Files گزاشتم نشد

هم html همhtm گزاشتم نشد

سهراب مموتی
21-10-2006, 02:51
مهدی جان من یک کار میتونم برات بکنم.
ببین اگه فایلهات حجمش کمه زیپشون کن و در راپید شیر آپلودشون کن. من کتابشون میکنم و تمام مراحل را هم برات مینویسم. این بهترین کاره. اگر هم نمیخوای فایلهات رو در اختیار کسی بگذاری فقط چند تاش رو برای من آپلود کن تا ببینم مشکلشون چیه. من خودم تا حالا این مشکلاتی که تو بهشون بر خوردی باهاش برخورد نکردم.
روش آپلود کردن رو هم میتونی از بچه های تالار بپرسی
یا علی

سهراب مموتی
23-10-2006, 02:59
فایلهات این کشکلات را داشت.
1- نام فایلها فارسی است
لازم نیست نام فایلها فارسی باشد. میتوانید در برنامه ادیتوری که فایلها رو باهاش ساختید در قسمت title یک نام فارسی براش انتخاب کنید و در کتابتون هم همون به نمایش در میاد. و فارسی کردن این مشکل رو پیش میاره که ممکنه far ازش پشتیبانی نکنه یا بعدا در اجرا روی سیستم های مختلف به مشکل بر بخوره.
2- فرمت فایلهات htm هست نه html.
من برای ساخت و ادیت فایلهای html بیشتر از برنامه word استفاده میکنم. وقتی که صفحه ای را که در آن فقط متن هست و هیچ عکسی نداره ذخیره میکنم حتی اگر در قسمت file type گزینه html رو انخاب کنم فایل به صورت htm ضخیره میشه. شما اگر در قسمتی که برای ذخیره کردن فایل هست به قسمت file type توجه کنید میبینید که نوشته htm; html
راه حلی که من برای صفحات استفاده میکنم اینه که در هنگام ذخیره یک فایل مثلا با اسم 1 به جای اینکه بنویسم 1 و در قسمت file type نوعش رو انتخاب کنم، مینویسم 1.html یعنی فرمتش رو خودم جلوش مینویسم.
کاری که من روی فایلهات کردم این بود. فایلها رو در word باز کردم. با اسم 1.html و 2.html ذخیره کردم.
وقتی کامپایل کردم و رفتم به برنامه html help workshop برای فارسی کردن یکی از عناوین به هیچ وجه فارسی نشد که من در همان برنامه نوشتم نامعلوم. من قبلا هم به این مشکل بر خورده بودم. این کاری بود که یادم رفته بود بهت بگم. یعنی نوشتن عناوین در html help workshop. این کار خیلی راحت تر از نوشتن در ادیتور هاست. شما اول فایلها رو میسازی و بعد از کامپایل کردن در این برنامه عناوینش رو هم مینویسی. و با این کار میتونی اتمینان داشته باشی که در کتابت خوب مایش داده میشه.
اگه سوال باز داشتی من در خدمتم.
آدرس کتاب ساخته شده رو در یک پیام خصوصی برات گذاشتم

سهراب مموتی
23-10-2006, 03:05
در مورد لینک گذاشتن در خود برنامه دقیقا نفهمیدم منظورت رو. بیشتر توضیح میدی؟

الان که فایل رو یه نگاه انداختم دیدم که در عناوین به جای ی نوشته ج. این از همان مشکلاتی هست که با نوشتن عناوین در html help workshop حل میشه. در ضمن اگر در عنوان فایل هم انگلیسی داری هم فارسی میتونی از یه کلک استفاده کنی تا نوشته جابجا نشه مثل اتفاقی که برای عنوان فایل تو افتاد.
عنوان این بود. فرمانهای مفید برای استفاده در Run . البته run رو اول نوشته بود. معمولا این اتفاق میفته. برای حل این اشکال میتونی این جوری بنویسی Runفرمانهای مفید برای استفاده در
بعدا در کتاب درستش دیده میشه.

mehdi_ok1
24-10-2006, 22:13
با سلام خدمت دوست عزیزم

با الطاف بی منت شما

همه کارا درست شد :biggrin:

1) تمام فایل ها باید اسم انگلیسی داشته باشند

2) همه فال ها باید به صورت Html باشند

اسم فایل هام رو انگلیسی کردم
و
بک فایل تو بین فایل هام htm بود که کار بقیه رو خراب کردhtml کردمش

درست شد

اما دو تا سوال

وقتی رنگ برای Back groundانتخاب میکنم در قسمت Preveiw درست وخوشگل مامانی ولی وقتی فایل درست شده رو نگاه میکنی به صورت یک مستطیل سفید رنگ زیر نوشته هست و کار خراب

اون کتاب زیبایی که درست کردی و جای احسنت داره صفحه اول نستعلیق نوشتی یا عکس چون من با فونت نستعلیقی که رو برنامه آفیسم نصبه نوشتم ناخوانا بود (با برنامه خاصی نوشتی؟)

راستی تو رپید شر فایلت پاک شده اون فایلی رو که هم برام آپ کردی نتونستم دان کنم ایمیلتو بده تا برات دعوت نامه پرشین گیگ که لینک مستقیم هم میده بفرستم

سهراب مموتی
25-10-2006, 03:53
در مورد اون کتاب من فایلهاش رو از سایت امام خمینی دانلود کردم و اون نوشته هم عکس هست.
در مورد بک گراند هم من رنگش رو در word در قسمت بک گراند انتخاب میکنم و مشکلی پیش نیومده تا حالا.

mehdi_ok1
27-10-2006, 17:15
منظورم از Background پشت نوشته ها در ستون سمت چپ هست ( content index search) هست

سهراب مموتی
29-10-2006, 01:42
این مشکل رو من هم دارم. من در هلپ نرم افزار سرچ کردم و این رو نوشته بود.

A number minor features in HTML Help were never fully completed by MS
The Background color option was not completely implemented. You may find it useful even with the obvious cosmetic defects.
میبینی که مشکلی هست که خود سازنده ها هم ازش اطلاع دارند.

h53h53
02-05-2022, 12:29
فایل کتابها در محیط ورد یا پی دی اف اگر باشد چطوری به Html تبدیل کنیم؟
منظور این که تحت آن ذخیره کنیم؟