PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی خرید فن سی پی یو اینتل

mohsen_blid
02-12-2021, 19:39
سلام دوستان
پی سی من چندین بار در روز هنگ می کند و ریستارت می شود و در برخی مواقع حتی در ریستارت گیر می کند و بالا نمی اید و مجبور می شوم خاموش کنم و بعد از چندین دقیقه روشن کنم تا کار کنم
یکبار ویندوز را کامل حذف کردم و دوباره ویندوز جدید با برنامه های کم نصب کردم اما مشکل دوباره مشاهده شد برای همین داخل کامپیوتر را باز کردم و تمیز کردم اما دیدم که فن سی پی یو بعضی مواقع کار نمی کند
شروع به بررسی کد خطا کردم که متوجه شدم مشکل از همین فن است برای همین دنبال فن مناسب هستم اما اعداد و شماره سوکت و میزان امپر باعث مردد شدن در خرید من شده ممنون می شوم راهنمای کنید
مادربرد من asrock p67 pro3 هست
و پردازنده من اینتل هست
روی فن این اعداد نشوته شده است
e97378-001
cndp110l 10
dtc-daa08
127dc 0.60A
deltA
بر روی فن جایی نوشته نشده چه سوکتی هست 1150 هست یا شماره دیگه این شماره هم من از روی اطلاعات مادربورد در سایتشان دراوردم که نمی دانم اصلا ربطی دارد یا خیر و هیچ فنی مطابق با اطلاعات بالا پیدا نکردم یا شماره های اخر فرق داشت یا امپر
ممنون میشوم راهنماییم کنید
سپاس

Xx Hossein xX
02-12-2021, 23:08
سلام.
نگران ولتاژ و آمپر نباشید یدونه فن استوک اینتل تهیه کنید و جای قبلی نصب کنید، همشون استاندارد هستند.
فکر کنم در مغازه های دست دوم فروشی کامپیوتر راحت پیدا کنید.
قیمت زیادی هم نداره فن خالی، با هیت سینک 75 تومنه ولی نیاز نیست دوباره هیت سینک بگیرید، قبلی رو کامل تمیز کنید و فن جدید نصب کنید روش.
اگر میخواید بیشتر هزینه کنید میتونید هیت سینک بزرگتر و فن نو تهیه کنید.
مثلا DeepCool IceEdge یا مدل های بالاتر که از 300 به بالا هست.

mohsen_blid
02-12-2021, 23:49
ممنون از راهنماییتون
یک سوال درباره سوکت باید از کجا مطمئن بشم که شماره سوکت فن چی هست؟روی فن چیزی نوشته نشده.
لینک هایی از دیجی کالا میزارم بنظرتون کدام را تهیه کنم با توجه به مادربرد و اطلاعات بالا
بسیاری از افراد هم می گویند که فیکه و ...
لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لینک دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لینک سوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])