PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت اختلال، کاهش سرعت و افت کیفیت اینترنت مشخص شد

payampop
11-10-2021, 12:10
اپراتورهای اینترنت ثابت در گفت‌وگو با زومیت اعلام می‌کنند که مشکل کاهش سرعت و افت کیفیت اینترنت در کشور مربوط به این شرکت‌ها نیست و به‌خاطر کمبود پهنای باند در کشور است. همچنین طبق شنیده‌های زومیت، نزدیک به دو ماه است که افزایش پهنای باند شرکت ارتباطات زیرساخت متوقف شده است.
به‌گزارش زومیت، مشکلات اینترنت کشور در دو ماه گذشته افزایش درخورتوجهی یافته و امروز این مشکلات به اوج خود رسیده است. از حدود دو ساعت پیش نیز رادار‌های ابرآروان که وضعیت ارتباطات اینترنت ایران را براساس اطلاعات زیرساخت کشور در لحظه رصد می‌کند، نشان داده است که وضعیت اختلال اینترنتی در ایران به اوج خود در شهرهای مختلف رسیده است.
در تماس زومیت با مدیران برخی شرکت‌های اینترنتی، آن‌ها اعلام می‌کنند که این مشکل ربطی به زیرساخت‌های شبکه آن‌ها ندارد و پهنای باندی که از شرکت ارتباطات زیرساخت می‌گیرند، با کاهش و کیفیت پایین مواجه می‌شود. به‌ گفته آن‌ها، اینترنت در یک ماه گذشته در بعضی ساعت‌ها دچار پکت‌لاست (packet loss) می‌شود.
براساس شنیده‌های زومیت، از زمان تغییر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزایش ماهانه و موردنیاز کشور در زمینه پهنای باند بین‌الملل اتفاق نیفتاده و کشور با کاهش پهنای باند اینترنت مواجه است. گفته می‌شود شورای عالی فضای مجازی که طبق دستوری باید مجوز واردات پهنای باند را به شرکت زیرساخت بدهد، مجوز واردات پهنای باند را برای این شرکت صادر نکرده است.

منبع : زومیت
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

italodance
11-10-2021, 13:58
یعنی واقعا مردم انقلابی چه انتظاراتی دارند. باید دیال اپ داد به این مردم فقط ,خلایق هر چی لایق
خود محرومی خود بدبختی جا زیاد داره

naasr
11-10-2021, 14:47
این رئیسی که تو مناظره هاش وعده افزایش پهنای باند میداد حالا داره برعکسش عمل میکنه اینم دروغگو از آب دراومد

Electronic-Arts
11-10-2021, 15:21
چه معنی داره اصلا که اینترنت کسی استفاده کنه ؟ مگه 100 سال پیش اینترنت بود ؟
در حد MMS و SMS خیلی هم زیاده
از مسئولین محترم تقاضامندیم که این آفت اجتماعی اینترنت رو جمع کنن کلا, اینترنت تو هر کشور خارجی گسترده شد بدبخت شدن مثل آمریکا و کل اروپا و ژاپن و کره جنوبی ببینید خودتون
با تشکر از مسئولین زحمت کش و مردم دار

payampop
11-10-2021, 18:33

کاهش ترافیک بین‌ الملل اینترنت ایران در گزارش شفافیت ترافیک گوگل
گزارش ترافیک بین الملل اینترنت در ایران ار یکم تا دهم اکتبر (از 9 تا 18 مهرماه)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %DB%B1_%DB%B1%DB%B7_%DB%B1%DB%B2_%DB%B2%DB%B8.jpg

ksra
14-10-2021, 11:35
سلام.
برای من گاهی بین الملل از کار می افته و میره روی داخلی !!! زنگ نزنم به 2020 همونجوری میمونه!! مال منم مخابرات هست.

AVAVA
14-10-2021, 19:44
سرعت نسبت به ماه قبل خیلی کم شده و پینگ نوسان داره

*Forgotten*
14-10-2021, 20:02
من روزانه کاهش سرعت و قطعی دارم هم همراه اول هم مبین نت طرح 360

روانپریش
15-10-2021, 03:09
طرح صیانت بالاخره اجرایی شد؟

radarz
16-10-2021, 09:25
مثله واكسن هايي كه صدقه ميگيرن پهناي باند هم صدقه بگيرن !!!

AVAVA
16-10-2021, 10:18
طرح صیانت بالاخره اجرایی شد؟
طرح صیانت به خودی خودش طرح خوبی هست اما!... اما این طرح با شرایط فعلی it کشور قابلیت اجرایی نداره پس بهش فکر نکنید
طرح صیانت نیازمند یک سری فاکتورها هست که هیچ کدامشون اجرایی و نهایی نشدن
برای طرح چنین طرحهایی باید از قبلش کلی کار انجام داده باشن
گذشته از همه این ها تو هیچ کدام از بندهاش نگفته اینترنت بین الملل باید قطع بشه ، اصولا چیزی که درباره این طرح زیاد سر و صدا کرده اون بخشش هست که باید خودت رو کامل معرفی کنی

Abolfazl-Star
17-10-2021, 12:15
آخرش باید با کارتای اینترنتی 4 ساعته دایال آپ وصل بشیم به اینترانت !! ;)

روانپریش
17-10-2021, 13:22
طرح صیانت به خودی خودش طرح خوبی هست اما!... اما این طرح با شرایط فعلی it کشور قابلیت اجرایی نداره پس بهش فکر نکنید
گذشته از همه این ها تو هیچ کدام از بندهاش نگفته اینترنت بین الملل باید قطع بشه ، اصولا چیزی که درباره این طرح زیاد سر و صدا کرده اون بخشش هست که باید خودت رو کامل معرفی کنی

بله حرفتون درسته ولی به نظرتون اینترنت بین الملل قطع میشه؟من خیلی نگران هستم باور کنید تنها دلخوشی و سرگرمیمون همین نت هست اینم ازمون اگه بگیرین دیگه هیچی به هیچی

Abolfazl-Star
17-10-2021, 13:56
بله حرفتون درسته ولی به نظرتون اینترنت بین الملل قطع میشه؟من خیلی نگران هستم باور کنید تنها دلخوشی و سرگرمیمون همین نت هست اینم ازمون اگه بگیرین دیگه هیچی به هیچی

سرگرمیتون اگه اینستا و واتساپ و از این قبیل بزنامه ها باشه باید بهتون بگم که اینا کار خودشون رو میکنن و این سرگرمی ها رو بر میدارن زیاد امیدوار نباشین

AVAVA
17-10-2021, 17:30
خیر قطع نمیشه! هیچ وقت قطع نمیشه! ابدا قطع نمیشه
ببینید منظورشون از شبکه ملی اطلاعات همان شبکه داخلی هست ، شبکه داخلی که همین الان دارید باهاش همه ماها کار می کنیم ، ببینید اولین نیاز راه اندازی این شبکه فیبرنوری کردن کل کشور هست که بتوان پورت گیگابیتی به مشترک ارائه کرد ، با این پورت خیلی کلرا می توان انجام داد از جمله ارائه iptv یا همان پوشش کانال تلویزیونی بر اساس اینترانت ، نمونه دیگه ایجاد و ارائه خدمات حمل و نقل مثلا با یک اپ ببینید اتوبوس نسبت به محلی که شما مستقر هستید در کجا قرار دارد ، نمونه دیگه ایجاد سرورهای بازی هست که باید مثلا با سونی وارد مذاکره بشن و یک یا دو سرور پلی استیشن در ایران بزنن در این صورت پینگ تو بازی ها بشدت پایین میاد ، نمونه دیگه جلوگیری از کلاه برداری ها فرض کنید دو نفر با هم معانله ای می کنن تو این ماجرا در شرایط فعلی امکان کلاه برداری بسیار بالاست اما در شرایطی که شبکه ملی راه اندازی شده باشه هر کسی که بخواد با اینترنت کار کنه باید کامل خودش رو معرفی کنه و این با اون چیزی که با معرفی فعلی هست متفاوت هست ، دقیقا همین بخش هست که زیاد سر و صدا کرده و میگن چرا باید بگیم کی هستیم و چه می کنیم
ولی اینترنت بین الملل قطع نمیشه ، چنین چیزی جز محالات هست ، اگر تو اعتراضات میبینید قطع میشه بخاطر کنترل شرایط هست و دقت کرده باشید موقت قطع میشه ، در ضمن تو این دور زمانه با این همه امکانات بشر عملا قطع دسترسی یه چیز احمقانه است ، پس بهش فکر نکنید
مورد بعدی این هست اگر نرم افزاری تو کشور به درستی و عالی پیاده سازی بشه و امکانات درستی ارائه بده نمونه خارجیش رو فیلتر می کنن که بازم با فیلترشکن دور زده میشه پس میبینید این مثل یه بازی میمونه ، شما و من و بقیه همین الان درگیر همین بازی هستید

bigbang0661
18-10-2021, 15:21
ببینید منظورشون از شبکه ملی اطلاعات همان شبکه داخلی هست ، شبکه داخلی که همین الان دارید باهاش همه ماها کار می کنیم ، ببینید اولین نیاز راه اندازی این شبکه فیبرنوری کردن کل کشور هست که بتوان پورت گیگابیتی به مشترک ارائه کرد ، با این پورت خیلی کلرا می توان انجام داد از جمله ارائه iptv یا همان پوشش کانال تلویزیونی بر اساس اینترانت ، نمونه دیگه ایجاد و ارائه خدمات حمل و نقل مثلا با یک اپ ببینید اتوبوس نسبت به محلی که شما مستقر هستید در کجا قرار دارد ، نمونه دیگه ایجاد سرورهای بازی هست که باید مثلا با سونی وارد مذاکره بشن و یک یا دو سرور پلی استیشن در ایران بزنن در این صورت پینگ تو بازی ها بشدت پایین میاد ، نمونه دیگه جلوگیری از کلاه برداری ها فرض کنید دو نفر با هم معانله ای می کنن تو این ماجرا در شرایط فعلی امکان کلاه برداری بسیار بالاست اما در شرایطی که شبکه ملی راه اندازی شده باشه هر کسی که بخواد با اینترنت کار کنه باید کامل خودش رو معرفی کنه و این با اون چیزی که با معرفی فعلی هست متفاوت هست ، دقیقا همین بخش هست که زیاد سر و صدا کرده و میگن چرا باید بگیم کی هستیم و چه می کنیم
ولی اینترنت بین الملل قطع نمیشه ، چنین چیزی جز محالات هست ، اگر تو اعتراضات میبینید قطع میشه بخاطر کنترل شرایط هست و دقت کرده باشید موقت قطع میشه ، در ضمن تو این دور زمانه با این همه امکانات بشر عملا قطع دسترسی یه چیز احمقانه است ، پس بهش فکر نکنید
مورد بعدی این هست اگر نرم افزاری تو کشور به درستی و عالی پیاده سازی بشه و امکانات درستی ارائه بده نمونه خارجیش رو فیلتر می کنن که بازم با فیلترشکن دور زده میشه پس میبینید این مثل یه بازی میمونه ، شما و من و بقیه همین الان درگیر همین بازی هستید
شما یا از خود بر و بکس سایبری هستی یا تا حالا توی غار بودی و خبر نداری از سانسور و فیلترینگ و فضای بسته ی کشور. این حرفا و نظرات زیبا و رویایی که درباره طرح صیانت و فضای مجازی میزنی واسه یه آرمانشهر هست نه ایران.....
ما توی سیاست با کل دنیا دشمنیم اونوقت میگی مثلا سونی بیاد سرور بزنه تو ایران؟؟ وات د فاز دادا

AVAVA
18-10-2021, 15:50
شما یا از خود بر و بکس سایبری هستی یا تا حالا توی غار بودی و خبر نداری از سانسور و فیلترینگ و فضای بسته ی کشور. این حرفا و نظرات زیبا و رویایی که درباره طرح صیانت و فضای مجازی میزنی واسه یه آرمانشهر هست نه ایران.....
ما توی سیاست با کل دنیا دشمنیم اونوقت میگی مثلا سونی بیاد سرور بزنه تو ایران؟؟ وات د فاز دادا
سایبری خودتی!
قرار نیست به دیگران چیزی خلاف واقعه خورده بشه! من مثال زدم ، اگر چیزی نمیدونی حرف مفت نزن ، من بیشتر تو از مشکلات نت اگاهی دارم ، خیلی بیشتر از تو مطالعه دارم و درستی یا نادرستی این موارد رو بهتر از توی که فقط بلدی یه برچسب بزنی بلدم ، طرح صیانت که میگی قابل اجرا نیست من درباره شبکه داخلی صحبت کردم! چرا فرق این دور را نمیفهمی؟ تو طرح صیانت که میگی هم بخث قطع شدن اینترنت نبوده! بحث این هست که تو اینترنت چه کار می کنید ، اصولا کسی که کارش جای میلنگه هراس داره ، تازه یه عده میگن چرا باید خودمان رو معرفی کنیم محض رضای خدا فکر کنید ، انها اصل و تصب همه ما جلوشون هست این فکرای احمقانه فقط از تو مغز شما ها میزنه بیرون اگر کسی اطلاع صحیح ارائه بده سریعا برچسب بهش میزنید
مدت بعد هم وارد لیست سیاه من میشی، حوصله شماها رو ندارم

A-L PC
19-10-2021, 12:56
همه جای دنیا دارن روی حریم خصوصی تاکید میکنن، تو ایران میخواهن کاری کنن هر وقت بخواهی به اینترنت وصل بشی، باید کارت ورود بزنی و بگی این لیست سایت های است که میخواهم برم و قول میدم که پسر خوبی باشم و فقط هم از سایت های عالی داخلی استفاده کنم.

AVAVA
19-10-2021, 15:31
همه جای دنیا دارن روی حریم خصوصی تاکید میکنن، تو ایران میخواهن کاری کنن هر وقت بخواهی به اینترنت وصل بشی، باید کارت ورود بزنی و بگی این لیست سایت های است که میخواهم برم و قول میدم که پسر خوبی باشم و فقط هم از سایت های عالی داخلی استفاده کنم.
از شما ممنونم ، شما حرف های بالاتری که گفتم تایید کردید ، عزیز موضوع همینه ، چیزی که سر و صدا درست کرده همین موضوع هست که باید یک معرفی نامه عحیب داشته باشی و بعدش همین این کلی ایراد و اشکال داره ، بخاطر همینه که از کلی کارشناس دعوت می کنن بیان نظر بدن ، چرا جون از اساس این بخشش مشکل داره ، خوبه که مردم تشویق می کنن از نرم افزار ایرانی استفاده کنن ، خوبه که بخوان پورت گیگابیتی فیبرنوری کل کشور ارائه کنن و خدمات جانبی ارائه کنن این ها خوبه ولی همه این موارد خوب رو با یه بند و قانون از بین میبرن ، به عقیده من باید بزارن مردم خودشان تصمیم‌ بگیرن ، شما خوب سرویس بدید مردم خودکار جذب میشن نه این که مثلا جستجوگر میزنن ولی هیچ سایتی رو نمیاره خوب معلوم هست مردم روی گردان میشن ، اولین کار اینکه بستر رو فراهم کنن بعدش نرم افزار تراز جهانی درست کنن بعدش هزینه و کیفیت هم جهانی کنن اون وقت از مردم بخوان
اون موضوعی که بصورت پرنگ مشخص کردید در رابطه با کلاه برداری های توی اینترنت گفتم ولی اون حالتی که منظور شما هم هست رو شامل میشه پس گزینشی عمل نکن ، اشکال شما هم اینجاست یه بخش از متنی رو میگیری و روی ان مانور میدی این روش غلط هست و شما کل طرح رو میکوبی در حالی که من یک بخش رو میکوبم
ولی خوب ، این طرح خوبی داره ، بدی هم داره
ولی داستانی رو تعریف کنم واست ، من یه پسر خاله دارم اهل هک و مک اینجور چیزاست ، از پارس انلاین سرویس داشت ، بحث چند سال پیشه ، چندین سایت رو هک می کرد ولی اشکالاتشون رو از طریق ایمیل واسشون بصورت ناشناس میفرستاد (همان هکر سفید بگیم بهتره) اخرین جایی که هک کرد بعدش پارس انلاین گرفت اینترنتش رو قطع کرد و بهش زنگ زدن بره دفتر نمایندگی برای اتصال مجدد ، اونجا که رفت از پرسیدن چرا داری هک می کنی؟ باور می کتید حتی چت واتس اپ هم گذاشتنه بودن جلوش! ببین isp همه چی رو میبینه ، بالاتر پیشکش ، پس همین حالا هم دارن نظارت می کنن ، قصد ماست مالی کردن ندارم ولی همه دنیا روی بستر اینترنت نظارت دارند هر کشوری که بگه ندارم شک نکنید داره دروغ میگه ، پس بنابراین بگذرید از این طرح چون مواردی که نیازمند اجرایی کردنش باشه پیش زمینه هاش رو ندارد پس بی خیالش باشید

italodance
19-10-2021, 19:34
طرح صیانت به خودی خودش طرح خوبی هست اما!

یعنی چی؟ بله کلا آزار و اذیت چیز خوبیه. 42 سال خفه کردن مردم چیز خوبیست اما!

اما و ....

AVAVA
19-10-2021, 22:06

اما و ....
ببین تو طرح صیانت اشکالاتی هست ولی موارد خوبی هم داره من منکر مشکلاتش که نیستم اتفاقا من طرفدار اینترنت بدون محدودیت که خود کاربر تصمیم بگیره ، منتها خدایش چقدر تو اینترنت به هم تهمت زدیم؟ فحاشی کردیم؟ کلاه سر این و ان گذاشتیم ؟ حداقل قانون حاکم نیست توش ! نمونه سر من رو کلاه گذاشتن تو یه معامله با این که کلی احتیاط کردم ولی تلاشم ره به جای نبرد! خوب ایا انتظاری دارید وقتی رحم نمی کنیم بهم؟ خوده مردم بدتر از حکومت و حکومت بدتر از مردم ! شدیم مردمی که تا می تونیم تهمت بزنیم ، انک بزنیم حق این و ان رو بالا بکشیم و فلان و به امان
یه جا باید تمام بشه ، از خارج فشار وارد می کنن از این ور اینها محدود می کنن
محدودیت تلگرام ناشی از چی بود؟ این مثال هست
مثل چی میمونه مثل بادکنک میمونه مردم تلاش میکنن این باد کنک فضای بیشتر داشته باشه بعد از بیرون فشار وارد می کنن خوب معلومه ما اذیت میشیم نه اونی که نشسته خارج از کشور شعار میده اون خارج از کود هست ، ایا منکر این داستانی؟

A-L PC
19-10-2021, 23:32
ببین تو طرح صیانت اشکالاتی هست ولی موارد خوبی هم داره من منکر مشکلاتش که نیستم اتفاقا من طرفدار اینترنت بدون محدودیت که خود کاربر تصمیم بگیره ، منتها خدایش چقدر تو اینترنت به هم تهمت زدیم؟ فحاشی کردیم؟ کلاه سر این و ان گذاشتیم ؟ حداقل قانون حاکم نیست توش ! نمونه سر من رو کلاه گذاشتن تو یه معامله با این که کلی احتیاط کردم ولی تلاشم ره به جای نبرد! خوب ایا انتظاری دارید وقتی رحم نمی کنیم بهم؟ خوده مردم بدتر از حکومت و حکومت بدتر از مردم ! شدیم مردمی که تا می تونیم تهمت بزنیم ، انک بزنیم حق این و ان رو بالا بکشیم و فلان و به امان
یه جا باید تمام بشه ، از خارج فشار وارد می کنن از این ور اینها محدود می کنن
محدودیت تلگرام ناشی از چی بود؟ این مثال هست
مثل چی میمونه مثل بادکنک میمونه مردم تلاش میکنن این باد کنک فضای بیشتر داشته باشه بعد از بیرون فشار وارد می کنن خوب معلومه ما اذیت میشیم نه اونی که نشسته خارج از کشور شعار میده اون خارج از کود هست ، ایا منکر این داستانی؟
دیگه اون دوره زمونه ترسوندن مردم از اینترنت با چرت و پرت هایی مثل اینترنت خطرناکه و سرتون کلاه میزارن و... خیلی وقته تموم شده، مردم خودشون عقل و شعور دارن،‌ نیازی به این ندارن که کسی بهشون بگه چی بده چی خوبه.
در مورد اینکه مردم بدتر از حکومت ان، فکر کردی دلیل اش چیه؟ وقتی که دولت تو روز روشن داره سر مردم کلاه میزاره، انتظار داری مردم دنباله رو نباشه و به دلایل مختلف اعمالشون رو موجه نکن (هنوز خیلی هستن که به اخلاقیات پایبندن اما، اونها هم در یکجایی مجبور میشن.) حکومتی که دزدها تشویقی میگیرن، چیز بیشتری نباید ازش انتظار داشت.

AVAVA
19-10-2021, 23:50
دیگه اون دوره زمونه ترسوندن مردم از اینترنت با چرت و پرت هایی مثل اینترنت خطرناکه و سرتون کلاه میزارن و... خیلی وقته تموم شده، مردم خودشون عقل و شعور دارن،‌ نیازی به این ندارن که کسی بهشون بگه چی بده چی خوبه.
در مورد اینکه مردم بدتر از حکومت ان، فکر کردی دلیل اش چیه؟ وقتی که دولت تو روز روشن داره سر مردم کلاه میزاره، انتظار داری مردم دنباله رو نباشه و به دلایل مختلف اعمالشون رو موجه نکن (هنوز خیلی هستن که به اخلاقیات پایبندن اما، اونها هم در یکجایی مجبور میشن.) حکومتی که دزدها تشویقی میگیرن، چیز بیشتری نباید ازش انتظار داشت.
کسی که سر من همین چند وقت پیش کلاه گذاشت همین تفکر شما رو داشت ، با اینکه نمیدونست گرایش من اصلا به چه سمتی هست! تو جواب میگه می تونم!
بله تاثیر میپذیرن مثل یک دومینو هست حکومت مردم حکومت مردم حکومت مردم و برو تا اخر ، شما میگی چون حکومت فلان هست باقی مردم حق دارند کلاه بزارن سر هم الان سر من کلاه رفته شما حق رو میدی به اون کسی که کلاه برداره؟ داری اینکار رو موجه نشان میدید!
من وقتی مراجعه کردم به پلیس فتا بهم گفتن اینترنت یه فضای بدون قانون هست تا زمانی که چهار چوبی واسش تعریف نشه نمیشه اعمال قانون کرد یعنی چی اگر قانونی واسش تعریف شده بود این طور ۲۶ میلیون سر من کلاه گذاشته نمیشد ، پس معلوم هست که حمایت می کنم دلیلی نداره حمایت نکنم حداقل بعدا کسی یا کسانی مثل من اینطور ضرر نکنن
بالاتر گفتی دوره اش گذشته اووو خیلی وقت هست گذشته بحثی سر این نیست.تو صفحه قبل این موضوع رو اشاره کردم...
من توسط یکی که هم فکر و عقیده شما بوده سرم کلاه گذاشته شده...چند بار گفتم تا متوجه بشی

italodance
20-10-2021, 13:26
کسی که سر من همین چند وقت پیش کلاه گذاشت همین تفکر شما رو داشت ، با اینکه نمیدونست گرایش من اصلا به چه سمتی هست! تو جواب میگه می تونم!
بله تاثیر میپذیرن مثل یک دومینو هست حکومت مردم حکومت مردم حکومت مردم و برو تا اخر ، شما میگی چون حکومت فلان هست باقی مردم حق دارند کلاه بزارن سر هم الان سر من کلاه رفته شما حق رو میدی به اون کسی که کلاه برداره؟ داری اینکار رو موجه نشان میدید!
من وقتی مراجعه کردم به پلیس فتا بهم گفتن اینترنت یه فضای بدون قانون هست تا زمانی که چهار چوبی واسش تعریف نشه نمیشه اعمال قانون کرد یعنی چی اگر قانونی واسش تعریف شده بود این طور ۲۶ میلیون سر من کلاه گذاشته نمیشد ، پس معلوم هست که حمایت می کنم دلیلی نداره حمایت نکنم حداقل بعدا کسی یا کسانی مثل من اینطور ضرر نکنن
بالاتر گفتی دوره اش گذشته اووو خیلی وقت هست گذشته بحثی سر این نیست.تو صفحه قبل این موضوع رو اشاره کردم...
من توسط یکی که هم فکر و عقیده شما بوده سرم کلاه گذاشته شده...چند بار گفتم تا متوجه بشی

فضای بی قانون هست چون کشورش بی قانون هست. کشورش نمیخواد جزو دنیا باشه. جزیره اسلامی و اون اعتقادات خجالت آور پوسیده و جهل آور

هر وقت کشور درست شد. سالم شد. مطلقا اینترنتش هم سالم میشه. اینها همه به هم ربط داره.

شما هم درست میگی چون فقط به خودت فکر میکنی مثل بقیه مردم جمعی و عمومی نمیبینی مثل طرف که بخاطر مشکل خودش یعنی فردی اعتراض میکنه یا فلانی میره پناهنده خارج میشه اما همه میدونیم مشکل حل نمیشه.

پس نتیجه میگیرم مشکل و ریشه جای دیگریست. هر کی هم مخالفه لطفا ببنده.

MOHAMMAD2010
20-10-2021, 13:35
------------------------

bigbang0661
20-10-2021, 15:57
دوستان با این AVAVA بحث نکنید. آب تو هاون کوبیدنه. این داداشمون اومده اینجا شستشو مغزی بده و بگه اینترنت بدون نظارت موجب فساد و بدبختیه. خودش تریبون آزاد داره بعد داره از بدی های آزادی اینترنت صحبت میکنه!
همین الانش توی گوگل سرچ میکنی Best Movies of 2021، نصف سایتای صفحه ی اولش فیلتر هستن!!!!!! دقت کنید سرچ ما درباره ی فیلمه، چیزی که کل دنیا اونو جز سرگرمیای سالم میدونن.....
وای به حال اینکه صیانت هم اجرا بشه اونوقت دیگه گوگلم با سرعت 5 کیلوبایت بزور باز میکنه.

AVAVA
20-10-2021, 19:01
فضای بی قانون هست چون کشورش بی قانون هست. کشورش نمیخواد جزو دنیا باشه. جزیره اسلامی و اون اعتقادات خجالت آور پوسیده و جهل آور

هر وقت کشور درست شد. سالم شد. مطلقا اینترنتش هم سالم میشه. اینها همه به هم ربط داره.

شما هم درست میگی چون فقط به خودت فکر میکنی مثل بقیه مردم جمعی و عمومی نمیبینی مثل طرف که بخاطر مشکل خودش یعنی فردی اعتراض میکنه یا فلانی میره پناهنده خارج میشه اما همه میدونیم مشکل حل نمیشه.

پس نتیجه میگیرم مشکل و ریشه جای دیگریست. هر کی هم مخالفه لطفا ببنده.
به نکته خوبی اشاره کردید! درود به شرفت ، افرین
بله من از دید خودم به این طرح نگاه می کنم و شما هم از دید خودت نگاه می کنی
ببین توی همه کشورها وقتی طرحی داده میشه شامل موارد خوب و بد هست
برای یک عده یک سری مواردش خوب پندار میشه و خوش میاد و برای عده ای دیگه بد پندار و اصولا خوش نمیاد و اون طرح رو نهی می کنن
اما موضوعی که هست اگر طرحی داده بشه ایا قابلیت اجرایی هم داره یا نه ، ادم باید عقل داشته باسه ، ببین خیلی مهم هست که طرحی داده بشه که با شرایط کشور و بنیه it کشور هم خوانی داشته باشه ، از دید بنده این طرح قابلیت اجرایی نداره با اینکه من بارها گفتم موارد خوبی درش هست ولی اصلا قابلیت اجرایی نداره ، به چه دلیل ، به این دلیل که ایران هیچ کدام از فاکتور ها اجرایی چنین طرحی رو نداره ، کشور تحریم هست چطور از پلتفرم ها میخوان که بیاد ایران ؟ ایا ما نرم افزار در تراز پلتفرم های که در حال استفاده هستیم داریم ؟ خیر نداریم ، ایا ایران پهنای باند کافی برای ایجاد چتین بستری رو داره ؟ خیر نداره ، شبکه ارتباطی کشور فرسوده هست و ابتدا باید ترمیم و یا تعویض بشه ایا انجام دادن ؟ خیر
هیچ کدامش رو انجام ندادن عملا این طرح صرفا فقط سر و صدا هست! و قابلیت اجرا هم نداره! الان مشکل شما و بقیه کجاست که به من میپرید بابت اظهار نظرم؟
خودم دارم میگم اصلا قابلیت اجرایی نداره بازم به من میپرید؟ :biggrin:

AVAVA
20-10-2021, 19:32

اما و ....
بعدش جناب شما گرفتی حرف من رو سانسور کردی شما بخشی از صحبت من رو میگیری و باقیش رو نادیده میگیری! این کار شما چه فرقی با سانسورچی صدا و سیما داره؟ چه فرقی با فیلترینگ اینترنت داره؟ شما هم سانسور می کنی!
این مطلب من بوده

این مطلب من بوده که شما گرفتی سانسورش کردی ، کار شما زشت بوده که صرفا بقصد تخریب این کارو کردی

italodance
20-10-2021, 20:17
طرح صیانت هزینه‌های مردم را کاهش می‌دهد؛ چون از اینترنت بین الملل استفاده نمی‌کنند!

همین امروز خبر شد

فردا میان میگند مردم فقط دست خر بخورند اصلا مردم مگه آدمند که اعتراض انتقاد حرف انتخاب و....

مردم یک مشت رعیت امت اسلامی نفهم هستند و آقا براشون کافیه. خدا هم حق دخالت نداره

AVAVA
20-10-2021, 21:07
طرح صیانت هزینه‌های مردم را کاهش می‌دهد؛ چون از اینترنت بین الملل استفاده نمی‌کنند!

همین امروز خبر شد

فردا میان میگند مردم فقط دست خر بخورند اصلا مردم مگه آدمند که اعتراض انتقاد حرف انتخاب و....

مردم یک مشت رعیت امت اسلامی نفهم هستند و آقا براشون کافیه. خدا هم حق دخالت نداره
تو همین سایت گفته که

طرح صیانت موجب قطع اینترنت بین الملل می‌شود؟نایب رئیس کمیسیون ویژه بررسی طرح صیانت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در ادامه اظهار کرد مردم نه تنها نباید نگران این موضوع باشند، بلکه باید خوشحال هم باشند؛ چرا که ما به دنبال ارزان‌سازی هستیم. کاربران اختیار دارند در هر یک از پلتفرم‌های داخلی یا خارجی که تمایل دارند، فعالیت داشته باشند، اما ما می‌توانیم قیمت پلتفرم‌های داخلی را پایین بیاوریم و از اینترنت بین الملل استفاده نکنیم که این امر منجر به کاهش چشمگیر هزینه‌های آنها می‌شود.

اقا من بارها به شما گفتم وقتی نشر مطلب می کنید کامل نشر بدین :D

AVAVA
20-10-2021, 21:12
اقا بی خیال این قصه سر دراز داره ، مطلب میزارن تیتر وار بعدش خوده مطلب رو نمی خونن ، اینطور نمیشه نتیجه گرفت، فایده اش واس ما چیه؟ جز اینکه تو سر هم میزنیم :headphone

srx190d
21-10-2021, 07:59
اره خیلی هم عالی
هر تصمیمی عاغا برای ملت بگیره عالی

Sent from my iPhone using Tapatalk

srx190d
28-10-2021, 23:11
بهانه برای دوستان عرزشی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mehdi_08
05-11-2021, 20:17
واقعا افت کیفیت رو می شه حس کرد تاخیر های طولانی کاهش پهناباند مخصوصا برای شبکه های اجتماعی
:worried::worried:

srx190d
19-11-2021, 00:29
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MMDFullHD
19-11-2021, 01:45
:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::laug hing::D:D:D

سلطان چرا خون خودتو کثیف میکنی

بیخیال ببیخیال نخون نبین بخدا فقط خودت موهات سفید میشه

AVAVA
19-11-2021, 17:05
اسکل نباشیم! :biggrin:

italodance
19-11-2021, 20:56
باز ژیان اهوازی آمد، آخه استان محروم ، اولین نقطه ای که قطع کنند یا کند کنند استان خودته . واقعا مایه خنده ای :D

alireza20202003
19-11-2021, 23:06
دویست تا پیام دادیم به اسپید تست که تک کانکشن رو اضافه کن بالاخره بعد ۵ سال اضافه کرد حالا دویست تا دیگه باید پیام بدیم که سرور دیفالت سرور سر کوچه نباشه بلکه نزدیکترین سرور در کشور دیگه باشه. این هم بالاخره اضافه خواهد کرد و اونوقت ببینیم این تست های یهویی چه طور از آب درمیان.

AVAVA
20-11-2021, 06:49
باز Copyright ، همان قوطی حلبی فروم اومد و اظهار فضل کرد ، بسی خندیدیم :biggrin:

luches
20-11-2021, 16:06
اره منم دیدم چون رو سرعت حساسم ناراحت شدم سریع رفتم سرچ کردم ویدئوش رو دیدم اصلا یه چیزی دیگه است حرف بنده خدا رو 180 درجه تغییر دادن اینا خودشون اسکول هستن فکر میکنن ما هم اسکولیم که خبر دروغ واسمون منتشر میکنن

یک سری ادمها نونشون تو ایجاد هرج و مرج به هر شیوه ای هست. این جور افراد از م.ن.ا.ف.ق.ی.ن هم بدترن.

srx190d
20-11-2021, 19:05
اسکل نباشیم! :biggrin:

من یک اسکل هستم
امضاء انگل ساندیسی

AVAVA
20-11-2021, 20:24
من یک اسکل هستم
امضاء انگل ساندیسی

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من کل صحبت هاش رو گذاشتم!
پس اسکل نباشیم ، ببین روش مطلب گذاشتن من با شماها خیلی فرق داره ! من یک خبر رو گزینشی نشر نمیدم بلکه کامل میزارم تا مخاطب خودش بخونه و بدونه اون مطلب درباره چی هست ، نه اینکه حرف های یک نفر رو گزینشی نشر کنی و یا کنند که مصادره به مطلوب بشه ! ، اینکار توهین به شعور مخاطب هست ، پس لطفا به شعور مخاطبین احترام بزار و اگر مطلبی نشر می کنی کامل نشرش بده ، دنبال صحبت های کامل از اون موضوع باش نه یک بخشش ، این لینک ها که گذاشتی معلومه خبر ناقص هست! اسکلی؟ نه جدی اسکلی؟ خوب معلومه اون خبرگزاری مصادره به مطلوب کرده. با کیا شدیم ۸۵ میلیون :jealous:
بعدش چه خبرگزاری های معتبری!

italodance
20-11-2021, 20:42
پس اسکل نباشیم ، ببین روش مطلب گذاشتن من با شماها خیلی فرق داره ! من یک خبر رو گزینشی نشر نمیدم بلکه کامل میزارم تا مخاطب خودش بخونه و بدونه اون مطلب درباره چی هست ، نه اینکه حرف های یک نفر رو گزینشی نشر کنی و یا کنند که مصادره به مطلوب بشه ! ، اینکار توهین به شعور مخاطب هست ، پس لطفا به شعور مخاطبین احترام بزار و اگر مطلبی نشر می کنی کامل نشرش بده ، دنبال صحبت های کامل از اون موضوع باش نه یک بخشش ، این لینک ها که گذاشتی معلومه خبر ناقص هست! اسکلی؟ نه جدی اسکلی؟ خوب معلومه اون خبرگزاری مصادره به مطلوب کرده. با کیا شدیم ۸۵ میلیون :jealous:

اسکل کسی هست که آب برق گاز هوا اینترنتش را قطع می کنند و برای خودش بی اعتنا و بی غیرت می‌چرخه.

اسکل کسی هست که استانش روزگاری مفرح سرسبز پرنشاط بود حالا شده استان محروم کشور

اسکل کسی هست که به برادران و خواهرانش خیانت می‌کنه و میاد بجای خوردن آب آشامیدنی , ساندیس رو انتخاب می‌کنه

اسکل کسی هست که داره تلف میشه و هر روز محروم تر میشه اما چون اسکله نمی‌فهمه.

AVAVA
20-11-2021, 20:51
اسکل کسی هست که آب برق گاز هوا اینترنتش را قطع می کنند و برای خودش بی اعتنا و بی غیرت می‌چرخه.

اسکل کسی هست که به برادران و خواهرانش خیانت می‌کنه و میاد بجای خوردن آب آشامیدنی , ساندیس رو انتخاب می‌کنه

باز قوطی حلبی اومد!
من چیز دیگه ای میگم‌ تو چیز دیگه! حلبی! دیگه کاریش نمیشه کرد
ببین حلبی جان وقتی مطلبی رو ناقص نشر میدی یعنی مقصود داری و میخوای مخاطبی که داره میخونه اون چیزی که خودت دوست داشتی برداشت کنه ، قافل از اینکه با یک سرچ دروغ بودن منظور و مقصود مطلبت مشخص میشه! خوب چرا خودت رو اسکل می کنی!
چرا فکر می کنی مردم نمیفهمن و خودتون فقط میفهمین؟؟؟؟؟؟
اره اینترنت هزار و یک مشکل داره اما فقط ادم های ضعیف روی میارن به تحریف!ادم های که منطقشون ضعیفه
نکنه سخت تونه به شعور مخاطب احترام بگذارید؟

MMDFullHD
20-11-2021, 23:04

ی زمانی صدام ارزوش این بود خیابون های اهواز قدم بزنه !!

اما الان اون اسمشو نبر اینقد از ترس جونش میترسه که خدایی نکرده یک میلی گرم ریز گرد وارد ریه اش بشه نمیتونه حتی بیاد به پر ثروت ترین شهر های کشورش سر بزنه

ی زمانی آینده رو میشد حس کرد

اما الان حمله مغول ها رو میشه حس کرد

ی زمانی خرمشهر سیل خون ادمها شده بود

اما الان شرافت مرده عدالت همه چی

به اوس جوادم گفتم خون خودشو کثیف نکنه ته این کوته فکری ادمها و بحث هیچی نیس تهش

AVAVA
21-11-2021, 02:33
ی زمانی صدام ارزوش این بود خیابون های اهواز قدم بزنه !!

اما الان اون اسمشو نبر اینقد از ترس جونش میترسه که خدایی نکرده یک میلی گرم ریز گرد وارد ریه اش بشه نمیتونه حتی بیاد به پر ثروت ترین شهر های کشورش سر بزنه

ی زمانی آینده رو میشد حس کرد

اما الان حمله مغول ها رو میشه حس کرد

ی زمانی خرمشهر سیل خون ادمها شده بود

اما الان شرافت مرده عدالت همه چی

به اوس جوادم گفتم خون خودشو کثیف نکنه ته این کوته فکری ادمها و بحث هیچی نیس تهش
دقیقا درست میگی ، ته این بحث ها چیزی نیست!
مخالف عاقل هم ارزوست!

srx190d
21-11-2021, 21:44
اسکول ها به خط
١ و٢ و ٣
کنایه مجری شبکه ۵ به وزیر ارتباطات:

چطور سرعت اینترنت ۱۶ است که ٨ برابر سرعت مصوب درصورتی که یک صفحه وب ساده را باز نمی کند؟!

srx190d
21-11-2021, 22:13
باز Copyright ، همان قوطی حلبی فروم اومد و اظهار فضل کرد ، بسی خندیدیم :biggrin:

اصولاً تا حرف نزنید کسی متوجه نمیشه که اسکل هستی
ولی نمیدانم چرا اصرار داری خودتان نشون بدید که واقعا هستید

اره منم دیدم چون رو سرعت حساسم ناراحت شدم سریع رفتم سرچ کردم ویدئوش رو دیدم اصلا یه چیزی دیگه است حرف بنده خدا رو 180 درجه تغییر دادن اینا خودشون اسکول هستن فکر میکنن ما هم اسکولیم که خبر دروغ واسمون منتشر میکنن

یک سری ادمها نونشون تو نشان دادن صلح و آرامش به هر شیوه ای هست. این جور افراد از ا.ن.گ.ل ساندیسی هم بدترن.

حیف که رفتی وگرنه انگل ساندیس ی رو سرچ میزدی ببینی چی پیدا میکردی
نظر شما چی گرامی NikolaTesla;9179706

AVAVA
22-11-2021, 06:06
اصولاً تا حرف نزنید کسی متوجه نمیشه که اسکل هستی
ولی نمیدانم چرا اصرار داری خودتان نشون بدید که واقعا هستید

یک سری ادمها نونشون تو نشان دادن صلح و آرامش به هر شیوه ای هست. این جور افراد از ا.ن.گ.ل ساندیسی هم بدترن.

حیف که رفتی وگرنه انگل ساندیس ی رو سرچ میزدی ببینی چی پیدا میکردی
نظر شما چی گرامی NikolaTesla;9179706
بزار یه نکته روان شناسی بهت بگم بلکه شاید متوجه شدی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! شک دارم متوجه بشی
================================================== ===========
داشتن روحیه ی پرخاشگری نشان دهنده عدم اعتماد به نفس نیست ، بلکه زورگویی شما را نشان میدهد.
هنگامی که خودتان را باور نداشته باشید ، به راحتی و بدون اینکه بخواهید، قلدری و دیگران را تهدید می کنید.
این موضوع از انجاست که در بیان اظهار نظرهای خود از درک و منطق برخوردار نیستید و بخاطر پوشاندن این موضوع نسبت شخصیت دیگران تهاجمی عمل می کنید.
سعی کنید در اظهار نظرهای خود، بدون اینکه تهاجمی عمل کنید .و شخصیت دیگران را زیر سوال ببرید قاطعانه سخن گفتن را تمرین کنید.
ببین این نکته روان شناسی هست و حرف روان شناس هاست ، ببین تو زورگو هستی ، قکر میکنی باید با زورگویی همه رو با خودت یکی کنی !!!! به جا این کارا برو روی خودت کار کن ، روی شخصیتت کار کن... بازم میگم شک دارم متوجه شده باشی ...

A-L PC
22-11-2021, 13:08
بزار یه نکته روان شناسی بهت بگم بلکه شاید متوجه شدی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! شک دارم متوجه بشی
داشتن روحیه ی پرخاشگری نشان دهنده عدم اعتماد به نفس نیست ، بلکه زورگویی شما را نشان میدهد.
هنگامی که خودتان را باور نداشته باشید ، به راحتی و بدون اینکه بخواهید، قلدری و دیگران را تهدید می کنید.
این موضوع از انجاست که در بیان اظهار نظرهای خود از درک و منطق برخوردار نیستید و بخاطر پوشاندن این موضوع نسبت شخصیت دیگران تهاجمی عمل می کنید.
سعی کنید در اظهار نظرهای خود، بدون اینکه تهاجمی عمل کنید .و شخصیت دیگران را زیر سوال ببرید قاطعانه سخت گفتن را تمرین کنید.
ببین این نکته روان شناسی هست و حرف روان شناس هاست ، ببین تو زورگو هستی ، قکر میکنی باید با زورگویی همه رو با خودت یکی کنی !!!! به جا این کارا برو روی خودت کار کن ، روی شخصیتت کار کن... بازم میگم شک دارم متوجه شده باشی ...
تو همون خط اول داری کاربر بالایی رو نفهم فرض میکنی ، بعد امدی اینجا برای ما از روانشناسی زورگویی حرف میزنی!

AVAVA
22-11-2021, 16:22
تو همون خط اول داری کاربر بالایی رو نفهم فرض میکنی ، بعد امدی اینجا برای ما از روانشناسی زورگویی حرف میزنی!
بخاطر اینکه هر چقدر بهش گفتم با دیگران محترمانه برخورد کن حتی اگر مخالفت باشه انگار نه انگار ، در مواقع این زبون مو دراورد و این شخص متوجه نشد دیگه نکته روان شناسی گذاشتم شاید متوجه بشه که البته پیش قضاوت من اینکه متوجه نمیشه اخه یک سر حمله میکنه با عقاید دیگران ، من تو این تایپک فقط نظرم رو گفتم چرا باید بخاطر اظهار نظر بهم حمله کنن؟ ایا این عدالتیه که دنبالشید؟ همه حق اظهار نظر دارند و کسی هم حق نداره بخاظر اظهار نظرش بهش حمله بشه ، کل حرف من اینه! فکر کنم خیلی ساده باشه؟
واکنش اولیه خودشون رو نسبت میدن به واکنش ثانویه من و میگن الان چرا اینطور میگی ، مگه من الکی گفتم؟ منطق پشت حرف من خوابیده که حتی بچه ۲ ساله هم متوجه میشه.
وارد لیست سیاه کردمشون و تمام ، دیگه پیام هاشون رو نمیبینم :headphone

srx190d
22-11-2021, 17:53
سعی کنید در اظهار نظرهای خود، بدون اینکه تهاجمی عمل کنید .و شخصیت دیگران را زیر سوال ببرید قاطعانه سخن گفتن را تمرین کنید.

ی نکته مهم ی رو می خوام به شما بگم امیدوارم متوجه بشید البته روحیه شما خیلی لطیف تر از این حرف ها هست ولی خوب

واقعا خر ی

مرتیکه عوضی اول به من میگی اسکل بعد میاد علم روانشناسی تعریف میکنی
چی مصرف میکنی

ghnjfg
22-11-2021, 19:04
یک جا بدون آب و غذا
بدون سواد کار و شغل
با یک گوشی مثل این با یک اینترنت 2G میاد تو انجمن پی سی ورلد به همه خدمات روانشناسی و مشاوره میده:laughing:

:laughing::laughing::laughing:

italodance
22-11-2021, 21:19
یک جا بدون آب و غذا
بدون سواد کار و شغل
با یک گوشی مثل این با یک اینترنت 2G میاد تو انجمن پی سی ورلد به همه خدمات روانشناسی و مشاوره میده:laughing:

:laughing::laughing::laughing:

والا خنده نداره من بیشتر احساس ترحم بش دارم. حس خوبی نیست آدم مییبینه چقدر فقر، محرومیت، تبعیض، بی عدالتی و درد در استانش وجود داره و بخاطر یک لقمه نان حرام (ساندیس) اینجوری و اجیری ایشان و همه هم فکرهایش بدون هیچ چیزی بیان دارند.

بیچاره مردم استانش را بخاطر بنزین و سپس آب کشتند. این درد است. این خفت و حقارت هست. چیزی نیست که پنهان یا فراموش بشه.

اما درد بدتر از اون پشت کردن به مردمش هست.

italodance
25-11-2021, 19:02
به سلامتی خبر آمد که اینترنت در اهواز اصفهان شهرکرد و...قطع گردیده

الان ساندیسی ها کوشون؟ الان یک کاربر معلوم الحال تازه ثبت نام کرده ۷ پسته میاد میگه ما همه جوری آزادی و رفاه در ایران ۴۲ ساله داریم.

ما و این همه آزادی، رفاه، خوشبختی، ارزانی، پاسپورت معتبر، عدالت و...اصلا الگو جهان هستیم و خود پیامبر و آلش کم آوردند.
عربستان کم آورد فقط ماییم و محبوب خداییم و مردم صبح تا شب از خوشی مردند...

srx190d
25-11-2021, 20:14

الان ساندیسی ها کوشون؟ الان یک کاربر معلوم الحال تازه ثبت نام کرده ۷ پسته میاد میگه ما همه جوری آزادی و رفاه در ایران ۴۲ ساله داریم.

ما و این همه آزادی، رفاه، خوشبختی، ارزانی، پاسپورت معتبر، عدالت و...اصلا الگو جهان هستیم و خود پیامبر و آلش کم آوردند.
نه آقا کو
اصلا هم اینطوری نیست
خیلی هم عالی

silvermanhhh
25-11-2021, 22:47
یه روز میان میگن اونایی که ریختن به چادرای اصفهانیا «ارازل اوباش »بودن

فرداش خوده ارازل اوباش نت رو میکنن اینترانت

عجب گیری افتادیم با این ارازل اوباش

srx190d
25-11-2021, 23:16
متاسفانه دوستان انگل ساندیس ی اینترنت شأن قطع شده و نمی‌توانند از وصل بودن نت گزارش ارائه بدن

--------
مورد صیانت قرار گرفتند

Electronic-Arts
28-11-2021, 04:08

italodance
28-11-2021, 08:30
یه روز میان میگن اونایی که ریختن به چادرای اصفهانیا «ارازل اوباش »بودن

فرداش خوده ارازل اوباش نت رو میکنن اینترانت

عجب گیری افتادیم با این ارازل اوباش

آب رو قطع می کنند. مردم بی دفاع و مظلوم رو می کشند و چادرها رو آتش میزنند.

بعد یک مشت جاهل و انسان پرست میروند و برای 2000 سال پیش گریه زاری می کنند.

مرگ بر جهل

srx190d
28-11-2021, 23:53

هنوز هم افاغنه داریم

Sara Kia
29-11-2021, 16:05
ISP ها کلکی که زدن همان حذف اینترنت حجمی و تبدیلش به اینترنت سرعت بود.
حالا وقتی سرعت کم میشه میگن تقصیر ما نیست از بالا سرعت کم شده ولی اگر حجمی بود برای فروش حجم تلاش میکردن که اینترنت روان و با سرعتی در اختیار مشتریان بگذارن.
پس باید مصرف کننده ها هم یک مدت اینترنت نخرن و اصرار کنن که اینترنت حجمی میخوان تا کار درست بشه.
#نه به اینترنت غیر حجمی.

srx190d
01-12-2021, 23:32
نوری نماینده مجلس درباره پشت صحنه بررسی طرح «صیانت»:

می‌خواهند افراد همسو را به داخل کمیسیون بیاورند تا عدد رای خود را بالا ببرند

کل وقتی که به مخالفین این طرح داده شده، کمتر از یک ربع است

به خاطر تاکید بر شنیده شدن نظرات مخالفان مرا تهدید به شکایت به هیات نظارت کردند/انتخاب

srx190d
04-12-2021, 18:33
سرعت اینترنت یه جوری پایینه که هر لحظه منتظرم از گوشیم صدای قیژ قیژ مودم دایل آپ بیاد

Electronic-Arts
05-12-2021, 16:17
......,.......

srx190d
08-12-2021, 22:01
آقا تو رو خدا این علت کندی سرعت اینترنت رو ول کنید...

الان‌دوباره وزیر ارتباطات میاد یه عکس کنتور میگیره نشونمون میده میگه ببینید کنتور ما چقدر سریع می‌چرخه
حوصله دارین ها...

srx190d
21-12-2021, 18:44
باز چی شده

srx190d
27-12-2021, 23:22
اون عزیزان که با فیلترشکن میومدن تو تلگرام و توییتر و در حمایت از طرح صیانت خشتک میدریدند نظری ندارن؟!

​[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

italodance
28-12-2021, 07:06
آره یاد اون اهوازی افتادم که چقدر ساده باور بود.

می‌گفت این طرح خوبه و فلان...اصلا بحث این طرح و اون طرح نیست و نبود. بحث سر اعتماد به حکومت هست که اصلا چنین اعتمادی وجود ندارد. نیست همیشه اعتماد و هر چی گفتند و اعمال کردند وضع زندگیمون بهتر شده بود حالا فقط این طرح مونده بود.

چقدر آدم ساده لوح می‌تونه باشه.

AVAVA
28-12-2021, 09:33
فقط میخوام ببینید این دو کاربر بالایی چقدر از حجم دروعگویی رو دارند تا متوجه بشید منبع مطلب دیجیاتو هست ، نه گذاشتن یک عکس معلوم الهال

پیشنهادات وزارت ارتباطات برای طرح صیانت: از عدم محدودسازی اینترنت تا توزیع فیلترشکنبخشی از نسخه پیشنهادی وزارت ارتباطات برای طرح صیانت منتشر شد. در این نسخه بندهای مربوط به اعمال محدودیت در ترافیک اینترنت و مسدودسازی خدمات پایه کاربردی حذف شده است.

همچنین محدودیت برای فروش و توزیع VPN دستخوش تغییراتی شده است. طبق نسخه پیشنهادی وزارت ارتباطات، تولید و توزیع VPN توسط اشخاص حقوقی شامل ضوابط ابلاغی کمیسیون مجاز خواهد بود.
طبق نسخه پیشنهادی ضمانت‌های اجرایی در خصوص تخلف از ایجاد محدودیت در ترافیک و مسدودسازی نیز حذف شده است. همچنین مسئولیت کلان اعمال مصوبات کارگروه مدیریت گذرگان ایمن مرزی از دوش ستاد کل نیروهای مسلح برداشته شده و بر عهده وزارت ارتباطات گذاشته شده است.

در صورت تصویب این طرح، تکلیف ارائه لوایح در حوزه فضای مجازی از دوش دولت برداشته خواهد شد و ارائه پیشنهادات در این حوزه جزو وظایف کمیسیون عالی فضای مجازی خواهد بود.
ابتدای آذرماه بود که در جلسه کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت، اعلام شد وزیر ارتباطات نسخه‌ای پیشنهادی برای طرح صیانت را به رئیس مجلس و کمیسیون مشترک ارسال کرده است.
نسخه‌ای که مهر محرمانه بر آن درج شده بود اما زارع‌پور در نشست خبری اخیر خود اظهار داشت این موضوع به علت نگرانی برای به حاشیه کشیده شدن طرح بوده است و در صورت صلاحدید کمیسیون مشترک مجلس، این طرح منتشر خواهد شد.

تغییر عنوان طرح صیانتنسخه پیشنهادی وزارت ارتباطات درباره طرح «حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی» در 7 فصل، 18 ماده، 32 بند و 21 تبصره ارائه شده است که نسبت به طرح مجلس، خلاصه‌تر به نظر می‌رسد.
پیشنهاد اولیه این نسخه این است که عنوان «طرح ساماندهی خدمات در فضای مجازی» جایگزینی دقیق‌تر برای طرح حمایت از حقوق کاربران خواهد بود.

در فصل اول این طرح به «تعاریف» پرداخته شده و کلمه «کلیات» که در طرح اولیه دیده می‌شود به «تعاریف» تغییر یافته است. فصل دوم مربوط به «اختیارات کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی و تنظیم گران»، فصل سوم مربوط به «الزامات دستگاه‌های اجرایی»، فصل چهارم مربوط به «گذرگاه مرزی»، فصل پنجم مربوط به «حمایت از خدمات پایه کاربردی»، فصل ششم مربوط به «حمایت از کاربران خدمات پایه کاربردی» و فصل هفتم نیز مربوط به «ضمانت اجرایی» است.
در فصل اول طرح پیشنهادی مشترک وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی، که با عنوان «تعاریف» به جای کلیات آمده است، تعریف مربوط به خدمات پایه کاربردی مجاز کاملا تغییر یافته و تبصره‌های مربوط به طرح اولیه، حذف شده است.
در همین حال تعاریف مربوط به درگاه خدمات پایه کاربردی حذف شده است. در این فصل نیز برای «تنظیم‌گر» تعریف مستقلی آورده شده است. در همین حال تعریف «گذرگاه ایمن مرزی» به «گذرگاه مرزی» تغییر یافته و ماده 2 طرح اولیه حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی موسوم به طرح صیانت و تبصره‌های ذیل آن، کاملا حذف شده است.

حذف بندهای مسدود و محدودسازی پلتفرم‌های خارجی در طرح صیانتدر این سند پیشنهادی، ماده‌های 17 و 18 طرح اولیه که مربوط به سهم ترافیک خدمات پایه کاربردی، تنظیم میزان ترافیک خدمات پایه و دستورالعمل مدیریت پهنای باند خدمات پایه داخلی و خارجی بوده، کلا حذف شده است.
همچنین این ماده که «ارائه هرگونه خدمات پرداخت در خدمات پایه کاربردی فاقد مجوز ممنوع است و ارائه خدمات پرداخت در خدمات پایه کاربردی خارجی دارای مجوز منوط به تایید کمیسیون است»، دیده نمی‌شود.

در این طرح پیشنهادی، ماده مربوط به افزایش عوارض ورودی تجهیزات الکترونیکی هوشمند حذف شده و پیشنهاد «تشویق تولیدکنندگان داخلی و خارجی تجهیزات الکترونیکی هوشمند به حمایت از خدمات پایه کاربردی مجاز با استفاده از ابزارهای قانونی همچون عوارض ورودی» در ماده 2 این طرح، جایگزین این موضوع شده است.
در نسخه پیشنهادی وزارت ارتباطات، تغییراتی در فصل مربوط به «حمایت از خدمات پایه کاربردی داخلی» که مربوط به صندوق حمایت از خدمات پایه کاربردی داخلی می‌شود نیز دیده شده است.
یکی از پیشنهادات مطرح شده این است که «صندوق ملی توسعه فضای مجازی» به‌عنوان موسسه عمومی غیردولتی و به جای «صندوق حمایت از خدمات پایه کاربردی داخلی و محتوای مرتبط» به‌عنوان موسسه دولتی تشکیل شود و اساسنامه آن نیز به تصویب شورای عالی فضای مجازی برسد.
همچنین پیشنهاد شده که برای تامین منابع این صندوق، بخشی از تعرفه مصوب فروش سالانه هر گیگ پهنای باند بین الملل در نظر گرفته شود.

این در حالی است که در نسخه پیشین، کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی موظف شده ظرف سه ماه دستورالعمل اجرایی پرداخت حق‌السهم تولیدکننده محتوای داخلی و ارائه‌دهندگان خدمات پایه کاربردی داخلی از محل وجوه حاصل از فروش ترافیک و سایر درآمدها را تصویب کند. در نسخه پیشنهادی وزارت ارتباطات، این ماده کلاً حذف شده است.
در نسخه پیشنهادی وزارت ارتباطات، فصل مربوط به «تکالیف و تعهدات خدمات پایه کاربردی» به «حمایت از کاربران خدمات پایه کاربردی» تغییر یافته است.
همچنین تبصره «مصادیق داده‌ها مرتبط با هویت کاربران ایرانی توسط کمیسیون عالی تنظیم مقررات مشخص شود» حذف شده است.

تغییر در ماده مربوط به توزیع فیلترشکنماده مربوط به فعالیت تجاری در زمینه تولید، توزیع، تکثیر و عرضه غیرمجاز نرم افزارهایی مانند VPN و فیلترشکن، نیز در طرح پیشنهادی وزارت ارتباطات با تغییراتی همراه است.
به نحوی که تاکید شده «هرگونه فعالیت تجاری در زمینه تولید، توزیع، تکثیر و عرضه غیرمجاز نرم‌افزارها یا ابزارهای دسترسی بدون پالایش مثل VPN و فیلترشکن،توسط اشخاص حقوقی خارج از ضوابط ابلاغی کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی ممنوع است و مجازات مرتکب آن، حبس و جزای نقدی درجه شش خواهد بود. همچنین انتشار عمده این نرم‌افزارها ولو به قصد غیرتجاری نیز مشمول این ماده است و کمیسیون عالی، مصادیق «انتشار عمده» را تعیین و اعلام خواهد کرد.»

در این نسخه پیشنهادی، ماده‌های 35 و 37 نیز که مربوط به تکالیف وزارت ارتباطات در مورد شبکه ملی اطلاعات می‌شد نیز حذف شده است.
طبق ماده 37، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سایر نهادهای مرتبط مکلف هستند کلیه مصوبات شورای عالی فضای مجازی در زمینه شبکه ملی اطلاعات و خدمات پایه کاربردی آن را در زمان مقرر به اتمام رساند. مصوباتی که زمان اجرای آن‌ها سپری شده‌اند باید ظرف مدت سه ماه از ابلاغ این قانون اجرا شوند.

حذف موارد تنبیهی و ضمانت‌های اجرا
در نسخه اولیه طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی، فصلی مربوط به مسئولیت‌ها و تعهدها دیده می‌شود که در نسخه پیشنهادی وزارت ارتباطات، به فصل «ضمانت اجرا» تغییر یافته است.
در این فصل، ماده 27 طرح اولیه و تمامی بندهای مربوط به آن، حذف شده است. در این ماده آمده بود: «اشخاص متخلف از تکالیف و تعهدات، منحصرا به تشخیص هیئتی مرکب از سه نفر قاضی به انتخاب رئیس قوه قضائیه و 2 نفر متخصص فضای مجازی به پیشنهاد شورای عالی فضای مجازی به یک یا حداکثر دو مورد از ضمانت اجراهای موضوع ماده 28 محکوم می‌شوند.»
ماده 28 مربوط به ضمانت اجراهای قابل‌اجرا در خصوص تخلفات موضوع ماده 27 است که در آن بندهای مربوط به «محدودیت در ترافیک» و «مسدودسازی» حذف شده است. همچنین مواردی از جمله «اعمال خط مشی ترافیک» و «اعمال تعرفه ترجیحی» جایگزین این بندها شده است.
در این فصل تبصره مربوط به الزاماتی که برای «خدمات پایه کاربردی خارجی» گذاشته شده بود، حذف شده است. همچنین دستورالعمل‌های مربوط به تشکیل هیئت‌های رسیدگی به تخلفات که در ماده‌های 29، 30، 31 و 32 و بندها و تبصره‌های ذیل آن در طرح پیشین دیده می‌شد حذف شده است.
تغییر نام گذرگاه ایمن مرزی به «گذرگاه مرزی»
مطابق ماده 9 این طرح پیشنهادی، «کارگروه مدیریت گذرگاه مرزی» متشکل از رئیس مرکز ملی فضای مجازی، وزارت ارتباطات، سازمان پدافند غیرعامل، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، قوه قضائیه، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان اطلاعات سپاه ایجاد می‌شود تا نسبت به امنیت ارتباطات و اطلاعات در گذرگاه‌های مرزی تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.
در این پیشنهاد نیروی انتظامی به لیست طرح پیشین افزوده شده است.
در ماده 10 این طرح پیشنهادی، تغییراتی در نظام دسترسی و بهره برداری و تکالیف دستگاه‌های مرتبط در گذرگاه‌های مرزی دیده می‌شود و پیشنهاد شده که مسئولیت اعمال مصوبات کارگروه مدیریت گذرگاه مرزی و امور فنی و اجرایی، به عهده وزارت ارتباطات گذاشته شود.

این در حالی است که در نسخه اولیه طرح، مسئولیت کلان اعمال مصوبات کارگروه مدیریت گذرگاه ایمن مرزی و ایجاد هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های مرتبط در اجرای این مصوبات، به عهده ستاد کل نیروهای مسلح گذاشته شده است.
در طرح پیشنهادی مشترک وزارت ارتباطات و مرکز ملی فضای مجازی، تکالیف مربوط به شورای اجرایی فناوری اطلاعات و تکلیف دستگاه‌های اجرایی مشخص شده است. به نحوی که کلیه وظایف راهبردی، سیاستگذاری، نظارت و هماهنگی «شورای عالی فناوری اطلاعات» موضوع ماده 4 قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات مصوب سال 82 که به «شورای اجرایی فناوری اطلاعات» تغییر نام داده، در سطح ملی به شورای عالی فضای مجازی منتقل می‌شود. این شورا در چارچوب سیاستهای کلی نظام و مصوبات شورای عالی فضای مجازی فعالیت خواهد کرد.
همچنین دستگاه‌های اجرایی که شرح وظایف آن‌ها مغایر با احکام صادره رهبری در خصوص شورای‌عالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی است، موظف به بازنویسی شرح وظایف خود شده‌اند.
پیشنهاد برای اختیارات کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی
در فصل دوم طرح پیشنهادی وزارت ارتباطات، فصل مربوط به تنظیم گری به «اختیارات کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی و تنظیم گران» تغییر نام یافته و به طور کلی ماده 3 نسخه اولیه که مربوط به ترکیب کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی بوده، حذف شده است. ترکیب اعضای این کمیسیون مطابق این سند پیشنهادی، در ماده یک بند ج آمده است.
ماده 2 این طرح پیشنهادی، وظایف و اختیارات مربوط به این کمیسیون را نیز حذف کرده و وظایف محوله را در قالب 12 بند و 7 تبصره پیشنهاد داده است.
در یکی از این بندهای پیشنهادی، پیشنهاد قوانین مورد نیاز کشور در حوزه مسائل فضای مجازی جهت تصویب در مجلس شورای اسلامی در اختیارات و وظایف کمیسیون عالی فضای مجازی دیده شده و به این ترتیب تکلیف ارائه لوایح در حوزه فضای مجازی از دوش دولت برداشته خواهد شد.

از سوی دیگر مواد 4، 5، 6، 7 و 8 طرح پیشین که بخشی از آن مربوط به وظایف و اختیارات کمیسیون عالی تنظیم مقررات برای ضوابط گذاری در تبلیغات خدمات پایه کاربردی خارجی فاقد مجوز است، حذف شده است.
تصویب ضوابط همکاری بین المللی در فضای مجازی، تصویب ضوابط رصد و پایش و ارزیابی عملکرد خدمات ارتباطی، ضوابط عرضه و استفاده از ابزارهای دسترسی فیلترشکن که در این مفاد دیده می‌شد، حذف شد.
همچنین ماده مربوط به قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات در این ماده حذف و در ماده دیگر جایگزین شده است.
ماده 13 این طرح پیشنهادی نیز، وظایف و اختیارات «تنظیم گران» را در چارچوب مصوبات شورای عالی فضای مجازی و کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی در 7 بند و 2 تبصره آورده است.
ماده 4 این طرح پیشنهادی نیز به اهداف تنظیم گران در حوزه محتوا اختصاص دارد.
لازم به ذکر است با توجه به تصمیم کمیسیون مشترک بررسی طرح صیانت، نسخه 26 تیرماه این طرح به مرکز پژوهش‌های مجلس ارجاع داده شده است تا با بررسی کارشناسان و کسب نظرات بخش خصوصی و فعالین این حوزه، نسخه تجمیع‌شده‌ای با توجه به پیشنهاد وزارت ارتباطات به کمیسیون مشترک تحویل داده شود.

srx190d
28-12-2021, 19:57
ماده 19 - هرگونه فعالیت تجاری در زمینه تولید، توزیع، تکثیر و عرضه غیرمجاز نرمافزارها یا ابزارهای دسترسی بدون پالایش ( نظیر وی پیان و فیلترشکن ) ممنوع بوده و مرتکب، به حبس و جزای نقدی درجه شش محکوم میشود. انتشار عمده اینگونه نرم افزار ها یا ابزار ها ولو به قصد غیرتجاری نیز مشمول این ماده است. کمیسیون عالی انتشار « مصادیق را » عمده تعیین و اعلام خواهد نمود . وزارت ارتباطات مکلف است بطور مستمر و موثر این نرمافزارها را شناسایی و غیرقابل استفاده نماید.
تبصره- چنانچه مرتکب از این بابت وجهی تحصیل کرده باشد علاوه بر مجازات مقرر در این ماده به ضبط عوائد حاصل از جرم محکوم و چنانچه این جرم را بهعنوان حرفه خود انتخاب کرده باشند به جزای نقدی یک تا دو برابر مال تحصیل شده محکوم خواهد شد

تو ماده قانونی هم دست میبرند
چی مصرف میکنی

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

italodance
28-12-2021, 23:06
ولش کن بابا این اهوازی رو

الان میان نتش رو قطع می‌کنند. محروم هست.

srx190d
28-12-2021, 23:12
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]***

AVAVA
29-12-2021, 00:33
خخخخخ خودش به من تکیه میندازه ، خودش میگه ولش کن! فقط یک ادم بیمار این طوره! مرتیکه انگار این من بودم که بهش تکیه انداختم و خودش رو تو جایگاه مظلوم قرار میده ، برو خودت رو به تیمارستان نشون بده ، متن اصلی رو میزارم میاد میگه تحریفش کردی :laughing:
اینم از سایت انتخاب

ghnjfg
29-12-2021, 00:44
دوستان اینقدر چرت و پرت مطالعه نکنید
اخبار رسانه های داخل یک مشت حرف مفت هست
خود طرحی که از مجلس بیرون میاد پر از ایراد و فقط تو یک کلمه خلاصه میشه "مزخرفات"
یک طومار نوشته شده بعد هم نوبت به کارشناسی میشه هیچ کدومش قابل اجرا نیست

srx190d
12-01-2022, 19:25
۱۰ هزار میلیارد تومان هزینه فقط برایِ ایجادِ محدودیت برای مردم!!!

‏از حدودِ ۱۳ هزار میلیارد تومان بودجه‌یِ وزارتِ ارتباطات، ۱۰ هزار میلیارد تومانِ آن مربوط به اینترنتِ ملی یا همان میلی است!

یک رانت و سفره‌یِ گسترده‌یِ دیگر برایِ عده‌ای دیگر معلوم‌الحال؛ مثلِ سروش، مثلِ ایتا و...، از جیبِ مردم به نامِ مالیات!

srx190d
17-01-2022, 18:40

srx190d
18-01-2022, 22:44
قیمت اینترنت 3G در کوبا: 30 دلار برای 4 گیگ
حقوق ماهیانه کوبایی‌ها: 20 دلار
سطح دسترسی: اینترنت محدود به سایت‌هایی که توسط دولت انتخاب شده

عکس مربوط به نقاط محدودی درکوبا هست که در اون دسترسی به wifi دولتی با قیمت ارزونتر ممکنه. 0.7 دلار در ساعت

srx190d
20-01-2022, 16:19

italodance
22-01-2022, 11:31

والا اینها همگی خنده دارند. اون رییسشون (ریسی) رو بگو من کلا چشمم بش میوفته خندم میگیره. اصلا قدرت تکلم هم نداره.

AVAVA
26-01-2022, 23:44
چند وقت پیش تلاش های برای رفع مشکل قطع ارتباط کابل های زیرزمینی که دو منطقه قطع کرده بود انجام دادم که این تلاش ها در حال به ثمر نشستن هست و علاوه بر ارتباط دو منطقه ، کابل ها از مسی به فیبرنوری کابل برگردان شدن :headphone ، باشد برای انهای که غر زدن تنها کارشان است :laughing:

srx190d
27-01-2022, 18:41
‏معاون فنی صداوسیما درباره هک شدن شبکه‌ها گفته: «اقدام پیچیده‌ای بوده که فقط از کسانی که دسترسی کامل به شبکه جهانی اینترنت دارند، برمی‌آید»
معلومه که نتیجه نهایی این ماجرا به نفع صیانت‌کنندگان اینترنته و البته یه بودجه N هزار میلیاردی هم برای افزایش امنیت به صداوسیما هدیه می‌کنه.

naasr
27-01-2022, 18:54
‏معاون فنی صداوسیما درباره هک شدن شبکه‌ها گفته: «اقدام پیچیده‌ای بوده که فقط از کسانی که دسترسی کامل به شبکه جهانی اینترنت دارند، برمی‌آید»
معلومه که نتیجه نهایی این ماجرا به نفع صیانت‌کنندگان اینترنته و البته یه بودجه N هزار میلیاردی هم برای افزایش امنیت به صداوسیما هدیه می‌کنه.

تابلوئه که کار خودشون بوده دیگه دست اینها برای همه رو شده

srx190d
06-02-2022, 19:19

srx190d
07-02-2022, 19:00
زارع پور وزیر ارتباطات: افزایش قیمت اینترنت در سال بعد قطعی است.

سرعت نت که لاک‌پشتیه نصف اپلیکیشن ها و پیام رسان ها که فیلترن واسه کدوم خدمات باید افزایش قیمت داشته باشید؟

AVAVA
09-02-2022, 14:36
ویرایش جدید از طرح صیانت

متن کامل آخرین نسخه جدید طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی (ویرایش بهمن ماه) در رسانه ها منتشر شده است.به گزارش «انتخاب»؛ متن کامل آخرین نسخه «طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» بدین شرح است: فصل اول: تعاریفماده ۱- اصطلاحات و عبارات بهکاررفته در این قانون دارای معانی زیر است:الف) خدمات شبکه ملی: مجموعه خدماتی که تحت عنوان خدمات شبکه ملی اطلاعات به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده است.ب) خدمات فضای مجازی: خدماتی که از طریق زیرساختهای ارتباطی و اطلاعاتی ارائه می شود و شامل مواردی از قبیل تبادل محتوای الکترونیکی، داده یا اطلاعات و یا انجام تراکنش های الکترونیکی است.تبصره- تعریف شورای عالی فضای مجازی از خدمات فضای مجازی نیز مبنای این قانون است.پ) خدمات فضای مجازی داخلی: خدمات فضای مجازی که بیش از پنجاه‌درصد مالکیت ارئه دهنده آن متعلق به اشخاص ایرانی بوده و میزبانی کاربران داخلی در آن صرفاً در داخل کشور انجام شود و فعالیت آن در چهارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشد.ت) خدمات فضای مجازی خارجی: خدمات فضای مجازی که داخلی نیستند.ث) خدمات فضای مجازی دارای مجوز: آن دسته از خدمات فضای مجازی که مجوز های لازم برای فعالیت خود را از تنظیم گران مرتبط با حیطه فعالیت خود اخذ کرده‌اند.ج) گذرگاه‌های مرزی: مجموعه نقاط اتصال شبکه ارتباطی خارج از کشور به داخل و بالعکس که از طریق آنها تبادل داده جریان مییابد.چ) دستگاه اجرایی: عبارت است از دستگاه‌ها و نهادهای موضوع ، ماده (۵) قانون خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶، ماده (۱) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مصوب ۱۳۹۵، ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۵، بند (د) ماده (۱) قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب ۱۳۸۸، ماده (۱) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری–صنعتی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۷۲، ماده (۱) قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۴ به همراه تمامی اصلاحات و الحاقات بعدی این قوانین.ح) شورا: شورای عالی فضای مجازی.خ) کمیسیون عالی: کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی که براساس مصوبه جلسه هشتم شورای عالی فضای مجازی ایجاد شده است و جهت تنظیم سیاست‌ها، نظارت‌، هدایت ، هماهنگی و تصویب مقررات و آیین‌نامه‌های کلان و ایجاد هماهنگی و نظارت بر عملکرد تنظیم گران در همه ابعاد فضای مجازی، به عنوان تنظیم گرِ تنظیم‌گران فضای مجازی تعیین می‌شود.د) تنظیم‌گری: هرگونه تدبیر و اقدام حاکمیتی که به موجب قانون و به منظور ۱) تسهیل، توسعه یا ساماندهی فعالیت کنشگران یک زیست بوم، یا ۲) نظارت بر حسن ایفای مسئولیت‌ها و تعهدات یا ۳) اعمال ضمانت اجراهای مقرراتی بر تخلفات آن‌ها اتخاذ می‌گردد.ذ) تنظیم‌گر: نهادی که به موجب قانون همه یا بخشی از امور تنظیم‌گری را برعهده دارد.ر) مقامات: مقامات موضوع ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری و هم‌طرازان آنها.فصل دوم: نظام تنظیم‌ مقررات
ماده ۲- کمیسیون عالی علاوه بر تکالیف محوله از سوی شورا، دارای وظایف و اختیارات ذیل است:الف- تعیین یا ایجاد تنظیم‌گران جدید پس از تصویب شورا؛ب- اصلاح ماموریت تنظیم‌گران با تصویب شورا و پیشنهاد اساسنامه جهت تصویب توسط هیئت وزیران؛تبصره- اصلاح ماموریت، ادغام یا حذف تنظیم‌گرانی که براساس قانون تشکیل شده‌اند از طریق مجلس شورای اسلامی قابل انجام است.پ- تصویب شرح وظایف تنظیم‌گران شامل محدوده ماموریت، دستگاه‌های همکار، ضوابط تشکیل جلسات و فرآیند تصمیم‌گیری به پیشنهاد همان تنظیم‌گر؛ت- اختصاص صلاحیت موقت تنظیم‌گری به تنظیم گران موجود تا پیش از ایجاد تنظیم‌گر مقتضی؛ث- مرجع حل اختلاف میان تنظیم‌گران فضای مجازی و همچنین، بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص اعتراضات وارده به مصوبات تنظیم‌‌گران؛ج- تهیه و تصویب ضوابط مدیریت ترافیک داخلی و خارجی فضای مجازی کشور؛چ- تصویب الزامات کلان صدور مجوز برای هرگونه فعالیت و کسب و کار در فضای مجازی شامل محتوا (اعم از داده، متن، صوت و تصویر)، خدمات و زیر ساخت های ارتباطی و زیر ساخت های اطلاعاتی شامل و نه محدود به صلاحیت‌های فنی، تخصصی، حرفه‌ای و امنیتی به پیشنهاد تنظیم گران؛ح- تصویب ضوابط تشویق تولیدکنندگان داخلی و خارجی تجهیزات الکترونیکی هوشمند به حمایت از خدمات فضای مجازی داخلی به پیشنهاد تنظیم‌گران با استفاده از ابزارهای قانونی نظیر حقوق ورودی؛خ- پیشنهاد قوانین موردنیاز کشور در حوزه مسائل فضای مجازی به دولت جهت تصویب در مجلس شورای اسلامی؛د- تعریف کلان داده و داده های حساس و حیاتی و تصویب این تعاریف در شورا به همراه تدوین ضوابط و مقررات مرتبط با حکمرانی داده‌های کاربران ایرانی؛ذ- تهیه و تصویب ضوابط ایجاد، توسعه و بهره‌برداری دستگاه‌های اجرایی از خدمات فضای مجازی اختصاصی و یا خدمات شبکه ملی اختصاصی؛ر- پایش و حفاظت از وضعیت رقابتی بازار خدمات فضای مجازی با استفاده از ظرفیت‌های قانون اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی؛ز- تهیه معماری کلان تنظیم گری فضای مجازی با نظر به جایگاه و مسئولیت های هر یک از تنظیم‌گران جهت تصویب در شورا؛ژ- رصد و پایش اجرای این قانون و همچنین تعیین استانداردها و شاخص های کلان اهداف آن؛س- استفاده از ظرفیت تشکل های بخش خصوصی و تشکل های مردمی در تدوین مقررات حوزه ها و موضوعاتی که فاقد تنظیم گر مشخص است؛تبصره ۱- رئیس مرکز ملی موظف است جلسات کمیسیون عالی را حداقل به‌صورت ماهانه یا با درخواست مکتوب حداقل سه نفر از اعضاء تشکیل دهد. مصوبات کمیسیون عالی توسط رئیس مرکز ملی فضای مجازی ابلاغ می شود.تبصره ۲- مصوبات کمیسیون عالی و تنظیم‌گران قابل شکایت و رسیدگی در دیوان عدالت اداری است.تبصره۳- کمیسیون عالی سازوکار مشارکت تشکل های بخش خصوصی و تشکل های مردمی و اخذ نظرات ذینفعان فضای مجازی در تدوین و نهایی سازی مصوبات تنظیم گران را فراهم نماید.تبصره۴- دبیرخانه کمیسیون عالی در مرکز ملی فضای مجازی تشکیل می شود.ماده ۳- تنظیم گران در قلمرو فعالیت خود وظایف و اختیارات ذیل را در چارچوب مصوبات شورا، قوانین کشور و مصوبات کمیسیون عالی بر عهده دارند:الف- صدور مجوز فعالیت و بهره‌برداری خدمات فضای مجازی؛تبصره- در تدوین ضوابط و الزامات فعالیت ارائه‌دهندگان خدمات فضای مجازی، تضمین حقوق کاربران مصرح در ماده ۱۵ الزامی است.ب- تهیه و تصویب ضوابط و مقررات فعالیت خدمات فضای مجازی؛پ- تصویب و ابلاغ تعرفه ها و نرخ خدمات در راستای شکل گیری رقابت سالم و تداوم ارائه خدمات و رشد کیفی آن‌ها؛ت- اعمال جریمه در موارد تخطی ارائه دهندگان خدمات از ضوابط و مقررات مصوب پس از طی مراحل قانونی؛تبصره- جدول مصادیق تخلفات و ضمانت اجرای متناظر با آن‌ها، براساس قوانین مصوب و یا در چارچوب ماده ۱۸ این قانون، به پیشنهاد تنظیم‌گر به تصویب کمیسیون عالی خواهد رسید.ث- تدوین و پیشنهاد ضوابط فنی و اجرایی و نظام‌های کنترل کیفی مربوط به قلمرو تنظیم‌گری به کمیسیون عالی جهت تصویب؛ج- تدوین دستورالعمل نحوه رسیدگی به شکایات ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی جهت تصویب در کمیسیون عالی؛چ- نظارت بر عملکرد ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی در چارچوب ضوابط مصوب و مفاد مجوزهای صادر شده؛تبصره ۱- سایر دستگاه‌های اجرایی صرفا از طریق تنظیم گران ضوابط خود را به ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی ابلاغ می کنند.تبصره ۲- کلیه مصوبات موضوع این ماده باید به کمیسیون عالی فرستاده شود. کمیسیون عالی موظف است مصوبات ارسال شده را ظرف مدت دو هفته از تاریخ وصول از نظر انطباق با مصوبات شورا و کمیسیون عالی مورد بررسی قرار دهد و چنانچه آن را مغایر هر یک از این موارد تشخیص دهد جهت اصلاح به تنظیم گر عودت دهد. در غیر این صورت مصوبه قابل اجرا است.تبصره ۳- کمیسیون عالی و کلیه تنظیم‌گران موظفند که مصوبات خود را در روزنامه رسمی به ثبت برسانند. نسخه منتشره در این روزنامه ملاک عمل خواهد بود.ماده ۴- تنظیم گران موظفند تمهیدات لازم برای دستیابی به اهداف ذیل را، در قلمرو فعالیت خود و بر اساس وظایف و اختیارات مشخص شده در ماده (۳) همین قانون، فراهم آورند:الف- حمایت از برنامه‌های فرهنگ‌سازی و آموزش سواد فضای مجازی به کاربران؛ب- حمایت از تولید و انتشار محتوای بومی مبتنی بر فرهنگ ایرانی- اسلامی؛پ- فراهم‌سازی خدمات سالم بوی‍ژه برای کودکان و نوجوانان؛ت- حمایت از فراهم‌سازی خدمات ویژه اقشار توان‌یاب و آسیب‌پذیر؛ث- نظارت و گزارش‌دهی مردمی بر خدمات فضای مجازی؛ج- حمایت از مهاجرت تولیدکنندگان محتوا به خدمات فضای مجازی داخلی دارای مجوز؛چ- مزیت‌بخشی به تولید و مصرف ترافیک داخلی در برابر ترافیک بین‌الملل؛ماده ۵- در جهت تسهیل ایجاد و راه اندازی خدمات و کسب و کار های فضای مجازی، تنظیم‌گران موظفند ضمن اعلام عمومی شرایط مورد نیاز جهت ثبت یا دریافت مجوز، فرآیند صدور مجوز را از طریق درگاه ملی صدور مجوزهای کشور (موضوع بند (۲۲) ماده ۱ قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی اصلاحی ۱۳۹۹) انجام دهند.تبصره – فعالیت خدمات موضوع بند د ماده ۲ این قانون، علاوه بر ثبت در درگاه ملی صدور مجوزهای کشور مستلزم اخذ مجوز و معرفی نماینده قانونی است.فصل سوم: الزامات دستگاههای اجرایی
ماده ۶- «شورای عالی فناوری اطلاعات» موضوع ماده ۴ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مصوب ۱۳۸۲ به «شورای اجرایی تحول دیجیتال» تغییر نام یافته و کلیه وظایف آن صرفا در چارچوب مصوبات شورای‌عالی و در سطح قوه مجریه خواهد بود. همچنین عبارت «در چارچوب مصوبات شورایعالی فضای مجازی» به انتهای بندهای الف، ب، ج، ح، د، و، ط، ی، ک، ل، م، ن و س ماده ۳ آن اضافه می‌شود.ماده ۷- دستگاههای اجرایی که شرح وظایف آنها مغایر با احکام صادره مقام معظم رهبری در خصوص شورا و مرکز ملی فضای مجازی است، موظف به بازنویسی شرح وظایف خود هستند. شرح وظایف جدید پس از اعلام نظرشورای عالی فضای مجازی و طی مراحل قانونی لازم الاجراست. سازمان امور استخدامی کشور موظف به بازنگری ساختاری دستگاههای موضوع این ماده میباشد.تبصره: تشخیص مغایرت و اعلام آن به دستگاه‌های ذیربط برعهده مرکز ملی فضای مجازی است. اصلاح ماموریت، ادغام یا حذف دستگاه‌هایی که براساس قانون تشکیل شده‌اند از طریق مجلس شورای اسلامی انجام می‌شود.ماده ۸- اجرای موارد ذیل برای دستگاههای اجرایی الزامی است:الف- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است نسبت به ایجاد خدمات شبکه ملی مورد نیاز کشور ، با اولویت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی داخلی از طریق منابع در نظر گرفته شده در فصل ۵ اقدام نماید. مصادیق خدمات شبکه ملی موضوع این ماده توسط کمیسیون عالی تعیین میشود.ب- هر گونه استفاده دستگاههای اجرایی و مقامات از خدمات فضای مجازی خارجی و تبلیغ در آنها ممنوع است، مگر در مواردی که به موجب قانون، مصوبه شورا یا کمیسیون عالی مجاز شمرده میشود.پ- دستگاه‌های اجرایی موظفند طبق مصوبات کمیسیون عالی، خدمات عمومی و دولت الکترونیکی خود را بر بستر خدمات فضای مجازی داخلی دارای مجوز ارائه نمایند. ارائه خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی در خدمات فضای مجازی خارجی دارای مجوز منوط به تایید کمیسیون عالی است.ت- هرگونه تبلیغ، ترویج و اشاعه خدمات فضای مجازی فاقد مجوز از طریق صداوسیما، رسانههای دولتی، رسانههایی که به نحوی از انحاء از بودجه عمومی استفاده میکنند و دستگاه‌های اجرایی ممنوع است.ث- ارائه هرگونه خدمات مالی، بانکی و پرداخت در خدمات فضای مجازی فاقد مجوز بطور مستقیم یا غیرمستقیم ممنوع است.تبصره: دستورالعمل مربوط به این بند ظرف حداکثر ۴ ماه از تاریخ ابلاغ این قانون، توسط بانک مرکزی تهیه و ابلاغ می شود.ج- مقررات، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به بیمه، مالیات، تبلیغات و مالکیت فکری ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی داخلی می‌بایست متناسب با اقتضائات این فضا و در چارچوب مصوبات شورا و کمیسیون عالی، ظرف مدت ۹ ماه پس از ابلاغ این قانون توسط دستگاه‌های متولی موضوع بازنویسی شوند. بازنویسی دیگر مقررات، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های تسهیل کننده فعالیت ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی داخلی که توسط کمیسیون عالی تعیین می‌شوند نیز برای دستگاه مربوطه الزامی است.چ- وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون ضوابط و دستورالعمل‌های پذیرش سهام شرکتهای ارائه دهنده خدمات فضای مجازی و عرضه اوراق مالی اسلامی (صکوک ) آنها در بازار سرمایه‌ را تدوین و ابلاغ کند.ح- درآمد ارائه‌دهندگان خدمات فضای مجازی خارجی که از محل فعالیت در ایران منفعت مالی کسب می‌کنند مشمول مالیات است. آیین‌نامه اجرایی مربوطه ظرف مدت ۶ ماه از تاریخ ابلاغ این قانون توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین شده و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.تبصره- شمول تکالیف مقرر در این ماده به دستگاههای زیر نظر مقام معظم رهبری منوط به اذن ایشان است.فصل چهارم : گذرگاه مرزی
ماده ۹- کارگروه مدیریت گذرگاه مرزی متشکل از رئیس مرکز ملی فضای مجازی بعنوان رئیس کارگروه و نمایندگان دادستان کل کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان پدافند غیر عامل، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان اطلاعات سپاه ایجاد می شود تا نسبت به امنیت ارتباطات و اطلاعات و مدیریت ترافیک ورودی و خروجی کشور در گذرگاه‌های مرزی تصمیمات لازم را اتخاذ نماید.ماده ۱۰ – نظام دسترسی، تکالیف و صلاحیت‌های دستگاه‌های مرتبط در گذرگاه‌های مرزی و آئین نامه‌های لازم برای اجرای مصوبات کارگروه، مبتنی بر سیاستهای مصوب شورای عالی فضای مجازی به پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح با هماهنگی کارگروه ظرف مدت ۳ ماه به تصویب کمیسیون عالی خواهد رسید. مسئولیت کلان اعمال مصوبات کارگروه مدیریت گذرگاه مرزی، ایجاد هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های مرتبط در اجرای مصوبات مزبور و نظارت بر حسن اجرای آنها به عهده مرکز ملی است و دستگاه‌های مرتبط موظفند در اجرای مصوبات کارگروه در هماهنگی کامل با ستاد کل بر اساس نظام و آئین نامه مذکور عمل نمایند.تبصره ۱- تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و خدمات غیرمجاز فضای مجازی خارج از محدوده این ماده است.تبصره ۲- امور فنی و اجرایی مربوط به گذرگاه های مرزی از قبیل راه‌اندازی، نگهداری، ایجاد دسترسی، توسعه و ارتقاء بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.تبصره ۳- ایجاد، نگهداری و بهره‌برداری از گذرگاه‌های مرزی توسط بخش خصوصی و غیر دولتی بعد از لازم الاجرا شدن این قانون ممنوع است و هر گونه تخلف از آن در حکم تصرف در اموال دولتی است. کارگروه مدیریت گذرگاه مرزی موظف است ظرف مدت شش ماه بعد از لازم الاجرا شدن این قانون نسبت به انتقال دسترسی‌های بخش خصوصی به بخش دولتی که پیش از تصویب و لازم الاجرا شدن قانون وجود داشته اقدام کند.ماده ۱۱- در راستای حفظ حقوق کاربران و حریم خصوصی آنان اعمال موضوع اصل ۲۵ قانون اساسی توسط دستگاه‌های مجری در فضای مجازی و گذرگاه‌های مرزی صرفاً با دستور قضایی و بر اساس رویه قانونی تحت نظر کمیته‌ای با مسئولیت قوه قضاییه امکان پذیر است.تبصره- ترکیب و شرح وظایف کمیته مزبور به پیشنهاد رئیس قوه قضائیه به تصویب شورا خواهد رسید.فصل پنجم: حمایت از ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی
ماده ۱۲- درآمدهای حاصل از اجرای فصل هفتم این قانون و بیست درصد (۲۰٪) وجوه حاصل از درآمدهای موضوع ماده ‌واحده قانون «اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات»، مصوب ۱۳۹۲ و بخشی از درآمدهای حاصل از تعرفه مصوب فروش واردات پهنای باند بین الملل با تصویب کمیسیون عالی و ابلاغ رئیس مرکز ملی فضای مجازی، در حساب ردیف مستقل بودجه سنواتی سالیانه کل کشور و بصورت صد در صد تخصیص یافته به نام مرکز ملی فضای مجازی و نزد خزانه داری کل کشور واریز و با پیشنهاد رئیس مرکز ملی فضای مجازی و تصویب کمیسیون در موارد زیر هزینه می گردد:الف- ایجاد و توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات در مقیاس منطقه‌ای و بین المللی؛ب- حمایت از برنامه‌های تبلیغاتی و بازاریابی خدمات شبکه ملی منتخب کمیسیون عالی در داخل و خارج از کشور؛پ- حمایت از توسعه ابزارهای سالم‌سازی و فناوری های تنظیم گری؛ت- حمایت از راهکارهای پیشگیری از جرم در فضای مجازی؛ث- توسعه فناوری‌های نوین مرتبط با خدمات شبکه ملی بویژه هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، زنجیره بلوکی و اینترنت اشیاء؛ج- پایش مدل‌های تنظیم‌گری فضای مجازی و پژوهش در مورد حکمرانی بومی فضای مجازی؛چ- تحقق اهداف مندرج در ماده ۴ این قانون به پیشنهاد تنظیم گران؛تبصره- دستورالعمل مربوط به این ماده ظرف مدت شش ماه از تاریخ ابلاغ این قانون به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به تصویب کمیسیون عالی می‌رسد.ماده ۱۳- خدمات شبکه ملی و خدمات فضای مجازی که به تشخیص کمیسیون عالی بر مبنای فناوری بومی ایجاد شده‌اند و درآمد سالیانه آن‌ها بر مبنای اظهارنامه مالیاتی کمتر از سقف مصوب کمیسیون عالی باشند، مشمول حمایت‌های مندرج در قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات مصوب ۵/۸/۱۳۸۹ با اصلاحات و الحاقات بعدی، قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب ۱/۲/۱۳۹۴ با اصلاحات و الحاقات بعدی و قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی مصوب ۱۵/۲/۱۳۹۸ می‌شوند. تعیین نوع دانش بنیان براساس قوانین مربوط بوده و توسط معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری اعلام می‌شود.تبصره – کمیسیون عالی ضمن انتشارعمومی دستورالعمل حمایت، گزارش عملکرد حمایت‌های موضوع ماده ۱۲ را هر سه ماه یک‌بار به اطلاع عموم می‌رساند.ماده ۱۴– دستورالعمل اجرائی پرداخت حق السهم ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی داخلی و تولید کنندگان محتوای داخلی در آنها از محل وجوه حاصل از فروش ترافیک ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون در چارچوب مصوبات کمیسیون عالی، توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب و ابلاغ می شود.تبصره – هرگونه محتوای خارجی به‌جز محتواهای علمی که به پیشنهاد تنظیم‌گر مربوط به تائید کمیسیون عالی می رسد و هرگونه محتوای داخلی مغایر با موازین شرعی و قوانین و مقررات کشور مانند فیلم، پویانمایی و سریال، مشمول حمایت‌های این ماده نخواهد شد. محتوای غیر ایرانی که بصورت اشتقاقی یا سایر شقوق متضمن مالکیت فکری نظیر دوبله یا موسیقی و موارد مشابه، که بر اساس قانون قابلیت حمایت از منظر مالکیت فکری را داشته باشند، متناسب با حقوق مالکیت فکری مترتب بر آنها با نظر کمیسیون عالی از شمول این تبصره خارج هستند.فصل ششم: حمایت از حقوق کاربران
ماده ۱۵- تضمین حقوق کاربران توسط ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی در موارد ذیل الزامی است:الف- حفاظت از حریم خصوصی کاربران و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به داده‌های آن‌ها؛ب- احراز هویت معتبر کاربران و حفظ اطلاعات آن‌ها مطابق قوانین موضوعه و سند هویت معتبر مصوب شورای عالی فضای مجازی؛پ- عدم انتقال داده‌های مرتبط با هویت کاربران ایرانی به خارج از کشور؛تبصره- مصادیق داده‌های مذکور به تصویب کمیسیون عالی می‌رسد.ت- ذخیره‌سازی و پردازش داده‌های کاربران ایرانی مطابق مصوبات شورا و ضوابط و مقررات مربوط؛ث- ارائه خدمات متناسب با نیاز کاربران ویژه از جمله کودکان، نوجوانان و توان‌یابان براساس سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی و دیگر مصوبات شورا؛ج- عدم حذف حساب کاربران و محتوای مجاز مگر به درخواست مالک آن؛چ- رعایت مواد ۵۸ تا ۶۰ قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۷/۱۰/۱۳۸۲ با اصلاحات و الحاقات بعدی و عدم درخواست اجازه دسترسی‌ مغایر با این مواد از کاربران؛تبصره- در خصوص خدمات چندگانه، عدم ارائه داده‌های ضروری مربوط به یک خدمت توسط کاربر نباید موجب قطع کلی خدمات فضای مجازی موردنیاز وی شود.ح- رعایت الزامات سالم‌سازی وفق مواد ۷۴۹ تا ۷۵۱ قانون مجازات اسلامی مصوب۱۳۹۲ و اصلاحات بعدی آن و الزامات امنیتی و پدافند غیرعامل ابلاغی تنظیم‌گران؛خ- رعایت دستورالعمل پیشگیری، شناسایی و مقابله با جرم در خدمات فضای مجازی؛تبصره – دستورالعمل پیشگیری،‌شناسایی و مقابله با جرائم در خدمات فضای مجازی توسط دادستانی کل کشور با همکاری وزارت دادگستری، ‌مرکز ملی فضای مجازی و معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون تهیه می شود و به تصویب رئیس قوه قضائیه می رسد.د- حمایت از حق مالکیت بر شناسه کاربری وفق قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری مصوب ۱۳۸۶ و اصلاحات بعدی آن؛تبصره- دستورالعمل مربوط به این بند توسط کمیسیون عالی تصویب و ابلاغ خواهد شد.ماده ۱۶- ارائه‌دهندگان خدمات فضای مجازی به منظور سالمسازی محتوای فضای عمومی خدمات فضای مجازی، موظفاند رأساً مطابق فهرست و ضوابط اعلامی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، حداکثر ظرف مدت ۱۲ ساعت محتوای مجرمانه مزبور را پالایش و گزارش مربوط را به دبیرخانه کارگروه مذکور ارسال نمایند.تبصره ۱- منظور از محتوای فضای عمومی آن بخشی از محتواهای خدمات فضای مجازی است که دسترسی به آن نیاز به اخذ اجازه از کاربر ارائه دهنده محتوا ندارد.تبصره ۲- پالایش محتوا به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و مقامات قضایی بلافاصله لازم الاجرا است.ماده ۱۷- ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی در صورت انجام تعهدات مندرج در مواد ۱۵ و ۱۶ این قانون، مصوبات ابلاغی تنظیم‌گر و موارد ذیل نسبت به عملکرد کاربران مسئولیت کیفری ندارند:الف) اجرای دستورها و احکام صادره از سوی مقامات صلاحیت‌دار قانونی براساس مجوز قضایی؛ب) نگهداری و ارائه ادله الکترونیکی به مراجع ذی‌ربط بر اساس مقررات ناظر به جمع‌آوری و استنادپذیری ادله الکترونیکی موضوع قانون آئین دادرسی کیفری؛فصل هفتم: ضمانت اجرا
ماده ۱۸- به موجب این قانون کلیه مصوبات نهادهای تنظیم‌گر لازم‌الاجراست. هرگونه تخلف ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی از مصوبات تنظیم‌گران با ضمانت‌های اجرای زیر به ترتیب، با رعایت اولویت همراه خواهد بود:الف- اعلام عمومی تخلف انجام‌گرفتهب- محدودیت در جذب کاربر جدید در بازه زمانی پنج روز تا سه ماهپ- جریمه نقدی از یک درصد (۱%) تا ده درصد (۱۰%) درآمد سالیانه و در صورت عدم تکافوی آن، جریمه نقدی از یک برابر تا هزار برابر سقف نصاب معاملات متوسطت- محرومیت از عرضه و فعالیت خدمات از طریق کاهش مدت اعتبار یا تعلیق یا لغو یا عدم تمدید مجوزث- محرومیت از حمایتهای موضوع این قانون و سایر قوانین مصوب مجلس یا مصوب شوراج- محدودیت در کلیه انواع تبلیغاتچ- اعمال تعرفه ترجیحیح- اعمال خط مشی ترافیکیتبصره۱- جریمه نقدی موضوع بند «پ» به پیشنهاد مرکز ملی فضای مجازی مطابق ماده ۲۷ قانون مجازات اسلامی و تصویب هیات وزیران قابل تغییر است.تبصره۲- ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی، موظفند ظرف مدتی که کمیسیون عالی پس از ابلاغ این قانون تعیین می کند، نسبت به اجرای مقررات تنظیم‌گران اقدام کنند. کمیسیون عالی موظف است به منظور تحقق این امر با استفاده از ابزارهای این ماده نسبت به ترغیب ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی به انجام تعهدات مذکور اقدام کند.تبصره۳- در اعمال تعرفه ترجیحی و اعمال خط مشی ترافیک حد نصاب مصوب کمیسیون عالی ملاک عمل قرار خواهد گرفت.تبصره ۴- آیین نامه اجرایی نحوه رسیدگی به تخلفات ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون توسط وزارت دادگستری با همکاری مرکز ملی فضای مجازی، وزارت ارتباطات و دادستانی کل کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.ماده ۱۹- متخلف از تکالیف مقرر در مواد ۱۵، ۱۶ و ۱۷ این قانون به یک یا چند مورد از مجازاتهای مقرر در ماده ۱۸ محکوم می شوند.ماده ۲۰- هرگونه فعالیت تجاری در زمینه تولید، توزیع، تکثیر و عرضه غیرمجاز نرم افزارها یا ابزارهای دسترسی بدون پالایش (نظیر وی‌پی‌ان و فیلترشکن) ممنوع بوده و مرتکب، به حبس و جزای نقدی درجه شش محکوم می‌شود. انتشار عمده اینگونه نرم افزار ها یا ابزار ها ولو به قصد غیرتجاری نیز مشمول این ماده است. کمیسیون عالی مصادیق «انتشار عمده» را تعیین و اعلام خواهد نمود. وزارت ارتباطات مکلف است بطور مستمر و موثر این نرم‌افزارها را شناسایی و غیرقابل استفاده نماید.تبصره- چنانچه مرتکب از این بابت وجهی تحصیل کرده باشد علاوه بر مجازات مقرر در این ماده به ضبط عوائد حاصل از جرم محکوم و چنانچه این جرم را به عنوان حرفه خود انتخاب کرده باشند به جزای نقدی یک تا دو برابر مال تحصیل شده محکوم خواهد شد.ماده ۲۱ – هر شخص حقیقی یا حقوقی که به طور غیر مجاز کلان داده ها و داده های حساس و حیاتی خدمات فضای مجازی را تحصیل، شنود، سرقت یا تخریب کند یا این داده ها را در دسترس اشخاص غیر مجاز قرار دهد، علاوه بر جبران خسارت وارده به حبس درجه ۵ و یکی دیگر از مجازاتهای همان درجه محکوم می‌شود و چنانچه این داده ها متعلق به بیش از یک درصد ازکاربران فضای مجازی کشور باشد مجازات مرتکب یک درجه تشدید می شود.تبصره – چنانچه اشخاصی که مسئول حفاظت از داده های مذکور بوده یا داده ها یا سامانه های مرتبط با آنها را در اختیار دارند، بر اثر بی احتیاطی، بی مبالاتی یا عدم رعایت تدابیر امنیتی ابلاغی مرکز ملی فضای مجازی، موجب دسترسی اشخاص فاقد صلاحیت به داده های مذکور شوند، به حبس یا جزای نقدی درجه ۶ و شش ماه تا دو سال محرومیت از اشتغال به امور مربوطه محکوم می شوند.ماده ۲۲- مستنکف از اجرای مفاد ماده ۸ این قانون، مصوبات شورا و کمیسیون عالی به یک تا پنج سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم می‌شود.تبصره- دادگاه می‌تواند در صورت احراز موانع قانونی و اجرایی غیرقابل اجتناب با اخذ نظر کارشناسی کمیسیون مرتکب را از کیفر معاف نماید.

srx190d
09-02-2022, 22:41
خخخخخ خودش به من تکیه میندازه ، خودش میگه ولش کن! فقط یک ادم بیمار این طوره! مرتیکه انگار این من بودم که بهش تکیه انداختم و خودش رو تو جایگاه مظلوم قرار میده ، برو خودت رو به تیمارستان نشون بده ، متن اصلی رو میزارم میاد میگه تحریفش کردی :laughing:
اینم از سایت انتخاب
دقیقا وی پی ان تعطیل
ی زر زدی ولی دیدی که کلا وی پی ان ها قرار قطع بشه
و دسترسی به فضای بین‌المللی محدود

ghnjfg
10-02-2022, 00:17
خدارو شکر هنوز با اینترنت افغانستان فاصله داریم :دی

srx190d
10-02-2022, 07:40

ariobarzan2
11-02-2022, 07:38

AVAVA
11-02-2022, 09:22
ویرایش جدید از طرح صیانت

متن کامل آخرین نسخه جدید طرح صیانت از حقوق کاربران فضای مجازی (ویرایش بهمن ماه) در رسانه ها منتشر شده است.به گزارش «انتخاب»؛ متن کامل آخرین نسخه «طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» بدین شرح است: فصل اول: تعاریفماده ۱- اصطلاحات و عبارات بهکاررفته در این قانون دارای معانی زیر است:الف) خدمات شبکه ملی: مجموعه خدماتی که تحت عنوان خدمات شبکه ملی اطلاعات به تصویب شورای عالی فضای مجازی رسیده است.ب) خدمات فضای مجازی: خدماتی که از طریق زیرساختهای ارتباطی و اطلاعاتی ارائه می شود و شامل مواردی از قبیل تبادل محتوای الکترونیکی، داده یا اطلاعات و یا انجام تراکنش های الکترونیکی است.تبصره- تعریف شورای عالی فضای مجازی از خدمات فضای مجازی نیز مبنای این قانون است.پ) خدمات فضای مجازی داخلی: خدمات فضای مجازی که بیش از پنجاه‌درصد مالکیت ارئه دهنده آن متعلق به اشخاص ایرانی بوده و میزبانی کاربران داخلی در آن صرفاً در داخل کشور انجام شود و فعالیت آن در چهارچوب قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران باشد.ت) خدمات فضای مجازی خارجی: خدمات فضای مجازی که داخلی نیستند.ث) خدمات فضای مجازی دارای مجوز: آن دسته از خدمات فضای مجازی که مجوز های لازم برای فعالیت خود را از تنظیم گران مرتبط با حیطه فعالیت خود اخذ کرده‌اند.ج) گذرگاه‌های مرزی: مجموعه نقاط اتصال شبکه ارتباطی خارج از کشور به داخل و بالعکس که از طریق آنها تبادل داده جریان مییابد.چ) دستگاه اجرایی: عبارت است از دستگاه‌ها و نهادهای موضوع ، ماده (۵) قانون خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶، ماده (۱) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مصوب ۱۳۹۵، ماده (۲۹) قانون برنامه ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۹۵، بند (د) ماده (۱) قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات مصوب ۱۳۸۸، ماده (۱) قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری–صنعتی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۷۲، ماده (۱) قانون تشکیل و اداره مناطق ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران مصوب ۱۳۸۴ به همراه تمامی اصلاحات و الحاقات بعدی این قوانین.ح) شورا: شورای عالی فضای مجازی.خ) کمیسیون عالی: کمیسیون عالی تنظیم مقررات فضای مجازی که براساس مصوبه جلسه هشتم شورای عالی فضای مجازی ایجاد شده است و جهت تنظیم سیاست‌ها، نظارت‌، هدایت ، هماهنگی و تصویب مقررات و آیین‌نامه‌های کلان و ایجاد هماهنگی و نظارت بر عملکرد تنظیم گران در همه ابعاد فضای مجازی، به عنوان تنظیم گرِ تنظیم‌گران فضای مجازی تعیین می‌شود.د) تنظیم‌گری: هرگونه تدبیر و اقدام حاکمیتی که به موجب قانون و به منظور ۱) تسهیل، توسعه یا ساماندهی فعالیت کنشگران یک زیست بوم، یا ۲) نظارت بر حسن ایفای مسئولیت‌ها و تعهدات یا ۳) اعمال ضمانت اجراهای مقرراتی بر تخلفات آن‌ها اتخاذ می‌گردد.ذ) تنظیم‌گر: نهادی که به موجب قانون همه یا بخشی از امور تنظیم‌گری را برعهده دارد.ر) مقامات: مقامات موضوع ماده ۷۱ قانون خدمات کشوری و هم‌طرازان آنها.فصل دوم: نظام تنظیم‌ مقررات
ماده ۲- کمیسیون عالی علاوه بر تکالیف محوله از سوی شورا، دارای وظایف و اختیارات ذیل است:الف- تعیین یا ایجاد تنظیم‌گران جدید پس از تصویب شورا؛ب- اصلاح ماموریت تنظیم‌گران با تصویب شورا و پیشنهاد اساسنامه جهت تصویب توسط هیئت وزیران؛تبصره- اصلاح ماموریت، ادغام یا حذف تنظیم‌گرانی که براساس قانون تشکیل شده‌اند از طریق مجلس شورای اسلامی قابل انجام است.پ- تصویب شرح وظایف تنظیم‌گران شامل محدوده ماموریت، دستگاه‌های همکار، ضوابط تشکیل جلسات و فرآیند تصمیم‌گیری به پیشنهاد همان تنظیم‌گر؛ت- اختصاص صلاحیت موقت تنظیم‌گری به تنظیم گران موجود تا پیش از ایجاد تنظیم‌گر مقتضی؛ث- مرجع حل اختلاف میان تنظیم‌گران فضای مجازی و همچنین، بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص اعتراضات وارده به مصوبات تنظیم‌‌گران؛ج- تهیه و تصویب ضوابط مدیریت ترافیک داخلی و خارجی فضای مجازی کشور؛چ- تصویب الزامات کلان صدور مجوز برای هرگونه فعالیت و کسب و کار در فضای مجازی شامل محتوا (اعم از داده، متن، صوت و تصویر)، خدمات و زیر ساخت های ارتباطی و زیر ساخت های اطلاعاتی شامل و نه محدود به صلاحیت‌های فنی، تخصصی، حرفه‌ای و امنیتی به پیشنهاد تنظیم گران؛ح- تصویب ضوابط تشویق تولیدکنندگان داخلی و خارجی تجهیزات الکترونیکی هوشمند به حمایت از خدمات فضای مجازی داخلی به پیشنهاد تنظیم‌گران با استفاده از ابزارهای قانونی نظیر حقوق ورودی؛خ- پیشنهاد قوانین موردنیاز کشور در حوزه مسائل فضای مجازی به دولت جهت تصویب در مجلس شورای اسلامی؛د- تعریف کلان داده و داده های حساس و حیاتی و تصویب این تعاریف در شورا به همراه تدوین ضوابط و مقررات مرتبط با حکمرانی داده‌های کاربران ایرانی؛ذ- تهیه و تصویب ضوابط ایجاد، توسعه و بهره‌برداری دستگاه‌های اجرایی از خدمات فضای مجازی اختصاصی و یا خدمات شبکه ملی اختصاصی؛ر- پایش و حفاظت از وضعیت رقابتی بازار خدمات فضای مجازی با استفاده از ظرفیت‌های قانون اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی؛ز- تهیه معماری کلان تنظیم گری فضای مجازی با نظر به جایگاه و مسئولیت های هر یک از تنظیم‌گران جهت تصویب در شورا؛ژ- رصد و پایش اجرای این قانون و همچنین تعیین استانداردها و شاخص های کلان اهداف آن؛س- استفاده از ظرفیت تشکل های بخش خصوصی و تشکل های مردمی در تدوین مقررات حوزه ها و موضوعاتی که فاقد تنظیم گر مشخص است؛تبصره ۱- رئیس مرکز ملی موظف است جلسات کمیسیون عالی را حداقل به‌صورت ماهانه یا با درخواست مکتوب حداقل سه نفر از اعضاء تشکیل دهد. مصوبات کمیسیون عالی توسط رئیس مرکز ملی فضای مجازی ابلاغ می شود.تبصره ۲- مصوبات کمیسیون عالی و تنظیم‌گران قابل شکایت و رسیدگی در دیوان عدالت اداری است.تبصره۳- کمیسیون عالی سازوکار مشارکت تشکل های بخش خصوصی و تشکل های مردمی و اخذ نظرات ذینفعان فضای مجازی در تدوین و نهایی سازی مصوبات تنظیم گران را فراهم نماید.تبصره۴- دبیرخانه کمیسیون عالی در مرکز ملی فضای مجازی تشکیل می شود.ماده ۳- تنظیم گران در قلمرو فعالیت خود وظایف و اختیارات ذیل را در چارچوب مصوبات شورا، قوانین کشور و مصوبات کمیسیون عالی بر عهده دارند:الف- صدور مجوز فعالیت و بهره‌برداری خدمات فضای مجازی؛تبصره- در تدوین ضوابط و الزامات فعالیت ارائه‌دهندگان خدمات فضای مجازی، تضمین حقوق کاربران مصرح در ماده ۱۵ الزامی است.ب- تهیه و تصویب ضوابط و مقررات فعالیت خدمات فضای مجازی؛پ- تصویب و ابلاغ تعرفه ها و نرخ خدمات در راستای شکل گیری رقابت سالم و تداوم ارائه خدمات و رشد کیفی آن‌ها؛ت- اعمال جریمه در موارد تخطی ارائه دهندگان خدمات از ضوابط و مقررات مصوب پس از طی مراحل قانونی؛تبصره- جدول مصادیق تخلفات و ضمانت اجرای متناظر با آن‌ها، براساس قوانین مصوب و یا در چارچوب ماده ۱۸ این قانون، به پیشنهاد تنظیم‌گر به تصویب کمیسیون عالی خواهد رسید.ث- تدوین و پیشنهاد ضوابط فنی و اجرایی و نظام‌های کنترل کیفی مربوط به قلمرو تنظیم‌گری به کمیسیون عالی جهت تصویب؛ج- تدوین دستورالعمل نحوه رسیدگی به شکایات ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی جهت تصویب در کمیسیون عالی؛چ- نظارت بر عملکرد ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی در چارچوب ضوابط مصوب و مفاد مجوزهای صادر شده؛تبصره ۱- سایر دستگاه‌های اجرایی صرفا از طریق تنظیم گران ضوابط خود را به ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی ابلاغ می کنند.تبصره ۲- کلیه مصوبات موضوع این ماده باید به کمیسیون عالی فرستاده شود. کمیسیون عالی موظف است مصوبات ارسال شده را ظرف مدت دو هفته از تاریخ وصول از نظر انطباق با مصوبات شورا و کمیسیون عالی مورد بررسی قرار دهد و چنانچه آن را مغایر هر یک از این موارد تشخیص دهد جهت اصلاح به تنظیم گر عودت دهد. در غیر این صورت مصوبه قابل اجرا است.تبصره ۳- کمیسیون عالی و کلیه تنظیم‌گران موظفند که مصوبات خود را در روزنامه رسمی به ثبت برسانند. نسخه منتشره در این روزنامه ملاک عمل خواهد بود.ماده ۴- تنظیم گران موظفند تمهیدات لازم برای دستیابی به اهداف ذیل را، در قلمرو فعالیت خود و بر اساس وظایف و اختیارات مشخص شده در ماده (۳) همین قانون، فراهم آورند:الف- حمایت از برنامه‌های فرهنگ‌سازی و آموزش سواد فضای مجازی به کاربران؛ب- حمایت از تولید و انتشار محتوای بومی مبتنی بر فرهنگ ایرانی- اسلامی؛پ- فراهم‌سازی خدمات سالم بوی‍ژه برای کودکان و نوجوانان؛ت- حمایت از فراهم‌سازی خدمات ویژه اقشار توان‌یاب و آسیب‌پذیر؛ث- نظارت و گزارش‌دهی مردمی بر خدمات فضای مجازی؛ج- حمایت از مهاجرت تولیدکنندگان محتوا به خدمات فضای مجازی داخلی دارای مجوز؛چ- مزیت‌بخشی به تولید و مصرف ترافیک داخلی در برابر ترافیک بین‌الملل؛ماده ۵- در جهت تسهیل ایجاد و راه اندازی خدمات و کسب و کار های فضای مجازی، تنظیم‌گران موظفند ضمن اعلام عمومی شرایط مورد نیاز جهت ثبت یا دریافت مجوز، فرآیند صدور مجوز را از طریق درگاه ملی صدور مجوزهای کشور (موضوع بند (۲۲) ماده ۱ قانون اجرای سیاست های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی اصلاحی ۱۳۹۹) انجام دهند.تبصره – فعالیت خدمات موضوع بند د ماده ۲ این قانون، علاوه بر ثبت در درگاه ملی صدور مجوزهای کشور مستلزم اخذ مجوز و معرفی نماینده قانونی است.فصل سوم: الزامات دستگاههای اجرایی
ماده ۶- «شورای عالی فناوری اطلاعات» موضوع ماده ۴ قانون وظایف و اختیارات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مصوب ۱۳۸۲ به «شورای اجرایی تحول دیجیتال» تغییر نام یافته و کلیه وظایف آن صرفا در چارچوب مصوبات شورای‌عالی و در سطح قوه مجریه خواهد بود. همچنین عبارت «در چارچوب مصوبات شورایعالی فضای مجازی» به انتهای بندهای الف، ب، ج، ح، د، و، ط، ی، ک، ل، م، ن و س ماده ۳ آن اضافه می‌شود.ماده ۷- دستگاههای اجرایی که شرح وظایف آنها مغایر با احکام صادره مقام معظم رهبری در خصوص شورا و مرکز ملی فضای مجازی است، موظف به بازنویسی شرح وظایف خود هستند. شرح وظایف جدید پس از اعلام نظرشورای عالی فضای مجازی و طی مراحل قانونی لازم الاجراست. سازمان امور استخدامی کشور موظف به بازنگری ساختاری دستگاههای موضوع این ماده میباشد.تبصره: تشخیص مغایرت و اعلام آن به دستگاه‌های ذیربط برعهده مرکز ملی فضای مجازی است. اصلاح ماموریت، ادغام یا حذف دستگاه‌هایی که براساس قانون تشکیل شده‌اند از طریق مجلس شورای اسلامی انجام می‌شود.ماده ۸- اجرای موارد ذیل برای دستگاههای اجرایی الزامی است:الف- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات موظف است نسبت به ایجاد خدمات شبکه ملی مورد نیاز کشور ، با اولویت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی داخلی از طریق منابع در نظر گرفته شده در فصل ۵ اقدام نماید. مصادیق خدمات شبکه ملی موضوع این ماده توسط کمیسیون عالی تعیین میشود.ب- هر گونه استفاده دستگاههای اجرایی و مقامات از خدمات فضای مجازی خارجی و تبلیغ در آنها ممنوع است، مگر در مواردی که به موجب قانون، مصوبه شورا یا کمیسیون عالی مجاز شمرده میشود.پ- دستگاه‌های اجرایی موظفند طبق مصوبات کمیسیون عالی، خدمات عمومی و دولت الکترونیکی خود را بر بستر خدمات فضای مجازی داخلی دارای مجوز ارائه نمایند. ارائه خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی در خدمات فضای مجازی خارجی دارای مجوز منوط به تایید کمیسیون عالی است.ت- هرگونه تبلیغ، ترویج و اشاعه خدمات فضای مجازی فاقد مجوز از طریق صداوسیما، رسانههای دولتی، رسانههایی که به نحوی از انحاء از بودجه عمومی استفاده میکنند و دستگاه‌های اجرایی ممنوع است.ث- ارائه هرگونه خدمات مالی، بانکی و پرداخت در خدمات فضای مجازی فاقد مجوز بطور مستقیم یا غیرمستقیم ممنوع است.تبصره: دستورالعمل مربوط به این بند ظرف حداکثر ۴ ماه از تاریخ ابلاغ این قانون، توسط بانک مرکزی تهیه و ابلاغ می شود.ج- مقررات، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های مربوط به بیمه، مالیات، تبلیغات و مالکیت فکری ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی داخلی می‌بایست متناسب با اقتضائات این فضا و در چارچوب مصوبات شورا و کمیسیون عالی، ظرف مدت ۹ ماه پس از ابلاغ این قانون توسط دستگاه‌های متولی موضوع بازنویسی شوند. بازنویسی دیگر مقررات، آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌های تسهیل کننده فعالیت ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی داخلی که توسط کمیسیون عالی تعیین می‌شوند نیز برای دستگاه مربوطه الزامی است.چ- وزارت امور اقتصادی و دارایی موظف است ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون ضوابط و دستورالعمل‌های پذیرش سهام شرکتهای ارائه دهنده خدمات فضای مجازی و عرضه اوراق مالی اسلامی (صکوک ) آنها در بازار سرمایه‌ را تدوین و ابلاغ کند.ح- درآمد ارائه‌دهندگان خدمات فضای مجازی خارجی که از محل فعالیت در ایران منفعت مالی کسب می‌کنند مشمول مالیات است. آیین‌نامه اجرایی مربوطه ظرف مدت ۶ ماه از تاریخ ابلاغ این قانون توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی با همکاری مرکز ملی فضای مجازی و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین شده و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.تبصره- شمول تکالیف مقرر در این ماده به دستگاههای زیر نظر مقام معظم رهبری منوط به اذن ایشان است.فصل چهارم : گذرگاه مرزی
ماده ۹- کارگروه مدیریت گذرگاه مرزی متشکل از رئیس مرکز ملی فضای مجازی بعنوان رئیس کارگروه و نمایندگان دادستان کل کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سازمان پدافند غیر عامل، وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان اطلاعات سپاه ایجاد می شود تا نسبت به امنیت ارتباطات و اطلاعات و مدیریت ترافیک ورودی و خروجی کشور در گذرگاه‌های مرزی تصمیمات لازم را اتخاذ نماید.ماده ۱۰ – نظام دسترسی، تکالیف و صلاحیت‌های دستگاه‌های مرتبط در گذرگاه‌های مرزی و آئین نامه‌های لازم برای اجرای مصوبات کارگروه، مبتنی بر سیاستهای مصوب شورای عالی فضای مجازی به پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح با هماهنگی کارگروه ظرف مدت ۳ ماه به تصویب کمیسیون عالی خواهد رسید. مسئولیت کلان اعمال مصوبات کارگروه مدیریت گذرگاه مرزی، ایجاد هماهنگی‌های لازم بین دستگاه‌های مرتبط در اجرای مصوبات مزبور و نظارت بر حسن اجرای آنها به عهده مرکز ملی است و دستگاه‌های مرتبط موظفند در اجرای مصوبات کارگروه در هماهنگی کامل با ستاد کل بر اساس نظام و آئین نامه مذکور عمل نمایند.تبصره ۱- تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و خدمات غیرمجاز فضای مجازی خارج از محدوده این ماده است.تبصره ۲- امور فنی و اجرایی مربوط به گذرگاه های مرزی از قبیل راه‌اندازی، نگهداری، ایجاد دسترسی، توسعه و ارتقاء بر عهده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است.تبصره ۳- ایجاد، نگهداری و بهره‌برداری از گذرگاه‌های مرزی توسط بخش خصوصی و غیر دولتی بعد از لازم الاجرا شدن این قانون ممنوع است و هر گونه تخلف از آن در حکم تصرف در اموال دولتی است. کارگروه مدیریت گذرگاه مرزی موظف است ظرف مدت شش ماه بعد از لازم الاجرا شدن این قانون نسبت به انتقال دسترسی‌های بخش خصوصی به بخش دولتی که پیش از تصویب و لازم الاجرا شدن قانون وجود داشته اقدام کند.ماده ۱۱- در راستای حفظ حقوق کاربران و حریم خصوصی آنان اعمال موضوع اصل ۲۵ قانون اساسی توسط دستگاه‌های مجری در فضای مجازی و گذرگاه‌های مرزی صرفاً با دستور قضایی و بر اساس رویه قانونی تحت نظر کمیته‌ای با مسئولیت قوه قضاییه امکان پذیر است.تبصره- ترکیب و شرح وظایف کمیته مزبور به پیشنهاد رئیس قوه قضائیه به تصویب شورا خواهد رسید.فصل پنجم: حمایت از ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی
ماده ۱۲- درآمدهای حاصل از اجرای فصل هفتم این قانون و بیست درصد (۲۰٪) وجوه حاصل از درآمدهای موضوع ماده ‌واحده قانون «اجازه تعیین و وصول حق امتیاز فعالیت بخش غیردولتی در زمینه پست و مخابرات»، مصوب ۱۳۹۲ و بخشی از درآمدهای حاصل از تعرفه مصوب فروش واردات پهنای باند بین الملل با تصویب کمیسیون عالی و ابلاغ رئیس مرکز ملی فضای مجازی، در حساب ردیف مستقل بودجه سنواتی سالیانه کل کشور و بصورت صد در صد تخصیص یافته به نام مرکز ملی فضای مجازی و نزد خزانه داری کل کشور واریز و با پیشنهاد رئیس مرکز ملی فضای مجازی و تصویب کمیسیون در موارد زیر هزینه می گردد:الف- ایجاد و توسعه خدمات شبکه ملی اطلاعات در مقیاس منطقه‌ای و بین المللی؛ب- حمایت از برنامه‌های تبلیغاتی و بازاریابی خدمات شبکه ملی منتخب کمیسیون عالی در داخل و خارج از کشور؛پ- حمایت از توسعه ابزارهای سالم‌سازی و فناوری های تنظیم گری؛ت- حمایت از راهکارهای پیشگیری از جرم در فضای مجازی؛ث- توسعه فناوری‌های نوین مرتبط با خدمات شبکه ملی بویژه هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی، زنجیره بلوکی و اینترنت اشیاء؛ج- پایش مدل‌های تنظیم‌گری فضای مجازی و پژوهش در مورد حکمرانی بومی فضای مجازی؛چ- تحقق اهداف مندرج در ماده ۴ این قانون به پیشنهاد تنظیم گران؛تبصره- دستورالعمل مربوط به این ماده ظرف مدت شش ماه از تاریخ ابلاغ این قانون به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به تصویب کمیسیون عالی می‌رسد.ماده ۱۳- خدمات شبکه ملی و خدمات فضای مجازی که به تشخیص کمیسیون عالی بر مبنای فناوری بومی ایجاد شده‌اند و درآمد سالیانه آن‌ها بر مبنای اظهارنامه مالیاتی کمتر از سقف مصوب کمیسیون عالی باشند، مشمول حمایت‌های مندرج در قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات مصوب ۵/۸/۱۳۸۹ با اصلاحات و الحاقات بعدی، قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب ۱/۲/۱۳۹۴ با اصلاحات و الحاقات بعدی و قانون حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی مصوب ۱۵/۲/۱۳۹۸ می‌شوند. تعیین نوع دانش بنیان براساس قوانین مربوط بوده و توسط معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری اعلام می‌شود.تبصره – کمیسیون عالی ضمن انتشارعمومی دستورالعمل حمایت، گزارش عملکرد حمایت‌های موضوع ماده ۱۲ را هر سه ماه یک‌بار به اطلاع عموم می‌رساند.ماده ۱۴– دستورالعمل اجرائی پرداخت حق السهم ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی داخلی و تولید کنندگان محتوای داخلی در آنها از محل وجوه حاصل از فروش ترافیک ظرف سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون در چارچوب مصوبات کمیسیون عالی، توسط کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب و ابلاغ می شود.تبصره – هرگونه محتوای خارجی به‌جز محتواهای علمی که به پیشنهاد تنظیم‌گر مربوط به تائید کمیسیون عالی می رسد و هرگونه محتوای داخلی مغایر با موازین شرعی و قوانین و مقررات کشور مانند فیلم، پویانمایی و سریال، مشمول حمایت‌های این ماده نخواهد شد. محتوای غیر ایرانی که بصورت اشتقاقی یا سایر شقوق متضمن مالکیت فکری نظیر دوبله یا موسیقی و موارد مشابه، که بر اساس قانون قابلیت حمایت از منظر مالکیت فکری را داشته باشند، متناسب با حقوق مالکیت فکری مترتب بر آنها با نظر کمیسیون عالی از شمول این تبصره خارج هستند.فصل ششم: حمایت از حقوق کاربران
ماده ۱۵- تضمین حقوق کاربران توسط ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی در موارد ذیل الزامی است:الف- حفاظت از حریم خصوصی کاربران و جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به داده‌های آن‌ها؛ب- احراز هویت معتبر کاربران و حفظ اطلاعات آن‌ها مطابق قوانین موضوعه و سند هویت معتبر مصوب شورای عالی فضای مجازی؛پ- عدم انتقال داده‌های مرتبط با هویت کاربران ایرانی به خارج از کشور؛تبصره- مصادیق داده‌های مذکور به تصویب کمیسیون عالی می‌رسد.ت- ذخیره‌سازی و پردازش داده‌های کاربران ایرانی مطابق مصوبات شورا و ضوابط و مقررات مربوط؛ث- ارائه خدمات متناسب با نیاز کاربران ویژه از جمله کودکان، نوجوانان و توان‌یابان براساس سند صیانت از کودکان و نوجوانان در فضای مجازی و دیگر مصوبات شورا؛ج- عدم حذف حساب کاربران و محتوای مجاز مگر به درخواست مالک آن؛چ- رعایت مواد ۵۸ تا ۶۰ قانون تجارت الکترونیکی مصوب ۱۷/۱۰/۱۳۸۲ با اصلاحات و الحاقات بعدی و عدم درخواست اجازه دسترسی‌ مغایر با این مواد از کاربران؛تبصره- در خصوص خدمات چندگانه، عدم ارائه داده‌های ضروری مربوط به یک خدمت توسط کاربر نباید موجب قطع کلی خدمات فضای مجازی موردنیاز وی شود.ح- رعایت الزامات سالم‌سازی وفق مواد ۷۴۹ تا ۷۵۱ قانون مجازات اسلامی مصوب۱۳۹۲ و اصلاحات بعدی آن و الزامات امنیتی و پدافند غیرعامل ابلاغی تنظیم‌گران؛خ- رعایت دستورالعمل پیشگیری، شناسایی و مقابله با جرم در خدمات فضای مجازی؛تبصره – دستورالعمل پیشگیری،‌شناسایی و مقابله با جرائم در خدمات فضای مجازی توسط دادستانی کل کشور با همکاری وزارت دادگستری، ‌مرکز ملی فضای مجازی و معاونت پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون تهیه می شود و به تصویب رئیس قوه قضائیه می رسد.د- حمایت از حق مالکیت بر شناسه کاربری وفق قانون ثبت اختراعات، طرح‌های صنعتی و علائم تجاری مصوب ۱۳۸۶ و اصلاحات بعدی آن؛تبصره- دستورالعمل مربوط به این بند توسط کمیسیون عالی تصویب و ابلاغ خواهد شد.ماده ۱۶- ارائه‌دهندگان خدمات فضای مجازی به منظور سالمسازی محتوای فضای عمومی خدمات فضای مجازی، موظفاند رأساً مطابق فهرست و ضوابط اعلامی کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، حداکثر ظرف مدت ۱۲ ساعت محتوای مجرمانه مزبور را پالایش و گزارش مربوط را به دبیرخانه کارگروه مذکور ارسال نمایند.تبصره ۱- منظور از محتوای فضای عمومی آن بخشی از محتواهای خدمات فضای مجازی است که دسترسی به آن نیاز به اخذ اجازه از کاربر ارائه دهنده محتوا ندارد.تبصره ۲- پالایش محتوا به دستور کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و مقامات قضایی بلافاصله لازم الاجرا است.ماده ۱۷- ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی در صورت انجام تعهدات مندرج در مواد ۱۵ و ۱۶ این قانون، مصوبات ابلاغی تنظیم‌گر و موارد ذیل نسبت به عملکرد کاربران مسئولیت کیفری ندارند:الف) اجرای دستورها و احکام صادره از سوی مقامات صلاحیت‌دار قانونی براساس مجوز قضایی؛ب) نگهداری و ارائه ادله الکترونیکی به مراجع ذی‌ربط بر اساس مقررات ناظر به جمع‌آوری و استنادپذیری ادله الکترونیکی موضوع قانون آئین دادرسی کیفری؛فصل هفتم: ضمانت اجرا
ماده ۱۸- به موجب این قانون کلیه مصوبات نهادهای تنظیم‌گر لازم‌الاجراست. هرگونه تخلف ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی از مصوبات تنظیم‌گران با ضمانت‌های اجرای زیر به ترتیب، با رعایت اولویت همراه خواهد بود:الف- اعلام عمومی تخلف انجام‌گرفتهب- محدودیت در جذب کاربر جدید در بازه زمانی پنج روز تا سه ماهپ- جریمه نقدی از یک درصد (۱%) تا ده درصد (۱۰%) درآمد سالیانه و در صورت عدم تکافوی آن، جریمه نقدی از یک برابر تا هزار برابر سقف نصاب معاملات متوسطت- محرومیت از عرضه و فعالیت خدمات از طریق کاهش مدت اعتبار یا تعلیق یا لغو یا عدم تمدید مجوزث- محرومیت از حمایتهای موضوع این قانون و سایر قوانین مصوب مجلس یا مصوب شوراج- محدودیت در کلیه انواع تبلیغاتچ- اعمال تعرفه ترجیحیح- اعمال خط مشی ترافیکیتبصره۱- جریمه نقدی موضوع بند «پ» به پیشنهاد مرکز ملی فضای مجازی مطابق ماده ۲۷ قانون مجازات اسلامی و تصویب هیات وزیران قابل تغییر است.تبصره۲- ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی، موظفند ظرف مدتی که کمیسیون عالی پس از ابلاغ این قانون تعیین می کند، نسبت به اجرای مقررات تنظیم‌گران اقدام کنند. کمیسیون عالی موظف است به منظور تحقق این امر با استفاده از ابزارهای این ماده نسبت به ترغیب ارائه دهندگان خدمات فضای مجازی به انجام تعهدات مذکور اقدام کند.تبصره۳- در اعمال تعرفه ترجیحی و اعمال خط مشی ترافیک حد نصاب مصوب کمیسیون عالی ملاک عمل قرار خواهد گرفت.تبصره ۴- آیین نامه اجرایی نحوه رسیدگی به تخلفات ظرف مدت سه ماه از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون توسط وزارت دادگستری با همکاری مرکز ملی فضای مجازی، وزارت ارتباطات و دادستانی کل کشور تهیه و به تصویب هیات وزیران می‌رسد.ماده ۱۹- متخلف از تکالیف مقرر در مواد ۱۵، ۱۶ و ۱۷ این قانون به یک یا چند مورد از مجازاتهای مقرر در ماده ۱۸ محکوم می شوند.ماده ۲۰- هرگونه فعالیت تجاری در زمینه تولید، توزیع، تکثیر و عرضه غیرمجاز نرم افزارها یا ابزارهای دسترسی بدون پالایش (نظیر وی‌پی‌ان و فیلترشکن) ممنوع بوده و مرتکب، به حبس و جزای نقدی درجه شش محکوم می‌شود. انتشار عمده اینگونه نرم افزار ها یا ابزار ها ولو به قصد غیرتجاری نیز مشمول این ماده است. کمیسیون عالی مصادیق «انتشار عمده» را تعیین و اعلام خواهد نمود. وزارت ارتباطات مکلف است بطور مستمر و موثر این نرم‌افزارها را شناسایی و غیرقابل استفاده نماید.تبصره- چنانچه مرتکب از این بابت وجهی تحصیل کرده باشد علاوه بر مجازات مقرر در این ماده به ضبط عوائد حاصل از جرم محکوم و چنانچه این جرم را به عنوان حرفه خود انتخاب کرده باشند به جزای نقدی یک تا دو برابر مال تحصیل شده محکوم خواهد شد.ماده ۲۱ – هر شخص حقیقی یا حقوقی که به طور غیر مجاز کلان داده ها و داده های حساس و حیاتی خدمات فضای مجازی را تحصیل، شنود، سرقت یا تخریب کند یا این داده ها را در دسترس اشخاص غیر مجاز قرار دهد، علاوه بر جبران خسارت وارده به حبس درجه ۵ و یکی دیگر از مجازاتهای همان درجه محکوم می‌شود و چنانچه این داده ها متعلق به بیش از یک درصد ازکاربران فضای مجازی کشور باشد مجازات مرتکب یک درجه تشدید می شود.تبصره – چنانچه اشخاصی که مسئول حفاظت از داده های مذکور بوده یا داده ها یا سامانه های مرتبط با آنها را در اختیار دارند، بر اثر بی احتیاطی، بی مبالاتی یا عدم رعایت تدابیر امنیتی ابلاغی مرکز ملی فضای مجازی، موجب دسترسی اشخاص فاقد صلاحیت به داده های مذکور شوند، به حبس یا جزای نقدی درجه ۶ و شش ماه تا دو سال محرومیت از اشتغال به امور مربوطه محکوم می شوند.ماده ۲۲- مستنکف از اجرای مفاد ماده ۸ این قانون، مصوبات شورا و کمیسیون عالی به یک تا پنج سال انفصال از خدمات دولتی و عمومی محکوم می‌شود.تبصره- دادگاه می‌تواند در صورت احراز موانع قانونی و اجرایی غیرقابل اجتناب با اخذ نظر کارشناسی کمیسیون مرتکب را از کیفر معاف نماید.

Memonex
11-02-2022, 21:01
جواب این ساندیسی ها رو ندید خواهشا.. هدفشون اینه فقط بحث به بیراهه کشیده بشه و آخرش تاپیک هم به فنا بره

srx190d
13-02-2022, 19:54
نماینده مجلس: طرح صیانت هفته آینده تصویب می شود
فلاحی، نماینده همدان و فامنین در مجلس:
برخی نمایندگان با تفکر سیاسی خاص تا الان تلاش کردند که کار پیش نرود و از ۲۳ نفری که در کمیسیون هستیم، چهار نفر سعی کردند زمان کمیسیون را بگیرند و از هر طرف فشار آمده تا کار انجام نشود اما به زودی در هفته آینده تصویب می‌شود./ ایسنا

italodance
13-02-2022, 20:52
نماینده مجلس: طرح صیانت هفته آینده تصویب می شود
فلاحی، نماینده همدان و فامنین در مجلس:
برخی نمایندگان با تفکر سیاسی خاص تا الان تلاش کردند که کار پیش نرود و از ۲۳ نفری که در کمیسیون هستیم، چهار نفر سعی کردند زمان کمیسیون را بگیرند و از هر طرف فشار آمده تا کار انجام نشود اما به زودی در هفته آینده تصویب می‌شود./ ایسنا

مردم ۱ هفته فرصت دارند تا بهترین سرویسهای آی پی تغییر دهنده دنیا را تهیه کنند اگر نکنند درجا موندند.

این یک پیشنهاد دلسوزانه بود فقط vp نیست که آی پی عوض می‌کنه.

srx190d
13-02-2022, 21:37
مردم ۱ هفته فرصت دارند تا بهترین سرویسهای آی پی تغییر دهنده دنیا را تهیه کنند اگر نکنند درجا موندند.

srx190d
13-02-2022, 23:54

AVAVA
14-02-2022, 17:07
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات
سید جمال هادیان رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به گلایه های این روزهای مردم از افت سرعت و کیفیت اینترنت، توضیحاتی را ارائه کرد.وی در توئیتی نوشت: این روزها دسترسی به شبکه پایدار و پرسرعت برای همه مردم از نان شب هم واجب‌تر است چون کار و زندگی شان به این خدمت وابسته است. بدیهی است که هر وقت شبکه دچار اختلال یا افت سرعت شود مردم کلافه و ناراحت می شوند و انتقاد می‌کنند و حق هم دارند.
وی گفته: بیشتر این انتقادات از شبکه اینترنت اپراتورهای موبایل است، شبکه‌ای که فشار زیادی را تحمل می کند چون شبکه ارتباطی ثابت خانگی قادر به ارائه خدمات پرسرعت و با کیفیت نیست اما اینکه یکی بگوید سرعت اینترنت ما معادل یا بدتر از افغانستان است واقعاً بی‌انصافی است و حرف نادرستی است. وی با اشاره به اینکه این مشکل با اجرای پروژه فیبر نوری یا FTTX قابل حل است، گفت: اجرای این کلان‌پروژه ملی بسیار سخت و زمانبر است اما عزم و اراده وزارت ارتباطات با همراهی همه بازیگران این حوزه در بخش خصوصی برای انجام این پروژه قطعی است. به عبارتی وزارت ارتباطات تصمیم گرفته است که گره مشکل اینترنت پایدار و پرسرعت را مثل کشورهای دیگر دنیا حل کند.

من : :jealous:

naasr
14-02-2022, 17:23
رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات
سید جمال هادیان رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در واکنش به گلایه های این روزهای مردم از افت سرعت و کیفیت اینترنت، توضیحاتی را ارائه کرد.وی در توئیتی نوشت: این روزها دسترسی به شبکه پایدار و پرسرعت برای همه مردم از نان شب هم واجب‌تر است چون کار و زندگی شان به این خدمت وابسته است. بدیهی است که هر وقت شبکه دچار اختلال یا افت سرعت شود مردم کلافه و ناراحت می شوند و انتقاد می‌کنند و حق هم دارند.
وی گفته: بیشتر این انتقادات از شبکه اینترنت اپراتورهای موبایل است، شبکه‌ای که فشار زیادی را تحمل می کند چون شبکه ارتباطی ثابت خانگی قادر به ارائه خدمات پرسرعت و با کیفیت نیست اما اینکه یکی بگوید سرعت اینترنت ما معادل یا بدتر از افغانستان است واقعاً بی‌انصافی است و حرف نادرستی است. وی با اشاره به اینکه این مشکل با اجرای پروژه فیبر نوری یا FTTX قابل حل است، گفت: اجرای این کلان‌پروژه ملی بسیار سخت و زمانبر است اما عزم و اراده وزارت ارتباطات با همراهی همه بازیگران این حوزه در بخش خصوصی برای انجام این پروژه قطعی است. به عبارتی وزارت ارتباطات تصمیم گرفته است که گره مشکل اینترنت پایدار و پرسرعت را مثل کشورهای دیگر دنیا حل کند.

من : :jealous:

اینم اوج وقاحت اینها که خودشون پهنای باند بین الملل را کم کردن و با یه طرح مزخرف به اسم صیانت به جون اینترنت افتادن حالا میگن تصمیم گرفتیم درستش کنیم کل مملکت را مشکلات و بدبختی فرا گرفته عین خیالشون نیست فقط گیر دادن که یه اینترنت که تنها دل خوشی جوونها هست

AVAVA
14-02-2022, 18:46
اینم اوج وقاحت اینها که خودشون پهنای باند بین الملل را کم کردن و با یه طرح مزخرف به اسم صیانت به جون اینترنت افتادن حالا میگن تصمیم گرفتیم درستش کنیم کل مملکت را مشکلات و بدبختی فرا گرفته عین خیالشون نیست فقط گیر دادن که یه اینترنت که تنها دل خوشی جوونها هست
پهنای بین الملل رو کم کردند چون پول نیست!
این صحبتی که کردند صرفا گفتار درمانی هست و هیچی توش نیست جز حرف های همیشگی ، اساسا پروژه فیبرنوری کل کشور مربوط به الان نیست سالهاست این پروژه به کندی در حال تکمیل شدن هست، این درسته که بخشی از کندی سرعت مربوط به فرسوده بودن خطوط ثابت کشور است اما چیزی که الان هست عدم سرمایه گذاری و افزایش پهنا باند کشور بود که در طول ۱۰ سال تقریبا با هیچ جلو رفت، نشانه همین موضوع استفاده بیشتر مردم تو دوران کرونا کاملا این موضوع رو نشون داد، الان طرح صیانت که بحثش هست این طرح صرفا یک سر و صداست که افکار جامعه رو از مشکلات اقتصادی دور کنه و معطوف کنه به چیزی که اساسا نباید به عنوان یک خواسته اصلی مطرح بشه کنه
طرح صیانت برای اجرای ان باید نرم افزارهای استاندارد ، امکانات ارزان ، کیفیت بالا و سرعت بالا اینترنت و خیلی موارد دیگه رو به استفاده کننده عرضه کنه که اصلا صورت نگرفته! خوده کسانی که طرح رو پیش میبرن میگن هیچ فیلترینگی و مسدود سازی در کار نیست ، عملا دارند نیت اصلی از این پروژه رو میگن اما ، امان از یک عده ساده لو که در تله مشغول سازی اینها میفتن
قبلا گفتم‌ هر طرحی سیاه و سفیدی خودش رو داره که از دید هر کسی این موارد فرق داره
:)

italodance
14-02-2022, 21:06

srx190d
14-02-2022, 21:56
سرعت اینترنت ایران با ٧ پله سقوط ، همرده افغانستان شد / طالبان اگر سرعت اینترنت را کم کرده، لااقل خودرو خوب به مردم می فروشد!

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

گفته می‌شود، ایران در رده‌بندی جهانی کشورها از نظر سرعت دانلود اینترنت همراه ٧ پله پایین آمد و به رده ٧٩ رسید. یعنی جنگ اعصاب، هفت پله بالاتر رفته است از قبل.
قیمت‌ها هم نه تنها پایین نیامده که بالا رفته و باز هم خواهد رفت چون زارع‌پور وزیر ارتباطات گفته سال آینده قیمت را بالا خواهند برد!
وضعیت اینترنت در ایران مثل صنعت خودروسازی است، همان که هر روز کیفیتش کمتر می‌شود و قیمتش بالاتر می‌رود و باز هم از عالم و آدم طلبکارند.
افغانستان اگر در سیطره طالبان، اینترنتش سرعت ندارد، وضعیت خودروهایش به حدی است که برای ما حسرت‌ انگیز می‌شود اما وضعیت خودروهای ما دقیقا شانه به شانه اینترنت است و ما در قیاس با هم سایه دو به یک باخته‌ایم! /چندثانیه

mahmoodsoft
15-02-2022, 04:44

البته اگر صیانت اجرا بشه پروتکل هایی مثل openvp*n، وایرگارد ikev2 و ... رو مسدود میکنند اونموقع دیگه حتی تغییر دهنده های خارجی هم دردی رو دوا نمیکنن، باید مثل کاربرهای چینی دنبال ابزار دیگه ای باشیم.

shahram83
15-02-2022, 12:09
احتمال اجرا شدن چنین چیزی بسیار کم است چونکه در اینصورت یقینا یک چیزی تسریع میشه که کل این خوک ها ی ریشدار از اون هراس دارند. این گونه خبر ها در ایران یک استراتژی شناخته شده حکومت هایی مانند دولت اسلامی است برای پر کردن فضا که هدف عمده ی اون مشغول نگه داشتن اذهان عمومی بطور کلی است. چند سال پیش سرعت اینترنت و حجم آن را افزایش دادند برای اینکه مردم در فضای مجازی مشغول تماشای انواع سرگرمی ها بشوند و خیلی به چیز های دیگه فکر نکنند ( احتمالا همطویله های بیگانه شان این پیشنهاد را به آنها دادند ) تازه اون زمان ارز ایران بی ارزش ترین ارز در جهان نبود و اقتصاد و معیشت مردم در بدترین حالت قرار نداشت.

srx190d
15-02-2022, 16:33
‏دلایل مهاجرت پیچیده نیست، امارات با ویزای طلایی از فعالان کسب کارهای مجازی و جوانان استقبال می کند و ما با طرح صیانت و محدودیت اینترنت، نخبگان را بدرقه می کنیم!

srx190d
16-02-2022, 20:05
صدای ماله کش ها هم در اومده

srx190d
16-02-2022, 23:08
امارات به کارخانه داران ایرانی زمین مجانی میدهد!

امارات متحده عربی شهرکی صنعتی احداث و اعلام کرده است هرکسی که در ایران کارخانه داشته است می‌تواند در این شهرک زمین مجانی بگیرد، جالب اینجاست به‌محض امضای قرارداد بانک ۹۰ درصد هزینه‌ها را تسهیلات می‌دهد تا فرد آنجا کار تولیدی کند./رسانه

srx190d
20-02-2022, 16:11
فیلتر اینستاگرام در ایران کلید خورده است؟

در نمودار بالا «پینگ» اینستاگرام از آی پی ایران با بقیه کشورها مقایسه شده است

«پینگ» معیار احتساب فاصله‌ی زمانی اتصال بین دو دستگاه در شبکه است. از طریق میزان پینگ، می‌فهمیم که چقدر طول خواهد کشید که یک بسته اطلاعات از سمت دستگاه هوشمند مانند کامپیوتر به سمت سرور رفته و دوباره از آن مسیر برگردد.

مصطفی آرانی، روزنامه نگار، با اشاره به این آمار نوشت:

اینستاگرام را این‌طوری دارند فیلتر می‌کنند. ‏خیلی ساده اگر بخواهم کاری که با اینستا کردند را توضیح بدهم: اتوبان سه بانده‌ای داریم به اسم اینترنت. کسانی که می‌خواهند به اینستا بروند را مجبور می‌کنند از یک باند بروند و هر روز در حال باریک کردن این مسیر هستند. با اینکه تعداد خودروهایی که می‌خواهند از این باند بروند زیادتر است. ‏نتیجه ترافیک زیادتر است و کند شدن ارتباط شما به سرورهای اینستاگرام و بازگشت دیتا از سروهای اینستا به موبایل‌های شما. اما وقتی که اعتراض کنید میزان سرعت در باندهای دیگر را به شما نشان می‌دهند و می‌گویند اسپید تست می‌گوید همه چیز نرمال است./ جماران

Scene Creator
20-02-2022, 17:32
فیلتر اینستاگرام در ایران کلید خورده است؟

در نمودار بالا «پینگ» اینستاگرام از آی پی ایران با بقیه کشورها مقایسه شده است

«پینگ» معیار احتساب فاصله‌ی زمانی اتصال بین دو دستگاه در شبکه است. از طریق میزان پینگ، می‌فهمیم که چقدر طول خواهد کشید که یک بسته اطلاعات از سمت دستگاه هوشمند مانند کامپیوتر به سمت سرور رفته و دوباره از آن مسیر برگردد.

مصطفی آرانی، روزنامه نگار، با اشاره به این آمار نوشت:

اینستاگرام را این‌طوری دارند فیلتر می‌کنند. ‏خیلی ساده اگر بخواهم کاری که با اینستا کردند را توضیح بدهم: اتوبان سه بانده‌ای داریم به اسم اینترنت. کسانی که می‌خواهند به اینستا بروند را مجبور می‌کنند از یک باند بروند و هر روز در حال باریک کردن این مسیر هستند. با اینکه تعداد خودروهایی که می‌خواهند از این باند بروند زیادتر است. ‏نتیجه ترافیک زیادتر است و کند شدن ارتباط شما به سرورهای اینستاگرام و بازگشت دیتا از سروهای اینستا به موبایل‌های شما. اما وقتی که اعتراض کنید میزان سرعت در باندهای دیگر را به شما نشان می‌دهند و می‌گویند اسپید تست می‌گوید همه چیز نرمال است./ جماران

اگه این کاهش سرعت ها فقط مربوط به شبکه های اجتماعی باشه به نظرم اصلا نگران کننده نیست کلیپ تتلو و ندا یاسی و اینا رو میخوان تو 10 ثانیه نگاه کنن بزار بشه 1 دقیقه آدم بیکار چه فرقی میکنه واسش. مهم اینه که سرعت کلی پایین نیاد کسب و کارها آسیب نبینه.

AVAVA
22-02-2022, 23:52
معاونت قوانین مجلس: رای‌گیری طرح صیانت فاقد اعتبار است

‏معاونت قوانین مجلس در نامه‌ای به رئیس کمیسیون ویژه ‎طرح حمایت از حقوق کاربران بر اساس قانون آئین‌نامه داخلی مجلس، رای‌گیری امروز کمیسیون ویژه و تصویب کلیات را غیر قانونی دانسته، پس به علت تخلف از مفاد صریح قانون، تصمیم‌گیری شتاب‌زده امروز عملا باطل می‌شود.

ابطال رای کلیات طرح صیانت توسط معاونت قوانین مجلس

معاونت قوانین در نامه ای از رعایت نشدن آئین نامه داخلی در فرایند بررسی طرح صیانت خبرداد و تاکید کرده که آنچه در جلسه امروز کمیسیون مشترک رای گیری شده متفاوت از طرحی است که از صحن علنی مجلس به این کمیسیون ارجاع شده و اساسا نباید مبنای رسیدگی و رای گیری در کمیسیون قرار می گرفت.

قرار بوده کمیسیون، موادی که براساس حکم رهبر انقلاب در صلاحیت شورای عالی فضای مجازی است را استخراج و مطابق مصوبه شورای عالی آن دسته از مواردی که در صلاحیت تقنینی مجلس است را تصویب کند اما آن چه تصویب شده مطابق با این موارد نیست.

اگر کمیسیون بنا داشت متن ارجاع شده از صحن علنی را تغییر دهد تنها راه آن استفاده از ماده ۱۴۲ آئین نامه داخلی و ارجاع به مرکز پژوهش‌ها بود اما این موضوع تحقق نیافته و لذا در رای گیری کلیات طرح، قانون آئین نامه مجلس رعایت نشده است.

به دلایل ذکر شده و اینکه مصوبه اخیر متفاوت از طرح ارجاعی به این کمیسیون است، آنچه رای گیری شده امکان بارگذاری در سامانه قوانین مجلس را ندارد و نمی‌تواند مبنای رسیدگی کمیسیون قرار گیرد.

AVAVA
23-02-2022, 10:09
تصویب طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی در صحن علنی مجلس

کمیسیون مشترک جلسات زیادی را برای بررسی طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی برگزار کرده است.

طرح نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی در صحن علنی مطرح، تصویب و سپس با موافقت نمایندگان به کمیسیون مشترک برای بررسی ارجاع شد.

AVAVA
23-02-2022, 10:16
حال سوال اینجاست به کجا چنین شتابان؟
دیروز تصویب ۱۸ نفری
شب هنگام مخالفت
اکنون تصویب در مجلس
یعنی فکر کنم ۲۴ ساعت نشدها ، دقیقا مثل برجام ۲۰ دقیقه ای تو مجلس قبلی
درس که نمیگیرن!

AVAVA
23-02-2022, 10:30
سخنگوی کمیسیون صیانت مجلس: طرح صیانت هیچ ربطی به افزایش یا کاهش سرعت اینترنت ندارد
اگر این طرح توسط شورای‌نگهبان هم تصویب شود قرار است به‌صورت آزمایشی اجرا شود. ما کاری به پلتفرم‌هایی که مردم استفاده می‌کنند نداریم؛ ولی مراکز دولتی باید از پلتفرم‌های داخلی استفاده کنند.

این اخرین خبری بود که امروز اومد!

Yuri Gagarin
23-02-2022, 14:45
سخنگوی کمیسیون صیانت مجلس: طرح صیانت هیچ ربطی به افزایش یا کاهش سرعت اینترنت ندارد
اگر این طرح توسط شورای‌نگهبان هم تصویب شود قرار است به‌صورت آزمایشی اجرا شود. ما کاری به پلتفرم‌هایی که مردم استفاده می‌کنند نداریم؛ ولی مراکز دولتی باید از پلتفرم‌های داخلی استفاده کنند.

این اخرین خبری بود که امروز اومد!

تا 3 نشه بازی نشه راه و روش این ها نرم و تدریجی است پله پله تا ملاقات خدا

پله اول

پله دوم

و پله اخر

البته قبل از شرروع پله نوردی خودشان را گرم می کنن

در مورد اینترنت هم قطعا و یقینا همین روش را در پیش گرفته اند

srx190d
23-02-2022, 20:20
رئیس کمیسیون #صیانت در مجلس تقی پور انوری، وزیر سابق ارتباطات است، وی اصرار زیادی به تصویب طرح دارد.

خیلی اتفاقی چندی قبل، علیرضا تقی پور انوری در دو شرکت خصوصی فعال در حوزه زیرساخت شبکه، مخابرات و فضای ابری شریک شد.
صیانت اگر برای مردم اینترنت ندارد، برای برخی نان دارد.

AVAVA
25-02-2022, 06:35
باطل شدن رای گیری درباره طرح صیانت
هئیت رئیسه مجلس نظر کارشناسی معاون قوانین مجلس در مورد طرح صیانت را تایید کرد
معاون قوانین مجلس گفته بود که رای گیری درباره کلیات طرح صیانت با قوانین سازگاری ندارد و رای گیری ان باطل است

srx190d
01-03-2022, 14:46
طرح‌ جدید تعدادی از نمایندگان مجلس علیه فضای مجازی: احتمال جرم شدن تولید محتوا در توییتر و یوتیوب

طرحی با عنوان الحاق یک ماده به قانون ممنوعیت بکارگیری تجهیزات دریافت از ماهواره در دستور کار مجلس است که در صورت تصویب، تولید محتوا در پلتفرم هایی مانند یوتیوب و توییتر هم می‌تواند جرم تلقی شود. براساس این طرح، هرگونه همکاری و تهیه محتوا برای پلتفرم های غیر مجاز، مجرمانه است.

/انتخاب

بیا ماله بکش اخوی

srx190d
01-03-2022, 19:38
یکی از عرازشه آتش به اختیار

بامدادنیکنفس
02-03-2022, 03:59

srx190d
04-03-2022, 13:24
اتاق باتری یک مرکز مخابراتی شرکت ارتباطات زیرساخت آتیش گرفته، کل اینترنت کشور رفته رو هوا!
سال‌هاست شعار اینترنت ملی سر میدن و می‌خوان طرح صیانت اجرا کنند اما کافیه مرکز امام خمینی مهمترین مرکز مخابراتی آتیش بگیره تا تمام ارتباطات قطع بشه!

Electronic-Arts
04-03-2022, 15:09
اتاق باتری یک مرکز مخابراتی شرکت ارتباطات زیرساخت آتیش گرفته، کل اینترنت کشور رفته رو هوا!
سال‌هاست شعار اینترنت ملی سر میدن و می‌خوان طرح صیانت اجرا کنند اما کافیه مرکز امام خمینی مهمترین مرکز مخابراتی آتیش بگیره تا تمام ارتباطات قطع بشه!

وقتی دیکتاتور ها میخوان همه چیز رو کنترل کنن همین میشه
کل اینترنت از یه گلوگاه میگذره چرا ؟ چون آقایون بتونن فیلتر کنن راحت و کنترل کنن یکی از دلایلی هم که سرعت اینترنت تا یه حدی بالا نمیره بیشتر همینه تازه خیلی ها استفاده ای از اینترنت ندارن و وضع اینه حساب کن مثل کشورهای خارجی ملت استریم کنن و فیلم آنلاین ببینن همیشه سرعت همه میاد رو یک مگابیت فکر کنم

تو کشورهای آزاد هزار تا درگاه اینترنت هست به خارج کشور که اگه یکی قطع شد 999 تا دیگه هست اینجا همون جور که گفتید یکی بیاد درگاه زیرساخت رو بزنه کشور کلا اینترنتش قطع میشه انقدر الاغن اینایی که مسئول هستن چون بر اساس لیاقت مسئول نشدن بلکه بر اساس وفاداری مسئول شدن

ghnjfg
04-03-2022, 21:20
اوکراین -- اینترنت استارلینک : یعنی ما اینجا هم اینترنت داریم ؟ ( زمان جنگ ناکجا آباد)

آمریکا -- شبکه 5G : یعنی باز هم قراره سرعت بیشتر بشه ؟

ایران -- طرح صیانت : یعنی قراره سرعت از اینی که هست محدود تر هم بشه؟

AVAVA
05-03-2022, 21:19
راه اندازی اینترنت ماهواره ای استارلینک در اوکراین!
این راه اندازی در پی درخواست وزیر تحول اوکراین صورت گرفته که این شرکت با این درخواست موافقت کرده!
نکته جالب اینجاست کشوری که درگیر جنگ هست و عملا فعالیت اقتصادی ان صورت نمیگیره! برای دریافت خدمات این نوع اینترنت متقاضی باید ۱۰۰ دلار امریکا پرداخت کنه! از تجهیزات هم بگذریم، حداقل میخواستی بدی! رایگان میدادی بهشون! اب گل الوده و اینها هم دنبال ماهیگیری!
گربه برای رضای خدا ماهی نمیگیره :biggrin: بعد از این فرصت طلبی این شرکت برای به جیب زدن پول مردمی که درگیر جنگ هستند ، قهرمان سازی می کنن.
من نمیدونم اینترنت در زمان جنگ به چه نیاز مردم میاد! نیاز این مردم دسترسی به اب و غذا هست! خیلی این شرکت دلش سوخته اینترنت رو رایگان فراهم می کرد نه کمک میکرد برای تامین اب و غذا نه اینکه بیاد بگه پول تجهیزات و اشتراک رو باید بدی، ادم نمیدونه چی بگه پول پرستی یک شرکت و قهرمان سازی از پول پرستی ان ...
منبع این موضوع هم یورونیوز

italodance
05-03-2022, 22:24
راه اندازی اینترنت ماهواره ای استارلینک در اوکراین!
این راه اندازی در پی درخواست وزیر تحول اوکراین صورت گرفته که این شرکت با این درخواست موافقت کرده!
نکته جالب اینجاست کشوری که درگیر جنگ هست و عملا فعالیت اقتصادی ان صورت نمیگیره! برای دریافت خدمات این نوع اینترنت متقاضی باید ۱۰۰ دلار امریکا پرداخت کنه! از تجهیزات هم بگذریم، حداقل میخواستی بدی! رایگان میدادی بهشون! اب گل الوده و اینها هم دنبال ماهیگیری!
گربه برای رضای خدا ماهی نمیگیره :biggrin: بعد از این فرصت طلبی این شرکت برای به جیب زدن پول مردمی که درگیر جنگ هستند ، قهرمان سازی می کنن.
من نمیدونم اینترنت در زمان جنگ به چه نیاز مردم میاد! نیاز این مردم دسترسی به اب و غذا هست! خیلی این شرکت دلش سوخته اینترنت رو رایگان فراهم می کرد نه کمک میکرد برای تامین اب و غذا نه اینکه بیاد بگه پول تجهیزات و اشتراک رو باید بدی، ادم نمیدونه چی بگه پول پرستی یک شرکت و قهرمان سازی از پول پرستی ان ...
منبع این موضوع هم یورونیوز

چی میگی تو باز بخون:

AVAVA
05-03-2022, 22:46
چی میگی تو باز بخون:

تو چی میگی واست خودت! دارم میگم خدمات برای مردم اوکراین رایگان نیست! دارم میگم دلش میسوخت رایگان میداد

SS_WORLD_2
05-03-2022, 23:22
الان تو اخبار مي ديدم ديش اينترنت پشت پنجره راحت 45 تا60 مگابيت سرعت دانلود داشت/اگه تو هواي ازاد خودش مي گفت تا135 مگ هم سرعت داشته/مودمش شبيه ps5 بودش 1/4 اندازه اون وكرمي رنگ بودش/مي گفت تا 50 نفر مي شه بهش واي فاي داد.
اينو مي گم تو اكراين هستش/مثل ايران نيستش سرعت تقسيم 8 يا10 كنن همون سرعت 65مگ دانلود بودش/ولي مي گفتش به اون صورت نمي تونه فيلم وسريال نتفيكيس رو ببينه
اگه توايران فعال بشه چي مي شه/حالا پول تهجيزاتش به كنار /اگه تو اپارتمان باشه نمي دونم هزينه اشتراكش چه قدر هستش ولي تقسيم بر يوزر بشه باز هم صرف مي كنه به اين اشغال هاي همراه اول وايرانسل وايدي اس ال ها /ديگه ----- شكن معني نداره/سرعت اينترنت كم كنن /يا غلطي ديگه خواستن بكنن

ehsanbh
06-03-2022, 07:51
مشکل پاکت لاس دارن .اینترنت های وب. روانی کرده بخدا. اصلا نمیشه بازی آنلاین انجام داد

AVAVA
06-03-2022, 08:49
الان تو اخبار مي ديدم ديش اينترنت پشت پنجره راحت 45 تا60 مگابيت سرعت دانلود داشت/اگه تو هواي ازاد خودش مي گفت تا135 مگ هم سرعت داشته/مودمش شبيه ps5 بودش 1/4 اندازه اون وكرمي رنگ بودش/مي گفت تا 50 نفر مي شه بهش واي فاي داد.
اينو مي گم تو اكراين هستش/مثل ايران نيستش سرعت تقسيم 8 يا10 كنن همون سرعت 65مگ دانلود بودش/ولي مي گفتش به اون صورت نمي تونه فيلم وسريال نتفيكيس رو ببينه
اگه توايران فعال بشه چي مي شه/حالا پول تهجيزاتش به كنار /اگه تو اپارتمان باشه نمي دونم هزينه اشتراكش چه قدر هستش ولي تقسيم بر يوزر بشه باز هم صرف مي كنه به اين اشغال هاي همراه اول وايرانسل وايدي اس ال ها /ديگه ----- شكن معني نداره/سرعت اينترنت كم كنن /يا غلطي ديگه خواستن بكنن
نه تنها نمیاد، بلکه فعال هم نمیشه، بی خود دل خودت رو خوش نکن به این چیزا، خوده اون شرکت هم تمایلی به فعال سازی تو خاورمیانه نداره
هزینه اشتراکش چون ما تحریم هستیم بگو با واسطه و این حرفا اگر، اگر فعال هم بشه دلاری ۳۵ تومان با نرخ الان حساب کن ۳.۵ میلیون بگو ۱۰۰ مگ‌هم سرعت بده بین ۵ نفر هم اشتراکیش کنی که هر نفر ۲۰ مگ بهش برسه نفری ۷۰۰ هزار تومان میشه، کسی که ۷۰۰ تومان میده راضی به ۱۰ مگ که نمیشه حالا این ۵ نفر رو دو برابر کن سرعت میشه ۱۰ مگ و ۳۵۰ هزار تومان، بیا بازم بیشترش کنیم خوب ۲۰ نفر ، نفری ۵ مگ که میشه نفری ۱۷۵ هزار تومان ، اینترنت هر چی بگیری تقسیم بر ۸ میشه چون برپایه مگابیت هست. همه اینها زمانیه که این شرکت فعال کرده باشه! که نمیکنه، تازه بحث دلال ها پیش میاد...

SS_WORLD_2
06-03-2022, 15:56
نه تنها نمیاد، بلکه فعال هم نمیشه، بی خود دل خودت رو خوش نکن به این چیزا، خوده اون شرکت هم تمایلی به فعال سازی تو خاورمیانه نداره
هزینه اشتراکش چون ما تحریم هستیم بگو با واسطه و این حرفا اگر، اگر فعال هم بشه دلاری ۳۵ تومان با نرخ الان حساب کن ۳.۵ میلیون بگو ۱۰۰ مگ‌هم سرعت بده بین ۵ نفر هم اشتراکیش کنی که هر نفر ۲۰ مگ بهش برسه نفری ۷۰۰ هزار تومان میشه، کسی که ۷۰۰ تومان میده راضی به ۱۰ مگ که نمیشه حالا این ۵ نفر رو دو برابر کن سرعت میشه ۱۰ مگ و ۳۵۰ هزار تومان، بیا بازم بیشترش کنیم خوب ۲۰ نفر ، نفری ۵ مگ که میشه نفری ۱۷۵ هزار تومان ، اینترنت هر چی بگیری تقسیم بر ۸ میشه چون برپایه مگابیت هست. همه اینها زمانیه که این شرکت فعال کرده باشه! که نمیکنه، تازه بحث دلال ها پیش میاد...
اتفاقا خيلي هم دلم خوشه
بعدش/قرار نيستش كه كل ايرانو يا افغانستان يا پاكستان رو كه پوشش بده خب نده/به ج.هنم/ديگه تو تركيه خبرهايي هستش كه مي خواد اين كارو بكنه ولي زمانش رو نمي دونم به نفع شهرهاي مرزي هستش كه مي تونن در يافت كنن مثلا اذر بايجانغربي يا كرمانشاه
مثلا يه روزي مثلا كشور هاي عرب خليج فارس خواستند مثل قطر /اون وقت به خوزستان هم هستش/
بعدش يكي مي خواد نسبت به كاريا تفريح و.... مي خوادش /توانش هم داشته به كسي ربطي نداره/
حالا ببينيم چي مي شه خدا كريمه/تو اكراين فرج حاصل شد.

srx190d
06-03-2022, 18:34
این دیوونه ولش کنید

بزارین برای خودش بچره

esiya
06-03-2022, 19:09
صدرصد تو ایران هم میاد خوبشم میاد پول حرف اول و میزنه
مگر که از این وضعیت حال حاضر ایران بیشتر پول در بیارن به ایران سرویس ندن

AVAVA
06-03-2022, 21:32
اتفاقا خيلي هم دلم خوشه
بعدش/قرار نيستش كه كل ايرانو يا افغانستان يا پاكستان رو كه پوشش بده خب نده/به ج.هنم/ديگه تو تركيه خبرهايي هستش كه مي خواد اين كارو بكنه ولي زمانش رو نمي دونم به نفع شهرهاي مرزي هستش كه مي تونن در يافت كنن مثلا اذر بايجانغربي يا كرمانشاه
مثلا يه روزي مثلا كشور هاي عرب خليج فارس خواستند مثل قطر /اون وقت به خوزستان هم هستش/
بعدش يكي مي خواد نسبت به كاريا تفريح و.... مي خوادش /توانش هم داشته به كسي ربطي نداره/
حالا ببينيم چي مي شه خدا كريمه/تو اكراين فرج حاصل شد.
دوست عزیز خوده شرکت گفته امکان استفاده مثلا کاربری که ثبت شده در عراق در ترکیه ، یا کویت در ایران و یا پاکستان در افغانستان و غیره نیست، تاجایی که میدونم در کشور ثبت شده قادر به جا به جایی هستند
تو بحث پرداخت اره هر کسی نسبت به درامد ک اون هدف تفریح خرج می کنه، در هر صورت اگر روزی در ایران کسب مجوز کردند و فعال شد اگر داری یا دارین خوبه بگیر ، اگر اگر اگر اگر فعال شد حتما فکر پرداخت هم می کنن حالا نماینده یا هر چیز دیگه

AVAVA
06-03-2022, 21:37
صدرصد تو ایران هم میاد خوبشم میاد پول حرف اول و میزنه
مگر که از این وضعیت حال حاضر ایران بیشتر پول در بیارن به ایران سرویس ندن
بله در صورتی که بیاد با وزارت ارتباطات قرارداد ببنده و قوانین ایران رو رعایت کنه اره میتونه ، شما ممکنه بگی قانون تو ایران کیلو چنده اما قواعد بین اللمل اینطور عمل و برداشت نمی کنه‌ :rolleye:

دخو
07-03-2022, 00:11
تاچند سال پیش باور نمیکردیم که گوگل پیدا بشه و کلی اطلاعات را مجانی در اختیار کاربران قرار بده و یک ایرانی بدبخت هم بتونه آخرین عکسی که کاوشگر ناسا از صحابی خرچنگ گرفته را همزمان با سایر مردم خوشبخت ببینه. ولی حالا واقع شده آنهم کاملا مجانی میتوانی مقاله بنویسی و با گوگل ترانسلیت به هر زبانی دوست داری ترجمه اش بکنی و بفرستی آن سر دنیا آنهم مجانی. چه کسی باور میکرد؟ میگن گوگل کلی پول در میاره نوش جانش. بما فقیر بیچاره ها هم خیرش میرسه. مجسم کنید اگر این اینترنت را در پاکستان اختراع میکردن. یک قطره هم مجانی به برادران مسلمان نمیداد.
حالا اخی و اخوات دور نیست که اینترنت وای فای مجانی در سراسر کره زمین فراهم بشه و یک تو دهنی به ISP های وطنی بزنه که خون ملت را مکیدن و پول کلان از مردم بدبخت گرفتن که انشاالله اگه خدا خواست یک باریکه اینترنت را با صد منت فراهم کنند.

AVAVA
07-03-2022, 07:26
تاچند سال پیش باور نمیکردیم که گوگل پیدا بشه و کلی اطلاعات را مجانی در اختیار کاربران قرار بده و یک ایرانی بدبخت هم بتونه آخرین عکسی که کاوشگر ناسا از صحابی خرچنگ گرفته را همزمان با سایر مردم خوشبخت ببینه. ولی حالا واقع شده آنهم کاملا مجانی میتوانی مقاله بنویسی و با گوگل ترانسلیت به هر زبانی دوست داری ترجمه اش بکنی و بفرستی آن سر دنیا آنهم مجانی. چه کسی باور میکرد؟ میگن گوگل کلی پول در میاره نوش جانش. بما فقیر بیچاره ها هم خیرش میرسه. مجسم کنید اگر این اینترنت را در پاکستان اختراع میکردن. یک قطره هم مجانی به برادران مسلمان نمیداد.
حالا اخی و اخوات دور نیست که اینترنت وای فای مجانی در سراسر کره زمین فراهم بشه و یک تو دهنی به ISP های وطنی بزنه که خون ملت را مکیدن و پول کلان از مردم بدبخت گرفتن که انشاالله اگه خدا خواست یک باریکه اینترنت را با صد منت فراهم کنند.
اولا بدبخت و خوشبخت ربطی به ملیت نداره که میگی ایرانی بدبخت و مردم جهان خوشبخت!
دوما کی رو دیدی با مترجم‌ ماشینی مقاله اش رو ترحمه کنه؟
سوما خوده ایلان ماسک گفته استفاده از این خدمات رایگان نیست!
چهارما اون گوگل خدمات اصلیش رو به ایرانی ها ارائه نمی کنه!

italodance
07-03-2022, 08:08

دوست من اینکه ما فقیر و محروم شدیم از ماست که برماست.

شما همین دوست اهوازی ما رو ببین چقدر محروم شده. اصلا اهواز رو ببین برو خدا رو شکر کن، ساکن اهواز و آبادان و خرمشهر که نیستی.

تصاویر این 3 شهر قبل و بعد از انقلابشون را مقایسه کن. هوا زمین رودخانه و نهر ..............شادی و رنگ زندگی مردم. حتی رنگ و تصویر و کیفیت عکسهای قبلشون هم با الان فرق داره.

بیچاره بزودی جیره ناهارشون رو هم قطع می کنند.

بامدادنیکنفس
07-03-2022, 08:13
علت لاغر شدن من هم معلموم شد. احتمالا متاستاز کردم. از پایین تنه رسیده به همه جام.
دیروز داشتم گل و بلبل را آب میدادم دیدم عه چقدر لاغر شدم !
حالا این حدس من ببینید چقدر میگیره ..
امروز دوم اردوبهشت یک هزار و چهارصد/.

بامدادنیکنفس
07-03-2022, 08:24

شما همین دوست اهوازی ما رو ببین چقدر محروم شده. اصلا اهواز رو ببین برو خدا رو شکر کن، ساکن اهواز و آبادان و خرمشهر که نیستی.

تصاویر این 3 شهر قبل و بعد از انقلابشون را مقایسه کن. هوا زمین رودخانه و نهر ..............شادی و رنگ زندگی مردم. حتی رنگ و تصویر و کیفیت عکسهای قبلشون هم با الان فرق داره.

دوست من

من قصد جسارت ندارم
اگر هم در گذشته جسارتی بوده واقعا شرمنده ام

اما میشه بگی جکومتی که بر پایه ایدئولوژی خود بندری ها بنا شده آیا اگه مردم ش هنوز بدبختن بی عرضگی خودشون نیست
خودشون میگن ایدئولوژی ما بندری هست نه تبریزی

جنگ اوکراین را ولش کن
خبرهای شعف برانگیزی در راهه ...
قبل از انقلاب هم مالی نبودن ، براشون باشگاه تنیس ساختن ، کلیسا ساختن ، اونا هم زدن سینما رکس را سوزوندن

....

italodance
07-03-2022, 08:32
دوست من

من قصد جسارت ندارم
اگر هم در گذشته جسارتی بوده واقعا شرمنده ام

اما میشه بگی جکومتی که بر پایه ایدئولوژی خود بندری ها بنا شده آیا اگه مردم ش هنوز بدبختن بی عرضگی خودشون نیست
خودشون میگن ایدئولوژی ما بندری هست نه تبریزی

جنگ اوکراین را ولش کن
خبرهای شعف برانگیزی در راهه ...
قبل از انقلاب هم مالی نبودن ، براشون باشگاه تنیس ساختن ، کلیسا ساختن ، اونا هم زدن سینما رکس را سوزوندن

....

والا حرف شما هم درست است. حرف من هم با جمله از ماست که برماست شروع شد. بله متاسفانه اینها نمیدونم دنبال چی بودند ماوراطبیعه مذهبی یا غیره ولی بله همینها بودند که خودشان سینما رکس و بسیاری از ساختمانهای زیبا و خوب آن زمان را منهدم (واقعا آدم این موضوعات میبینه حس تنفر بش دست میده) کردند.

این خودش نشان از ذات هست اما من همچنان جمع نمیبندم آدمی اشتباه میکنه و از اشتباهات درس عبرت و تجربه میگیره من هنوز خیلی از بندری ها را میبینم که مانند این دوستمون نیستند.

AVAVA
07-03-2022, 14:46

محروم بودن یا نبودن به تلاش ادم هاست‌ البته منکر برخی موارد نیستم! ولی من محروم نیستم، تو کلاه خودت رو بگیر باد نبره
اره بایدم‌ این طور بگی، زمان جنگ این استان ویران شد شهر های غربی داغون شدن! اره بایدم بگی خداروشکر کن انجا زندگی نمیکنی!
راستی کارای مهاجرتم داره جلو میره! :biggrin:

italodance
07-03-2022, 14:54
محروم بودن یا نبودن به تلاش ادم هاست‌ البته منکر برخی موارد نیستم! ولی من محروم نیستم، تو کلاه خودت رو بگیر باد نبره
اره بایدم‌ این طور بگی، زمان جنگ این استان ویران شد شهر های غربی داغون شدن! اره بایدم بگی خداروشکر کن انجا زندگی نمیکنی!
راستی کارای مهاجرتم داره جلو میره! :biggrin:

باعث و بانی جنگ خودتون هستید. اگر تصمیم درست و هدفمند داشتید هیچوقت محروم و نابود نمیشدید. کسی که کشورش رو تخریب میکنه، دشمن خارجی هم میفهمه و میبینه و همین رویه را در پیش میگیره، دیگه معلومه چه وضعیتی داره.

AVAVA
07-03-2022, 15:12
باعث و بانی جنگ خودتون هستید. اگر تصمیم درست و هدفمند داشتید هیچوقت محروم و نابود نمیشدید. کسی که کشورش رو تخریب میکنه، دشمن خارجی هم میفهمه و میبینه و همین رویه را در پیش میگیره، دیگه معلومه چه وضعیتی داره.
صدام اون زمان داعیه رهبری جهان اسلام رو داشت و از وضعیت اشفته بعد از انقلاب سو استفاده کرد و به ایران حمله کرد! خرمشهر هم محمره میگفت، بعدش تو سطح اینترنت یه نگاه بنداز ببین چه کسانی دارند تخریب می کنن و چه کسانی دفاع از کشور، شما به سادگی میتونی ویران کنی ولی به همان سادگی نمیتونی بسازی! محرومیت استان و کشور بیشتر ناشی از مدیران نالایق هست وگرنه کشور ثروتمند هست ، تا زمانی که این دید (ایرانی نمی تونه) بر مدیران اقتصادی حاکم هست جیب مردم هم پرتر نمیشه که هیچ خالی ترم میشه. نمونه که گندش درامد ۸ سال هیچ سرمایه گذاری در بخش اینترنت کشور نشده! ، دولت غربگرا!

italodance
07-03-2022, 15:19
صدام اون زمان داعیه رهبری جهان اسلام رو داشت و از وضعیت اشفته بعد از انقلاب سو استفاده کرد و به ایران حمله کرد! خرمشهر هم محمره میگفت، بعدش تو سطح اینترنت یه نگاه بنداز ببین چه کسانی دارند تخریب می کنن و چه کسانی دفاع از کشور، شما به سادگی میتونی ویران کنی ولی به همان سادگی نمیتونی بسازی! محرومیت استان و کشور بیشتر ناشی از مدیران نالایق هست وگرنه کشور ثروتمند هست ، تا زمانی که این دید (ایرانی نمی تونه) بر مدیران اقتصادی حاکم هست جیب مردم هم پرتر نمیشه که هیچ خالی ترم میشه. نمونه که گندش درامد ۸ سال هیچ سرمایه گذاری در بخش اینترنت کشور نشده! ، دولت غربگرا!

پس برو از پهلوی تمجید کن که زمانش شهرت آباد و مرفه بود. هیچ کشوری توان حمله به ایران را نداشت. نمک نمیخوری نمک هم نریز.

AVAVA
07-03-2022, 16:41
پس برو از پهلوی تمجید کن که زمانش شهرت آباد و مرفه بود. هیچ کشوری توان حمله به ایران را نداشت. نمک نمیخوری نمک هم نریز.
زمان پهلوی امریکا پشتش بود! الان هیچ کس پست ایران نیست و کسی جرات حمله نداره! نتیجه اگر به خودت متکی باشی میتونی بهتر هم باشی! الان عربستان میشه همان پهلوی
ببین ۲۴ ساعته دنبال این و انه برای امنیتش
اتفاقا اونی که نمک میربزه تویی نه من ، من درباره واقعیت که در تاریخ رخ داده صحبت کردم!
بعدش به چه دلیلی از پهلوی تمجید کنم؟ بحرین رو داد رفت! اگر قدرت داشت بحرین رو حفظ می کرد

italodance
07-03-2022, 18:15
کاشکه اهواز هم میداد میرفت از شرش راحت میشدیم بقول آن دوستمون مردمش وقتی نمیفهمند و تخریب می کنند ارزش ندارند.

AVAVA
07-03-2022, 19:45
کاشکه اهواز هم میداد میرفت از شرش راحت میشدیم بقول آن دوستمون مردمش وقتی نمیفهمند و تخریب می کنند ارزش ندارند.
سنت شما همین است
بعد خودشان را ایران دوست می نامند

SS_WORLD_2
07-03-2022, 22:15
زمان پهلوی امریکا پشتش بود! الان هیچ کس پست ایران نیست و کسی جرات حمله نداره! نتیجه اگر به خودت متکی باشی میتونی بهتر هم باشی! الان عربستان میشه همان پهلوی
ببین ۲۴ ساعته دنبال این و انه برای امنیتش
اتفاقا اونی که نمک میربزه تویی نه من ، من درباره واقعیت که در تاریخ رخ داده صحبت کردم!
بعدش به چه دلیلی از پهلوی تمجید کنم؟ بحرین رو داد رفت! اگر قدرت داشت بحرین رو حفظ می کرد
منو ياده مرحوم ژيان مي اندازه
زمون شاه ايران يكي از قويترين ارتش ها در خاورميانه رو داشت/الان يكي ازضعيف ترين ها هستش/ديگه با مقايسه ارتش ايران باديگر كشور هاي خاور ميانه جك هستش/نيروي هوايي ايران بهترين اف 14 هستش /نصف بيشترش زمين گير هستش و20 تا30 اماده داره كه از خلبان بگيريش تاموشك هاش بيشتر جنبه نمايشي داره يا عملياتي /نيروي زميني ارتش ديگه ببين به روزي افتادن زمين هاي پادگان ها رو مي فروشن تا حقوق پرنسل روبدن/نيروي دريايي ارتش كلا تعطيل شده /حالا سپاه هر باز يه رزمايش راه مي اندازه يك ناو يك كشتي ارتش رو نزنه هربار 30 تا50 ارتشي نشكنه ول كن نيستش/
حالا برمي گرده به خاطر سپاه هستش به ايران حمله نمي كنن/اره خيلي از هواپيما سپر انساني ساختش تايه پايگاه حالي امريكابزنه گفتن200 سرباز امريكايي رو كشتن معلوم شد 100تا پشه هم نتنستن بكشن/فرمانده ارشد نفر اول سپاه قدس كشتنن هنوزتوفاز انتقام سخت هستش/فرمانده سپاه يه قابلمه گرفته دستش مي گه كروناياب بابرد 500 متر
ديگه ببين چه قدر بدبخت وبيچاره شدندرييس جمهور اذربايجان مي گه فرمانده هاي سپاه قاچاقي مواد مخدر هستن ومقامات مسئول همدست اونا
يه مستند مي ديدم در مورد اين حزب الله كه در لبنان كه در منطقه هاي تحت كنترل خودش خشاش كشت مي كرد وهروئين مواد روان گردان صادر مي كردند شده بود افغانستان دوم وطالبان/.....

شاه وقتي كشور رو به دست گرفت شوروي ها تو شما بودن وانگليسي ها تو جنوب /قصد شوروي ها اين اذربايجان غربي وشرقي واردبيل از ايران جداكنند/ولي تدبير خوبي كردش وبا حمايت امريكايي ها نزاشت اين كا رو بكنن/وقتي انگليسي هااز جنوب رفتن سريع سه تا جريزه تنگ بزرگ وكوچك وكيش به ايران برگردون/همون جزيره هايي كه به چيني ها فروختين ها /تو خوزستان كارهاي بزركي كرد/مونديه دونه اين بحرين بحث تاريخي زيادي داره/بماند سپاه اومد يك مرز توپاكستان بكشه/20 برابربيشتر از مساحت بحرين دادن به پاكستاني ها /ببينين چه نوار مرزي كشيدن ديگه
زمون شاه باارزشترين پاسپورت دنيا وبا پول باارزش ومسئولان باسواد وتبديل مي شد به 5 كشور اول صنعتي /نمونش همون فولاد و...هستش الان هم
بري تركيه فكر نكنم كمتر ساختموني پيدا مي شه فلزي باشه /ولي توايران هنوز هم توايران ساختمان فلزي مي سازن نمونه اش همين پلاسكو بودش
الان هر روز اين اسراييل پايگاه هاي سپاه رو مي زنه جرات نمي كنن بگن اين حمله اسراييلي ها بوده /خدا مي دونه هربار چند نفرو مي كشه/الان داخل هرجا عقشش مي كشه پايگاه سپاه رو يا اتمي رو ياهركسي بخواد از مسسولين اتمي رو مي كشه./اين تركيه هم جديدا تماممامورهاي سپاه و اطلاعات دستگير مي كنه و...../عراق هم كم كم داره مي شه به اينا/
چهارتا طالبان با دمپايي اومدند كم مونده سه تاپاسگاه مرزي رو بگيرن /يه طوري حرف مي زنه كسي جرات نمي كنه به ايران حمله كنه /حتما بايد به تهران يه بمب اتم بزنن تا تسليم شن.

بقيه دوستان بريد تاريخ واقعي بخونيد/تاريخ اينا اين طوري يه راعفي پور وحسن عباسي مي ياد اينارو يه يه سفسته شستشويي مغزي مي دن رو حرف اينا مي شه تاريخ ومدرك /اماده مي كنن كه مردم بكشن از ابان98 ودي واعدام هاي 67 و......

ول كنيد جواب ها كامنتاشو نديد بچرخه تو فاز خودش.

AVAVA
07-03-2022, 22:55
منو ياده مرحوم ژيان مي اندازه
زمون شاه ايران يكي از قويترين ارتش ها در خاورميانه رو داشت/الان يكي ازضعيف ترين ها هستش/ديگه با مقايسه ارتش ايران باديگر كشور هاي خاور ميانه جك هستش/نيروي هوايي ايران بهترين اف 14 هستش /نصف بيشترش زمين گير هستش و20 تا30 اماده داره كه از خلبان بگيريش تاموشك هاش بيشتر جنبه نمايشي داره يا عملياتي /نيروي زميني ارتش ديگه ببين به روزي افتادن زمين هاي پادگان ها رو مي فروشن تا حقوق پرنسل روبدن/نيروي دريايي ارتش كلا تعطيل شده /حالا سپاه هر باز يه رزمايش راه مي اندازه يك ناو يك كشتي ارتش رو نزنه هربار 30 تا50 ارتشي نشكنه ول كن نيستش/
حالا برمي گرده به خاطر سپاه هستش به ايران حمله نمي كنن/اره خيلي از هواپيما سپر انساني ساختش تايه پايگاه حالي امريكابزنه گفتن200 سرباز امريكايي رو كشتن معلوم شد 100تا پشه هم نتنستن بكشن/فرمانده ارشد نفر اول سپاه قدس كشتنن هنوزتوفاز انتقام سخت هستش/فرمانده سپاه يه قابلمه گرفته دستش مي گه كروناياب بابرد 500 متر
ديگه ببين چه قدر بدبخت وبيچاره شدندرييس جمهور اذربايجان مي گه فرمانده هاي سپاه قاچاقي مواد مخدر هستن ومقامات مسئول همدست اونا
يه مستند مي ديدم در مورد اين حزب الله كه در لبنان كه در منطقه هاي تحت كنترل خودش خشاش كشت مي كرد وهروئين مواد روان گردان صادر مي كردند شده بود افغانستان دوم وطالبان/.....

شاه وقتي كشور رو به دست گرفت شوروي ها تو شما بودن وانگليسي ها تو جنوب /قصد شوروي ها اين اذربايجان غربي وشرقي واردبيل از ايران جداكنند/ولي تدبير خوبي كردش وبا حمايت امريكايي ها نزاشت اين كا رو بكنن/وقتي انگليسي هااز جنوب رفتن سريع سه تا جريزه تنگ بزرگ وكوچك وكيش به ايران برگردون/همون جزيره هايي كه به چيني ها فروختين ها /تو خوزستان كارهاي بزركي كرد/مونديه دونه اين بحرين بحث تاريخي زيادي داره/بماند سپاه اومد يك مرز توپاكستان بكشه/20 برابربيشتر از مساحت بحرين دادن به پاكستاني ها /ببينين چه نوار مرزي كشيدن ديگه
زمون شاه باارزشترين پاسپورت دنيا وبا پول باارزش ومسئولان باسواد وتبديل مي شد به 5 كشور اول صنعتي /نمونش همون فولاد و...هستش الان هم
بري تركيه فكر نكنم كمتر ساختموني پيدا مي شه فلزي باشه /ولي توايران هنوز هم توايران ساختمان فلزي مي سازن نمونه اش همين پلاسكو بودش
الان هر روز اين اسراييل پايگاه هاي سپاه رو مي زنه جرات نمي كنن بگن اين حمله اسراييلي ها بوده /خدا مي دونه هربار چند نفرو مي كشه/الان داخل هرجا عقشش مي كشه پايگاه سپاه رو يا اتمي رو ياهركسي بخواد از مسسولين اتمي رو مي كشه./اين تركيه هم جديدا تماممامورهاي سپاه و اطلاعات دستگير مي كنه و...../عراق هم كم كم داره مي شه به اينا/
چهارتا طالبان با دمپايي اومدند كم مونده سه تاپاسگاه مرزي رو بگيرن /يه طوري حرف مي زنه كسي جرات نمي كنه به ايران حمله كنه /حتما بايد به تهران يه بمب اتم بزنن تا تسليم شن.

بقيه دوستان بريد تاريخ واقعي بخونيد/تاريخ اينا اين طوري يه راعفي پور وحسن عباسي مي ياد اينارو يه يه سفسته شستشويي مغزي مي دن رو حرف اينا مي شه تاريخ ومدرك /اماده مي كنن كه مردم بكشن از ابان98 ودي واعدام هاي 67 و......

ول كنيد جواب ها كامنتاشو نديد بچرخه تو فاز خودش.
همون اول چرت نوشتی حتی باقیشم نخوندم! وقت خودم رو برای خوندن چرت و پرت حروم نمی کنم!

AVAVA
07-03-2022, 23:04
این ننگ تا ابد بر پیشانی شماهاست!

srx190d
08-03-2022, 18:34
کاهش سرعت اینترنت؛ سرگردانی بیماران در داروخانه‌ها و مراکز درمانی

رئیس شورای عالی داروخانه های انجمن داروسازان ایران گفت:

بدون فراهم کردن زیر ساخت‌های لازم اصرار بر اجرای نسخه‌نویسی الکترونیکی به صورت ناقص دارند.

در این شرایط حداقل انتظار این است که برای در دسترس بودن اینترنت پرسرعت و اصلاح نرم افزارهای سازمان‌های بیمه‌گر، فکر اساسی کنند./خبر
یا دارو را آزاد پرداخت کنید یا منتظر باشید سیستم وصل بشود
یه داروخانه ها به "سیستم قطعه" مجهز نشده بودن که "خدا بده برکت" اونها هم شدن
از مسئولین متشکریم
که رفع تبعیض کردن

بامدادنیکنفس
09-03-2022, 06:33
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](3)_vnzd.png

AVAVA
13-03-2022, 23:14
مخالفت دبیر شورای‌عالی فضای مجازی با طرح صیانت :rolleye:ابوالحسن فیروزآبادی شب گذشته در نود و پنجمین نشست آنلاین فعالان فضای مجازی پاک (فمپ) در خصوص طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و در پاسخ به این سوال که آیا نسخه نهایی ارائه شده از این طرح با عنوان «نظام تنظیم مقررات فضای مجازی» باعث اصلاحات ساختاری در مرکز ملی فضای مجازی و تغییر نظام حکمرانی فضای مجازی در کشور می‌شود، توضیح داد. وی با اشاره به اینکه طرح صیانت برآمده از دغدغه‌های فرهنگی حوزه فضای مجازی بود که از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح شد، افزود: در آن زمان کمیسیون فرهنگی مجلس فکر می‌کرد که دولت وقت که ریاست جلسه شورای عالی فضای مجازی را نیز برعهده دارد، در مقام سیاستگذاری و اجرا در این حوزه کارآمدی ندارد و بر این اساس راه حل طرح صیانت در مقابله با ناکارآمدی شورای عالی فضای مجازی پیشنهاد شد. دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه درست است که مجلس اختیار دارد اما قطعاً اگر نظام تنظیم مقرراتی قرار باشد در مجلس پیاده شود، باید طرح آن از سوی دولت ارائه شود، اضافه کرد: من اعتقاد دارم با توجه به مخالفت وسیع اجتماعی که چه درست و چه غلط با این طرح شده است، در مجموع صلاح نمی دانم که این طرح ادامه پیدا کند. بهتر است که دولت ورود کند.

silvermanhhh
14-03-2022, 00:35
مخالفت دبیر شورای‌عالی فضای مجازی با طرح صیانت :rolleye:ابوالحسن فیروزآبادی شب گذشته در نود و پنجمین نشست آنلاین فعالان فضای مجازی پاک (فمپ) در خصوص طرح حمایت از حقوق کاربران فضای مجازی و در پاسخ به این سوال که آیا نسخه نهایی ارائه شده از این طرح با عنوان «نظام تنظیم مقررات فضای مجازی» باعث اصلاحات ساختاری در مرکز ملی فضای مجازی و تغییر نظام حکمرانی فضای مجازی در کشور می‌شود، توضیح داد. وی با اشاره به اینکه طرح صیانت برآمده از دغدغه‌های فرهنگی حوزه فضای مجازی بود که از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس مطرح شد، افزود: در آن زمان کمیسیون فرهنگی مجلس فکر می‌کرد که دولت وقت که ریاست جلسه شورای عالی فضای مجازی را نیز برعهده دارد، در مقام سیاستگذاری و اجرا در این حوزه کارآمدی ندارد و بر این اساس راه حل طرح صیانت در مقابله با ناکارآمدی شورای عالی فضای مجازی پیشنهاد شد. دبیر شورای عالی فضای مجازی با تاکید بر اینکه درست است که مجلس اختیار دارد اما قطعاً اگر نظام تنظیم مقرراتی قرار باشد در مجلس پیاده شود، باید طرح آن از سوی دولت ارائه شود، اضافه کرد: من اعتقاد دارم با توجه به مخالفت وسیع اجتماعی که چه درست و چه غلط با این طرح شده است، در مجموع صلاح نمی دانم که این طرح ادامه پیدا کند. بهتر است که دولت ورود کند.

الان ناراحتی؟

AVAVA
14-03-2022, 00:56
الان ناراحتی؟
حال تو رو درک نمی کنم فقط خبر رو گذاشتم! :wink:

silvermanhhh
14-03-2022, 04:34
حال تو رو درک نمی کنم فقط خبر رو گذاشتم! :wink:
آها

اون ایموجی که گذاشتی هم جزو خبر بود؟

بنظر میاد راضی نبودی:)

AVAVA
14-03-2022, 05:13
آها

اون ایموجی که گذاشتی هم جزو خبر بود؟

بنظر میاد راضی نبودی:)
نه قضیه داره ، حالا بماند :D

italodance
20-03-2022, 08:28
جاوید رحمان: "طرح حمایت از حقوق کاربران" دیوار دیجیتال است

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد در امور ایران، در جدیدترین گزارش خود از نقص گسترده حقوق بشر توسط مقامات جمهوری اسلامی ابراز نگرانی کرد و "طرح حمایت از حقوق کاربران" را دیوار دیجیتال خواند.

محدودکردن آزادی بیان در فضای آنلاین
در بخش دیگری از گزارش جاوید رحمان آمده است کە مقامات ایران می‌کوشند در زمان اعتراضات، از طریق قطع اینترنت، جلوی تبادل آزاد اخبار را بگیرند.
جاوید رحمان لایحه "حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی" را که در حال حاضر در مجلس شورای اسلامی مطرح است، تحکیم "دیوار دیجیتال" خوانده و گفته است کە این طرح کنترل‌ اطلاعات را افزایش می‌دهد و حق آزادی بیان را سلب می‌کند.

منبع
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]جاوید-رحمان-طرح-حمایت-از-حقوق-کاربران-دیوار-دیجیتال-است/a-60744671

srx190d
22-03-2022, 23:03

بامدادنیکنفس
23-03-2022, 03:19

srx190d
01-05-2022, 20:38

srx190d
09-07-2022, 21:00

italodance
10-07-2022, 05:46
خط آخر رو ببین، فقط با معدوم سازی مشکل حل میشود و بس.

srx190d
13-07-2022, 17:08
مرحله اول

چقدر جای آوا خانم خالی

italodance
21-09-2022, 19:43
همراه بیشرف و آخر مجددا کل ایران را قطع کرد.

زنده باد آزادی و روز نابودی اینها

M o h a m m @ d
21-09-2022, 22:18
سلام.اینترنت که به سلامتی بعضی جاها قطع شد .یه روشی بود با سرور داخلی وصل میشدیم به اینترنت کسی روشش داره با سرورهاش بزاره؟

italodance
22-09-2022, 05:28
در تهران همراه کثیف وصل شد ولی ایرانسل قطعه. اینستاگرام فیلتر شد و هست. اما با پرو ک سی و فیلتر نابود کن میتوان نابودی اینها را دید

آپدیت : شکنها به سختی وصل میشوند‌

آپدیت 2: بعضی از شکنهای رایگان کار میکنند.

srx190d
27-09-2022, 19:01
شنیده شده آوا خانم به خاطر قطع اینترنت تو خیابون شورت ش رو آتیش میزده

magiteq1
27-09-2022, 20:15
شنیده شده آوا خانم به خاطر قطع اینترنت تو خیابون شورت ش رو آتیش میزده
هر هر بی مزه

javad2015
29-09-2022, 19:33
یه عده میخوان جلو فساد رو بگیرن ولی نمیفهمن که کنترل و فشار بیخود نسبت به ازادی بیش از حد فساد اورتره....

Electronic-Arts
30-09-2022, 17:14
قندشکنی که کار بکنه کسی میشناسه؟ پولی یا غیر پولی مهم نیست

لیونل_مسی
30-09-2022, 17:59

اولترا سرف و سایفون را با هم وصل کن

تور

لیونل_مسی
30-09-2022, 18:38

مودم را روی بریج بزارید مستقیم وصل کنید رو ویندوز یا لینوکس کانکشن بسازید :

این جوری خیلی هیتلر شکن ها بهتر میکنن

حتی تور

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ذقیهلث_2_wy7i.jpg

لیونل_مسی
30-09-2022, 19:00
شبکه اجتماعی یوتوب »