PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل سیستم با SSD

godsmak
18-07-2021, 07:42
سلام.
دوستان عزیز من یه سیستم قدیمی با مادربرد Asus P5Q دارم که براش یه SSD مارک Apacer خریدم با ظرفیت 240 گیگ.
به محض اتصال این SSD به سیستم مشکلات من شروع شد، با ورود به بایوس از هر چند بار یکبار SSD با نام های درهم شناسایی میشه.
متاسفانه موفق به نصب ویندوز روی این SSD هم نشدم، اولا به این دلیل که سیستم بسیار کند شده به طوریکه از شروع Setup ویندوز 10 از روی فلش تا رسیدن به صفحه انتخاب هارد حدود 20 دقیقه طول میکشه، دوما Setup ویندوز Error میده که نمیتونه پارتیشن بندیش کنه.
روی یه سیستم دیگه SSD رو تست کردم و هیچ مشکلی نداشت، فرمت شد و ویندوز هم ظرف 5 دقیقه روش نصب شد. باز فرمتش کردم و دوباره روی سیستم خودم تست کردم، دوباره به مشکل کندی سیستم برخوردم، در نهایت هم اصلا جزو لیست هاردهام واسه نصب ویندوز نشونش نداد.
ممنون میشم اگر راه حلی دارید کمکم کنید.
پیشاپیش ممنونم.

sayanermia
22-07-2021, 10:24
درود به شما
آیا تنظیمات ساتا در بایوس رو روی AHCI قرار دادید؟
توی سایت تامزهاردویر هم یکی مشکل عدم شناسایی ssd در مادربرد مدل شمارو داشته که یکی پیشنهاد کرده حتما ssd رو به سوکت قرمز رنگ روی مادربرد وصل کنند! حالا شمام ببین اگر همچین چیزی دارید یکبار تست کنید خالی از لطف نخواهد بود! اون AHCI هم حتما چک کنید

godsmak
22-07-2021, 13:24
درود به شما
آیا تنظیمات ساتا در بایوس رو روی AHCI قرار دادید؟
توی سایت تامزهاردویر هم یکی مشکل عدم شناسایی ssd در مادربرد مدل شمارو داشته که یکی پیشنهاد کرده حتما ssd رو به سوکت قرمز رنگ روی مادربرد وصل کنند! حالا شمام ببین اگر همچین چیزی دارید یکبار تست کنید خالی از لطف نخواهد بود! اون AHCI هم حتما چک کنید
سلام.
متاسفانه با انجام تمام راه حل هایی که دوستان در فروم های دیگه گفتن و همینطور شما، مشکل حل نشد و SSD رو برگشت زدم.