PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : clone کردن یا backup گرفتن از یک سیستم و نصب آن روی یک سیستم دیگر با مشخصات مشابه یا متفاوت

reza_electronic
13-04-2021, 16:31
با سلام
یک کامپیوتر هست که در واقع روی یک دستگاه صنعتی نصب هست و کار کنترل دستگاه رو انجام میده ( مثل hmi) ویندوز اون xp هست . ویندوز یکی از دستگاه ها خراب شده و میخام از روی دستگاه مشابه اون از کل ویندوز و برنامه های نصب شده روی اون یه بکاپ بگیرم و روی اون کامپیوتر نصبش کنم
با چه برنامه ای میشه اینکارو کرد ؟؟

گشتم norton ghost رو دیدم بنظرتون میشه؟

mansia
13-04-2021, 18:46
Norton Ghost عالیه برای XP اما اگر به مشکل خوردید Macrium Reflect جایگزین خوبیه.
حالا امتحان کنید روش سریعتری هست اگرم نشد که خوب چیزی نباختید از اول ویندوز و برنامه نصب و کانفیک میکنید.

NikolaTesla
14-04-2021, 17:58
با سلام
یک کامپیوتر هست که در واقع روی یک دستگاه صنعتی نصب هست و کار کنترل دستگاه رو انجام میده ( مثل hmi) ویندوز اون xp هست . ویندوز یکی از دستگاه ها خراب شده و میخام از روی دستگاه مشابه اون از کل ویندوز و برنامه های نصب شده روی اون یه بکاپ بگیرم و روی اون کامپیوتر نصبش کنم
با چه برنامه ای میشه اینکارو کرد ؟؟

گشتم norton ghost رو دیدم بنظرتون میشه؟
نورتون گوست 2003 عالیه
ولی acronis true image plus pack 2012 که باید روی cd رایت کنی و سیستمو باهاش بوت کنی راهتو کوتاهتر میکنه و آسونتره : اینجوری. هاردی که میخوای ویندوزو روی اون کپ کنی ببند به سیستم سالمه و با این cd بوت کن و بزن clone

reza_electronic
15-04-2021, 19:00
گفتم بگم چی شد شاید بدرد آیندگان بخوره ، با rufus یه داس با fat 32 ساختم ، و محتویات پوشه ویندوز xp رو بصورت معمولی کپی کردم روی همون فلش ، ریست کردم تحت داس بوت کرد و رفتم تو پوشه i386 و فایل winnt.exe رو اجرا کردم ، رفت تو مراحل نصب ویندوز :)
ولی نمیدونم چه مرگش شده الان یو اس بی رو کلا نمیشناسه !!! یعنی هر کیبردی میزنم به هر پورت usb نمیشناسه انگار که نه انگار چیزی وصله ، نه فلش نه کیبرد نه دی وی دی اکسترنال ...:grrr:

NikolaTesla
17-04-2021, 13:05
درایورها رو نصبیدی یا نه
میخوای درایورای مادربوردو پاک کن دوباره بنصب
اینکاری هم که کردی نمیدونم چقدر روش استانداردیه تابحال نشنیده بودم