PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ثبت اجباری املاک و محل سکونت در سامانه ی ملی املاک و اسکان

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-04-2021, 23:16
سلام دوستان

سال نو شما پر خیر و برکت إن شاءَ اللّٰه

◼️ این تاپیک برای اطلاع رسانی و سوال و جواب در مورد ثبت اجباریِ تمام املاک مردم و همچنین محل سکونت همه‌ی مردم در سامانه ملی املاک و اسکان کشور هست

◼️ آدرس سایتِ سامانه ی ملی املاک و اسکان کشور:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

◼️آدرس صفحه تلفونهای سامانه و همچنین ارسال سوالهای مردم برای مسئولین سامانه :

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-04-2021, 23:31
◼️ گفته میشه که هدف از این طرح ، اجبار مردم برای فروش و یا اجازه دادنِ املاک خالی هست تا باعث کاهش قیمت مسکن و همچنین کاهش نرخ اجارها بشه .

طبق اطلاعات منتشر شده در اخبارها :

◼️ همه کسانی که املاک دارند اَعَمِ از ویلا ، آپارتمان ، انبار ، زمین ، باغ ، مغازه و غیره بایستی اطلاعات املاکشون رو در سامانه ثبت کنند .

◼️ همه‌ی مردم هم بایستی اطلاعات محل سکونت خودشون و همچنین اطلاعات کسانی که باهاشون زندگی می‌کنند رو در این سامانه ثبت کنند چه مالک باشند و چه مستاجر .

◼️مهلت ثبت نام از ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ تا ۲ ماه هست یعنی ظاهراً تا ۱۹ خرداد ۱۴۰۰

◼️ کسانی که بعد از فرصت ۲ ماهه ، هنوز مِلکشون خالی از سکنه باشه باید نصفِ اجاره ی همون ملک رو مالیات پرداخت کنند .

◼️ طبق اطلاعات نوشته شده در سایت ، ثبت اطلاعات اشتباه قابل تصحیح نیست پس همه باید دقت کنند که قبل از زدن دکمه ی ارسال ، مطمئن بشند که همه اطلاعات صحیح و درست هست

ادامه دارد ...

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-04-2021, 08:27
با سلام

طبق اطلاعات گفته شده توسط یکی از مسئولین در شبکه ی خبر :

◼️ ثبت اطلاعات سکونت همه‌ی مردم در همه‌ی شهرها و روستاها توسط سرپرست خانوار الزامی هست چون از این پس ارتباط ارگانهای دولتی با مردم و ارائه ی خدمات دولتی طبق آدرس ثبت شده توسط سرپرست خانوار انجام میشه

◼️ شهرستانها و روستاهای زیر ۱۰۰ هزار نفر مشمول مالیات نمیشه .

◼️ در این مرحله فقط ملکهایی که برای سکونت استفاده میشه بایستی ثبت بشه یعنی آپارتمانها و ویلاها .

◼️ هر خانه یا ویلایی که در شهری باشه که بیش از ۱۰۰ هزار نفر سکنه داره از ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ اگر ۴ ماه خالی باشه مشمول مالیات خانه ی خالی میشه .

nimahandsomboy
05-04-2021, 09:27
کسی که 2تا ملک مسکونی تو یه شهر داره
اطلاعات کدوم باید وارد کنه؟؟
یکی خودم ساکن هستم و یکی هم تخلیه هست فعلا.
من یه جا خوندم بیشتر از 2تا ملک تخلیه شامل مالیات میشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-04-2021, 13:14
کسی که ۲ تا ملک مسکونی تو یه شهر داره ، اطلاعات کدوم رو باید وارد کنه؟؟
یکی خودم ساکن هستم و یکی هم تخلیه هست فعلاً.
من یه جا خوندم بیشتر از ۲ تا ملک تخلیه شامل مالیات میشه

سلام

◼️ تعداد ملک‌ها اهمیت نداره‌. همه‌ی املاک بایستی ثبت بشه ولی در این مرحله فقط املاکی که برای سکونت استفاده میشه بایستی ثبت بشه مثل آپارتمان و ویلا .
حتی اگر فقط یک ملک غیرمسکونی هم دارید ، چنانچه ۱۲۰ روز خالی باشه و در جایی با بیش از ۱۰۰,۰۰۰ نفر سکنه باشه مشمول مالیات میشه .

◼️ شما بایستی اطلاعات هر ۲ تا ملکتون رو ثبت کنید .
یکی مسکونی هست و ساکنینش خودتون هستید ( اسم سرپرست خانوار و اسامی تمام ساکنین باید ثبت بشه ).

◼️ دومی رو غیرمسکونی میزنید و اگر در جایی باشه که بیش از ۱۰۰,۰۰۰ نفر سکنه داره بنابراین از تاریخ ۲۰ خرداد باید ظرف ۴ ماه فروخته بشه و یا اجاره داده بشه چون ۱۲۰ رو خالی بودن مشمول مالیات میشه

نکته ی مهم :

◼️ ممکنه بعضی‌ها برای فرار از مالیات ، به دروغ ، اطلاعات یک یا چند نفر رو برای یک ملک خالی ثبت کنند تا نشون بدند که مسکونی هست .
این کار اشتباه هست چون از آن پس همون آدرس میشه آدرسِ رسمی و قانونیِ اون شخص یا اشخاص .

=======================================
دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبتِ خوش و خیر إن شاء الله ..
چند نمونه⬇️ : ( روی محتوای مخفی کلیک کنید )

میلیونها تومن صرفه جویی در هزینه های خودرو و هزینه‌های زندگی :

تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]رانندگی

توصیه های مهم امنیتی:

قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.
برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
.
.
تاپیک جامع لوله‌کشی و پمپ آب و مخزن آب ( مشاوره و تعمیر و سرویس)
.
.

سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )
.
[/b]]

nimahandsomboy
05-04-2021, 15:46
ممنون از راهنمایتون

مغازه تجاری چی ؟؟

تو این مرحله لازم هست اطلاعات مغازه تجاری ثبت بشه ؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-04-2021, 10:04
ممنون از راهنمایتون

مغازه تجاری چی ؟؟

تو این مرحله لازم هست اطلاعات مغازه تجاری ثبت بشه ؟؟

سلام

◼️ طبق گفته ی یکی از مسئولین طرح در تلویزیون ، در مرحله‌ی اول فقط ملک‌هایی که برای سکونت استفاده میشه بایستی ثبت بشه مثل آپارتمان و ویلا

ksra
06-04-2021, 10:09
اگر ثبت نام نکنیم چی میشه؟!؟؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-04-2021, 10:39
اگر ثبت نام نکنیم چی میشه؟!؟؟

سلام

◼️ به احتمال زیاد ، عدم ثبت ملکی که مسکونی هست باعث میشه مشمول مالیات بشه چون خالی تلقی میشه .

◼️ عدم ثبت آدرس محل سکونت هم حتماً بعداً در انجام امور اداریِ دولتی مشکل پیش میاره مثلاً میگن آدرس محل سکونت در سیستم ثبت نشده . اول برید آدرس رو ثبت کنید تا بشه کار شما رو انجام داد .

◼️ سیستمهای کشور داره دائماً پیشرفته‌تر میشه تا دسترسی به اطلاعات افراد سریعتر و دقیقتر بشه و انجام امور اداری به صورت الکترونیکی و غیرحضوری پیشرفته‌تر و دقیقتر بشه و امکان تقلب و جعل و کلاهبرداری و اینها کمتر بشه .

◼️ همین چند روز پیش گفتند که احراز هویت هم به صورت غیرحضوری راه‌اندازی شد که قبلاً لازم بود به رفتن به یک دفتر پیشخوان دولت و یا اداره ی مربوطه برای رؤیت کارت ملی و شناسنامه و اطمینان از هویت شخص متقاضی و ارباب رجوع

◼️ الان همه‌ی ادارها و وزارتخانه ها شده یک شبکه ی یکپارچه ی متصل و مرتبط به همدیگه .

کار به جایی میرسه که دیگه به کسی نمیگن برو مدارک فتوکپی و عکس بیار . با انگشت گذاشتن روی یک دستگاه کوچک به اندازه ی قوطی کبریت ، همه‌ی مشخصاتِ مراجعه کننده قابل دسترسی میشه بدون اینکه هیچ مدرک شناسایی همراهش باشه

◼️ در آینده مجازات‌ها هم الکترونیکی میشه .
مثلاً با یک پیام الکترونیکی ، تمام حساب‌های فرد مسدود میشه و کارت ملیش و شناسنامه اش توقیف میشه و تمام خط‌های تلفن و موبایلش قطع میشه و یا یارانه‌اش توقیف میشه و یا ممنوع المعامله میشه و نمیتونه وکالت بده و یا وکالت بگیره و یا حتی بلیط هواپیما و اتوبوس بخره و غیره و غیره

◼️ کار به جایی میرسه که موقع خرید باید انگشت بزنه روی سیستم فروش اگر تحت تعقیب باشه فوراً معلوم میشه .

◼️ کار به جایی میرسه که اگر یک بچه گم شده باشه ، با اثر انگشتش سریع و راحت، مشخصات والدینش و آدرس و تلفونشون مشخص میشه

◼️ این پیشرفتها و امکانات ، حد و مرز نداره

amirhalgord
06-04-2021, 11:48
باز هم بستگی به ما داره
که ثبت نام بکنیم یا نه

[ Ehsan ]
06-04-2021, 12:14
این بساز بفروشهایی که چندین واحد دارن و درحاله ساخته هم مشمول میشن یا اینکه واحدارو نیمه کاره میزارن و باز از زیر اینم در میرن؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-04-2021, 13:25
باز هم بستگی به ما داره
که ثبت نام بکنیم یا نه

سلام

بله . اما کسانی که آدرس محل سکونتشون رو ثبت نکنند و یا مشخصات املاکشون رو ثبت نکنند بعداً با مشکلات روبرو میشند مثل انجام نشدن کار اداریِ دولتی به دلیل نداشتن آدرس رسمیِ ثبت شده در سیستم دولت الکترونیک و یا اینکه براشون برگه مالیات خانه ی خالی ارسال میشه .

;9172117']این بساز بفروشهایی که چندین واحد دارن و در حالِ ساخته هم مشمول میشن یا اینکه واحدها رو نیمه کاره میذارند و باز از زیر این هم در میرن؟

سلام

◼️آپارتمانها و ویلاهایی که هنوز کامل نشده و آب و برق نگرفته پس هنوز قابل سکونت نیست پس مسلماً مشمول مالیاتِ مسکنِ خالی نمیشه .

وقتی هم که تکمیل و قابل سکونت بشه بایستی به صاحبانش تحویل داده بشه و یا فروخته بشه و یا اجاره داده بشه . (قانونش واضح هست )

◼️ دیشب در تلویزیون گفت انبوه سازان ۱۸ ماه فرصت فروش دارند .

دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبتِ خوش و خیر إن شاء الله ..
چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه ی نمایش کلیک کنید )

توصیه های مهم امنیتی:

.
.
.
.
.

.
[/b]]

MOHAMMAD_ASEMOONI
06-04-2021, 21:40
با سلام

◼️ تأثیرِ قانونِ مالیات بر مسکنِ خالی از سکنه شروع شده و باعثِ کاهشِ قیمتهای مسکن شده چون بسیاری از کسانی که خانه اضافی دارند نگرانِ کاهشِ قیمتها هستند که معنیش کاهش ارزش داراییشون هست و همچنین نگرانِ مالیاتِ خانه‌های خالی هستند پس به فکر فروش افتاده اند تا به قول معروف ، با یک تیر ۲ نشان بزنند:
۱- میخوان از فروش مِلک نفع ببرند قبل از کاهش بیشترِ قیمتها .
۲- فرار کنند از مالیات املاکِ خالی .

◼️ اما بسیاری از خریدار ها هم حالا از خرید منصرف می‌شند و ترجیح میدند که صبر کنند برای کاهشِ بیشترِ قیمت‌ها .

◼️ حالا سوالِ مهم اینه که آیا این کاهشِ قیمتِ مسکن مثل همیشه ی دهها سال پیش تا الان ، آیا کاهشِ موقتی هست یا ایندفعه دیگه مسکن و املاک هدف قرار گرفته و ملک و املاک دیگه سنگر خوبی برای حفظ ارزش دارایی نخواهد بود ؟
چون در تاریخ ایران تا حالا چنین قانونی وجود نداشته ( مالیات بر ملکهای خالی . اون هم مالیاتِ سنگین )

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-04-2021, 09:34
با سلام

◼️ ثبت اطلاعاتِ محل سکونت و اطلاعاتِ املاکِ شخصی ، نوبت بندی شده و هر فرد بایستی با توجه به آخرین رقم شماره‌ی ملیش در تاریخ‌های زیر وارد سامانه بشه و اطلاعات رو ثبت کنه :

◼️آخرین رقم کد ملی سرپرست خانوار

تاریخ مراجعه به سامانه

9 (نه)

1400/01/19

1400/01/20

8 ( هشت)

1400/01/21

1400/01/22

7 (هفت)

1400/01/23

1400/01/24

6 (شش)

1400/01/25

1400/01/26

5 (پنج)

1400/01/27

1400/01/28

4 ( چهار)

1400/01/29

1400/01/30

3 (سه)

1400/01/31

1400/02/01

2 (دو)

1400/02/02

1400/02/03

1 (یک)

1400/02/04

1400/02/05

1400/02/06

1400/02/07

0 (صفر)

1400/02/08

1400/02/09

◼️ کسانی که در تاریخ‌های تعیین شده موفق به ثبت اطلاعات نشده اند بایستی در مدت زیر اقدام کنند :

از تاریخ 1400/02/10 لغایت 1400/03/19

EHSANRF
08-04-2021, 11:40
سلام
کسانی که ملک بدون سند دارن (به اصطلاح عام قولنامه‌ای یا وکالتی) باید توی این سامانه ثبت نام کنن؟
مسئولین شریف نمیدونن توی این ایام سیاهی کرونا نباید این سامانه رو راه اندازی می‌کردن؟ نمی‌دونستن اکثر ملت میرن کافی‌نت و خدمات پیشخوان و این کار رو انجام میدن و ناخواسته - یا خواسته - باعث انتشار ویروس میشن

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-04-2021, 11:42
نکته مهم :
◼️ حتماً قبل از فرارسیدنِ نوبتتون، وارد صفحه ی راهنما بشید و همه‌ی اطلاعاتش رو به دقت بخونید
لینکش :

◼️ سؤالات متداول رو هم دائماً چک‌ کنید چون ممکنه روزانه سوالات جدیدی بهش اضافه شده باشه

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-04-2021, 11:50
سلام
کسانی که ملک بدون سند دارن (به اصطلاح عام قولنامه‌ای یا وکالتی) باید توی این سامانه ثبت نام کنن؟
مسئولین شریف نمیدونن توی این ایام سیاهی کرونا نباید این سامانه رو راه اندازی می‌کردن؟ نمی‌دونستن اکثر ملت میرن کافی‌نت و خدمات پیشخوان و این کار رو انجام میدن و ناخواسته - یا خواسته - باعث انتشار ویروس میشن

سلام

◼️ آدرس محل سکونت در هر ملکی که باشه بایستی ثبت بشه چه مسکن سند‌دار و‌چه قولنامه ای

◼️ گرچه در سایت نوشته از تبلت و لپ تاپ استفاده کنید ولی بنده با ۲ مرورگر اندرویدی امتحان کردم . برای ورود به سایت و ورود به قسمت ثبت اطلاعات مشکلی نداشتم
◼️ مرورگر ایکس براوزر Xbrowser با تنظیمات دسک تاپ

◼️ مرورگر کروم با تنظیمات دسک تاپ

MOHAMMAD_ASEMOONI
08-04-2021, 18:09
سلام

این سوالها اخیراً به سوالات متداول در سایت اضافه شده :

◼️ مالکِ اقامتگاهِ اصلی یکی از اعضای خانوار (مثلا همسر یا یکی از فرزندان سرپرست خانوار) است. نحوه ثبت ملک چگونه است؟

پاسخ:
در این حالت، سرپرست خانوار لازم است در قسمت مالکیت، ملک آن عضوِ خانوار را به عنوان مالک معرفی کند.
این عضو خانوار نیز لازم است به صورت جداگانه وارد سامانه شده و ملک خود را ثبت کند.
دقت شود در هنگام ثبتِ ملک لازم است وی در قسمت اطلاعاتِ سکونت، گزینه " خودم ساکن هستم " را انتخاب کند.

◼️خانه ای خریدم، اما هنوز سند به نامم نشده. چگونه ملکم را ثبت کنم؟

پاسخ:
در این موارد لازم است در قسمت نوع سند گزینه " عادی " را انتخاب نمایید.

MOHAMMAD_ASEMOONI
09-04-2021, 17:40
سلام

◼️ طبق اخبار شبکه خبر ، اگر خودتون نمی‌تونید آدرس محل سکونت و اطلاعات ملک خودتون رو ثبت کنید میتونید به یک دفتر پیشخوان دولت مراجعه کنید با همراه داشتن مدارکِ شخصی مثل کارت‌های ملی سرپرست خانوار و سایر ساکنین خانه و شناسنامه ها و مدارک مِلکتون

البته پول می‌گیرند که نرخش هم مشخص نشده .

MOHAMMAD_ASEMOONI
11-04-2021, 10:50
سلام دوستان

◼️ اگه نوبتتون شد و مایل بودین ، بعدش تجربه ی خودتون رو اطلاع رسانی کنید .
با تشکر
◼️ یادتون باشه که گفته‌اند بعد از زدنِ دکمه ی تاییدِ نهایی دیگه امکان ویرایش اطلاعات وجود نداره!

Yamani47
11-04-2021, 11:56
ویرایش شد .......

Yamani47
11-04-2021, 23:52
ویرایش شد

Yamani47
12-04-2021, 00:03
به عقیده من که این سامانه و کلا این سیستم کاری به کار تعدیل قیمت مسکن ندارد و کساین که این سامانه را راه اندازی کرده اند دغدغهشان قیمت مسکن و مشکل مسکن ما نیست............

بلکه دغدغهشان زدن جیب ما به هر روش ممکن است و اخذ مالیات و دزدی کردن از جیب ما به هر روشی که بتوانند است..................

زیرا که اگر این ها عرضه و شعور اشتند وضعیت ممکلت را طوری اداه می کردند که به این جا اصلا نرسد و نکشد اصالا..................بازارخودش خودش را متعادل می کرد اگر وضع اقتصاد ثبات داشت...........................و رو به رشد بود................

و اگر عرضه مسکن بالا بود اصلا نیازی نبود با این مسخره بازی ها و حرام زاده بازی ها بخواهند بازار مسکن را تعدیل کنند بازار خودش خودش را تعدیل می کرد و نظام و سیستم عرضه و تقاضا خودش قیمت ها را پایین می اورد

به عقیده بنده که این ها دیده اند چند سالیست نمی تواندد پول نفت و گازو دیگر منابع کشور را بدزدند و بدنشان درد گرفته از بس پول مفت و دزدی بهشان نرسیده.........

چاره ایی نداشتند جز زدن جیب ما ...............گفته اند برای درمان بدن درد خود باید به هر حال از جایی پول مفت به خود رسانیم...............چه کنیم بهتر از دست کردن در جیب مردم............

شما این زننده تاپیک و شلوغ کننده این تاپیک اقای X..............بدان و آگاه باش...............در گناه این کار شما هم سهیم هستی 100% و حتما.......................

به عقیده و نظر من به جای این که مردم را تشویق به ثبت نام در این سامانه کنید وم هر بوق و شیپور بزنید....................من جای شما بودیم مردم را تشویقم ی کردم که ثبت نام نکنند و نکنید ..........

که اگر همه...............با هم ثبت نام نکنند انیها هم کاری نمی توانند بکند و دست این مادر به خطا های حاکم در پوست گردو خواهند ماند...............

یادت نرود در در گناه و فساد این کار شماهم شریکی............و هر پول مفت و زوری و نا حقی هم از من و امثال من گرفته شود حتما گناهش گردن شما هم خواهد بود ................

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-04-2021, 10:14
سلام

ما یک اپارتمان داریم که قدیم و در زمان جوانی خود در انجا ساکن بودیم

در ساختمان ساختمان خیلی جالبی نبود ما همچون وسعمان به خریدیک جای خوبو درست نمی رسید خب مجبرو به خرید اونجا بودیم در ان زمان

وقتی ه حدود 12 الی 15 سال پیش مقداری پول جمع کردیم و با مام و انی ها خسواتیم خانه دیگری بخریم و از ان جا خلاص کنیم خود را و قصد فروش خانه خود را داشتیم چون ساختمان ساختمان بدی بود کسی طالب خرید انجا نبود و نشد
ساختمان بهخ التی بود که چند تا از واحد هایش تبدیل دشه بود به مکان فسق و فجور چند تا از واحد های دیگر هم بدل هب خوابگاه و اینجوری مسائل اصلا وضعیتی بود..........سال ها گذشت و ما نتوانستیم ان اپارتمان رابه فروش برسانیم که با ان پول پس اندازی کهداشتیم بتوانیم بگذاریم رویش و برویم جای دیگر..........

الان یک سال و اندی است که بعد از حدود 27 سال بالاخره توانستیم با هزار بد بختی و مشکل یک خانه دیگر بخریم و از شر ان ساختمان خود را خلاص کنیم...........

و در این یک سالو اندی هم ان اپارتمان را برای فروش گذاشتیم منتهی به همون خاطریک ه عرض کردم هنوز هم در فروش ان ناموفق بوده اییم با این اوضاع ان ساختمان کسی هم برای اجاره مشتری نمی شود و انجا را اجاره نمی کند

در واقع متاسفانه ان جا فقط به درد اوباش خلاف کار ها یا اینجور مسائل می خورد..............بنده هم دو راه دارم ..................یا ملک خود را به اینگونه افراد کرایه دهم........که تا به حال اینکار را نکرده ام و ان را خالی نگه داشته هم تا ببنیم ایا کسی پیدا می شود ان را خریداری کند یا خیر...............

حال بااین طرح جدید تکلیف فردی مثل من چیست........؟؟ ان اپارتمان در زمانی که من مجبور بودم در ان زندگی کنم که به جز بد بختی و استرس و اعصاب خوردی چیزی نداشت...............

حال هم که با این قانون یا باید تن دهم به اجاره دادن ان به افراد معلوم الحال یا باید مالیات سنگین بپردازم که اصلا ندارم که بخواهم بپردازم

نظر شما در این باره و بابت چیست ؟ به نظر شما تکلیف ما چه خواهد شد در این وضعیت

با تشکر

سلام

◼️ شما یا باید قبل از تمام شدن فرصت ۴ ماهه بفروشید و یا اجاره بدین و یا به عنوان آدرس دوم برای خودتان یا یک فرد آشنا که موافق باشند ثبت کنید . البته آدرس اصلی اون فرد باید در شهر دیگری باشه چون در یک شهر نمیشه ۲ آدرس برای یک نفر ثبت کرد .

◼️ سیاست مالیات بر مسکن خالی هم هدفش همینه که مردم هر ملکی که دارند یا بفروشند یا اجاره بدند با قیمت مناسب .

◼️ اما در مورد وجود افراد فاسد و مفسد و خلافکار در ساختمان ، این وظیفه ی مالکین هست که با هماهنگی خودشون و اجرای قانون ، کم‌کم افراد فاسد و مفسد رو از ساختمان اخراج کنند چه با حکم تخلیه و یا پایان قرارداد و عدم تمدید .

◼️ در یک ساختمان ۱۵ واحدی ، فقط ۲ نفر از مالکین توانستند با قاطعیت و اجرای قانون و همکاری داوطلبانه و اجباری سایر مالکین ، ظرف مدت کوتاهی ساختمان رو از افراد فاسد و مفسد و قانون‌شکن پاک کنند و حالا فقط و فقط به خانواده های محترم و قانونمند اجاره میدند و موقع بازدید هم با قاطعیت ، همه مدارک مستاجرها چک میشه و قرارداد محکمی هم مینویسند که فاسدها اصلاً حاضر به امضاش نیستند و هر مستأجری هم که بعداً معلوم بشه کلک ‌زده ، سریعاً حکم تخلیه براش صادر میشه . هزینه‌های حکم تخلیه هم طبق قانون ازش گرفته میشه .

همه چیز بستگی به خودمون داره که چه محیطی می‌خوایم به وجود بیاریم

ALIRK
12-04-2021, 10:31
به عقیده من که این سامانه و کلا این سیستم کاری به کار تعدیل قیمت مسکن ندارد و کساین که این سامانه را راه اندازی کرده اند دغدغهشان قیمت مسکن و مشکل مسکن ما نیست............

بلکه دغدغهشان زدن جیب ما به هر روش ممکن است و اخذ مالیات و دزدی کردن از جیب ما به هر روشی که بتوانند است..................

زیرا که اگر این ها عرضه و شعور اشتند وضعیت ممکلت را طوری اداه می کردند که به این جا اصلا نرسد و نکشد اصالا..................بازارخودش خودش را متعادل می کرد اگر وضع اقتصاد ثبات داشت...........................و رو به رشد بود................

و اگر عرضه مسکن بالا بود اصلا نیازی نبود با این مسخره بازی ها و حرام زاده بازی ها بخواهند بازار مسکن را تعدیل کنند بازار خودش خودش را تعدیل می کرد و نظام و سیستم عرضه و تقاضا خودش قیمت ها را پایین می اورد

به عقیده بنده که این ها دیده اند چند سالیست نمی تواندد پول نفت و گازو دیگر منابع کشور را بدزدند و بدنشان درد گرفته از بس پول مفت و دزدی بهشان نرسیده.........

چاره ایی نداشتند جز زدن جیب ما ...............گفته اند برای درمان بدن درد خود باید به هر حال از جایی پول مفت به خود رسانیم...............چه کنیم بهتر از دست کردن در جیب مردم............

شما این زننده تاپیک و شلوغ کننده این تاپیک اقای X..............بدان و آگاه باش...............در گناه این کار شما هم سهیم هستی 100% و حتما.......................

به عقیده و نظر من به جای این که مردم را تشویق به ثبت نام در این سامانه کنید وم هر بوق و شیپور بزنید....................من جای شما بودیم مردم را تشویقم ی کردم که ثبت نام نکنند و نکنید ..........

که اگر همه...............با هم ثبت نام نکنند انیها هم کاری نمی توانند بکند و دست این مادر به خطا های حاکم در پوست گردو خواهند ماند...............

یادت نرود در در گناه و فساد این کار شماهم شریکی............و هر پول مفت و زوری و نا حقی هم از من و امثال من گرفته شود حتما گناهش گردن شما هم خواهد بود ................

شماوقتی سند داری و ساکن هستی اونها تمام مشخصات شما رو دارن و نیاز نیست ثبت نام کنید
بحثشون در اوردن ملتی هست که خونه دارن و سند ندارن میخواهن امار در بیارن که بعدا بتونن درست بدبختشون کنن
کلا باز کننده تاپیک هم خودش که ثبت نام نمیکنه و میاد اینجا تز میده که اینکار رو بکنید یا اونکار
ی کارت ملی رو نتونستن بعد از 2سال به ملتی که پول ثبت نام دادن بدن انوقت میخواهن املاک ملتو ببینن خالی هست یانه:D

ALIRK
12-04-2021, 10:35
سلام

◼️ شما یا باید قبل از تمام شدن فرصت ۴ ماهه بفروشید و یا اجاره بدین و یا به عنوان آدرس دوم برای خودتان یا یک فرد آشنا که موافق باشند ثبت کنید . البته آدرس اصلی اون فرد باید در شهر دیگری باشه چون در یک شهر نمیشه ۲ آدرس برای یک نفر ثبت کرد .

◼️ سیاست مالیات بر مسکن خالی هم هدفش همینه که مردم هر ملکی که دارند یا بفروشند یا اجاره بدند با قیمت مناسب .

◼️ اما در مورد وجود افراد فاسد و مفسد و خلافکار در ساختمان ، این وظیفه ی مالکین هست که با هماهنگی خودشون و اجرای قانون ، کم‌کم افراد فاسد و مفسد رو از ساختمان اخراج کنند چه با حکم تخلیه و یا پایان قرارداد و عدم تمدید .

◼️ در یک ساختمان ۱۵ واحدی ، فقط ۲ نفر از مالکین توانستند با قاطعیت و اجرای قانون و همکاری داوطلبانه و اجباری سایر مالکین ، ظرف مدت کوتاهی ساختمان رو از افراد فاسد و مفسد و قانون‌شکن پاک کنند و حالا فقط و فقط به خانواده های محترم و قانونمند اجاره میدند و موقع بازدید هم با قاطعیت ، همه مدارک مستاجرها چک میشه و قرارداد محکمی هم مینویسند که فاسدها اصلاً حاضر به امضاش نیستند و هر مستأجری هم که بعداً معلوم بشه کلک ‌زده ، سریعاً حکم تخلیه براش صادر میشه . هزینه‌های حکم تخلیه هم طبق قانون ازش گرفته میشه .

همه چیز بستگی به خودمون داره که چه محیطی می‌خوایم به وجود بیاریم

هدفشون نه راحتی و خوشی ملت نیست
بلکه هدفشون در اوردن امار املاکی هست که هرگز ثبت نشدن
دومم هم اینکه هدفشون مشاور املاکی های هست که قولنامه میکنن اما نه اون برگ اصلی که اصناف میدن:D و وارد سازمان مالیاتی کشور بشه
خالی کردن جیب ملت
و نه ارزون شدن اجاره و یا خرید ملت
شما هم برو ثبت نامکن تا 40روتون تموم نشده:biggrin: که یوقت مالیات ازت نگیرن

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-04-2021, 11:34
سلام دوستان

◼️ ۲ سوال دیگه به سامانه اضافه شده :

سوال: نحوه ی ثبت اطلاعات املاکی که به صورت اشتراکی و یا چند مالک هستند، چگونه است؟

پاسخ: اگر یک ملک به نام افراد مختلف (یا اعضای یک خانوار) باشد، می بایست همه ی آن افراد (یا اعضای خانوار) که دارای سهم هستند جداگانه وارد سامانه شده و ثبت اطلاعات نمایند و مقدار سهم خود را مشخص کنند که چند دانگ دارند .

سوال: آیا افرادی که در مرحله ی قبلی وارد سامانه شده اند باید دوباره وارد سامانه بشوند؟

پاسخ: بله، برای ثبت اطلاعات تکمیلی لازم است مجدداً وارد سامانه شده و نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام نمایند.
در صورت تغییر آدرس و یا فروش ملک و یا خرید ملک‌ هم بایستی اطلاعاتِ جدید اضافه شود و یا اطلاعاتِ قبلی به روز شود .

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبتِ خوش و خیر إن شاء الله ..
چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )

توصیه های مهم امنیتی:

.
.
.
.
.

.
[/b]]

vahidreza2007
20-04-2021, 13:02
اقا من ثبت نام كردم از كجا بايد ببينيم ثبت شده درست يا نه ؟ اس ام اس چيزي مياد ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
20-04-2021, 18:52
اقا من ثبت نام كردم از كجا بايد ببينيم ثبت شده درست يا نه ؟ اس ام اس چيزي مياد ؟

سلام
◼️ پیامک ارسال نمیشه ولی از حالا به بعد ، هر وقت که با شماره موبایلتون و رمزِ ورود ، وارد سامانه بشید، در قسمت‌های مختلفش میتونید اطلاعاتِ شخصی و اطلاعاتِ محلِ اقامتِ اصلی و اطلاعاتِ محل اقامت دوم ( اگر نوشته باشید) و اطلاعاتِ املاکِ تحت مالکیتِ خودتون رو ببینید .
◼️ بعضی از این اطلاعات قابل تغییر و ویرایش هم هست مثل تغییر آدرس اصلی در صورت تغییر محل سکونت ، تغییر تعداد و مشخصات املاک شخصی در صورت فروش و یا خرید و همچنین اطلاعاتی دیگه

Yamani47
21-04-2021, 02:37
یه سوال علمی فرهنگی هنری از هر انکس و کسانی که سنگ حکومت رو به سینه می زنن و ملت رو فوج فوج سوق می دن به هر سمتی که حکومت و حاکمان دوست دارند...:

ایا افرادی مثل ما که به خاطر سیاست های بیضوی و مسخره مملکت داری این قوم حاکم کلی ضرر کردیم در سالیان اخیر کسی از ان عزیزان دل برادر هست بیاید بگوید اقا شما که ضرر کردین به خاطر سیاست های ابلهانه مالیات معکوس به شما دهیم ؟؟؟

یعنی کسی هست بگوید امثال مایکه متضرر شدیم به خاطر این وضعیت اقتصادی بگوید بایدی ضرر شما را جبران می کنیم ؟؟؟

فقط موقع خوردن............و چاپیدن و گرفتن پول.................همهشان حاضر اند و اماده

و موقع گرفتن و چاپیدن پول و پس انداز ما بد بخت بیچاره ها همیشه اماده اند تا با انواع و اقسام ترفند های مختلف در کمترین زمان و با نازل ترین قیمت کلاه های زیبا و گوگولی بر سرمان بگذارند
و من هم نمی گویم که فقط در مملکت اسلامی ما اینگونه هست که یک وقت به سربازارن گمنام برنخورد..............

تقریبا در تمامی مملاک جهان همینگونه است و حتی در جهان جیوانات هم تقریبا وضع به همین منوال است که بی ناموس ترین افراد اون جامعه می رسند به حکومت ..............و بر بقیه حاکم می شوند.................

شاید در کل جهان 10 کشور نباشد که اینگونه بنشد و ساختار حکومتیشان واقعا تا حدودی بر پایه تعقلو تفکر و انسانیت باشد

سلام

Yamani47
26-04-2021, 01:11
ویرایش شد..........

nimahandsomboy
26-04-2021, 10:59
اقا یه سوال داشتم

من یه واحد دارم الان دادم به مستاجر

چند روز پیش کدرهگیری گرفتم از مشاور املاک و الان تو املاک ثبت شده.

ایا لازم هست که در این سامانه مشخصات واحد ثبت کنم ؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا اینکه کدرهگیرری یه سامانه جدا هست و ربطی به این سامانه نداره ؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

MOHAMMAD_ASEMOONI
26-04-2021, 11:32
آقا یه سوال داشتم

من یه واحد دارم الان دادم به مستاجر

چند روز پیش کد رهگیری گرفتم از مشاور املاک و الان توی املاک ثبت شده.

آیا لازم هست که در این سامانه مشخصات واحد ثبت کنم ؟؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یا اینکه کد رهگیرری یه سامانه جدا هست و ربطی به این سامانه نداره ؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام
◼️ این ملک رو باید در سامانه ثبت کنید که ملک شماست و ساکنش فرد دیگری هست وگرنه براتون اخطار مالیات میاد چون سامانه اطلاع نداره که اجاره دادین مگر اینکه خودتون در سامانه ثبت کنین که مستاجر داره .

◼️ وارد سامانه بشید و به احتمال زیاد اطلاعاتی از ساکن خانه رو هم میخواد مثل نام و کد ملی که برای ملک شما همون مشخصات مستاجر هست .
◼️ اگر ازتون کد رهگیری هم خواست پس ثبت کنید . اگر نه که تمومه دیگه .

◼️ضمناً ، مستاجرتون هم بایستی جداگانه وارد سامانه بشند و آدرس محل سکونتشون رو در ملک شما ثبت کنند وگرنه بی آدرس میشند و بعداً به مشکل برمی‌خورند

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبتِ خوش و خیر إن شاء الله ..

توصیه های مهم امنیتی:

.
.
.
.
.

.

جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی
.

mirzabozorg
26-04-2021, 14:40
بابا ثبت نکنید مگه خرید

Yamani47
26-04-2021, 16:55
آقای اسمانی................اینقدر ملت رو به تله حکومت ره نمود نشوید................لطفا و خواهشا.............

اینقدر ملت رو تهیج نکنید به اطاعت از حکومت................

حکومت فقط و فقط دنبال چاپیدن پول ماست................ما بد بخت بیچاره ها.............آن حرام زادگان آن نجس خواران حرام گوشت که خودشان هزاران هزار ملک و املاک ثبت نشده دارند و حالا فقط به دنبال ازارو اذیت ما اند..............برا گرفتن چندر غاز ما.....................

نکنید آقای اسمانی.................نکنید این کار ها را................اگر همه ملت خر نشوند ..............و نروند ثبت نام کنند حکومت هم هیچ پخی نمی تواند خورد.............و ان وقت کسی مثلما با این وضعیت هم لازم نیست هر روز استرس بکشد و اضطراب تحمل کند از شر این حکومت...........

amirhalgord
26-04-2021, 20:23
بابا ثبت نکنید مگه خرید

من هم همین رو میگم نکنید

sia0368
02-05-2021, 14:10
در مورد مالیات خانه لوکس اطلاعاتی دارید؟
اگر ملکی به نام 3 نفر باشه چه طور حساب میشه؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
03-05-2021, 13:56
در مورد مالیات خانه لوکس اطلاعاتی دارید؟
اگر ملکی به نام 3 نفر باشه چه طور حساب میشه؟

سلام
◼️ املاکی که بیش از یک مالک داره ، مالیات بین مالکینش تقسیم میشه بر اساس مقداری که مالکش هستند ( یک دانگ یا ۲ دانگ تا ۵ دانگ ).

◼️ برای ثبتِ املاکِ دارای چند مالک ، در سامانه‌ی املاک ، هر مالک بایستی مقدار سهمش از ملک رو تعیین کنه .

در این سایت هم اطلاعات بیشتری در مورد میزان مالیات خانه‌های خالی نوشته شده

◼️ ضمناً عدم ثبت آدرس محل سکونت و اطلاعاتِ ملک در ابن سامانه بالاخره مشکل‌ساز میشه درست مثل اینکه یک نفر نره برای تعویض کارت ملی قدیم و کارت پایان خدمت قدیم .

◼️ بالاخره کار به جایی می‌کشه که افرادِ بدونِ آدرس سکونتِ رسمی هیچ‌کار اداری نمی‌تونند انجام بدند ، از ازدواج گرفته تا وکالت دادن و گرفتن و حساب باز کردن در بانکها و اخذ گواهینامه رانندگی و پاسپورت و استخدام و ارسال مرسوله‌های پستی و گرفتن انشعاب آب ، برق و گاز و همچنین خط تلفن و همچنین خط موبایل و ثبتِ ‌نام فرزندان در مدرسه و خرید خودرو و موتورسیکلت و خرید ملک و غیره و غیره .

حالا هر کی دوست نداره اقدام کنه ، به خودش مربوطه و مسئولیت و عواقبش هم بر عهده ی خودشه .

Setareh 2006
09-05-2021, 14:13
سلام
◼️ املاکی که بیش از یک مالک داره ، مالیات بین مالکینش تقسیم میشه بر اساس مقداری که مالکش هستند ( یک دانگ یا ۲ دانگ تا ۵ دانگ ).

◼️ برای ثبتِ املاکِ دارای چند مالک ، در سامانه‌ی املاک ، هر مالک بایستی مقدار سهمش از ملک رو تعیین کنه .

در مورد ملکی که صاجبش فوت کرده باشه و وراث هم انحصار وراثت انجام نداده باشند اطلاعی دارین ؟

MOHAMMAD_ASEMOONI
10-05-2021, 11:29
در مورد ملکی که صاجبش فوت کرده باشه و وراث هم انحصار وراثت انجام نداده باشند اطلاعی دارین ؟

سلام

◼️ مالیات بر خانه‌های خالی ۴ ماه بعد از پایان مهلت برای ثبت اطلاعات انجام میشه پس ورثه چند ماه فرصت دارند برای انحصار ورثه و تعیین تکلیفِ مِلک و سپس ثبت اطلاعاتِ ملک توسط مالک یا مالکینش .

◼️ اگر به هر دلیل در انحصار ورثه و انتقال مالکیت خانه مشکل وجود داره و تا ۳ ماهِ دیگه تمام نشد پس بهتره ۳ ماه دیگه از طرف مرحوم مالک ، اطلاعات ملک رو ثبت کنید و مشخصات ساکنین ملک رو هم ثبت کنید . البته بایستی خط موبایل مرحومِ مالک رو داشته باشید

◼️ ولی درست و قانونیش اینه که انحصار ورثه در اسرع وقت انجام بشه و ملک‌ هم به نام مالک یا مالکین‌ جدید ثبت بشه در سامانه .

◼️ تاخیر در انحصار ورثه اشتباه هست . همچنین بلاتکلیف بودن مالکیت خانه .
◼️ انحصار ورثه و تقسیم ارثیه یک کار ضروری و واجب هست و حقُ الناس هست و نباید در اون تاخیر صورت بگیره . تاخیر ممکنه باعث سوء استفاده هم بشه .

اگر تعداد ورثه زیاد باشه ، میتونند دسته‌جمعی برند به یک محضر و یک وکالتِ واحد بدند به یکی از ورثه و همون شخص می‌تونه به تنهایی تمام کارهای اداری رو انجام بده که پیچیده هم نیست .
شاید هم بدون وکالت ، یک نفرشان بتونه درخواست بده برای انحصار وراثت .

◼️ اگر اشتباه نکنم فقط یک درخواست انحصار وراثت میدند و بعدش ۲ نوبت آگهی در یک روزنامه کثیرالانتشار داده میشه و بعدش سند انحصار وراثت صادر میشه و با همون برگه به تمام بانکها و ثبت اسناد و املاک مراجعه میکنند تا سهم هر وارث ، طبق دستورالعملِ انحصار ورثه بهش تحویل داده بشه .

nimahandsomboy
20-05-2021, 11:15
برای ثبت نام چه مدارکی لازم هست ؟؟

قولنامه میخواد؟؟ قبض اب برق میخواد ؟؟

من به عنوان مستاجر میخوام اطلاعات وارد کنم

MOHAMMAD_ASEMOONI
22-05-2021, 09:44
برای ثبت نام چه مدارکی لازم هست ؟؟

قولنامه میخواد؟؟ قبض اب برق میخواد ؟؟

من به عنوان مستاجر میخوام اطلاعات وارد کنم
سلامت

◼️برای ثبت ملکِ سند‌دار (سند تک برگ و یا سند منگوله دار )، در خودِ سایت در قسمت راهنمایی توضیح داده که مشخصات ملک چطوری نوشته بشه

◼️ در مورد ملکِ قولنامه ای و وکالتی که سند نداره ، این مدارک رو میخواد :
کد پستی
شناسه ی قبض برق
شناسه ی قبض آب
شناسه ی قبض گاز ( اگر گاز داشته باشه )
کدِ ملیِ مالک

توصیه های مهم امنیتی:

.
.
.
.
.

.

.

MOHAMMAD_ASEMOONI
16-06-2021, 12:53
سلام

◼️ طبق اخبار شبکه ی خبر ، مهلتِ ثبتِ آدرسِ محلِ سکونت و ثبتِ اطلاعاتِ املاکِ شخصی تا آخِر مهرماهِ ۱۴۰۰ تمدید شد

srx190d
16-06-2021, 17:15
سلام

◼️ طبق اخبار شبکه ی خبر ، مهلتِ ثبتِ آدرسِ محلِ سکونت و ثبتِ اطلاعاتِ املاکِ شخصی تا آخِر مهرماهِ ۱۴۰۰ تمدید شد

چرا-ماليات-خانه‌هاي-خالي-شكست-خورد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A-%D8%AE%D8%A7%D9%84%D9%8A-%D8%B4%D9%83%D8%B3%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF)

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-07-2021, 11:53
سلام

◼️ طبق اخبار شبکه ی خبر IRINN :

◼️ کسانی که مسکن مهر دارند و در سامانه ثبت نکنند ، توسط خودِ شرکت سازنده در سامانه ی مسکن مهر ثبت میشه در سامانه به اسم مالکِ واحد .

◼️ممکنه این سامانه برای اخذ مالیات بر خانه‌های خالی مشکلاتی داشته باشه ولی برای ثبت آدرس قانونیِ محل سکونت مشکلی نداره و به زودی انجام کارهای اداری متوقف میشه برای افرادِ بی آدرسِ قانونی .

مثل افراد اقدام نکرده برای کارت ملی هوشمند

Yamani47
11-08-2021, 14:59

روانپریش
03-09-2021, 16:33
سلامت

◼️برای ثبت ملکِ سند‌دار (سند تک برگ و یا سند منگوله دار )، در خودِ سایت در قسمت راهنمایی توضیح داده که مشخصات ملک چطوری نوشته بشه

◼️ در مورد ملکِ قولنامه ای و وکالتی که سند نداره ، این مدارک رو میخواد :
کد پستی
شناسه ی قبض برق
شناسه ی قبض آب
شناسه ی قبض گاز ( اگر گاز داشته باشه )
کدِ ملیِ مالک

توصیه های مهم امنیتی:

.
.
.
.
.

.

.

سلام این طرح لغو شده یا هنوزم باید ثبت کنیم اخه از هر کی میپرسم میگه ثبت نام نکرده و طرح جدی نیست

mohsenP3000
03-09-2021, 18:24
سلام این طرح لغو شده یا هنوزم باید ثبت کنیم اخه از هر کی میپرسم میگه ثبت نام نکرده و طرح جدی نیست

سلام

سایتش که خراب هست خیلی وقته؟؟؟

روانپریش
04-09-2021, 01:05
سلام

سایتش که خراب هست خیلی وقته؟؟؟

والا من از هرکسی توی محلمون پرسیدم گفتن ثبت نام نکردیم و حتی با تمسخر جوابمو دادن

بامدادنیکنفس
04-09-2021, 06:42
والا من از هرکسی توی محلمون پرسیدم گفتن ثبت نام نکردیم و حتی با تمسخر جوابمو دادن

دولت روحانی یه چیزایی داشت که سرکاری بود . یه چیزایی هم داشت جدی بود مثل یارانه
باید صب کنید ببینید دولت رئیسی میگه برین ثبت نام کنید یا نه

فعلا که گفتن مسکن میسازیم برا فقرا سالی یک میلیون !
پس احتمالا دنبال این طرح روحانی را نمیگیرن

mohsenP3000
04-09-2021, 10:56
دولت روحانی یه چیزایی داشت که سرکاری بود . یه چیزایی هم داشت جدی بود مثل یارانه
باید صب کنید ببینید دولت رئیسی میگه برین ثبت نام کنید یا نه

فعلا که گفتن مسکن میسازیم برا فقرا سالی یک میلیون !
پس احتمالا دنبال این طرح روحانی را نمیگیرن

اگر طی 4 سالی که رئیس جمهور هستند فقط یک میلیون هم کامل بسازند مشکل مسکن تا حد زیادی حل می شه. چیز نشندنی نیست ولی هزینه مصالح و نیروی کار هم باید کنترل بشه. جلوی درب ورودی خونه ما خراب شده بود من 2 کیسه سیمان تیپ 2 و یک گونی ماسه و شن و ... خریدم حدودا 250 تومن با حمل و نقل هزینه برداشت. با اینکه خودم انجام دادم. حالا حساب بفرمایید هزینه ساخت یک متر مربع باید حدودا 10 تا 15 میلیون باشه. نمی دونم شدنیه یا نه.

mohsenP3000
04-09-2021, 11:35

منم از دوستان و بچه ها می پرسم همه همین حالت تمسخر رو دارند.

احتمالا چیز مهمی نیست و فقط جنبه نمایشی بوده.

سایت شون خیلی وقت هست که خرابه.

MOHAMMAD_ASEMOONI
24-06-2022, 21:23
با سلام به محترمینِ سایت

◼️ سخنانِ دو سه روز پیشِ وزیر راه در موردِ سامانهٔ اسکان :

◼️ با کسانی که در سامانه اطلاعاتشون رو ثبت نکنند برخورد می‌‌شود

◼️ ۶۲ میلیون اطلاعات تا حالا در سامانه ثبت شده

◼️ منبع
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A8%D8%A7+%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C+%DA%A9%D9% 87+%D8%AF%D8%B1+%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%86%D9% 87+%D8%A7%D8%B3%DA%A9%D8%A7%D9%86+%D8%A8%D8%B1%D8% AE%D9%88%D8%B1%D8%AF+&oq=&aqs=

==================================

◼️ در حال حاضر ، سامانه باز هست و کسانی که اطلاعاتشون رو قبلاً ثبت کرده‌اند ، به محض ورود به سامانه ، ۳ جور پیام دریافت می‌کنند :

پیام سبز رنگ ( یعنی اطلاعات صحیح هست و مشکلی نداره و مِلکِ مورد نظر ، مالیاتِ خانه ی خالی شاملش نمی‌شه )

پیام زرد یا نارنجی ( یعنی اطلاعات ناقص یا نادرست هست و باید تکمیل و با تصحیح بشه )

پیام قرمز (یعنی مِلکِ مذکور خالی حساب میشه و مالیات خانه ی خالی بهش تعلق می‌گیرد ).

◼️طبق اطلاعاتی که قبلاً در تلویزیون ایران منتشر شده :

◼️تا حالا بیش از یک میلیون خانه ی خالی شناسایی شده و پیامک هشدار هم دریافت کرده اند

◼️ تا الان تعداد بسیار بسیار کمی از مردم این مالیات رو عملاً پرداخت کرده‌اند که حدود دویست تا سیصد ملک هست .

◼️ این سامانه لغو نمیشه بلکه عیوبش و مشکلاتش رفع میشه تدریجاً چون بالاخره همه بایستی آدرس قانونیِ خودشون رو در سامانه ثبت کنند

AliROCK
25-06-2022, 17:12
برا گیر انداختن مردم هست اینکار که مالیات بگیرن ولشون کنی از میز هم مالیات میگیرن

Yamani47
29-06-2022, 03:44
فحش های منو به ممد آسمونی چرا پاک می کنید ؟؟؟؟

یعنی به این ها ما یه فحش هم حق نداریم بدیم ؟

FOURTH RETURN
30-06-2022, 13:00
اینم یکی از پیش زمینه سازی هاشون برای نظم نوین جهانی و ریست بزرگ هست پیشنهاد میشه بندهای نظم نوین جهانی رو بخونید که پروژه کودتای کرونای خیالی را برای این راه انداختن هدفشون اینه که مردم صحاب هیچی نباشن و دولت واحد جهانی یهود صاحب همه چی باشه

Yamani47
01-07-2022, 02:26
اینم یکی از پیش زمینه سازی هاشون برای نظم نوین جهانی و ریست بزرگ هست پیشنهاد میشه بندهای نظم نوین جهانی رو بخونید که پروژه کودتای کرونای خیالی را برای این راه انداختن هدفشون اینه که مردم صحاب هیچی نباشن و دولت واحد جهانی یهود صاحب همه چی باشه

دقیقا دین جدید می خان بیارند پدر سگ ها و این هم پیمبر جدیدشونه

دینِ تو هیچی نداری و برو با این قضیه حال کن

کلا بشر از اول دنبال ( ولایت ) بوده حالا این مذهبیها می گفتن ولایت ما از طرف خداس ما از تو چیز خدا افتادیم رو زمین پس هر کی رو حرف ما حرف بزنه خفش می کنیم

این مدرن ها هم فرقی ندارند دنبال ولایت اند

ولایت به جان و مال و همه چیز ما

MOHAMMAD_ASEMOONI
04-07-2022, 17:48
با سلام به محترمینِ سایت

◼️ ارائه‌ی این خدمات بدون کدِ رهگیری یا همان کدِ یکتای سامانهٔ اِسکان و املاک ممنوع شد

افتتاح حساب بانکی

صدور دسته چک

خدمات مشمول سیاست‌های حمایتی و یارانه‌ای

خدمات کمک معیشتی

تعویض پلاک خودرو

فروش انشعاب آب، برق، گاز و تلفن

دریافت گواهینامه

دریافت گذرنامه

مدارک خودرو

اخطاریه

ابلاغیه

ثبت نام مدارس در منطقه محل اقامت

دریافت خوابگاه دانشجویی

صدور قبوض آب، برق، گاز و تلفن

◼️ معاون اول رئیسی طی بخشنامه‌ای به دستگاه‌های اجرایی، موارد ممنوعیت ارائه خدمات بدون داشتن کد یکتای سامانه املاک و اسکان را اعلام کرد.

◼️همهٔ مالکین و مستاجرین باید مشخصات و اطلاعاتِ خواسته شده را در این سامانه ثبت کنند .

◼️سایت سامانهٔ املاک و اِسکان:

منبع : شبکه ی خبر ( IRINN)

و بعضی از خبرگزاریها

نکته مهم :

◼️حتی اگر قبلاً اطلاعات رو در سامانه اسکان و املاک ثبت کرده‌اید ، بهتره دوباره واردِ سامانه بشید و مطمئن بشید که همه چیز درست هست

◼️اگر قبلاً اطلاعاتتون در سامانه ثبت شده ، حالا بعد از ورود ، در قسمتِ املاک‌ِ تحتِ مالکیت ، پیامی می‌بینید که یکی از این ۴ رنگ هست:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MOHAMMAD_ASEMOONI
05-07-2022, 10:51
◼️ قابل توجه کسانی که مستأجر هستند و یا مِلکی دارند که مستأجر داره :

◼️ اگر مستاجر بره در سامانه اطلاعاتش رو ثبت کنه ولی مالکِ همون مِلک نره اطلاعاتِ ملکش رو ثبت کنه ، برای مستاجر مشکل پیش میاد و آدرسش پذیرفته نمیشه در سامانه .

◼️ اگر مالک بره اطلاعاتش رو ثبت کنه و بنویسه که واحدش مستاجر داره ولی مستاجر نره ثبت کنه ، مشکل پیش میاد برای مالک و واحدش خالی حساب میشه و پیام قرمز براش ارسال میشه در سایت سامانه . یعنی براش مالیات خانه خالی می‌زنند اگر مستأجر نره ثبت کنه که در اون ملک ساکن هست .
مستأجر هم چون اطلاعاتش رو ثبت نکرده پس آدرس قانونی نداره و کارهایی که در مطلب قبل نوشته شده براش انجام نمیشه .

◼️پس باید مالک و مستأجر با همدیگه هماهنگ کنند و سپس هر کدامشون جداگانه بره در سامانه اطلاعاتش رو ثبت کنه .

◼️ سامانه هیچ اطلاعاتی در مورد مبلغ ودیعه و مبلغ اجاره نمی‌خواد چون موضوع فقط خالی بودن و یا مسکونی بودنِ مِلک هست .

AliROCK
06-07-2022, 13:15
دایی من 3 تا خونه داره یکیش خالیه اشتباه کرد خونشو ثبت کرد میگه سالی 5 میلیون مالیات براش بریدن دوستان حواستون باشه

AliROCK
06-07-2022, 13:17

◼️ اگر مستاجر بره در سامانه اطلاعاتش رو ثبت کنه ولی مالکِ همون مِلک نره اطلاعاتِ ملکش رو ثبت کنه ، برای مستاجر مشکل پیش میاد و آدرسش پذیرفته نمیشه در سامانه .

◼️ اگر مالک بره اطلاعاتش رو ثبت کنه و بنویسه که واحدش مستاجر داره ولی مستاجر نره ثبت کنه ، مشکل پیش میاد برای مالک و واحدش خالی حساب میشه و پیام قرمز براش ارسال میشه در سایت سامانه . یعنی براش مالیات خانه خالی می‌زنند اگر مستأجر نره ثبت کنه که در اون ملک ساکن هست .
مستأجر هم چون اطلاعاتش رو ثبت نکرده پس آدرس قانونی نداره و کارهایی که در مطلب قبل نوشته شده براش انجام نمیشه .

◼️پس باید مالک و مستأجر با همدیگه هماهنگ کنند و سپس هر کدامشون جداگانه بره در سامانه اطلاعاتش رو ثبت کنه .

◼️ سامانه هیچ اطلاعاتی در مورد مبلغ ودیعه و مبلغ اجاره نمی‌خواد چون موضوع فقط خالی بودن و یا مسکونی بودنِ مِلک هست .

خیلی دوست دارم بدونم هدفت از این پستها چیه یا بهتره بگم چند میگیری پست بزاری ;)

srx190d
06-07-2022, 15:29

محمد جان برای بار سوم سامانه هک شد
لطفا برای مرتبه چهارم اطلاعات ت و ثبت کن

سومین هک سامانه املاک و اسکان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Yuri Gagarin
06-07-2022, 15:42
خیلی دوست دارم بدونم هدفت از این پستها چیه یا بهتره بگم چند میگیری پست بزاری ;)

آدم های حزب الهی کلا همین اند همشون همین اند ها تقریبا استثنا هم ندارند

مفت خوار پول مردم خوار فحش هم بهشون می دیم تازه مارو اخراج می کنن از انجمن

بعد هم برا ما از خدا پیغمبر منبر می رن

AliROCK
07-07-2022, 13:53
محمد جان برای بار سوم سامانه هک شد
لطفا برای مرتبه چهارم اطلاعات ت و ثبت کن

سومین هک سامانه املاک و اسکان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

یه خونه 150 متری به اسم و کد ملی من تو سامانه زده بودن :biggrin::biggrin:

srx190d
07-07-2022, 16:05
یه خونه 150 متری به اسم و کد ملی من تو سامانه زده بودن :biggrin::biggrin:

الله اکبر
یعنی اینقدر خر تو خر