PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای رفع ایراد یا تعمیر اسپیکر اکتیو که میزان بیس بسیار کم شده

Faraz_sm
27-01-2021, 15:42
من یک جفت اسپیکر رو میزی اکتیو مارک اکتیمیت بلو دارم که دیجیتال آنالوگ کانورتر داخلی داره و با یو اس بی به لپ تاپم وصل می شود. بعد از چند ماه استفاده نکردن از این اسپیکر ها، وقتی دوباره به سراغش رفتم متوجه شدم میزان صدای بم بسیار کم شده. مثل حالتی که با اکوالایزر کل فرکانس های پایین کم شده باشد، در صورتی که این بلندگو اکوالایزر ندارد. ورودی های دیگر را هم امتحان کردم از جمله اپتیکال با تلویزیون و آر سی ای با گرام که پری آمپر دارد ولی مشکل همچنان وجود داشت.
لنگه پسیو رو به آمپ دیگه وصل کردم و صدای کامل و با بیس قوی تولید می کرد پس ایراد. از درایور ها نیست.
دوستانی که تجربه دارید لطفا راهنمایی بکنید چطور می شه این ایراد رو بر طرف کرد

radarz
31-01-2021, 10:56
درست شدن كه درست ميشن احتمال خيلي زياد آي سي هاي قدرت داخل دستگاه اسيب ديدن :rambo:

Faraz_sm
01-02-2021, 01:54
درست شدن كه درست ميشن احتمال خيلي زياد آي سي هاي قدرت داخل دستگاه اسيب ديدن :rambo:
ممنون از راهنمایی. پس طوری نیست که بشه در منزل و با ابزار معمولی تعمیرش کرد؟

mohsenP3000
01-02-2021, 10:52
من یک جفت اسپیکر رو میزی اکتیو مارک اکتیمیت بلو دارم که دیجیتال آنالوگ کانورتر داخلی داره و با یو اس بی به لپ تاپم وصل می شود. بعد از چند ماه استفاده نکردن از این اسپیکر ها، وقتی دوباره به سراغش رفتم متوجه شدم میزان صدای بم بسیار کم شده. مثل حالتی که با اکوالایزر کل فرکانس های پایین کم شده باشد، در صورتی که این بلندگو اکوالایزر ندارد. ورودی های دیگر را هم امتحان کردم از جمله اپتیکال با تلویزیون و آر سی ای با گرام که پری آمپر دارد ولی مشکل همچنان وجود داشت.
لنگه پسیو رو به آمپ دیگه وصل کردم و صدای کامل و با بیس قوی تولید می کرد پس ایراد. از درایور ها نیست.
دوستانی که تجربه دارید لطفا راهنمایی بکنید چطور می شه این ایراد رو بر طرف کرد

سلام خدمت شما

من نمی دونم که شما در چه حد تجربه و امکانات در دسترس دارید ولی به هر حال قابل تعمیر هست. اسپیکر های اصلی خود من 25 سال عمر دارن:thumbsup: و آمریکایی.

پیشنهاد می کنم به این آدرس ببرید البته باز هم قبلش تحقیق کنید که متضرر و کلاهبرداری و .... سرتون نیاد. من معمولا مشتریام رو برای تعمیر اسپیکر به اینجا می فرستم. یه زمانی فراسو بود بعد شد سامان لب یه مدت پلمپ کردن الان ظاهرا با نام اسپیرو خدمات می ده. پس شرکت مطمئنی نیست ولی از مشتریان من همه راضی بودن. این آدرس شون هست بلوار آفریقا، خیابان ناوک، پلاک ۱۷

ماشاالله خودتون هم اطلاعات بسیار عالی و تخصصی دارید پس چه بهتر که ببینید نقشه برد شو می تونید تهیه کنید یا خیر اگر تونستید شاید خودتون قادر به تعمیر باشید.:»