PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اگر سیم آداپتور رو داخل سطل اب پلاستیکی بذارم و انگشتم رو بذارم داخلش اداپتور میسوزه؟

CHaPaReL.
28-12-2020, 07:04
سلام

میخوام سوکت اداپتور رو قطع کنم سره سیماشو لخت کنم بذارم داخل یه سطل بزرگ پلاستیکی پر از اب و انگشتم رو بذارم داخلش . با اینکار اداپتور نمیسوزه؟
سطل حدودا 40 لیتر اب داره.
تفاوتی نداره اول انگشت توی اب باشه بعد برق رو وصل کنم یا قبلش؟ تفاوتی برای سوختن یا نسوختن اداپتور نداره؟
ولت اش خیلی پایینه در حد ۸.۵ ولت.

حتما باید سوکت رو قطع کنم؟ خوده سوکت اداپتور رو داخل اب بذارم جریان برق وارد اب نمیشه؟

هدفم اینه برق وارد اب بشه بدون اینکه اداپتور بسوزه . اگه این راه شدنی هست که هیچی اگه نه یه راه دیگه اموزش بدید . ممنون از راهنمایی تون.

mehdi_vsgh
28-12-2020, 08:15
سلام

میخوام سوکت اداپتور رو قطع کنم سره سیماشو لخت کنم بذارم داخل یه سطل بزرگ پلاستیکی پر از اب و انگشتم رو بذارم داخلش . با اینکار اداپتور نمیسوزه؟
تفاوتی نداره اول انگشت توی اب باشه بعد برق رو وصل کنم یا قبلش؟ تفاوتی برای سوختن یا نسوختن اداپتور نداره؟

حتما باید سوکت رو قطع کنم؟ خوده سوکت اداپتور رو داخل اب بذارم جریان برق وارد اب نمیشه؟

هدفم اینه برق وارد اب بشه بدون اینکه اداپتور بسوزه . اگه این راه شدنی هست که هیچی اگه نه یه راه دیگه اموزش بدید . ممنون از راهنمایی تون.

چرا واقعا همچین کاری میخواید کنید؟:blink:

CHaPaReL.
28-12-2020, 09:53
لطفا دلیل این کارو نپرسید فقط اگه اطلاع دارید راهنمایی کنید ممنون.

mohsenP3000
28-12-2020, 13:19
سلام

سلام دوست گرامی

با اینکار اداپتور نمیسوزه؟ خیلی پارامتر ها موثر هست، مثلا آمپر، کیفیت برق شهری که ازش استفاده می کنید، کیفیت سیم آداپتور، کیفیت ساخت آداپتور. مثلا من با آداپتور های سگا (کنسول) قبلا اینکار رو کردم و مشکلی ایجاد نشد و نسوخت. پروژه دوره راهنمایی حرفه و فن بود. الان نمی دونم دقیقا شما چه آداپتوری داری و به صورت کلی توصیه می کنم این کار رو نکنید.

تفاوتی نداره اول انگشت توی اب باشه بعد برق رو وصل کنم یا قبلش؟ تفاوتی برای سوختن یا نسوختن اداپتور نداره؟ من یادمه اون موقع حواسم نبود و یکی از دستام توی تشت آب بود که سیم رو گذاشتم داخلش و خب آداپتور هم نسوخت. حتما باید سوکت رو قطع کنم؟ خوده سوکت اداپتور رو داخل اب بذارم جریان برق وارد اب نمیشه؟ بله حتما باید سوکت رو قطع کنید. خود سوکت رو بذارید اتفاق خاصی نمی افته.

هدفم اینه برق وارد اب بشه بدون اینکه اداپتور بسوزه . اگه این راه شدنی هست که هیچی اگه نه یه راه دیگه اموزش بدید . ممنون از راهنمایی تون. این راه شدنی هست ولی خب از نظر هزینه منطقی نیست. اگر ولتاژ براتون مهم نیست که مستقیم اینکار رو انجام می دید اگر نه از این ماهی فروش ها (آکواریوم و لوازم ماهی فروش ها) دستگاه مخصوصش رو خریداری کنید که ولتاژ کمتر و آمپر خیلی کم تر داره و دیگه بی خطره کاملا فکر کنم با قیمت الان که گرون شده حدودا 80 براتون در بیاد.
از این شوکر ها برای کنترل ماهی های گوشتخوار و هم نوع خوار استفاده می شه که همدیگر رو نخورن. فقط موقع غذا دادن قطع می کنن و دوباره وصل.

توصیه کلی من اینه که کلا این کار رو نکنید اگر با برق و ... آشنایی ندارید صحیح نیست.

Reza Azimy_RW
15-01-2022, 00:50
اب مقاومت بالایی داره همچنین ولتاژ شما خیلی پایینه هیچ مشکلی پیش نمیاد
اداپتور غیم ممکنه بسوزه نگران سوختنش نباش چون مقدار بسیار کمی از توان اداپتور از داخل آب عبور میکنه و اصلا به اداپتور هم فشاری وارد نمیشه انگار بیکاره

هدفم اینه برق وارد اب بشه بدون اینکه اداپتور بسوزه .
اداپتور که نمیسوزه خصوصا این ولتاژا