PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عدم توانایی استفاده از تمام ظرفیت رم بخاطر وجود کارت گرافیک مجتمع یا آنبرد

ripper1414
12-12-2020, 02:30
سلام
بنده لپ تاپ asus m509dj ryzen7 3700u دارم که رمش ۸ هست با کارت گرافیک مجتمع radeon و کارت گرافیک مجزای nvidia
بعد از نصب ویندوز ۱۰ چه ایترپرایس و چه پرو با مشکل ناقص بودن رم مواجه هستم. یعنی گرافیک مجتمع فکر کنم داره از رم استفاده میکنه.
تمامی راه های موجود در اینترنت رو رفتم مثلا انواع تنظیمات در msconfig، نصب درایورها، دیسیبل کردن گرافیک مجتمع و ...
مشکلم رو با توجه به نکات بالا و نکات زیر کسی میتونه حل کنه؟
۱. از ۸ گیگ رم فقط ۵.۹۵ usable زده
۲. لپ تاپ دو رم ۴ گیگ دارد
۳. لپ تاپ نو هست
۴. تنظیمات کانفیگوریشن جواب نداد
۵. در بایوس رم رو زده ۸ گیگ
۶. ویندوز رو بعد نصب آپدیت هم میکنم
۷. در دیوایس منیجر دو کارت بدون مشکل شناسایی و نصب درایور شده اند.
۸. در تنظیمات display نشون میده که از گرافیک مجتمع داره استفاده میکنه. روش کلیک میکنم گرافیک انویدیا توی گزینه بعدی نیست که روش کلیک کنم تا سوییچ بشه
۹. در تنظیمات گرافیک انویدیا سوییچ رو میزنم و میگذارم بره روی انویدیا ولی نمیره

mgh345
12-12-2020, 06:24
کارت گرافیک مجزا فقط برای برنامه هایی که توی تنظیمات کارت گرافیک تنظیم کردی به صورت High performance اجرا بشن کار میکنه. در حالت عادی از کارت گرافیک آنبرد استفاده میشه که باعث میشه رم کامل قابل استفاده نباشه
خیلی وقته لپ تاپ های جدید اینجوری هستن و نمی دونم آیا راهی هست کلا کارت گرافیک آنبرد رو غیرفعال کرد یا خیر

amirpcp30
12-12-2020, 13:18
سلام دوست عزیز
داخل بایوس چک کنید ببینید اگه این قابلیت رو داره میزان رم اختصاص داده شده به گرافیک مجتمع رو کم کنید