PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل اینترنت

Gunxbot
29-11-2020, 00:19
سلام دوستان
نت از مخابرات خریدم
ولی خیلی خنده داره که فقط وقتی دارم با تلفن صحبت میکنم اینترنتم وصل میشه و وقتی تماسم تموم میشه اینترنت هم قطع میشه
با اسپلیتر و بدون اسپلیتر هم تست کردم فرقی نکرد
پشتیبانی هم نفهمید
لطف کنید اگه میدونید مشکلش چیه اطلاع بده

محمد مهدی عادل
29-11-2020, 12:15
سلام دوستان
نت از مخابرات خریدم
ولی خیلی خنده داره که فقط وقتی دارم با تلفن صحبت میکنم اینترنتم وصل میشه و وقتی تماسم تموم میشه اینترنت هم قطع میشه
پشتیبانی هم نفهمید
سلام دوست عزیز اینترنت مخابراطه دیگه باید به 2020 زنگ بزنی یزه بلند و تند حرف بزنی من خودم مشکل سرعت داشتم بجای 2 مگابایت بود 300 کیلوبایت 2 ماه زنگ زدم چند بار رفتم مخابراط هیچ چی نشد رفتم شکایت کردم درست شد:thumbsup::دی:wink:

محمد مهدی عادل
29-11-2020, 12:30
البته ممکنه مشکل مودمتون باشه باید با یک لپ تاپ یا یک کامپیوتر و یک کابل شبکه لن یا rg45 مودم رو به سیستمتون متصل کنید بعد مرورگر رو باز کنید در قسمت webb adres باید ای پی مودم رو وارد کنید بیشتر مودم ها 192.168.1.1 هست بعد از ورود باید پسورد بزنید به طور دیفالت admin هستش هم یوزر و هم پسورد و بعد مراحل نصب رو تو اینترنت نوشته فقط یه نکته باید زنگ بزنید به مخابراط vpi و vci رو مختص به محلتون بگیرید و تمام فقط حواستون باشه تا پسورد بزارید

epaaeiz
29-11-2020, 18:26
سلام دوستان
نت از مخابرات خریدم
پشتیبانی هم نفهمید
خودم نصاب مودم هستم.
یه سیم تلفن از همین هایی که وصل میکنید به تلفن بیارید.سوکت اون رو در بیارید و یک سر اون رو لخت کنید.برید جایی که مخابرات سیم تلفن رو انداخته تو حیاط شما یا اگر آپارتمان هستید همون جایی که سیم تلفن میاد تو.سیم لخت شده رو به اون بزنید و سر دیگه ش رو بزنید به مودم.مودم رو بزنید به برق و منتظر شید لینک بگیره.یعنی چراغ ADSL و چراغ Internet اون ثابت بشه.سپس برید تو تنظیمات مودم.در نوار آدرس مرورگر تایپ کنید 192.168.1.1. البته شاید در مودم های دیگه متفاوت باشه.در قسمت Username و Password هر دو رو admin بزنید (در برخی مودم ها متفاوت هست که زیر یا پشت مودم یا در راهنمای مودم نوشته شده).در بخش Status (یا همچین جایی) به دنبال مقادیر VPI و VCI بگردید و از اون عکس بگیرید و اینجا قرار بدید تا بررسی بشه.
باید لپتاپ همراه داشته باشید تا بتونید این تست رو انجام بدید یا اگر مودم وایرلس هست میتونید با گوشی هم انجام بدید.

epaaeiz
29-11-2020, 18:29
البته ممکنه مشکل مودمتون باشه باید با یک لپ تاپ یا یک کامپیوتر و یک کابل شبکه لن یا rg45 مودم رو به سیستمتون متصل کنید بعد مرورگر رو باز کنید در قسمت webb adres باید ای پی مودم رو وارد کنید بیشتر مودم ها 192.168.1.1 هست بعد از ورود باید پسورد بزنید به طور دیفالت admin هستش هم یوزر و هم پسورد و بعد مراحل نصب رو تو اینترنت نوشته فقط یه نکته باید زنگ بزنید به مخابراط vpi و vci رو مختص به محلتون بگیرید و تمام فقط حواستون باشه تا پسورد بزارید

دوست عزیز مقادیر VPI و VCI ثابت هست. اینطور نیست که برای هر محله فرق کنه. بلکه هر ISP مقدار مشخص خودش رو داره.

محمد مهدی عادل
29-11-2020, 19:27
دوست عزیز مقادیر VPI و VCI حتی در ساعات مختلف شبانه روز و حتی در مودم های مختلف، متفاوت هست. اینطور نیست که برای هر محله ای یک مقدار مشخص باشه.
بستگبی بیشترش به اون مکان هست تو اینترنت معمولا با توجه به شرکت اراعه دهنده سرویس زده درواقع اینطور نیست

محمد مهدی عادل
29-11-2020, 19:29
دوست عزیز مقادیر VPI و VCI حتی در ساعات مختلف شبانه روز و حتی در مودم های مختلف، متفاوت هست. اینطور نیست که برای هر محله ای یک مقدار مشخص باشه.
اصلا ربطی به مودم نداره و به ساعت چیکار داره مگه ای پی که بخواد تغییر کنه:wac::wac::blink:

miraj.jerediah
29-11-2020, 20:00
خودم نصاب مودم هستم.
یه سیم تلفن از همین هایی که وصل میکنید به تلفن بیارید.سوکت اون رو در بیارید و یک سر اون رو لخت کنید.برید جایی که مخابرات سیم تلفن رو انداخته تو حیاط شما یا اگر آپارتمان هستید همون جایی که سیم تلفن میاد تو.سیم لخت شده رو به اون بزنید و سر دیگه ش رو بزنید به مودم.مودم رو بزنید به برق و منتظر شید لینک بگیره.یعنی چراغ ADSL و چراغ Internet اون ثابت بشه.سپس برید تو تنظیمات مودم.در نوار آدرس مرورگر تایپ کنید 192.168.1.1. البته شاید در مودم های دیگه متفاوت باشه.در قسمت Username و Password هر دو رو admin بزنید (در برخی مودم ها متفاوت هست که زیر یا پشت مودم یا در راهنمای مودم نوشته شده).در بخش Status (یا همچین جایی) به دنبال مقادیر VPI و VCI بگردید و از اون عکس بگیرید و اینجا قرار بدید تا بررسی بشه.
باید لپتاپ همراه داشته باشید تا بتونید این تست رو انجام بدید یا اگر مودم وایرلس هست میتونید با گوشی هم انجام بدید.
:

مقادیر VPI و VCI حتی در ساعات مختلف شبانه روز و حتی در مودم های مختلف، متفاوت هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

.

radarz
29-11-2020, 21:14
سلام دوستان
نت از مخابرات خریدم
پشتیبانی هم نفهمید

ممکنه موقع رانژه خط اشتباهی رخ داده باشه - چنتا گوشی رو خط دارید و بی سیم یا سیمی ؟؟ :exclamati

Gunxbot
29-11-2020, 22:34
داداش سیم مستقیم از جعبه ترمینال تو کوچه به مودم وصله
سیم هم جدید خریدم و سیم کشی کردن
هم با تلفن تست کردم هم بدون اون
فقط وقتی با تلفن زنگ میزنم اینترنت وصل میشه به محظ قطع کردن تلفن اینترنت هم قطع میشه با دوتا مودم دیگه هم تست کردم فایده نداشت

Gunxbot
29-11-2020, 22:38
ممکنه موقع رانژه خط اشتباهی رخ داده باشه - چنتا گوشی رو خط دارید و بی سیم یا سیمی ؟؟ :exclamati

یک تلفن با سیم که بینشون نویزگیر گذاشتم

Gunxbot
29-11-2020, 22:43
خودم نصاب مودم هستم.

فقط وقتی با تلفن زنگ میزنم اینترنت وصل میشه به محظ قطع کردن تلفن اینترنت هم قطع میشه با دوتا مودم دیگه هم تست کردم فایده نداشت
مودم هم مطمئنم درست کانفینگ شده

epaaeiz
29-11-2020, 23:00
اصلا ربطی به مودم نداره و به ساعت چیکار داره مگه ای پی که بخواد تغییر کنه:wac::wac::blink:
توی روز مخصوصاً صبح ها که شبکه بار و ترافیک کمتری داره و تعداد مشترکان کمتر هست مقدار SNR بیشتر هست و نویز کمتری داره. ولی شب ها مقدار SNR کمتر میشه و نویز بیشتر میشه.
مقادیر VPI و VCI که اشتباه باشه اصلاً مودم وصل نمیشه به اینترنت.
ایشون گفتن که وقتی با تلفن صحبت میکنن اینترنت وصل هست پس VPI و VCI رو درست وارد کردن.
من به جای SNR اشتباه گرفتم.
یه اشتباه تایپی بود که شما اینقدر شلوغش کردید :eh:

epaaeiz
29-11-2020, 23:02
مودم هم مطمئنم درست کانفینگ شده

به شرکتی که از اون اینترنت گرفتید اعلام کنید تا پورت شما از مرکز مخابراتی بررسی بشه.
شاید اشکال از پورت و در بخش MDF مرکز مخابرات شما باشه.
همچنین هرچی که روی خط هست رو بردارید و فقط مودم رو وصل کرده و تست کنید.

radarz
30-11-2020, 15:32
دوشاخه ضد برق داخل پریز نیست؟؟؟

Gunxbot
01-12-2020, 00:52
دوشاخه ضد برق داخل پریز نیست؟؟؟

خیر سیم از ترمینال داخل کوچه مستقیم به مودم وصله

محمد مهدی عادل
01-12-2020, 14:03
من داشتم مراحل کانفینگ مودم رو میگفتم شما شلوغش کردی گفتی مقادیرش تو ساعت ها تغییر میکنه