PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای راه اندازی MikroTik Router os در Vmware

iman.rog
15-09-2020, 21:18
درود دوستان

بنده میخوام 2 کانکشن اینترنت رو در Vmware ، با میکروتیک Router Os تجمیع کنم ؛ ویدیو های یوتیوب رو دنبال کردم ولی نتونستم در راه اندازی موفق بشم! (در نصب خود Os مشکلی ندارم فقط Config هاش)
خود Os تا Level 6 باز هست.

کاری که میخوام بکنم : میخوام 2 کاکشن adsl رو باهم تجمیع کنم برای استریم کردن ویدیو , هر adsl میتونه تا 2 مگ آپ کنه , آپلود مورد نیازمم حدودا 3 الی 3.5 مگابیت در ثانیه هست , همزمان من بازی آنلاین هم انجام میدم که نمیخوام اصلا روی پینگم تاثیری داشته باشه

سوال ها :

1- در خود vm در virtual netwok دو کاکشن فیزیکی رو من Bridge کردم , در مورد سومی که بصورت مجازی برای Pc خودم باشه دقیق نمیدونم باید رو چه حالتی بزارم -روی host only یا nat?

2- ip های مودمم 192.168.1.3 و 192.168.1.4 هست ؛ در خود Router Os نمیدونم چه آیپی و آدرس های وارد کنم (مثلا به ether 1 یه آیپی دادم و در بخش Routes بود فکر کنم gateway هم اد کرده بودم ولی نمیتونستم از 4.2.2.4 پینگ بگیرم , خلاصه بگم باید مرحله به مرحله باید توضیح داده بشه در مورد سناریویی که گفتم!

متاسفانه در این فروم من تازه واردم و در آپلود کردن عکس مشکل دارم :(

خیلی خیلی ممنون میشم اگه در این زمینه راهنماییم کنید!

با تشکر :D:»

radarz
16-09-2020, 17:50
شما کارت های شبکه رو بد تنظیم کردین بهتره اموزش های داخل سایت های ایرانی رو دنبال کنید مقاله زیاد داره

shaahani
16-09-2020, 19:35
درود دوستان

بنده میخوام 2 کانکشن اینترنت رو در Vmware ، با میکروتیک Router Os تجمیع کنم ؛ ویدیو های یوتیوب رو دنبال کردم ولی نتونستم در راه اندازی موفق بشم! (در نصب خود Os مشکلی ندارم فقط Config هاش)
خود Os تا Level 6 باز هست.

کاری که میخوام بکنم : میخوام 2 کاکشن adsl رو باهم تجمیع کنم برای استریم کردن ویدیو , هر adsl میتونه تا 2 مگ آپ کنه , آپلود مورد نیازمم حدودا 3 الی 3.5 مگابیت در ثانیه هست , همزمان من بازی آنلاین هم انجام میدم که نمیخوام اصلا روی پینگم تاثیری داشته باشه

سوال ها :

1- در خود vm در virtual netwok دو کاکشن فیزیکی رو من Bridge کردم , در مورد سومی که بصورت مجازی برای Pc خودم باشه دقیق نمیدونم باید رو چه حالتی بزارم -روی host only یا nat?

2- ip های مودمم 192.168.1.3 و 192.168.1.4 هست ؛ در خود Router Os نمیدونم چه آیپی و آدرس های وارد کنم (مثلا به ether 1 یه آیپی دادم و در بخش Routes بود فکر کنم gateway هم اد کرده بودم ولی نمیتونستم از 4.2.2.4 پینگ بگیرم , خلاصه بگم باید مرحله به مرحله باید توضیح داده بشه در مورد سناریویی که گفتم!

متاسفانه در این فروم من تازه واردم و در آپلود کردن عکس مشکل دارم :(

خیلی خیلی ممنون میشم اگه در این زمینه راهنماییم کنید!

با تشکر :D:»

کارت شبکه سوم رو هم باید اول توی ویندوز بسازید بصورت مجازی و بعد در VM بریج کنید، البته فکر کنم اگر شما مثلا یک کارت شبکه به VM خودتون اضافه کنید مثلا VM-Net 20 متناظر اون یک کارت شبکه مجازی در ویندوز ایجاد میشه که میتونید از اون استفاده کنید و مشکلی نباید باشه.
شما در نهایت گیت وی ویندوز رو باید آی پی میکروتیک در این کارت شبکه سوم قرار بدین.

2-آی پی های مودم رو اشتباه دادین، هرکدوم از مودم های شما باید در یک ساب نت جداگانه باشه، مثلا مودم اول 192.168.1.1 و مودم دوم 192.168.2.2
اون وقت باید آی پی کارت شبکه اول در میکروتیک رو 192.168.1.2/24 بدین و اتر 2 که با مودم دوم بریج شده 192.168.2.2/24

همینطور آی پی سوم که میشه خروجی شما، باید مثلا بدین 192.168.3.1/24 و بعد روی این اتر سوم یک DHCP Server راه اندازی کنید که ویندوز شما بصورت خودکار از اون آی پی بگیره و اینترنت دار بشه.

توجه کنید در این مورد خاص باید کارت شبکه های فیزیکی متصل به مودم اول و دوم رو در حالت دستی قرار بدین و آی پی ندهید تا تداخلی ایجاد نشه و یا اینکه آی پی بدهید، مثلا 192.168.1.100 255.255.255.0 و 192.168.2.100 255.255.255.0 ، اما به هیچ عنوان برای هیچ کدام Gateway مشخص نکنید و تنها گیت وی شما باید آی پی 192.168.3.1 باشه که میشه همون آی پی میکروتیک تا اینترنت ویندوز از طریق میکروتیک و وی ام دریافت بشه

iman.rog
17-09-2020, 16:11
دوستان در مورد تجمیع از یک متخصص شبکه سوال کردم ، بهم گفتن که امکان تجمیع برای آپلود در میکروتیک وجود نداره ‍! آیا تایید میکنید؟؟

kenshikan
09-05-2021, 10:11
دوستان در مورد تجمیع از یک متخصص شبکه سوال کردم ، بهم گفتن که امکان تجمیع برای آپلود در میکروتیک وجود نداره ‍! آیا تایید میکنید؟؟

کلا اين صورت مساله از نمونه هاي پيچيده هست و بسته به اين که براي چه ترافيکي مي خواهيد راهکارها کمي فرق مي کنن. امکانش وجود داره ولي ساده نيست و گاهي شما بايد اونور توي اينترنت هم يه دستي داشته باشيد و از روش هاي برزدن استفاده کنيد.