PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونگي طراحي پشت فيبر از روي نقشه علمي

nemanaldin
04-10-2006, 01:08
سلام
اگه ميشه دوستان به صورت ساده چگونگي طراحي مدار در پشت فيبر رو با استفاده از نقشه علمي مدار تو ضيح بدن
خيلي ممنون

Mirzaie
04-10-2006, 03:15
قبلا بحث شده!
تاپیکهای گذشته رو مرور کنید.
مدار پشت فیبر : Pcb
نقشه علمی : شماتیک!

nemanaldin
04-10-2006, 13:57
قبلا بحث شده!
تاپیکهای گذشته رو مرور کنید.
مدار پشت فیبر : Pcb
نقشه علمی : شماتیک!
سلام
هر چي سرچ كردم پيدا نشد مي شه ادرسشو بنويسين
ممنون

vast_vision_office
05-10-2006, 15:11
سلام دوست عزيز
اينجا فايده نداره برو يه كتاب بخر 1000 تومان بهتره منم همين كار رو كردم و خيلي خيلي بهتره

با تشكر
باي

رضا حاجي زاده
05-10-2006, 17:20
سلام
اگه ميشه دوستان به صورت ساده چگونگي طراحي مدار در پشت فيبر رو با استفاده از نقشه علمي مدار تو ضيح بدن
خيلي ممنون

با سلام
دوست عزيز شما بهتره براي انكه مشكلت حل بشه بري سراغ نرم افزار پروتل و اون رو ياد بگيري تمام چيزي كه مي خواي ياد بگيري با ياد گيري اين نرم افزار مساويه
تو يكي از بخش ها فكر كنم اموزشش بود
نمي دونم
موفق باشي
:blush:

nemanaldin
06-10-2006, 17:32
سلام دوست عزيز
اينجا فايده نداره برو يه كتاب بخر 1000 تومان بهتره منم همين كار رو كردم و خيلي خيلي بهتره

با تشكر
باي
سلام
ميشه اسم كتاب رو بگيد

nemanaldin
06-10-2006, 17:35
با سلام
دوست عزيز شما بهتره براي انكه مشكلت حل بشه بري سراغ نرم افزار پروتل و اون رو ياد بگيري تمام چيزي كه مي خواي ياد بگيري با ياد گيري اين نرم افزار مساويه
تو يكي از بخش ها فكر كنم اموزشش بود
نمي دونم
موفق باشي
:blush:
سلام
يعني اگه از ته هيچي بلد نباشي ميشه با اين نرم افزاري كه گفتي مدار طراحي كرد
ممنون

Mirzaie
11-10-2006, 03:05
نام کتاب طراحی فیبر مدارچاپی قیمت فکر کنم 400 چوق!

رضا حاجي زاده
11-10-2006, 16:58
سلام
يعني اگه از ته هيچي بلد نباشي ميشه با اين نرم افزاري كه گفتي مدار طراحي كرد
ممنون

با سلام
شما می تونی از کتاب کارگاه الکترونیک عمومی هنرستان استفاده بکنی
برای پروتل هم ما اگه بخوای کار بکنی بهتره چند بار با ماپیک و لتراست کار بکنی قلق کل کار که دستت اومد بری این نرم افزار رو کار بکنی دیگه
حله خودت کار می کنی نقشه رو در میاری می بری بیرون برات فیبر می زنند
موفق باشی :)

محمد مهندس
15-05-2007, 17:54
ابتدا نقشه مدار را زیر یک صفحه کاغذ نازک وسفید بگذار و به جای پایه قطعات یک نقطه بگذار و بعد سیم ها را به وسیله خودکار از پایه ها به هم بکش و سپس وقتی مدار را به طور کامل کشیدی (توجه داشته باش که مدار هیچ فرقی نکرده به غیر از اینکه به جای کشیدن قطعه ها باید مثلا به جای مقاومت یک فاصله یک سانتی و به جای خازن کوچک نیم سانت و ... بگذار وبه جای پایه ها نقطه بگذار )حال صفحه را برگردان ودوباره مدار را از آن طرف صفحه سفید به این طرف برگردان (از سایه ای که این طرف کاغذ درست شده است)سپس این نقشه را روی یک فیبر پیاده کن به هر طریقی که دلت می خواهد

siscoo
20-05-2007, 05:04
لطفا راهنمایی کنید:
راحتترین روش برای چاپ طرح Pcb بر روی فیبر مدار چاپی چیه.البته قبلا یکی از بچه ها روشی رو برای تبدیل اون فایل Pcb به فرمتی که با برنامه Word باز میشه و بعد اونو رو کاغذ لیبل چاپ میکنن و با اتو داغ رو فیبر کپی میکنن گفت ولی من درست متوجه نشدم . چون دوستمون از پروتل Se استفاده میکرد و من از پروتل Dxp استفاده میکنم متوجه نشدم از کدوم گزینه برای تبدیل استفاده میکنه تا با Word باز بشه. در ضمن اگه کسی روش بهتری داره خوشحال میشم ما رو هم راهنمایی کنه