PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل اعصاب خردکن نوشتن حروف انگلیسی در کنار حروف فارسی در word 2016

FOURTH RETURN
26-08-2020, 10:32
عکس پایین گویای مشکلم هست؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بامدادنیکنفس
26-08-2020, 10:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

15

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

For example:
باللغة العربية “keyboard” انا أريد أن أعرف الكلمة

Finish typing the Arabic word and add a space after it (this space separates the embedded text from the Arabic text to its right).
Insert special character U+200F (to render the preceding space an Arabic character). The character name is "Right to Left Mark".
Insert special character U+202A (to begin the left-to-right embedding). The character name is "Left to Right Embedding".
Insert another space (to separate the embedded text from the Arabic text that will continue to its left).
Change the keyboard to e.g. English and type the left-to-right word.
Insert special character U+202C (to restore the bidrectional state to what it was before the left-to-right embedding). The Character name is "Pop directional formatting".
Change the keyboard back and continue writing in Arabic.

If you're working in Microsoft Office or Open Office, the "special characters" can be found under "insert" [Insert -> symbols -> other symbols -> special characters in MS 2013]. Scroll through until you find the character with the appropriate Unicode number, and if the Unicode number does not appear in your version of MS Word, select it by its name [as indicated above].
You can also add the character by writing it's unicode and then selecting it and pressing Alt+X - but that can be confusing because it needs constant change between Arabic and English.
All of the special characters involved in this little manoeuvre are invisible characters (their job is simply to change the direction of the text) so don't be surprised if it looks like you're not inserting anything.
Pay attention to select the RTL option from the ribbon when the majority of your paragraph is RTL and keep it selected [as shown in the picture in this answer [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ].

mehdi_vsgh
26-08-2020, 11:27
عکس پایین گویای مشکلم هست؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اون بالای صفحه گزینه Right to left رو فعال کن درست میشه

FOURTH RETURN
26-08-2020, 12:02
اعداد بصورت کسری رو چطور بنویسم؟ مثلا سه چهارم اینچ با علامت اینج:

mehdi_vsgh
26-08-2020, 15:03
اعداد بصورت کسری رو چطور بنویسم؟ مثلا سه چهارم اینچ با علامت اینج:

از Tab insert قسمت symbols گزینه Equation رو انتخاب کنید بعدش میتونید فرمولی که مدنظرتون رو ایجاد کنید

nimahandsomboy
26-08-2020, 18:04
برای اینکه حروف به صورت بیشترین ضخامت داشته باشه باید چیکار کرد
یه کاغذ میخوام چاپ کنم
میخوام حروف خیلی ضخیم چاپ بشه و فضای خالی به کمترین حد برسه

FOURTH RETURN
26-08-2020, 21:47
از Tab insert قسمت symbols گزینه Equation رو انتخاب کنید بعدش میتونید فرمولی که مدنظرتون رو ایجاد کنید

اون چیزی که من میخوام نمیشه کلا یه جزوه آموزشی هست که انواع شکل ها و چیزها هست که باید بکشم و تایپ کنم که با ورد یا نمیشه یا مشکله مثلا همین سه چهارم اینچ بصورت کسری با علامت اینچ کنار عدد 3 و............
برنامه ای هست که راحت بشه این کارها رو باهاش اجام داد بعد اونها رو وارد ورد کرد؟

mehdi_vsgh
27-08-2020, 11:32
اون چیزی که من میخوام نمیشه کلا یه جزوه آموزشی هست که انواع شکل ها و چیزها هست که باید بکشم و تایپ کنم که با ورد یا نمیشه یا مشکله مثلا همین سه چهارم اینچ بصورت کسری با علامت اینچ کنار عدد 3 و............
برنامه ای هست که راحت بشه این کارها رو باهاش اجام داد بعد اونها رو وارد ورد کرد؟

MathType 7.4.4.516 Win/Mac + Portable نرم افزار تایپ فرمول ریاضی

به شخصه باهاش کار نکردم ولی فکر کنم کارتون رو راه بندازه‌(از سایت سافت 98 دانلود کنید)

FOURTH RETURN
27-08-2020, 11:40
برای اینکه حروف به صورت بیشترین ضخامت داشته باشه باید چیکار کرد
یه کاغذ میخوام چاپ کنم
میخوام حروف خیلی ضخیم چاپ بشه و فضای خالی به کمترین حد برسه

اگه منظورتون بیشتر کردن فضای صحفه هست از منوی LAYOUT بالای صحفه سپس گزینه MARGINS رو انتخاب کن در گزینه margins چند تا اندازه صحفه آماده هست میتونی از اونها هم استفاده کنی اما اگر میخوای اندازه صحفه رو بدلخواه خودت تنظیم کنی در margins گزینه آخری Custom margins رو انتخاب کن در اونجا میتونی چپ و راست و بالا و پایین صحفه رو هرچقدر میخوای تنظیم کنی

FOURTH RETURN
27-08-2020, 11:44
MathType 7.4.4.516 Win/Mac + Portable نرم افزار تایپ فرمول ریاضی

به شخصه باهاش کار نکردم ولی فکر کنم کارتون رو راه بندازه‌(از سایت سافت 98 دانلود کنید)

دانلود میکنم ببینم چطوریه

nimahandsomboy
27-08-2020, 15:57
اگه منظورتون بیشتر کردن فضای صحفه هست از منوی LAYOUT بالای صحفه سپس گزینه MARGINS رو انتخاب کن در گزینه margins چند تا اندازه صحفه آماده هست میتونی از اونها هم استفاده کنی اما اگر میخوای اندازه صحفه رو بدلخواه خودت تنظیم کنی در margins گزینه آخری Custom margins رو انتخاب کن در اونجا میتونی چپ و راست و بالا و پایین صحفه رو هرچقدر میخوای تنظیم کنی

ممنون از راهنماییتون

من میخوام یه متن چاپ کنم

میخوام از تمام فضای صفخه سفید استفاده کنم یعنی نوشته به صورت بلد ضخیم چاپ بشه

بزرگ و ضخیم فضای خالی تا حد امکان کم بشه تا نوشته بزرگتر چاپ بشه

FOURTH RETURN
27-08-2020, 21:38
ممنون از راهنماییتون

من میخوام یه متن چاپ کنم

میخوام از تمام فضای صفخه سفید استفاده کنم یعنی نوشته به صورت بلد ضخیم چاپ بشه

بزرگ و ضخیم فضای خالی تا حد امکان کم بشه تا نوشته بزرگتر چاپ بشه

روی B در بالا قسمت فونت کلیک کن تا هیلایت بشه
فونت رو هم بذار روی 72 تا جایی که من میدونم