PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا مذهبی ها اینطوریند؟!!

italodance
29-07-2020, 09:55
دوستان بنده تو این عمر حقیرم همه جور آدم دیدم اما تیپ مذهبی جامعه ما متاسفانه همه چی هستند جز مذهبی؟!
چرا اینطوریند؟!
دروغ دزدی دورویی ...همه چی من دیدم از اینها، اخه چرا اینجوریند؟! نمیدونم قبل از انقلاب هم اینجوری بودند یا نه؟!

بحث سر قضاوت چند نفر این شهر و اون شهر نیست کلا و متاسفانه اینجوریند.

طرف مثلا مذهبی و ظاهر مذهبی، جنس رو گرونتر میفروشه. دروغ بیشتر میگه، کل خانواده و بچه هاش اونورند. دورویی بیشتر و دو گونه گویی .....

یک خاطره بگم برای همتون ، ما یک فامیل خانم داشتیم ایشون مطلقه و تو پنجاه بودند، کاملا مذهبی، چادر کامل، ۳ بار مکه رفته، ۲ بار کربلا، صورتش را اصلا یادم نمی یاد زیر چادر بود، وقتی سلام میکردیم و قصد دست دادن یا تعارف داشتیم یهو عصبی میشد که نامحرم حرف و لمس و نگاه و فلان ممنوع و دیگه خودتان میدونید.
ایشان برادرشان مقیم امریکا بود و مذهبی نبود، ۶ سال پیش بش پیشنهاد یکبار بیاد اونجا خانواده برادرش رو ببینه ‌‌هزینه و همه چی با اونها.
آقا رفت، برنگشت!
خبر امد با یک مرد ایرانی که کشیش بوده آشنا شدند، عاشق شدند، تغییر مذهب، ازدواج و‌گرین کارت.

این نمونه آشنا بود، غیر آشنا هم تو‌جامعه پر، کلا منفعت طلب هستند، با مذهب به ما ناروا زور ارشاد نشانه خوب بودن...ارایه می کنند فرصت گیرشان میاد نهایت استفاده دریغ از رحم به هموطن و همنوع.
هر روز خراب تر از دیروز.

بامدادنیکنفس
29-07-2020, 10:08
مذهبی ها مثل بچه قلدر های ته کلاس هستند

میشینن اون ته هیچ دخالتی نمیکنن و میزارن همه بزنن تو سر و کله همدیگه ولی هر چرند آگاهی یه چیزی میپرونن ، عربده میکشن .. فحاشی میکنن که بگن فعلا ما رییس هستیم

Dr Nima
29-07-2020, 15:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

™ Hadi
29-07-2020, 18:23
این نمونه آشنا بود، غیر آشنا هم تو‌جامعه پر....
سلام. مذهبی همه چور هست، بی‌دین هم همه جورش هست...
شمر مذهبی بود، حسین بن علی هم مذهبی بود
ابن ملجم و معاویه... قاری قرآن و مذهبی بودند... علیّ بن ابیطالب هم..
حقیقت رو با افراد نمیشه شناخت.

mojt90
29-07-2020, 18:55
حذف شود .... :»

AMHSIN
30-07-2020, 12:28
نمیشه گفت مذهبی ها همه اینجور هستن ... اتفاقا آدمای خیلی خوبی هم توشون هست ...

اما چون بخاطر مسلک و ادعاشون ازشون انتظار نمیره این کارا رو انجام بدن وقتی کارای خلاف می کنن خیلی بیشتر تو چشم میاد و بیشتر باعث انزار میشن ... انسان ذاتا از دورویی بدش میاد ...

علاوه بر این چون خودشون رو حق مطلق می دونن بخودشون اجازه هر کاری رو میدن ... هر چقدر خودشون رو بیشتر نماینده حق و خدا بدونن این تفرعن شون هم بیشتر میشه ... مثه خیلی از حاکمای ما ...

aryamehr1368
30-07-2020, 16:47
دوستان بنده تو این عمر حقیرم همه جور آدم دیدم اما تیپ مذهبی جامعه ما متاسفانه همه چی هستند جز مذهبی؟!
چرا اینطوریند؟!
دروغ دزدی دورویی ...همه چی من دیدم از اینها، اخه چرا اینجوریند؟! نمیدونم قبل از انقلاب هم اینجوری بودند یا نه؟!

بحث سر قضاوت چند نفر این شهر و اون شهر نیست کلا و متاسفانه اینجوریند.

طرف مثلا مذهبی و ظاهر مذهبی، جنس رو گرونتر میفروشه. دروغ بیشتر میگه، کل خانواده و بچه هاش اونورند. دورویی بیشتر و دو گونه گویی .....

یک خاطره بگم برای همتون ، ما یک فامیل خانم داشتیم ایشون مطلقه و تو پنجاه بودند، کاملا مذهبی، چادر کامل، ۳ بار مکه رفته، ۲ بار کربلا، صورتش را اصلا یادم نمی یاد زیر چادر بود، وقتی سلام میکردیم و قصد دست دادن یا تعارف داشتیم یهو عصبی میشد که نامحرم حرف و لمس و نگاه و فلان ممنوع و دیگه خودتان میدونید.
ایشان برادرشان مقیم امریکا بود و مذهبی نبود، ۶ سال پیش بش پیشنهاد یکبار بیاد اونجا خانواده برادرش رو ببینه ‌‌هزینه و همه چی با اونها.
آقا رفت، برنگشت!
خبر امد با یک مرد ایرانی که کشیش بوده آشنا شدند، عاشق شدند، تغییر مذهب، ازدواج و‌گرین کارت.

این نمونه آشنا بود، غیر آشنا هم تو‌جامعه پر، کلا منفعت طلب هستند، با مذهب به ما ناروا زور ارشاد نشانه خوب بودن...ارایه می کنند فرصت گیرشان میاد نهایت استفاده دریغ از رحم به هموطن و همنوع.
هر روز خراب تر از دیروز.
دین و مذهب کلا برای حکومت کردن به وجود اومده و اخرت و این حرفها هم همش چرته

بامدادنیکنفس
30-07-2020, 18:33
مذهب داریم تا مذهب
مثلا زرتشت اعتقاد داشت به نبرد خوب و بد و خیر و شر بین آدم ها . این فلسفه به دربار هخامنشیان راه پیدا کرد و باعث تشکیل امپراطوری اون زمان شد . که در نو ع خودش بی نظیر بود
حالا همینو برا ایرانی امروز تعریف کنن میگن طرف اسکل بوده و عقل درست حسابی نداشته
مدهب ما از اول تا آخرش جنسیه و میگه از ناموس خودت دفاع کن و به ناموس بقیه تجاوز . اگر هم کسی به ناموست چپ چپ نگاه کرد شمشیر و از رو ببند
میگه به گربه غذا بده و سگ رو اگه دیدیش با چوب و سنگ بزن

مذهب عیسی موقعی شکل گرفت که یهودیان زیر یوغ رومیان بودند و عیسی یه یهودی ها میگفت اگه اونا به شما ظلم کردند شما مقاومت نکنید . و اصل ش این بود حالا چجوری بین غیر یهودی ها محبوب شد دیگه داستان امپراطوری روم هست نه عیسی
مذهب موسی اما به یهودی ها راه در رو از مصر را نشون میداد و مثل عیسی منفعل نبود

بامدادنیکنفس
30-07-2020, 19:07
برای همینه که امروزه تو کشورهای پیشرفته دنیا یعنی اروپای غربی و امریکای شمالی ، نژاد مطرحه بیشتر تا مذهب و دین و با این قصه ها خر نمیشن
ما میگیم غرب وحشی ولی اون ها حتی دست راستی ها ی افراطی و نئو نازی هاشون فقط یه گوشه احترام برا مرجعیت مسیحیت و کلیسا قائل هستن و ملاک اصلی شون نژاد ه نه مذهب

چون همین جور که دوست عزیزمون چند تا پست بالاتر اشاره کرد یزید و معاویه و ابن ملجم و حسین بن علی و علی بی حسین (ع) همگی از یه ایل و تبار بودن

radarz
31-07-2020, 10:11
دین افیون ملت هاست ... :jealous:

italodance
31-07-2020, 10:35
مذهب در کشور ما به نظرم گونه ای مریض گونه شده است.

حتی برای ایرانیان خارج از کشور هم اینگونه شده، حتما همتون بارها و کررات اگر سفری در خارج از کشور داشتید همین ترکیه و امارات و مشابه رو میگم ، زنان و مردان دورو مذهبی ، نیمه مذهبی رو دیده اید.

مثلا فلان دختر، همسر بد حجاب است؟! :mellow:

من تو ترکیه زیاد دیدم، ترکها هم زیاد اینا رو دیدند و شاخ در آوردند چون در فرهنگ اونها نیست!؟! :eh: بدحجاب!

آقا دو حالت هست یا با حجاب یا بی حجاب ، شما اگر واقعا مذهبی هستی همانند خود ترک‌ها حجاب کامل داری و اگر نیستی باز مانند خود ترک‌ها حجاب نداری.

بد حجاب در فرنگ؟! من متوجه این دورویی نمیشم؟! طرف می‌خواد از یک طرف بگه من خیلی خوشگلم و موم یک خورده بیرونه و فلان تیپم ...از طرف دیگه نگاه کنید با شوهرم ناموسم هستم و مذهبی هم هستم و بخاطر ایشان .....

وضع مردم خیلی خرابه. خراب

ژیان
31-07-2020, 11:33
مذهبی ها هم آش دهن سوزی نیستن اما اونهایی که به هیچ چیزی پابند نیستن و اعتقاد ندارن دیگه فاجعه هستن از نظر اخلاقی من خودم مذهبی نیستم اما از کودکی اعتقاد شدیدی به خدا داشتم و خیلی تو تنهایی خودم خیلی باهاش صحبت میکردم و همیشه هم جواب میگرفتم یعنی نشد من یه چیزی از خدا بخوام بهم نده و برای خراب نشدن این رابطه دوطرفه هم همیشه سعی کردم قواعد این دوستی دوطرفه رو رعایت کنم یعنی از وقاحت وحشت دارم از اینکه آدم بد وظالمی بشم میترسم فقط به این دلیل که خاطرات و حس های خوبی از زمان بچگی دارم عاشق اون زمانی بودم که خیلی به خدا نزدیک بودم نمیخوام اون حس ها کمرنگ بشه چون واقعا زیباست وقتی حامی به بزرگی خدا پشتت باشه آرامش عجیبی داره

Dr Nima
31-07-2020, 12:57
فروپاشی تمدن ها با کرونا آغاز شده است / چیزی که در آینده رخ می‌دهد فروپاشی وضعیت دینی فعلی جامعه ماست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ابراهیم فیاض مردم‌شناس و عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، با اشاره به صحبت‌های خود با قاسم زائری از مسافرین بازگشتی از ووهان چین و هشدار ایشان نسبت به خطرناک بودن بیماری گفت: همزمان با مسئولین مربوطه تماس گرفته و این نکته را متذکر شدم ولی وزارت بهداشت ما اصلاً نمی‌دانست چیست، می‌گفت نه مسأله ساده‌ای است و هیچ مشکلی نیست.

وی ادامه داد: همان زمان صداوسیمای ما نیز به جای توصیه برای در خانه‌ماندن برعکس عمل کرد و درگزارش‌هایش گفت که مردم قم توی خیابان‌ها هستند و هیچ مشکلی ندارند. یعنی خیال کرد باید این جور برخورد کند و این نشان می‌دهد که ما دچار یک غفلت علمی و دانشی هستیم.

وی با بیان اینکه طبیعت در حال غالب شدن بر تمدن و به‌هم‌ریختنِ ساختارِ آن‌هاست و پیروزی طبیعت در برابر تمدن در حال وقوع است تصریح کرد: فروپاشی تمدن‌ها اغاز می‌شود، مگر اینکه تمدن با ساختارهای علمی و فلسفی بتواند دوباره بتواند بر این بیماری مسلط شود.

فیاض با اشاره به آغاز کرونا در ایران از شهر قم اذعان داشت: به نظر من چیزی که در آینده رخ می‌دهد فروپاشی وضعیت دینی فعلی جامعه ماست. یعنی از دین فعلی هیچ چیز نمی‌ماند و یک دین جدید خلق خواهد شد که در مورد چگونگی آن چیزی نمی‌دانیم.

وی با بیان اینکه در جهان کنونی، وضعیت جاسوسی، ناامنی‌های روابط بین‌الملل و حتی کشتارهایی که رخ می‌دهد دقیقاً مثل قبل از جنگ جهانی اول است، اذعان داشت: نظر خیلی از متفکران جهان بر این است که اقتصاد وارد بحران شده و نمی‌تواند با سیاست مخلوط شود و تبدیل به جنگ شود چرا که مسأله امر اجتماعی به‌شدت قوی شده‌است و در نتیجه جنگ جهانی به‌وجود نخواهد آمد بلکه تبدیل به انقلاب‌های دانشی و اجتماعی خواهد شد.

منبع ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بامدادنیکنفس
31-07-2020, 13:23
من خودم به خدا خیلی اعتقادی ندارم ولی اخیرا به تقدیر اعتقاد پیدا کردم .
علتش هم اینه که خواهر من با یه مهندس نامی ازدواج کرد که فقط داماد سرخونه هست و مفت میخوره و میخوابه . و کم خونواده ما رو مسخره دست این و اون نکرده بابت این ازدواج ..

طرف چند وقت پیش دم عید برادرش افتاد مرد . آی چقدردلم خنک شد
الانم خودش چند تا از دندون اش رو از دست داده پدر و مادرش هم رو به موت هستند
از همون روز سیگار را گذاشتم کنار

باشه درس عبرت برای همه دامادهای سرخونه که فقط فوق لیسانس دارن و با مدرک میرن خواستگاری

italodance
07-08-2020, 07:02
مذهبی یا بهتر بگم بقول دوستمون از این مذهبی نماها هم زیاد دیدم.

یکیش همسایه بغلیمون، آقا این هر ماه تو خونه آش حسینه میگرفت با نوحه خوان و شما خودت دیگه بخون داستان رو

صدای بلند گریه زاری سینه زنی ....

اخه مرد حسابی مزاحم کوچه مذهب این چیزها نیست خدا رو ول کردی چسبیدی به مرحومین این شد مذهب؟!

مذهب فقط خداست. ای مزاحم مردم، هر وقت تا میخواستیم چیزی بگیم اخما تو هم تریپ درگیر نشون میداد.

آقا گذشت یک سال گذشت از این مزاحمت خسته شدیم یهو دیدیم خدا زد تو کمرش حسابی هم زد، یک شب دزد آمد خونه شون همه چی رو خالی کرد و رفت، حالا بماند از این همین ها بود که هی میرفت حسینه خونه‌شون یا طور دیگر، در هر صورت ربط داشت.

راحت شدیم از دستش. دیگه برگزار نکرد. ممنون از خدا

Yamani47
03-07-2021, 00:02
...........

javad2015
03-07-2021, 09:35
من قبلنم گفتم ادمای مذهبی از نظر ذهنی و فکری عقب مانده هستند و طرز فکرشون برا قرن ها قبل هست.زمانی که انسان به بلوغ فکری و علمی هنوز نرسیده بود.
میشه خیلی بیشتر بحث کرد ولی قوانین فروم اجازه نمیده.

majid-ar
09-07-2021, 18:32
چیزی که از بچگی به ما یاد دادند، گرفتن انگشت به سمت کسی هست که "رنج روانی" رو به ما وارد کرده.
و این عادت ما شده.

اما زمانی که یاد بگیریم این انگشت رو به سمت خودمون برگردونیم و دلیل این "رنج" رو پیدا کنیم قدم مهمی برداشتیم.

اگر دروغ گفتن کسی باعث "رنج" من میشه، من نباید دنبال دلیل دروغ گفتن اون باشم، چون قطعا نمیتونم تغییرش بدم، باید دنبال این باشم که دروغ اون کجای سطح روان منو زخم میزنه. اون رو باید در درون خودم پیدا کنم و حلش کنم.

این مسیری هست که خیلی درد داره، هرکسی حاضر به پذیرفتن این موضوع نیست.... و تا آخرین لحظه زندگی زمینیمون ادامه داره.

رنج اینجاست تا یادمون بندازه این انگشت رو برگردونیم سمت خودمون.

Yamani47
31-07-2021, 22:44
........................

javad2015
01-08-2021, 16:43
بدبختی مردم ایران اینه که خودشون رو درگیر گذشته ها میکنن.حزباللهی جماعت که رسما انگار 1300 سال پیش هستند و مبنای رفتاریشون و فکریشون مربوط به عهد بوق هست.
از یه اشخاصی طرفداری میکنن و الگو میگیرن انگار هنوز هم در همون عهد زندگی میکنن.
باید گذشته رو فراموش کرد و از نو شروع کرد.
یه زمانی امریکا ژآپن رو با بمب اتمی زد ولی این اشتباهات از سوی هر دو طرف فراموش شده.
یه زمانی المان شخصی به نام هیتلر به قدرت رسید ولی الان دیگه فراموش شده نه زیارتگاه ساختن نه چیزی.
ولی اینجا ما معلوم نیست کی باید بدهکاریمون به یه عده تموم بشه.

javad2015
16-08-2021, 13:53
الانم که تو ماه محرم هستیم و بازار این اخوندا داغه.......
هر چی شبکه تلویزیونی میزنی داره از مظلومیت حسین و بد ذاتی یزید میگه......
این بدبخت یزید اگه 72 نفر از مخالفانش رو کشت در مقابل پیامبر اسلام و حضرت علی و خمینی وکلا ج.ا که ده ها برابر از مخالفینشون قتل عام کردند!!
یزید در مقابل اینا یعنی حکم معصوم داشته!
من موندم چجوریه که اینا بکشن عیب نداره ولی بقیه بکشن عیب داره ؟!

radarz
16-08-2021, 17:21
دین افیون ملت هاست :evil2:

NikolaTesla
04-09-2021, 11:21
چرا مذهبی ها اینطوریند؟!!
به این میگن تعمیم جزء به کل
مث اینه بگیم چرا جوونا یا پیرا یا آمریکاییا یا .... اینطوریند
همیشه بگیم چرا بعضی از اون گروه اینطوریند
هر جای دنیا توی هر دین و مسلکی افراد زیادی هستن که فقط به ظواهر مذهبشون پایبندن (چون ساده تره) اما به بخش اخلاقیات مذهبشون (که زحمت داره و با منافعشون در تضاده) کمتر توجه می کنن و اگه از این بابت بخوایم قضاوت کنیم شاید نتیجه بگیریم اصلا ضدمذهب خودشونن
مثلا از یه مسیحی که رابطه ی نامشروع داره بپرسیم مذهبی هستی خنده داره که بگه آره. کجای مذهب یهود و مسیح گفته مجازه
بداخلاقی، دروغ، خیانت، تجاوز، تهمت، غیبت، چشم چرونی، ربا و مال مردم خوری، دورویی، گرونفروشی و... توی کدوم مذهب گناه نیست
یه خاطره
یکی که مثلا فوق لیسانس الهیاتم داره چند سال پیش مبلغ 7 میلیون نقد بابت منظوری بهش دادم پارسال توی جمع صاف توی چشام نگاه کرد و با صدای بلند و کولی بازی اون منظورم رو حاشا کرد بلکه بمن تهمت دروغگو بودن هم زد!
هر آدم ظاهربینی باشه سریع میگه دیدی یارو مذهبی و مسجدیه و درس دین هم خونده پس مذهبیا همه چنین و چنانن....

در اثر سالها مغازه داری و کار صنعت و .... و سروکله زدن با انواع و اقسام آدمها کاملا فهمیدم دیندار بودن به ادعا و ظواهر نیست. اینجور اوقات باخودم میگم: طرف رو تربیت نکردن ولی برای تطهیر خودش و فریب و کسب اعتماد دیگران تظاهر به مذهبی بودن می کنه

بسیاری از ما به هزار و یک علت تربیت %100 درستی نشدیم و بدیهای افرادو میذاریم به پای دین و مذهبشون! از طرفی آدم بی عیب و نقص هم وجود نداره اگه طرف من که ظاهرا مذهبیه 4 تا عیب داره منصفانه اینه با خودم بگم عوضش منم که کم و بیش غیرمذهبی هستم 10 تا عیب دارم. ولی اینکارو که نمی کنیم چون خودمونو پاک و معصوم می گیریم و دیگرانو میخوایم با خاک یکسان کنیم
آدم مذهبی رو هم نمیشه از روی این ظواهر شناخت بلکه باید مدت طولانی باهاش بود و آدمی هم باشیم که بلده مو رو از ماست بکشه تا در نهایت شاید بفهمیم واقعا فازش چیه. وگرنه خاوری که پول مردمو برداشت و فرار کرد کازینوهای کانادا از نظر خیلی ساده لوحان همه ی مشخصات یه آدم مذهبی رو داشت

سطحی نگر نباشیم

حافظ 700 سال پیش چقدر قشنگ اینو به شعر زیبا درآورده:
نه هر که چهره برافروخت دلبری داند/نه هر که آینه سازد سکندری داند
نه هر که طَرْفِ کُلَه کج نهاد و تند نشست/کلاه داری و آیین سروری داند
هزار نکته باریکتر ز مو این جاست/نه هر که سر بتراشد قَلَندری داند

FOURTH RETURN
29-05-2022, 09:47
مدتی هست دیگه آتئیست هم نیستم هر چیزی که تبدیل به فرقه و فرقه بازی شد ازش دوری کنید بیشتر اینها که میگن آتئیستیم اکثرا جوگیر شدن و صرفا بخاطر تنفر از مذهب آتئیست شدن چه لزومی داره انسان چیزی باشه حتما؟ تصمیم گرفتم هیچ چی نباشم فقط خودم باشن نه مذهبی نه آتئیست نه هیچ چیز دیگه ضمنا شعور و آگاهی هیچ ربطی به مذهبی بودن یا نبودن نداره تو این قضیه کرونای خیالی و واک سم بسیاری از مذهبی ها بهتر از بصطلاح علم گراها عمل کردن و فریب نخوردن اما علم گراها چون توهم دانایی برشون داشته و خیلی به خودشون مطمعن بودن فریب شبه علم را خوردن و گول بازی کرونا رو خوردن و واک سم هم تزریق کردن و هزاران دانشمند و پزشک را هم که افشاگری میکردن متوهم و خرافاتی خطاب میکرن