PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عدم سینک شدن ساعت و تاریخ

mosiomm
17-07-2020, 17:02
سلام
یه لپتاپ دل مدل d820 دارم که وقتی خاموشش میکنم و بعد چند ساعت میرم سراغش ساعت رو همون زمانی که خاموش کردم مونده
مثلا اگه ۱۳ خاموشش کنم ساعت ۱۸ برم روشنش کنم باز ساعت ۱۳ هست
اگه ساعت رو روی ۱۸ دوباره تنظیم کنم و دو روز بعد برم سراغش بازم ساعت و تاریخ همون ۲ روز قبل و ساعت ۱۸ هست
باطری cmos رو عوض کردم ولی بازم حل نشد
باطری خودشم شارژ نگه میداره و کار میده

مشکل از کجاست؟

CORTANA
17-07-2020, 17:42
سلام
یه لپتاپ دل مدل d820 دارم که وقتی خاموشش میکنم و بعد چند ساعت میرم سراغش ساعت رو همون زمانی که خاموش کردم مونده
مثلا اگه ۱۳ خاموشش کنم ساعت ۱۸ برم روشنش کنم باز ساعت ۱۳ هست
اگه ساعت رو روی ۱۸ دوباره تنظیم کنم و دو روز بعد برم سراغش بازم ساعت و تاریخ همون ۲ روز قبل و ساعت ۱۸ هست
باطری cmos رو عوض کردم ولی بازم حل نشد
باطری خودشم شارژ نگه میداره و کار میده

مشکل از کجاست؟

درود

مادربرد باید باتری را ساپورت کند..مدلی همانند مدل اصلی (قدیمی) دستگاه تهیه کنید و بر روی مادربرد نصب کنید

در صورتی ک ویندوز 10 دارید: ب تنظیمات ویندوز (Windows Setting) وارد شوید و بر روی Time & language کلیک کنید

در قسمت Synchronize Your clock بر روی Sync now کلیک کنید

اگر ویندوز 7 یا 8.1 دارید:ب کنترل پنل (Control panel) وارد شوید و بر روی بخش date and time کلیک کنید

در تب Internet time بر روی Change Settings کلیک کنید

سپس گزینه Synchronize with an internet time server را روشن کنید و بر روی گزینه Update now کلیک کنید

نکته:سیستم باید ب اینترنت متصل باشد

:»:»:»

mosiomm
18-07-2020, 06:49
ضمن تشکر از پاسختون
باتری مدل ۳۰۸۲ یا یه همچین چیزی بود که دقیقا مدل خودشو گرفتم و احتمال هم میدم مال همین باشه
اون زمان و ساعت رو هم قبلا فعال کردم ولی مشکل پابرجاست
باید باطری دوباره تهیه کنم پس

CORTANA
18-07-2020, 12:15
ضمن تشکر از پاسختون
باتری مدل ۳۰۸۲ یا یه همچین چیزی بود که دقیقا مدل خودشو گرفتم و احتمال هم میدم مال همین باشه
اون زمان و ساعت رو هم قبلا فعال کردم ولی مشکل پابرجاست
باید باطری دوباره تهیه کنم پس

درود

راهکار پست شماره #2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را پیش ببرید ک در محیط سیستم عامل هست

در صورتی ک نتیجه ای حاصل نشد مشکل را با متخصصین در میان بگذارید
:»:»:»